Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

Κορίτσι πιστεύω τα κατάφερες αυτή τη φορά! Αύριο θα έχεις θετικό!!

Γιατί δεν κάνει;ποιος το λέει;

δεν κανει ολοι οι ιερεις το λενε!το γιατι δεν κανει εχει πολλες παρα μετρους αλλα εγω προσωπικα επιδη εχω ακουσει για πολλα παιδακια τα οποια βγηκαν αρωστα και τετοιακαι πιαστικαν εκεινες τις μερες (γιορτες) προτημω να μην εχω επαφες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Επειδη με ποναει κ η μεση μου λεω...

Έλα βρε συ....κάτσε να δούμε αύριο  ...Νομίζω ότι κάτι καλό μας ετοιμαζεις. .αχ έχω μεγάλη αγωνία! !!


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Marilloy είπε:

Γεια σου Δήμητρα μου! Και εμένα το μυαλό μου σε εγκυμοσύνη  πάει, η συχνοουρια είναι σύμπτωμα 

Καλα δεν πηγαινω καθε 5 λεπτα αλλα μεσα σε μια ωρα τωρα εχω παει 3φορες και δεν εχω πιει κ τπτ..μακαρι τι να πω...γτ σας εχω ζαλισει κιολαςκαι..

πρίν από 5 λεπτά , Τονι@ είπε:

Έλα βρε συ....κάτσε να δούμε αύριο  ...Νομίζω ότι κάτι καλό μας ετοιμαζεις. .αχ έχω μεγάλη αγωνία! !!

Χαχαχα με εχετε ξεσηκωσει εκει π ελεγα οτι τπτ δεν εχω να περιμενω...τσουπ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλα δεν πηγαινω καθε 5 λεπτα αλλα μεσα σε μια ωρα τωρα εχω παει 3φορες και δεν εχω πιει κ τπτ..μακαρι τι να πω...γτ σας εχω ζαλισει κιολαςκαι..

Χαχαχα με εχετε ξεσηκωσει εκει π ελεγα οτι τπτ δεν εχω να περιμενω...τσουπ..

Μακάρι Dimitr@17 να προστεθείς κι εσύ στις εγκυούλες-μανούλες!Θα περιμένουμε εναγωνίως το τεστάκι σου!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλα δεν πηγαινω καθε 5 λεπτα αλλα μεσα σε μια ωρα τωρα εχω παει 3φορες και δεν εχω πιει κ τπτ..μακαρι τι να πω...γτ σας εχω ζαλισει κιολαςκαι..

Χαχαχα με εχετε ξεσηκωσει εκει π ελεγα οτι τπτ δεν εχω να περιμενω...τσουπ..

Τι λες καλέ που μας έχεις ζαλίσει, Εγώ για να μάθω νέα σου ( ευχάριστα)  μπενω κάθε λίγο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Ungry girl είπε:

δεν κανει ολοι οι ιερεις το λενε!το γιατι δεν κανει εχει πολλες παρα μετρους αλλα εγω προσωπικα επιδη εχω ακουσει για πολλα παιδακια τα οποια βγηκαν αρωστα και τετοιακαι πιαστικαν εκεινες τις μερες (γιορτες) προτημω να μην εχω επαφες!

Ταπεινή μου γνώμη είναι ότι όλα αυτά μας δημιουργούν τύψεις και ενοχές χωρίς κανέναν λόγο!Δεν υπάρχει ωραιότερο πράγμα από την ερωτική επαφή με τον άντρα σου και την αγκαλιά! Γιατί δηλαδή πρέπει ο άνθρωπος να αρνείται τη φύση του; Προσωπική γνώμη και σεβαστή όποια άλλη γνώμη αλλά νομίζω πως είμαστε νέοι άνθρωποι μορφωμένοι!

  • Μου αρέσει 1

EvgLp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Καλα δεν πηγαινω καθε 5 λεπτα αλλα μεσα σε μια ωρα τωρα εχω παει 3φορες και δεν εχω πιει κ τπτ..μακαρι τι να πω...γτ σας εχω ζαλισει κιολαςκαι..

Χαχαχα με εχετε ξεσηκωσει εκει π ελεγα οτι τπτ δεν εχω να περιμενω...τσουπ..

Εε βρε αγάπη δεν το λέω για να σε ξεσηκωσω ..αλλά εκεί πάει το μυαλό μου !! Γιατί να πάει στα νεφρά? ?:shock::-P

Κορίτσια εγώ συμφωνώ με την @ntemiiiiii στο θέμα νηστεία και αποχή.  Θεωρώ χειρότερο να το έχεις στο μυαλό σου και να το θες και να μην το κάνεις.  Βέβαια ο καθένας κάνει όπως νιώθει και είναι απόλυτα σεβαστό 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ntemiiiiii είπε:

Ταπεινή μου γνώμη είναι ότι όλα αυτά μας δημιουργούν τύψεις και ενοχές χωρίς κανέναν λόγο!Δεν υπάρχει ωραιότερο πράγμα από την ερωτική επαφή με τον άντρα σου και την αγκαλιά! Γιατί δηλαδή πρέπει ο άνθρωπος να αρνείται τη φύση του; Προσωπική γνώμη και σεβαστή όποια άλλη γνώμη αλλά νομίζω πως είμαστε νέοι άνθρωποι μορφωμένοι!

αυτο δεν το αμφισβητει κανεις νομιζω! αλλα δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να κρτηθουμε καποιες μερες το χρονο! οπως επισης νυστευουμε καποιες μερες το χρονο! αυτα ειναι γι το χριστιαννισμο απο κει και περα καποιος που δεν πηστευει φυσικα και δεν τα ακολουθει! φυσικα και ο καθενας εχει τη γνωμη του και δεν το συζηταμε!!!:)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

αυτο δεν το αμφισβητει κανεις νομιζω! αλλα δεν νομιζω να ειναι δυσκολο να κρτηθουμε καποιες μερες το χρονο! οπως επισης νυστευουμε καποιες μερες το χρονο! αυτα ειναι γι το χριστιαννισμο απο κει και περα καποιος που δεν πηστευει φυσικα και δεν τα ακολουθει! φυσικα και ο καθενας εχει τη γνωμη του και δεν το συζηταμε!!!:)

Δεν είναι απαραίτητο να μην πιστεύεις για να μην κάνεις πλήρη νηστεία. 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Δεν είναι απαραίτητο να μην πιστεύεις για να μην κάνεις πλήρη νηστεία. 

ναι ο καθενας πια  πηστευει οπως αυτος θελει! εγω μηλαω γι αυτα που πρεπει να κανουμε ασχετα εαν εμεις τα κανουμε η οχι!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Ungry girl είπε:

ναι ο καθενας πια  πηστευει οπως αυτος θελει! εγω μηλαω γι αυτα που πρεπει να κανουμε ασχετα εαν εμεις τα κανουμε η οχι!

Οπως λες Αννούλα ο καθένας όπως νιώθει!!Να ακολουθεί και τον πνευματικό του!!Εγώ έχω κατασταλάξει σε έναν υπέροχο άνθρωπο!!Με αποκαλεί πνευματικό του παιδί και για μένα είναι ο πνευματικός μου πατέρας!!Και ακολουθώ στο θέμα νηστεία και όχι μόνο ότι με συμβουλεύει!!ΓΑν σου επιτρέψει ο πνευματικός σου τις επαφές θα το κάνεις χωρίς να χρειάζεται να το ψάξεις ιδιαίτερα!!Γιατί ο καθένςας έχει την δική του οπτική!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Ungry girl είπε:

ναι ο καθενας πια  πηστευει οπως αυτος θελει! εγω μηλαω γι αυτα που πρεπει να κανουμε ασχετα εαν εμεις τα κανουμε η οχι!

Κατά τη γνώμη μου έτσι πρέπει να είναι η πίστη.  Ελεύθερη. Γίνεται πολύ πιο συνειδητή  νομίζω 

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Οπως λες Αννούλα ο καθένας όπως νιώθει!!Να ακολουθεί και τον πνευματικό του!!Εγώ έχω κατασταλάξει σε έναν υπέροχο άνθρωπο!!Με αποκαλεί πνευματικό του παιδί και για μένα είναι ο πνευματικός μου πατέρας!!Και ακολουθώ στο θέμα νηστεία και όχι μόνο ότι με συμβουλεύει!!ΓΑν σου επιτρέψει ο πνευματικός σου τις επαφές θα το κάνεις χωρίς να χρειάζεται να το ψάξεις ιδιαίτερα!!Γιατί ο καθένςας έχει την δική του οπτική!!!

ετσι ειναι! εγω δυστυχος δεν εχω καποιον πνευματικο και το θεωρω πολυ συμαντικο να υπαρχει γιατι ειναι ο οδυγος μας! αυτον πρεπει να συμβουλευωμαστε!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ungry girl είπε:

ετσι ειναι! εγω δυστυχος δεν εχω καποιον πνευματικο και το θεωρω πολυ συμαντικο να υπαρχει γιατι ειναι ο οδυγος μας! αυτον πρεπει να συμβουλευωμαστε!

Ναι είναι πολύ δύσκολο κομμάτι!!!Αλλά αν καταφέρεις και τον βρείς θα σε καθοδηγεί και όπως λες να δίνει σωστές συμβουλές!!Οσες φορές θυμώνω σκέφτομαι τα λόγια του!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...