Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

δέσποινα!! :shock: η κοκκινοσκουφίτσα λες να είναι; ποιός με ρώτησε και λέω ένα χωριατάκι με κάπα που βρήκα να χωράνε τα kb στη φώτο προφίλ είναι! :lol: 

ααα δεσποινάκι θυμάσαι τέτοιο καιρό πέρσυ μας το έκρυβες το θετικό σουρλουλού! πότε μας το είπες; με της νατάσας το αποτέλεσμα; πρέπει να ήταν με την αυχενική μαζί ιούνη; ιούλη; :-D

δημητράκο άντε κορίτσι μου ένα ζόρι ακόμα θα τραβήξουμε το νιώθω! τελευταίο και τυχερό! κολυμπάμε!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λουκουμαδάκι άστα δεν θα μας μείνει μυαλό στην θέση του.Ήδη με μια κραυγή και χαμόγελο χάσαμε τον μπούσουλα!!!!

Δήμητρα έτσι με δόσεις οι εγκυμοσύνες,να έχουμε να ακούμε συνέχεια ευχάριστα νέα απο τα ραντεβού σας!!!!

Δεσποινάκι χαχα τι αγώνας να προλάβουμε να φάμε;;; δεν το καταλάβαινα στην αρχή αλλα είναι τρομακτικό το ραντάρ που έχουν κ ξυπνάνε πάνω στην δεύτερη μπουκιά μας..


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:
πρίν από 40 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

δέσποινα!! :shock: η κοκκινοσκουφίτσα λες να είναι; ποιός με ρώτησε και λέω ένα χωριατάκι με κάπα που βρήκα να χωράνε τα kb στη φώτο προφίλ είναι! :lol: 

ααα δεσποινάκι θυμάσαι τέτοιο καιρό πέρσυ μας το έκρυβες το θετικό σουρλουλού! πότε μας το είπες; με της νατάσας το αποτέλεσμα; πρέπει να ήταν με την αυχενική μαζί ιούνη; ιούλη; :-D

δημητράκο άντε κορίτσι μου ένα ζόρι ακόμα θα τραβήξουμε το νιώθω! τελευταίο και τυχερό! κολυμπάμε!

Ναι!!περυσι μετα απο οτι ειχαμε περασει ηδη δεν τολμουσα να το πω πουθενα!ετσι αποφασισαμε οι ανακοινωσεις να ξεκινησουν μετα την αυχενικη που ηταν το πρωτο σημαντικο σκαλοπατι(ετσι το εβλεπα εγω)!μεγαλο βασανο παντως να θες να το μοιραστεις αλλα κατι να σε κραταει να μην το κανεις!!!παντως καλα θυμασαι,σας το ανακοινωσα αμεσως μετα το νατασακι μας!

 

πρίν από 35 λεπτά , NatasaP είπε:

Λουκουμαδάκι άστα δεν θα μας μείνει μυαλό στην θέση του.Ήδη με μια κραυγή και χαμόγελο χάσαμε τον μπούσουλα!!!!

Δήμητρα έτσι με δόσεις οι εγκυμοσύνες,να έχουμε να ακούμε συνέχεια ευχάριστα νέα απο τα ραντεβού σας!!!!

Δεσποινάκι χαχα τι αγώνας να προλάβουμε να φάμε;;; δεν το καταλάβαινα στην αρχή αλλα είναι τρομακτικό το ραντάρ που έχουν κ ξυπνάνε πάνω στην δεύτερη μπουκιά μας..

Ο δικος μου βαζει ολα τα ρανταρ σε λειτουργια ειδικα οταν παω να ξαπλωσω!!!!!εκει να δεις πανικο!!!!


x6WFp2.pngYIVQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ωωωωω! Κόσμοοοος!

Γεια σας βρε κουκλες! Τι κανετε; Τι ωραια που σας εχουμε παλι κοντα μας! Μας λειψατε!

Μαρακι μου να ζησετε! Παντα αγαπημενοι και ταιριασμενοι σαν το μελι με το γαλα! Να χαιρεστε το παιδακι σας!

Λουκουμαδακι μας καλη επιτυχια και στο επομενο βημα! Αντε πλησιαζει η πολυποθητη ωρα! Χα χα! πολυ γελιο εκανα με τους υπερηχους! Εγω πηγα στο "Εμβρυογενεσις" του Μ. Μαστρομηνα, κατι που επρεπε να κανω απο την πρωτη στιγμη, οπως με ειχε συμβουλεψει παλαιοτερα ο αντρας μου. Τελος παντων... Το κοστος για τη δικη μου περιπτωση ειναι 4.000 ευρω.

Δεσποινιωωωωω! Τι γινεται; Απο αυριο παλι βολτες. Φτιαχνει ο καιρος! Νομιζω εσυ με ρωτησες ποτε ξεκιναω; Εχω μπει στη λιστα απο τη Μ. Εβδομαδα. Η αναμονη ειναι 3 μηνες. Μπορει και λιγο παραπανω....

Νατασσακι μου τι ενοχλητικο να μας ενοχλουν ενω δεν ενοχλουμε, ετσι; Εσυ ευτυχως εχεις τον κουκλο σου που σβηνει ολα τα ασχημα! Δε μου λες, το σκυλακι τι κανει με τον μπεμπη; Πως αντιδρα;

Angie μου ειμαι σιγουρη πως με καλη θεληση θα βρεθει μια λυση και ολα θα πανε καλα.

Μελενια μου επιτελους καλυτερευεις! Ετσι, κανε βολτουλες να φτιαχνει η διαθεση!

Στρολλακι μου! Ασε! Με τις δουλειες καπως ετσι το παω κι εγω!!!!....

Δημητρουλα ειναι σαν να προταγωνιστεις στο " χορευοντας με τις ορμονες";;;;

Ααααχ! Τα υπολοιπα κοριτσια που εχουν να μπουν μηνες, τι να κανουν;!.....


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ωωωωω! Κόσμοοοος!

Γεια σας βρε κουκλες! Τι κανετε; Τι ωραια που σας εχουμε παλι κοντα μας! Μας λειψατε!

Μαρακι μου να ζησετε! Παντα αγαπημενοι και ταιριασμενοι σαν το μελι με το γαλα! Να χαιρεστε το παιδακι σας!

Λουκουμαδακι μας καλη επιτυχια και στο επομενο βημα! Αντε πλησιαζει η πολυποθητη ωρα! Χα χα! πολυ γελιο εκανα με τους υπερηχους! Εγω πηγα στο "Εμβρυογενεσις" του Μ. Μαστρομηνα, κατι που επρεπε να κανω απο την πρωτη στιγμη, οπως με ειχε συμβουλεψει παλαιοτερα ο αντρας μου. Τελος παντων... Το κοστος για τη δικη μου περιπτωση ειναι 4.000 ευρω.

Δεσποινιωωωωω! Τι γινεται; Απο αυριο παλι βολτες. Φτιαχνει ο καιρος! Νομιζω εσυ με ρωτησες ποτε ξεκιναω; Εχω μπει στη λιστα απο τη Μ. Εβδομαδα. Η αναμονη ειναι 3 μηνες. Μπορει και λιγο παραπανω....

Νατασσακι μου τι ενοχλητικο να μας ενοχλουν ενω δεν ενοχλουμε, ετσι; Εσυ ευτυχως εχεις τον κουκλο σου που σβηνει ολα τα ασχημα! Δε μου λες, το σκυλακι τι κανει με τον μπεμπη; Πως αντιδρα;

Angie μου ειμαι σιγουρη πως με καλη θεληση θα βρεθει μια λυση και ολα θα πανε καλα.

Μελενια μου επιτελους καλυτερευεις! Ετσι, κανε βολτουλες να φτιαχνει η διαθεση!

Στρολλακι μου! Ασε! Με τις δουλειες καπως ετσι το παω κι εγω!!!!....

Δημητρουλα ειναι σαν να προταγωνιστεις στο " χορευοντας με τις ορμονες";;;;

Ααααχ! Τα υπολοιπα κοριτσια που εχουν να μπουν μηνες, τι να κανουν;!.....

Τζώρτζια μου χαμός...ο σκυλάκος είναι όλη μέρα δίπλα στο μωρό..κλαίει ο μπέμπης κλαίει κ αυτός...είναι πολύ προστατευτικός μαζί του!!! η καλύτερη του είναι όταν προλαβαίνει να γλύψει το πατούσι :) 

Όσο για το κέντρο έκανες την καλύτερη επιλογή,θα το διαπιστώσεις στην πορεία της διαδικασίας!!!! :):):)

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

νατασάκι άτσα ο σκύλος! μπράβο του! :rolleyes:

γεωργία 4 ε; και τι περιλαμβάνει; περίμενα κανα 5 6 να σου πω την αλήθεια! τα φάρμακα είναι μέσα; καλά ναι μαστρομηνάς κορυφή! από τους καλύτερους! όταν θα έχεις χρόνο στείλε μου λίγο τα κριτήρια τι σας είπαν κλπ!

δεσποινάκι καλά έκανες! όταν πήρες την πρώτη ανάσα το ανακοίνωσες με χαρά! :-D


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , NatasaP είπε:

Τζώρτζια μου χαμός...ο σκυλάκος είναι όλη μέρα δίπλα στο μωρό..κλαίει ο μπέμπης κλαίει κ αυτός...είναι πολύ προστατευτικός μαζί του!!! η καλύτερη του είναι όταν προλαβαίνει να γλύψει το πατούσι :) 

Όσο για το κέντρο έκανες την καλύτερη επιλογή,θα το διαπιστώσεις στην πορεία της διαδικασίας!!!! :):):)

 

Ωωωω! Τι γλυκοοοοος!.... Θα γινουν τα καλυτερα φιλαρακια!

Για το κεντρο, ναι. Συμφωνω. Αν και εχω συναντησει κοπελες που διαφωνουν. Εγω ξερω παντως απο τον αντρα μου που δουλευε καποτε φαρμακα εξωσωματικης πως ο Μαστρομηνας και ο Παντος ηταν οι δυο πρωτοι που ασχοληθηκαν εδω και 20 με την εξωσωματικη. Ολοι οι αλλοι ανοιξαν 10 χρονια μετα. Δεν τους ακυρωνω, απλως θελω να πω πως αυτοι και οι ομαδες τους εχουν μεγαλη εμπειρια.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

νατασάκι άτσα ο σκύλος! μπράβο του! :rolleyes:

γεωργία 4 ε; και τι περιλαμβάνει; περίμενα κανα 5 6 να σου πω την αλήθεια! τα φάρμακα είναι μέσα; καλά ναι μαστρομηνάς κορυφή! από τους καλύτερους! όταν θα έχεις χρόνο στείλε μου λίγο τα κριτήρια τι σας είπαν κλπ!

δεσποινάκι καλά έκανες! όταν πήρες την πρώτη ανάσα το ανακοίνωσες με χαρά! :-D

Είδες το αγόρι μας;;;έχει να πέσει τράβηγμα ουράς και καβάλημα για αλογάκι...απο τώρα το κάνω εικόνα!!!

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

νατασάκι άτσα ο σκύλος! μπράβο του! :rolleyes:

γεωργία 4 ε; και τι περιλαμβάνει; περίμενα κανα 5 6 να σου πω την αλήθεια! τα φάρμακα είναι μέσα; καλά ναι μαστρομηνάς κορυφή! από τους καλύτερους! όταν θα έχεις χρόνο στείλε μου λίγο τα κριτήρια τι σας είπαν κλπ!

δεσποινάκι καλά έκανες! όταν πήρες την πρώτη ανάσα το ανακοίνωσες με χαρά! :-D

Ναι, σε αλλα κεντρα ακους και 5.000-6.000 ακομα και σημερα! Η συνεργατιδα του γιατρου μου ειπε απλως πως το κοστος ειναι 4000 και τιποτε αλλο. Καταλαβα πως ειναι ολα μεσα στην τιμη.

Μας ειπαν πως στο κεντρο τους πρεπει να νοιωθουμε ασφαλεια. Πως παιερνουμε μια γεναια αποφαση. Πως τα ωαρια θα ειναι δυο και πως θα φροντισουν  να ειναι τα ωαρια γερα. Πως θα προερχονται απο δοτριες που κανουν ηδη εκει εξωσωματικη γι' αυτο και ειναι μεγαλη η αναμονη. Ρωτησαν υψος, βαρος, χρωμα ματιων/μαλλιων, ομαδες αιματος.

Αλλες κοπελες μου ειπαν πως στα δικα τους κεντρα ζητησαν και προσφατη φωτο. Σε μενα οχι. Στενοχωρηθηκα. Ο αντρας μου ομως που εχει μεγαλη εμπιστοσυνη στον Μαστρομηνα και ξερει καποια πραγματα απο μεσα λογω της δουλειας του, μου ειπε πως ολοι κοιταζουν να ειναι καλα τα ωαρια και ολα τα αλλα περι χαρακτηριστικων ειναι το "τυρακι".  Πως ο Μαστρομηνας επειδη ειναι πολυ επαγγελματιας λεει τα πραγματα με το ονομα τους. Αλλωστε, κατα τον αντρα μου, το dna του Δ δανεικου ωαριου αλλοιωνεται. Εγω παλι δεν το πιστευω. Εχω διαβασει το αρθρο που αποκαλυπτει πως θραυσματα του dna της μητρας απορροφαουνται απο το εμβρυο, αλλα δεν ν ξερουν σε τι βαθμο και εγω δεν πιστευω πως αλλοιωνεται το dna. Δε νομιζω...


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ωωωω! Τι γλυκοοοοος!.... Θα γινουν τα καλυτερα φιλαρακια!

Για το κεντρο, ναι. Συμφωνω. Αν και εχω συναντησει κοπελες που διαφωνουν. Εγω ξερω παντως απο τον αντρα μου που δουλευε καποτε φαρμακα εξωσωματικης πως ο Μαστρομηνας και ο Παντος ηταν οι δυο πρωτοι που ασχοληθηκαν εδω και 20 με την εξωσωματικη. Ολοι οι αλλοι ανοιξαν 10 χρονια μετα. Δεν τους ακυρωνω, απλως θελω να πω πως αυτοι και οι ομαδες τους εχουν μεγαλη εμπειρια.

Είδες;;;; θα τους φάει όλους αν πειράξουν το μωρό :) 

Τώρα για τις γνώμες ισχύει αυτό που λές,θεωρώ όμως πως παίζει ρόλο κ τι διάθεση είχε η εκάστοτε γυναίκα τότε,αν πέτυχε ή οχι,ή αν απλά υποστηρίζει κάποιον για τους δικούς της λόγους.

Όντως όμως οι δυό τους είναι απο τους πρώτους,αλλά θεωρώ πως κάνατε την καλύτερη επιλογή,θα σας ανταμείψει το αποτέλεσμα.

 


Qshbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 6 λεπτά , Georgia1972 είπε:

Ναι, σε αλλα κεντρα ακους και 5.000-6.000 ακομα και σημερα! Η συνεργατιδα του γιατρου μου ειπε απλως πως το κοστος ειναι 4000 και τιποτε αλλο. Καταλαβα πως ειναι ολα μεσα στην τιμη.

Μας ειπαν πως στο κεντρο τους πρεπει να νοιωθουμε ασφαλεια. Πως παιερνουμε μια γεναια αποφαση. Πως τα ωαρια θα ειναι δυο και πως θα φροντισουν  να ειναι τα ωαρια γερα. Πως θα προερχονται απο δοτριες που κανουν ηδη εκει εξωσωματικη γι' αυτο και ειναι μεγαλη η αναμονη. Ρωτησαν υψος, βαρος, χρωμα ματιων/μαλλιων, ομαδες αιματος.

Αλλες κοπελες μου ειπαν πως στα δικα τους κεντρα ζητησαν και προσφατη φωτο. Σε μενα οχι. Στενοχωρηθηκα. Ο αντρας μου ομως που εχει μεγαλη εμπιστοσυνη στον Μαστρομηνα και ξερει καποια πραγματα απο μεσα λογω της δουλειας του, μου ειπε πως ολοι κοιταζουν να ειναι καλα τα ωαρια και ολα τα αλλα περι χαρακτηριστικων ειναι το "τυρακι".  Πως ο Μαστρομηνας επειδη ειναι πολυ επαγγελματιας λεει τα πραγματα με το ονομα τους. Αλλωστε, κατα τον αντρα μου, το dna του Δ δανεικου ωαριου αλλοιωνεται. Εγω παλι δεν το πιστευω. Εχω διαβασει το αρθρο που αποκαλυπτει πως θραυσματα του dna της μητρας απορροφαουνται απο το εμβρυο, αλλα δεν ν ξερουν σε τι βαθμο και εγω δεν πιστευω πως αλλοιωνεται το dna. Δε νομιζω...

γιατί μόνο δύο; δεν θα πάρετε δότρια μόνο για εσάς; ή έστω τα μισά από ότι βγάλει; μήπως για αυτό είναι 4000; που και πάλι για κάποια που κάνει ήδη εξωσωματική εκεί και απλά θα δώσει δύο πάλι πολλά δεν είναι τα 4; υποτίθεται πληρώνεις τα μισά δικά της έξοδα; πως πάει; δεν ρωτήσατε λεπτομέρειες τι είναι αυτό που πληρώνεις και γιατί μόνο δύο; ό,τι ξέρω για δανεικά τα ξέρω από τα ξένα φόρουμς εδώ δεν το έχω ψάξει αλλά εκεί μια δότρια πάει μόνο σε σένα και όσα βγάλει είναι δικά σου! αν θέλεις να τα μοιραστείς επειδή είναι πολλά τότε σε ρωτάνε και κατεβάζουν το ποσό! όσο για το dna ναι παίρνει το μιτοχονδριακό, χαρακτηριστικά δεν αλλοιώνει βέβαια αλλά μέσα του κυκλοφορεί δικό σου αίμα. από εσένα το φτιάχνει. για τις φωτογραφίες δεν ξέρω τι παίζει αλλά φαντάζομαι ξέρουν τι κάνουν δεν θα δώσουν από γυναίκα με λάθος χρώματα ή υπερβολές σε μύτες αυτιά σχήμα κρανίου κλπ κλπ!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 30 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

γιατί μόνο δύο; δεν θα πάρετε δότρια μόνο για εσάς; ή έστω τα μισά από ότι βγάλει; μήπως για αυτό είναι 4000; που και πάλι για κάποια που κάνει ήδη εξωσωματική εκεί και απλά θα δώσει δύο πάλι πολλά δεν είναι τα 4; υποτίθεται πληρώνεις τα μισά δικά της έξοδα; πως πάει; δεν ρωτήσατε λεπτομέρειες τι είναι αυτό που πληρώνεις και γιατί μόνο δύο; ό,τι ξέρω για δανεικά τα ξέρω από τα ξένα φόρουμς εδώ δεν το έχω ψάξει αλλά εκεί μια δότρια πάει μόνο σε σένα και όσα βγάλει είναι δικά σου! αν θέλεις να τα μοιραστείς επειδή είναι πολλά τότε σε ρωτάνε και κατεβάζουν το ποσό! όσο για το dna ναι παίρνει το μιτοχονδριακό, χαρακτηριστικά δεν αλλοιώνει βέβαια αλλά μέσα του κυκλοφορεί δικό σου αίμα. από εσένα το φτιάχνει. για τις φωτογραφίες δεν ξέρω τι παίζει αλλά φαντάζομαι ξέρουν τι κάνουν δεν θα δώσουν από γυναίκα με λάθος χρώματα ή υπερβολές σε μύτες αυτιά σχήμα κρανίου κλπ κλπ!

Βαζουν μονο δυο διοτι ετσι οριζει η νομοθεσια. Ισως επειτα απο τοσες 3δυμες κυησεις το εκαναν αυστηροτερο γιατι ηταν επικινδυνο. Στο εξωτερικο υπαρχει καθεστως που διεπεται απο αλλο νομοθετικο πλαισιο.

Το ποσο ειναι αυτο γιατι εχουν να πληρωσουν τα λειτουργικα εξοδα του χωρου, φαρμακα, εργαστηριακο ς εξοπλισμος, συντηρηση, μισθοι για τους συνεργατες γυναικολογους ιατροιους (σορρυ βρε κοριτσια, αυτο το back space πολυ με ταλαιπωρει! Δεν δουλευει!), βιολογους, εμβρυολογους, γενετιστες, μαιες, γραμματεις, κλπ κςι να βγαλουν κςι και κερδος.

Οσο για τα χαρακτηριστικα, πολυ με στενοχωρησε που δεν σημειωσαν το σχημα πχ της μυτης ή του προσωπου. Οπως εχω ξαναγραψει σιγα μην θυμουνται πως ειναι η καθε μια μας επειτα απο 3 και πλεον μηνες που θα ερθει η σειρα μας για να ασχοληθουν!

Τελος παντων. Ετσι ηρθαν τα πραγματα, ετσι θα πορευτουμε.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia1972 είπε:

Βαζουν μονο δυο διοτι ετσι οριζει η νομοθεσια. Ισως επειτα απο τοσες 3δυμες κυησεις το εκαναν αυστηροτερο γιατι ηταν επικινδυνο. Στο εξωτερικο υπαρχει καθεστως που διεπεται απο αλλο νομοθετικο πλαισιο.

Το ποσο ειναι αυτο γιατι εχουν να πληρωσουν τα λειτουργικα εξοδα του χωρου, φαρμακα, εργαστηριακο ς εξοπλισμος, συντηρηση, μισθοι για τους συνεργατες γυναικολογους ιατροιους (σορρυ βρε κοριτσια, αυτο το back space πολυ με ταλαιπωρει! Δεν δουλευει!), βιολογους, εμβρυολογους, μαιες, γραμματεις, κλπ κςι να βγαλουν κςι και κερδος.

Οσο για τα χαρακτηριστικα, πολυ με στενοχωρησε που δεν σημειωσαν το σχημα πχ της μυτης ή του προσωπου. Οπως εχω ξαναγραψει σιγα μην θυμουνται πως ειναι η καθε μια μας επειτα απο 3 και πλεον μηνες που θα ερθει η σειρα μας για να ασχοληθουν!

Τελος παντων. Ετσι ηρθαν τα πραγματα, ετσι θα πορευτουμε.

όχι δεν ρώτησα αυτό! φυσικά και θα σου βάλουν δύο και όχι τρία γιατί δεν θα το ρισκάρουν για τρίδυμα! απλά λέω θα δώσεις 4000 για δύο ωάρια ή για δύο βλαστοκύστες; δεν θα πάρεις 7 8 να γονιμοποιηθούν με το σπέρμα του συζύγου να δεις πόσα είναι οκ να βάλεις δύο και να κρατήσεις τα υπόλοιπα; αν κάτι πάει στραβά και δεν έχεις εγκυμοσύνη ξαναδίνεις 4 χιλιάρικα; και πως είναι τόσο σίγουροι ότι θα πάρεις δύο τέλεια; σε πόσα θα βάλουν το σπέρμα του συζύγου; τα υπόλοιπα τι γίνονται; αν είναι 4000 για μια διέγερση σα να την έκανες εσύ και ότι βγάλει η δότρια είναι δικά σας να τα κάνετε ότι θέλετε ναι οκ είναι σα να τα έκανες εσύ και να πληρωνες. αλλά είναι λίγο θολό το δύο τέλεια ωάρια μόνο. εκτός αν δεν το ρώτησες. εκτός αν εννοούν 2 σκέτα ωάρια και ότι βγει. σόρυ που ρωτάω αλλά είναι και επειδή θέλω να ξέρω και για μένα αν χρειαστώ τι παίζει να πάω ενημερωμένη αλλά και για σένα να ξέρεις τι πληρώνεις στο τέλος τέλος! τώρα θα ξαναπάτε όταν σας βρουν τα ωάρια; πως θα γίνει;


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Εμεις καταλαβαμε πως ολη η προσπαθεια γινεται για 2 βλαστοκυστες. Αυτο μας αναλογει. Εαν θελεις μπορεις να ρωτησεις τηλεφωνικως την συνεργατιδα του γιατρου την κ. Θεοφιλοπουλου και θα σου πει. Εμεις δεν ρωτησαμε πολλα γιατι ειναι η τελευταια μας προσπαθεια. Επισης ο αντρας μου γνωριζεται με τον Μαστρομηνα μεσω της δουλειας του και θεωρει πως ειναι πολυ ενταξει. Παρε παντως να ενημερωθεις. Δεν χανεις τιποτα. Αχρειαστο να 'ναι! Εμεις παντως αυτο καταλαβαμε.

Το επομενο βημα ειναι πως οταν βρεθει η δοτρια, σε καλουν και για να συχρονιστουν οι δυο ορανισμοι, η ληπτρια αρχιζει Arvecap και στη συνεχεια προετοιμαζουν το ενδομητριο με cyclacour, utrogestan, κλπ. Ισως να χρειαστει να καταψυχθουν οι βλαστοκυστες και να ετοιμαστει η ληπτρια τον επομενο μηνα.


4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι φυσικά αν έρθει η ώρα θα ενημερωθώ! πάντως πχ στο embio τώρα που κοιτάω γράφει τα εξής

''Σε μερικές περιπτώσεις, η δότρια των ωαρίων αντιδρά πολύ καλά στα φάρμακα, με αποτέλεσμα να είναι διαθέσιμος ένας μεγάλος αριθμός ωαρίων. Κάποια από τα έμβρυα που μένουν μετά την εμβρυομεταφορά μπορούν να καταψυχθούν, αν είναι καλής ποιότητας, για να τα χρησιμοποιήσετε στο μέλλον. Θα ενημερωθείτε γι' αυτό και, εάν επιθυμείτε, μπορούμε να καταψύξουμε και να διατηρήσουμε τα έμβρυά σας που περίσσεψαν μετά την εμβρυομεταφορά.''

οπότε φαντάζομαι και στον μαστρομηνά κάπως έτσι θα γίνεται εκτός αν πάει τιμολογιακά! σε καμία περίπτωση δεν σπέρνω αμφιβολίες έτσι; δεν γνωρίζω τι γίνεται και η όποια πληροφόρηση που έχω είναι από το εξωτερικό που είτε παίρνεις ολόκληρη δότρια για εσένα είτε κάνεις egg sharing για να πέσει το κόστος στο μισό! φυσικά και θα κάνουν το καλύτερο οι άνθρωποι εκεί μέσα δεν το συζητώ! απλά ξέρεις είμαι με την εντύπωση τόσο καιρό ότι θα έχεις και 2 3 κατάψυξη για το μέλλον! και είπες έχει τρίμηνη αναμονή; θα χαλαρώσετε το καλοκαίρι και θα είσαστε έτοιμοι! πάντως για τα χαρακτηριστικά έτσι και αλλιώς δεν έχουν φωτοτυπίες από τις ταυτότητες; δλδ και να μη σου ζητήσουν ξέρουν πως είσαι! και αν ειναι και καμια 20αρια χρόνια πριν η ταυτότητα όπως η δική μου και είμαστε νέες και ωραίες και διαλέξουν παρόμοια χαρακτηριστικά άντε τότε θα μας βγουν ζιζέλ και μπραντ πιτ τα παιδιά! :-D


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...