Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Αχ βρε κοριτσι ...5 μηνες δεν ειναι και κατι το τρομερο,σιγα τα αυγα.....!!!!!!!!!! Τι ηλικια εχεις αν επιτρεπεται?

27 στα 28 ειμαι! Το ξερω οτι δεν ειναι πολυς ο καιρος απλά γυρω μου μένουν όλες πάνω στο τρίμηνο ενώ εγώ τιποτα. Και να σου πω την αληθεια ξερω οτι καποια στιγμη θα ερθει απλα μου την ψιλοσπαει αυτο το καθε μηνα να προσπαθουμε κ καθε μηνα να μην εχουμε αποτελεσμα. Ειδικα αυτο το μηνα στεναχωρηθηκε και ο καλος μου, τον εχει παρει απο κατω γτ ηλπιζε να ερθει γρηγορα και βλεπει οτι δεν ερχεται και απογοητευεται.... ΅Ε στεναχωρηθηκα κ εγω 10 φορες παραπανω... Νταξει φαση ειναι θα περασει θα δεις απο βδομαδα θα ειμαι παλι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 2 λεπτά , noni90 είπε:

27 στα 28 ειμαι! Το ξερω οτι δεν ειναι πολυς ο καιρος απλά γυρω μου μένουν όλες πάνω στο τρίμηνο ενώ εγώ τιποτα. Και να σου πω την αληθεια ξερω οτι καποια στιγμη θα ερθει απλα μου την ψιλοσπαει αυτο το καθε μηνα να προσπαθουμε κ καθε μηνα να μην εχουμε αποτελεσμα. Ειδικα αυτο το μηνα στεναχωρηθηκε και ο καλος μου, τον εχει παρει απο κατω γτ ηλπιζε να ερθει γρηγορα και βλεπει οτι δεν ερχεται και απογοητευεται.... ΅Ε στεναχωρηθηκα κ εγω 10 φορες παραπανω... Νταξει φαση ειναι θα περασει θα δεις απο βδομαδα θα ειμαι παλι μια χαρα!

Εχετε χρονο μπροστα σας ,ειναι λιγος ο καιρος που προσπαθειτε και η ηλικια σας ειναι οτι πρεπει,μην σκεφτεσαι οτι κατι συμβαινει ,βγαλτο απο το κεφαλι σου.Μεχρι να καταλαβει ο οργανισμος σου το ξενο σωμα(σπερμα)και  να προσαρμοστει θελει λιγο ,βαλε και το ποσοστο σφαλματος στον υπολογισμο της ημερας ωορηξιας ,βαλε και το 25%-30% επιτυχιας σε καθε Σωστα υπολογισμενη ωορηξια .....οποτε  να τα αποτελεσματα σου!!!Μια χαρα εισαι απλα θελει λιγο χρονο και τυχη.Παρε ταινιες ωορηξιας για να ξερεις που βρισκεσαι βοηθανε παρα πολυ(εγω εχανα την ωορηξια μου γιατι υπολογιζα λαθος τις μερες και ενω ειχα ολα τα συμπτωματα και υποτιθεται οτι το καταλαβαινα τελικα με τις ταινιες διαπιστωσα οτι την εκανα πολυ νωριτερα),παρε και φυλλικο γιατι βοηθαει στη συλληψη καθως και η βιταμινη D3 ,δωσε και στον αντρουλι σου και καμια πολυβιταμινη για να γινει σουπερ ντουπερ το σπερμα και βουρ στο ψητο.Ολα καλα θα πανε

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Εχετε χρονο μπροστα σας ,ειναι λιγος ο καιρος που προσπαθειτε και η ηλικια σας ειναι οτι πρεπει,μην σκεφτεσαι οτι κατι συμβαινει ,βγαλτο απο το κεφαλι σου.Μεχρι να καταλαβει ο οργανισμος σου το ξενο σωμα(σπερμα)και  να προσαρμοστει θελει λιγο ,βαλε και το ποσοστο σφαλματος στον υπολογισμο της ημερας ωορηξιας ,βαλε και το 25%-30% επιτυχιας σε καθε Σωστα υπολογισμενη ωορηξια .....οποτε  να τα αποτελεσματα σου!!!Μια χαρα εισαι απλα θελει λιγο χρονο και τυχη.Παρε ταινιες ωορηξιας για να ξερεις που βρισκεσαι βοηθανε παρα πολυ(εγω εχανα την ωορηξια μου γιατι υπολογιζα λαθος τις μερες και ενω ειχα ολα τα συμπτωματα και υποτιθεται οτι το καταλαβαινα τελικα με τις ταινιες διαπιστωσα οτι την εκανα πολυ νωριτερα),παρε και φυλλικο γιατι βοηθαει στη συλληψη καθως και η βιταμινη D3 ,δωσε και στον αντρουλι σου και καμια πολυβιταμινη για να γινει σουπερ ντουπερ το σπερμα και βουρ στο ψητο.Ολα καλα θα πανε

Εισαι πολυ γλυκια και σε ευχαριστώ πολύ! Ηδη εχω χρησιμοποιησει 2 κυκλους τα τεστ ωορρηξιας, δεν επεφτα μέσα στη μερα ωορρηξιας μου αλλα κ παλι ειχα επαφες εκεινες τις μερες. Οποτε οι 4 μηνες ειναι κανονικα με πετυχημενες τις γονιμες μερες. Βιταμινουλες παιρνουμε κ οι 2 τις pregnacare εδω κ 1 μηνα.... Για να δουμε τι θα δουμε! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , noni90 είπε:

Εισαι πολυ γλυκια και σε ευχαριστώ πολύ! Ηδη εχω χρησιμοποιησει 2 κυκλους τα τεστ ωορρηξιας, δεν επεφτα μέσα στη μερα ωορρηξιας μου αλλα κ παλι ειχα επαφες εκεινες τις μερες. Οποτε οι 4 μηνες ειναι κανονικα με πετυχημενες τις γονιμες μερες. Βιταμινουλες παιρνουμε κ οι 2 τις pregnacare εδω κ 1 μηνα.... Για να δουμε τι θα δουμε! 

Δεν τις ξερω αυτες τις βιταμινες,εμενα ολοι οι γυναικολογοι μου ειπαν για φυλλικο πριν τις προσπαθειες και οτι βοηθαει πολυ στη συλληψη και μετα για την βιταμινη D3  που εχουμε σχεδον ολοι ελειψη διαβασα οτι και αυτη βοηθαει στη συλληψη αλλα και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης βοηθαει το εμβρυο και την εγκυο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , ΓΙΩΤΑ78 είπε:

Δεν τις ξερω αυτες τις βιταμινες,εμενα ολοι οι γυναικολογοι μου ειπαν για φυλλικο πριν τις προσπαθειες και οτι βοηθαει πολυ στη συλληψη και μετα για την βιταμινη D3  που εχουμε σχεδον ολοι ελειψη διαβασα οτι και αυτη βοηθαει στη συλληψη αλλα και κατα τη διαρκεια της εγκυμοσυνης βοηθαει το εμβρυο και την εγκυο.

Αυτες οι βιταμινες εχουν κ φυλλικο και D... και αλλες διαφορες βιταμινες..... Αλλα φως στο τουνελ δεν εχω δει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Antila είπε:

Σας ευχαριστω παρα πολυ!! <3 @anemoni1989 ειμαι 6+2 σημερα, δηλαδη με βαση τον κυκλο μου 23 ημερων, εχω 2 εβδομαδες και 2 μερες καθυστερησης. Μαλλον ειναι νωρις για καρδουλα αλλα μου αρκει να ειναι σωστα ολα στη θεση τους και να αναπτυσσεται σωστα η ολη κατασταση! Για να δουμε! Κραταω τις ευχες σας! :)

μπορει κ να ακούσετε!!!!

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Ελενακι μου δεν ξερω αν θα κρατηθώ μεχρι την παρασκευή χαχαχαα... Επειδή εχω και αλλο τεστ αν δεν ερθει θα κανω το πρωι αν βγει αρνητικό θα παω παρασκευη για χοριακη θα σκασω μεχρι να μαθω...

καλα λογικο να μην κρατηθεις χαχα!!κανε αυριο!!

2 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Ειμαι 8+3 σημερα... Αστα να πανε... Κλασσικα απο το μεσημερι και μετα εχω τα χαλια μ... Για να δούμε οσο περνανε οι βδομαδες... Ελπιζω να μειωθουν σημαντικά... Ή ακομα καλύτερα και να σταματήσουν... 

εχεις ακομα λιγο καιρο μπροστα σου...θα περασουν οι μερες κ θα εισαι καλυτερα ομως!!εγω δεν ειχα συχνα εμετους αλλα την ανακατοσουρα την ειχα καθε μερα...κ αυτο κουραστικο μου φανηκε...μετα περασε κ ξεκινησε το αγχος αν ειναι ολα καλα!μου ειχε πει κ ο γιατρος τοτε μς τις ανακατοσουρες οτι αυτο δειχνει οτι παμε καλα οποτε...


BBILp3.png8ZWsp3.pngAY0qp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , noni90 είπε:

Αυτες οι βιταμινες εχουν κ φυλλικο και D... και αλλες διαφορες βιταμινες..... Αλλα φως στο τουνελ δεν εχω δει.

χαχαχαχ και η Νικολουλη δεν τους βρισκει αμεσως τους εξαφανισμενους !!!! Περιμενε και θα δεις ;)

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , noni90 είπε:

Αυτες οι βιταμινες εχουν κ φυλλικο και D... και αλλες διαφορες βιταμινες..... Αλλα φως στο τουνελ δεν εχω δει.

αχ νονι σε καταλαβαινω πως νιωθεις αλλα φαση ειναι θα περασει τωρα που θα ξεκινησεις παλι προσπαθειες πιστευω θα τα πατε καλητερα θα ειναι χριστουγεννιατικο το δωρακι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , elenakii22 είπε:

 

καλα λογικο να μην κρατηθεις χαχα!!κανε αυριο!!

 

Σιγουρα θα κανω οσο περνάει η ωρα και δεν βλεπω αιμα τοσο θελω να κανω κι αλλο τεστ....:oops:


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Μάντη είπε:

Σιγουρα θα κανω οσο περνάει η ωρα και δεν βλεπω αιμα τοσο θελω να κανω κι αλλο τεστ....:oops:

Αντε κοριτσάκι μου φτιαξε μας τη μερα!!!! Μακαρι χαίρομαι αντε κρατήσου μεχρι αυριο!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Αντε κοριτσάκι μου φτιαξε μας τη μερα!!!! Μακαρι χαίρομαι αντε κρατήσου μεχρι αυριο!!!

Μακαρι κοριτσια μου να εχω καλα νεα... Ελπιζω αυριο να δείξει...:shock:

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου τι κάνετε; Έκανα 15 βήματα και κουράστηκα. Να το μετρήσω σαν σύμπτωμα ή φταίει που βγήκα με μια φίλη και φάγαμε λες και θα τελείωνε αύριο το φαγητό από τον πλανήτη, ειπια και τρία σφηνάκια μαστίχα; 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , alina80 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Έκανα 15 βήματα και κουράστηκα. Να το μετρήσω σαν σύμπτωμα ή φταίει που βγήκα με μια φίλη και φάγαμε λες και θα τελείωνε αύριο το φαγητό από τον πλανήτη, ειπια και τρία σφηνάκια μαστίχα; 

χα χα χα συμπτωμα συμπτωμα τι να σου κανει λιγο μαστιχα!!!

πρίν από 33 λεπτά , Μάντη είπε:

Σιγουρα θα κανω οσο περνάει η ωρα και δεν βλεπω αιμα τοσο θελω να κανω κι αλλο τεστ....:oops:

ωχ σε εχει πιασει το μανιακο για τεστ ε ??? το εχω παθει κ εγω. κρατησου ομως  μεχρι το πρωι εστω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , alina80 είπε:

Κορίτσια μου τι κάνετε; Έκανα 15 βήματα και κουράστηκα. Να το μετρήσω σαν σύμπτωμα ή φταίει που βγήκα με μια φίλη και φάγαμε λες και θα τελείωνε αύριο το φαγητό από τον πλανήτη, ειπια και τρία σφηνάκια μαστίχα; 

Ααα τι καλα!!! Εγω λεω να το παρουμε σαν σύμπτωμα:-) αυτο θέλουμε!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , linaa είπε:

 

ωχ σε εχει πιασει το μανιακο για τεστ ε ??? το εχω παθει κ εγω. κρατησου ομως  μεχρι το πρωι εστω! 

Ακριβως αυτο με εχει πιάσει ευτυχώς εχω ακομα 4 τεστακιαααα μου έρχεται να τα κανω ολα.....! Αν και κατι μου λεει οτι μεχρι αυριο θα ερθει η ακατονόμαστη εχω πολλα λευκα υγρα...


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...