Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Εννοείται και ειναι πολύ καλά. Διπλασιαστηκε ολοκαθαρα!  Πότε ξαναεχετε επαναληπτική?

      πρίν από 13 λεπτά , Lila ki είπε:

      Ναι κυρίως σε εμένα που είμαι 38…. Λόγω υψηλού κινδύνου !!! Ζαιρα μου με βλέπω με τεστ στο χέρι εάν όλα πάνε καλα … μιλάμε τέτοια ανασφάλεια κ τετοιο  φόβο ούτε όταν ήμουν φοιτήτρια και έδινα τα μαθήματα δυο δυο ….

      Μόνο 1 σε όλες ή σε περιπτώσεις υψηλού κινδύνου?  

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

με το προηγούμενο σχεδόν θετικό τι μέρα ήσουν; σε 28άρι κύκλο μπορεί να κάνεις και 18η ωορρηξία και γενικά αφού έχεις αυτά τα πάνω κάτω στις μέρες αν δεν δεις με υπέρηχο τι γίνεται δεν ξέρεις πιο μέρος του κύκλου σου χαλάει τη δουλειά!  εύχομαι να είσαι έγκυος τώρα που μιλάμε και τζάμπα να κάνουμε την κουβέντα βέβαια!

πήρε το μάτι μου ότι σου ζήτησε 150 ευρώ ο γιατρός για να σου κάνει τι ακριβώς;


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κ καλή εβδομάδα κοριτσαρες!!!

Εχω καημό κ βασανο για αρχη εβδομαδας η αδερφη του αντρα δε μας μιλαει κ ζητησε ο αντρας μου χθες να της μιλήσει που ηταν μαζι με τους γονεις του κ μιλησε ο μπατζανακης μου...του ειπε οτι μας εχουν μαζεμένα τώρα δεν ξέρω επειδή μένουμε στο πατρικό επιδη με τα λεφτα του ταξί που μας ειχε γραψει ο οεθερος κάναμε δική μας δουλεια; Δεν μας εχουν πει ποτε.,απλα εγω το πήρα πολύ στραβά κ δεν ξερω τι εξελίξεις θα εχουμε ....δεν ξερω τι θα ακολουθήσει με αυτο το σκηνικό...νοιώθω χάλια κ δεν ξερω τι να κάνω..

Αυριο γιατρος ας μου παει καλά αυτη την φορά να κάνω το παιδάκι μας κ ελπίζω ολα μα όλα να φτιάξουν δεν μπορώ τον αρνητισμό άλλο,..ουφ ας τα βρούνε κ ο δικός μου δεν την παίρνει ένα τηλ να μιλήσει να του λύσει τις απορίες έστω!!

Link to comment
Share on other sites

Δημητρουλα εύχομαι όλα να λυθούν, αλλά μέχρι τότε μακρυα από τον αρνητισμό, όπως ακριβώς το είπες!

Και εμείς με τον αδερφό μου και την καλη του εχουμε τα θέματα μας. Σε καταλαβαίνω. Όταν υπάρχει διαφορετική νοοτροπια υπάρχει και αλλη οπτική γωνία που βλέπει κανείς τα γεγονότα.

Εσυ μείνε προσηλωμενη στον στόχο!

Βρε παιδιά μπερδεύτηκα! Σήμερα είναι η Μελένια ή αύριο;!

Όπως και να 'χει, ελπίζω να έχουμε καλα νέα!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

δημητράκο αν είναι σωστά μοιρασμένα τα πράγματα τότε δεν έχουν κανένα λόγο να μιλάνε! αν ο πεθερός ήταν περισσότερο 'δοτικός' στον γιο τότε άσε τα αδέρφια να το λύσουν μεταξύ τους. τώρα αν ότι θυμούνται χαίρονται και έχει περάσει πολύς καιρός με μια κατάσταση εδραιωμένη ε αργά το θυμήθηκαν..

γεωργία τι κάμνεις; νομίζω η μελένια για δευτέρα δεν ήταν; ή τρίτη και μπερδεύομαι;

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, λουκουμαδακι είπε:

με το προηγούμενο σχεδόν θετικό τι μέρα ήσουν; σε 28άρι κύκλο μπορεί να κάνεις και 18η ωορρηξία και γενικά αφού έχεις αυτά τα πάνω κάτω στις μέρες αν δεν δεις με υπέρηχο τι γίνεται δεν ξέρεις πιο μέρος του κύκλου σου χαλάει τη δουλειά!  εύχομαι να είσαι έγκυος τώρα που μιλάμε και τζάμπα να κάνουμε την κουβέντα βέβαια!

πήρε το μάτι μου ότι σου ζήτησε 150 ευρώ ο γιατρός για να σου κάνει τι ακριβώς;

Θετικό στην ουσια δεν βγήκε ποτέ αφου η 2η γρσμμη ποτέ  δεν ηταν τοσο έντονη όσο η γραμμή ελέγχου.  Αυτές χθες και σήμερα όμως  είναι καθαρότερες ευδιάκριτες αλλά όχι τόσο έντονες όσο η κανονική γραμμή. 

Λες να το πιάσω ως ωορρηξία σήμερα; Γιατί μέχρι προχθές δεν έβγαινε καθόλου.  Μου είχε ξαναβγεί η 2η γραμμή  στην 14η ημέρα νομίζω αλλά και πάλι δεν ήταν όπως αυτές χθες και σήμερα (αυτές είναι καθαρές)

Ο γιατρός μου εκτός ότι μου είπε πως κατά πάσα πιθανότητα δεν κάνω ωορρηξία γιατί τα τεστ είναι εγγύηση μου είπε να πάω με το που τελειώσει η περίοδος μου και να κάνουμε υπερηχους ... θα μου στοιχίσει 150€ αλλά για όσες φορές πάω.  2-3 φορές λογικά θα χρειαστεί μου είπε...

Γίνεται αυτή η ρημάδα η 2η γραμμή να εμφανίζεται  και να εξαφανίζεται;;; για να μου σκουρυνε  αρκετά υποθέτω πως κάτι θα ναι.  


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι δυστυχώς η lh ανεβαίνει κατεβαίνει γιατί κάτι δεν πάει καλά και θέλει να γίνει η ωορρηξία αλλά δεν γίνεται. ρε συ να σου πω. αφού δουλεύεις σε φαρμακείο (είναι και δικό σου να υποθέσω;),γιατί δεν παίρνεις τα καλά ηλεκτρονικά που δείχνουν το χαμόγελο τη μέρα που ανεβαίνει η Lh; παρε εκεί να δεις τι γινεται γιατί με τις γραμμές δεν βγάζεις άκρη!

α και τα 150 είναι ταρίφα; απαπα! γύρω στα 20 χρεώνουν οι περισσότεροι τη φορά! λοιπόν αφού θέλει τόσα πήγαινε αύριο μεθαύριο με το καλό να σου γράψει Ε2,προλακτίνη,FSH και Lh να τις κάνεις τζάμπα δεύτερη τρίτη μέρα του κύκλου και άκου να δεις να πας επίσης για πρώτο υπέρηχο 2η 3η μέρα να δεις με πόσα ωοθυλάκια ξεκινάς και μετά ας κρίνει αυτός ποια μέρα να σε ξαναδεί 8η 9η κάπου εκεί συνήθως ζητάνε για να δούνε ανάπτυξη. μετά φαντάζομαι ανα δύο μέρες για να δει πόσο μεγαλώνει το κυρίαρχο να έχει μια ιδέα. όταν και αν κάνεις ωορρηξία και την επιβεβαιώσετε υπερηχογραφικά να σου γράψει και μια προγεστερόνη να πας να κάνεις 6 7 μέρες μετά και να μετρήσεις πόσες μέρες μεσολαβούν από την ωορρηξία μέχρι να αδιαθετήσεις. με όλα αυτά τα στοιχεία θα σου πει τι γίνεται. α και ενδομήτριο μετρήσεις να ρωτάς.

πρίν από 9 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Ευχαριστω κορες μου...μπλεγμενη ιστορια κ χωρις λογο...τες παντων ας τα βρουνε!!!

Η Μελενια μας εχει στις 23 χοριακη...ειμαστε κομπλε αυριο ε κουκλα μου;

ας τα βρούνε καλά τα λες! εσένα σε θέλω σε κατάσταση ζεν ηρεμίας έτοιμη να υποδεχτείς τα εμβρυάκια! κλείσε αυτιά και μάτια και χάζευε το καλοκαίρι που έρχεται από το μπαλκόνι άνετη και ωραία! :-D

  • Μου αρέσει 1

 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

ναι δυστυχώς η lh ανεβαίνει κατεβαίνει γιατί κάτι δεν πάει καλά και θέλει να γίνει η ωορρηξία αλλά δεν γίνεται. ρε συ να σου πω. αφού δουλεύεις σε φαρμακείο (είναι και δικό σου να υποθέσω;),γιατί δεν παίρνεις τα καλά ηλεκτρονικά που δείχνουν το χαμόγελο τη μέρα που ανεβαίνει η Lh; παρε εκεί να δεις τι γινεται γιατί με τις γραμμές δεν βγάζεις άκρη!

α και τα 150 είναι ταρίφα; απαπα! γύρω στα 20 χρεώνουν οι περισσότεροι τη φορά! λοιπόν αφού θέλει τόσα πήγαινε αύριο μεθαύριο με το καλό να σου γράψει Ε2,προλακτίνη,FSH και Lh να τις κάνεις τζάμπα δεύτερη τρίτη μέρα του κύκλου και άκου να δεις να πας επίσης για πρώτο υπέρηχο 2η 3η μέρα να δεις με πόσα ωοθυλάκια ξεκινάς και μετά ας κρίνει αυτός ποια μέρα να σε ξαναδεί 8η 9η κάπου εκεί συνήθως ζητάνε για να δούνε ανάπτυξη. μετά φαντάζομαι ανα δύο μέρες για να δει πόσο μεγαλώνει το κυρίαρχο να έχει μια ιδέα. όταν και αν κάνεις ωορρηξία και την επιβεβαιώσετε υπερηχογραφικά να σου γράψει και μια προγεστερόνη να πας να κάνεις 6 7 μέρες μετά και να μετρήσεις πόσες μέρες μεσολαβούν από την ωορρηξία μέχρι να αδιαθετήσεις. με όλα αυτά τα στοιχεία θα σου πει τι γίνεται. α και ενδομήτριο μετρήσεις να ρωτάς.

ας τα βρούνε καλά τα λες! εσένα σε θέλω σε κατάσταση ζεν ηρεμίας έτοιμη να υποδεχτείς τα εμβρυάκια! κλείσε αυτιά και μάτια και χάζευε το καλοκαίρι που έρχεται από το μπαλκόνι άνετη και ωραία! :-D

Ακριβώς ετσι είναι δεν γίνεται έχω πρηστεί κ να κλαίω για τετοια πραγματα βαρεθηκα με όλα αυτά!!Θα γίνω επίπεδο κ τέλος!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια πάντως τώρα που το κοιτάω το πρωινό τεστ είναι σχεδόν ίδιο με τη γραμμή ελέγχου είναι ελαφρώς πιο ανοιχτό.  (Έχω κρατήσει τα τελευταία τεστ και δεν σκουρυνε λόγω αλλοίωσης γιατί και τα άλλα έχουν κρατήσει το ανοιχτό ροζ χρώμα)

Απόγευμα δεν έκανα γιατί ήπια πολλά υγρά.  Θα κάνω ένα τελευταίο αυριο το πρωί και θα δω. Μόνο άγχος τελικά πήρα  με όλο αυτό. 

Τα ψηφιακά τα παίρνω χονδρικής αλλά και πάλι εκτός ότι τα hometest βγαίνουν και πάλι οικονομικότερα,  τα ψηφιακά γίνονται κάθε 2 μέρες οπότε φαντάσου εδώ που κάνω 2 την ημέρα και έχω μπερδευτεί....)

Διαβάζω για όλες αυτές τις εξετάσεις που μου γράφεις λουκουμαδακι και πελαγωνω χαχαχα

Όταν λες ότι κάτι γίνεται με την ωορρηξία (ότι θέλει να γίνει αλλά δε γίνεται) τι εννοεις;


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, λουκουμαδακι είπε:

δημητράκο αν είναι σωστά μοιρασμένα τα πράγματα τότε δεν έχουν κανένα λόγο να μιλάνε! αν ο πεθερός ήταν περισσότερο 'δοτικός' στον γιο τότε άσε τα αδέρφια να το λύσουν μεταξύ τους. τώρα αν ότι θυμούνται χαίρονται και έχει περάσει πολύς καιρός με μια κατάσταση εδραιωμένη ε αργά το θυμήθηκαν..

γεωργία τι κάμνεις; νομίζω η μελένια για δευτέρα δεν ήταν; ή τρίτη και μπερδεύομαι;

Γεια σου κουκλα! Πως τα πας;

Ελα ντε! Εχω μπερδευτει!... Γιατι ομως δεν μπαινει;...

Α, ok. Μολις ειδα πως Τριτη θυμαται και η Δημητρα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου αγαπημενα! Σας ευχαριστω για τις ευχες κ τα ομορφα λογακια σας.

Κ αυτη τη φορα κανενα μωρακι δε με ηθελε για μανουλα. Φυσικα η καρδουλα μου ποναει κ εσεις το καταλαβαινετε. Ελπιζω πως μια μερα θα τα καταφερω!

Τωρα παραδιδω τη σκυταλη στο λατρεμενο μου τρελοκοριτσο :) κ το μονο που θελω ειναι να κανει εκεινη την αρχη των θετικων χοριακων. Δημητρουλα μου σε παρακαλω σπασε τη γκινια, εγω τελικα δεν "το 'χω" :( !!!

Γεωργια, Λουκουμαδακι, Στρολλιτσα περιμενω τις θετικες εξεληξεις σας!

Σας φιλω.

 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 54 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Κοριτσια μου αγαπημενα! Σας ευχαριστω για τις ευχες κ τα ομορφα λογακια σας.

Κ αυτη τη φορα κανενα μωρακι δε με ηθελε για μανουλα. Φυσικα η καρδουλα μου ποναει κ εσεις το καταλαβαινετε. Ελπιζω πως μια μερα θα τα καταφερω!

Τωρα παραδιδω τη σκυταλη στο λατρεμενο μου τρελοκοριτσο :) κ το μονο που θελω ειναι να κανει εκεινη την αρχη των θετικων χοριακων. Δημητρουλα μου σε παρακαλω σπασε τη γκινια, εγω τελικα δεν "το 'χω" :( !!!

Γεωργια, Λουκουμαδακι, Στρολλιτσα περιμενω τις θετικες εξεληξεις σας!

Σας φιλω.

 

Δεν υπάρχει δεν το χεις...θα κανεις υπομονή κ θα δεις...σημασια εχει να σου πετυχει ολοκληρωμενο το ζήτημα...θα βρεθει ακρη...ολα στον καιρό τους...:oops:....Αγαπουλα...αγκαλίτσα κ ψυχραιμία...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...