Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 10 λεπτά , Angot είπε:

      κορίτσια 30+1 σήμερα και φτιάχνω τη τσάντα του μαιευτηρίου μου, ανάμεικτα συναισθήματα ! χάρα, άγχος,ανυπομονησία ,αβεβαιότητα για το τι θα προκύψει ,συγκίνηση , κλάμα (πραγματικά λες και εχω ανοίξει βρύση είναι)  , αναδρομή στο τι εχω περάσει , όνειρα, φοβος, περηφάνεια , και πολλά αλλά που ούτε καν ξεχωρίζω τι είναι  …. δε περίμενα ποτέ μια βαλιτσουλα mom’s bag να μου  δημιουργήσει τόσα πολλά συναισθήματα ! για το μόνο που ειμαι σίγουρη είναι ότι εχω κάνει ότι καλύτερο μπορώ για να έρθει αυτό το μωράκι στον κόσμο ! στο βρεφακι μ  θα πάρω μόνο μια αλλαξιά στην περιπτωση εστω 1% να το πάρω μαζί μ φεύγοντας  και μια εικονίτσα από την παναγια της τσαμπίκα! με κάποιες κοπέλες ξεκινήσαμε παρέα , κάποιες είστε πιο καινούριες!! καλή επιτυχία να ευχηθώ σε όλες μας, ευχαριστώ που με ακούγατε να σας πρήζω ( θα το κάνω μέχρι να γεννήσω βέβαια , ελπιζω για βδομαδες ακόμα 😉) γερά μωράκια να φέρουμε στον κόσμο και ας ταλαιπωρούμαστε!  να μου πείτε καλή τύχη από τώρα 🥰

      Με συγκίνησες τρελοκόριτσο. Τι απίστευτα συναισθήματα...Καλή τύχη Angot μας, όλα θα πάνε καλά. Θα ευχηθώ να παραμείνεις στο σπιτάκι σου κι άλλες εβδομάδες και μετά να γυρίσεις σπίτι σου με το αφράτο καρβελάκι σας. Τα πήγες πολύ καλά κορίτσι μου 🥲

Mανούλες από περίχωρα Θεσ/νίκης από Επανομή, Περαία, Μηχανιώνα,Μεσημέρι, Θέρμη!!


irn

Recommended Posts

Δέσποινα είναι καλή μετάθεση στην Ρόδο θα περάσετε τέλεια!! ¨Ημουν 2 χρόνια δούλευα εκεί σε ειδικό σχολείο , ήταν από τα καλύτερα χρόνια της ζωής μου, ότι θέλεις ρώτησε με για την Ρόδο τα ξέρω όλα!!!Εκτός από Ιανουάριο και Φεβρουάριο όλους τους άλλους μήνες κάνεις μπάνιο στην θάλασσα, είναι φανταστικά, ότι θέλεις να με ρωτήσεις σχετικά με το νησί μην διστάσεις πάρε με τηλέφωνο!!! Μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά!!!


Ο Θανάσης μου και η Δημητρούλα μου είναι όλη μου η ζωή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 625
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δέσποινα είναι καλή μετάθεση στην Ρόδο θα περάσετε τέλεια!! ¨Ημουν 2 χρόνια δούλευα εκεί σε ειδικό σχολείο , ήταν από τα καλύτερα χρόνια της ζωής μου, ότι θέλεις ρώτησε με για την Ρόδο τα ξέρω όλα!!!Εκτός από Ιανουάριο και Φεβρουάριο όλους τους άλλους μήνες κάνεις μπάνιο στην θάλασσα, είναι φανταστικά, ότι θέλεις να με ρωτήσεις σχετικά με το νησί μην διστάσεις πάρε με τηλέφωνο!!! Μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά!!!

ΑΜΑΝ!!!!Πετυχα λαβρακι!!!!!!:D:D:D:D καλε πες μου και αλλαααααααααααα!!!!!!!!!!!

δεν ειμαι στενοχωρημενη αντιθετως ειμαι πολυ ενθουσιασμενη!περασαμε ωραια αυτα τα 2 χρονια εδω αλλα δεν εδεσα με τον τοπο...ο καιρος βλεπετε...:rolleyes:..η ροδος μου φαινεται παραδεισος και ας μην εχω παει ποτε...

το στεφανι μου θα δουλευει στην κοσκινου..εχεις παει??ξερεις πως ειναι??? λεμε να βρουμε σπιτι σε μια αποσταση απο εκει 10-15 χιλιομετρων το πολυ (οχι στην πολη δεν θελω προτιμω τα χωρια για αυτο αλλωστε και εδω διαλεξαμε τον τριλοφο)..γενικα ξερεις αν ειναι ωραια τα χωρια εκει τριγυρω και που να κοιταξουμε για σπιτι?? θα κατεβουμε την πεμπτη με τον αντρα μου να ψαξουμε αλλα δεν εχουμε ιδεα που!:confused:γενικα ψαχνουμε για μεζονετα/μονοκατοικια παλι..

εχω αγχωθει με το γεγονος οτι μεχρι το τελος οκτωβρη πρεπει να εχουμε μετακομισει...δεν θελω να παμε με τα παιδια σε ξενοδοχειο και να ψαχνουμε για σπιτι...θα τα αγχωσει και αυτα...η μικρη ηδη διαμαρτυρεται και θελω να παμε και να μπουμε σπιτι μας για να δει τα πραγματα της και να νοιωσει πιο οκεια...αχ βαχ...πολυ αγχος λεμε....

Link to comment
Share on other sites

Το χωριό Κοσκινού είναι κοντά στην πόλη της Ρόδου!! Γνωμη μου να μείνετε στην Ρόδο γιατί θα πηγαίνεις τα παιδιά με τα πόδια όπου θέλεις στα χωριά δεν εχεις τις ίδιες επιλογές!! Εχει τόσα πολλά μέρη και πράγματα να δεις στην Ροδο που πίστεψε με δεν θα βαρεθείς ποτέ!! Εχει στην πόλη της Ρ¨οδου ωραία παραλία για μπάνιο να πηγαίνεις με τα παιδιά!!Για τα παιδιά έχει τα πάντα!! Για εσάς αν έρθει καμιά μητέρα σας να κρατήσει τα παιδιά έχει τέλεια μπαράκια στην παλιά πόλη της Ρ¨οδου όπως το Soho, senso, ρωγμή κα!! Για καφεδάκι η το βράδυ για κρασάκι θα πάτε στον Κούκο είναι στο κέντρο όλα που σε λέω της πόλης της Ρόδου, θα πάτε φιλανδικό, σουηδικό στην΄οδό ορφανίδου με θέα την θάλασσα και αυτά στην πόλη της Ροδου!! Να πηγαίνετε για φαγητό στην λέσχη έχει απίστευτο φαγητό σε πολύ καλές τιμές!!Να πάτε σε μια ταβέρνα που τους λέω όλους που είναι κάτσε καλά στο χωριό Χαράκι στην Αργώ!! Παραλίες μετά έχει πάρα πολλές να τις δείτε όλες !! Να πατε στην κοιλάδα με τις πεταλούδες στα θερμά εκεί στην καφετέρια που γυρίστηκε το έργο με την Βουγιουκλάκη!!Έχει ωραίο beach bar o Χειμωνέτος και ακριβώς από δίπλα είναι μια καταπληκτική καφετέρια που έχει τρούλο από πάνω αυτά είναι κοντά στο δημαρχείο της Ρόδου!!! Θα περάσετε σούπερρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να μείνετε στην πόλη της Ρόδου (εκτός από την παλιά πόλη εκεί μην ψάξετε σπίτι γιατί το βράδυ είναι λίγο απόμερ)α!!! Οικονομικό ξενοδοχείο είναι το Sylvia αν πάτε για λίγες μερες για να βρείτε σπίτι αν θελεις θα σε δωσω το τηλ !! Επίσης να πατε με τα παιδιά στο ενυδρείο ειναι και αυτό στην παραλία στην πόλη της Ρόδου!!Θα πάρετε από ενα περίπτερο τις τοπικές εφημερίδες της Ρόδου που έχουν όλες αγγελίες για ενοικιάσεις σπιτιών!!Ολα καλά θα πάνε!!!!!!!!!;)


Ο Θανάσης μου και η Δημητρούλα μου είναι όλη μου η ζωή!!

Link to comment
Share on other sites

Το χωριό Κοσκινού είναι κοντά στην πόλη της Ρόδου!! Γνωμη μου να μείνετε στην Ρόδο γιατί θα πηγαίνεις τα παιδιά με τα πόδια όπου θέλεις στα χωριά δεν εχεις τις ίδιες επιλογές!! Εχει τόσα πολλά μέρη και πράγματα να δεις στην Ροδο που πίστεψε με δεν θα βαρεθείς ποτέ!! Εχει στην πόλη της Ρ¨οδου ωραία παραλία για μπάνιο να πηγαίνεις με τα παιδιά!!Για τα παιδιά έχει τα πάντα!! Για εσάς αν έρθει καμιά μητέρα σας να κρατήσει τα παιδιά έχει τέλεια μπαράκια στην παλιά πόλη της Ρ¨οδου όπως το Soho, senso, ρωγμή κα!! Για καφεδάκι η το βράδυ για κρασάκι θα πάτε στον Κούκο είναι στο κέντρο όλα που σε λέω της πόλης της Ρόδου, θα πάτε φιλανδικό, σουηδικό στην΄οδό ορφανίδου με θέα την θάλασσα και αυτά στην πόλη της Ροδου!! Να πηγαίνετε για φαγητό στην λέσχη έχει απίστευτο φαγητό σε πολύ καλές τιμές!!Να πάτε σε μια ταβέρνα που τους λέω όλους που είναι κάτσε καλά στο χωριό Χαράκι στην Αργώ!! Παραλίες μετά έχει πάρα πολλές να τις δείτε όλες !! Να πατε στην κοιλάδα με τις πεταλούδες στα θερμά εκεί στην καφετέρια που γυρίστηκε το έργο με την Βουγιουκλάκη!!Έχει ωραίο beach bar o Χειμωνέτος και ακριβώς από δίπλα είναι μια καταπληκτική καφετέρια που έχει τρούλο από πάνω αυτά είναι κοντά στο δημαρχείο της Ρόδου!!! Θα περάσετε σούπερρρρρρρρρρρρρρρρρρρ!!!!!!!!!!!!!!!!!!Να μείνετε στην πόλη της Ρόδου (εκτός από την παλιά πόλη εκεί μην ψάξετε σπίτι γιατί το βράδυ είναι λίγο απόμερ)α!!! Οικονομικό ξενοδοχείο είναι το Sylvia αν πάτε για λίγες μερες για να βρείτε σπίτι αν θελεις θα σε δωσω το τηλ !! Επίσης να πατε με τα παιδιά στο ενυδρείο ειναι και αυτό στην παραλία στην πόλη της Ρόδου!!Θα πάρετε από ενα περίπτερο τις τοπικές εφημερίδες της Ρόδου που έχουν όλες αγγελίες για ενοικιάσεις σπιτιών!!Ολα καλά θα πάνε!!!!!!!!!;)

EYXAΡΙΣΤΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Δέσποινα θα περάσεις σούπερ στην Ρόδο!!!!!!!!!!!!!

Κορίτσια αύριο θα σας τηλ για να συννενοηθούμε για την συνάντηση!!!!!!!!!!!


Ο Θανάσης μου και η Δημητρούλα μου είναι όλη μου η ζωή!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα χαρώ να ΄ρθειτε όλες όσες σας πήρα τηλ και όλες όσες σας έστειλα μύνημα, σας άκουσα θετικές όλες, ελπίζω να'ρθείτε!!

Τόπος συνάντησης παιζώτοπος! Τα υπόλοιπα τα ξέρετε.........κανονίστε να΄ρθειτε όλες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P

ΕΙΡΗΝΗ


Ο Θανάσης μου και η Δημητρούλα μου είναι όλη μου η ζωή!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα δεν είναι η συνάντηση ??

Επίσης irn σου έχω στείλει πμ ;);)

kaleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Παλι καλα που δε ξεκινησα χθες να ερθω!

Παω να φτιαξω 2ο καφε! Ακομη κοιμαμαι!

Μα γιατι δεν ειναι σαββατο σημερα??:confused:

Γιατι ειμαι στη δουλεια??????:confused:

Ποια ειμαι:confused:

που παω:confused:


-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


kaleeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee! Παλι καλα που δε ξεκινησα χθες να ερθω!

Παω να φτιαξω 2ο καφε! Ακομη κοιμαμαι!

Μα γιατι δεν ειναι σαββατο σημερα??:confused:

Γιατι ειμαι στη δουλεια??????:confused:

Ποια ειμαι:confused:

που παω:confused:

:D:D:D:D:D:D:D

Μαράκι α) Προσπάθησε να έρθεις σήμερα & β) πιές καφέεεεεε

Ακόμα να ενημερώσω οτι ο γιός μου εδώ και 2 μέρες έχει μύξες & μπούκωμα :P:p

Τον έπιασε μάλλον η αλλεργία πάλι & ξεκίνησα αντισταμινικό. Αν κάποια μαμά φοβάται (μηπως είναι καμιά ίωση κλπ) να μου το πει να μην έρθω :):)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στεναχωρέθηκα πολύ γιατί σας είχα τηλ από την Τρίτη για την συνάντηση και σήμερα δυστυχώς δεν ήρθατε, ευτυχώς για εμένα ήρθε η angela μαζί με 2 γνωστές της, και περάσαμε οι 4 με τα παιδιά μας τέλεια!!! Για πότε πέρασε η ώρα δεν το καταλάβαμε!!! Αν δεν ερχόταν η angela θα ήμουν μόνη μου στον παιζότοπο...............Μόνο 2 με ειδοποιήσατε ότι δεν θα΄ρθειτε οι υπόλοιπες δεν μπήκατε καν στον κόπο να με τηλ , ούτε με στείλατε μύνημα να μου πείτε ότι δεν θα΄ρθειτε!!! Anyway θα ξαναγίνει συνάντηση με τα άλλα 3 κορίτσια θα σας γράψω σε λίγες μέρες που θα γίνει και όποια θέλει μπορεί να έρθει!!!!!!!!!!΄Μόνο 2 κορίτσια με είπαν σίγουρα ότι δεν θα έρθουν για τους δικούς τους λόγους που με εξήγησαν και τους κατανοώ!! Κι'εγώ σήμερα έπρεπε να πάω σε κάτι γενέθλια που μας καλεσαν εχθές αλλά σήμερα δεν πήγα για να σας συναντήσω......αλλά...................!!!!!!!!!!!!!!!!!


Ο Θανάσης μου και η Δημητρούλα μου είναι όλη μου η ζωή!!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα στεναχωρέθηκα πολύ γιατί σας είχα τηλ από την Τρίτη για την συνάντηση και σήμερα δυστυχώς δεν ήρθατε, ευτυχώς για εμένα ήρθε η angela μαζί με 2 γνωστές της, και περάσαμε οι 4 με τα παιδιά μας τέλεια!!! Για πότε πέρασε η ώρα δεν το καταλάβαμε!!! Αν δεν ερχόταν η angela θα ήμουν μόνη μου στον παιζότοπο...............Μόνο 2 με ειδοποιήσατε ότι δεν θα΄ρθειτε οι υπόλοιπες δεν μπήκατε καν στον κόπο να με τηλ , ούτε με στείλατε μύνημα να μου πείτε ότι δεν θα΄ρθειτε!!! Anyway θα ξαναγίνει συνάντηση με τα άλλα 3 κορίτσια θα σας γράψω σε λίγες μέρες που θα γίνει και όποια θέλει μπορεί να έρθει!!!!!!!!!!΄Μόνο 2 κορίτσια με είπαν σίγουρα ότι δεν θα έρθουν για τους δικούς τους λόγους που με εξήγησαν και τους κατανοώ!! Κι'εγώ σήμερα έπρεπε να πάω σε κάτι γενέθλια που μας καλεσαν εχθές αλλά σήμερα δεν πήγα για να σας συναντήσω......αλλά...................!!!!!!!!!!!!!!!!!

Καλημέρα!

Εμείς όπως σου είπα και στο τηλ ,ενώ το μεσημέρι είμασταν μια χαρά και εγώ ετοιμάστηκα για να έρθουμε με το που ξύπνησε η μικρή ήταν χάλια και πήγαμε αναγκαστικά στη γιατρό. Καμιά φορά λέω θαρρείς και είναι στημένο βρε παιδί μου!Θαρρείς και όλα συμβαίνουν όταν έχεις κανονίσει κάτι (κι εμείς είχαμε κανονίσει εκτός από τη συνάντηση μας και το βράδυ μια έξοδο -έχουμε πάάάάάρα πολύ καιρό να το κάνουμε-) και όταν είναι Σαββατοκύριακο ή βράδυ αργά και δεν μπορείς να βρεις και γιατρό.

Εγώ σας ζητάω συγνώμη,ειλικρινά ήθελα πολύ να έρθουμε:( Αλλά πάνω από όλα η υγεία ειδικά των μικρών μας!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν ξέρω τι να γράψω.Όπως είπε και η Ειρήνη κάπως μας πείραξε.

Υποτίθεται ήταν συνάντηση μελών..

Αν κάποια μαμά δεν ήθελε/δεν μπορούσε ή οτιδήποτε άλλο θα μπορούσαμε εξαρχής να το είχαμε κανονίσει κάποια άλλη μέρα για να μαζευτούμε όλες. Σίγουρα άνθρωποι είμαστε και συμβαίνουν διάφορα που δεν είναι στο πρόγραμμα αλλά σε όλες έτυχε κάτι?? ;););)

Προσωπικά ήμουν άυπνη λόγω ωτίτιδας και νύσταζα κιόλας απ'την αντιβίωση & τα μεσουλίντ :P:p:p Αλλά οκ είναι κάτι που συμβαίνει μια φορά στο τόσο & σκέφτηκα θα ήταν ωραίο να γνωρίσω μαμάδες που μιλάω εδώ στο φόρουμ. Ξεκίνησα απ'τις 4 να ετοιμάζω τα παιδιά και πήγα, έχοντας αλλάξει & το κολυμβητήριο του μεγάλου.

Παρ'ολο το χθεσινό φιάσκο αν θα θέλατε να βρεθούμε είπαμε με την Ειρήνη να το επαναλάβουμε κάποια στιγμή σε μέρος & χρόνο που θα βολεύει λίγο πολύ όλες μας :D:D:D

Αυτά από μένα ;) αν και βαριέμαι αφάνταστα & απ'το πρωί με την κουζίνα ασχολούμαι, πάω να μαγειρέψω :evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κ ααπο εμενα!

Διαβαζοντας τα χθεσινα νεα απο την Ειρηνη κ την Αντζελα πραγματικα στεναχωριεμαι πολυ. Ειμαι κ εγω μια που τις κοπελες που ειπα οτι μαλλον θα ερθω κ δεν ενημερωσα οτι δε θα τα καταφερω.

Δε θα ηθελα να δικαιολογηθω αλλα απλα να πω απο πλευρας μου οτι θα ηθελα πολυ α γνωρισω τις 2 κοπελες ειδικα την ειρηνη με την οποια μπηκε στον κοπο κ με καλεσε στο τηλ αλλα κ με την Αντζελα με την οποια εχουμε εδω κ καιρο "φορουμιακο παρε-δωσε" !

Να φανταστεις οτι εγω ειχα κλεισει ραντεβου κ με τον υπευθυνο εκει στον παιδοτοπο για το παρτυ του γιου μου στις 26 του μηνα!

Η αληθεια ειναι οτι νομιζα οτι θα ειστε καμια 15αρια μαζεμενες που ουτε καν θα αντιλαμβανοσασταν την απουσια μου! Προφανως δεν εγινε ετσι!

Anyway! Θα ηθελα καποια στιγμη να το ξαναοργανωσουμε κ να καταφερουμε να συναντηθουμε απο κοντα!

Εμεις σημερα εχουμε τον μικρουλη χαλια με πυρετο κ μυξα. Του εφτιαξα κοτοσουπα κ για τους αλλους ενα αθλιο φαγητο-λιγικουινι με καλαμαρακια- που πραγματικα δεν ξερω πως τα καταφερα! Θα αργησουμε πολυ να ξαναφαμε μαλακιο... Χοχο!!!


-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...