Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα! Παρασκευή σήμερα!

Χρυσα δεν έχω φαει κολοκυθοανθους αλλά έχω ακουσει οτι ειναι πολύ νόστιμοι. 

Λιανα πάλι καλά που εχετε κι επιλογες στους παιδικους. 5-6 λεπτα διαδρομη δεν είναι τιποτα. Αυτο μου αρεσει στην επαρχια - η ευκολη προσβασιμότητα που υπάρχει γενικά (οι εξαιρεσεις βεβαια πάντα υπάρχουν). Στην Αθηνα οι διαδρομές με κουραζαν.

Αγγελική όλα καλά να πανε με το αστερι σου. Το βασικό είναι να είναι ψύχραιμη και να μην τη διαλύσει το άγχος.

Εμεις γεμιστα σήμερα. Θα φαει κι η κορη μου ειπε αλλά χωρις το φύλλο (ήτοι τη φλουδα της ντομάτας). Χτες δοκιμασε κοτοπουλο κοκκινιστο. Τρεις πηρουνιες αλλά είναι τεραστια προοδος γιαυτην.


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Φωτεινή μου για την ώρα δείχνει ψύχραιμη. Κι εμείς φροντίζουμε απο την πλευρά μας να μην την αγχώνουμε. 

Μπράβο στο κοριτσάκι σου που δοκιμάζει από όλα. Είναι πολύ θετικό αυτό!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική, το θέμα είναι να της δώσετε να καταλάβει ότι δεν έρχεται το τέλος του κόσμου με τις πανελλήνιες και δεν κρέμεται όλη η ζωή σου από αυτό.. Ξέρω πάρα πολλούς γονείς που άθελά τους πάντα αγχώνουν πάρα πολύ τα παιδιά τους!!! Και όταν τη βλέπετε να έχει πάθει κοκομπλόκο από το διάβασμα να την προτρέπετε να βγει μια βόλτα. Εμένα η μαμα μου έτσι έκανε συνέχεια. Αρκεί να ειναι όλα με μέτρο, μην το παρακάνουμε :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,! Λογικα τετοια ωρα εχετε μαλλον παει στα χωρια σας κι εγω τωρα ξαπλωσα. Λιωμα ειμαι, ολη μερα τρεξιμο στη δουλεια και το απογευμα εξω με το παιδί. Βγηκαμε και φαγαμε κι ενα σουβλακι. Πηρα επιτελους νεο κινητο γιατι το παλιο τα ειχε παιξει. Στη δουλεια γινεται το αδιαχωρητο και τρέχουμε, εκανα και μια ζημια καλη, εσπασα το τηλεφωνο του κεντρου και καταλαβαινετε παιδεμα που τρωω και αναγκαστικα παραγγειλαμε αλλο. 

Μαγειρικα ειμαι σε αθλιο επίπεδο δεν προλαβαινω καθολου. Αυριο τα κεφαλια μέσα και θ ασχοληθώ μονο με δουλειες σπιτιου και μαγειρεμα, τα εχω παρατησει πολυ. 

Εγω αδεια εχω μονο τη βδομαδα του 15αυγουστου οπότε θα μεινω εδω δυστυχώς. 

Εχουμε κανα νεο απο την εβιρι; ποτε ερχεται; 

Χαιρομαι που ειστε ολες καλα, τζενη να το χαιρεσαι το παλικαρι σου.! 

Κοριτσια νυσταξα καλο σας βραδυ να περασετε ομορφα.! 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα σε όλες.

Περνάνε οι μέρες κι έχω εντείνει τις δουλειές μου για την επιστροφή. Μ' έχει πιάσει και λίγο άγχος για το αν θα τα προλάβω στην ώρα τους και πολλές φορές τη νύχτα αργώ να κοιμηθώ από τις σκέψεις που κάνω, ενώ είμαι τόσο κουρασμένη.

Ο καιρός εδώ έχει 32άρια. Χτες είχαμε μια ψιχάλα σύντομη ενώ σήμερα έριξε καταιγίδες δυο φορές. Τις προηγούμενες μέρες όμως είχε πέσει πάλι στους 22 και ξανασκεπαστήκαμε με πικέ. Σκωτσέζικο ντους.

Σήμερα έφτιαξα μπάμιες στο φούρνο.  Χτες είχα μοσχαράκι κοκκινιστό με φρέσκα φασολάκια.

 

 

On 26/6/2017 at 7:39 ΠΜ, ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Εβιράκι μέχρι να έρθεις Ελλάδα σε βλέπω να γίνεσαι ερείπιο!!! Κάνε κουράγιο και τελειώνουν τα βάσανά σου!

Αχ, είμαι ήδη ερείπιο

Μπαίνουμε στο γκρίλ από σήμερα και ο Θεός να βάλει το χέρι του! Χτες που είχε αρκετή ζέστη όσο ήμουν στην δουλειά ήμουν καλά. Και στην Αθήνα το πάλευα με την ζέστη. ¨Οταν όμως κατέβηκα Πειραιά που είχε και την υγρασία από την θάλασσα δυσκολεύτηκα λιγάκι με την αναπνοή μου. Αλλά έβαλα τον ανεμιστήρα στην κουζίνα που μαγείρευα και έστρωσα. Και γενικώς όπου βρισκόμουν στο σπίτι ο ανεμιστήρας ήταν δίπλα μου!

Μεγάλο πρόβλημα αυτό να μην μπορείς να πάεις καλές και σωστές ανάσες με τη ζέστη και μετά παραπονιόμαστε εμείς που απλώς ιδρώνουμε.

 

On 26/6/2017 at 9:02 ΠΜ, ΦΩΤΕΙΝΗ763 είπε:

Εβιρακι περαστικά σου! Θα ταλαιπωρηθεις πολύ με τη μετακομιση. Πρόσεχε οσο μπορεις;

Ευχαριστώ Φωτεινή μου.

Χτες ειχε μεινει μπριαμ και περασαμε. Δοκιμασε και η κορη. Της φανηκε έτσι κι έτσι. Προχτες φτιαξαμε μαρμελάδα κορομηλο μια που η κορομηλια μας ειναι γεμάτη.

Τι ωραία που έχετε κάποιο δέντρο με φρουτα στο σπίτι!!!!

 

On 26/6/2017 at 11:31 ΠΜ, ggeny είπε:

Εβιρακι μου αντε να ερθετε επιτελους κ ελπιζω να καταφερουμε να βρεθουμε μια φορα ολες μαζι, οσεςφ ορες κανονιζετε ολο κατι μου τυχαινει κ δεν ερχομαι .

Θα έχουμε το χρόνο να κανονίσουμε και σε διαφορετικές περιόδους του ετους ποου θα μπορείς κι εσύ να έρχεσαι.

Η ξαδερφη μου που επιστρεψανε περσυ τετοια αποχη απο Βιεννη στην αρχη τους ειχε στοιχισει αλλα τωρα ειναι πολυ χαρουμενη,ειδικα για τα παιδια γιατι τα καλοδεχτηκαν στο σχολειο κ περνανε πολυ καλα !! 

Και σε μας κάτι ανάλογο θα υπάρξει. Μόνο στο σχολείο θα χρειαστεί η προσαρμογή της μικρής. Εμείς οι μεγάλοι δεν έχουμε πρόβλημα.

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τα περαστικα κ τις ευχες.Η αληθεια ειναι οτι κουραστηκα παρα πολυ γιατι αυτη την φορα τα εκανα ολα ολομοναχη αλλα απο την αλλη σκεφτομουν κ την περιπετεια της μαμας μου κ οτι πανω απο ολα ειναι η υγεια μας κ δεν με ενοιαζε. Την Τριτη ομως το απογευμα που γυρισα απο το γραφειο κ αρχισα να σιδερωνω μεχρι της 2,5 ωρες , ειμουν κ στα τελιωματα της περιοδου δεν ειχα αλλο κουραγιο νομιζα πως θα πεσω κατω .

Η αλήθεια είναι ότι έχεις απίστευτες αντοχές. Εγώ τουλάχιστον σε θαυμάζω πολύ, όχι μόνο για τις αντοχές σου αλλά για όλα όσα κάνεις.

  Την Παρασκευη ειναι κ τα επισημα γεννεθλια του μικρου μου κ θα του παω μια τουρτιτσα στο σχολειο ετσι για το καλο, παρολο που του εχουμε κανει το παρτυ του δεν μου ερχεται καλα την ημερα των γεννεθλιων του να μην του κανω τιποτα.

Τζένη μου να τα χιλιάσει να τον καμαρώνεις μεγάλο και τρανό.

 

On 27/6/2017 at 5:02 ΜΜ, Nina-Tom είπε:

Λοιπόν ξεκίνησα δουλειά χτες και είναι πολύ καλά... το κλίμα πολύ ευχάριστο, η δουλειά μου είναι γνωστή, οπότε σιγά σιγά προσαρμόζομαι και οι συνάδελφοι πολύ θετικοί απέναντι μου. Βέβαια η καθημερινότητα μου άλλαξε και έχω λίγο τρέξιμο μέχρι να συνηθίσω... προς το παρόν, καλά πάει.

Πολύ χαίρομαι για σένα Νίνα μου.

Σας βάζω τις φωτογραφίες από τον βραχόκηπο... να είστε επιεικείς.

Μπράβο βρε Νινάκι έκανες τέλεια και αρκετή δουλειά στο βραχόκηπο. Άμα πιάνουν τα χέρια του ανθρώπου ό,τι και να πιάσει τέλειο βγαίνει.

Ξέχασα να σας πω ότι έφτιαξα παγωτό με αβοκάντο... χωρίς κρέμες γάλακτος, χωρίς ζαχαρούχο, αφού έχουμε κόψει γαλακτοκομικά και έγινε απίστευτα ωραίο. Ο δοκιμαστής μου , μου είπε ότι το πέρασε για αγοραστό και δεν κατάλαβε το αβοκάντο καθόλου. Γεύση σοκολάτα φυσικά!

Τι απίθανη ιδέα είναι αυτή, μπράβο βρε Νίνα μου.!!!!!!!!!!!!

 

On 30/6/2017 at 8:36 ΠΜ, ioanna81 είπε:

Καλημερα κοριτσια. Αχ μου εχετε λειψει! Εχω φτασει στο αλλο ακρο, εκει που ολη μερα καθομουνα τωρα απο τις 6.15 το πρωι καθομαι στις 10 το βραδυ. Στη δουλεια δεν προλαβαινω ουτε νερο να πιω γινεται χαμος και το απογευμα με το που γυρναω η θα εχω δουλειες η θα ειμαστε εξω με το παιδι.

Ιωάννα μοου βλέπω φουλ πρόγραμμα αλλά χαλάλι του.

Αυτες τις μερες ειχαμε και κατι τρεχαματα με τη μαμα μου στο νοσοκομειο γιατι δεν ηταν καλα και την πηγαμε με ασθενοφορο ξημερωματα αλλα ευτυχως δεν ηταν κατι σοβαρο και τωρα ειναι σπιτι.

Ωχ τι λες βρε παιδάκι μου!!! Περαστικά της.

Εγω αδεια εχω μονο τη βδομαδα του 15αυγουστου οπότε θα μεινω εδω δυστυχώς. 

Η Αθήνα τον Αύγουστο είναι πολύ ωραία. Με το ρυθμό που δουλεύεις δε θα το καταλάβεις καθόλου πότε θα περάσει ο καιρός.

Εχουμε κανα νεο απο την εβιρι; ποτε ερχεται; 

Πάνω στην ώρα απαντάω, έρχομαι στις 04/08

 

 

Έχω συμπτύξει τα μηνύματά σας. Αλλά τώρα που τα ξαναβλέπω σάματι μου φαίνονται λίγα. Δεν ξέρω μήπως έσβησα ΄τίποτα απαντήσεις

Σας φιλώ όλες καλό Σ/Κ.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια.

Τι κάνετε; Σαββατοκύριακο φαντάζομαι θα πλατσουρίζετε όλοι. Και καλά κάνετε! 

Εμείς κάναμε οικοδομική εργασία σήμερα, φτιάχνοντας μία τσιμεντογωνία στην αυλή και μας έφαγε η ζέστη... φοβερή κούραση και ο ήλιος, παρόλο που ξεκινήσαμε πρωί πρωί, ήταν καυτός. Από φαί έδωσα στην πεθερά να μας ψήσει ψάρια να φάμε όλοι μαζί το μεσημέρι, γιατί δεν την πάλευα να μαγειρέψω κιόλας. Το βράδυ θα ψήσω κοτόπουλο με πατάτες για αύριο... θα κάνω, αν έχω κουράγιο, cookies να παίρνω στην δουλειά επίσης.

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τον βραχόκηπο... να δώ πότε θα βρω χρόνο να κλείσω και τις τρύπες και να τον εμπλουτίσω με περισσότερα φυτά.

Εβιράκι λίγο ακόμα έμεινε και έρχεσαι επιτέλους Ελλάδα.... κάνε κουράγιο, γιατί μετά θα έχεις να τακτοποιήσεις και εδώ τα πράγματα σου... αλλά τουλάχιστον δεν θα έχεις χρονικό περιορισμό σε αυτό.

Ιωάννα βοηθάει η μαμά με το μαγείρεμα; και κανένα σουβλάκι πάντως απέξω, δεν κάνει κακό.... μην γίνουν κλέφτες και οι μαγαζάτορες.... ειδικά τώρα το καλοκαίρι, απολαμβάνεις και την δροσιά το βράδυ.

Φωτεινή πόσο τυχεροί είσαστε με τις αποστάσεις στην επαρχία.... και χωρίς άγχος. Η κόρη πάει καλά σιγά σιγά με το φαί!

Τζένη και επίσημα λοιπόν να χαίρεσαι τον αγόρι σου! Πώς πήγε; το ευχαριστήθηκε; Μη λες εμένα χρυσοχέρα, ειδικά εσύ με παιδιά, δουλειά και διαφορετικά φαγητά σχεδόν κάθε μέρα! Ντροπή! Όσο για τον κήπο στην Εύβοια, φυσικά ζηλεύω τρελά, όπως καταλαβαίνεις! Τυχερή!! Κάνε λίγο κουράγιο, να πας και εσύ στο χωριό να ξεκουραστείς... βέβαια δεν ξέρω κατά πόσο ξεκουράζεσαι και εκεί.... τα εξοχικά έχουν πάλι δουλειές, έτσι δεν είναι; δεν θα μαγειρέψεις, συγυρίσεις, πλύνεις κ.ο.κ; 

Εμείς δεν ξέρω αν θα πάμε Χαλκιδική, αλλά έχουμε πολύ ανάγκη για διακοπές και ξεκούραση.... ο χειμώνας ήταν πολύ δύσκολος και τώρα με την δουλειά μου, έχουμε μία ανάσα μεγαλύτερη, οικονομικά τουλάχιστον, να πάμε κάπου.

Καλή εβδομάδα να έχουμε αύριο. Φιλιά σε όλες!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εβαλε ζέστη παλι ε; 

Εβιρακι Κυριακή κοντή γιορτή που λένε. Σε λιγότερο από ένα μηνα θα εισαι κοντα μας! 

Νινα είδα το παγωτό σου! Πρωτοτυπο! Όπως λες κι εσύ κι εγω δεν ξέρω αν θα το τολμουσα αλλα οπτικά παντως με επεισε. Πως παει από υγεια ο σύζυγος; Μακαρι να τα καταφερετε να πατε διακοπούλες!

Ιωαννα καλό ειναι και το σουβλάκι. Ωχ λίγο διαστημα θα κατσεις αλλά απόλαυσε το όσο γινεται περισσοτερο.

Οντετ είσαι και Κερκυραία εκτός από μερακλού;

Αγγελική η ψυχραιμία της κόρης σου ειναι καλό σημάδι. 

Οπως παρατηρήσατε κι εσεις με τη μικρη ειμαστε σε πολύ καλό δρομο στο θέμα του φαγητου. Καταλαβα τελικά μετα από ολα οσα έγιναν οτι η μικρη αντιδρουσε (και αντιδρα ακομα για να ειμαστε ειλικρινείς) στη γιαγια. Απ'οταν αποφασισε να ψιλοσυνεργαστει κι η γιαγια μαζι μας κι ειμαστε κι εμεις πιο καθετοι έχουν βελτιωθεί πολύ τα πραγματα. Στο θέμα μας: Σαββατο μεσημέρι μακαρονια με σαλτσα τονου (που τιμησε μονο ο γιος αφού την πέρασε για κιμά) και το βραδυ τυροπιτουλες πρόχειρες. Κυριακή σουτζουκακια με ρυζι. Για σημερα οτι έχει περισσεψει από προηγουμενες μερες.

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπερέα και καλή εβδομάδα!

Σαββατοκύριακο είχαμε πάει Εύβοια να δούμε τον μικρό μας ο οποίος περνάει ζάχαρη με τον παππού και την γιαγιά! Έχει αρχίσει και μαυρίζει κιόλας...

Για σήμερα έχω ετοιμάσει ψαράκια στον φούρνο με λαδάκι και λεμονάκι, που ψάρεψαν οι άντρες του σπιτιού το Σάββατο. Και όταν λέω οι άντρες εννοώ και τον μικρό μου ο οποίος εξελίσετε σε μεγάλο ψαρά!!!

Χρύσα το ότι δεν είναι το μείζον θέμα η επιτυχία στις πανελλαδικές της το λέμε όλη την ώρα. Και φυσικά την προτρέπουμε να βγαίνει βολτούλες, ειδικά τώρα που καλοκαίριασε κι εκείνη θα έχει μαθήματα μέχρι τις 20 του μήνα.

Ιωαννάκι με υγεία το νέο κινητό! Την περίοδο που θα έχεις άδεια θα είμαι κι εγώ μόνη  μου εδώ οπότε θα δούμε μήπως κανονίσουμε να βρεθούμε.

Εβιράκι μία χαρά νομίζω θα τα πάει η κορούλα σου στο σχολείο. Πιστεύω ότι έχει δείξει σημάδια ότι μπορεί να προσαρμοστεί σε νέα περιβάλλοντα. Εδώ προσαρμόστηκε στην χώρα του σκότους που δεν είναι και η πιο εύκολη!

Οντετ ωραίο φαγάκι έφτιαξες!

Νινάκι ακόμη και αν δεν σας κάτσει η Χαλκιδική, η Ελλάδα έχει τόσα ωραία μέρη να πας που σίγουρα θα βρείτε κάποιο προορισμό έστω και κοντινό για διακοπούλες.

Φωτεινή χαίρομαι που η γιαγιά σας αποφάσισε να συνεργαστεί και βλέπετε ήδη τα αποτελέσματα με την μικρή. Ελπίζω να συνεχίσετε έτσι.

Μαγειροπαρεάκι σας στέλνω πολλά πολλά φιλιά και θα τα ξαναπούμε....

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια ξανα αρχισαν οι ζεστουλες...καλα ειναι...βεβαια θαλασσα κοντά δεν εχουμε γι αυτο πήραμε μια πισινα για την μικρη που δεν θελει να βγει χαχα..μαζεψα κ τα χαρτια για τον παιδικο απο Τετάρτη μου ειπαν να ξεκινησει το συστημα..αντε να τελειώνουμε κ μ αυτο

Μαγειρικα..σήμερα μακαρονια με κιμα απο χτες το Σάββατο μοσχαράκι κοκκινιστο με κριθαρακι στο πηλινο κ Παρασκευή φασολακια..αυτες τις μερες η μικρη μ δεν τρωει κ πολυ λιγο η ζεστη αλλα φοβαται μην κανει εμετο γιατι πηγαμε βολτα την προηγούμενη.βδομαδα εδω στα ορεινα κ ζαλιστηκε...κ εκανε κ γενικα ετσι κ βηξει αγχωνεται πφφφφ προσπαθούμε να την πεισουμε ο τι οταν τρωμε δεν κάνουμε...

Αγγελική καλη επιτυχια στην κορη σου..χρειαζεται η ξεκουραση κ οχι αγχος...να μην κουραστει απο τωρα..Εμείς τοτε διναμε δυο χρονιες πανελληνιες Β κ Γ Λυκείου

Εβιρι καλως να ερθεις στην πατρίδα

Νινα συνταγη για τα μπισκοτακια;τις διακοπουλες ολοι τις χρειαζομαστε να ξεφυγουμε λιγο

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ μωρέ, η μικρούλα σου Λιάνα πήρε τον εμετό από φόβο ε? Καλά κάνετε και της λέτε ότι δεν θα ξανακάνει αν φάει. Θα επανέλθει πάντως... Και τα δύο παιδιά μου είχαν θέμα με τα ταξίδια τα πρώτα χρόνια και ο γιατρός μου είχε δώσει σιροπάκι vomex για να μην τα πιάνει ναυτία. Έκανε πολύ καλή δουλειά και δεν είχε κάμια αρνητική παρενέργεια πάνω τους. Τώρα το έχουν ξεπεράσει και τα δύο.

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , ΑΓΓΕΛΙΚΗ2 είπε:

Αχ μωρέ, η μικρούλα σου Λιάνα πήρε τον εμετό από φόβο ε? Καλά κάνετε και της λέτε ότι δεν θα ξανακάνει αν φάει. Θα επανέλθει πάντως... Και τα δύο παιδιά μου είχαν θέμα με τα ταξίδια τα πρώτα χρόνια και ο γιατρός μου είχε δώσει σιροπάκι vomex για να μην τα πιάνει ναυτία. Έκανε πολύ καλή δουλειά και δεν είχε κάμια αρνητική παρενέργεια πάνω τους. Τώρα το έχουν ξεπεράσει και τα δύο.

Αχ ναι ετσι κ βηξει χαμος ελπιζω να το ξεχασει γρηγορα...τρωει αλλα οχι οπως έτρωγε κ γάλα λιγο...κ εγω ετσι ημουν ζαλιζομουν..α καλα λες θα πω τον παιδίατρο για σιροπακι..οι στροφες πιο πολυ την ενοχλουν αλλα κ γενικά μεχρι ενα τεταρτο ταξιδι μετα δεν θελει να κατσει αλλο..δεν ειμαστε για μακρια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πως τα πατε με τη ζέστη;

Αγγελική ο μικρος εξελίσσεται σε μεγάλο ψαρα ε; Μπραβο! Εμεις αν και ειμαστε στη θαλασσα δεν το ασκουμε το σπορ. Για να ειμαι ειλικρινής δεν προλαβιανω και αυτο.

Αχ βρε Λιανα η κακομοιρα το πηρε απο φοβο ε; Ετσι ειχε κανει κι η δικη μου οταν ηταν μικρη αλλα ευτυχως σε μια εβδομαδα το ειχε ξεχασει. Η μικρη ζαλίζεται κι εγω εχω βρει το κολπο κι οταν ειναι να κανουμε μεγαλη διαδρομη με το αυτοκινητο δεν της δινω υγρα δηλ. γαλα κλπ. Το νερο την εχω μαθει να το πινει γουλια γουλια. Βεβαια από οταν έγινε 6 στα πολλά  μποφορ παιρνει το σιροπακι της.

Χτες ειχαμε αναμικτα λαχανικα γιαχνι οπως ο αρακας, τα φασολακια κλπ. Για σημερα έχει περισσεψει φαγητο και στα παιδια θα φτιαξουμε μια μακαροναδα. Παιδευομαι με μια απονευρωση αυτες τις μέρες.

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Λαζάνια με κιμά έχει σήμερα το μενού μας. 

Το πρωί που φύγαμε για την δουλειά είχε ήδη 32 βαθμούς έξω. Οπότε αντιλαμβάνεστε τι έχει να γίνει το μεσημέρι....

Λιάνα το σιροπάκι αποδείχτηκε σωτήριο στην δική μας περίπτωση που κάναμε ταξίδια και προς Εύβοια γύρω στις 3 - 3,50 ώρες αλλά και προς Γιάννενα 5,30 με 6 ώρες. Αλλά μεγαλώνοντας το ξεπέρασαν και τα 2.

Φωτεινή υπομονή με την απονεύρωση. Είναι τουλάχιστον ανώδυνη? Όντως ο μικρός μου αγαπάει πολύ το ψάρεμα και με βάρκα αλλά και από την παραλία. 

Φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!

  • Μου αρέσει 2

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια μπριαμ σημερα χτες μπριζολες με πατατες..τραχανα η μικρη ευτυχως αρχιζει σιγά σιγα κ τρωει παλι

Φωτεινή ζαλιζεται ειτε φαει ειτε οχι νευριάζει που καθεται πολλη ωρα στο καρεκλακι..δεν την ξεγελας με τίποτα..ωχ απονευρωση υπομονη

Αγγελική ζεστη θα χει κ σημερα..για το σιροπακι θα ρωτησω τον παιδίατρο..κ γω ζαλιζομουν..κ τωρα μη σου πω αν κατσω πισω κοιταω κατω η ασχολουμαι με κατι δεν μπορω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...