Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Είμαι στο εξωτερικό ! Δεν ρώτησα γιατί μου είπαν απλά λόγω ηλικίας από 37 και πάνω δεν βάζουμε δυο έμβρυα … εγω είμαι 38 χρόνων … και έτσι δεν επεκτάθηκα … πριν την μεταφορά το ζήτησα ξανά από έναν άλλο γιατρό και μου είπε όχι … έτσι βάλαμε ένα … σε ευχαριστω πολύ ! Και εσυ με το καλό ! 
      μ α σε ρωτήσω κάτι ;;; Έχω έναν πόνο δεξιά κοντά στον αφαλό όταν σηκώνομαι απότομα … μάλιστα και στην αφή με ενοχλεί … μήπως γνωρίζεις τι θα μπορούσε να είναι τόσο ψηλά κοντά στον  αφαλό ;; 

      Μήπως είναι έντερο; Δυστυχώς μόνο εικασίες μπορώ να κάνω, δεν ξέρω κάτι... Φαντάζομαι λόγω άγχους όλες πονάμε και υποθέτουμε πράγματα αυτές τις μέρες μετά την εμβρυομεταφορά... Καλή επιτυχία! Α! Σε ποια χώρα βρίσκεσαι;

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , elenakii22 είπε:

@anemoni1989 λες να τον πεισεις???

Τον εχω πεισει ηδη νομιζω!!!! :cool:

Του ειπα αν θελει θρησκευτικο γαμο,  θα κανουμε στο παιδι ονοματοδοσια!!! (χεχεχεχεχεχε)  Παραλιγο να του πεσουν τα μαλλια και να μου μεινει γλομπος,  αλλα πηρα το οκ!!! 

Τι να κανουμε??? Εγω φταιω που δεν με πιστευε τοσα χρονια οτι δεν συμπαθω παππαδες,  θρησκειες και τα ρεστα????  Θα χουμε γκρινια απο τον πεθερο μου βεβαια (θρησκος οσο δεν παιρνει)  αλλα προσωπικα δεν ιδρωνει το αυτακι μου!!!  :P

πρίν από 1 λεπτό , Ani ani είπε:

κοιτα να δεις...ποσες διαφορετικες περιπτωσεις υπερχουν..εμεις δεν θα κανουμε βαφτιση οποτε θελουμε προς το παρων αναγνωριση του παιδιου με  με συμφωνο ή κατι αλλο εξισου απλο και μετα τη γεννα πολιτικο ετσι για να το χαρουμε..μονο εγω βεβαια ο αντρας δεν θελει τιποτα μονο συμφωνο...

Και ομως υπαρχουν!!! Αχχαχαχαχχα

Να φανταστεις,  ειχαμε πιο παλια γκρινια απο τον πεθερο μου που συγκατοικησαμε χωρις αρραβωνες κλπ κλπ κλπ,  ενω ο πατερας μου δεν ειχε κανενα απο λυτως θεμα!!!! Αχχαχαχαχχα

Ο πατερας μου εν τω μεταξυ αβανταρει την επιλογη μου για πολιτικο και με στηριζει εμπρακτα παντου!!!! :cool:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Οχι... Και ομως στην περιπτωση μας συμβαινει το αντίθετο!!!! Εγω ΔΕΝ ΘΕΛΩ εκκλησιες και νυφικα,  αλλα δυστυχώς ο φιλος μου θελει... Για μενα το ιδανικο θα ηταν ενα συμφωνο συμβιωσης και μετα ονοματοδοσια... Αλλα δυστυχώς δεν μπορουμε να τα έχουμε ολα... Οποτε παραχωρω την βαπτιση στον πατερα για να κερδισω και να γλιτωσω απο τον θρησκευτικο γαμο!!! Αχχαχαχαχαχαχαχχαχα

@alina80 ποσο σας κοστισε το συμφωνο??? Μου ειχαν πει πριν κανα χρονο που ρωτησα οτι ηταν λιγο τσιμπημενες οι τιμες...! 

Εμείς το κάναμε το 2014 - πριν την επέκταση του στα ομόφυλα ζευγάρια. Τότε δεν σου έδινε δικαιώματα ασφαλιστικά και συνταξιοδοτικά. Τα οποία πλέον δίνει, που σημαίνει  ότι αν τα θέλουμε πρέπει να το "αναβαθμίσουμε" με την καινούργια νομοθεσία. 

Αναγνωρίζονται όμως τα τέκνα που θα προκύψουν, ενώ διαλέξαμε και το επώνυμο που θα πάρουν (και τα δυο βάλαμε). Πληρώσαμε 100 ευρώ τον συμβολαιογράφο και μετά το δηλώσαμε στο ληξιαρχείο, όπου δεν πληρώσαμε τίποτα. 

Εννοείται ότι όταν αποκτήσουμε μωρό θα κάνουμε ονοματοδοσία - συμφωνούμε και οι δύο σε αυτό απόλυτα. Νομίζω δεν θα ήμασταν μαζί αν δεν συμφωνούσαμε. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έκαν σύμφωνο συμβίωσης, κορίτσια! Το κάναμε το καλοκαίρι τσακ μπαμ που ήμασταν μες στην τρελή χαρά με την εγκυμοσύνη, και μετά φάγαμε την παπάρα που δεν προχώρησε, αλλά μας έμεινε το σύμφωνο :-P . Πολυ γρηγορη κι ευκολη διαδικασια, πηγαμε σε συμβολαιογραφο με τις ταυτοτητες μας, πληρωσαμε 120 ευρω γιατι πηραμε 3 αντιγραφα (νομιζω 100 θα ηταν για τα δυο που ειναι απαραιτητα), και την αλλη μερα ληξιαρχειο να καταθεσουμε το συμφωνο. Δηλωσαμε και το επιθετο του συντροφου μου για τα τεκνα. Επειδη παραλληλα ημουν ανασφαλιστη (δεν ειχα βιβλιαριο υγειας σε ισχυ), πηγαμε και ΙΚΑ και βγαλαμε αμεσως οικογενειακο βιβλιαριο, δηλ ειμαι προστατευομενο μελος. Τοσο ευκολα δεν περιμενα να ξεμπερδεψουμε! Θα κανουμε κατι σε παρτυ μαλλον την ανοιξη προς καλοκαιρι, αν ολα πανε καλα με αυτη την εγκυμοσυνη, για να γιορτασουμε τον "γάμο"!

  • Μου αρέσει 2

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Τον εχω πεισει ηδη νομιζω!!!! :cool:

Του ειπα αν θελει θρησκευτικο γαμο,  θα κανουμε στο παιδι ονοματοδοσια!!! (χεχεχεχεχεχε)  Παραλιγο να του πεσουν τα μαλλια και να μου μεινει γλομπος,  αλλα πηρα το οκ!!! 

Τι να κανουμε??? Εγω φταιω που δεν με πιστευε τοσα χρονια οτι δεν συμπαθω παππαδες,  θρησκειες και τα ρεστα????  Θα χουμε γκρινια απο τον πεθερο μου βεβαια (θρησκος οσο δεν παιρνει)  αλλα προσωπικα δεν ιδρωνει το αυτακι μου!!!  :P

Και ομως υπαρχουν!!! Αχχαχαχαχχα

Να φανταστεις,  ειχαμε πιο παλια γκρινια απο τον πεθερο μου που συγκατοικησαμε χωρις αρραβωνες κλπ κλπ κλπ,  ενω ο πατερας μου δεν ειχε κανενα απο λυτως θεμα!!!! Αχχαχαχαχχα

Ο πατερας μου εν τω μεταξυ αβανταρει την επιλογη μου για πολιτικο και με στηριζει εμπρακτα παντου!!!! :cool:

ταιριαζουμε τοοοοοοσο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, alina80 είπε:

Εμείς το κάναμε το 2014 - πριν την επέκταση του στα ομόφυλα ζευγάρια. Τότε δεν σου έδινε δικαιώματα ασφαλιστικά και συνταξιοδοτικά. Τα οποία πλέον δίνει, που σημαίνει  ότι αν τα θέλουμε πρέπει να το "αναβαθμίσουμε" με την καινούργια νομοθεσία. 

Αναγνωρίζονται όμως τα τέκνα που θα προκύψουν, ενώ διαλέξαμε και το επώνυμο που θα πάρουν (και τα δυο βάλαμε). Πληρώσαμε 100 ευρώ τον συμβολαιογράφο και μετά το δηλώσαμε στο ληξιαρχείο, όπου δεν πληρώσαμε τίποτα. 

Εννοείται ότι όταν αποκτήσουμε μωρό θα κάνουμε ονοματοδοσία - συμφωνούμε και οι δύο σε αυτό απόλυτα. Νομίζω δεν θα ήμασταν μαζί αν δεν συμφωνούσαμε. 

Α!! Μια χαρα!!! Εγω ειχα ακούσει για τιμες κοντα στο χιλιαρικο... Οποτε για ακομη μια φορα αποδεικνυεται πως ο Ελληνας κανει την τριχα τριχια!!! Μια χαρά!!!! 

Κοιτα,  ειναι πολυ σημαντικό που συμφωνειτε!!!! Μπράβο σας!!!  Και στο λεω εγω που οι ακραιες μου αποψεις δε συμφωνούν με τις πιο πατροπαραδοτες του αντρα μου!!! Αλλα ευτυχως,  καλη θεληση να υπαρχει και λιγο διπλωματια και ολα γινονται!!! Αλλωστε ολα ειναι τυπικα... Ετσι το βλεπω... Και εμενα Χριστιανη Ορθόδοξη με βαπτισαν,  αλλα πλεον εχω αλλα "πιστευω"... Ετσι θα μεγαλωσω και το παιδι μου,  για να ξέρει πως παντα θα εχει εναλλακτικες επιλογες και τη δυνατότητα να αλλαξει!!! 


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , Antila είπε:

Ίδιες με την @alina80 ειμαστε! Κι εμεις ονοματοδοσία θα κάνουμε.

 

Και εμείς τρία αντίγραφα πήραμε. Αλλά βέβαια εμείς βάλαμε και τα δυο επίθετα να έχουν τα παιδιά. Δεν θα δεχόμουν να μην έχει και το δικό μου όνομα το παιδί. Εγώ θα το γεννήσω. Βέβαια είμαστε και τυχεροί γιατί είναι και τα δυο δισυλλαβα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Antila είπε:

Κι εγώ έκαν σύμφωνο συμβίωσης, κορίτσια! Το κάναμε το καλοκαίρι τσακ μπαμ που ήμασταν μες στην τρελή χαρά με την εγκυμοσύνη, και μετά φάγαμε την παπάρα που δεν προχώρησε, αλλά μας έμεινε το σύμφωνο :-P . Πολυ γρηγορη κι ευκολη διαδικασια, πηγαμε σε συμβολαιογραφο με τις ταυτοτητες μας, πληρωσαμε 120 ευρω γιατι πηραμε 3 αντιγραφα (νομιζω 100 θα ηταν για τα δυο που ειναι απαραιτητα), και την αλλη μερα ληξιαρχειο να καταθεσουμε το συμφωνο. Δηλωσαμε και το επιθετο του συντροφου μου για τα τεκνα. Επειδη παραλληλα ημουν ανασφαλιστη (δεν ειχα βιβλιαριο υγειας σε ισχυ), πηγαμε και ΙΚΑ και βγαλαμε αμεσως οικογενειακο βιβλιαριο, δηλ ειμαι προστατευομενο μελος. Τοσο ευκολα δεν περιμενα να ξεμπερδεψουμε! Θα κανουμε κατι σε παρτυ μαλλον την ανοιξη προς καλοκαιρι, αν ολα πανε καλα με αυτη την εγκυμοσυνη, για να γιορτασουμε τον "γάμο"!

Μου βαζεις ιδεες!!! Λες να τν βουτηξω αυριο που χει ρεπο και να τν σουρω "να με παρει" με συμβολαιογραφο,  μιας και εχουμε μια στη γειτονιά???? Χιχιχιχιχι (θα με φοβηθει το ματι του κακομοιρη!!!!!) :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Α!! Μια χαρα!!! Εγω ειχα ακούσει για τιμες κοντα στο χιλιαρικο... Οποτε για ακομη μια φορα αποδεικνυεται πως ο Ελληνας κανει την τριχα τριχια!!! Μια χαρά!!!! 

Κοιτα,  ειναι πολυ σημαντικό που συμφωνειτε!!!! Μπράβο σας!!!  Και στο λεω εγω που οι ακραιες μου αποψεις δε συμφωνούν με τις πιο πατροπαραδοτες του αντρα μου!!! Αλλα ευτυχως,  καλη θεληση να υπαρχει και λιγο διπλωματια και ολα γινονται!!! Αλλωστε ολα ειναι τυπικα... Ετσι το βλεπω... Και εμενα Χριστιανη Ορθόδοξη με βαπτισαν,  αλλα πλεον εχω αλλα "πιστευω"... Ετσι θα μεγαλωσω και το παιδι μου,  για να ξέρει πως παντα θα εχει εναλλακτικες επιλογες και τη δυνατότητα να αλλαξει!!! 

Κι εγώ παλιά, πιο μικρή πίστευα ότι είναι τυπικά. Αλλά έχω αλλάξει γνώμη. Σε ότι αφορά τη νηπιοβάπτιση είμαι ξεκάθαρα αντίθετη, και δεν θα το έκανα ούτε για το έθιμο που λένε. Ακόμα και να πίστευα, πάλι δεν θα το έκανα, γιατί είναι μια απόφαση που ο καθένας πρέπει να παίρνει μόνος του. Επίσης το βρίσκω και λίγο βάσανο για τα μωρά.  

Στα της σχέσης, θεωρώ ότι δεν είναι η βάφτιση το θέμα ανάμεσα στο ζευγάρι, αλλά η ανατροφή. Όταν μεγαλώνεις με κάποιον ένα παιδί, θεωρω ότι σε τόσο σημαντικά θέματα -θρησκεια, ανθρώπινα δικαιώματα κ.λπ - πρέπει να συμφωνείς γιατί σχετίζονται άμεσα με το πώς θα μεγαλώσεις το παιδί σου. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Μου βαζεις ιδεες!!! Λες να τν βουτηξω αυριο που χει ρεπο και να τν σουρω "να με παρει" με συμβολαιογραφο,  μιας και εχουμε μια στη γειτονιά???? Χιχιχιχιχι (θα με φοβηθει το ματι του κακομοιρη!!!!!) :P

Χαχαχα! Ετσι, κι εμεις στη γειτονια πηγαμε, μας ειπε και "να ζησετε" οταν φευγαμε, αυτο ειχε πλακα! Για φωτο γαμου βγαλαμε σελφι εξω απ το ληξιαρχειο την επομενη μερα. Πες του οτι ειναι πιο γρηγορο απ το να πας για καφε :-D χαχαχα

(Χιλιαρικο για συμφωνο δεν παιζει για κανενα λογο!! Αντε να σου ζητησουν μεχρι και 150, που ειναι ακριβα και πας αλλου! Οποιος ειπε χιλιαρικο, θα εννοουσε κατι αλλο, σιγουρα!)

  • Μου αρέσει 1

Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 2 λεπτά , Antila είπε:

Χαχαχα! Ετσι, κι εμεις στη γειτονια πηγαμε, μας ειπε και "να ζησετε" οταν φευγαμε, αυτο ειχε πλακα! Για φωτο γαμου βγαλαμε σελφι εξω απ το ληξιαρχειο την επομενη μερα. Πες του οτι ειναι πιο γρηγορο απ το να πας για καφε :-D χαχαχα

(Χιλιαρικο για συμφωνο δεν παιζει για κανενα λογο!! Αντε να σου ζητησουν μεχρι και 150, που ειναι ακριβα και πας αλλου! Οποιος ειπε χιλιαρικο, θα εννοουσε κατι αλλο, σιγουρα!)

Χμμμμμ και αναρωτιέμαι τωρα... Αραγε να δικαιουμαι και αδεια γαμου???? Αχχααχχαχαχαχαχαχα (προβληματα μια ταπεινης αναπληρωτριας!!!!)  :P


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Antila είπε:

Χαχαχα! Ετσι, κι εμεις στη γειτονια πηγαμε, μας ειπε και "να ζησετε" οταν φευγαμε, αυτο ειχε πλακα! Για φωτο γαμου βγαλαμε σελφι εξω απ το ληξιαρχειο την επομενη μερα. Πες του οτι ειναι πιο γρηγορο απ το να πας για καφε :-D χαχαχα

Εμείς πέσαμε σε βλάκα συμβολαιογράφο. Πάω εγώ το πρωί για να δω τι χρειάζεται. Μόλις του το λέω μου λέει "γιατί δεν κάνετε πολιτικό γάμο;". Μετά, στα σημεία που είχαμε επιλογή τι θέλουμε όταν έφτασε στο όνομα των παιδιών λέει από μόνος του του άντρα μου. Του λέω, όχι και τα δυο. Με κοιτούσε σαν να είμαι εξωγήινη. Το απόγευμα που πήγαμε να υπογράψουμε μας το ξαναδιαβάζει και όταν έφτασε στο όνομα κοιτούσε τον άντρα μου περιμένοντας μάλλον κάποια αντίδραση. Εντωμεταξύ πάνω από 40 δεν τον έκανα!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Χμμμμμ και αναρωτιέμαι τωρα... Αραγε να δικαιουμαι και αδεια γαμου???? Αχχααχχαχαχαχαχαχα (προβληματα μια ταπεινης αναπληρωτριας!!!!)  :P

Nαι! Ο συντροφος μου πηρε 5 εργασιμες μερες! Χαχαχα, αυτο δεν το περιμεναμε με τιποτα!

Εγω δεν πηρα τιποτα γιατι κανω ιδιαιτερα, αρα ειμαι σε αναγκαστικη "αδεια" το καλοκαιρι.


Grpbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , anemoni1989 είπε:

Χμμμμμ και αναρωτιέμαι τωρα... Αραγε να δικαιουμαι και αδεια γαμου???? Αχχααχχαχαχαχαχαχα (προβληματα μια ταπεινης αναπληρωτριας!!!!)  :P

Μπα όχι. Βλακεία το ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, noni90 είπε:

27 στα 28 ειμαι! Το ξερω οτι δεν ειναι πολυς ο καιρος απλά γυρω μου μένουν όλες πάνω στο τρίμηνο ενώ εγώ τιποτα. Και να σου πω την αληθεια ξερω οτι καποια στιγμη θα ερθει απλα μου την ψιλοσπαει αυτο το καθε μηνα να προσπαθουμε κ καθε μηνα να μην εχουμε αποτελεσμα. Ειδικα αυτο το μηνα στεναχωρηθηκε και ο καλος μου, τον εχει παρει απο κατω γτ ηλπιζε να ερθει γρηγορα και βλεπει οτι δεν ερχεται και απογοητευεται.... ΅Ε στεναχωρηθηκα κ εγω 10 φορες παραπανω... Νταξει φαση ειναι θα περασει θα δεις απο βδομαδα θα ειμαι παλι μια χαρα!

Ρε αγάπη είναι πολύ μικρό το χρονικό διάστημα που κάνετε προσπάθεια... Δηλαδή αλλά κορίτσια που προσπαθούν χρόνια τι να πουν.... Και εγώ δέκα μήνες τώρα προσπαθώ αλλά δεν το βάζω κάτω έχω πίστη και ξέρω πως κάποια στιγμή θα έρθει.... Μη σε παίρνει από κάτω να χαίρεσαι τις επαφες σου με τον άντρας σου και κάποια στιγμή θα εμφανιστεί το σπορακι σας!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...