Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΕ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΜΑΝΟΥΛΑ ΘΑ ΓΙΝΩ!!!


Recommended Posts

1 ώρα πρίν, Georgia1972 είπε:

Ωωωω! Τι γλυκοοοοος!.... Θα γινουν τα καλυτερα φιλαρακια!

Για το κεντρο, ναι. Συμφωνω. Αν και εχω συναντησει κοπελες που διαφωνουν. Εγω ξερω παντως απο τον αντρα μου που δουλευε καποτε φαρμακα εξωσωματικης πως ο Μαστρομηνας και ο Παντος ηταν οι δυο πρωτοι που ασχοληθηκαν εδω και 20 με την εξωσωματικη. Ολοι οι αλλοι ανοιξαν 10 χρονια μετα. Δεν τους ακυρωνω, απλως θελω να πω πως αυτοι και οι ομαδες τους εχουν μεγαλη εμπειρια.

Συμφωνώ για το κέντρο έχω κάνει τις 2 προσπάθειες εκεί!Τα εργαστήρια χρησιμοποίησα κ η ετ που έπιασε μου την έκανε ο ίδιος ο Μαστρομηνάς είναι φοβερός κ σε ηρεμεί πάρα πολύ σε πληροφορώ ότι είναι από τους φθηνούς...η γενετίστρια είναι γνωστή μου κ ότι χρειάζομαι την ρωτάω..κ κάναμε κ διασταύρωση για τα φάρμακα που πέρνω για τις μετρήσεις για όλα!!Πιστεύω ότι θα σου πάνε όλα καλά μα όλα τέλεια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 49 λεπτά , λουκουμαδακι είπε:

ναι φυσικά αν έρθει η ώρα θα ενημερωθώ! πάντως πχ στο embio τώρα που κοιτάω γράφει τα εξής

''Σε μερικές περιπτώσεις, η δότρια των ωαρίων αντιδρά πολύ καλά στα φάρμακα, με αποτέλεσμα να είναι διαθέσιμος ένας μεγάλος αριθμός ωαρίων. Κάποια από τα έμβρυα που μένουν μετά την εμβρυομεταφορά μπορούν να καταψυχθούν, αν είναι καλής ποιότητας, για να τα χρησιμοποιήσετε στο μέλλον. Θα ενημερωθείτε γι' αυτό και, εάν επιθυμείτε, μπορούμε να καταψύξουμε και να διατηρήσουμε τα έμβρυά σας που περίσσεψαν μετά την εμβρυομεταφορά.''

οπότε φαντάζομαι και στον μαστρομηνά κάπως έτσι θα γίνεται εκτός αν πάει τιμολογιακά! σε καμία περίπτωση δεν σπέρνω αμφιβολίες έτσι; δεν γνωρίζω τι γίνεται και η όποια πληροφόρηση που έχω είναι από το εξωτερικό που είτε παίρνεις ολόκληρη δότρια για εσένα είτε κάνεις egg sharing για να πέσει το κόστος στο μισό! φυσικά και θα κάνουν το καλύτερο οι άνθρωποι εκεί μέσα δεν το συζητώ! απλά ξέρεις είμαι με την εντύπωση τόσο καιρό ότι θα έχεις και 2 3 κατάψυξη για το μέλλον! και είπες έχει τρίμηνη αναμονή; θα χαλαρώσετε το καλοκαίρι και θα είσαστε έτοιμοι! πάντως για τα χαρακτηριστικά έτσι και αλλιώς δεν έχουν φωτοτυπίες από τις ταυτότητες; δλδ και να μη σου ζητήσουν ξέρουν πως είσαι! και αν ειναι και καμια 20αρια χρόνια πριν η ταυτότητα όπως η δική μου και είμαστε νέες και ωραίες και διαλέξουν παρόμοια χαρακτηριστικά άντε τότε θα μας βγουν ζιζέλ και μπραντ πιτ τα παιδιά! :-D

Δεν ξερω λουκουμαδακι μου. Ελπιζω να ειναι ο8πως τα λες. Χαιρομαι που τα βλεπεις αισιοδοξα. Εγω παλι, δυσκολευομαι....

πρίν από 42 λεπτά , DIMITRAS είπε:

Συμφωνώ για το κέντρο έχω κάνει τις 2 προσπάθειες εκεί!Τα εργαστήρια χρησιμοποίησα κ η ετ που έπιασε μου την έκανε ο ίδιος ο Μαστρομηνάς είναι φοβερός κ σε ηρεμεί πάρα πολύ σε πληροφορώ ότι είναι από τους φθηνούς...η γενετίστρια είναι γνωστή μου κ ότι χρειάζομαι την ρωτάω..κ κάναμε κ διασταύρωση για τα φάρμακα που πέρνω για τις μετρήσεις για όλα!!Πιστεύω ότι θα σου πάνε όλα καλά μα όλα τέλεια

Ευχαριστω Δημητρουλα. Να πανε σε ολες μας καλα.

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Aλο-Αλο!

Πολύ μου αρέσει που μπαίνω κ έχω να διαβάσω ένα σωρό σελίδες όπως παλιά!

Μελένια κ γω ίδιας μέρας βλαστοκύστες είχα βάλει κ νομίζω θα σου δείξει κ στις 20/5 η χοριακή.  Στις 23 βέβαια, θα έχεις 1 πιο χορταστικό νούμερο :) 

Άντζι κάνε ό,τι σε ευχαριστεί λοιπόν κ μην τους αφήνεις να σε στεναχωρούν. Πρόσεχε μόνο γιατί οι συγγενείς πολές φορές, ίσως κ άθελά τους, σπέρνουν διχόνοιες στο ζευγάρι. Το έχω ζήσει στο παρελθόν...Κ είναι όπως τα είπε το Μαράκι. Τα λόγια που ειπώθηκαν σε μια άσχημη στιγμή ακόμα κ για ασήμαντα θέματα μένουν για πολύ καιρό.

Μαράκι να ζήσετε κ να χαίρεστε το αντράκι σας! Έκοψε τα αλεσμένα; Πάει κ αυτός, μεγάλωσε!

Δημητρό, δεν πήγες στους Depeche τελικά ε?  Αν πέσεις εσύ βρε που είσαι το πιο ανεβαστικό άτομο του φόρουμ εμείς τι θα κάνουμε; Φταίει κ ο παλιόκαιρος που είναι μουντός. Εχεις κάβα τα εμβρυάκια κ πάς για ε/τ. Αυτό δεν περίμενες τόσο καιρό;

Βρε, το λουκουμαδάκι με το χορευταράδικο μωράκι :) 

Νατασσού παρλάρετε με το μπεμπάκο; Το σκύλο τον είχα ξεχάσει! Απέκτησε φιλαράκι τώρα! Δεσποινιώ! Δίαιτα σας κάνει ο μπέμπης, δε θα μείνει γραμμάριο από την εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , stroll είπε:

Aλο-Αλο!

Πολύ μου αρέσει που μπαίνω κ έχω να διαβάσω ένα σωρό σελίδες όπως παλιά!

Μελένια κ γω ίδιας μέρας βλαστοκύστες είχα βάλει κ νομίζω θα σου δείξει κ στις 20/5 η χοριακή.  Στις 23 βέβαια, θα έχεις 1 πιο χορταστικό νούμερο :) 

Άντζι κάνε ό,τι σε ευχαριστεί λοιπόν κ μην τους αφήνεις να σε στεναχωρούν. Πρόσεχε μόνο γιατί οι συγγενείς πολές φορές, ίσως κ άθελά τους, σπέρνουν διχόνοιες στο ζευγάρι. Το έχω ζήσει στο παρελθόν...Κ είναι όπως τα είπε το Μαράκι. Τα λόγια που ειπώθηκαν σε μια άσχημη στιγμή ακόμα κ για ασήμαντα θέματα μένουν για πολύ καιρό.

Μαράκι να ζήσετε κ να χαίρεστε το αντράκι σας! Έκοψε τα αλεσμένα; Πάει κ αυτός, μεγάλωσε!

Δημητρό, δεν πήγες στους Depeche τελικά ε?  Αν πέσεις εσύ βρε που είσαι το πιο ανεβαστικό άτομο του φόρουμ εμείς τι θα κάνουμε; Φταίει κ ο παλιόκαιρος που είναι μουντός. Εχεις κάβα τα εμβρυάκια κ πάς για ε/τ. Αυτό δεν περίμενες τόσο καιρό;

Βρε, το λουκουμαδάκι με το χορευταράδικο μωράκι :) 

Νατασσού παρλάρετε με το μπεμπάκο; Το σκύλο τον είχα ξεχάσει! Απέκτησε φιλαράκι τώρα! Δεσποινιώ! Δίαιτα σας κάνει ο μπέμπης, δε θα μείνει γραμμάριο από την εγκυμοσύνη.

Αλλο αλλο σήμερα λιακάδα κ σηκώθηκα διαφορετικά....έπλυνα εσωτερικά το πουλμανάκι που απο τη συναυλία είχε γίνει χαλι μαύρο..τους μη πω πελάτες μας ...έβαλα πλυντήριο έχω ήδη μαγειρέψει κ σταμάτησα τώρα λίγο πριν αρχίσω ξεσκόνισμα κ σφουγγάρισμα!!Έφυγε κ η περίοδος μου συνήρθα!!Ναι είναι κάβα τα μωράκια μου κ ελπίζω να συγχρονιστώ με το τικεράκι σου κ μαζί με το καλοκαίρι να έχω ευχάριστα!!Να φουσκώσω με μωράκι κ να μπεί η άνοιξη στη ζωή μου με ένα ωραιότατο πυρεξάκι!!!!Χαμογελάμε λέμε!!Την Τρίτη το πρωι θα έχω νέα που θα με δει ο κυρ γιατρός άντε τραβάμε κουπί...χαχαχα...μαζί με τη χοριακή της Μελένιας μας θα έχω κάνει ένα βήμα κ εγώ πιο κοντά στις μωρουδίλες...ελα όσες απομείναμε να περνουμε σειρά:wub:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Στέλνω εδώ γιατί θέλω τη βοήθειά σας. Έχω ανοίξει και ένα θέμα αλλά στέλνω εδώ τώρα που είστε πολλές.. .

Έκανα τεστ ωορρηξίας για πρώτη φορά.  Έχω κυκλο από 22 ημερών μέχρι 28. Τους 2 τελευταίους μήνες ήταν σταθερά 28ημερων . Ξεκίνησα από την 7η ημέρα τα τεστ και μέχρι σήμερα μου βγαίνουν μονίμως αρνητικά.... Έχω φοβηθεί πολύ. Υπάρχει περίπτωση να μην κάνω ωορρηξία;

Να σημειώσω πως σε όλα τα τεστ είτε δεν έβγαινε καθόλου η 2η γραμμη είτε έβγαινε μια πααρα πολύ άχνη. (Βγάζεις τα μάτια σου για να τη διακρίνεις) Προχθές μόνο το απόγευμα βγήκε μια σκούρα γραμμή(ροζ ανοιχτο πολυ) αλλά κι αυτή σε σχέση με τη γραμμή ελέγχου ήταν πολύ πιο ανοιχτόχρωμη δλδ αρνητικό κι εκείνο το τεστ.

Υπάρχει περίπτωση να μην έκανα ωορρηξία ή η ορμόνη να ανέβηκε λίγες ώρες μετά από εκείνη την ώρα που είχα στο τεστ την ποιο ευδιάκριτη  γραμμουλα; γιατί την επόμενη μέρα που έκανα το τεστ (κάπου 16ωρες μετά) περίμενα να βγάλει σκούρα γραμμή και τελικά δεν έβγαλε τπτ  απολύτως. 

Να σημειώσω τέλος ότι αυτές τις μέρες έχω ψιλοπονακια και προχθες ειχα και λίγες εκκρίσεις (κάθε μήνα έτσι καταλάβαινα την ωορρηξία  μου)

Έχω μια κορούλα 2 ετών και προσπαθώ για 2ο... οποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ας μου στείλει. 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έτσι μπράβο Δημητρούλα! Τώρα σε αναγνωρίζουμε! 

Φαρμακοτρίφτρα καλώς ήρθες! έχει πολύ πλάκα το όνομά σου, είναι ενδεικτικό της κατάστασης όσων από μας έχουνε περάσει από διαδικασίες εξωσωματικής!  Νομίζω ότι ο πιο αξιόπιστος τρόπος για τη διαπίστωση ωορρηξίας είναι ο υπέρηχος σε συνδυασμό με τις εξετάσεις αίματος (προγεστερόνη, κλπ). Ποιό τεστ χρησιμοποίησες; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Στέλνω εδώ γιατί θέλω τη βοήθειά σας. Έχω ανοίξει και ένα θέμα αλλά στέλνω εδώ τώρα που είστε πολλές.. .

Έκανα τεστ ωορρηξίας για πρώτη φορά.  Έχω κυκλο από 22 ημερών μέχρι 28. Τους 2 τελευταίους μήνες ήταν σταθερά 28ημερων . Ξεκίνησα από την 7η ημέρα τα τεστ και μέχρι σήμερα μου βγαίνουν μονίμως αρνητικά.... Έχω φοβηθεί πολύ. Υπάρχει περίπτωση να μην κάνω ωορρηξία;

Να σημειώσω πως σε όλα τα τεστ είτε δεν έβγαινε καθόλου η 2η γραμμη είτε έβγαινε μια πααρα πολύ άχνη. (Βγάζεις τα μάτια σου για να τη διακρίνεις) Προχθές μόνο το απόγευμα βγήκε μια σκούρα γραμμή(ροζ ανοιχτο πολυ) αλλά κι αυτή σε σχέση με τη γραμμή ελέγχου ήταν πολύ πιο ανοιχτόχρωμη δλδ αρνητικό κι εκείνο το τεστ.

Υπάρχει περίπτωση να μην έκανα ωορρηξία ή η ορμόνη να ανέβηκε λίγες ώρες μετά από εκείνη την ώρα που είχα στο τεστ την ποιο ευδιάκριτη  γραμμουλα; γιατί την επόμενη μέρα που έκανα το τεστ (κάπου 16ωρες μετά) περίμενα να βγάλει σκούρα γραμμή και τελικά δεν έβγαλε τπτ  απολύτως. 

Να σημειώσω τέλος ότι αυτές τις μέρες έχω ψιλοπονακια και προχθες ειχα και λίγες εκκρίσεις (κάθε μήνα έτσι καταλάβαινα την ωορρηξία  μου)

Έχω μια κορούλα 2 ετών και προσπαθώ για 2ο... οποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ας μου στείλει. 

γεια! ωραίο νικ! από φάρμακα ξέρουμε καλά! :-P

τι ηλικία έχεις; το κοριτσάκι σου το συνέλαβες εύκολα; πότε σου ξαναήρθε περίοδος μετά τη γέννα; οι 22 μέρες είναι οριακά λίγες οπότε εκείνους τους μήνες μπορεί να υπάρχει θέμα! στις 28 είναι καλύτερα τα πράγματα. καλά κάνεις και ξεκινάς από την 7η μέρα γιατί στους ενδιάμεσους κύκλους με 24 26 μέρες πχ μπορεί η ωορρηξία να γίνεται 9η 10η μέρα. το ότι είδες αλλαγή στην γραμμή είναι καλό. σημαίνει ότι η ορμόνη κάνει άνοδο και σε συνδιασμό με τα υγρά και τα πονάκια σημαίνει ότι η ωορρηξία ετοιμάζεται. το αν γίνεται όμως αυτό πρέπει να το δει γιατρός με υπέρηχο. για το αν είναι μια νορμάλ ωορρηξία με ωάριο γονιμοποιήσιμο πρέπει να κάνεις κάποιες ορμονολογικές 2η 3η μέρα του κύκλου (οιστραδιόλη,προλακτίνη,fsh,lh) και 7 μέρες μετά την ωορρηξία για εξέταση προγεστερόνης. επίσης αν θες μέτρησε πόσες μέρες μεσολαβούν από το ελαφρύ ροζ τεστ μέχρι να αδιαθετήσεις για να δεις περίπου που κυμαίνεται το δεύτερο μέρος του κύκλου! θα σου πρότεινα να συνεχίσεις τα τεστ μέχρι την 16η 17η μέρα ακόμα και αν ο κύκλος σου είναι μικρός για να επιβεβαιώσεις ότι η μόνη άνοδος της lh ήταν τότε με το αχνό τεστ και τα υγρά! παρόλα αυτά. αν ξεκίνησες τώρα τα τεστ μπορεί να ήταν τυχαίο. να μην είχε μεγάλη συγκέντρωση η ορμόνη στα ούρα και για αυτό να μην έγινε έντονο ροζ. για μένα η καλύτερη ώρα ήταν στις 2 το μεσημέρι και ξανά στις 5 το απόγευμα για διπλοτσεκάρισμα. τις δικές σου κατάλληλες θα τις βρεις στην πορεία! να μην έχεις πάει τουαλέτα τουλάχιστον 2 με 3 ώρες πριν έτσι; αν δεις ότι συνεχίζεται το ίδιο βιολί και τον άλλο μήνα θα πρότεινα μια εξέταση στον γιατρό για ορμονολογικές υπερηχογραφικό έλεγχο και να του αναφέρεις αυτά τα πάνω κάτω του κύκλου. να αναφέρεις επίσης ποια μέρα γίνεται το τεστ αχνό και πόσες μέρες μετά αδιαθετείς!

νταξ στρολ το τερματίζουμε πλέον εδώ μέσα! σε λίγο θα λέμε όλες τα ίδια καρμπόν! :D


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Λουκουμαδάκι μου το έχεις κάνει επιστήμη πωωωω εμ δεν εχω ασχοληθεί μόνο μετά την υστερο καταλαβαινω ωορηξία υγρα πηχτα πιφφφ από ορμονολογικές οκ οποτε κάνω διέγερση τα εμπεδώνω τα πράγματα...ε ρε φίλη 

Στρολίτσα μου να αρχίζω σβούρες ανέβηκα φτάνει η μουτζουφλια..για καλά πράγματα προσπαθουμε άλλωστε!!

Φαρμακοτριφτενα μου στμφωνώ με τα κορίτσια εαν δε βγάζεις άκρη με τα τεστ προσπάθησε αυτά που σου είπαν!

Με λένιααα καλέε???

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια μου. Τι κανετε?

Δημητρουλα μου εδω ειμαι αγαπη, σας διαβαζω αλλα απο χθες το απογευμα δεν ειμαι κ πολυ καλα. "Χασαμε" εναν πολυ κοντινο μου θειο, το περιμεναμε βεβαια, αλλα οπως κ να 'χει... ποναει!

Παιχνιδια της ζωης! Τι να γινει... προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηρεμη γινεται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 36 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου. Τι κανετε?

Δημητρουλα μου εδω ειμαι αγαπη, σας διαβαζω αλλα απο χθες το απογευμα δεν ειμαι κ πολυ καλα. "Χασαμε" εναν πολυ κοντινο μου θειο, το περιμεναμε βεβαια, αλλα οπως κ να 'χει... ποναει!

Παιχνιδια της ζωης! Τι να γινει... προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηρεμη γινεται!

Ζωή σε εσας κ απο δω κ πέρα μόνο χαρες...ελπιζω να σταμάτησε να πονάει ο άνθρωπος κ να ηρεμησε...

Να είσαι ηρεμη κοπέλα μου δεν αλλάζουν κάποια πράγματα!!

Φιλάκια σου πολλά

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Me-Lenia είπε:

Γεια σας κοριτσακια μου. Τι κανετε?

Δημητρουλα μου εδω ειμαι αγαπη, σας διαβαζω αλλα απο χθες το απογευμα δεν ειμαι κ πολυ καλα. "Χασαμε" εναν πολυ κοντινο μου θειο, το περιμεναμε βεβαια, αλλα οπως κ να 'χει... ποναει!

Παιχνιδια της ζωης! Τι να γινει... προσπαθω να ειμαι οσο πιο ηρεμη γινεται!

μελένια μου ζωή σε εσάς! συλλυπητήρια!


 Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ που μου απαντήσατε!

Λουκουμαδακι Το nickname είναι το επάγγελμά  μου, παρ'όλα αυτά δε σκαμπαζω πολλά επί του θέματος. Από αλλά φάρμακα ό,τι θελετε εδω. Χαχα

Την κόρη μου την έπιασα κυριολεκτικά στον αέρα.  Με τον άντρα μου τότε κάναμε διακεκομενες επαφές και ίσως μια φορά μου είπε ότι άργησε κάπως να απομακρυνθεί. Και ξέρετε νόμιζα πως και τώρα θα είναι τόσο εύκολο....

Περίοδο έχω εδώ και 1,5χρ. Μια φορά είχα κυκλο 21ημερων οι περισσότεροι  ήταν 25 και τώρα τελευταία 28. Ποτέ παραπανω. Για να μην έχω κάνει ωορρηξία ακόμα μου φαίνεται απίθανο  να κάνω σε 2-3 μέρες γιατί τότε μιλάμε για κυκλο άνω των 31ημερων  που δεν έχω κάνει ποτέ στη ζωή μου.

Τις μετρήσεις τις κάνω 12 και 5μμ. Με εξαίρεση χθες που έκανα τη 2η το βράδυ επίτηδες γιατί από τις 5μμ μέχρι τις 12 της επομένης θεώρησα πως ίσως υπάρχει μεγάλη απόσταση. 

Να σας ρωτήσω κάτι.. . Εσάς σας βγαίνει άχνη γραμμή γενικώς ή σας βγαίνει πριν την ωορρηξια; ένα κορίτσι μου είπε ότι της βγαίνει άχνη ροζ πάντα πριν γίνει έντονη  (θετικό τεστ) σε σας;

Α Επίσης είναι 30 χρ.  Και γενικά την ωορρηξία την καταλαβαίνω γιατί συνήθως έχω μπόλικα υγρά και πόνους. Τώρα όμως σε αυτόν τον κυκλο μόνο προχθές είχα λίγα πονακια  και πολύ λίγα υγρά για μια μέρα  (ενώ συνήθως έχω για 3 σίγουρα) 


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια! Τι κανετε;

Φαρμακοτριφτενα καλως μας ηρθες!  Οντως πολυ καλο το ψευδωνυμο σου! Πιστευω πως τα κοριτσια τα ειπαν ολα.

Δρ. Λουκουμαδακι έγραψες παλι! :cool:

Στρολλακι τι κανεις;

Μελενια μου ζωη σε σας.... Να ζησεις να τον θυμασαι τον θειο σου... Να θυμασαι: μια ψυχουλα εφυγε, μια ψυχουλα θα 'ρθει....

Δημητρουλα πως παν'  τα κεφια;

Φιλια σε ολες!

  • Μου αρέσει 1

4OQ2p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!

Στέλνω εδώ γιατί θέλω τη βοήθειά σας. Έχω ανοίξει και ένα θέμα αλλά στέλνω εδώ τώρα που είστε πολλές.. .

Έκανα τεστ ωορρηξίας για πρώτη φορά.  Έχω κυκλο από 22 ημερών μέχρι 28. Τους 2 τελευταίους μήνες ήταν σταθερά 28ημερων . Ξεκίνησα από την 7η ημέρα τα τεστ και μέχρι σήμερα μου βγαίνουν μονίμως αρνητικά.... Έχω φοβηθεί πολύ. Υπάρχει περίπτωση να μην κάνω ωορρηξία;

Να σημειώσω πως σε όλα τα τεστ είτε δεν έβγαινε καθόλου η 2η γραμμη είτε έβγαινε μια πααρα πολύ άχνη. (Βγάζεις τα μάτια σου για να τη διακρίνεις) Προχθές μόνο το απόγευμα βγήκε μια σκούρα γραμμή(ροζ ανοιχτο πολυ) αλλά κι αυτή σε σχέση με τη γραμμή ελέγχου ήταν πολύ πιο ανοιχτόχρωμη δλδ αρνητικό κι εκείνο το τεστ.

Υπάρχει περίπτωση να μην έκανα ωορρηξία ή η ορμόνη να ανέβηκε λίγες ώρες μετά από εκείνη την ώρα που είχα στο τεστ την ποιο ευδιάκριτη  γραμμουλα; γιατί την επόμενη μέρα που έκανα το τεστ (κάπου 16ωρες μετά) περίμενα να βγάλει σκούρα γραμμή και τελικά δεν έβγαλε τπτ  απολύτως. 

Να σημειώσω τέλος ότι αυτές τις μέρες έχω ψιλοπονακια και προχθες ειχα και λίγες εκκρίσεις (κάθε μήνα έτσι καταλάβαινα την ωορρηξία  μου)

Έχω μια κορούλα 2 ετών και προσπαθώ για 2ο... οποια κοπέλα γνωρίζει κάτι ας μου στείλει. 

Κοριτσακι εγω χρησιμοποιουσα τα hometest και μια φορα μου εβγαλε την δευτερη γραμμουλα.... ετοιμαζομαι και γω και μιλαω και με γιατρο και την επομενη πηγα θεσσαλονικη( για σπερματενχυση) αλλα τζιφος οταν με ειδε ο γιατρος μου ειπε σε 8 μερες κοπελα μου θα κανεις οωρηξια.... δλδ για μενα δεν ειναι και πολυ αξιοπιστα... εγω να τονισω οτι εχω κυκλο μπαχαλο αλλα να... εδειξε θετικο χωρις να εχω οωρηξια. Ο γιατρος μου ειπε οτι εστω και λιγο να ανεβει η LH το τεστ την πιανει οποτε αν δεν σε δει γιατρος που ειδικευεται στους υπερηχους τπτ δεν ειναι σιγουρο.

  • Μου αρέσει 2

age.pngpreg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...