Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Δεν υπάρχει δεν το χεις...θα κανεις υπομονή κ θα δεις...σημασια εχει να σου πετυχει ολοκληρωμενο το ζήτημα...θα βρεθει ακρη...ολα στον καιρό τους...:oops:....Αγαπουλα...αγκαλίτσα κ ψυχραιμία...

Ευχαριστω Δημητρουλα μου. Μακαρι να ηξερα τι φταιει...

Υπομονη θα κανω αναγκαστικα. Θα κλεισω ραντεβου κ σε αλλο γιατρο να δω τι θα μου πει. Ισως στην πολη μου πια, να μη μετακινουμαι κιολας. Τι να πω... Ελπιζω στα ωραια που θα 'ρθουν γιατι το θελω!!!

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

Ευχαριστω Δημητρουλα μου. Μακαρι να ηξερα τι φταιει...

Υπομονη θα κανω αναγκαστικα. Θα κλεισω ραντεβου κ σε αλλο γιατρο να δω τι θα μου πει. Ισως στην πολη μου πια, να μη μετακινουμαι κιολας. Τι να πω... Ελπιζω στα ωραια που θα 'ρθουν γιατι το θελω!!!

 

Αφού το θέλεις θα δεις θα έρθει!!!

Ξύπνησα από όνειρο την ημέρα της χοριακής δεν εδωσα αίμα εγώ εκανα υπέρηχο κ μου ελεγε ο ντοκ δεν φαινεται ακόμα..πηγα κ στο μητέρα κ μου ελεγε μαία είναι νωρίς ακόμα ξύπνησα κ εβλεπα ότι ήμουν στο ασανσερ του ιατρείου για να κάνω υπέρηχο κ δεν θυμόμουν τα χιλιοστά που μου είπαν στο μητέρα..παει το χάνουμε το κορμί πατριώτη..

Αυτο που ήθελα ουσιαστικά να σου πω μελενίτσα μου είναι καλύτερα να σου έρθει κ να εχεις μια 9μηνη εγκυμοσύνη ένα κ καλό θέλουμε..να ξέρεις τις περισσότερες φορές μία λεπτομέρεια στον οργανισμό μας αλλάζει τα πράγματα..πέφτουμε αλλά ξανασηκωνόμαστε!Χαμογέλα όσο πιο πλατυα μπορείς κ μηδένισε το κοντέρ ώστε να πάρεις φόρα κ θα δεις τα ωραία έρχοντε!!:mad:

Παω στον ντοκ θα ενημερώσω γυρίζοντας. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Αφού το θέλεις θα δεις θα έρθει!!!

Ξύπνησα από όνειρο την ημέρα της χοριακής δεν εδωσα αίμα εγώ εκανα υπέρηχο κ μου ελεγε ο ντοκ δεν φαινεται ακόμα..πηγα κ στο μητέρα κ μου ελεγε μαία είναι νωρίς ακόμα ξύπνησα κ εβλεπα ότι ήμουν στο ασανσερ του ιατρείου για να κάνω υπέρηχο κ δεν θυμόμουν τα χιλιοστά που μου είπαν στο μητέρα..παει το χάνουμε το κορμί πατριώτη..

Αυτο που ήθελα ουσιαστικά να σου πω μελενίτσα μου είναι καλύτερα να σου έρθει κ να εχεις μια 9μηνη εγκυμοσύνη ένα κ καλό θέλουμε..να ξέρεις τις περισσότερες φορές μία λεπτομέρεια στον οργανισμό μας αλλάζει τα πράγματα..πέφτουμε αλλά ξανασηκωνόμαστε!Χαμογέλα όσο πιο πλατυα μπορείς κ μηδένισε το κοντέρ ώστε να πάρεις φόρα κ θα δεις τα ωραία έρχοντε!!:mad:

Παω στον ντοκ θα ενημερώσω γυρίζοντας. 

Καλημερα κοριτσακι μου! 

Το ξερω πως εχεις δικιο σε ο,τι λες, ειναι οντως καλυτερα ετσι. Ποναει ομως Δημητρα μου, ποναει πολυ κ αυτο. Με κλαματα κοιμηθηκα, με κλαματα ξυπνησα! Ημουν τοσο αισιοδοξη αυτη τη φορα. Το περιμενα με τοση χαρα. Κ εφαγα τη μουρη μου!

Τελος παντων τωρα εχεις προτεραιοτητα εσυ! Ολα με το καλο κοριτσακι μου. Περιμενω τα καλα σου νεα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, DIMITRAS είπε:

Είναι λεπτό το ενδομήτριο μου σήμερα τελυταια avercap 9 cyclacur:shock: κ clexane....αντε να δούμε την άλλη Τριτη πάλι!!

Ωραια Δημητρουλα μου. Υπομονη λιγο ακομα κ ολα θα γινουν με το καλο! 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 18 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Ωραια Δημητρουλα μου. Υπομονη λιγο ακομα κ ολα θα γινουν με το καλο! 

 

Ναι καλέ βήμα βήμα όπως πάντα ...εσυ ήρεμη ξέσπασε κάνε ότι γουστάρεις κ βουρ κούκλα μου κ εγω αυτό θα κάνω εαν δεν εχω καλά αποτελέσματα ζήτω η τρέλλα λεμε!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , DIMITRAS είπε:

Ναι καλέ βήμα βήμα όπως πάντα ...εσυ ήρεμη ξέσπασε κάνε ότι γουστάρεις κ βουρ κούκλα μου κ εγω αυτό θα κάνω εαν δεν εχω καλά αποτελέσματα ζήτω η τρέλλα λεμε!!

Εγω ειμαι σαν αρρωστη. Ουτε το γιατρο δεν πηρα, ο οποιος βαβαια κ να τον παρω θα μου μιλησει σε καναδυο μερες.Κακο κ αυτο να μην μπορεις οταν "υποφερεις". Ουτε απ το κρεβατι δεν εχω σηκωθει. 

ΜΟΝΟ καλα αποτελεσματα θα εχεις. Ακους? ΜΟΝΟ!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια.

Μελενια μου λυπαμαι πολυ.... Δεν το περιμενα βρε κουκλα μου.... Ποσες προσπαθειες εχεις κανει; Εκαναν καρυοτυπο στις βλαστοκύστες πριν την εμβρυομεταφορα; Αν οχι, καλο ειναι να κανετε την επομενη φορα μικρη μου.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Εγω ειμαι σαν αρρωστη. Ουτε το γιατρο δεν πηρα, ο οποιος βαβαια κ να τον παρω θα μου μιλησει σε καναδυο μερες.Κακο κ αυτο να μην μπορεις οταν "υποφερεις". Ουτε απ το κρεβατι δεν εχω σηκωθει. 

ΜΟΝΟ καλα αποτελεσματα θα εχεις. Ακους? ΜΟΝΟ!

Παρε να τελειώνεις κ οταν αδιαθετήσεις μετα απο 10 μερες να πας να σε δει γυναικολόγος να είσαι ηρεμη οτι τελειωσε αυτο..κάνε διακοπες κανα 3μηνο κ πάμε πάλι ή κανε όπως αισθάνεσαι καλύτερα!!

Ευχαριστω αγαπη μου ολα καλα λεμε ηρεμα μετα τη χθεσινη στεναχωρια πήρα αναποδες κ ειπα εγω κ ο αντρας μου τα κληρονομικα ας τα παρουν ωχου λες κ θα τα παρω μαζι μου 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Γεια σας κοριτσια.

Μελενια μου λυπαμαι πολυ.... Δεν το περιμενα βρε κουκλα μου.... Ποσες προσπαθειες εχεις κανει; Εκαναν καρυοτυπο στις βλαστοκύστες πριν την εμβρυομεταφορα; Αν οχι, καλο ειναι να κανετε την επομενη φορα μικρη μου.

Αυτη ηταν η δευτερη Γεωργια μου. Ουτε κ εγω το περιμενα. Ειχα εφοδιαστει με οσο περισσοτερη θετικη σκεψη γινοταν.Κ ομως... 

Οταν επικοινωνησω με τον γιατρο θα του το πω για τον καρυοτυπο στις βλαστοκυστες. Κ εγω το σκεφτομαι.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω πηγα για ενα ετησιο τσεκ απ που μας βαζουν και κανουμε. Στα πλασια αυτου λοιπον, επρεπε να με δει και γυναικολογος. Ηταν γυναικα. Με ρωτησε αν εχω γεννησει και της ειπα τα σχετικα. Απορησε που παω με δανεικα (!), ενω εκεινη εχει συνομηλικη μου εγκυκονουσα και αλλη μια γεννημενη το '69 που πετυχαν με δικα τους! Μου ειπε πως δεν ειναι αρνητικη για τα δανεικα, αλλα κεντρα εξωσωματικης το εχουν παρακανει για να δειχνουν επιτυχιες.

Δεν ειχε βεβαια προσφατες δικες μου εξετασεις, αλλα αφου της ειπα και για τους φοβους μου περι καρκινου του μαστου, με συμβουλεψε να κανω την εξεταση (που ειναι και πανακριβη!) για να δω αν υπαρχει προδιαθεση και επειτα να ξανακανω προκληση.... Με κλωνησε δεν σας κρυβω.... Αλλα εδω ακους για προωρη εμμυνοπαυση και απο τα 30 ακομα και θα συνεχιζω να προσπαθω; Και μεχρι ποτε; Και που να βρεθουν τοσα χρηματα πια;.....


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Παρε να τελειώνεις κ οταν αδιαθετήσεις μετα απο 10 μερες να πας να σε δει γυναικολόγος να είσαι ηρεμη οτι τελειωσε αυτο..κάνε διακοπες κανα 3μηνο κ πάμε πάλι ή κανε όπως αισθάνεσαι καλύτερα!!

Ευχαριστω αγαπη μου ολα καλα λεμε ηρεμα μετα τη χθεσινη στεναχωρια πήρα αναποδες κ ειπα εγω κ ο αντρας μου τα κληρονομικα ας τα παρουν ωχου λες κ θα τα παρω μαζι μου 

Πολυ σωστα το σκεφτηκατε! Ας ηταν οι κληρονομιες τα προβληματα μας. Ακριβως οπως το ειπες... μαζι μας δεν τα παιρνουμε!

Νιωθω σαν να μη μπορουν τα ποδια μου να με ακολουθησουν πια. Δεν μπορω να το πιστεψω οτι εχω πεσει τοσο πολυ! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Αυτη ηταν η δευτερη Γεωργια μου. Ουτε κ εγω το περιμενα. Ειχα εφοδιαστει με οσο περισσοτερη θετικη σκεψη γινοταν.Κ ομως... 

Οταν επικοινωνησω με τον γιατρο θα του το πω για τον καρυοτυπο στις βλαστοκυστες. Κ εγω το σκεφτομαι.

 

Εγω ειπα στη σημερινη πως αποφασισαμε για δανεικα αφου ειδαμε πως ολες οι συλληψεις δεν προχωρουσαν. Επειτα ξ καναμε και την εξεταση που σου λεω και τα εβγαλε ολα με ανωμαλιες. Τι θα πει αυτο; Δεν λεει πως η ηλικια μου φταιει;!

Αυτη επεμαιΕνε στο δικο της. Παρ' οτι με ποναει πολυ, τελικα πιστευω πως πηραμε την καλυτερη αποφαση....

πρίν από 10 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Πολυ σωστα το σκεφτηκατε! Ας ηταν οι κληρονομιες τα προβληματα μας. Ακριβως οπως το ειπες... μαζι μας δεν τα παιρνουμε!

Νιωθω σαν να μη μπορουν τα ποδια μου να με ακολουθησουν πια. Δεν μπορω να το πιστεψω οτι εχω πεσει τοσο πολυ! 

Μελενια μου ειναι φυσικο να νιωθεις ετσι. Ειναι πολυ φρεσκο. Ειναι ενα σοκ. Θα περασει ομως. Να δεις που θα ξαναβρεις τον εαυτο σου και το θαρρος σου συντομα. Θα ξεκουραστεις και θα ανακαμψεις. Ολες ξανα σταθηκαμε στα ποδια μας! Θα περασει!


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Εγω ειπα στη σημερινη πως αποφασισαμε για δανεικα αφου ειδαμε πως ολες οι συλληψεις δεν προχωρουσαν. Επειτα ξ καναμε και την εξεταση που σου λεω και τα εβγαλε ολα με ανωμαλιες. Τι θα πει αυτο; Δεν λεει πως η ηλικια μου φταιει;!

Αυτη επεμαιΕνε στο δικο της. Παρ' οτι με ποναει πολυ, τελικα πιστευω πως πηραμε την καλυτερη αποφαση....

Εφοσον τα ψαξατε τοσο πολυ τοτε σιγουρα πηρατε τη σωστη αποφαση. Ειχες κ φυσιολογικη συλληψη που δεν προχωρησε?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Me-Lenia είπε:

Εφοσον τα ψαξατε τοσο πολυ τοτε σιγουρα πηρατε τη σωστη αποφαση. Ειχες κ φυσιολογικη συλληψη που δεν προχωρησε?

Ο γιατρος μου ειναι σιγουρος πως ειχα. Δεν ξερω. Η αληθεια ειναι πως Δεν ετρεχα να κανω  ει τεστ οποτε ειχα λιγες μερες καθυστερηση. Ημουν τοτε στον κοσμο κ  μου...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...