Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Ρε κορίτσια, δεν ξέρω αν φταίει η εγκυμοσίνη, αλλά όσα φαγητά μου γράφετε όλα τα βρίσκω υπέροχα:oops: 

Λιάνα, καλά είμαι τρελή φαν της γαλατόπιτας, αλλά και η χορτόπιτα δε με χαλάει :-P:-P:-P ισχύει αυτό που λες, εγώ ειδικά που πάω να γράψω με τρελό άγχος όταν βλέπω ότι δεν ξέρω το ένα δεν ξέρω το άλλο τρελαίνομαι. Που ουσιαστικά τα ξέρω απλά λόγω άγχους μπλοκάρω.. Είμαι μια από τους πολλούς :-P:-P:-P

Αγγελική, μακάρι να έχω γράψει! Πέμπτη φορά είναι που το δίνω, το σιχαθηκε η ψυχή μου χαχαχαχα :-P:-P:-P

Ρε κορίτσια, πού είστε και βρέχει; πριν κανά 2ωρο που μίλησα με την κολλητή μου και τη μαμά μου στην Αθήνα, δε μου ανέφεραν κάτι για βροχή, ίσα ίσα που μου είπαν ότι έχει πολλή ζέστη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Χρύσα εγω ειμαι Τρίκαλα..κ εδω βρεχει..Πάτρα εχω έρθει δυο φορες..Αθηνα μεγαλωσα ως τα 8..Σου στελνω γαλατοπιτα..κ εγω απο αγχος πρωτη ετσι παθαίνω μπλοκαρω

Αγγελική έχεις αλλεργία ε;ειναι δύσκολα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Τι κάνετε;; καλό σαββατοκύριακο να έχουμε!!!

Σήμερα πήγα μια βόλτα το πρωί μετά από πολύ καιρό :-P έχει τέλεια μέρα εδώ, ηλιόλουστη με ένα ελαφρύ δροσερό αεράκι ίσα ίσα να μην καιγόμαστε :-P:-P:-P

Το μενού για σήμερα έχει μπριζόλες με πατάτες στο φούρνο. Το κακό είναι ότι δε μπορώ να ξεχωρίσω πότε είναι καλοψημένες με αποτέλεσμα ΠΑΝΤΑ να τις καίω..... Οπότε, το μενού για σήμερα έχει καρβουνάκια χοιρινά στο φούρνο με πατάτες :-P:-P:-P βέβαια λαχταράω το φαγητό της μαμάς μου, σαρδέλες ψητές με λαδολέμονο και βλήτα.... Αχχχχχχχχχχχχ.....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Καλέ τι καιρος ειναι αυτός; Μας έχει τρελλάνει! Δεν κατορθώσαμε να παμε για μπανιο γιατι φυσουσε. Εν τω μεταξυ έβρεξε και τα ξημερώματα της Κυριακής και ψύχρανε αρκετά. Σημερα ειναι καλύτερα.

Χρύσα ειμαστε αρκετά κοντα. Εγω μένω Κεφαλονια. Δεν χρειάζεται τόσο άγχος καλέ. Εγω παντα διαβαζα ολα τα θεματα, ξεκινουσα με αυτο που μου φαινοταν πιο βατο και προχωρουσα. 

Λιανα εγω ειμαι φαν της χορτοπιτας, η γαλατοπιτα δεν μου αρεσει. Σας εχει τρελάνει κι εσας ο καιρός ε;

Αγγελική φέτος μου φαινονται δυσκολα τα πράγματα για τους εχοντες αναπνευστικά θέματα. Το βλέπω κι απο τη μαμα μου που ενώ οι εξετάσεις δείχνουν οτι η λοιμωξη εχει υποχωρήσει εκεινη παρά τις εισπνοες (με νεφελοποιητή κιολας) δεν μπορει να αναπνεύσει εύκολα. Την πιεσαμε ολοι να μιλήσει με το γιατρο που την παρακολουθει για να δουμε τι θα γινει. Εμενα απότομα μου εκλεισε εντελώς ο λαιμος το Σαββατοβραδο. 

Καθως είχαμε τους Αθηναιους μας αυτο το ΣΚ το μενου διαμορφώθηκε ως εξής: το Σαββατο γεμιστά, το βραδυ φαγαμε έξω σουβλακοκατάσταση και την Κυριακή αρνάκι στο φουρνο με πατάτες και το βραδυ πατάτες τηγανητές με λουκάνικα. Για σημερα κατι απλό και ξεκουραστο, μακαρόνια. Την Παρασκευη εφτιαξα κι ενα τσιζκεικ κι εξαφανιστηκε! 

Φιλάκια

  • Μου αρέσει 2

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Καλέ τι καιρος ειναι αυτός; Μας έχει τρελλάνει! Δεν κατορθώσαμε να παμε για μπανιο γιατι φυσουσε. Εν τω μεταξυ έβρεξε και τα ξημερώματα της Κυριακής και ψύχρανε αρκετά. Σημερα ειναι καλύτερα.

Χρύσα ειμαστε αρκετά κοντα. Εγω μένω Κεφαλονια. Δεν χρειάζεται τόσο άγχος καλέ. Εγω παντα διαβαζα ολα τα θεματα, ξεκινουσα με αυτο που μου φαινοταν πιο βατο και προχωρουσα. 

Λιανα εγω ειμαι φαν της χορτοπιτας, η γαλατοπιτα δεν μου αρεσει. Σας εχει τρελάνει κι εσας ο καιρός ε;

Αγγελική φέτος μου φαινονται δυσκολα τα πράγματα για τους εχοντες αναπνευστικά θέματα. Το βλέπω κι απο τη μαμα μου που ενώ οι εξετάσεις δείχνουν οτι η λοιμωξη εχει υποχωρήσει εκεινη παρά τις εισπνοες (με νεφελοποιητή κιολας) δεν μπορει να αναπνεύσει εύκολα. Την πιεσαμε ολοι να μιλήσει με το γιατρο που την παρακολουθει για να δουμε τι θα γινει. Εμενα απότομα μου εκλεισε εντελώς ο λαιμος το Σαββατοβραδο. 

Καθως είχαμε τους Αθηναιους μας αυτο το ΣΚ το μενου διαμορφώθηκε ως εξής: το Σαββατο γεμιστά, το βραδυ φαγαμε έξω σουβλακοκατάσταση και την Κυριακή αρνάκι στο φουρνο με πατάτες και το βραδυ πατάτες τηγανητές με λουκάνικα. Για σημερα κατι απλό και ξεκουραστο, μακαρόνια. Την Παρασκευη εφτιαξα κι ενα τσιζκεικ κι εξαφανιστηκε! 

Φιλάκια

Μια χαρά μενού!!!! Μας ανοιξες την ορεξη πρωί πρωί :-P εγώ σήμερα έχω μπιφτέκια στο φούρνο που τα εφτιαξα χθες το απόγευμα!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπσαρέα και καλή εβδομάδα!

Ο καιρός δεν λέει να αποφασίσει αν θα καλοκαιριάσει ή όχι! Κι εγώ είμαι με τα εισπνεόμενα σε πρώτη ζήτηση! Ευτυχώς απο χτες το μεσημέρι δρόσισε και εγώ μπορώ και ανασαίνω κανονικά. 

Λιάνα τα δύσκολα με το αναπνευστικό μου τα βλέπω φέτος κυρίως. Ο συνδιασμός σκόνης και υγρασίας μου δυσκολεύει την αναπνοή και αυτό είναι ένα φαινόμενο που φέτος ήταν ιδιάιτερα έντονο. 

Χρύσα με τον καιρό θα μάθεις να διακρίνεις πότε οι μπριζολίτσες είναι ψημένες με το μάτι. Για την ώρα παρακολούθα τες συχνά για να γλυτώνεις τα καψαλίσματα!!! 

Φωτεινή τολμηρή σε βρίσκω με το θέμα μπάνιο στην θάλασσα. Εγώ ως γνωστόν αν δεν μπει Ιούλιος ούτε το δαχτυλάκι μου δεν βουτάω!!!

Το Σαββατοκύριακο μαγειρικά πήγε ως εξής : Σάββατο μεσημέρι γαύρο τηγανιτός αλλά και στον φούρνο με βλήτα. Το απόγευμα έφτιαξα την πάστα ταψιού που πάιζει τόσο πολύ στο διαδύκτιο και η αλήθεια είναι ότι βγήκε πολύ νόστιμη! Το βράδυ παραγγείλαμε πίτσα. Την Κυριακή το μεσημέρι φάγαμε στην αδερφή του άντρα μου γιατί είχε τα γενέθλιά του το βαφτιστήρι μου. Είχαν ψήσει διάφορα κρέατα, είχε πατατούλες τηγανιτές, σαλατούλα ντομάτα αγγούρι, σουφλέ ζυμαρικών, τζατζίκι και ψητές πιτούλες. Το απόγευμα έφτιαξα για σήμερα ψευτομουσακά , χωρίς μελιτζάνες, από τις συνταγές της Έβιρι. Έφτιαξα επίσης και πιτούλες με πατάτα και τυρί με σφολιάτα. 

Αυτά για την ώρα... πολλά φιλιά σε όλο το μαγειροπαρεάκι!

 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια εδώ ο καιρος δε λεει να φτιαξει

Σάββατο γεμιστα,Κυριακή κοτοπουλο μς κριθαρακι κ κολοκυθακια στο γκριλ σήμερα μακαρονια..το βραδυ θα φτιάξω κανενα μεζεδακι θα ερθουν κατι φιλοι μας

Αγγελική ωραια φαγητακια φαγατε

Φωτεινη αστα με τον καιρο το πρωι ήλιο το απόγευμα βροχη..θελω καλοκαιριιιι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Ο καιρός δείχνει να έφτιαξε και εμείς βάλαμε μπρος την επιχείρηση πλύσιμο χαλιών. Βασικά ο άντρας μου ασχολείται περισσότερο κι έχει παρέα τον μικρό που είναι η καλύτερή του να τσαλαβουτάει στα νερά! Εγώ χθες άργησα να γυρίσω σπίτι και είχαν πλύνει 3 μοκέτες. Μένουν άλλες 2....

Για σήμερα δεν μαγείρεψα κάτι, καθώς στο ψυγείο υπάρχει στοκ από προηγούμενες μέρες.

Χρύσα κάπου πήρε το μάτι μου ότι κατάγεσαι κατά το ήμισυ από Βόρεια Εύβοια? Εγώ και ο αδερφός μου έχουμε περάσει τα καλοκαίρια μας στην Βόρεια Εύβοια και τα 20 τελευταία χρόνια νοικιάζουν με το χρόνο σπίτι οι γονείς μου. Έτσι η ιστορία επαναλαμβάνεται με τα παιδιά μου.

Λιάνα διάβασα ότι ο καιρός φτιάχνει και ανεβαίνει η θερμοκρασία. Υπομονή....

Πολλά φιλιά στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι! 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγγελική, σωστά διάβασες!!! Η μητέρα μου είναι απο εκεί, έχουμε σπίτι εκεί και όπως καταλαβαίνειε τη μιση μου ζωή την έχω ζήσει εκεί!!! Το αγαπώ αυτό το μέρος!!!! Δεν ξέρω αν έχεις ακούσει τα Λιχαδονήσια. Αυτά ανήκουν στο χωριό μου, τη Λιχάδα. Είναι ένα χωριό μετά την Αιδηψό. Δεν είναι και πολύ ξακουστό, αλλά όποιος έχει πάει δεν ξεκολλάει, είναι πραγματικά πολύ ομορφα... Όπως και όλη η Βόρεια Ευβοια άλλωστε.. Έχει το καλό ότι συνδυάζει βουνό με θάλασσα και έχει πράγματα για όλα τα γούστα και όλες τις ηλικίες, γι' αυτό "αγαπιεται" από τον κόσμο...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσακια ,τι κάνετε;

Εμεις θελω να πιστευω θα αρχισουμε να χαλαρωνουμε σιγα σιγα.Βγηκε κ η μαμα σημερα απο το νοσοκομειο, ολα πηγαν καλα .

Τον μεγαλο μου τον γιο τον εχω παει στον αδερφο μου στο χωριο, ετσι ειμαστε τα τρια μας μονο με τον μικρουλη.Μονο κ μονο που δεν εχουμε διαβασματα κ ταπερακια καθε μερα ειναι μεγαλη ξεκουραση για μενα.

Καναμε κ τα γεννεθλια του μικρουλη μου το Σαββατο, 60 ατομα καλα να ειμαστε μαζευτηκαν σπιτι μου. φαγαμε,ηπιαμε,χορεψαμε μεχρι το πρωι. Κουραστηκα πολυ ειναι η αληθεια γιατι τοσο καιρο που εφυεγα ειχαν μεινει πολλες δουλειες πισω κ μεχρι να το φερω εκει που ηθελα μου βγηκε ο πατος. βαλτε κ ολες τις ετοιμασιες φαγητα κ γλυκα για το παρτυ ,χαμος.Την αλλη μερα αντε παλι απο την αρχη,ολα καθαρισμα αλλα χαλαλι του, περασαμε ολοι πολυ ωρια μικροι μεγαλοι.Να ειμαστε γεροι να γιορτασουμε ξανα κ του χρονου.

Σημερα φαγαμε φασολακια απο το χωριο κ εχω βρασει κ βλητα για το βραδυ. Για αυριο θα κανω φακες που εχουμε καιρο να φαμε κ τις τρωει κ ο μικρος.

Χρυσα απο την μυτη της Ευβοιας εισαι ε; πολυ ωραια ειναι κ το δικο σου το χωριο !! Μην αγχωνεσαι για τις εξετασεις, μια χαρα θα τα πας ! Εχεις τυχη απο το μωρακι σου !

Φωτεινη μου με τοση υγρασια πιυ εχει φετος εδω καλα εισαι κ εχεις θεματα ,ποσο μαλλον να εχεις κ ηδη θεμα με το αναπνευστικο !! Τους περιποιηθηκες τους Αθηναιους ,τυχεροι οι φιλοι σου !

Αγγελικη οταν τελειωσει το συνεργειο σου, πες τους να ερθουν μια βολτα κ απο εμενα που ειναι ολα τα χαλια απλυτα !!! Τυχερουλα εισαι !!  Εμενα φετος αυτα που πηρα ειναι πολυ μεγαλα κ δεν χωρανε στο μπαλκονι αρα θα τα δωσουμε εξω.

Νινακι εγω μια φορα αποπειραθηκα να κανω φαβα κ ειχε τον αβραστο,οποτε δεν εχω γνωμη ουτε για το πως φτιαχνεται ουτε αν ειναι ωραια . Παντως απο οσα ακουω η θα την λατρευουν η που δεν θα την ακουμπανε καθολου,γουστα ειναι αυτα.

Εβιρακι , φανταζομαι ποσες φωτογραφιες θα εχεις βγαλει !!!! Αντε λιγος καιρος εμεινε , θα ερθεις στο σπιτακι σου κ στην κορουλα σου !

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρύσα έχω πάει στην Λιχάδα. Είναι όντως πολύ όμορφα! Τα Λιχαδονήσια μου ΄χουν ξεφύγει αλλά είναι στο πλάνο! Εμε'ίς πάμε χρόνια πολλά όπως σου προανέφερα στο Πευκί. Κοντά 40 χρόνια! Αφού εκεί οι κάτοικοι μας θεωρούν ντόπιους πιά!

Τζενάκι χαίρομαι που βγήκε η μαμά σου και είναι καλά! Χαίρομαι ακόμη περισσότερο που περάσατε όμορφα στα γενέθλια του γιόκα σου! Και όπως είπες χαλάλι η κούραση. Να το χαίρεσαι το παιδάκι σου!

Όσο για το συνεργείο μου, στείλε μου ημερομηνίες να τους κλείσεις γιατί έχουν μεγάλη ζήτηση!!!!!

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, ggeny είπε:

καλησπέρα κοριτσακια ,τι κάνετε;

Εμεις θελω να πιστευω θα αρχισουμε να χαλαρωνουμε σιγα σιγα.Βγηκε κ η μαμα σημερα απο το νοσοκομειο, ολα πηγαν καλα .

Τον μεγαλο μου τον γιο τον εχω παει στον αδερφο μου στο χωριο, ετσι ειμαστε τα τρια μας μονο με τον μικρουλη.Μονο κ μονο που δεν εχουμε διαβασματα κ ταπερακια καθε μερα ειναι μεγαλη ξεκουραση για μενα.

Καναμε κ τα γεννεθλια του μικρουλη μου το Σαββατο, 60 ατομα καλα να ειμαστε μαζευτηκαν σπιτι μου. φαγαμε,ηπιαμε,χορεψαμε μεχρι το πρωι. Κουραστηκα πολυ ειναι η αληθεια γιατι τοσο καιρο που εφυεγα ειχαν μεινει πολλες δουλειες πισω κ μεχρι να το φερω εκει που ηθελα μου βγηκε ο πατος. βαλτε κ ολες τις ετοιμασιες φαγητα κ γλυκα για το παρτυ ,χαμος.Την αλλη μερα αντε παλι απο την αρχη,ολα καθαρισμα αλλα χαλαλι του, περασαμε ολοι πολυ ωρια μικροι μεγαλοι.Να ειμαστε γεροι να γιορτασουμε ξανα κ του χρονου.

Σημερα φαγαμε φασολακια απο το χωριο κ εχω βρασει κ βλητα για το βραδυ. Για αυριο θα κανω φακες που εχουμε καιρο να φαμε κ τις τρωει κ ο μικρος.

Χρυσα απο την μυτη της Ευβοιας εισαι ε; πολυ ωραια ειναι κ το δικο σου το χωριο !! Μην αγχωνεσαι για τις εξετασεις, μια χαρα θα τα πας ! Εχεις τυχη απο το μωρακι σου !

Φωτεινη μου με τοση υγρασια πιυ εχει φετος εδω καλα εισαι κ εχεις θεματα ,ποσο μαλλον να εχεις κ ηδη θεμα με το αναπνευστικο !! Τους περιποιηθηκες τους Αθηναιους ,τυχεροι οι φιλοι σου !

Αγγελικη οταν τελειωσει το συνεργειο σου, πες τους να ερθουν μια βολτα κ απο εμενα που ειναι ολα τα χαλια απλυτα !!! Τυχερουλα εισαι !!  Εμενα φετος αυτα που πηρα ειναι πολυ μεγαλα κ δεν χωρανε στο μπαλκονι αρα θα τα δωσουμε εξω.

Νινακι εγω μια φορα αποπειραθηκα να κανω φαβα κ ειχε τον αβραστο,οποτε δεν εχω γνωμη ουτε για το πως φτιαχνεται ουτε αν ειναι ωραια . Παντως απο οσα ακουω η θα την λατρευουν η που δεν θα την ακουμπανε καθολου,γουστα ειναι αυτα.

Εβιρακι , φανταζομαι ποσες φωτογραφιες θα εχεις βγαλει !!!! Αντε λιγος καιρος εμεινε , θα ερθεις στο σπιτακι σου κ στην κορουλα σου !

 

 

Σιδερένια η μαμά σου!!!

Ντάξει τώρα δίνω αύριο ένα τελευταίο και μετά θα επικεντρωθώ μόνο στο μωρό...! Να είναι καλά ο μπέμπης, αυτό με νοιάζει... Αρχές Ιουλίου πρώτα ο Θεός, είναι να ξαναπάω στο γιατρό να δω αν είναι όλα καλά. Μακάρι να έχω μια τελειόμηνη εγκυμοσίνη και να πάνε όλα καλά!!! Και με τη σχολή θα βρω άκρη. Σκέφτομαι αν έχω την σωματική αντοχή να πηγαίνω τώρα το καλοκαίρι λίγες ώρες στο μαγαζί του μπαμπά μου (καφέ μεζεδοπωλείο) να τον βοηθάω, γιατί δε θέλω να μου δίνει έτσι χαρτζιλίκι :-\ αν βέβαια μου το επιτρέπει και ο μπέμπης :-P

Να τα χαίρεσαι τα ζουζούνια σου! Ο μεγάλος θα καλοπερνάει τώρα!!! Εμένα και τον αδερφό μου από το Πάσχα και μετά μας άφηναν στο χωριό με τον παππού και τη γιαγιά και περνούσαμε ζωή και κότα!!! Όταν αρχίσαμε σχολείο πηγαίναμε από 15 Ιουνίου μέχρι το Σεπτέμβρη... Τι να σου λέω, πολύ ευτυχία! Καλά έκανες και τον έστειλες. Σε ποιο χωριό είσαι εσύ;

Κορίτσια εγώ με τα χαλιά βρήκα την υγειά μου!!!! Παλιότερα με έβαζε η μαμά μου να την βοηθάω στο πλύσημο και θυμάμαι να είμαι με μια βούρτσα στα 4 και να πλένω και τη μαμά να τα ξεβγάζει και να τα σηκώνει. Όμως, κάποτε την έπιασε άσχημα η μέση της και δε μπορούσε να τα σηκώσει και από τότε τα στέλνουμε έξω. Έρχονται τα παίρνουν και μας τα φέρνουν έτοιμα! Και είναι και πολύ οικονομικά, νομίζω πάει 10€ το μεγάλο το χαλί. Ντάξει θα μου πεις δε μας περισσεύουν, αλλά αφού δε γίνεται αλλιώς τι να κάνουμε;!;!;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Τζενάκι σιδερένια η μαμα σου! Τουλάχιστον τωρα που βγηκε ισως ειναι καλύτερα για εσάς. Πήγε στο χωριο ή την έχεις εσύ στην Αθηνα; Συγχαρητηρια και για το παρτυ του μικρου! Θα ηταν τρομερή κουραση αλλά χαλάλι όπως λες. Πάντως σε θαυμάζω για το κουραγιο σου να τραπεζώσεις 60 άτομα με τέτοιο τρέξιμο που είχες ολο το διάστημα. Εγω πιστευω οτι θα το ανέβαλα για μια εβδομάδα. 

Χρύσα τα Λιχαδονήσια τα έχω ακουστά ως έναν παράδεισο κοντά στην Αθηνα αλλά δεν έχω πάει ποτε. Η Ευβοια όμως έχει πολύ ωραια μέρη. Τωρα για τη δουλεια που λες βλέποντας και κάνοντας γιατι οσο περνάει ο καιρος βαραινεις και περισσοτερο και η ζέστη δεν είναι σύμμαχος. 

Αγγελική εγω τα χαλια στην Αθηνα τα δινω έξω γιατι ο άντρας μου δεν προκειται να κάτσει να τα πλυνει κι ειναι ολοκληρη βαβουρα καθως δεν έχουμε και μεγαλο μπαλκονι. Εδω τα πλένουμε εμεις. 

Η μαμα μου χειροτερεψε, της αλλάξε ο γιατρος αγωγη κι αν δεν βελτιωθει μέχρι την Παρασκευη θα πρεπει να μπει νοσοκομειο για πιο αποτελεσματική αντιμετώπιση. 

Στο θεμα μας τωρα, χτες ειχαμε αρακά που βγαλαμε απο την καταψυξη. Χτες έκανα τα ψωνια μου ωστε να αρχισω να μαγειρευω για τα ταπερακια που θα στειλω στον συζυγο. Επί τη ευκαιρια θα κρατησω και για εμάς. Για σημερα κατι χαλαρο τυροπιτακια.

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...