Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Titti said:

      Ναι αυτό κατάλαβα κι εγώ... Καθόμαστε και αγωνιούμε και τα τεστ είναι ό,τι να 'ναι...

      Διάβασα μετά τα νέα σου! Συγχαρητήρια! Με το καλό λοιπόν! Πρώτη προσπάθεια;

      Εγώ είμαι στη 17η... Σε ευχαριστώ πολύ!

      Καλησπέρα! Μου έκανε εντύπωση αυτό που είπες για ένα έμβρυο... Ποιες περιπτώσεις θεωρεί ο γιατρός σου υψηλού κινδύνου;  Ποιος είναι ο γιατρός σου; Καλή επιτυχία εύχομαι...

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 hour ago, αστα είπε:

Κοριτσακι εγω χρησιμοποιουσα τα hometest και μια φορα μου εβγαλε την δευτερη γραμμουλα.... ετοιμαζομαι και γω και μιλαω και με γιατρο και την επομενη πηγα θεσσαλονικη( για σπερματενχυση) αλλα τζιφος οταν με ειδε ο γιατρος μου ειπε σε 8 μερες κοπελα μου θα κανεις οωρηξια.... δλδ για μενα δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα... εγω να τονισω οτι εχω κυκλο μπαχαλο αλλα να... εδειξε θετικο χωρις να εχω οωρηξια. Ο γιατρος μου ειπε οτι εστω και λιγο να ανεβει η LH το τεστ την πιανει οποτε αν δεν σε δει γιατρος που ειδικευεται στους υπερηχους τπτ δεν ειναι σιγουρο.

Αστα μου, σε ευχαριστω γισ την απάντησή  σου!

Ή γραμμουλα που  σου είχα εμφανιστεί  τότε  ήταν  έντονη όπως η γραμμή ελέγχου;

Ο γιατρός με αυτό που σου είπε εννοούσε πως μπορεί να ανέβει λίγο η ορμόνη χωρίς να σημαίνει ωορρηξία αλλά το τεστ την ανιχνεύει Και μπορεί να βγει ψευδώς θετικό;

Τελικά έβγαλες άκρη με τα τεστ; Κι εγώ αυτά χρησιμοποιώ.  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστω παρα πολυ κοριτσια μου! Ευχομαι κ εγω μονο χαρες απο εδω κ περα!!!

Δημητρουλα μου ετσι ακριβως ειναι ο,τι ξεκουραστηκε! Σημερα χαιρομαι να διαβαζω αυτα που μας γραφεις.Τωρα μαλιστα εισαι το Δημητρουλι που ολοι ξερουμε!!!

Γεωργουλι μου οπως ειπες κ εχθες θελω να πανε ολα πολυ-πολυ καλα σε ολες μας!!! 

Σας φιλω ολες αγαπημενες μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Αστα μου, σε ευχαριστω γισ την απάντησή  σου!

Ή γραμμουλα που  σου είχα εμφανιστεί  τότε  ήταν  έντονη όπως η γραμμή ελέγχου;

Ο γιατρός με αυτό που σου είπε εννοούσε πως μπορεί να ανέβει λίγο η ορμόνη χωρίς να σημαίνει ωορρηξία αλλά το τεστ την ανιχνεύει Και μπορεί να βγει ψευδώς θετικό;

Τελικά έβγαλες άκρη με τα τεστ; Κι εγώ αυτά χρησιμοποιώ.  

Ακομα και οταν εμεινα εγκυος το τεστ εγκυμοσυνης εδειχνε αχνη γραμμη με χοριακη πανω απο 340....(3 εκανα...μερα παρα μερα επειδη ειχα πολλα και ηθελα να τα ξοδεψω)

Δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα αλλα και η νυφη μου που πηρε τεστ εγκυμοσυνης απο φαρμακειο αχνη ηταν η γραμμη της...

Το ιδιο ισχυει και για τα οωρηξιας η δευτερη γραμμη δεν ειναι τοσο εντονη οσο η πρωτη....


age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα διαβάσει στις οδηγίες για τα τεστ ωορρηξίας,  ότι θετικό είναι μόνο όταν η 2η γραμμή είναι το ίδιο έντονη όσο και η γραμμή ελέγχου. 

Στα τεστ εγκυμοσύνης όμως το αναφέρει ότι έστω και άχνη να βγει η 2η,  είναι θετικό το τεστ. 

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες γιατί έχω τρομοκρατηθει ότι δεν κάνω ωορρηξία...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφουλες...τι κανετε;;;

Εμεις αφήσαμε το μπεμπη στη μαμα μου κ πηραμε τη Σοφουλα μου κ παμε με κατι φιλους μας στο Αη Γιαννη το Ρωσο να προσκυνησουμε κ μετα Χαλκιδα για φαγητακι κ καφεδακι...ευτυχως μας κανει ωραιο καιρο.

Ααααα δεν σας ειπα...μαλλον θίχτηκε ο πεθερος μου με αυτα που εγιναν κ πηρε τηλ τον αντρα μου κ του ειπε οτι θα πληρώσει εκεινος τα προσκλητήρια, μπουμπουνιερες,candy bar η γλυκο ,οτι θελω δλδ στην εκκλησια + τα ατομα τους που θα καλεσουν κ αυτοι στο τραπεζι.

Μελενια μου γλυκια ζωη σε εσας.μονο χαρες απο εδω κ περα...

Πολυ χαιρομαι που φετος το καλοκαιρι θα εχουμε να μιλαμε για νεες φουσκωμενες κοιλιτσες.εγω περυσι 26 Μαΐου ειχα ωορηξια κ θυμαμαι ποσες ακολουθησαν μετα απο εμενα...2η που ανακοινωσε εγκυμοσυνη ηταν η Δεσποινα μας που ομως τελικα ηταν πριν απο εμενα...χαχαχα 

Καλο σ/κ να εχουμε...


VXtmp2.pngdbarp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρες!!!Ειδες Αντζι; Δεν υπήρχε περίπτωση κάτι θα έκαναν άντε μη πω τίποτα!!!

Σε 3 μέρες έχουμε εγκυούλα Μελένια...μετά εγώ....Γεωργίτσα Λουκουμαδάκι κ strol έρχοντε να ολοκληρώσουμε την ομάδα!!!Μεχρι τον Αυγουστο φουσκωμένες ολες παρακαλώωωωω:wub: :wub:

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Angie.31 είπε:

Καλημερα ομορφουλες...τι κανετε;;;

Εμεις αφήσαμε το μπεμπη στη μαμα μου κ πηραμε τη Σοφουλα μου κ παμε με κατι φιλους μας στο Αη Γιαννη το Ρωσο να προσκυνησουμε κ μετα Χαλκιδα για φαγητακι κ καφεδακι...ευτυχως μας κανει ωραιο καιρο.

Ααααα δεν σας ειπα...μαλλον θίχτηκε ο πεθερος μου με αυτα που εγιναν κ πηρε τηλ τον αντρα μου κ του ειπε οτι θα πληρώσει εκεινος τα προσκλητήρια, μπουμπουνιερες,candy bar η γλυκο ,οτι θελω δλδ στην εκκλησια + τα ατομα τους που θα καλεσουν κ αυτοι στο τραπεζι.

Μελενια μου γλυκια ζωη σε εσας.μονο χαρες απο εδω κ περα...

Πολυ χαιρομαι που φετος το καλοκαιρι θα εχουμε να μιλαμε για νεες φουσκωμενες κοιλιτσες.εγω περυσι 26 Μαΐου ειχα ωορηξια κ θυμαμαι ποσες ακολουθησαν μετα απο εμενα...2η που ανακοινωσε εγκυμοσυνη ηταν η Δεσποινα μας που ομως τελικα ηταν πριν απο εμενα...χαχαχα 

Καλο σ/κ να εχουμε...

Μπραβο Angie! Έστρωσαν όλα! Τέλεια! Να περασετε ομορφα σημερα!

πρίν από 16 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Μόλις με πήρε μια κοπέλα που γνώρισα στην ωοληψία...380 χοριακή!!!Αντε φίλες μου μια μια!!:cool:

Σουπερ νουμερο! Με το καλο κι αυτο το κοριτσι! Έλα να πεΑιρνουμε σειρα!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Πάλι αρνητικό  τεστ ωορρηξίας.... θα τρελαθώ... Δεν κάνω ωορρηξια;;;; Μα τι στο καλό....

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να κάνω αλλά τεστ. Σήμερα ήταν η 17η ημέρα από την ημέρα που αδιαθετησα. Έχω πονακια χαμηλά.  Ίσως και να μου έρχεται περίοδος. Είμαι να σκάσω...

Αν υπάρχει άλλη κοπέλα με κάτι παρόμοιο ας μου πει. Σας ευχαριστώ 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Πάλι αρνητικό  τεστ ωορρηξίας.... θα τρελαθώ... Δεν κάνω ωορρηξια;;;; Μα τι στο καλό....

Δεν νομίζω ότι έχει νόημα να κάνω αλλά τεστ. Σήμερα ήταν η 17η ημέρα από την ημέρα που αδιαθετησα. Έχω πονακια χαμηλά.  Ίσως και να μου έρχεται περίοδος. Είμαι να σκάσω...

Αν υπάρχει άλλη κοπέλα με κάτι παρόμοιο ας μου πει. Σας ευχαριστώ 

Κοίτα να δείς εγω στη θέση σου θα κατανάλωνα τα τεστ που έχω θα μιλούσα με τον γιατρό κ θα έκλεινα ραντεβού μαζί του αφού θα είχα κάνει 3η μέρα του κύκλου fsh κλπ...είπαμε τα τεστ πολλές φορές είναι άστα να πάνε!!Βάρα κορίτσι μην αγχώνεσαι..έτσι μία φίλη προσπαθούσε για δεύτερο 2 χρόνια μετά το πρώτο έκανε σαν τρελλή μιλάμε κ το έπιασε χωρίς να το καταλάβει στο τέλος! και μιλάμε για επαφές πάνω από 3 μήνες χωρίς αποτέλεσμα με τεστ κλπ..μην αγχωνεσαι παρτο χαλαρά πήγαινε στον γιατρό κ όλα θα σου έρθουν βολικά

πρίν από 47 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Μπραβο Angie! Έστρωσαν όλα! Τέλεια! Να περασετε ομορφα σημερα!

Σουπερ νουμερο! Με το καλο κι αυτο το κοριτσι! Έλα να πεΑιρνουμε σειρα!

Ετσι ακριβώς...να της είναι καλοστέργιωτα γιατί έχει περάσει πολλά κλαίγαμε απο χαρά επιτέλους!!!Όλα γίνοντε κ όλα για καλό!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Κοίτα να δείς εγω στη θέση σου θα κατανάλωνα τα τεστ που έχω θα μιλούσα με τον γιατρό κ θα έκλεινα ραντεβού μαζί του αφού θα είχα κάνει 3η μέρα του κύκλου fsh κλπ...είπαμε τα τεστ πολλές φορές είναι άστα να πάνε!!Βάρα κορίτσι μην αγχώνεσαι..έτσι μία φίλη προσπαθούσε για δεύτερο 2 χρόνια μετά το πρώτο έκανε σαν τρελλή μιλάμε κ το έπιασε χωρίς να το καταλάβει στο τέλος! και μιλάμε για επαφές πάνω από 3 μήνες χωρίς αποτέλεσμα με τεστ κλπ..μην αγχωνεσαι παρτο χαλαρά πήγαινε στον γιατρό κ όλα θα σου έρθουν βολικά

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Στη φίλη σου της έβγαιναν αρνητικά αλλά τελικά έμεινε έγκυος;

Πήρα τηλ το γιατρό.  Και μου είπε να πάω μόλις τελειώσει η περίοδος και να το δούμε.  Με απογοήτευσε κιόλας γιατί μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να μην κάνω ωορρηξία γιατί τα τελευταία χρόνια τα τεστ είναι αξιόπιστα και να μη δίνω σημασία και στα υγρά και πονακια  γιατί μπορεί να μην είναι ωορρηξία!!

Το ποσό που ζητάει είναι υψηλό.  150€ για όσες φορές πάω.  Δεν την περίμενα τέτοια εξέλιξη.... Να ανακαλύψω τυχαία ότι δεν κάνω ωορρηξία. Και κάθε μήνα δλδ στα μέσα του κύκλου μου που έχω μπόλικα υγρά και πόνους είναι δυνατόν να είναι πάντα κάτι τυχαιο; αυτόν τον μήνα πάντως η αλήθεια ειναι ότι δεν είχα σχεδόν καθόλου συμπτώματα ωορρηξίας....

Fsh τη 3η μέρα του κύκλου μου εξηγείς τι είναι; Όταν θα μου έρθει περίοδος τη 3η μέρα θα πάω να κάνω αυτή την εξέταση;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!!

Ευχαριστω Αντζη μου κ Λουκουμαδακι. Ευχομαι μονο χαρες πια!!!

Αντζουλινι ειδες που ολα πηγαν καλα? Εγω για να σου πω την αληθεια ημουν σιγουρη οτι ο πεθερος θα εκανε την κινηση του στο τελος, το ονομα του θα ακουστει. Αντε με το καλο κοριτσακι μου, πλεον μονο ομορφα πραγματα θα εχεις να σκεφτεις! 

Αγαπημενο τρελοκοριτσο καλη κ τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχει η φιλη σου! Με το καλο κ στα δικα μας!!! Δε σου κρυβω Δημητρουλι μου οτι οσο πλησιαζει η μερα ενα καρδιοχτυπι το νιωθω! Ασε που απο συμπτωματα δε νιωθω κ τιποτα σπουδαιο...

Γεωργουλιιιιι μου πως εισαι? Πολυ μου αρεσε αυτο που εγραψες, αντε να παιρνουμε σειρα!

Farmakotriftena νομιζω πως μονο ο γιατρος σου μπορει να σου λυση εντελως τις απορειες. Μηπως να δοκιμασεις εναν αλλο τυπο τεστ? Αυτα με το χαμογελο λενε πως ειναι εγκυρα. Δεν εχω προσωπικη εμπειρια για να ειμαι ειλικρινης. Η Δημητρα νομιζω εχει απολυτο δικιο, κανε εσυ τις επαφες σου ο,τι κ αν λενε τα τεστ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. 

Στη φίλη σου της έβγαιναν αρνητικά αλλά τελικά έμεινε έγκυος;

Πήρα τηλ το γιατρό.  Και μου είπε να πάω μόλις τελειώσει η περίοδος και να το δούμε.  Με απογοήτευσε κιόλας γιατί μου είπε ότι είναι πολύ πιθανό να μην κάνω ωορρηξία γιατί τα τελευταία χρόνια τα τεστ είναι αξιόπιστα και να μη δίνω σημασία και στα υγρά και πονακια  γιατί μπορεί να μην είναι ωορρηξία!!

Το ποσό που ζητάει είναι υψηλό.  150€ για όσες φορές πάω.  Δεν την περίμενα τέτοια εξέλιξη.... Να ανακαλύψω τυχαία ότι δεν κάνω ωορρηξία. Και κάθε μήνα δλδ στα μέσα του κύκλου μου που έχω μπόλικα υγρά και πόνους είναι δυνατόν να είναι πάντα κάτι τυχαιο; αυτόν τον μήνα πάντως η αλήθεια ειναι ότι δεν είχα σχεδόν καθόλου συμπτώματα ωορρηξίας....

Fsh τη 3η μέρα του κύκλου μου εξηγείς τι είναι; Όταν θα μου έρθει περίοδος τη 3η μέρα θα πάω να κάνω αυτή την εξέταση;

Καλε αγιογδύτης ο ντοκ...fsh την 3η μέρα διχνει τη γονιμότητα των ωαρίων εγώ που εκανα διεγερση αυτο μετραω lh μετραμε κ Ε2 στην ωορηξια κ ωριμανση των ωαριων..μπορει να μην ειναι κυκλος καλός δες λουκουμαδάκι αυτα που εγραψε...η φιλη με αρνητικο τεστ ωοριξιας ηταν εγκυος...οκτωβριο τα πηρε νοεμβριο τα παρατησε ολο αρνητικα..κ χριστουγεννα μας ειπε κατα τον αυγουστο γενναω αυτο πριν 7 χρονια...οταν αρχισα προσπαθειες για παιδι μου ειχε δωσει..σε εμενα θετικα...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να ήταν απλά αυτός ο μήνας; είμαι σίγουρη πως κάθε μήνα αντιλαμβάνομαι την ωορρηξία  μου. Αυτό το μήνα μόνο μια μέρα είχα πολύ πολύ λίγα υγρά για μια μέρα και σήμερα που πονάω χαμηλά. 

Οι εξετάσεις που μου αναφέρετε είναι αιματολογικές να υποθέσω ε; και γίνονται συγκεκριμένα τη 3η  ημέρα...

Εσύ τα χρησιμοποιείς καιρο; 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Μπορεί να ήταν απλά αυτός ο μήνας; είμαι σίγουρη πως κάθε μήνα αντιλαμβάνομαι την ωορρηξία  μου. Αυτό το μήνα μόνο μια μέρα είχα πολύ πολύ λίγα υγρά για μια μέρα και σήμερα που πονάω χαμηλά. 

Οι εξετάσεις που μου αναφέρετε είναι αιματολογικές να υποθέσω ε; και γίνονται συγκεκριμένα τη 3η  ημέρα...

Εσύ τα χρησιμοποιείς καιρο; 

Οι εξετάσεις αιματολογικές είναι...εγω κανω εξωσωματικη κοριτσι οποτε κινούμαι ετσι πριν την ωοληψια..μην αγχωνεσαι δεν χρησιμοποιω τα τεστ εγω μόνο το 2011 τα ειχα χρησιμοποιησει..που ψαχνομουν γιατι δε μενω εγκυος..κανε ενα βημα τη φορα κ ολα καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...