Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

ΧΑΝΟΥΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΑΣ???????


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 195
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αντε απο δω και περα να ακουμε μονο ευχαριστα και καλες εξελιξεις!!!

πανε αυριο σε γιατρο να λυθει και αυτο το μυστηριο και να πας πιο γρηγορα στο αγορακι σου!!!

παντως αν στις εξετασεις τα λευκα ειναι νορμαλ να ξερεις σιγουρα ειναι ψυχολογικο, αν οχι μπορει να ειναι οτιδηποτε εστω και ενας απλος πονος

να μας λες τα νεα σας οποτε μπορεις!!! καθε μερα μπαινω στο φορουμ και κοιταω πρωτα αν εχει καποιο νεο δικο σου και αυτο ισχυει για ολα τα κοριτσια πιστευω!!!

κοιτα να ξεκουραστεις για να εχεις αντοχη και δυναμη, και αν χρειαστεις κατι το λεω επειδη ειμαι θεσσαλονικη να το πεις χωρις δισταγμο θα χαρω να βοηθησω αν μπορω!!!


yk1yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σημερα θα δοκιμαζαν χωρις την αναπνευστικη υποστήριξη το αγορι μου. Κριναν οτι θα μπορουσε!! Θα ξερουμε συντομα νεα!! Αλλα για να το δοκιμασουν υποθέτω πως κριναν ορθως οτι είναι ετοιμος!! Επισης εχει 2 μερες π δοκιμασαμε γαλατακι και μας ειπαν ολα καλα! Μακαρι παναγιτσα μου!

μπραβο μπραβο μαιρυ λου και στο γιγαντακι σου τελεια νεα ψυχουλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσάκι μου, όλα καλά πηγαίνουν απο ότι βλέπω με τον μπέμπη σου. Εύχομαι να τα καταφέρει και με την αναπνοούλα του, αλλά και να μην τα καταφέρει σήμερα, θα τα καταφέρει πολύ σύντομα. Πίνει και γαλατάκι! αυτό είναι πάρα πολύ καλό. Μπράβο.

Link to comment
Share on other sites

mαry loy μπραβο στο γιγαντακι σου.ολα θα πανε μια χαρα.αλλωστε η καλη μερα απο το πρωι φαινεται.εχω και εγω την εννοια σου και μπαινω καθε μερα να διαβασω.οσο για τα δεκατα μην ανησυχεις αφου οι εξετασεις σου ειναι καλες.ποτε τα εχεις?ολη μερα ΄΄η μονο το απογευμα?συνηθως το απογευμα η θερμοκρασια σωματος ειναι ανεβασμενη.καταλαβαινω την αγωνια σου αλλα σκεψου οτι αν ειχες κατι θα φαινοταν στα λευκα.αφου τα λευκα ειναι φυσιολογικα πιστευω δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.εγω μετα την καισαρικη ειχα για 15μερες 38 με 38,5 απο το απογευμα και μετα.στην αρχη νομιζα πως ηταν ιωση αλλα επισκεφτηκα τον γυναικολογο μου και τελικα ειχα φλεγμονη στα εσωτερικα ραμματα.πηρα αντιβιωση και ολα καλα.


chuTp2.png
Link to comment
Share on other sites

mairy lou πόσο χαίρομαι που διαβάζω αυτά τα ωραία νέα! ο μικρός είναι γίγαντας με όλη την σημασία της λέξης! να δεις για πότε θα περάσει ο καιρός και θα τον πάρετε σπίτι!!!μια τεράστια αγκαλιά στο αστέρι και από εμάς!!!

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο σας Mary-lou...ετσι θα συνεχισει το μικρουλι σου και θα τον καμαρωνεις κάθε μερα! Υπέροχα τα νέα σας! Όλα θα πανε καλα αυτό να σκέφτεσαι...υποθετω ότι είναι απίστευτα δυσκολο να εισαι μακρια του! Φροντισε να ξεκουραστείς και να συνελεθεις για να μπορεις να εισαι κοντα του..κι ολο αυτό όπως λενε και τα κορίτσια ξεκινα από την ψυχολογια! Ειμαι σιγουρη ότι εχεις πολύ καλα δειγματα από το θαυματακι σου για να χαιρεσαι! Ευχομαι κάθε μερα που περνα να ειστε ολο και πιο ετοιμοι για τη μεγαλη μερα που θα ειστε ολοι μαζι σπιτι σας.....Σου ευχομαι να αναρρωσεις γρηγορα και να εισαι κοντα του! Τα φιλια τις ευχες και τις σκεψεις μας τις εχεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φιλες μου καλημερααα!!! Επισκεφτηκα σημερα και εξωτερικο γιατρο, και παλι τιποτα! Απλα μου εγραψε να κανω κιαλλες πιο εξειδικευμενες εξετασεις σας μια τελευταια επιλογη + μια ακομα αντιβιωσουλα πιο ''καλυπτικη'' κατα τον ιδιο ! Τουλαχιστον αυτος ο ανθρωπος με εξετασε με την καθε λεπτομερια και εψαξε τα παντα που εχουν να κανουν με την ειδηκοτητητα του ! Για τους παθολογους του νοσοκομειο δεν μπορω να παλι το ιδιο. ΕΝ παση περιπτωση μου συνεστησε να ξαναπαω εκει που γεννησα να με ξαναδουν αν και εχει μια βδομαδα που ειχα παει(τοτε για τα ραμματα). Και ετσι θα κανω λοιπον , νομιζω ειναι η τελευταια μου επιλογη και λυση. Μετα εξαντλω καθε πιθανοτητα ! Ο θεος βοηθος λοιπον! Το χειροτερο ειναι ρε κοριτσια εχω και την μανα μου να κλαιει ολη μερα για το τι εχω και να τρεχει απο πισω μου και να μου γκρινιαζει. Εχω τα δικα μου, εχω και τη μαμα να μην με αφηνει να βγω ουτε στο μπαλκονι ! ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ??? η μονο εγω το βλεπω ετσι ???

Ο πυρετος Ιουλια29 ο δικος μου ειναι μεταξυ 37 και 37,6. Πρωινα συνηθως μεχρι 37,2 και ο πιο υψηλος το απογευμα. Οσον αφορα στην φλεγμονη που ειχες στα εσωτερικα, ενιωθες καποιο πονο η κατι????

Valsamoula μου εχω παρει χαπακια για το γαλα απο την δευτερη μερα και μου ειπαν οτι με καλυπτει. Μονο αν εβλεπα να ποναρι η να τρεχει ο μαστος απο μονος του γαλα, εκει να ανησυχουσα! Εμενα δεν με ποναει καθολου ουτε εκκρισεις γαλακτος εχω, μονο καποιες σταγονιτσες τις πρωτες 4-5 ημερες. Οι θηλες μου παρολαυτα ειναι ακομα καφε! Ποτε θα αρχισουν να επανερχονται? ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο η αληθεια ειναι.

Τα υπολοιπα κοριτσακια σας ευχαριστω και ανταποδιδω τις αγκαλιτσες σε σας και τα παιδακια σας !!!! ♥♥♥

Link to comment
Share on other sites

Φιλες μου καλημερααα!!! Επισκεφτηκα σημερα και εξωτερικο γιατρο, και παλι τιποτα! Απλα μου εγραψε να κανω κιαλλες πιο εξειδικευμενες εξετασεις σας μια τελευταια επιλογη + μια ακομα αντιβιωσουλα πιο ''καλυπτικη'' κατα τον ιδιο ! Τουλαχιστον αυτος ο ανθρωπος με εξετασε με την καθε λεπτομερια και εψαξε τα παντα που εχουν να κανουν με την ειδηκοτητητα του ! Για τους παθολογους του νοσοκομειο δεν μπορω να παλι το ιδιο. ΕΝ παση περιπτωση μου συνεστησε να ξαναπαω εκει που γεννησα να με ξαναδουν αν και εχει μια βδομαδα που ειχα παει(τοτε για τα ραμματα). Και ετσι θα κανω λοιπον , νομιζω ειναι η τελευταια μου επιλογη και λυση. Μετα εξαντλω καθε πιθανοτητα ! Ο θεος βοηθος λοιπον! Το χειροτερο ειναι ρε κοριτσια εχω και την μανα μου να κλαιει ολη μερα για το τι εχω και να τρεχει απο πισω μου και να μου γκρινιαζει. Εχω τα δικα μου, εχω και τη μαμα να μην με αφηνει να βγω ουτε στο μπαλκονι ! ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ??? η μονο εγω το βλεπω ετσι ???

Ο πυρετος Ιουλια29 ο δικος μου ειναι μεταξυ 37 και 37,6. Πρωινα συνηθως μεχρι 37,2 και ο πιο υψηλος το απογευμα. Οσον αφορα στην φλεγμονη που ειχες στα εσωτερικα, ενιωθες καποιο πονο η κατι????

Valsamoula μου εχω παρει χαπακια για το γαλα απο την δευτερη μερα και μου ειπαν οτι με καλυπτει. Μονο αν εβλεπα να ποναρι η να τρεχει ο μαστος απο μονος του γαλα, εκει να ανησυχουσα! Εμενα δεν με ποναει καθολου ουτε εκκρισεις γαλακτος εχω, μονο καποιες σταγονιτσες τις πρωτες 4-5 ημερες. Οι θηλες μου παρολαυτα ειναι ακομα καφε! Ποτε θα αρχισουν να επανερχονται? ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο η αληθεια ειναι.

Τα υπολοιπα κοριτσακια σας ευχαριστω και ανταποδιδω τις αγκαλιτσες σε σας και τα παιδακια σας. A! και στις ζουζουνοκοιλιτσες σας !!!! :P:tongue::D

Link to comment
Share on other sites

Φιλες μου καλημερααα!!! Επισκεφτηκα σημερα και εξωτερικο γιατρο, και παλι τιποτα! Απλα μου εγραψε να κανω κιαλλες πιο εξειδικευμενες εξετασεις σας μια τελευταια επιλογη + μια ακομα αντιβιωσουλα πιο ''καλυπτικη'' κατα τον ιδιο ! Τουλαχιστον αυτος ο ανθρωπος με εξετασε με την καθε λεπτομερια και εψαξε τα παντα που εχουν να κανουν με την ειδηκοτητητα του ! Για τους παθολογους του νοσοκομειο δεν μπορω να παλι το ιδιο. ΕΝ παση περιπτωση μου συνεστησε να ξαναπαω εκει που γεννησα να με ξαναδουν αν και εχει μια βδομαδα που ειχα παει(τοτε για τα ραμματα). Και ετσι θα κανω λοιπον , νομιζω ειναι η τελευταια μου επιλογη και λυση. Μετα εξαντλω καθε πιθανοτητα ! Ο θεος βοηθος λοιπον! Το χειροτερο ειναι ρε κοριτσια εχω και την μανα μου να κλαιει ολη μερα για το τι εχω και να τρεχει απο πισω μου και να μου γκρινιαζει. Εχω τα δικα μου, εχω και τη μαμα να μην με αφηνει να βγω ουτε στο μπαλκονι ! ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ??? η μονο εγω το βλεπω ετσι ???

Ο πυρετος Ιουλια29 ο δικος μου ειναι μεταξυ 37 και 37,6. Πρωινα συνηθως μεχρι 37,2 και ο πιο υψηλος το απογευμα. Οσον αφορα στην φλεγμονη που ειχες στα εσωτερικα, ενιωθες καποιο πονο η κατι????

Valsamoula μου εχω παρει χαπακια για το γαλα απο την δευτερη μερα και μου ειπαν οτι με καλυπτει. Μονο αν εβλεπα να ποναρι η να τρεχει ο μαστος απο μονος του γαλα, εκει να ανησυχουσα! Εμενα δεν με ποναει καθολου ουτε εκκρισεις γαλακτος εχω, μονο καποιες σταγονιτσες τις πρωτες 4-5 ημερες. Οι θηλες μου παρολαυτα ειναι ακομα καφε! Ποτε θα αρχισουν να επανερχονται? ξεχασα να ρωτησω τον γιατρο η αληθεια ειναι.

Τα υπολοιπα κοριτσακια σας ευχαριστω και ανταποδιδω τις αγκαλιτσες σε σας και τα παιδακια σας. A! και στις ζουζουνοκοιλιτσες σας !!!! :P:tongue::D

καθως περνουσαν οι μερες πονουσα παρα πολυ οταν ηταν να ουρησω.ενιωθα οτι ολο θελω να πηγαινω στην τουαλετα.καναμε και εξετασεις για ουρολοιμωξη αλλα και αυτες καθαρες.μην ανησηχεις.πιστευω ειναι ψυχολογικο.σημερα θερμομετρηκες?


chuTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν έχεις κάποιο άλλο σύμπτωμα είναι τόσο ανησυχητικά αυτά τα δέκατα;

Το μωράκι πως πάει;

Η μαμά σου ναι, λίγο υπερβολική. Πες της ότι σε αγχώνει με τη συμπεριφορά της και έχεις ήδη αρκετά άγχη.

Link to comment
Share on other sites

καθως περνουσαν οι μερες πονουσα παρα πολυ οταν ηταν να ουρησω.ενιωθα οτι ολο θελω να πηγαινω στην τουαλετα.καναμε και εξετασεις για ουρολοιμωξη αλλα και αυτες καθαρες.μην ανησηχεις.πιστευω ειναι ψυχολογικο.σημερα θερμομετρηκες?

Ναι σημερα στο 37.3 ειμαστε ! Παλι καλα που ηταν κατι αντιμετωπισιμο ! Δηλαδη πηρες μονο αντιβιωσουλα και περασε εε?Αν ειναι ψυχολογικο σιγουρα θα πρεπει να περασει καιρος να ηρεμησω .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...