Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • On 6/15/2024 at 12:29 PM, SylPan said:

      Καλημέρα, σήμερα αδιαθέτησα. Την Δευτέρα με το καλό ξεκινάω τις ενέσεις, είμαι πολύ αγχωμένη. Κι έχω και την γειτόνισσα να μου λέει διαφορά (ότι δεν είμαι ικανή να γίνω μάνα και άλλα πολλά) και τα λέει και στην μαμά μου και την στεναχωρεί. 

      Συγγνώμη για το ξέσπασμα έχω πολλή άγχος και πολλές σκέψεις...

      κρυοσυντήρηση ωαρίων θα κάνεις;

ΚΑΦΕ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΩΝ 30ΚΑΙ ΚΑΤΙ!


Recommended Posts

Ε, μα στο καλό σας!

Στο τέλος θα έχω τύψεις που εμείς είμαστε καλά και πάμε και σχολείο και συνεχίζουμε τις δραστηριότητές μας, α, και να μη ξεχάσω (πρέπει να το υπενθυμίζω στον εαυτό μου) έχω ΑΚΟΜΑ τη δουλειά μου :D .

Μαεστρία, μην στεναχωριέσαι βρε κοπέλα. Να δεις που δε θα είναι κάτι σοβαρό. Σκέψου θετικά σε παρακαλώ. Μήπως να της έδινε λίγο μάραθο για τους κολικούς μήπως ηρεμήσει. Εμάς μας έσωζε ο μάραθος.

Καλησπέρα by the way! Μεσημέριασε κιόλας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • maestria77

    1582

  • eleni2008

    1560

  • koufetaki

    1120

  • manoutita

    927

Περισσότερες δημοσιεύσεις

το πινει εε? εμας ουτε να το μυρισει!

:rolleyes:

δεν τον αρεσει καθολου! ουτε το χαμομηλι το πινει! του δινω να πιει να ξεδιψασει

μετα τις κρεμες αλλα χαμπαρι!! δυο τρεις γουλιες μονο!

νερο απο ποτε δινουμε??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δε γκρινιάζει πολύ, τώρα κοιμάται. Έκλεισα ραντεβού μ' αυτόν που άφησε αντικαταστάτη, θα την πάω το απόγευμα, να ξέρω τι γίνεται.

Επειδή εμείς είχαμε θέμα με τους κολικούς, δοκίμασε όταν θα είναι ανήσυχη να την βάλεις μπρούμητα ανάμεσα στα γόνατά σου με την κοιλίτσα της να είναι ελεύθερη και να της κάνεις μασαζάκι συμφωνα με τη φορά που έχουν οι δείκτες του ρολογιού.

Επίσης βοηθάει τρομερά η βόλτα και κυρίως με το αυτοκίνητο.

Όσο για το γάλα μην το γελάς καθόλου... Μπορεί να βαρέθηκε τη γεύση του και να θέλει αλλαγή ή ακόμη και την πειράζει.

Αν μπορείς πετάξου στο φαρμακείο και ζήτα τους ένα δείγμα από άλλο γάλα για να της κάνεις δοκιμή!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααα...σήμερα είναι του Αγίου Ανδρέα (χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν) και εμείς τον έχουμε πολιούχο...άρα καθόμαστε με τον Τζότζο αγκαλιά...τιιιιι κάνετε;

Καλημέρα!

Που είστε καλέ όλες εξαφανισμένες;

Όχι αγάπη μου... εσύ είσαι πολύ γλυκειά και το σακχαρό μας θα χτυπήσει 500άρι!!!:lol::lol:

έλα ρεεεεεεεε...με συγκινείς...να'σαι καλά!

Παρντόν; :confused::shock:

Σόρυ ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΩ ΡΕ..άμα παρεξηγηθηκες ταπεινά μου σόρυ!!!

καλημερα κοριτσια.να τον παρεις τηλ.τον παιδιατρο μαρια μου.αν ενεργειτε κανονικα δεν εχει μπουκωμα η θερμοκρασια της ειναι κανονικη δεν κλαιει αλλα βλεπεις να κοκκινιζει να μαζευει τα ποδαρακια της ισως ειναι κολικοι,καλο ειναι το μαζας γενικα με την φορα του ρολογιου τα ακροδαχτυλα κ με τσιγαρισμενο ελαιολαδο κ χαμομηλι.η μαμα μου μου το μαθε αυτο κ το κανα σε ολα μου τα παιδια,τους εβαζα κρεμουλες για το σωμα σε μεγαλυτερη ηλικια.το να χανει ομως κ καποια γευματα δεν ειναι κακο εσυ κ εγω δεν εχουμε καθε μερα την ιδια ορεξη,εγω εμπιστευομαι παλι κ πολυ το ενστικτο μας σαν μανες αν πιστευεις οτι κατι δεν παει κλ ψαξτο

Σωστός! και ανάποδα στα χέρια σου και να κρατάς την κοιλίτσα της...πω! μην μου λέτε για κολικούς...ο Τζότζος περνούσε κάθε απογευμα 15-20 λεπτά μόνο( ΜΑ ΠΟΣΟ ΚΑΚΟΜΑΘΗΜΕΝΗ ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΙΔΙ) και μου φαίνονταν αιώνες...έιχα και τη μέση μου, ήμουν και μόνη μου...χέσε μέσα...ταλαιπωριούνται πολύ με αυτό μωρε....χαμομηλάκι και μπρούμυτα στα χέρια..το καλύτερο!!!!

Τσουπρες μολις μιλησα με το κισακι,ολα καλα ειναι.Ακουσε και το μπεμπε κι ειναι μια χαρα.Αυριο το πρωι θα τη δει παλι ο γιατρος και βλεποντας και κανοντας.Της μετεφερα τις ευχες και τα χαιρετισματα σας,σας ευχαριστει και ανταποδιδει.

άντε ρε Μανού μου, μπράβο το κορίτσι μας...άντε με το καλό...

Το Χριστινάκι πως έιναι σήμερα; εννοώ με το που στεναχωριόταν για εκείνο τον κυριούλη που "έφυγε"...

Τι άλλα ρε κόρίτσια...εμάς έφαγε ήττα ο πάστας γιατί δουλέυει Βάρδα και δεν πιάνει εκεί η αργία και στεναχωριόταν σήμερα που πήγε εκεί κάτω, γιατί εδώ του Αγιου Ανδρέα το κρατάμε σε πολύ τελετουργικό το θέμα και όποιος δουλεύει οχι του κακοφαίνεται μόνο, το θεωρεί και προσβλητικό κάπως ρε παιδί μου....

Αυτά...αύριο έχω και κλείσιμο μήνα...χέσε με ..όπως λέω πάντα


Παστάκια ενωμένα, ποτέ νικημένα

lE4Jp3.png

p2Jtp3.png?8Se464zK

Παιδί μου, ζωή μου, ψυχή μου.....

Link to comment
Share on other sites

Καλημέραααααααα...σήμερα είναι του Αγίου Ανδρέα (χρόνια πολλά σε όλους όσους γιορτάζουν) και εμείς τον έχουμε πολιούχο...άρα καθόμαστε με τον Τζότζο αγκαλιά...τιιιιι κάνετε;

Βοήθειά σας Κατερινάκι!

Αυτά...αύριο έχω και κλείσιμο μήνα...χέσε με ..όπως λέω πάντα

Κοιτα να ευχαριστηθείς τη μέρα σου με τον Τζότζο και άστα τα της δουλειάς για αύριο!

Τι ωραία νέα για το Κισάκι!!!

Μακάρι αυτό να ήτανε το τελευταίο!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγγνωμη βρε κοριτσια, αν καταλαβα καλα το μωρο δεν γκρινιαζει ουτε κλαιει, ειναι λιγο χλωμη κι ανορεχτη, ετσι δεν ειναι? Κολικοι γιατι να ειναι? Στους κολικους, τουλαχιστον ο γιος μου, εκλαιγε, χτυπιοταν και τεντωνοταν απαρηγορητος!

Μαρια, να πας το παιδι το απογευμα και να μπεις να μας πεις τι εγινε, ναι? Τιποτα δεν θα ειναι αλλα ετσι, να μας φυγει η ανησυχια!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Συγγνωμη βρε κοριτσια, αν καταλαβα καλα το μωρο δεν γκρινιαζει ουτε κλαιει, ειναι λιγο χλωμη κι ανορεχτη, ετσι δεν ειναι? Κολικοι γιατι να ειναι? Στους κολικους, τουλαχιστον ο γιος μου, εκλαιγε, χτυπιοταν και τεντωνοταν απαρηγορητος!

Είπε ότι γκρινιάζει και έχει πολλά αέρια, γι'αυτό Ελενίτσα μου!!!

Δεν είναι απαραίτητο να χτυπιέται ένα παιδί που έχει κολικό.

Μαρία περιμένουμε νέα σου!


line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

4Suap3.png

line_flow1_beg_girl_time_1217304000_text_c720ecf0eff5ecf0dff4f3e120eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια, δεν εχω διαβασει νεα αλλα λιγο στα πεταχτα ειδα οτι ειναι καλα το κισσακι και ο μπεμπης της, ειναι αρρωστη η μπουμπου της μαεστριας και κατι εγινε με τον βαγκο της λενις???

Εμεις τρεχαμε το πρωι παιδιατρο, ολη νυχτα το μωρο σπαραζε, αρχη λαρυγγιτιδας, λιγο υγρο στο αυτι αλλα ευτυχως οχι πυρετο, ξεκινησαμε κατι χαπια για τρεις μερες τα οποια εχουν και κορτιζονι...σταγονες στη μυτη και κανα ευκαλυπτο και παρακολουθηση γιατι η λαρυγγιτιδα ειναι υπουλη....ακουγα την αναπνοη του το βραδυ και πιανοταν η καρδια μου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...