Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 46 λεπτά , Nima21 είπε:

      Καλησπέρα σε όλες!

      Ετοιμάζομαι για εμβρυομεταφορά τις επόμενες μέρες και σήμερα ξεκίνησα κολπικά το utrogestan των 200 3 φορες τη μέρα.. 

      Ερώτηση: αν το παίρνεις από το στόμα δεν σημαίνει οτι είναι και πιο δραστικό απο το κολπικό σωστά; Μου το άφησαν ανοιχτό στον τρόπο χορήγησης, αλλα επειδη εχω ακούσει για την υπνηλία που προκαλεί προτίμησα προφανώς να το παίρνω κολπικά. Αλλά δεν καταλαβαίνω ποια η διαφορά και πότε σου συστήνουν να τα παιρνεις απο το στόμα; Επίσης σημερα καταλαβα ότι το κουτί των 200 είναι και για τους 2 τροπους.. νομιζα οτι ειναι αλλης μορφης τα χάπια..

      Εγώ μόνο κολπικά τα έπαιρνα,αλλά καλό θα ήταν να ρωτήσεις το γιατρό σου.Καλη επιτυχία ❤️

ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ???????


Recommended Posts

Εφόσον δεν έχεις κάποιο άλλο σύμπτωμα είναι τόσο ανησυχητικά αυτά τα δέκατα;

Το μωράκι πως πάει;

Η μαμά σου ναι, λίγο υπερβολική. Πες της ότι σε αγχώνει με τη συμπεριφορά της και έχεις ήδη αρκετά άγχη.

Ekavi μου καλη κοιτα εγω ανησυχω για μενα, ενταξει, αλλα εχω και τους γονεις μου που με φοβιζουν ακομα πιο πολυ. Μιλαμε σε υπερβολικο βαθμο !! Ξερω το καλο μου θελουν αλλα με κανουν και αγχωνομαι ακομα πιο πολυ!!

Το παλικαρακι μου ειναι σταθερα. Σταθερα=Ικανοποιητικα!! Βημα ειναι οτι ξεκινησαμε το γαλατακι λιγο λιγο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 195
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ekavi μου καλη κοιτα εγω ανησυχω για μενα, ενταξει, αλλα εχω και τους γονεις μου που με φοβιζουν ακομα πιο πολυ. Μιλαμε σε υπερβολικο βαθμο !! Ξερω το καλο μου θελουν αλλα με κανουν και αγχωνομαι ακομα πιο πολυ!!

Το παλικαρακι μου ειναι σταθερα. Σταθερα=Ικανοποιητικα!! Βημα ειναι οτι ξεκινησαμε το γαλατακι λιγο λιγο :)

Μπράβο στο παλικαράκι σας!!

Πες στους γονείς σου αυτό. Ότι σε αγχώνουν. Έχεις την αγωνία σου, έχεις και εκείνους που σε φοβίζουν περισσότερο. Ακόμη και να φοβούνται να ΜΗΝ στο δείχνουν.

Άλλωστε έχεις κάνει ότι περνάει από το χέρι σου. Πήγες σε γιατρούς, έκανες εξετάσεις, παίρνεις αντιβίωση. Τι άλλο δηλαδή; Δεν είναι ότι δεν ασχολείσαι καθόλου.

Οι γιατροί αγχώθηκαν με τα δέκατα; Υποθέτω πως όχι. Αυτό είναι που έχει σημασία...

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στο παλικαράκι σας!!

Πες στους γονείς σου αυτό. Ότι σε αγχώνουν. Έχεις την αγωνία σου, έχεις και εκείνους που σε φοβίζουν περισσότερο. Ακόμη και να φοβούνται να ΜΗΝ στο δείχνουν.

Άλλωστε έχεις κάνει ότι περνάει από το χέρι σου. Πήγες σε γιατρούς, έκανες εξετάσεις, παίρνεις αντιβίωση. Τι άλλο δηλαδή; Δεν είναι ότι δεν ασχολείσαι καθόλου.

Οι γιατροί αγχώθηκαν με τα δέκατα; Υποθέτω πως όχι. Αυτό είναι που έχει σημασία...

O παθολογος οχι, γιατι ο ανθρωπος με ειδε εξονυχιστικα. Μου λεει κοριτσι μου δεν βλεπω κατι. Οπως και η γυναικολογος του νοσοκομειου εδω στις Σερρες , αλλα εχω ενδιασμους γιαυτους. Δεν τους εμπιστευομαι ΚΑ-ΘΟ-ΛΟΥ. και προφανως οχι χωρις λογο !! Γιαυτο αποφασισα να ξαναπαω εκει που γεννησα να με δουν. Τωρα οσο για τους γονεις ελπιζω ν ηρεμησουν λιγουλακι..

Link to comment
Share on other sites

αχ μαιρουλα προσφατα χτυπησα μια ιωσαρα 3 μερες 39 και ξερεις οντας εγγυουλα περιμενα να ανεβει πανω από 38 για να παραω κατι αποτελεσμα μετα για αρκετες μερες ειχα δεκατα ως ξεθυμασμα. στην εφηβεια μου μου χε τυχει να κανω δεκατα καθε μερα για κανα μηνα χωρις λογο και τελικα ηταν από το αγχος μου. Επίσης μια φιλη μου που ειχε κι εκεινη πρωορακι και τωρα εχει μια κουκλα γλυκια σαν τη ζαχαρη που δε χορταινεις να τη βλεπεις απόν τη στενοχωρια πειραχτηκε η οραση της και ο γιατρος της ειπε πως ηταν στα προθυρα καταραχτη μολις ηρεμησε καπως αυτο εξαφανιστηκε από μονο του. Ισως μετα και την τελευταια απόπειρα πρεπει απλα να παψεις να ασχολεισαι και να πεις και κανα ψεμα δεν εχω τιποτα και θα φυγει από μονο του γιατι οσο τρεχεις στους γιατρους τοσο εντινεται το προβλημα. Το γιγαντακι σου την εβγαλε εντελως την υποστηριξη τελικα; να του δωσεις όλη μας την αγαπη. Φιλακια και κουραγιο.

Link to comment
Share on other sites

αχ μαιρουλα προσφατα χτυπησα μια ιωσαρα 3 μερες 39 και ξερεις οντας εγγυουλα περιμενα να ανεβει πανω από 38 για να παραω κατι αποτελεσμα μετα για αρκετες μερες ειχα δεκατα ως ξεθυμασμα. στην εφηβεια μου μου χε τυχει να κανω δεκατα καθε μερα για κανα μηνα χωρις λογο και τελικα ηταν από το αγχος μου. Επίσης μια φιλη μου που ειχε κι εκεινη πρωορακι και τωρα εχει μια κουκλα γλυκια σαν τη ζαχαρη που δε χορταινεις να τη βλεπεις απόν τη στενοχωρια πειραχτηκε η οραση της και ο γιατρος της ειπε πως ηταν στα προθυρα καταραχτη μολις ηρεμησε καπως αυτο εξαφανιστηκε από μονο του. Ισως μετα και την τελευταια απόπειρα πρεπει απλα να παψεις να ασχολεισαι και να πεις και κανα ψεμα δεν εχω τιποτα και θα φυγει από μονο του γιατι οσο τρεχεις στους γιατρους τοσο εντινεται το προβλημα. Το γιγαντακι σου την εβγαλε εντελως την υποστηριξη τελικα; να του δωσεις όλη μας την αγαπη. Φιλακια και κουραγιο.

Περαστικα σου κοριτσακι μου ! Ατιμες και αυτες , εκει που δεν πρεπει, εκει ερχονται ! Περαστικα να ειναι !!!

Εγω τα χριστουγεννα που ημουν εγκυουλα ειχα αρπαξει ενα γερο κρυωμα και ευτυχως υποχωρησε σχετικα ευκολα και δεν μου εκανε και πυρετο τοτε. Αλλα ημουν χαλια!!!!

Τελευταια μου αποπειρα και νομιζω πιο σωστη ειναι να με δουν αυτοι που με χειρουργησαν! Μετα αν δεν εχει περασει θα το παρατησω και γω, τι να πω! :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αλήθεια κοπέλα μου για κοίτα το μήπως είναι το γάλα που σου είπε και μια κοπέλα παραπάνω. Κάποιες λίγες γυναίκες δεν τις πιάνουν τα χάπια.

Βέβαια συνήθως η μαστίτιδα έχει και άλλα συμπτώματα, υψηλό πυρετό και πόνο στο στήθος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι πηρα συνδυασμο δυο αντιβιωσεων και ολα καλα μεσα σε μια εβδομαδα.το μονο ασχημο οτι τον πρωτο μηνα δεν ευχαριστηκα την κορη μου και δεν θα μπορεσω να το ξεπερασω αυτο.λιγο η επιλοχειος καταθλιψη λιγο ο πυρετος που επι 15 μερες με εξοντωσε.ολο το 2ο μισο της εγκυμοσυνης το περασα ξαπλα και ολο ημουν στους γιατρους,μετα στην καισαρικη επαθα αιμοραγια λογω ινομυοματων,εκανα μεταγγιση και μετα μου ετυχε και αυτο και αποτελειωθηκα


chuTp2.png
Link to comment
Share on other sites

ναι πηρα συνδυασμο δυο αντιβιωσεων και ολα καλα μεσα σε μια εβδομαδα.το μονο ασχημο οτι τον πρωτο μηνα δεν ευχαριστηκα την κορη μου και δεν θα μπορεσω να το ξεπερασω αυτο.λιγο η επιλοχειος καταθλιψη λιγο ο πυρετος που επι 15 μερες με εξοντωσε.ολο το 2ο μισο της εγκυμοσυνης το περασα ξαπλα και ολο ημουν στους γιατρους,μετα στην καισαρικη επαθα αιμοραγια λογω ινομυοματων,εκανα μεταγγιση και μετα μου ετυχε και αυτο και αποτελειωθηκα

Πω πω ρε κοριτσι μου τι να πω. Τι τραβηξες και συ! Και γω εγκυμοσυνη δεν ευχαριστηθηκα ουτε καταλαβα καλα καλα, μια με το να μια με τ αλλο!!να εισαι καλα να χαιρεσαι το παιδακι σου !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια κοπέλα μου για κοίτα το μήπως είναι το γάλα που σου είπε και μια κοπέλα παραπάνω. Κάποιες λίγες γυναίκες δεν τις πιάνουν τα χάπια.

Βέβαια συνήθως η μαστίτιδα έχει και άλλα συμπτώματα, υψηλό πυρετό και πόνο στο στήθος, αλλά ποτέ δεν ξέρεις.

Εννοειται θα το κοιταξω ασχετως συμπτωματων !! Ποτρ δε ξέρεις! Ασε που στο νοσοκομείο τον Σερρών δεν εχω σε κανεναν εμπιστοσυνη! Ιπποκρατειο και πάλι ιπποκρατειο! !!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mairy lou διαβασε και αυτο

http://www.zougla.gr/gonimotita/article/gonimotita-piretos-tis-loxias

ισως σε βοηθησει..

Καλημερα κοριτσακι μου ! Ευχαριστω για το link μολις το διαβασα!! Χτες βραδυ και μεχρι σημερα το πρωι ευτυχως δεν ανεβηκε ο ατιμος .. ελπιζω εκει να μεινει !!

Εσυ πως πας με την εγκυμοσυνη σου ??? Φουσκωνεις φουσκωνεις?? :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσακι μου ! Ευχαριστω για το link μολις το διαβασα!! Χτες βραδυ και μεχρι σημερα το πρωι ευτυχως δεν ανεβηκε ο ατιμος .. ελπιζω εκει να μεινει !!

Εσυ πως πας με την εγκυμοσυνη σου ??? Φουσκωνεις φουσκωνεις?? :D

μια χαρα εισε μην ανησυχεις!!!

χαχαχα φουσκωνω και παχαινω χαχαχα!!! +7 κιλα ελπιζω να μην βαλω πολλα! εγω σε αυτη την εγκυμοσύνη ανυπομωνω να γεννησω. για καποιο λογο και ενω στις αλλες εγκυμοσύνες δεν ηθελα να τελειωσει τωρα λεω αντε ποτε θα περασει ο καιρος κουραστηκα βαρεθηκα...... ειναι και το τριτο εχω και τα αλλα δυο αγορια με τις απαιτησεις τους λογικο ειναι ε.....

το γιγαντακι μας πως ειναι;;


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα εισε μην ανησυχεις!!!

χαχαχα φουσκωνω και παχαινω χαχαχα!!! +7 κιλα ελπιζω να μην βαλω πολλα! εγω σε αυτη την εγκυμοσύνη ανυπομωνω να γεννησω. για καποιο λογο και ενω στις αλλες εγκυμοσύνες δεν ηθελα να τελειωσει τωρα λεω αντε ποτε θα περασει ο καιρος κουραστηκα βαρεθηκα...... ειναι και το τριτο εχω και τα αλλα δυο αγορια με τις απαιτησεις τους λογικο ειναι ε.....

το γιγαντακι μας πως ειναι;;

Ax μην ανυπομονεις, απολαυσε την! Εγω δεν προλαβα καθολουυ ! Θα μου πεις εσυ εζησες κιαλλες και ειναι αλλιως ενω εμενα ηταν η πρωτη μου !

Οσο για τα κιλακια don t worry .μπαινουν βγαινουν, τι να τα κανουμε?? χα χα χα χα. Εισαι στην εβδομαδα που γραφει το τικερακι σου η εχω μεινει πισω μ αυτα και μ αυτα??

Το παλικαρακι μας σταθερα αλλα καλα!! Αυριο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα παω να το δω το αγορι μου. Νιωθω τυψεις που λογω πυρετου δεν πηγα μια εβδομαδα να το δω :(

Link to comment
Share on other sites

Ax μην ανυπομονεις, απολαυσε την! Εγω δεν προλαβα καθολουυ ! Θα μου πεις εσυ εζησες κιαλλες και ειναι αλλιως ενω εμενα ηταν η πρωτη μου !

Οσο για τα κιλακια don t worry .μπαινουν βγαινουν, τι να τα κανουμε?? χα χα χα χα. Εισαι στην εβδομαδα που γραφει το τικερακι σου η εχω μεινει πισω μ αυτα και μ αυτα??

Το παλικαρακι μας σταθερα αλλα καλα!! Αυριο ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ θα παω να το δω το αγορι μου. Νιωθω τυψεις που λογω πυρετου δεν πηγα μια εβδομαδα να το δω :(

ναι 24+3 ειμαι! να μην νιωθεις τυψεις. δεν πηγες για να μην κολλησει τιποτα και εχουμε αλλα... τωρα που εισε καλυτερα θα πας! και ειμαι σιγουρη πως θα ξαφνιαστεις απο το ποσο θα μεγαλωσε!!!!


XJQXp2.png

P8UPp2.png

PatMp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι 24+3 ειμαι! να μην νιωθεις τυψεις. δεν πηγες για να μην κολλησει τιποτα και εχουμε αλλα... τωρα που εισε καλυτερα θα πας! και ειμαι σιγουρη πως θα ξαφνιαστεις απο το ποσο θα μεγαλωσε!!!!

Κατ εμε τωρα ξεκιναν οι πιο ομορφες εβδομαδες ! Απολαυσε τες! Τα αλλα ζουζουνια σου τι λενε για το αδερφακι τους? Χαιδευουν κοιλιτσα και τετοια???

Ναι θα παω τωρα που παστωθηκα με αντιβιωση και ειμαι καλυτερα . Στην ουσια για καλο δεν πηγα, αλλα ολες οι μανουλες καταλαβαινετε !! Μια βδομαδα μακρυα απο το μωρακι σας ειναι πααααρα πολυ !!!!! :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...