Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

@ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 αχχχ προσπαθώ να αποφεύγω κυρίως τα απ' έξω. Μόνο χθες παραγγήλαμε μετά από πολλές εβδομάδες... Επίσης προσπαθώ να αποφύγω ζυμαρικά (μετά από ένα μήνα έφαγα χθες πολύ λίγα) και τα γλυκά, (ήμουν ανέκαθεν απίστευτα πολύ γλυκατζού).. Εεε τα έχω κόψει εδώ και κάτι βδομάδες και αυτά, κι όταν με πιάνει τρέλα ή που θα φάω μέλι, φρούτα κλπ, ή που θα πιω λίγο χυμό.. Υπάρχουν βέβαια στιγμές που δεν αντέχω και θα φάω ή μπισκότα ή καμια κρεμούλα γιότης ή λίγη σοκολάτα... 

Αλλά ρε κορίτσια τρελαίνομαι για γλυκά και μου είναι πολύ δύσκολο να τα κόψω εντελώς :-( αν δε φάω έστω και ένα ελαχιστο κομματάκι γλυκού την ημέρα, ό,τι και να φάω δε με χορταίνει! Όμως έχω πάρει αρκετά...

Σήμερα, μας είχε στείλει ο παππούς μου λίγο κατσικάκι δικό του και το έκανε η μαμά μου στο φούρνο!!! Τέλειο κορίτσια!!!! Εν τω μεταξύ δεν μύριζε καθόλου, γιατί ο παππούς μου δεν τα ταΐζει φύραμα, αλλά τους δίνει κλαράκι από τις ελιές, σιτάρι, καλαμπόκι και τριφύλλι.. Τι να σας λέω, νοστιμότατο!!!!!

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κορίτσια μου.

 

Η Εβιρίνα πάει καλύτερα. Το πρήξιμο την επόμενη μέρα του χειρουργείου ήταν πολύ περισσότερο. Από αύριο ευελπιστώ ότι θα αρχίσει να κατεβαίνει. Ήδη σημερα που είναι η 3η μέρα μου φαίνεται 1-2 χιλιοστά πιο χαμηλό. Της έφτιαξα κοκκινιστό τραχανά και για μας φακές.

 

 

On 13/6/2017 at 5:50 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Περαστικά σας!!! Γιατί όμως έβγαλε 3; συνήθως 2 2 τους βγάζουν (δυο από τη μια μεριά και.δυο από την άλλη) για να μπορείς να τρως..

Ευχαριστούμε πολύ. Ναι έτσι είναι η ελληνική πρακτική. Εδώ όμως οι γιατροί τους βγάζουν όλους μαζί σε ένα χειρουργείο. Σε άλλους βγάζουν και τους 4 μαζεμένους. Η Εβιρίνα όμως δεν έχει  στη γνάθο 4 αλλά μόνο 3 φρονιμίτες. Να πω ευτυχώς που είχε 3 για να υποφέρει λιγότερο. Δεν αποκλείεται αυτή η τακτική να είναι καλύτερη από την ελληνική καθώς με ένα πόνο, με μία νάρκωση, με μία επίσκεψη, με ένα φόβο, με μία ταλαιπωρία και μόνο με λίγες μέρες δίαιτα (σούπες και μαλακές τροφές) ο ασθενής αναρρώνει από όλους τους φρονιμίτες μέσα σε μία εβδομάδα περίπου. Ενώ αν τους βγάλει δύο δύο αφενός θα τα έχει όλα διπλά όσα έγραψα κι αφετέρου θα πάει ήδη φοβισμένος.  Εγώ πάντως το είχα ζητήσει από το χειρούργο να πάμε σε δύο επισκέψεις αλλά δε δέχτηκε.

Από παυσίπονα για μετά, είναι πάρα πολύ αποτελεσματικά τα αποτέλ. Τα έπαιρνε η κολλητή μου στην εξαγωγή που έκανε και δεν πονούσε καθόλου...

Μας έδωσε κάποια δικά του θαυματουργά. Εδώ δεν υπάρχουν όλα τα φάρμακα όπως τα γνωρίζουμε στην Ελλάδα. Υπάρχουν και τα γενόσημα και κάποια άλλα είναι διαφορετικά.

 

On 13/6/2017 at 6:52 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Εβιρι περαστικά στη μικρη Εβιρινα! Κουραγιο και σε εσενα! Να σου πω την αλήθεια κι εμένα περιεργο μου φανηκε που βγαλατε μαζι και τους 3 φρονιμίτες. Προφανώς θα υπήρχε λόγος. Εχω βγαλει κι εγω και ξέρω την ταλαιπωρία. Υπομονή θέλει και μετα ούτε που θα το θυμάται (που λέει ο λόγος).

Ευχαριστούμε πολύ. Ευτυχώς Φωτεινή μου η πρώτη μέρα ήταν η πιο δύσκολη για όλους μετά ηρέμισα κι εγώ. Η μικρή δείχνει να είναι αρκετά ψύχραιμη αλλά άτονη. Το καλό είναι ότι έχει διακοπές από το σχολείο και μέχρι τη Δευτέρα θα είναι αρκετά καλύτερα.

Χαιρομαι που σου άρεσε η Νυρεμβέργη. Κι εμένα μου φαινεται γραφική πόλη για το μεγεθος της.

Γενικά όλη η Γερμανία είναι πολύ όμορφη χώρα. Έχουμε τις καλύτερες εντυπώσεις. Θα σου βάλω φωτογραφίες στο επόμενο μήνυμα να θυμηθείς τα μέρη που περπάτησες.

Όσον αφορα το ψωμι του τοστ δεν έκανα και τιποτα σπουδαιο απλά βλέπω ότι στα παιδια αρεσουν πιο πολύ τα σπιτικα φαγητά. Εν τω μεταξυ ο γιος μου εκανε φοβερο κοπλιμέντο: τους πηγαινα να τους παρω το πρωτο τους παγωτο και με ρώτησε πότε θα φτιαξω εγω παγωτο γιατι εγω τα φτιαχνω ολα πιο ωραια! Τι σου ειναι τα παιδια (γιατι πραγματικά δεν μαγειρευω ωραια).

Εγώ πιστεύω τα παιδιά σου. Αυτή είναι η πληρωμή μας όταν μαγειρεύουμε, να μας λένε καλά λόγια οι άνθρωποι της οικογένειάς μας.

 

On 13/6/2017 at 7:58 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Εβιράκι περαστικά στην Εβιρίνα! 3 φρονιμήτες με την μία? Υπομονή και θα περάσει κι αυτό! Η εκδρομή σας ήταν υπέροχη έτσι όπως την περιέγραψες! Ήταν κάτι που έπρεπε να το κάνετε πριν φύγετε από την χώρα του σκότους για να μην αφήσετε εκκρεμότητες! Όταν βρεθούμε από κοντά να φέρεις μαζί σου να μας δείξεις φωτογραφίες.

Θα φέρω όλο το σκληρό δίσκο να ξεκινήσουμε από το πρωί και να τελειώσουμε 3 μέρες μετά.

 

On 13/6/2017 at 2:29 ΜΜ, Liana1984 είπε:

Εβιρι ωραια η εκδρομη.. απο φρονημιτες ξερω στα 18 μεσα σε 15 μερες εβγαλα κ τους 4..υπομονη...

Αχ Λιάνα μου πολύ γρήγορα πήρες κι εσύ την απόφαση από τη μία εξαγωγή στην άλλη. .

 

On 13/6/2017 at 3:09 ΜΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Δόξα τω Θεώ και την Παναγία, πάνε όλα καλά μέχρι στιγμής!!! Μας είπαν ότι είναι αγοράκι. Έκανα πλάκα στο αγόρι μου γιατί, ενώ αρχικά μας είχε πει αγόρι, στην προηγούμενη επίσκεψη μας είπε ότι δεν είναι σίγουρο, εεε και εκείνος το έδεσε ότι είναι κορίτσι. Και να μου έλεγε τόσο καιρό η κοριτσάρα μου, η κοράκλα μου κλπ. Και του έλεγα μην λες ακόμα τίποτα, όόόόχι εκείνος το είχε δέσει :-P:-P:-P @Liana1984 είμαι 23η εβδομάδα. Εσύ;

Άντε με το καλό να το κρατήσεις και στην αγκαλιά σου. Να πάνε όλα καλά.

 

9 ώρες πρίν, ggeny είπε:

Εγω εδω στα γνωστα στο τρεξιμο. Η μαμα ακομα δεν εχει βγει απο το νοσοκομειο κ καταλαβαινετε τι γινετε .Εχουμε κ το παρτυ το Σαββατο, ενας χαμος αλλα δεν παραπονιεμαι ολα θα γινουν καλα να ειμαστε. Λιγο η διαθεση μου έχει πεσει αλλα που θα παει θα το φτιαξουμε κ αυτο.

Με αυτά που διαβάζω αναρωτιέμαι για τις αντοχές σου. Θα πρέπει να γυρίσεις ταινία με τίτλο η Σούπερ γούμαν σε νέες περιπέτειες καθημερινής τρέλας.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή αφιερώνω κάποιες από τις φωτογραφίες της Νυρεμβέργης εξαιρετικά σε σένα. Για να θυμηθείς δρομάκια που περπάτησες, ποτάμια και κτίρια που έβλεπες. Αυτές που είναι από ψηλά είναι τραβηγμένες μεσα από το κάστρο.

  IMG_6361.JPG IMG_20170603_120225.jpg IMG_6370.JPG

IMG_6388.JPG IMG_6427.JPG IMG_6419.JPG

IMG_6426.JPG IMG_6432.JPG IMG_6437.JPG

IMG_6455.JPG IMG_6456.JPG

IMG_6461.JPG IMG_6466.JPG

IMG_6479.JPG  IMG_20170603_133053.jpg

IMG_6500.JPG

Κι ενώ στη Νυρεμβέργη ζούσαμε το καλοκαίρι καθώς προχωρούσαμε προς το απόγευμα ο ουρανός συννέφιασε αρκετά όπως φαίνεται στην τελευταία φωτογραφία της διαδρομής και σχεδόν δεν ορθοποδήσαμε από τη βροχή και τον αέρα στη Δρέσδη.

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Eviri είπε:

Γεια σας κορίτσια μου.

 

Η Εβιρίνα πάει καλύτερα. Το πρήξιμο την επόμενη μέρα του χειρουργείου ήταν πολύ περισσότερο. Από αύριο ευελπιστώ ότι θα αρχίσει να κατεβαίνει. Ήδη σημερα που είναι η 3η μέρα μου φαίνεται 1-2 χιλιοστά πιο χαμηλό. Της έφτιαξα κοκκινιστό τραχανά και για μας φακές.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Περαστικά της και πάλι :-):-):-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Μοσχαράκι κοκκινιστό με μακαρόνια έχει σήμερα το μενού μας. Χθες είχα φτιάξει την σύνταγή της ¨Εβιρι με τις γαριδούλες και εξαφανίστηκαν εν ριπή οφθαλμού! Έγιναν τόσο νόστιμες που ο μικρός μου έφαγε 3 φορές και εγώ δεν πρόλαβα καν να δοκιμάσω!!! ΄Εφαγα παξιμαδάκια με τυράκι το απόγευμα που γύρισα σπίτι. Άλλα δεν πειράζει χαλάλι του!

Εβιράκι μου όντως η αφαίρεση των 4 φρονιμητών μια κι έξω σε απαλλάσει από επαναλαμβανόμενη ταλαιπωρία. Έδώ οι δικοί  μας οδοντίατροι δεν νομίζω ότι το εφαρμόζουν.

Φιλάκια σε όλο το μαγειροπαρεάκι!

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια.

Πολλά νέα και τι να πρωτοθυμηθώ να σχολιάσω!

Εβίρι ελπίζω το παιδί να είναι καλύτερα. Και εσύ, εννοείται!:-D Πάντως η μέθοδος που ακολουθούν εκεί με την εξαγωγή όλων μαζί, μου ακούγεται καλύτερη... μία και καλή παίρνεις νάρκωση και ο πόνος μία φορά, όχι 2 ή 3. Δεν είναι κακή ιδέα.

Τζένη πώς πάει η μαμά; τι λένε οι γιατροί; Κουράγιο με όλα τα τρεξίματα που έχεις, καλά και άσχημα. 

Αγγελική συνταγή με γαρίδες διαβάζω και μου φαίνεται ενδιαφέρουσα... θα μπω στο μπλογκ να τσεκάρω!

Φωτεινή τα παιδιά μπορεί να είναι σκληρά μερικές φορές, αλλά λένε τις μεγαλύτερες αλήθειες επίσης. Μπράβο για το ψωμάκι!

ΧρύσαΜ με το καλό το μωράκι σου! Καλά κάνεις και προσέχεις, αλλά το κατσικάκι από τον παππού ελπίζω να το τσάκισες! Μπορείς επίσης να τρως καροτάκια και αγγουράκια και να τα βαπτίζεις προφιτερόλ ή ότι άλλο γλυκό ονειρεύεσαι! χα χα, σε πειράζω! Λίγο γλυκάκι κάθε μέρα δεν βλάπτει, εκτός αν προκύψει κανένα ζάχαρο.

Liana ωραία φαγάκια βλέπω!

Εγώ σήμερα έχω παστίτσιο από χτες και έκοψα βλήτα από τον κήπο, μαζί με κολοκυθάκια από τον κήπο της πεθεράς για σαλάτα. Αύριο λέω να κάνω φάβα, που δεν την τρώμε κανονικά, αλλά είπαμε να την δοκιμάσουμε με τον σύζυγο. Να δω τι θα κάνουμε, αν δεν μας αρέσει καθόλου... θα έχουμε πολύ γέλιο!

Φιλιά σε όλες!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Νινάκι μου χαίρομαι που είσαι καλά! Από ότι διαβάζω ξεκινήσατε την συγκομιδή σας! Μπράβο! Όσο για την φάβα αν δεν σας αρέσει στείλτε την πακέτο στην πεθερούλα!

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nina-Tom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Πολλά νέα και τι να πρωτοθυμηθώ να σχολιάσω!

Εβίρι ελπίζω το παιδί να είναι καλύτερα. Και εσύ, εννοείται!:-D Πάντως η μέθοδος που ακολουθούν εκεί με την εξαγωγή όλων μαζί, μου ακούγεται καλύτερη... μία και καλή παίρνεις νάρκωση και ο πόνος μία φορά, όχι 2 ή 3. Δεν είναι κακή ιδέα.

Τζένη πώς πάει η μαμά; τι λένε οι γιατροί; Κουράγιο με όλα τα τρεξίματα που έχεις, καλά και άσχημα. 

Αγγελική συνταγή με γαρίδες διαβάζω και μου φαίνεται ενδιαφέρουσα... θα μπω στο μπλογκ να τσεκάρω!

Φωτεινή τα παιδιά μπορεί να είναι σκληρά μερικές φορές, αλλά λένε τις μεγαλύτερες αλήθειες επίσης. Μπράβο για το ψωμάκι!

ΧρύσαΜ με το καλό το μωράκι σου! Καλά κάνεις και προσέχεις, αλλά το κατσικάκι από τον παππού ελπίζω να το τσάκισες! Μπορείς επίσης να τρως καροτάκια και αγγουράκια και να τα βαπτίζεις προφιτερόλ ή ότι άλλο γλυκό ονειρεύεσαι! χα χα, σε πειράζω! Λίγο γλυκάκι κάθε μέρα δεν βλάπτει, εκτός αν προκύψει κανένα ζάχαρο.

Liana ωραία φαγάκια βλέπω!

Εγώ σήμερα έχω παστίτσιο από χτες και έκοψα βλήτα από τον κήπο, μαζί με κολοκυθάκια από τον κήπο της πεθεράς για σαλάτα. Αύριο λέω να κάνω φάβα, που δεν την τρώμε κανονικά, αλλά είπαμε να την δοκιμάσουμε με τον σύζυγο. Να δω τι θα κάνουμε, αν δεν μας αρέσει καθόλου... θα έχουμε πολύ γέλιο!

Φιλιά σε όλες!

Άσε έτσι κάνω.. Τρώω ροδάκινα και τα λέω σοκολάτα :-P:-P:-P το κατσικάκι πλεον δεν υπάρχει, είναι με το Θεούλη τώρα χαχαχαχα :oops::-P:-P:-P

Αυτά τα βλήτα για σαλάτα είναι ΤΕΛΕΙΑ!!!! Με λίγο λαδακι, ξυδάκι και αλατάκι μουρλια!!!

Όσον αφορά τη φαβα δε μπορώ να εκφέρω γνώμη γιατί δεν μπαίνει στο σπίτι μου :-P η μαμά μου και ο αδερφός μου έχουν έλειψη ενός ενζύμου και φάνε φάβα λύεται το αίμα τους... Εγώ δεν έχω τέτοια έλειψη, αλλά με έχει τρομοκρατήσει η ιδέα και δεν την πλησιάζω :-P:-P:-P όσοι έχουν φάει ομως μου λένε ότι είναι πολύ ωραία 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια ο καιρος εδω χαζεψε...ηλιο το πρωι βρεχει τωρα...θελω καλοκαιριιι

Χτες φασολακια κ σημερα σουτζουκακια με ρύζι

Χρύσα να τρως κ λιγο γλυκακι το θελει το μωρο χαχα..εγω πολυ γλυκατζου γενικα  κ στην εγκυμοσυνη τη μερεντα το πρωι την ηθελα δεν ανοιγε το μάτι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Liana1984 είπε:

Γεια σας κοριτσια ο καιρος εδω χαζεψε...ηλιο το πρωι βρεχει τωρα...θελω καλοκαιριιι

Χτες φασολακια κ σημερα σουτζουκακια με ρύζι

Χρύσα να τρως κ λιγο γλυκακι το θελει το μωρο χαχα..εγω πολυ γλυκατζου γενικα  κ στην εγκυμοσυνη τη μερεντα το πρωι την ηθελα δεν ανοιγε το μάτι

Χαχαχαχαχα θα συμφωνήσω σε αυτό με τη μερεντα :-P:-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Φακές έχει σήμερα το μενού μας. Θα τις φτιάξει η πεθερά μου γιατί χτες μαζεύτηκα 9 η ώρα το βράδυ. 

Εβιράκι πολύ ωραίες οι φωτογραφίες! Τι όμορφα τοπία!

Χρύσα λίγο γλυκάκι δεν βλάπτει. Το χρειάζεται ο οργανισμός εκτός κι αν υπάρχει θέμα ζαχάρου.

Λιάνα ο καιρός είναι αλλόκοτος! Έχει τρομερή υγρασία που κάνει την ζωή δύσκολη σε όσους έχουν αναπνευστικά θέματα. 

Μαγειροπαρεάκι έχω δουλίτσα .... θα τα πούμε αργότερα....

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μαγειροπαρεακι! Παρασκευή σημερα!

Πως μου ειστε;

Εβιρι μου σε ευχαριστώ πααααρα πολύ για τις φωτογραφίες. H Frauenkirche ήταν από τις πιο έντονες παιδικές αναμνήσεις μου αν και ημουν μικρη. Οταν ξαναπηγα μεγαλη πια έκανα σαν παιδάκι ξανα. Θα συγκινηθουν πολύ κι οι δικοι μου οταν τους τις δειξω. Χαιρομαι που η Εβιρινα παει καλά. Εχει μια λογική η τακτική τους παντως. 

Νινα εγω δεν ειμαι ιδιαιτερα φαν της φαβας. Μου φαινεται αδιαφορη. Ξεκινησαν οι συγκομιδες βλέπω. Δεν θυμάμαι αν σας το έχω πει αλλά κι εμεις κοψαμε τα 2 πρώτα αγγουρακια μας!

Χρυσα καλά κανεις και προσέχεις δεν χρειάζονται ομως κι υπερβολές. Για τα γλυκά σε καταλαβαινω. Εμενα ευτυχως στην πρωτη εγκυμοσύνη μου ειχε κοπει η επιθυμια για γλυκά. Με το καλό να κρατησεις το μωρακι σου και γερο να ειναι!

Τζενη αυτο που ζεις ειναι όπως το περιγραφει η Εβιρι. Θα κάνεις και τα γενεθλια του μικρου βρε θηρίο; Καταρχήν να τον χαίρεσαι και να τον καμαρώνεις! Να είναι πάντα καλά κι ευτυχισμένος! Να προσέχεις κι εσύ κι εύχομαι να ξεκουραστεις σύντομα!

Λιανα εδω ο καιρος έχει γινει καλοκαιρινος! Ό,τι πρέπει για μπανακι. Ελπίζω το ΣΚ να τα καταφερω.

Ιωαννα μου να περνάς καλά!

Αγγελική σε έχει τρελλάνει η υγρασία ε; Μου το έλεγε ο άντρας μου.

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια όσον αφορα τα σχόλια του μικρου. Θα τους κάνω το χατηρι για το παγωτο. Τους πηρα και φορμάκια για να τους κάνω και λίγα ξυλάκια κι ενθουσιάστηκαν! Το περιμένουν πως και πως. Σημερα έρχονται για ΣΚ κι ο άντρας μου με τον αδελφο μου. Οπότε εχω τακτοποιησει το μενου των επόμενων ημερων. Για σήμερα παστιτσιο.

Φιλια και καλό ΣΚ

  • Μου αρέσει 4

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλές καλημέρες!!! Σήμερα είμαι λίγο ανεβασμένη γιατί έγραφα και για πρώτη φορά δεν είχα τόσο πολύ άγχος όπως άλλες φορές.. Ξεκίνησα να γράφω και κάθε φορά που ένιωθα αγχωμένη, καθόμουν λίγο και σκεφτόμουν κάτι ευχάριστο, π.χ. το μωράκι μου, και μετά συνέχιζα. Βέβαια, έπαιξε ρόλο που ήξερα τα πρώτα θέματα, γιατί γενικά όταν ξεκινάω να τα διαβάζω και βλέπω ότι δεν τα ξέρω πανικοβάλλομαι! Ντάξει δεν ξέρω αν το πέρασα το μάθημα, αλλά τουλάχιστον κάτι έγραψα, δεν τα παράτησα :-P:-P:-P σήμερα το μενού έχει χοντρά μακαρόνια με σαλτσα και σπιτική μυζήθρα!!!!

Αγγελική, τις λατρεύω τις φακές!!! Ειδικά, με λίγο ξυδάκι και φρέσκκ ψωμάκι είναι ό,τι πρέπει!!! Καλοφάγωτες...! Πάλι καλά που έχεις βοήθεια απο την πεθερά σου και δεν πελαγώνεις...

Φωτεινή, τα παγωτά πώς θα τα φτιάξεις; χρειάζεσαι παγωτομηχανή ή τα κάνεις με μίξερ;; καλώς να τους δεχτείς :-):-):-)

Όσον αφορά τον καιρό, εδώ (Πάτρα) έχει απίστευτη ζέστη, αν και έχει μια ελαφριά συννεφιά. Για μπάνιο είναι μια χαρά, αλλά 1ον έχουμε διάβασμα τώρα και 2ον τα νερά είναι αρκετά παγωμένα και δεν εδείκνυται για πρώτο μπάνιο :-P:-P:-P:-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια αχ δεν μπορω με τον καιρο βρεχει κ μπουμπουνιζει εδω

Απο φαγητο πιτα σημερα χορτοπιτα απο τη μαμα μου κ γαλατοπιτα που αρέσει στη μικρη μ

Αγγελική μας εχει τρελανει ο καιρος εκει που φτιαχνει αντε παλι

Φωτεινη πως θα το κανεις το παγωτο;δωσε συνταγη

Χρυσα μπραβο που έγραψες...συνηθως οταν βλέπεις να ξερεις τα πρωτα θεματα εχεις αλλον αερα μετα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Φωτεινή ξεκίνησε και η δική σας συγκομιδή, τέλεια!!! Με το καλό να δεχτείς τον αντρούλη και τον αδερφό σου! Όσο για την υγρασία είναι απίστευτη. Χθες το βράδυ για να μπορέσω να κοιμηθώ έκανα εισπνοές. Και από ότι μου είπε ο αλλεργιόλογος, επειδή το καλοκαίρι αναμένεται να έχουμε συχνά πυκνά υγρασίες και σκόνη, να φροντίσω να έχω aerolin μονίμως μαζί μου και να κάνω εισπνοές όποτε νιώθω ότι το χρειάζομαι.

Χρύσα είμαι σίγουρη ότι πήγες περίφημα σήμερα! Εγώ πάλι δεν τις πολυσυμπαθώ  τις φακές αλλά είναι τα μόνα όσπρια που τρώω. Όσο για την βοήθεια της πεθεράς μου στο θέμα του φαγητού με έχει βγάλει πραγματικά πολλές φορές από την δύσκολη θέση!

Λιάνα κι εδώ έβρεχε πριν καμία ωρίτσα αλλά από ότι μου είπαν μάλλον πάει να ανοίξει ο καιρός. 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...