Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Γεια σας κοριτσια..εσπασε η ζεστη φυσαει κ αερακι σημερα ειναι ωραια εξω

Στα φαγητά λοιπον σήμερα μπιφτεκια με πατάτες κ κολοκυθια στο φούρνο...χτες σπανακορυζο..αυριο ο τι εμεινε θα παει κ η μικρη στο χωριο αρα τρώμε ο τι βρούμε

Αγγελική ναι μεγαλο μωρο κ με μεγαλα μαγουλα..το ετρωγε το φαγητο στην κοιλια χαχα

Ιωαννα διακοπη ρεύματος μ αυτγ τη ζεστη που ειχε απαπαπα

Νινα ωραια αυτα που εφτιαξες...μπραβο

Τζένη ωραιος ο μουσακας κ εγω τα ψηνω στο γκριλ κ δεν γινεται πολυ βαρυς οπως στο τηγανι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κορίτσια.

Τι κάνετε; Σήμερα δρόσισε λίγο, δεν έχετε παράπονα φαντάζομαι. Εμείς στην δουλειά έχουμε χαλασμένο κλιματιστικό και εκτιμούμε πολύ το δροσερό αεράκι!

On 1/7/2017 at 10:35 ΠΜ, ΧρυσαΜ είπε:

Πολύ καλό!!!! Μόνη σου τον έφτιαξες;

Ναι, εντελώς μόνη το έφτιαξα. Μάζευα κάθε μέρα από λίγες πέτρες από το δάσος, τις συναρμολόγησα και άρχισα να κολλάω.. πλάκα είχε, σαν παζλ ήταν. 

Αγγελική καλή αρχή με τα μπάνια. Ήταν δροσερή η θάλασσα; εμείς που πήγαμε Σάββατο απόγευμα, ήταν ζεστή!

Μπράβο Ιωάννα με τη δουλειά. Είναι δύσκολη εποχή για το ίδιο αντικείμενο, αλλά μερικοί τα πάνε πολύ καλά. 45 από Γλυφάδα, δεν το βρίσκω απίθανο... εδώ φτάσαμε 42 την Κυριακή!

Τζένη αρχίσατε και εσείς τα Σ/Κ στην Εύβοια. Τι ωραία!  Έχετε κανένα κηπάκο, με λαχανικά εκεί; δεν θυμάμαι...

Σήμερα φάγαμε κοτόπουλο κοκκινιστό με κοφτό μακαρονάκι, χτες σαλάτα με φασόλια και για αύριο θα κάνω μελιτζάνες στο φούρνο. Ωραία θα ήταν μουσακάς, όπως η Τζένη, αλλά ούτε που θέλω να σκέφτομαι το ψήσιμο τόσες ώρες... Τζένη μου, χαράς το κουράγιο σου! Ξέχασα να σας πω ότι έφτιαξα παγωτό με αβοκάντο... χωρίς κρέμες γάλακτος, χωρίς ζαχαρούχο, αφού έχουμε κόψει γαλακτοκομικά και έγινε απίστευτα ωραίο. Ο δοκιμαστής μου , μου είπε ότι το πέρασε για αγοραστό και δεν κατάλαβε το αβοκάντο καθόλου. Γεύση σοκολάτα φυσικά!

Για διακοπές τι λέτε φέτος; θα πάτε; εμείς σκεφτόμαστε για Χαλκιδική, αλλά δεν ξέρω ποια μέρη αξίζουν, για να ψάξω για δωμάτιο. Έχει πάει καμιά σας;

Φιλιά σε όλους.

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! 

Κι εδω εχει δροσισει αρκετα δεν έχουμε παραπονο. 

Ιωαννα πολύ χάρηκα με τα νέα σου! Μεγαλωσε το παλικαράκι σου! Να τον χαίρεσαι!

Νινα κι εδω έχει ζεστανει η θαλασσα αν και Ιονιο που οσο και να το κάνεις είναι πιο δροσερα. Χαλκιδικη δεν έχω παει ποτέ και δεν μπορω να σε βοηθησω. Εμεις φέτος εδω θα ειμαστε και θα παμε και λιγες μερες στο χωριο του άντρα μου. Δεν παμε καπου αλλου για τους γνωστούς οικονομικούς λόγους αλλά δεν παραπονιέμαι γιατι δεν θα μας λειψουν τα μπανια. Η χαλάρωση θα μας λειψει λίγο αλλά δεν πειραζει. 

Τζενη ωραια ιδεα ο μουσακάς. Να δω πότε θα τον κάνω. Τελικά το καναμε χτες το τσιζκέικ.

Χρύσα δεν θυμάμαι πόσα κιλά ηταν τα δικα μου την αντίστοιχη περιοδο της εγκυμοσυνης σου. Όντως ειναι καλό να προσέχεις το αλάτι.

Λιανα διαβασα για τις "εξυπνες" στασεις στην πολη σου. Τσουπωτη βγηκε η μικρουλα σου ε;

Αγγελική τα παιδια ειναι στην Ευβοια; Πως παει η μεση;

Χτες ειχαμε φασολάκια. Για σημερα έχουμε σουφλέ (το έχω ετοιμο απλά θα το ψήσουν). Χτες το απόγευμα φτιαξαμε και το τσιζκέικ με τα παιδια. 

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Αρακά έχει σήμερα το μενού μας που μάλλον θα μείνει και για αύριο.

Τζενάκι άλλο πράγμα τα Ευβοιώτικα λαχανικά!!!! Μυρίζουν θάλασσα βρε παιδί μου!!! χαχαχαχαχα!

Λιάνα είναι ωραία η δροσούλα μετά το ψήσιμο που φάγαμε! Να φανταστείς χτες κοιμήθηκα με ανοιχτό παράθυρο αλλά σκεπασμένη με σεντόνι γιατί κρύωνα!

Νινάκι κι εγώ Σάββατο απόγευμα βούτηξα και η θάλασσα ήταν ζεστή όπως μου αρέσει! Αν ήταν δροσερή μπορεί και να μην έμπαινα!!! Χαλκιδική είχα πάει πριν 20 χρόνια στην περιοχή της Σάνης ( αν θυμάμαι καλά την ονομασία του μέρους ). Έιχε πολύ ωραία παραλία εκεί που μέναμε, με τα πεύκα στην παραλία και φυσικά αμμουδιά. Βέβαια είναι αρκετά χρόνια πριν και πολύ πιθανόν να έχουν αλλάξει τα πράγματα.

Φωτεινή ο μικρός είναι Εύβοια. Η κόρη  μου έχει φροντιστήριο μέχρι τις 20 Ιουλίου. Η άδειά μου ξεκινάει 24 του Ιούλη οπότε θα πάμε τότε μαζί στην Εύβοια. Προς το παρόν έχουμε τα Σαββατοκυριακάτικα δρομολόγια.

Αυτά τα νέα μας για την ώρα μαγειροπαρεάκι! Φιλάκια!  


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κοριτσάκια τι κάνετε; 

Κ εμεις πουθενα κ φετος διακοπες , μονο στο χωριο , για οικονομικους λογους .Δεν πειραζει καλα να ειμαστε κ θα παμε εκδρομες με τα ΚΑΠΗ οταν με το καλο γεράσουμε. 

Φωτεινη ωραια ιδεα το σουφλε ,εχω πολυ καιρο να κανω γιατι του κολλησε του γιου μου οτι πλεον δεν του αρεσει ,τωρα που ειναι χωριο θα κανω την αλλη βδομαδα να εχουμε για δυο μερες. Αχ αυτο το τσιζ κεικ ...... 

Αγγελικη λίγος καιρος εμεινε μεχρι τις 24 ,αντε θα αρχισουν οι διακοπουλες ! Εγω αργω ακομα,7/8 εχω αδεια. Ωραιος κ ο αρακας . Φετος δεν προλαβα καθολου φρεσκο με τα τρεξιματα κ το τελέυταιο σακουλακι που πηρα απο σμ κ μαλιστα το γνωστο επωνυμο ειχε τον αβραστο.Ειχε κ μια προσφορα +30 % προιον αν θυμαμαι καλα κ το μαγειρεψα δυο φορες κ τις δυο φορες ειχε τον αβραστο,2 ωρες στην κατσαρολα κ παλι κραταγε.

Νινακι εσυ ειαι σουπερ χρυσοχερα που να σε φτασω εγω.  Το βραχακι σου ειναι απιστευτο πραγματικα !!! Το παγωτο αυτο με το αβοκαντο καπου το διαβαζα στο φβ μπραβο που ειναι κ τοσο νοστιμο.Ο συζυγος με την διατροφη που κανετε ειναι  οκ, εκανε ξανα εξετάσεις ? Στο χωριο εχουμε κηπαρα ,κανονικα εχει απο ολα ο μπαμπας κ σε ποσοτητες λες κ θα ταισουμε κανα λοχο.Ντοματες μονο εχει 100 για να κανουμε κ πελτε.Τι με περιμενει στην αδεια αστα .... 

Λιανα μου ρεπο απο την κουζινα σημερα !!! Κ εγω τα ιδια !!

Στην Χαλκιδικη ειχαμε παει πριν 15 χρονια μετα το γαμο,ωραια ηταν . Εμεις μεναμε στο δευτερο ποδι σε ενα παραθαλασσιο χωριο αλλα την γυρισαμε σχεδον ολη οσο μπορεσαμε .Εκει που μεναμε δεν ηταν χαμηλα αλλα σε ενα σημειο που ηταν κοντα στο πρωτο κ στο δευτερο οποτε πηγαιναμε παντου ευκολα.

Νομιζω στο δευτερο ειναι καλυτερα απο παραλιες κ στο πρωτο πηγαιναμε απο οσο θυμαμαι για βολτες στην Καλλιθεα που ειχε πολυ ζωη.

Ιωαννακι πολυ τρεξιμο στην καινουρια δουλεια ε ; Ειναι επειδη ειναι πρωτος καιρος η γενικα επικρατει αυτη η κατασταση ; Με την αποσταση συνηθησες λιγακι; 

Την Παρασκευη ειναι κ τα επισημα γεννεθλια του μικρου μου κ θα του παω μια τουρτιτσα στο σχολειο ετσι για το καλο, παρολο που του εχουμε κανει το παρτυ του δεν μου ερχεται καλα την ημερα των γεννεθλιων του να μην του κανω τιποτα.Θα ψησω σημερα το παντεσπανι κ αυριο θα φτιαξω τις κρεμες κ θα την γεμισω. Θα παρω κ χυμους,μπαλονια κλπ να τα παμε κ πιστευω να χαρει το μικρουλη μου. Καθε πρωι που ξυπναει με ρωταει ποτε θα την φτιαξουμε ! παρηγγειλα κ μια παρασταση να βαλουμε απο πανω κ μια χαρα ! 

Κατα τα άλλα εχει πεσει πολυ η ψυχολογία μου τις τελευταιες ημερες κ ειναι καθαρα πο θεμα κουρασης κ τρεξιματος παντου κ δυστυχως δεν εχω ελπιδες για καλυτερευση της καταστασης.Το μονο που σκεφτομαι ειναι πως θα βγει ολος ο χειμωνας τιποτα αλλο ..

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζενάκι μου αρακά πήρα χτες από το σούπερ μάρκετ της γνωστής εταιρίας αλλά αυτόν που τα έχει όλα μέσα. Είναι η 2η φορά που τον αγοράζω και γίνεται μέσα σε μισή ώρα. Εγώ προσθέτω μόνο ντομάτα και λαδάκι. Διαφορετικά αγοράζω τον αρακά που φέρνει ο Σκλαβενίτης και είναι πολύ βραστερός.

Καλά κάνεις και κάτι ετοιμάζεις του μικρούλη σου ανήμερα στα γενέθλιά του. Σίγουρα θα το χαρεί! 

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! 

Για σήμερα το μενού έχει γεμιστά!!!!! Μια λέξη, χιλιάδες συναισθήματα χαχαχαχα :-P:-P:-P εύχομαι να μη θέλει κανένας άλλος να φάει και να τα φάω όλα εγώ!!! Χθες είχαμε ωραιότατες φακές!!!! Έφαγα και το μεσημέρι και το βράδυ. Το μυστικό για τις τέλειες φακές, είναι το φρέσκο κρατσανιστό ψωμάκι!!! Μια φέτα αρκεί, την κόβεις κομματακια και τη βουτάς στο πιάτο!!!!! Γιάμι, γιάμι :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια ο τι εμεινε σημερα

Μας πηρανε στον παιδικο με τα ΕΣΠΑ..κ γραφει κ την πρώτη μ επιλογη..πηγα πηρα τα χαρτια κ την Τρίτη θα παμε στην προνοια να τα κανουμε που θα ανοιξουν οι εγγραφες...να τελειωνει κ αυτο να ησυχασουμε

Νινα εμεις τον Αύγουστο παίρνει αδεια ο αντρας μ θα παμε Μεσαγγαλα ειναι κοντα δεν ειναι για πολυ μακρια η μικρη...Χαλκιδική ειχα παει το 2004 στην Φούρκα χαλια στο πρωτο ποδι..εχω παει κ Μαρμαρά δευτερο ποδι αλλα οχι για μπανιο σε γαμο..ωραια ηταν απο το λιγο που ειδα..νομιζω στο δευτερο ειναι καλυτερα

Φωτεινη ναι τσουπωτη η μικρη...εχουμε καινοτομίες στην πολη μας...για τις στασεις δροσιας λες;χαχα δεν τις δοκιμασα

Αγγελική δροσισε λιγο ωραια ειναι...εγω ιδρωνω κ ευκολα δεν μπορω

Τζενη χαχα κλαιω εκδρομη με τα ΚΑΠΗ ξερεις τι καλα περνανε γλεντανε...να χαιρεσαι κ τον μικρο σου...καρκινακι ε;ευαισθητουλης...κ εγω χιχι

Χρυσα γεμιστα like και κρυα ε;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο μαγειροπαρεάκι!

Μακαρόνια με τυράκι και κέτσαπ έχει το σημερινό μας μενού. Θα είμαστε τα δυό μας με την κόρη μου σήμερα και δεν θέλαμε να φάμε κάτι μπελαλίδικο. Άντε στο τσακίρ κέφι να ρίξουμε και κέτσαπ!!!! 

Χρύσα έσυ και το Τζενάκι είστε οι λάτρεις των γεμιστών της παρέας! Αλήθεια τι λαχανικό προτιμάς γεμιστό?

Λιάνα χαίρομαι που σας πήραν στον παιδικό της επιλογής σας! Τον γνώριζες σαν χώρο ή το επέλεξες επειδή είναι κοντά σας? Που είναι το μέρος που θα πάτε διακοπές? Δεν το έχω ξανακούσει....

Μαγειροπαρεούλα σας φιλώ .... θα τα πούμε και αργότερα.....


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Λιανα μπραβο για τον παιδικο! Τον ξέρεις; Στα Μεσάγγαλα ειχαμε παει πέρυσι μια μέρα. Εχουμε γνωστους εκει κι έχω παει 2-3 φορες. Βολική θαλασσα για μικρα παιδια. Εδω που ειμαι εγω εχει ωραιες θαλασσες αλλά στην πλευρα που ειμαι εγω ειναι βαθιες. Βεβαια και τα παιδια προσαρμόστηκαν. 

Αγγελική τα Μεσαγγαλα ειναι στη Λάρισα κοντα στους Νέους Πόρους. Τι ωραια που θα ειστε με την κορουλα! Δεν θυμόμουν αν είχε φέτος το καλοκαιρι προετοιμασία ή του χρόνου. Πλησιάζει πάντως η άδειά σου.

Χρύσα λατρεια κι εσύ στα γεμιστά ε; Οι φακές έτσι κι αλλιως μου αρεσουν πολύ.

Τζενη καλά κανεις και γιορταζεις τον μικρο και στο σχολειο. Θα το ευχαριστηθει πολύ. Αχ κάποτε κι εγω τη συνταξη περιμενα καθε φορα που ακυρωνα κατι αλλά δεν το βλέπω πια. Παντως τα ΚΑΠΗ που βλέπω να έρχονται εκδρομές εδω περνάνε πολύ ωραια. Ξερουν να διασκεδάζουν κι έχουν κέφι. Οσο για ξεκουραση μην σκέφτεσαι από τώρα το χειμώνα αλλά το καλοκαιρακι που θα αλλάξεις παραστάσεις. Αρακά εγω παίρνω τη μάρκα που έχει κι ο Σκλαβενιτης. Τυχαινει μωρε η παρτίδα όπως και στα όσπρια.

Για σήμερα κοτοπουλο κοκκινιστο που είχα έτοιμο στην αγία κατάψυξη με πατάτες ή πουρε ό,τι αποφασίσει η γιαγια.

Φιλια


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φωτεινή ένας χρόνος έμεινε στο κοριτσάκι μου να φορτσάρει. Θα ξεκουραστεί τον Αύγουστο και από 1η Σεπτέμβρη τα κεφάλια μέσα! Βέβαια εμείς την ενθαρρύνουμε όσο μπορούμε και δεν την ζορίζουμε καθόλου.... Αλλά κι εκείνη είναι συνειδητοποιημένη για το τι έρχεται και φαίνεται ήρεμη.

Αγία κατάψυξη δεν λες τίποτα! Εικόνισμα θα της κάνουμε σε λίγο!


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια φαγαμε στη μαμα μου σημερα πηγαμε να παρουμε τη μικρη κοτόπουλο με πατάτες στο φουρνο κ κολοκύθια

Αγγελική κ Φωτεινή ναι τον παιδικο τον ξέρω πηγαμε κ τον ειδαμε δουλεύει κ μια φιλη μας εκει..δεν εχω κάποιον κοντα με τα ποδια να παμε..θελει αυτοκίνητο 5 με 6 λεπτα ειναι δεν ειναι γενικα εδω μακρινες οι αποστασεις..ειχαμε βεβαια κ εναν πιο κοντα που θα μπορουσα κ με τα ποδια αλλα χαλια δεν ακουσα καλα λογια..κ προτιμώ εκει..Τα Μεσαγγαλα Αγγελικη σωστα στα ειπε η Φωτεινη ειναι 1 ωρα κ κατι απο δω...δεν μπορούμε να παμε μακρια γιατι η μικρη ζαλιζεται βαριέται κ στο καρεκλακι κ θελει να κατεβει..εγω δεν εχω ξαναπάει ο άντρας μ πηγαινε μικρος..Αγγελικη η κορη σου θα παει τριτη Λυκειου;

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική, καλή επιτυχία για την κόρη σου, φέτος θα δώσει ε;; καλά με τα μακαρόνια με την κέτσαπ δε φαντάζεσαι πόσο πίσω με πας... Τα καλοκαίρι που πήγαινα στον ξάδερφό μου, η μαμά του επειδή δούλευε όλη τη μέρα πότε μας είχε μακαρόνια με κέτσαπ και μυζήθρα τριμμένη απο πάνω ή πατάτες με κέτσαπ. Η απόλυτγ ευτυχία :-P:-P:-P:-P:-P

Στα γεμιστά τα τρώω όλα!!! Η γιαγιάκα μου μαζί με τις τομάτες και τις πιπεριές, έφτιαχνε και κολοκυθοανθούς γεμιστούς. Αλλά δεν ξέρω πώς ακριβώς τα έκανε, γινόντουσαν κρατσανιστοί απ' έξω και υπερζουμεροί μέσα... Τρελή μαστόρισα, δεν έμαθα ποτέ πώς τα έκανε...!!

Εννοείται πώς και σήμερα έφαγα γεμιστά!!!! Η μαμά έφτιαξε κοτόπουλο σκέτο στο φούρνο, αλλά δεν το τίμησα :-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Παρασκευή σήμερα και δεν βλέπω την ώρα να σχολάσω! Η χτεσινή μέρα ήταν ζόρικη στην δουλειά με πολλές αναποδιές.... αλλά το καλό είναι ότι σήμερα στις 2 εξαφανίζομαι!!!! 

Φαγάκι δεν μαγείρεψα, έχει και λίγα μακαρόνια αλλά και αρακά στο ψυγείο.

Χρύσα το κοριτσάκι μου δίνει τον Μάη, πρώτα ο Θεός. Κοντεύουμε να μπούμε στην τελική ευθεία!

Φιλάκια μαγειροπαρεάκι!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...