Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

ΤΙ ΜΑΓΕΙΡΕΥΟΥΜΕ ΣΗΜΕΡΑ (η συνέχεια)


melita

Recommended Posts

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Μακαρόνια με κιμά που είχα στην κατάψυξη έχει σήμερα το μενού μας. Κάνει ζέστη και δεν μαγείρεψα χτες το απόγευμα. Προτίμησα να βγάλω τον κιμά από την κατάψυξη. Είχα να σιδερώσω κιόλας....

 

Φωτεινή με το καλό να δεχτήτε την ανιψούλα σου! Θα έχετε και παρεούλα!

Ιωαννάκι περαστικά στην μαμά σου! Ευτυχώς που γλυτώσατε τα νοσοκομεία. Καλά να περάσετε στην γιορτή του μικρού σου!

Μαγειροπαρεάκι σας φιλώ για την ώρα.... 


1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 31,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • ΑΓΓΕΛΙΚΗ2

    3924

  • Eviri

    2615

  • fefi

    1922

  • peristeraki

    1785

Γεια σας κοριτσια ζεστη φουλ εδω...

Λοιπον Τετάρτη μπριαμ,Πέμπτη μουσακα,σημερα γεμιστα

 Αγγελική σίδερο μ αυτη τη ζεστη ε;κουραγιο χαχα

Ιωάννα περαστικά στη μαμα σου

Χρυσα ωραια ειναι να σε περιποιούνται κ εμενα στην εγκυμοσύνη δεν μ άφηναν να κάνω σχεδόν τιποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! Πώς είστε;

Για εμένα το μενού χθες είχε σουβλάκι με καλαμάκι χοιρινο, τομάτα, πατάτα, κρεμμυδούμπα και γιαούρτι... Και για βραδυνό πίτσα.. Ούτε και εγώ δεν ξέρω πόσο καιρό είχα να φάω κάτι από τα δυο...! Σήμερα μαζεύτηκα, φασολάκια νοστιμότατα!!!

Αχχχχ Λιάναααα, τώρα που το είπες, τα ορέγομαι πώς και πώς τα γεμιστά!!!! Θα πω στη μαμά μου να μου φτιάξει!!!!! Για καλοκαίρι είναι ό,τι πρέπει, ειδικά αν είναι από ψυγείο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ωραία είναι δε λέω!!! Πιο πολύ για τον μπέμπη τα κάνουν βέβαια και όχι για εμένα :-P:-P:-P αλλά τώρα θα το ανταποδώσω στη μαμά μου γιατί θα τις φτιάξω ένα γλυκό με άνθος αραβοσίτου και μπισκότα που ξέρω ότι της αρέσει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι ανυπόφορη ζέστη είναι αυτή;! Ακόμα και το air condition του αμαξιού δυσκολεύεται να δουλέψει και να βγάλει δροσερό αέρα. Είπαμε να έρθει το καλοκαίρι, αλλά όχι και έτσι!:mad:

Από φαγητά είχα χτες σαλάτα με φακές (χάλια έγινε γιατί αυτή η φακή ήταν πολύ βραστερή), σήμερα ρύζι με σάλτσα και γαύρο μαρινάτο και αύριο μας βλέπω με σαλάτα χωριάτικη... θέλουμε ελαφρύ και φυσικά με διευκολύνει να μην έχω μαγείρεμα, ειδικά με αυτή τη ζέστη.

Ιωάννα ευτυχώς που η μαμά δεν είχε κάτι σοβαρό. Η δουλειά έχει ίδιο αντικείμενο με την προηγούμενη ή καμία σχέση; Ελπίζω αυτή τη φορά να πάει καλά η γιορτή του παιδιού.

Φωτεινή παγωτό, τσιζ κέικ, μαρμελάδα! φουλ δροσερά γλυκά! Η καλύτερη αντιμετώπιση καύσωνα. Εμείς από κλιματιστικό, στο σπίτι το ανάψαμε όταν γυρίσαμε από τη δουλειά, παρόλο που είχε μεγάλη διαφορά με την εξωτερική θερμοκρασία καθώς ο σύζυγος δεν έχει στο αμάξι και είχε ψηθεί όλη μέρα... αλλά για λίγη ώρα. Στη δουλειά είναι στο φουλ, αλλά ευτυχώς στο δικό μου γραφείο, το κλείνω και ησυχάζω... βέβαια μπούκωσα αμέσως από την πρώτη μέρα... 

Τζένη εδώ τα σκουπίδια άρχισαν να τα μαζεύουν από την Δευτέρα, οπότε γλυτώσαμε τη βρώμα... αλλά στα υπόλοιπα μέρη είναι ανυπόφορη η μυρωδιά! Τι καλόβολο που είναι το μικρό σου! Όσο για τους ρυθμούς μου, αρχίζω να μπαίνω σε μία σειρά... σήμερα έβγαλα πρόγραμμα φαγητού για την εβδομάδα, για να ψωνίσω τα ανάλογα αύριο... δεν γίνεται αλλιώς τελικά!

Χρύσα η πεθερούλα βλέπω έξτρα περιποίηση! Μπράβο! Να είναι καλά η γυναίκα. 

Σας βάζω τις φωτογραφίες από τον βραχόκηπο... να είστε επιεικείς.

1_zps9acqkzkl.jpg

2_zpsdctjsv0h.jpg

3_zpstdt8ltpg.jpg

Φιλιά και καλό Σ/Κ!

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Nina-Tom είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.

Τι ανυπόφορη ζέστη είναι αυτή;! Ακόμα και το air condition του αμαξιού δυσκολεύεται να δουλέψει και να βγάλει δροσερό αέρα. Είπαμε να έρθει το καλοκαίρι, αλλά όχι και έτσι!:mad:

Από φαγητά είχα χτες σαλάτα με φακές (χάλια έγινε γιατί αυτή η φακή ήταν πολύ βραστερή), σήμερα ρύζι με σάλτσα και γαύρο μαρινάτο και αύριο μας βλέπω με σαλάτα χωριάτικη... θέλουμε ελαφρύ και φυσικά με διευκολύνει να μην έχω μαγείρεμα, ειδικά με αυτή τη ζέστη.

Ιωάννα ευτυχώς που η μαμά δεν είχε κάτι σοβαρό. Η δουλειά έχει ίδιο αντικείμενο με την προηγούμενη ή καμία σχέση; Ελπίζω αυτή τη φορά να πάει καλά η γιορτή του παιδιού.

Φωτεινή παγωτό, τσιζ κέικ, μαρμελάδα! φουλ δροσερά γλυκά! Η καλύτερη αντιμετώπιση καύσωνα. Εμείς από κλιματιστικό, στο σπίτι το ανάψαμε όταν γυρίσαμε από τη δουλειά, παρόλο που είχε μεγάλη διαφορά με την εξωτερική θερμοκρασία καθώς ο σύζυγος δεν έχει στο αμάξι και είχε ψηθεί όλη μέρα... αλλά για λίγη ώρα. Στη δουλειά είναι στο φουλ, αλλά ευτυχώς στο δικό μου γραφείο, το κλείνω και ησυχάζω... βέβαια μπούκωσα αμέσως από την πρώτη μέρα... 

Τζένη εδώ τα σκουπίδια άρχισαν να τα μαζεύουν από την Δευτέρα, οπότε γλυτώσαμε τη βρώμα... αλλά στα υπόλοιπα μέρη είναι ανυπόφορη η μυρωδιά! Τι καλόβολο που είναι το μικρό σου! Όσο για τους ρυθμούς μου, αρχίζω να μπαίνω σε μία σειρά... σήμερα έβγαλα πρόγραμμα φαγητού για την εβδομάδα, για να ψωνίσω τα ανάλογα αύριο... δεν γίνεται αλλιώς τελικά!

Χρύσα η πεθερούλα βλέπω έξτρα περιποίηση! Μπράβο! Να είναι καλά η γυναίκα. 

Σας βάζω τις φωτογραφίες από τον βραχόκηπο... να είστε επιεικείς.

1_zps9acqkzkl.jpg

2_zpsdctjsv0h.jpg

3_zpstdt8ltpg.jpg

Φιλιά και καλό Σ/Κ!

 

Πολύ καλό!!!! Μόνη σου τον έφτιαξες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα, καλή εβδομάδα και καλό μήνα!

Ελπίζω ο Ιούλης να είναι λίγο πιο δροσερός από τον Ιούνιο! Τι ψήσιμο ήταν αυτό? Σαββατοκύριακο είχαμε πάει Εύβοια και αφήσαμε τον μικρούλη μου στους γονείς μου. Έκανα και το πρώτο μου μπάνιο. 

Για σήμερα έχω φτιάξω τουρλού με μελιτζάνες, κολοκυθάκια και πατατούλες που φέραμε από την Εύβοια. 

Χρύσα μπράβο που κι εσύ φροντίζεις να ευχαριστείς όπως μπορείς την μανούλα σου!

Λιάνα το σίδερο είναι πονεμένη ιστορία!

Νινάκι πολύ ωραίος ο βραχόκηπος! Πιάνουν τα χέρια σου!

Φιλάκια και στο υπόλοιπο μαγειροπαρεάκι!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλό μήνα και καλή εβδομάδα!

Νινα υπέροχος ο βραχόκηπος! Τελικα το έχεις βρε παιδι μου!

Ιωαννα περαστικά στην μαμα σου. Ευτυχως δεν χρειαστηκε νοσοκομείο. Προσαρμοστηκες στα νέα ωραρια και δεδομένα; Και το βασικοτερο: πληρώνεσαι;

Χρυσα όλα πανε καλά λοιπόν ε; Μπέμπης ειναι;

Πως τα πηγατε με τη ζεστη παιδια; Εμεις καναμε τα μπανακια μας κι αντεξαμε. Αιρκοντισιον δεν έχουμε πουθενα ουτε στο σπιτι ουτε στο αυτοκινητο οπότε τη βγαλαμε με ανεμιστηρες. Από χτες το μεσημερι έχουν ενταθει οι άνεμοι εδω. Πεφτει σιγα σιγα η θερμοκρασία.

Μαγειρικά: Το Σαββατο γαυρο με χορτα και κολοκυθακια βραστα, το βραδυ σουβλακια έξω, την Κυριακή πατατοσαλάτα με μπριζολες και σνιτσελ πανε. Το τσιζκέικ τελικά δεν το φτιαξαμε, η κορη άλλαξε γνωμη. 

Φιλια

  • Μου αρέσει 1

ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Σήμερα πήγα στο γιατρό, ο μπέμπης είναι 1.170 γραμμάρια. Πολλά δεν είναι για 26 εβδομάδες;;

Εμένα με βρήκε παχιά... Όχι απο φαΐ, από κατακρατήσεις... Έχω πάρει 11 ολόκληρα κιλά και είναι όλα πρηξιμο, το πιστεύετε;;; φυσικά και μου έβαλε χέρι και μου είπε να μην πάρω άλλα γιατί ήδη έχω υπερβεί τα όρια...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 21 λεπτά , ΧρυσαΜ είπε:

Γεια σας κορίτσια!! Σήμερα πήγα στο γιατρό, ο μπέμπης είναι 1.170 γραμμάρια. Πολλά δεν είναι για 26 εβδομάδες;;

Εμένα με βρήκε παχιά... Όχι απο φαΐ, από κατακρατήσεις... Έχω πάρει 11 ολόκληρα κιλά και είναι όλα πρηξιμο, το πιστεύετε;;; φυσικά και μου έβαλε χέρι και μου είπε να μην πάρω άλλα γιατί ήδη έχω υπερβεί τα όρια...

Μια χαρα ειναι ο.μπεμπης..εμενα η μικρή στις 27 εβδομαδες ηταν 1300 κ γεννηθηκε 4050...απο κιλα υπομονη να προσεχεις λιγο το αλατι..αλλα αν ειναι πρηξιμο θα φύγει..εγω πηρα 20 κ τα 15 τα εχασα σε 40 μερες

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην μαγειροπαρέα!

Για σήμερα δεν μαγείρεψα γιατί έμεινε από χτες τουρλού. Για αύριο μάλλον θα φτιάξω φασολάκια.

Χρύσα μιά χαρά βάρος έχει ο μπεμπάκος σου! Όσο για το πρήξιμο περιόρισε όσο γίνεται το αλάτι. 

Λιάνα κορίτσαρος γεννήθηκε η μικρούλα σου! Να είναι καλά η ζουζούνα!

Πολλά φιλάκια σε όλο το μαγειροπαρεάκι!

  • Μου αρέσει 1

1040078pjtfxwjzwi.gif

uVnHp3.png

ticker.php?img=9,104,124,0,CD,MjAxMC8wNy8xNw==,Q2hyaXN0b3Mg

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια τι μου κανετε?

Η δουλεια εχει ακριβως το ιδιο αντικειμενο με την προηγουμενη απλα αλλαξα αντιπροσωπο και ναι πληρωνομαι στην ωρα μου μεχρι στιγμης τουλαχιστον. Η γιορτη πηγε καλα τελειωνει το παλικαρι αυτες τις μερες και ετοιμαζομαστε για νηπιο πια.

Σημερα τρωμε μπριζολες κρασατες με ρυζι και για αυριο λεω να κανω κοτοπουλο με καρυ και σογια. Τελικα το καλοκαιρι εχει πολυ τρεξιμο γιατι ολο εξω ειμαστε. Την παρασκευη φαγαμε και μια καλη διακοπη ρευματος απο τις 5 μεχρι τις 11 το βραδυ κι ετρεχα απο δω και απο κει να δω που θα βαλω τα πραγματα γιατι ειχα παει σουπερ και χασαπη και θα χαλαγανε. Εφυγα με 45 βαθμους απο Γλυφαδα

 

Νινα μια χαρα τα εφτιαξες μπραβο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσακια τι κανετε;

Δροσισε λιγο σημερα ε; επιτελους γιατι δεν ηταν κατασταση αυτη . Εμεις είχαμε παει στο χωριο κ η αληθεια ειναι καμια σχεση με την ζεστη εδω,αλλα την Κυριακη τα μεσανυχτα που γυρισαμε οταν ανοιξα την πορτα καταλαβα τι περασαν οσοι εμειναν εδω κ ειπα στο αντρα μου να γυρισουμε παλι πισω !! χαχαχα 

Ιωαννακι περαστικα στην μαμα σου ! παλι καλα δεν ηταν κατι σοβαρο ! Αχ κ εμας την γιορτη του σχολειου ηταν την Παρασκευη με την βροχη κ ακυρωθηκε κ εγινε μεσοβδομαδα. Τι πραγμα κ αυτο φετος,χαλασε ολες τις εκδηλωσεις.

Φωτεινη μου καλα θυμασαι δεν μπερδευτηκες. Απλα ο παιδικος σταθμος ειναι μαζι κ νηπιαγωγειο κ εμενα μου εχει μεινει κ τον αποκαλω συνεχως παιδικο σταθμο. Αυτο το τσιζκεικ σου το διαβαζω κ μαζευω τα σαλακια ....

Χρυσα μου στην ιδια εβδομαδα κ κιλα εισαι με την νυφη μου, μονο που εμείς περιμενουμε κοριτσακι.Ετσι κ αυτη πριστηκε πολυ, τα ποδια της τουμπανο .Η ζεστη επιβαρυνει την κατασταση κ οπως ειπαν κ τα κοριτσια περιορισε το αλατι κ μετρα κ την πιεση πιο συχνα για να ξερεις. Σωπα καλε μην σκας με τα κιλα,θα τα χασεις μολις γεννησεις.

Αγγελικη αλλο πραγμα τα λαχανικα του χωριου , ποσο μαλλον αν ειναι κ Ευβοιώτικα !!! 

Λιανα ολα τα φαγητα σου ειναι απλα τελεια !!!! σας εχω πει που μια φορα ετρωγα γεμιστα μια εβδομαδα ολοκληρη καθε μερα ε; λατρευω γεμιστα !

Εμεις το Σαββατο το μεσημερι φαγαμε μπριζολες στην σχαρα με πατατες τηγανιτές κ βλητα κ το βραδυ εξω. Την Κυριακη ψησαμε παλι ,σαρδελα αυτη την φορα που συνοδεψαμε με κολοκυθακια βραστα σαλάτα,χωριατικη κ ειχα κανει κ κολουθοκεφτεδες.

Χτες προχειρα αυγα,βλητα κ τυρακι  κ στον μικρο κοφτο μακαρονακι με σαλτσα και σημερα φασολια χαντρες. Εψησα κ μελιτζανες κ κολοκυθια να κανω σημερα μουσακα.Ειχα κ ετοιμο μαγειρεμενο κιμα στην καταψυξη,ευκαιρια ειναι , θα γλιτωσω κ για δυο μερες το μαγειρεμα ελπιζω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...