Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Χειμωνιάτικα! Next, Gymboree κ.α. ρούχα/παπούτσια για αγόρια/κορίτσια!


Recommended Posts

Καλησπέρα. Μία συμβουλή, παρακαλώ. Για αγοράκι που είναι τώρα 3χρ & 3 μηνών, 100 cm ύψος και 16 κιλά, να κοιτάξω στην κατηγορία 3 ή 4?

Έχεις πολύ όμορφα σχέδια

Καλησπέρα!

Καταρχάς, σε ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! :)

Μου δίνεις αφορμή να πω δύο λόγια για τα νούμερα (ρωτάνε άλλωστε και άλλες μαμάδες).

Άποψη έχω μόνο για τα Orchestra, lupilu, Gymboree και Crazy8 που είναι αυτά που φοράμε κατά κόρον.

Τα Orchestra στο ύψος είναι καλά αλλά είναι για μάλλον αδύνατα παιδάκια, ένα πιο γεροδεμένο παιδάκι θα χρειαστεί μεγαλύτερο νούμερο από την ηλικία του γιατί θα το στενεύουν.

Οι άλλες τρεις μάρκες έχουν κανονική φόρμα. Ειδικά για τα Gymboree/Crazy8 δίνω τις διαστάσεις που δίνει η εταιρεία (ισχύουν μόνο για αγόρια):

2χρ. για ύψος 84-91,5 εκ. και βάρος 13,5-15 κιλά

3χρ. για ύψος 91,5-99 εκ. και βάρος 15-16,5 κιλά

4χρ. για ύψος 99-106,5 εκ. και βάρος 16,5-18 κιλά.

Αν ένα παιδάκι είναι ενδιάμεσα στις τιμές και για το βάρος και για το ύψος, το νούμερο θα του κάνει οπωσδήποτε. Αν είναι πιο ψηλά στο βάρος ή στο ύψος, θα χρειαστεί το μεγαλύτερο.

Συγκεκριμένα για το δικό σου, θα κοίταζα στα 4άρια. Έχει "πιάσει" το ύψος και υπολείπεται μόνο 0,5 κιλό στο βάρος. Τα ρούχα, όμως, θα φορεθούν όλον τον χειμώνα. Τώρα, ένα 3άρι θα του ήταν οριακά καλό και ένα 4άρι ίσως λίγο μπόλικο αλλά δεν είμαι σίγουρη αν το 3άρι θα του κάνει και τον Φλεβάρη...


ni9Xp2.pngPLBcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ κι εγώ για την κατατοπιστική απάντηση, ακριβώς έτσι είναι ο προβληματισμός μου. Το πιο εύκολο είναι να πάρω για 4, και να του είναι λίγο μεγάλα. Αλλά έχεις και κάποια όμορφα κομμάτια στο νο 3...

Με τη λίστα μπροστά και χωρίς παιδιά γύρω μου, θα σου ετοιμασω σύντομα μία παραγγελία.


UaT6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Πουλήθηκαν τα Νο7, 32, 34, 42, 59, 60, 77, 79, 86 και 112.

Επίσης, προσπαθώ να στείλω πμ στο μέλος Amelie αλλά το σύστημα δεν με αφήνει. Αν δεις αυτό το μήνυμα, στείλε μου εσύ πμ με κάποιο άλλο στοιχείο επικοινωνίας σου (μέιλ ή τηλέφωνο κλπ) και θα επικοινωνήσω εγώ μαζί σου.

Ευχαριστώ πολύ!


ni9Xp2.pngPLBcp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πουλήθηκαν τα Νο67 και 80.

Επίσης είναι κρατημένα τα Νο35, 37, 47, 53, 57, 62, 66, 68, 69, 70, 71, 72, 74, 75, 76, 78, 82, 85, 87, 88, 94, 95, 96, 102, 103, 106, 110, 113 και 114.

Ευχαριστώ πολύ!:)


ni9Xp2.pngPLBcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα!

ενδειαφερομαι για το:

''87. Σετάκι που αποτελείται από μπλουζάκι και τζην παντελόνι. Και τα δύο είναι Crazy8. To μπλουζάκι έχει πρωτότυπη στάμπα από μπουκλωτό ύφασμα που του δίνει τρισδιάστατη ύφη. Τιμή 7? και τα δύο.''

κ αν υπαρχουν κ αλλα για 4χρ.,μου λετε γιατι δοθηκαν πολλα κ οτι διαλεγω βλεπω σε επομενο μηνυμα σας οτι εχουν δοθει η ειναι κρατημενα-μαλλον μπερδευτηκα!

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...