Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 7 λεπτά , Titti είπε:

      Δεν μπορείς να κάνεις προεμφυτευτικό;

      Λες να κάνω? Πόσο κοστίζει? Επίσης, επηρεάζεται το έμβρυο από τον προεμφυτευτικο?

      πρίν από 5 λεπτά , linaa είπε:

      Όχι θα δουν τον πλακούντα αν έχει γεράσει θα δουν τις αρτηρίες εάν έχουν καλή ροή αυτά . Στην ουσία όλα είναι ελεγμένα απλά στο ντομπλερ τα επιβαιβαιωνει Κ ο εμβρυολογος 

      Όχι ρε συ κάθε διεργεση έχει την δική της δυναμική . Δεν είναι Κ τόσα πολλά τα χρόνια που έχουν περασει Κ δεν έχεις περάσει Κ τα 40 ακόμα . 

      Φοβάμαι ρε Λίνα,δλδ αν στα 36 από τα δέκα ωαρια,έγιναν μόνο πέντε βλαστοκυστες,τωρα στα 39 πιστεύω πως θα δυσκολευτω παρά πολύ..και σιγά μην ξεμπερδεψω με μια ωοληψια μόνο 

Μανουλες Απριλιου 2017


Recommended Posts

41 minutes ago, Lena92 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!φιλενια μπραβο για το μωρακι σουυυυυ!!!

Εγω εχω ρεντεβου την αλλη εβδομαδα στο γιατρο που θα ειμαι 30w κ μετα βλεπουμε...

Οσο για τον υπνο θελω να κλαιω απο απελπισια κ αυπνια...δε βολευομαι με τιποτα ουτε δεξια ουτε αριστερα ουτε με μαξιλαρια ουτε με τιποτα!δραμα η κατασταση...

Υπομονη ομως γιατι το αγγελουδι μ το αξιζει κ με το παραπανο!

γτ δεν σε βολεύει καμια σταση στον υπνο ??? φαντασου απο εδω και περα που οι καουρες θα κανουν παρτυ ???? δυσκολα πολυ ...  αυπνιες καουρες και να νιωθεις και αβολα στο κρεβατι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 513
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια! Βλέπω όλα τα μωράκια πάμε καλά, οι μαμάδες πάλι έχουμε τα θεματάκια μας! :) Κι εγώ έχω ζαλάδες πολλές τελευταία, λαχανιάζω με το παραμικρό ακόμα κι όταν τρώω, αλλά ευτυχώς τα βράδια ακόμα κοιμάμαι κανονικά. Βέβαια είμαι και σε μικρότερες εβδομάδες από όλες σας. Για τις καούρες να σας πω, κι εμένα είχαν αρχίσει να με πιάνουν, αλλά από τότε που άρχισα την διατροφή για τον διαβήτη κόπηκαν μαχαίρι. Όπως και κάτι δυσπεψίες που είχα και νιώθω πολύ ανάλαφρη γενικά. Βέβαια θα μου πείτε ποια μπορεί να κάνει τόσο αυστηρή διατροφή χωρίς να υπάρχει πρόβλημα; Εγώ πάντως θα προτιμούσα να τρώω τα γλυκάκια μου και ας είχα και καούρες :cool: 

Εμείς είμαστε 1200, έχει γυρίσει με το κεφάλι προς τα κάτω, το σάκχαρο ρυθμισμένο με την διατροφή και γενικά όλα καλά. Επόμενο ραντεβού στις 32 εβδομάδες για ντοπλερ. 

Μαρια θα σου στείλω πμ να με προσθέσεις γιατί δε μπορώ να βρω τέτοια ομάδα :confused: 

  • Μου αρέσει 1

vQjrp2.png
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Φιλενια είπε:

γτ δεν σε βολεύει καμια σταση στον υπνο ??? φαντασου απο εδω και περα που οι καουρες θα κανουν παρτυ ???? δυσκολα πολυ ...  αυπνιες καουρες και να νιωθεις και αβολα στο κρεβατι

Το 1ο προβλημα ειναι η καουρες!κ στις 7 να φαω αν ξαπλωσω στις 12 δεν εχω χονεψει...επισης παντα κοιμομουν μονο μπρουμυτα κ τωρα μ ειναι πολυ δυσκολο...ισως φταιει που ο μπεμπακος ειναι ακομα με το κεφαλι προς τα πανω κ με πιεζει πολυ στο θωρακα απ οπου κ να ξαπλωσω!δε ξερω...παντως που θα παει θα περασει...αααααα κ ας μη μιλησω για τα ονειρα κ τη συχνοουρια...αυτο ειναι αααααλλο θεμε!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καναμε και εμεις το Doppler Μας Σημερα!!! το κοριτσακι μας ειναι καλα λιγο μικροσκοπικη μας ειπε 1400 και τα αμνιακο υγρο στα κατωτερα φυσιολογικα λογω ηλικιας μου και 3 αλλων παιδιων μου ειπε οτι το σωμα μου ειναι στρεσαρισμενο και κουραζομαι πολυ,1 Μαρτιου θα με ξαναδει και πιθανον 2-3 Μαρτιου να γεννησω 36 εβδομαδων δλδ

Η μικρη με το κεφαλι πανω!! εγω κοριτσια εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη ουτε καουρες ουτε αυπνιες τιποτα περα απο κουραση με 3 ακομα αγορια...... Σημερα τελειωσα και με τα ρουχα της μικρης και ειμαστε ετοιμη να την υποδεχτουμε αχ αχ περασε πολυ γρηγορα ο Καιρος!!! Αμα γεννησω 3 Μαρτιου θα εχει γενεθλια μαζι Με την Γιορτη του Αντρα μου!!! Φιλακια σε ολες!


 

 

  • Μου αρέσει 1

79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, crochetmania είπε:

Καναμε και εμεις το Doppler Μας Σημερα!!! το κοριτσακι μας ειναι καλα λιγο μικροσκοπικη μας ειπε 1400 και τα αμνιακο υγρο στα κατωτερα φυσιολογικα λογω ηλικιας μου και 3 αλλων παιδιων μου ειπε οτι το σωμα μου ειναι στρεσαρισμενο και κουραζομαι πολυ,1 Μαρτιου θα με ξαναδει και πιθανον 2-3 Μαρτιου να γεννησω 36 εβδομαδων δλδ

Η μικρη με το κεφαλι πανω!! εγω κοριτσια εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη ουτε καουρες ουτε αυπνιες τιποτα περα απο κουραση με 3 ακομα αγορια...... Σημερα τελειωσα και με τα ρουχα της μικρης και ειμαστε ετοιμη να την υποδεχτουμε αχ αχ περασε πολυ γρηγορα ο Καιρος!!! Αμα γεννησω 3 Μαρτιου θα εχει γενεθλια μαζι Με την Γιορτη του Αντρα μου!!! Φιλακια σε ολες!


 

 

Μακαρι οοοολα να σου πανε οπως τα θες κ τα ευχεσαι..το κοριτσακι σου θα ειναι μια χαρα ειμαι σιγουρη!λογικη κ η τοση κουραση σου με τρια παιδακι κ μια φουσκωμενη κοιλιτσα!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Winter2017 είπε:

Καλησπερα!με το καλο ευχομαι σε ολες σας!Βρε κοριτσια πονατε καθολου χαμηλα;ειμαι στην 29w και εχω πονους και συσπασεις!!

ενημερωσε τον γιατρός σου .... μπορει να μην ειναι τπτ αλλά μπορει να ειναι και κατι ....

On 8/2/2017 at 7:28 ΜΜ, crochetmania είπε:

Καναμε και εμεις το Doppler Μας Σημερα!!! το κοριτσακι μας ειναι καλα λιγο μικροσκοπικη μας ειπε 1400 και τα αμνιακο υγρο στα κατωτερα φυσιολογικα λογω ηλικιας μου και 3 αλλων παιδιων μου ειπε οτι το σωμα μου ειναι στρεσαρισμενο και κουραζομαι πολυ,1 Μαρτιου θα με ξαναδει και πιθανον 2-3 Μαρτιου να γεννησω 36 εβδομαδων δλδ

Η μικρη με το κεφαλι πανω!! εγω κοριτσια εχω πολυ καλη εγκυμοσυνη ουτε καουρες ουτε αυπνιες τιποτα περα απο κουραση με 3 ακομα αγορια...... Σημερα τελειωσα και με τα ρουχα της μικρης και ειμαστε ετοιμη να την υποδεχτουμε αχ αχ περασε πολυ γρηγορα ο Καιρος!!! Αμα γεννησω 3 Μαρτιου θα εχει γενεθλια μαζι Με την Γιορτη του Αντρα μου!!! Φιλακια σε ολες!


 

 

ουυυυυ πολυυυυ νωρις την περιμένετε ...... εφτασαν οι μερες ..... 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Winter2017 said:

Καλησπερα!με το καλο ευχομαι σε ολες σας!Βρε κοριτσια πονατε καθολου χαμηλα;ειμαι στην 29w και εχω πονους και συσπασεις!!

Ναι κοριτσακι εχω καθημερινα,πες το στον γιατρο σου ειναι νωρις ακομα μηπως σου δωσει λιγο μαγνησιο η αν περνεις μπορει να χρειαζεσαι ποιο πολυ!


79o6p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 hours ago, Winter2017 είπε:

Καλησπερα!με το καλο ευχομαι σε ολες σας!Βρε κοριτσια πονατε καθολου χαμηλα;ειμαι στην 29w και εχω πονους και συσπασεις!!

καλημερα winter!!λεγοντας συσπασεις εννοεις το πετρωμα στην κοιλια?αν εννοεις αυτο και εγω ειμαι στις 29 εβδομαδες και εχω πονακια χαμηλα,στα πλευρα,και στη μεση!αλλα φυσιολογικα γιατι ανοιγουμε καθως τα μπεμπακια μεγαλωνουν και η μητρα πιεζει!και απο τον 7 μηνα αρχιζουν αυτες οι συσπασεις γιατι σιγα σιγα προετοιμαζεται ο οργανισμος για τη γεννα!!αν ομως εχουν πολυ πονο και γινονται συχνα μες στη μερα πρεπει να το συζητησεις με το γυναικολο σου!!

καλημερα κοριτσακια!!εμεις στις 27εβδομαδες που καναμε υπερηχο ημασταν 930γρ και 33 εκατοστα!εκανα και τη καμπυλη και βγηκε τελεια!τωρα 28 φεβρουαριου εχουμε το doppler!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

Το εχω πει στο γιατρο με εξετασε και ηταν ολα καλα αλλα φοβαμαι!!μου δωσε μαγνησιο και adalat!καμπυλη θα κανω σε δεκα μερες περιπου!υπομονη κοντευει ο απριλιος!!

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Winter2017 είπε:

Το εχω πει στο γιατρο με εξετασε και ηταν ολα καλα αλλα φοβαμαι!!μου δωσε μαγνησιο και adalat!καμπυλη θα κανω σε δεκα μερες περιπου!υπομονη κοντευει ο απριλιος!!

εγω την εκανα την καμπυλη και βγηκε καλη!!μην ανησυχεις ολα μια χαρα θα ειναι!!!!


iZHz.png

xyNB.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κάναμε σήμερα το doppler μας!!!32 κ 2 και είμαστε 2110...Μπαμπατσικη μου είπε ο γιατρός!!!

Τελικά μάλλον δεν την γλιτωνουμε την καισαρική...Δυστυχώς...Αλλά η μικρή μου να είναι καλά και τίποτα άλλο δε με νοιάζει!!!Αν εξαιρέσουμε το διπλό πλακουντα τότε όλα τα άλλα είναι σούπερ...!Μας είπε πως αν φτάσουμε μέχρι τέλους η μικρή θα βγει τουλάχιστον 3.500 κιλά!!!ΠΗΤ έχουμε 6/4 αλλα λογικά θα γεννησουμε λίγο νωρίτερα προς τέλος Μάρτη!!!!Κ τέλος η μικρή δεν έχει πάρει ακόμα θέση είναι με το κεφαλακι προς τα πάνω!!!

 

Οσο για τις συσπασεις...Λίγες συσπασεις είναι φυσιολογικές όμως αν έχεις συχνές μέσα στη μέρα πρέπει να το παρακολουθησεις ,να μιλήσεις με το γιατρο σου , να μην κουραζεσαι καθόλου κ όλα καλά θα πάνε!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Goldy87 είπε:

Κορίτσια κάναμε σήμερα το doppler μας!!!32 κ 2 και είμαστε 2110...Μπαμπατσικη μου είπε ο γιατρός!!!

Τελικά μάλλον δεν την γλιτωνουμε την καισαρική...Δυστυχώς...Αλλά η μικρή μου να είναι καλά και τίποτα άλλο δε με νοιάζει!!!Αν εξαιρέσουμε το διπλό πλακουντα τότε όλα τα άλλα είναι σούπερ...!Μας είπε πως αν φτάσουμε μέχρι τέλους η μικρή θα βγει τουλάχιστον 3.500 κιλά!!!ΠΗΤ έχουμε 6/4 αλλα λογικά θα γεννησουμε λίγο νωρίτερα προς τέλος Μάρτη!!!!Κ τέλος η μικρή δεν έχει πάρει ακόμα θέση είναι με το κεφαλακι προς τα πάνω!!!

 

Οσο για τις συσπασεις...Λίγες συσπασεις είναι φυσιολογικές όμως αν έχεις συχνές μέσα στη μέρα πρέπει να το παρακολουθησεις ,να μιλήσεις με το γιατρο σου , να μην κουραζεσαι καθόλου κ όλα καλά θα πάνε!!!!

καισαρικη θα κανεις λογο του διπλου πλακουντα???

 

 

 

 

●κοριτσια μπορει να κανει καποια που ειναι λιγο ποιο σχετικη το ονομα της καθε μανουλας με την πητ για να ξερουμε που ποιες μανουλες να περιμενουμε σιγα σιγα????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...