Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 2 λεπτά , zina7777 είπε:

Θα ηγει αρνητικο το τεστ..ειτε λογω προωρου ελεγχου ειτε λογω αρνητικης απαντησης.

Καμια πολυ κοντα στη θρησκεια εχουμε εδω μεσα?με βαραινει κατι και δεν ξερω αν μπορω να βασιστω σ ενα ονειρο..

Ακουει καμιαααααα???

Βεβαίως πές μας!!Εγώ πιστεύω στα όνειρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 5 λεπτά , zina7777 είπε:

Θα ηγει αρνητικο το τεστ..ειτε λογω προωρου ελεγχου ειτε λογω αρνητικης απαντησης.

Καμια πολυ κοντα στη θρησκεια εχουμε εδω μεσα?με βαραινει κατι και δεν ξερω αν μπορω να βασιστω σ ενα ονειρο..

Ακουει καμιαααααα???

Πες μας.... 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

Βεβαίως πές μας!!Εγώ πιστεύω στα όνειρα!!!

5/1 των Θεοφανειων η γιορτη.

Βγαινω εξω με το συζυγο και μετα την επιστροφη ερχομαστε σε επαφη.

Ξημερωνει του Αγιου Ιωαννου η γιορτη.

Δυο μερες μετα βλεπω αιμα..10-12 μερες μετα η μητερα μου βλεπει στον υπνο της(βαθεια θρησκευομενο ατομο)

Το Θεο με το κεφαλι του Αγιου Ιωαννη στο χερι του(τον αποκεφαλισαν τον συγκεκριμενο Αγιο)

Δεν την ανησυχει το συγκεκριμενο ονειρο της δινει ευχαριστη διαθεση οτι κατι καλο θα γινει.

Σημειωση η μανα μου παντα φωναζει να μην προσπαθουμε για τεκνοποιηαη τις γιορτες.

(Μη της το πειτε)

 

Εχει καμια αποψη για το γεγονος?

Τι υποπτευεστε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , zina7777 είπε:

Θα ηγει αρνητικο το τεστ..ειτε λογω προωρου ελεγχου ειτε λογω αρνητικης απαντησης.

Καμια πολυ κοντα στη θρησκεια εχουμε εδω μεσα?με βαραινει κατι και δεν ξερω αν μπορω να βασιστω σ ενα ονειρο..

Ακουει καμιαααααα???

Ζινα κανένα τεστακι δεν θα δείξει από τώρα.

Αν σε στεναχωρεί κάποιο όνειρο διάβασε αυτά που λέει ο  Άγιος Παίσιος σχετικά.

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

5/1 των Θεοφανειων η γιορτη.

Βγαινω εξω με το συζυγο και μετα την επιστροφη ερχομαστε σε επαφη.

Ξημερωνει του Αγιου Ιωαννου η γιορτη.

Δυο μερες μετα βλεπω αιμα..10-12 μερες μετα η μητερα μου βλεπει στον υπνο της(βαθεια θρησκευομενο ατομο)

Το Θεο με το κεφαλι του Αγιου Ιωαννη στο χερι του(τον αποκεφαλισαν τον συγκεκριμενο Αγιο)

Δεν την ανησυχει το συγκεκριμενο ονειρο της δινει ευχαριστη διαθεση οτι κατι καλο θα γινει.

Σημειωση η μανα μου παντα φωναζει να μην προσπαθουμε για τεκνοποιηαη τις γιορτες.

(Μη της το πειτε)

 

Εχει καμια αποψη για το γεγονος?

Τι υποπτευεστε..

Θα σου πω τι μου εχει πει ο πνευματικός μου γιατί και γω έχω δει όνειρα με αγίους!!!Κάποια όνειρα τα κάνει το υποσυνείδητο,κάποιο ο έξω από δω και κάποια ο Θεός!!!Μόνη μας κρίνουμε τι απ όλα αυτά ήταν!!!Θα δείξει σε λίγες μέρες τελικά τι ήταν!!!Η πίστη βοηθά πολύ!!!Ας προσεύχομαστε να γίνει το θέλημα του!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , marillia είπε:

Ωραίο και με λουκάνικο!!!Για πες μας τι επιτρέπετε με τον θηλασμό?

Θα σου πω τι δεν επιτρέπεται. .Λοιπόν απαγορεύεται αλκοόλ και καφεΐνη (καφές, τσάι, κόκα κόλα,σοκολάτα  ), αναψυκτικά, σκόρδο και κρεμμύδι. Επίσης από λαχανικά ό,τι δημιουργεί αέρια και σε εμάς (μπρόκολο, λάχανο, πιπεριές, όσα λαχανικά έχουν σπόρια,μαρουλι)εσπεριδοειδή φρούτα, φρούτα με σπόρια, ξηρους καρπους. . Όταν περάσειτο πρώτο τρίμηνο που υποχωρούν οι κολικοι  μπορείς σιγά σιγά να βάλεις δοκιμάζοντας τις αντιδράσεις του μωρού λίγο κρεμμύδι, μαρούλι,  πιπεριά, φράουλες, ελάχιστη σοκολάτα, ξηρούς καρπούς. Γενικά το πεπτικο τους είναι πολύ ευαίσθητο και επηρεάζεται πολύ οπότε θέλει προσοχη μεχρι να μαθεις το παιδακι σου.  

  • Χαχα 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Θα σου πω τι δεν επιτρέπεται. .Λοιπόν απαγορεύεται αλκοόλ και καφεΐνη (καφές, τσάι, κόκα κόλα,σοκολάτα  ), αναψυκτικά, σκόρδο και κρεμμύδι. Επίσης από λαχανικά ό,τι δημιουργεί αέρια και σε εμάς (μπρόκολο, λάχανο, πιπεριές, όσα λαχανικά έχουν σπόρια,μαρουλι)εσπεριδοειδή φρούτα, φρούτα με σπόρια, ξηρους καρπους. . Όταν περάσειτο πρώτο τρίμηνο που υποχωρούν οι κολικοι  μπορείς σιγά σιγά να βάλεις δοκιμάζοντας τις αντιδράσεις του μωρού λίγο κρεμμύδι, μαρούλι,  πιπεριά, φράουλες, ελάχιστη σοκολάτα, ξηρούς καρπούς. Γενικά το πεπτικο τους είναι πολύ ευαίσθητο και επηρεάζεται πολύ οπότε θέλει προσοχη μεχρι να μαθεις το παιδακι σου.  

Τονια μου δεν αφησες κ τπτ εκτος...χαχ

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Τονι@ είπε:

Θα σου πω τι δεν επιτρέπεται. .Λοιπόν απαγορεύεται αλκοόλ και καφεΐνη (καφές, τσάι, κόκα κόλα,σοκολάτα  ), αναψυκτικά, σκόρδο και κρεμμύδι. Επίσης από λαχανικά ό,τι δημιουργεί αέρια και σε εμάς (μπρόκολο, λάχανο, πιπεριές, όσα λαχανικά έχουν σπόρια,μαρουλι)εσπεριδοειδή φρούτα, φρούτα με σπόρια, ξηρους καρπους. . Όταν περάσειτο πρώτο τρίμηνο που υποχωρούν οι κολικοι  μπορείς σιγά σιγά να βάλεις δοκιμάζοντας τις αντιδράσεις του μωρού λίγο κρεμμύδι, μαρούλι,  πιπεριά, φράουλες, ελάχιστη σοκολάτα, ξηρούς καρπούς. Γενικά το πεπτικο τους είναι πολύ ευαίσθητο και επηρεάζεται πολύ οπότε θέλει προσοχη μεχρι να μαθεις το παιδακι σου.  

Ωχχχ δύσκολη την βλέπω την διατροφή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Dimitr@17 είπε:

Τονια μου δεν αφησες κ τπτ εκτος...χαχ

 

Just now, marillia είπε:

Ωχχχ δύσκολη την βλέπω την διατροφή!!!!!

Λοιπόν γενικά να ξέρετε πως οι περισσότεροι το παρουσιάζουν απλό και στο τέλος ένα ένα στα αφαιρουν.  Υπάρχουν και περιπτώσεις που πρέπει να μείνουν εκτός και τα γαλακτωκομικα.  Το έκανα κι εγώ ένα διάστημα και η αλήθεια είναι πως ήταν πολύ δύσκολο και είχα πεθάνει στην πείνα.  Όλη μέρα έτρωγα κέικ λαδιού,  μακαρόνια με σάλτσα σκέτη ντομάτα χωρίς σπόρια και χαμομήλι. Είχα φρικάρει.  Αλλά τώρα που έχει περάσει αυτόέχω βάλει σιγά σιγά αρκετά πράγματα στη διατροφήμου και το μόνο που πραγματικά μου λείπει είναι ο καφές.  (Και λίγο το κρασάκι μου )


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Τονι@ είπε:

 

Λοιπόν γενικά να ξέρετε πως οι περισσότεροι το παρουσιάζουν απλό και στο τέλος ένα ένα στα αφαιρουν.  Υπάρχουν και περιπτώσεις που πρέπει να μείνουν εκτός και τα γαλακτωκομικα.  Το έκανα κι εγώ ένα διάστημα και η αλήθεια είναι πως ήταν πολύ δύσκολο και είχα πεθάνει στην πείνα.  Όλη μέρα έτρωγα κέικ λαδιού,  μακαρόνια με σάλτσα σκέτη ντομάτα χωρίς σπόρια και χαμομήλι. Είχα φρικάρει.  Αλλά τώρα που έχει περάσει αυτόέχω βάλει σιγά σιγά αρκετά πράγματα στη διατροφήμου και το μόνο που πραγματικά μου λείπει είναι ο καφές.  (Και λίγο το κρασάκι μου )

Μπράβο σου!!!!Πιστεύω ο θηλασμός  είναι δύσκολη φάση από πολλές απόψεις αλλά εννοείτε και ωφέλιμη!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Τονι@ είπε:

Θα σου πω τι δεν επιτρέπεται. .Λοιπόν απαγορεύεται αλκοόλ και καφεΐνη (καφές, τσάι, κόκα κόλα,σοκολάτα  ), αναψυκτικά, σκόρδο και κρεμμύδι. Επίσης από λαχανικά ό,τι δημιουργεί αέρια και σε εμάς (μπρόκολο, λάχανο, πιπεριές, όσα λαχανικά έχουν σπόρια,μαρουλι)εσπεριδοειδή φρούτα, φρούτα με σπόρια, ξηρους καρπους. . Όταν περάσειτο πρώτο τρίμηνο που υποχωρούν οι κολικοι  μπορείς σιγά σιγά να βάλεις δοκιμάζοντας τις αντιδράσεις του μωρού λίγο κρεμμύδι, μαρούλι,  πιπεριά, φράουλες, ελάχιστη σοκολάτα, ξηρούς καρπούς. Γενικά το πεπτικο τους είναι πολύ ευαίσθητο και επηρεάζεται πολύ οπότε θέλει προσοχη μεχρι να μαθεις το παιδακι σου.  

Τονια εκτος από το αλκοολ και τη καφεινη δεν αποκλειουμε τροφιμα εκτος αν καταλάβουμε ότι πειραζει το μωρο. Η διατροφή πρεπει να περιεχει ολες τις ομαδες για να εξασφαλίζουμε ποικιλια θρεπτικων συστατικων και στο μωρο. Ειδικα το κρεμμυδι  και το μαρουλι <κατεβαζουν> γαλα.  Τα γαλακτομικα είναι αυτά που αποκλειουμε πρωτα αν το μωρο εχει εντονους κολικους. Βεβαια και εγω ημουν προσεκτικη στο πρωτο τριμηνο από το φοβο μου και περιοριζα μεριδες από φακες κτλ. .

  • Μου αρέσει 1

 kRl9p2.png kRl9p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , zina7777 είπε:

5/1 των Θεοφανειων η γιορτη.

Βγαινω εξω με το συζυγο και μετα την επιστροφη ερχομαστε σε επαφη.

Ξημερωνει του Αγιου Ιωαννου η γιορτη.

Δυο μερες μετα βλεπω αιμα..10-12 μερες μετα η μητερα μου βλεπει στον υπνο της(βαθεια θρησκευομενο ατομο)

Το Θεο με το κεφαλι του Αγιου Ιωαννη στο χερι του(τον αποκεφαλισαν τον συγκεκριμενο Αγιο)

Δεν την ανησυχει το συγκεκριμενο ονειρο της δινει ευχαριστη διαθεση οτι κατι καλο θα γινει.

Σημειωση η μανα μου παντα φωναζει να μην προσπαθουμε για τεκνοποιηαη τις γιορτες.

(Μη της το πειτε)

 

Εχει καμια αποψη για το γεγονος?

Τι υποπτευεστε..

Κορίτσι μου ασε τα όνειρα. Αυτό μπορεί να ήταν τυχαίο μπορεί και οχι. Να προσευχεσε να γίνει το θέλημα Του και εναποθεσε τις ελπίδες σου σε Αυτόν και θα γίνει. 


nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , iouliana είπε:

Τονια εκτος από το αλκοολ και τη καφεινη δεν αποκλειουμε τροφιμα εκτος αν καταλάβουμε ότι πειραζει το μωρο. Η διατροφή πρεπει να περιεχει ολες τις ομαδες για να εξασφαλίζουμε ποικιλια θρεπτικων συστατικων και στο μωρο. Ειδικα το κρεμμυδι  και το μαρουλι <κατεβαζουν> γαλα.  Τα γαλακτομικα είναι αυτά που αποκλειουμε πρωτα αν το μωρο εχει εντονους κολικους. Βεβαια και εγω ημουν προσεκτικη στο πρωτο τριμηνο από το φοβο μου και περιοριζα μεριδες από φακες κτλ. .

Εμένα δυστυχώς το μωρό μου το ενοχλούσαν τα πάντα.  Έτσι ξεκίνησα κι εγώ.. και σιγά σιγά ένα ένα έβγαιναν .. από ποσότητα γάλακτος πάντως ποτέ δεν είχα πρόβλημα.  Κάνω τράπεζα από τις πρώτες βδομάδες.  Δε θέλω να τρομάξω τις κοπέλες.  Αλλά εμένα δεν μου είχε πει κανείς τι μπορεί να αντιμετωπίσω 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , zina7777 είπε:

5/1 των Θεοφανειων η γιορτη.

Βγαινω εξω με το συζυγο και μετα την επιστροφη ερχομαστε σε επαφη.

Ξημερωνει του Αγιου Ιωαννου η γιορτη.

Δυο μερες μετα βλεπω αιμα..10-12 μερες μετα η μητερα μου βλεπει στον υπνο της(βαθεια θρησκευομενο ατομο)

Το Θεο με το κεφαλι του Αγιου Ιωαννη στο χερι του(τον αποκεφαλισαν τον συγκεκριμενο Αγιο)

Δεν την ανησυχει το συγκεκριμενο ονειρο της δινει ευχαριστη διαθεση οτι κατι καλο θα γινει.

Σημειωση η μανα μου παντα φωναζει να μην προσπαθουμε για τεκνοποιηαη τις γιορτες.

(Μη της το πειτε)

 

Εχει καμια αποψη για το γεγονος?

Τι υποπτευεστε..

Κοριτσακι μου όντως σημαδιακό όνειρο αλλα η θρησκεία μαε τα ονοιρα δεν τα αποδέχεται με βαση οτι κατι θα γινει η κατι τετοιο!! Μπορει να.προμηνύει κατι μπορει και όχι!! Οσο για τις γιορτές και τις επαφές και εγω πιστεύω πως δεν κανει!!! Φοβάμαι!!! Δεν το συζητάω για μεγαλες νηστείες που εκει δεν εχω παρει τη γνωμη καποιου πνευματικού αλλα στις μεγαλες γιόρτες ενα φοβο τον εχω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...