Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Μάρσιπος-μπανάκι-θήλαστρο-θερμαντήρας-Συνεχείς ανανέωση


Recommended Posts

Ο μάρσιπος στάλθηκε. Ευχαριστώ πολύ. Με το καλό να το χαρείτε.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 63
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

Το θηλαστρο ειναι διαθεσιμο;ποσο κοατιζει;ευχαριστω

Ναι είναι διαθέσιμο. Σου έχω στείλει πμ. Ευχαριστώ


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Θήλαστρο Swing της Medela. Έχει 2 φάσεις άντλησης και πραγματικά δεν νιώθεις τίποτα κατά την άντληση. Ακριβώς όπως τρώει το μωρό. Χρησιμοποιημένο αλλά σε άριστη κατάσταση. Με το κουτί του και τις οδηγίες. Λειτουργεί με ρεύμα ή με μπαταρίες.

dsc0080qr.jpg

dsc0079xx.jpg

Μπουκάλια φύλαξης μητρικού γάλακτος πάλι της Medela. Σετ των τριών. Επίσης χρησιμοποιημένα αλλά σε άριστη κατάσταση και αυτά. Παίρνουν θηλή της Chicco ή της Nuk για να χρησιμοποιηθούν απευθείας για τάισμα. Είναι σαν αυτά.

http://www.amazon.co.uk/Medela-150-Breastmilk-Bottles-3-Pack/dp/B000OE2XFC/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1365863631&sr=8-2&keywords=medela

Θερμαντήρας μπουκαλιών αλλά και βάζων τροφής της Nuk. Επίσης σε άριστη κατάσταση.

http://en.nuk.de/#path=products/feed_preparation/productdetail&p=10.256.237&lty=m&lid=18&m=1

Κάποιες ακόμα φωτογραφίες από το θήλαστρο. Έχει χρησιμοποιηθεί σχεδόν 3 μήνες για άντληση 2 γευμάτων την ημέρα. Δεν ήταν για συστηματική άντληση μόνο για τα γεύματα όταν έλειπα στην δουλειά. Έχει και δεύτερη κεφαλή-την αγόρασα ?12- γιατί μου μπήκε η ιδέα ότι δεν δούλευε καλά η πρώτη-τελικά ιδέα μου ήταν. Έχω αλλάξει την μεμβράνη στην βαλβίδα γιατί την έσκισα. Υπάρχουν και άλλες 2 στο σακουλάκι. Τις αγόρασα από την αντιπροσωπεία στην Θεσ/νίκη στα ?5,50 την μια. Η τιμή του θήλαστρου μαζί με τα έξτρα είναι ?70

Υπάρχουν επίσης 2 θηλές Calma της Medela. Βγήκαν από το κουτί τους αποστειρώθηκαν αλλά δεν χρησιμοποιήθηκαν γιατί η μαμά μου που κρατούσε το μωρό δεν μπορούσε να τις ρυθμίσει και το μωρό δεν έκανε υπομονή. Τις δίνω ?12 τις δυο μαζί.

Και τέλος φωτογραφία από τον θερμαντήρα Nuk. Και αυτός έχει χρησιμοποιηθεί όσο και το θήλαστρο. Όπως και τα μπουκάλια που έχω στην αγγελία. Μετά το μωρό μου δεν ξανά ήπιε το γάλα μου από το μπουκάλι. Προτιμούσε το θηλασμό. ;) Η τιμή του ?15

http://www.flickr.com/photos/sonlyk/


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Γυάλινο μπουκάλι της NUK φαρδύ στόμιο χρησιμοποιημένο όπως αυτό

http://www.amazon.co.uk/NUK-First-Choice-Feeding-Bottle/dp/B0027SVJ4Y/ref=sr_1_15?ie=UTF8&qid=1365864540&sr=8-15&keywords=nuk

dsc0096tr.jpg

Γυάλινα μπουκάλια 3 της NUK στενό στόμιο χρησιμοποιημένα με στεφάνη, τάπα και καπάκι αλλά χωρίς θηλές. Και ένα το ίδιο της Chicco. Και δώρο ένα σιλικόνης της Nuby.

dsc0094yk.jpg

Το μικρό μπουκάλι της Nuk στα ?2

Τα μεγάλα 3 Nuk και ένα Chicco στα ?10

Όλα έχουν χρησιμοποιηθεί περίπου 3 μήνες.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε κορίτσια είναι σαν καινούργια τα πραγματάκια μας. ;)


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες ακόμα φωτογραφίες από το θήλαστρο. Έχει χρησιμοποιηθεί σχεδόν 3 μήνες για άντληση 2 γευμάτων την ημέρα. Δεν ήταν για συστηματική άντληση μόνο για τα γεύματα όταν έλειπα στην δουλειά. Έχει και δεύτερη κεφαλή-την αγόρασα ?12- γιατί μου μπήκε η ιδέα ότι δεν δούλευε καλά η πρώτη-τελικά ιδέα μου ήταν. Έχω αλλάξει την μεμβράνη στην βαλβίδα γιατί την έσκισα. Υπάρχουν και άλλες 2 στο σακουλάκι. Τις αγόρασα από την αντιπροσωπεία στην Θεσ/νίκη στα ?5,50 την μια. Η τιμή του θήλαστρου μαζί με τα έξτρα είναι ?70

Υπάρχουν επίσης 2 θηλές Calma της Medela. Βγήκαν από το κουτί τους αποστειρώθηκαν αλλά δεν χρησιμοποιήθηκαν γιατί η μαμά μου που κρατούσε το μωρό δεν μπορούσε να τις ρυθμίσει και το μωρό δεν έκανε υπομονή. Τις δίνω ?12 τις δυο μαζί.

Και τέλος φωτογραφία από τον θερμαντήρα Nuk. Και αυτός έχει χρησιμοποιηθεί όσο και το θήλαστρο. Όπως και τα μπουκάλια που έχω στην αγγελία. Μετά το μωρό μου δεν ξανά ήπιε το γάλα μου από το μπουκάλι. Προτιμούσε το θηλασμό. ;) Η τιμή του ?15

http://www.flickr.com/photos/sonlyk/sets/72157633477241884/

Διόρθωση στο νέο Link.


bXk5p2.png

Ο μαγουλήθρας ήρθε στη ζωή μας 15 Αυγούστου 2009!!!

Tm55p3.png

Το ξωτικούλι ήρθε στη ζωή μας 10 Ιανουαρίου 2012!!!

h1d6.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...