Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

μελένια εγώ έχω κάνει. δεν ξέρω όμως κατά πόσο είχαν νόημα. βασικά δεν ξέρω τι έκανα και γιατί, δεν ξέρω τι έψαχνε. μου πήρε ένα πλήρες ιστορικό της είπα ότι μπαίνω στην κλιμακτήριο κλπ ότι πάω για εξωσωματική και μου έκανε τα εξής.

ρευματοειδή παράγων, -ανοσοσφαιρίνη Ε, -APCA, -αντισώματα καρδιολιπίνης, -αντισώματα πυρηνικών αντιγόνων ΕΝΑ, -B2 GPI IGG, -B2 GPI IGM, -CRP, -αντιπυρηνικά ΑΝΑ, -Abs λείων μυικών ινών ASMA , -συμπλήρωμα C4, p-ANCA, c-ANCA, -ορότυπους HLA, -ΝΚ ,-CD56-CD16-CD3-CD8-CD4-CD3-CD45-CD19, -αντιπηκτικό λύκου, -βιταμίνες αρκετές, -θυροειδή, -όλα τα πυρηνικά αντιγόνα να μη στα γράφω είναι πολλά, -εξετάσεις πήξης, -και αρκετές βιοχημικές (τρανσαμινάσες, ινοδογώνο, όλα σε =ίνες χολερυθρίνες κρεατινίνες κλπ)

γενικά από ότι κατάλαβα έκανε έναν γενικό ανοσολογικό,βιοχημικό,αιματολογικό έλεγχο με βάση το ιστορικό που της έδωσα. βγήκαν όλα αρνητικά και ησύχασα. τα περισσότερα μία που τα έψαξα τι είναι και μία που τα ξέχασα! βρες έναν ανοσολόγο αιματολόγο πάντως δεν είναι κακό οι περισσότερες πηγαίνουν με η χωρίς αποτυχίες! έχει χαθεί και το θέμα πρώτη εξωσωματική εκεί ήταν πολλές κοπέλες με 'αδυναμία εμφύτευσης' ,ας το πούμε έτσι, που είχαν κάνει αρκετές εξετάσεις! στο πάρεντς το κανονικό μπαίνεις; εκεί έχει στο υποβοηθούμενη αναπαραγωγή αρκετά ανοσολογικά θέματα αν σε ενδιαφέρουν να ρίξεις μια ματιά και να γράψεις αρκετά κορίτσια απαντάνε!

Ευχαριστω πολυ Λουκουμαδακι. Ηταν πολυ κατατοπιστικα οσα μου εγραψες. Νομιζω πως οντως θα απευθυνθω σε ανοσολογο. Ευχαριστω πολυ για τις κατευθυντηριες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημερα! Πως ειστε? 

Εγω ετσι κ ετσι! Βασανιζομαι απο σκεψεις... φοβαμαι να μη χασω πολυτιμο χρονο. Νιωθω φοβο-φοβο-φοβο! Φοβο μηπως ο γιατρος δεν ασχολειται οσο πρεπει κ δεν εχει βρεθει ο λογος της υπογονιμοτητας. Φοβο μηπως οπως γραφουν διαφορα κοριτσια(σε αλλες σελιδες) οταν πλεον εκαναν 5 προσπαθιες που απετυχαν τους ειπε πως τα περιθωρια στενευουν. Φοβο γιατι απλα μου προτεινει να περασουμε στην επομενη προσπαθεια αποδιδοντας τις δυο απιτυχιες στην τυχη. Τι να κανω Παναγια μου? Τι απαισια μπλεξιματα ειναι αυτα? Δε ζηταω υπερβολες ενα γιατρο που να χει χρονο να ασχολειται με καθε περιπτωση οπως πρεπει ζηταω.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Καλημερα! Πως ειστε? 

Εγω ετσι κ ετσι! Βασανιζομαι απο σκεψεις... φοβαμαι να μη χασω πολυτιμο χρονο. Νιωθω φοβο-φοβο-φοβο! Φοβο μηπως ο γιατρος δεν ασχολειται οσο πρεπει κ δεν εχει βρεθει ο λογος της υπογονιμοτητας. Φοβο μηπως οπως γραφουν διαφορα κοριτσια(σε αλλες σελιδες) οταν πλεον εκαναν 5 προσπαθιες που απετυχαν τους ειπε πως τα περιθωρια στενευουν. Φοβο γιατι απλα μου προτεινει να περασουμε στην επομενη προσπαθεια αποδιδοντας τις δυο απιτυχιες στην τυχη. Τι να κανω Παναγια μου? Τι απαισια μπλεξιματα ειναι αυτα? Δε ζηταω υπερβολες ενα γιατρο που να χει χρονο να ασχολειται με καθε περιπτωση οπως πρεπει ζηταω.

καλημέρα! πάω στο προφίλ σου να δω το ιστορικό σου να μη σου ζητήσω να τα ξαναγράψεις και επανέρχομαι!

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Καλημερα! Πως ειστε? 

Εγω ετσι κ ετσι! Βασανιζομαι απο σκεψεις... φοβαμαι να μη χασω πολυτιμο χρονο. Νιωθω φοβο-φοβο-φοβο! Φοβο μηπως ο γιατρος δεν ασχολειται οσο πρεπει κ δεν εχει βρεθει ο λογος της υπογονιμοτητας. Φοβο μηπως οπως γραφουν διαφορα κοριτσια(σε αλλες σελιδες) οταν πλεον εκαναν 5 προσπαθιες που απετυχαν τους ειπε πως τα περιθωρια στενευουν. Φοβο γιατι απλα μου προτεινει να περασουμε στην επομενη προσπαθεια αποδιδοντας τις δυο απιτυχιες στην τυχη. Τι να κανω Παναγια μου? Τι απαισια μπλεξιματα ειναι αυτα? Δε ζηταω υπερβολες ενα γιατρο που να χει χρονο να ασχολειται με καθε περιπτωση οπως πρεπει ζηταω.

Καλημέρα καμάρι μου, 

Φίλη που έκανε 6 προσπάθειες κ είχε θετικά στις 5 σαν απάντηση πήρε από 3 διαφορετικούς γιατρούς ανεξήγητη υπογονιμότητα..η συγκεκριμένη έκανε ομοιοπαθητική, γιόγκα, σε φυσικό κύκλο, κανονική διέγερση, καρυώτυπο, προεμφυτευτικό τα πάντα κ βαρέθηκε να ψάχνει κ να κάνει θεραπείες κ το άφησε..με σπέρμα φυσιολογικό όποτε έκαναν ωοληψίες με σχεδόν 100%γόνιμα ωάρια...ψάχτηκε όσο άντεξε τα ρύθμισε όλα κ σταμάτησε αφού δεν είχε κάτι άλλο να κάνει..κατέληξε όπως κ εγω στον παράγοντα τύχη..την τελευταία φορά πριν ενάμιση χρόνο γνωστός γιατρός του χώρου της εξωσωματικής την παρακαλούσε επειδή ήταν κοντά... μία τελευταία να κάνουν κ του είπαν στοπ....γιατρό όπως θέλουμε ποτέ δεν βρήκε, κανείς αν δεν ψαχτούμε δεν μπορεί να μας εξηγήσει τι φταίει..οπότε καταλήγουμε ότι όσο κ όπως αντέχουμε το ψάχνουμε..όσο αντέχει η ψυχή μας το σώμα μας, ε και η τσέπη μας..αλλά πάνω απ όλα το σώμα κ η ψυχολογία μας...

Φιλικά σου λέω πριν προχωρήσεις μηδένισε κοντέρ...προσπάθησε να πάρεις τις προσπάθειες σαν αναγνωριστικές για εσένα...και ξεκουράσου ψυχολογικά κ μετά θα σου έρθει κ δεν θα το πιστεύεις...όσες θεραπείες κ να κάνουμε όταν είναι να έρθει θα έρθει...εγώ δεν εχω καλυφτεί για τις αποτυχίες ούτε για την αποβολή που είχα προχωράω τελευταία φορά με αυτό τον γιατρό τόσο κουράγιο έχω για τώρα κ στην πορεία θα δώ εαν δεν έχω ήδη έτοιμο το σενάριο στο μυαλό και έχω ενα όριο που ελπίζω να μην το ξεπεράσω..και εγω δυσκολεύομαι κ ας είμαι στην φάση αναμονής για εμβρυομεταφορά κ σκεφτομαι τι άλλο να κάνω αλλά μέσα μου ξέρω πως μόνο με αισιοδοξία κ υπομονή θα τα φτιάξω όλα!

Γι αυτό επειδή είναι νωρίς ηρέμησε κ θα μπουν ενα ενα σε σειρα!

Sorry για το μεγάλο μηνυμα αλλά κ γω είμαι σε παρομοια φαση κ μπερδεμένη και και και ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΣ:wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

καλημέρα! πάω στο προφίλ σου να δω το ιστορικό σου να μη σου ζητήσω να τα ξαναγράψεις και επανέρχομαι!

Καλημερα Λουκουμαδακι. Σ' ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λοιπόν. τι εξετάσεις έκανες πριν ξεκινήσεις την εξωσωματική; το σπέρμα το ξαναείδατε; εσύ ορμονολογικές; ήταν φυσιολογικές για την ηλικία σου; κάποια υστεροσκόπηση τώρα στα κοντά; μετά τις συμφήσεις πήρες κάποια αγωγή; έδωσαν λόγο για τις συμφήσεις; ουσιαστικά σας λένε ανεξήγητη; έχεις κάνει c125 για ενδομητρίωση; οι υπέρηχοί σου βγαίνουν καθαροί; το περιβάλλον της μήτρας είναι φυσιολογικό; α και έχεις κάνει μία προσπάθεια έτσι; από την ίδια παρτίδα δεν ήταν και τα δεύτερα έμβρυα; κατεψυγμένα δεν τα έβαλες; σε ποιόν γιατρό είσαι; γιατί νιώθεις ότι δεν σε πρόσεξε; θύμισε μου λίγο τι πρωτόκολλο έκανες και πόσα ωοθυλάκια πήρες και τι απέμεινε σωστά γονιμοποιημένο σαν έμβρυα; πολλές ερωτήσεις κάνω ε; κουσούρι :-D


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

λοιπόν. τι εξετάσεις έκανες πριν ξεκινήσεις την εξωσωματική; το σπέρμα το ξαναείδατε; εσύ ορμονολογικές; ήταν φυσιολογικές για την ηλικία σου; κάποια υστεροσκόπηση τώρα στα κοντά; μετά τις συμφήσεις πήρες κάποια αγωγή; έδωσαν λόγο για τις συμφήσεις; ουσιαστικά σας λένε ανεξήγητη; έχεις κάνει c125 για ενδομητρίωση; οι υπέρηχοί σου βγαίνουν καθαροί; το περιβάλλον της μήτρας είναι φυσιολογικό; α και έχεις κάνει μία προσπάθεια έτσι; από την ίδια παρτίδα δεν ήταν και τα δεύτερα έμβρυα; κατεψυγμένα δεν τα έβαλες; σε ποιόν γιατρό είσαι; γιατί νιώθεις ότι δεν σε πρόσεξε; θύμισε μου λίγο τι πρωτόκολλο έκανες και πόσα ωοθυλάκια πήρες και τι απέμεινε σωστά γονιμοποιημένο σαν έμβρυα; πολλές ερωτήσεις κάνω ε; κουσούρι :-D

Λοιπον ακου: περισυ τετοια εποχη εκανα τον πρωτο ορμονολογικο--> μια χαρα. Υστεροσαλπιγγογραφια--> μικροσυμφησεις δεξια σαλπιγγα που λυθηκαν αμεσως με τη σαλπιγγογραφια. Σπερμα τελειο κ περισυ κ προ εναν μηνα που ξανακαναμε. Τον οκτωβρη λαπαροσκοπηση διαγνωστικη---> κανενα παθολογικο ευρημα, ολα τελεια! Προσπαθειες για φυσιολογικη συλληψη ως τον ιανουαριο--->αποτυχια, ενω καθε μηνα εκανα ωορρηξια ελεγμενη με υπερηχο. Φεβρουαριο εναρξη μακρου πρωτοκολλου με πολυ καλη ανταποκριση 18 ωοθυλακια, ολα γονιμοποιηθηκαν αλλα βλαστοκυστες εγιναν 5 πολυ καλης ποιοτητας. Τοποθετησε τις 2 την πρωτη φορα--->χοριακη μηδεν. Απριλη εκανα υστεροσκοπηση--->φλεγμονη στο οπισθιο τοιχωμα της μητρα. Τριπλη αντιβιωση 21 ημερες. Μα'ι'ο μεταφορα δυο κατεψυγμενων βλαστοκυστεων πολυ καλης ποιοτητας, χοριακη <1,25. Εχει αφησει μια ακομη βλαστοκυστη καταψυξη που ποτε δεν καταλαβα το λογο.

Απο τον γιατρο δε θεωρω πως δε με προσεξε, ισα-ισα οποτε καταφερνω να τον δω ειναι πολυ καλος.Κ στην ωοληψια κ στην ε/τ ηταν αψογος, δεν ειχα την παραμικρη ενοχληση αμεσως μετα. Εχει ομως τοση δουλεια που φοβαμαι οτι χανει το ενα ιστορικο μεσα στο αλλο. Οταν τον ψαχνω μιλαω μονιμα με τις βοηθους. Πρωτη φορα μου μιλησε στο τηλ τωρα στην τελευταια χοριακη. Ειναι ο κ. Παντος.

Ειμαι τοσο μπερδεμενη που δε φανταζεσαι.

πρίν από 57 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Καλημέρα καμάρι μου, 

Φίλη που έκανε 6 προσπάθειες κ είχε θετικά στις 5 σαν απάντηση πήρε από 3 διαφορετικούς γιατρούς ανεξήγητη υπογονιμότητα..η συγκεκριμένη έκανε ομοιοπαθητική, γιόγκα, σε φυσικό κύκλο, κανονική διέγερση, καρυώτυπο, προεμφυτευτικό τα πάντα κ βαρέθηκε να ψάχνει κ να κάνει θεραπείες κ το άφησε..με σπέρμα φυσιολογικό όποτε έκαναν ωοληψίες με σχεδόν 100%γόνιμα ωάρια...ψάχτηκε όσο άντεξε τα ρύθμισε όλα κ σταμάτησε αφού δεν είχε κάτι άλλο να κάνει..κατέληξε όπως κ εγω στον παράγοντα τύχη..την τελευταία φορά πριν ενάμιση χρόνο γνωστός γιατρός του χώρου της εξωσωματικής την παρακαλούσε επειδή ήταν κοντά... μία τελευταία να κάνουν κ του είπαν στοπ....γιατρό όπως θέλουμε ποτέ δεν βρήκε, κανείς αν δεν ψαχτούμε δεν μπορεί να μας εξηγήσει τι φταίει..οπότε καταλήγουμε ότι όσο κ όπως αντέχουμε το ψάχνουμε..όσο αντέχει η ψυχή μας το σώμα μας, ε και η τσέπη μας..αλλά πάνω απ όλα το σώμα κ η ψυχολογία μας...

Φιλικά σου λέω πριν προχωρήσεις μηδένισε κοντέρ...προσπάθησε να πάρεις τις προσπάθειες σαν αναγνωριστικές για εσένα...και ξεκουράσου ψυχολογικά κ μετά θα σου έρθει κ δεν θα το πιστεύεις...όσες θεραπείες κ να κάνουμε όταν είναι να έρθει θα έρθει...εγώ δεν εχω καλυφτεί για τις αποτυχίες ούτε για την αποβολή που είχα προχωράω τελευταία φορά με αυτό τον γιατρό τόσο κουράγιο έχω για τώρα κ στην πορεία θα δώ εαν δεν έχω ήδη έτοιμο το σενάριο στο μυαλό και έχω ενα όριο που ελπίζω να μην το ξεπεράσω..και εγω δυσκολεύομαι κ ας είμαι στην φάση αναμονής για εμβρυομεταφορά κ σκεφτομαι τι άλλο να κάνω αλλά μέσα μου ξέρω πως μόνο με αισιοδοξία κ υπομονή θα τα φτιάξω όλα!

Γι αυτό επειδή είναι νωρίς ηρέμησε κ θα μπουν ενα ενα σε σειρα!

Sorry για το μεγάλο μηνυμα αλλά κ γω είμαι σε παρομοια φαση κ μπερδεμένη και και και ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΑΣ:wub:

Γλυκια μου Δημητρουλα σ' ευχαριστω για το μεγαλο μηνυμα. Ειναι τοσο ζορικη η φαση που περναμε που πραγματικα αν δεν το μοιραζομαστε η μια με την αλλη νομιζω πως θα φτασουμε στο Δαφνι.

Εσυ να σκεφτεσαι θετικα αγαπη αυτες τις ημερες. Ολα θα πανε καλα. Ο Θεος θα βοηθησει! Αυτο που θα θελα ειναι καμια γυναικα να μην περναει αυτο τον πονο. Ολες ηρθαμε σ' αυτη τη ζωη προορισμενες να γινουμε μανουλες. Δε μπορει θα φτασουμε στο ονειρο.ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

τα βρίσκω όλα πολύ προσεκτικά και όπως έπρεπε να γίνουν. την τρίτη βλαστοκύστη δεν στην έβαλε γιατί είτε πάει βάση νόμου που απαγορεύει τρια έμβρυα μαζί αν είσαι κάτω από 40 ετών ή αν δεν συντρέχει ιατρικός λόγος (πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές,προβλημματικά έμβρυα κλπ)

να σου πω εγώ τι θα έκανα αν ήμουν εσύ και με βάση όσα έχω διαβάσει. θα έβρισκα έναν ανοσολόγο/αιματολόγο να μας κοιτάξει σαν ζευγάρι σε κάποια πιο ιδιαίτερα πράγματα με βάση το ιστορικό μας! ίσως και έναν καρυότυπο ζεύγους.  πριν την επόμενη εμβρυομεταφορά άλλη μία υστεροσκόπηση μήπως επανήλθε η φλεγμονή και μια καλλιέργεια σπέρματος και ίσως ένα pcr περιόδου για να αποκλείσουμε όποια μικροβιακή λοίμωξη ξανά που δεν φαίνεται με το μάτι.

το ότι μιλάς με τους βοηθούς δεν φαίνεται στην πορεία που ακολούθησες και γράφεις παραπάνω, γιατί όλα πιστεύω έγιναν όπως έπρεπε να γίνουν! για μένα δείχνει να σε παρακολουθούσε ο πάντος αυτός καθ'αυτός παρόλο που του μίλησες ελάχιστες φορές.

εγώ δεν θα άλλαζα γιατρό αν μου τα έκανε όλα αυτά. οι περισσότεροι δεν κάνουν ούτε τα μισά. παρακαλάς για υστεροσκόπηση και σου λένε έλα μωρέ εγώ τα βλέπω με υπέρηχο όλα καλά είναι. βλέπουν φλεγμονή και σου δίνουν μια βδομάδα αντιβίωση και οκ όλα καλά σου λένε. θα έτρεχα στο παρασκήνιο τις παραπάνω εξετάσεις (φαντάζομαι θα στις προτείνουν και εκεί,ή έστω κάποιες από αυτές πριν ξαναξεκινήσεις) αλλά δεν θα έφευγα.

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λουκουμαδακι είπε:

τα βρίσκω όλα πολύ προσεκτικά και όπως έπρεπε να γίνουν. την τρίτη βλαστοκύστη δεν στην έβαλε γιατί είτε πάει βάση νόμου που απαγορεύει τρια έμβρυα μαζί αν είσαι κάτω από 40 ετών ή αν δεν συντρέχει ιατρικός λόγος (πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές,προβλημματικά έμβρυα κλπ)

να σου πω εγώ τι θα έκανα αν ήμουν εσύ και με βάση όσα έχω διαβάσει. θα έβρισκα έναν ανοσολόγο/αιματολόγο να μας κοιτάξει σαν ζευγάρι σε κάποια πιο ιδιαίτερα πράγματα με βάση το ιστορικό μας! ίσως και έναν καρυότυπο ζεύγους.  πριν την επόμενη εμβρυομεταφορά άλλη μία υστεροσκόπηση μήπως επανήλθε η φλεγμονή και μια καλλιέργεια σπέρματος και ίσως ένα pcr περιόδου για να αποκλείσουμε όποια μικροβιακή λοίμωξη ξανά που δεν φαίνεται με το μάτι.

το ότι μιλάς με τους βοηθούς δεν φαίνεται στην πορεία που ακολούθησες και γράφεις παραπάνω, γιατί όλα πιστεύω έγιναν όπως έπρεπε να γίνουν! για μένα δείχνει να σε παρακολουθούσε ο πάντος αυτός καθ'αυτός παρόλο που του μίλησες ελάχιστες φορές.

εγώ δεν θα άλλαζα γιατρό αν μου τα έκανε όλα αυτά. οι περισσότεροι δεν κάνουν ούτε τα μισά. παρακαλάς για υστεροσκόπηση και σου λένε έλα μωρέ εγώ τα βλέπω με υπέρηχο όλα καλά είναι. βλέπουν φλεγμονή και σου δίνουν μια βδομάδα αντιβίωση και οκ όλα καλά σου λένε. θα έτρεχα στο παρασκήνιο τις παραπάνω εξετάσεις (φαντάζομαι θα στις προτείνουν και εκεί,ή έστω κάποιες από αυτές πριν ξαναξεκινήσεις) αλλά δεν θα έφευγα.

Λουκουμαδακι μου σ' ευχαριστω για ολα. Κ ο αντρας μου δε συμφωνει να αλλαξουμε γιατρο. Θεωρει οτι μας εχει βαλει σ' ενα προγραμμα. 

Καρυοτυπο ζευγους κ καλλιεργεια σπερματος εχουμε κανει. Αυτο που λες θα κανω. Θα ψαξω ηδη απο σημερα για εναν καλο αιματολογο/ανοσολογο να δουμε μηπως βγαλω καμια ακρη απο εκει. Χιλια ευχαριστω για ολα.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Me-Lenia είπε:

Λουκουμαδακι μου σ' ευχαριστω για ολα. Κ ο αντρας μου δε συμφωνει να αλλαξουμε γιατρο. Θεωρει οτι μας εχει βαλει σ' ενα προγραμμα. 

Καρυοτυπο ζευγους κ καλλιεργεια σπερματος εχουμε κανει. Αυτο που λες θα κανω. Θα ψαξω ηδη απο σημερα για εναν καλο αιματολογο/ανοσολογο να δουμε μηπως βγαλω καμια ακρη απο εκει. Χιλια ευχαριστω για ολα.

Καλησπέρα Μελένια.Δε γνωριζόμαστε αλλά ελπίζω να βοηθήσω έστω και λίγο.Μιλάς για φλεγμονή μήτρας.Είσαι σίγουρη ότι υποχώρησε η φλεγμονή με τη μία λήψη του τριπλού σχήματος? Πολλές φορές αυτό δε φαίνεται με τν υστεροσκόπηση.Χρειάζεται βιοψία.Οι φλεγμονές αυτές δύσκολα υποχωρούν με την πρώτη.Εκτός και αν ήτανε πολύ πολύ περιορισμένη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , anoulious είπε:

Καλησπέρα Μελένια.Δε γνωριζόμαστε αλλά ελπίζω να βοηθήσω έστω και λίγο.Μιλάς για φλεγμονή μήτρας.Είσαι σίγουρη ότι υποχώρησε η φλεγμονή με τη μία λήψη του τριπλού σχήματος? Πολλές φορές αυτό δε φαίνεται με τν υστεροσκόπηση.Χρειάζεται βιοψία.Οι φλεγμονές αυτές δύσκολα υποχωρούν με την πρώτη.Εκτός και αν ήτανε πολύ πολύ περιορισμένη.

Καλησπερα anoulious.

Σ ευχαριστω πολυ που απαντησες. Οχι, δεν ξερω αν υποχωρησε. Ξερω ομως οτι πηραν βιοψια την ημερα της υστεροσκοπησης κ το μικροβιο ηταν ευαισθητο στις αντιβιωσεις. Γι αυτο μου εδωσε κ τριπλο σχημα εξ'αρχης για να "πιασει" πιθανα μικροβια ωστε να μην αρχιζω θεραπεια απο την αρχη. Τωρα τι να πω...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anoulious είπε:

Καλησπέρα Μελένια.Δε γνωριζόμαστε αλλά ελπίζω να βοηθήσω έστω και λίγο.Μιλάς για φλεγμονή μήτρας.Είσαι σίγουρη ότι υποχώρησε η φλεγμονή με τη μία λήψη του τριπλού σχήματος? Πολλές φορές αυτό δε φαίνεται με τν υστεροσκόπηση.Χρειάζεται βιοψία.Οι φλεγμονές αυτές δύσκολα υποχωρούν με την πρώτη.Εκτός και αν ήτανε πολύ πολύ περιορισμένη.

Εχει κολλήσει το τάμπλετ μου και δεν δημοσιεύτηκαν ούτε τα μισά.  Θα ξαναγράψω ένα μέρος μόνο.Οι ανοσολογικοί λόγοι ευθύνονται σε πολύ μικρο ποσοστό περιπτώσεων για τις αποτυχίες εμφύτευσης.Κάνε ανοσολογικό έλεγχο αλλά μην αναλώνεσαι πολύ.Σου το λέει κάποια που έκανε άπειρες ανοσολογικές εξετάσεις.Καλή συνέχεια.

πρίν από 2 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Καλησπερα anoulious.

Σ ευχαριστω πολυ που απαντησες. Οχι, δεν ξερω αν υποχωρησε. Ξερω ομως οτι πηραν βιοψια την ημερα της υστεροσκοπησης κ το μικροβιο ηταν ευαισθητο στις αντιβιωσεις. Γι αυτο μου εδωσε κ τριπλο σχημα εξ'αρχης για να "πιασει" πιθανα μικροβια ωστε να μην αρχιζω θεραπεια απο την αρχη. Τωρα τι να πω...

Εγώ είχα κάνει με υστεροσκόπηση βιοψία ενδομητρίου για μυκοπλασμα,χλαμύδια,ουρεόπλασμα κλπ και ήτανε καθαρή.Μετα από μία ακόμη αποτυχημένη προσπάθεια επανέλαβα βιοψία με την εξέταση του Νίκα και  βρέθηκε χρόνια φλεγμονή!!!!Τσάμπα πήγανε ένα σωρό έμβρυα...Δεν εμφυτευότανε τίποτα...Μην προχωρήσεις σε επόμενη εμβρυομεταφορά αν δεν είσαι σίγουρη ότι υποχώρησε η φλεγμονή.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , anoulious είπε:

Εχει κολλήσει το τάμπλετ μου και δεν δημοσιεύτηκαν ούτε τα μισά.  Θα ξαναγράψω ένα μέρος μόνο.Οι ανοσολογικοί λόγοι ευθύνονται σε πολύ μικρο ποσοστό περιπτώσεων για τις αποτυχίες εμφύτευσης.Κάνε ανοσολογικό έλεγχο αλλά μην αναλώνεσαι πολύ.Σου το λέει κάποια που έκανε άπειρες ανοσολογικές εξετάσεις.Καλή συνέχεια.

Εσυ βρηκες λυση τελικα? Σ' ευχαριστω πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Εσυ βρηκες λυση τελικα? Σ' ευχαριστω πολυ. 

Μην ευχαριστείς.Εγώ εαν δεν ήτανε το φόρουμ δεν θα είχα καμμία ελπίδα.Έχω κάνει φίλες πραγματικές που με βοήθησαν πολύ.Μακάρι να βοηθήσω και εγώ κάποιον...Πήρα και εγώ το τριπλό σχήμα που πήρες και εσύ αλλά επειδή δεν είχα άλλα οικονομικά ,ηλικιακά περιθώρια ζήτησα και έκανα επανάληψη της βιοψίας -εξέτασης  Νίκα πριν από την επόμενη εμβρυομεταφορά. Η φλεγμονή φυσικά δεν είχε υποχωρήσει..Και παίρνω μήνες αντιβίωση....

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anoulious είπε:

Μην ευχαριστείς.Εγώ εαν δεν ήτανε το φόρουμ δεν θα είχα καμμία ελπίδα.Έχω κάνει φίλες πραγματικές που με βοήθησαν πολύ.Μακάρι να βοηθήσω και εγώ κάποιον...Πήρα και εγώ το τριπλό σχήμα που πήρες και εσύ αλλά επειδή δεν είχα άλλα οικονομικά ,ηλικιακά περιθώρια ζήτησα και έκανα επανάληψη της βιοψίας -εξέτασης  Νίκα πριν από την επόμενη εμβρυομεταφορά. Η φλεγμονή φυσικά δεν είχε υποχωρήσει..Και παίρνω μήνες αντιβίωση....

Θα το δω κ αυτο το ενδεχομενο, μολις παω στο ραντεβου με τον γιατρο. Για να δουμε θα βρεθει ακρη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...