Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 7 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Οι εξετάσεις αιματολογικές είναι...εγω κανω εξωσωματικη κοριτσι οποτε κινούμαι ετσι πριν την ωοληψια..μην αγχωνεσαι δεν χρησιμοποιω τα τεστ εγω μόνο το 2011 τα ειχα χρησιμοποιησει..που ψαχνομουν γιατι δε μενω εγκυος..κανε ενα βημα τη φορα κ ολα καλά!!

Τα έψαξα λίγο στο internet τωρα. Είδα ότι από τη μέρα που θα αδιαθετησω  την 3η μέρα κάνω για fsh  E2 και AMN. Φαντάζομαι πως γίνονται σε οποιοδήποτε μικροβιολογικο ε; Το κόστος είναι υψηλό;

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά με την εξωσωματική σου. 

Ο γιατρός από την άλλη μου είπε ότι με το που τελειώσει η περίοδος πάω εκεί και κάνουμε κολπικές εξετάσεις. 

Δουλεύω πάρα πολλές ώρες.  Έχουμε διευρυμένο ωράριο και πολλές μέρες κρατάω μόνο εγώ το φαρμακείο. Που θα βρω χρόνο αν θέλει συνέχεια εξετάσεις ο γιατρός....


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 6 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Τα έψαξα λίγο στο internet τωρα. Είδα ότι από τη μέρα που θα αδιαθετησω  την 3η μέρα κάνω για fsh  E2 και AMN. Φαντάζομαι πως γίνονται σε οποιοδήποτε μικροβιολογικο ε; Το κόστος είναι υψηλό;

Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά με την εξωσωματική σου. 

Ο γιατρός από την άλλη μου είπε ότι με το που τελειώσει η περίοδος πάω εκεί και κάνουμε κολπικές εξετάσεις. 

Δουλεύω πάρα πολλές ώρες.  Έχουμε διευρυμένο ωράριο και πολλές μέρες κρατάω μόνο εγώ το φαρμακείο. Που θα βρω χρόνο αν θέλει συνέχεια εξετάσεις ο γιατρός....

Σε οποιοδήποτε μικροβιολογικό μπορεις να πας κ θεωρεις αξιοπιστο..θα πηγαινα σε γιατρο να μου τις γραψει ενδοκρινολογο εαν εχεις η κ τον γιατρο που σε παρακολουθει..ολες οι εξετασεις αυτες στοιχιζουν κοντα στα 50 εκτος απο ΑΜΗ που μονη της παει στα 70 εγω τις ειχα κανει σε μεγαλο μικροβιολογικο κ μου ειχαν κανει πακετο μαζι με αλλες εξετασεις κοντα στα180 ολες μαζι αλλα αλλη περιπτωση εγω..

Να εισαι καλα για τις ευχες κ ολοι χρονο βρισκουμε μην ανησυχεις εγω δουλευα μακρυα απο το σπιτι κ εκανα εξεταση εφευγα πηγαινα δουλεια κ γιατρο κ ολα τα μπορουσα απλα εφτιαχνα προγραμμα οσο μπορουσα στην δουλεια μου...μην αγχωνεσαι σε βρισκω πολυ αγχωμενη...χαλαρωσε κ βαρα αλυπητα ξεχνα τεστ ωαρια τα παντα πηγαινε προληπτικα στον γιατρο κ προχώρα:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Σε οποιοδήποτε μικροβιολογικό μπορεις να πας κ θεωρεις αξιοπιστο..θα πηγαινα σε γιατρο να μου τις γραψει ενδοκρινολογο εαν εχεις η κ τον γιατρο που σε παρακολουθει..ολες οι εξετασεις αυτες στοιχιζουν κοντα στα 50 εκτος απο ΑΜΗ που μονη της παει στα 70 εγω τις ειχα κανει σε μεγαλο μικροβιολογικο κ μου ειχαν κανει πακετο μαζι με αλλες εξετασεις κοντα στα180 ολες μαζι αλλα αλλη περιπτωση εγω..

Να εισαι καλα για τις ευχες κ ολοι χρονο βρισκουμε μην ανησυχεις εγω δουλευα μακρυα απο το σπιτι κ εκανα εξεταση εφευγα πηγαινα δουλεια κ γιατρο κ ολα τα μπορουσα απλα εφτιαχνα προγραμμα οσο μπορουσα στην δουλεια μου...μην αγχωνεσαι σε βρισκω πολυ αγχωμενη...χαλαρωσε κ βαρα αλυπητα ξεχνα τεστ ωαρια τα παντα πηγαινε προληπτικα στον γιατρο κ προχώρα:)

Βασικά είμαι χαλια γιατί δεν περίμενα κάτι τέτοιο.  Και δεν ξέρω τι να υποθέσω . Την κόρη μου την έπιασα στον αερα. Ούτε καν προσπαθήσαμε κανονικά. έμεινα έγκυος κατευθείαν. 

Τώρα 2χρ  μετά να έχω πρόβλημα ωορρηξίας; μακάρι να ήταν αυτός ο κύκλος μου μόνο έτσι.  Επιμένω ότι κάθε μήνα στα μέσα του μήνα έχω πολλά υγρά και πονακια. Είναι δυνατόν κάθε φορά να ήταν τυχαίο όπως μου είπε ο γιατρός;

Τυχαίνει κάποιο μήνα να μην κάνεις ωορρηξια; είναι φυσιολογικό αυτο; Ίσως να με αγχωσαν και τα τεστ γιατί όσο περνούσαν οι μέρες και έβλεπα συνέχεια αρνητικό όλο και μεγάλωνε το άγχος.  Με αποκορύφωμα τώρα..

Επαφές έχουμε κάθε μέρα... Και θα έχουμε μέχρι να αδιαθετησω 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Άλοοοο κορίτσιαααα...τι κάνετε;;;; 

βγήκε ο ήλιος και χαμογέλασε το χειλάκι μας!!! Πως είστε;;;Χαιρετώ και τα νέα κορίτσια της παρέας,καλώς μας ήρθατε!!!με το καλό!!!

Πωπω διάβασα για τέστ ωορηξίας και αυτόματα αγχώθηκα...ψυχολογικό τραύμα χαχα!!! Ψηφίζω αιματολογικές και εγώ και υπέρηχο με τον γιατρό για σίγουρα αποτελέσματα!!Πάντως ναι φαρμακοτρίφτενα ισχύει πως υπάρχουν μήνες που δεν κάνουμε ωορρηξία οπότε μην σε αγχώνει,είναι φυσιολογικό.

Εμείς εδώ,περιμένουμε να ξυπνήσει ο μπόμπιρας για να φύγουμε βολτούλα στους κουμπάρους μας.

Μελένια πλησιάζει η σούπερ μέρα,μια ψυχούλα έφυγε και μια θα έρθει!!Ζωή σε εσάς!!!

Στρολλάκι χαμός ενας σκύλος κ ενα μωρό..δεν ξέρεις απο που σου έρχεται!!!

Λουκουμαδάκι χαραμίζεσαι....σκίζεις πτυχία ανθρώπων που σπούδασαν... :):) 

Δήμητρα,Τζώρτζια,Δεσποινιώ,Αντζουλίνι και ζουζούνες που ξεχνώ σας φιλώ !!!

  • Μου αρέσει 2

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

ΝatasaP ευχαριστώ  για το καλωσόρισμα!

Έχεις δυσάρεστες αναμνήσεις  από αυτά  τα τεστ ε; το άγχος;

άγχος προκαλούν  αλλά και οι επισκέψεις στον doctor Επίσης!

Μακάρι να έπεσα στον μήνα χωρίς ωορρηξία γιατί τα συμπτώματα ήταν ελάχιστα σε σχέση σε άλλες περιόδους... 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, Farmakotriftena είπε:

ΝatasaP ευχαριστώ  για το καλωσόρισμα!

Έχεις δυσάρεστες αναμνήσεις  από αυτά  τα τεστ ε; το άγχος;

άγχος προκαλούν  αλλά και οι επισκέψεις στον doctor Επίσης!

Μακάρι να έπεσα στον μήνα χωρίς ωορρηξία γιατί τα συμπτώματα ήταν ελάχιστα σε σχέση σε άλλες περιόδους... 

Παρακαλώ :)  συγνώμη αλλά τάιζα τον μπόμπιρα!!!

που λές τα τεστάκια εμένα μου προκαλούσαν άγχος γιατί ενώ έβλεπα την ωορρηξία μετά αδιαθετούσα και απογοητευόμουν,αντίθετα ο γιατρός με ηρεμούσε.

Θα δείς όλα θα πάνε καλά και ο επόμενος μήνας θα είναι τυχερός!!!


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, NatasaP είπε:

Άλοοοο κορίτσιαααα...τι κάνετε;;;; 

βγήκε ο ήλιος και χαμογέλασε το χειλάκι μας!!! Πως είστε;;;Χαιρετώ και τα νέα κορίτσια της παρέας,καλώς μας ήρθατε!!!με το καλό!!!

Πωπω διάβασα για τέστ ωορηξίας και αυτόματα αγχώθηκα...ψυχολογικό τραύμα χαχα!!! Ψηφίζω αιματολογικές και εγώ και υπέρηχο με τον γιατρό για σίγουρα αποτελέσματα!!Πάντως ναι φαρμακοτρίφτενα ισχύει πως υπάρχουν μήνες που δεν κάνουμε ωορρηξία οπότε μην σε αγχώνει,είναι φυσιολογικό.

Εμείς εδώ,περιμένουμε να ξυπνήσει ο μπόμπιρας για να φύγουμε βολτούλα στους κουμπάρους μας.

Μελένια πλησιάζει η σούπερ μέρα,μια ψυχούλα έφυγε και μια θα έρθει!!Ζωή σε εσάς!!!

Στρολλάκι χαμός ενας σκύλος κ ενα μωρό..δεν ξέρεις απο που σου έρχεται!!!

Λουκουμαδάκι χαραμίζεσαι....σκίζεις πτυχία ανθρώπων που σπούδασαν... :):) 

Δήμητρα,Τζώρτζια,Δεσποινιώ,Αντζουλίνι και ζουζούνες που ξεχνώ σας φιλώ !!!

Νατασακι γλυκο σ' ευχαριστω πολυ! Μακαρι κοριτσακι μου να ειναι ολα καλα απο εδω κ στο εξης!!!

Φιλησε μου τον ζουζουνο :wub: 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!! Νιώθω ότι δεν ανήκω στο παρεάκι σας και μπαίνω σαν την τσου..ου κάθε τόσο χαχαχα

Λοιπόν έκανα και σήμερα ένα και κορίτσια βγήκε η 2η γραμμή αρκετά πιο σκουρη!!!!!!! Οχι όσο η γραμμή ελέγχου βέβαια αλλά είναι καθαρή ευδιάκριτη απλά ανοιχτή.  Άρα θα κάνω και το απόγευμα και ελπίζω να βγει θετικό! Πάντως για να εμφανίστηκε η 2η και να είναι τόσο καθαρή κάτι είναι και αυτό ή οχι;;; Γιατί απ όσο έχω καταλάβει σε όλες η 2η γραμμή εμφανίζεται λίγο πριν την ωορρηξία...

 

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Νιώθω ότι δεν ανήκω στο παρεάκι σας και μπαίνω σαν την τσου..ου κάθε τόσο χαχαχα

Λοιπόν έκανα και σήμερα ένα και κορίτσια βγήκε η 2η γραμμή αρκετά πιο σκουρη!!!!!!! Οχι όσο η γραμμή ελέγχου βέβαια αλλά είναι καθαρή ευδιάκριτη απλά ανοιχτή.  Άρα θα κάνω και το απόγευμα και ελπίζω να βγει θετικό! Πάντως για να εμφανίστηκε η 2η και να είναι τόσο καθαρή κάτι είναι και αυτό ή οχι;;; Γιατί απ όσο έχω καταλάβει σε όλες η 2η γραμμή εμφανίζεται λίγο πριν την ωορρηξία...

 

Άντε καλέ! Να μπαινεις οποτε θελεις! Ολοι οι καλοι χωρανε!

Για τα τεστ αυτα δεν μπορω να σου πω γιατι δεν τα εχω χρησιμοποιησει, ομως φαιν εται οπως τα γραφεις πως εχεις καλο αποτελεσμα.

Αλλα θα συμφωνησω με καποια κοπελα που σου εγραψε πως εισαο πολυ αγχωμενη! Και κανονικη ωορηξια να εχεις, τοσο αγχος μπορει να σε μπλοκαρει! Χαλαρωσε κοπελα μου και ας κανει και ο αντρας σου προληπτικα καποιον ελεγχο. Θα σας τα πει και ο γιατρος. Αλλα πανω απ' ολα, ηρεμια και ολα θα πανε καλα!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλόμεσημέρι... :)

πόσο χαίρομαι που μπορώ και ξαναμπαίνω σιγά σιγά!!!

Όπως ξέρετε έχω θέμα με τον καιρό κ πολύ εκνευρίζομαι που σκοτείνιασε ξανά!!! 

Τι κάνετε;;πως είστε;; χρόνια πολλά Μελένια και Ελενάκι !!! 

Φαρμακοτρίφτενα για να σου βγήκε η γραμμή σημαίνει πως όλα πάνε σούπερ,γιαυτό λένε οτι ποτέ δεν ξέρεις πότε κάνεις ωορρηξία πραγματικά κ μόνο με τεστάκια ή υπέρηχο είσαι σίγουρη.

Εγώ είχα πάρει το ψηφιακό τότε και είχε το χαμογελάκι που έβγαινε,αλλά ξέρω πως μόλις βγουν οι δύο γραμμές κ σκουραίνει είσαι για φιλάκια κ αγκαλίτσες :):) 

Καλέ εδώ θα μπαίνεις όποτε θέλεις γέλασα με το τσού....!!! 

Τζώρτζιαααααα ουυυυ ουυυυυ....τι κάνεις;;πίνεις καφεδάκι στο μπαλκόνι ή κάνεις δουλειές;;

τα υπόλοιπα κορίτσια που γυρνάνε;;;;;

 

 

  • Μου αρέσει 1

Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μελένια μου να ζήσετε να τον θυμόσαστε το θείο...

Γεωργία καλά είμαι, πινω τη φρεντάρα μου κ σας διαβάζω. Περιμένω κ ένα πλυντήριο να βγει, μην ξεχνιόμαστε..Αλλά γενικά ο άντρας μου έχει πάει χωριό για δουλειές το σ/κ κ αλωνίζω!!!

Άντζι η καλύτερη εξέλιξη για τη βάφτιση, τέλος καλό όλα καλά!

Πολλά φιλιά σε όλα τα υπόλοιπα κορίτσια!

 

 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Νιώθω ότι δεν ανήκω στο παρεάκι σας και μπαίνω σαν την τσου..ου κάθε τόσο χαχαχα

Λοιπόν έκανα και σήμερα ένα και κορίτσια βγήκε η 2η γραμμή αρκετά πιο σκουρη!!!!!!! Οχι όσο η γραμμή ελέγχου βέβαια αλλά είναι καθαρή ευδιάκριτη απλά ανοιχτή.  Άρα θα κάνω και το απόγευμα και ελπίζω να βγει θετικό! Πάντως για να εμφανίστηκε η 2η και να είναι τόσο καθαρή κάτι είναι και αυτό ή οχι;;; Γιατί απ όσο έχω καταλάβει σε όλες η 2η γραμμή εμφανίζεται λίγο πριν την ωορρηξία...

 

έλα καλέ! τι μέρα του κύκλου ήσουν χθες; ξαναέκανες;

τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν; καλή εβδομάδα να έχουμε τσούπρες! μελένια; σήμερα η χοριακή; εύχομαι τα καλύτερα και μια θετική έκβαση! :wub::-D


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

έλα καλέ! τι μέρα του κύκλου ήσουν χθες; ξαναέκανες;

τα υπόλοιπα κορίτσια τι κάνουν; καλή εβδομάδα να έχουμε τσούπρες! μελένια; σήμερα η χοριακή; εύχομαι τα καλύτερα και μια θετική έκβαση! :wub::-D

Καλή βδομάδα !!

18η ήμουν χθες... Πολύ αργά για μένα γιατί ο κύκλος μου δεν ήταν ποτέ άνω των 28 ημερών. 

Ξανάκανα μετά από 6ωρες και μου βγήκε γραμμή αλλά πιο άχνη... έκανα και σήμερα πάλι και Επίσης βγήκε γραμμή αλλά γενικά καμία δεν είναι έντονη όσο η γραμμή ελέγχου.  Πφφφφ πολύ με έχουν μπερδέψει αυτά τα τεστ εμένα.  Αν είχα ωορρηξία σήμερα δεν θα έπρεπε να είναι έντονη; πάντων βγήκε 2η γραμμή και στα 3 τεστ που έκανα και είναι ευδιάκριτη αλλά δεν ξέρω τι να υποθέσω...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...