Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 39 λεπτά , Kiddo είπε:

      Όχι γιατί και στο ψυγείο μικρότερη θερμοκρασία των 25 είναι..!

      Ο δικός μου ο γιατρός τουλάχιστον για τις κλειστές ληγμένες μου είχε πει ότι μπορούν να χρησιμοποιηθούν μέχρι και 2-3 μήνες μετά χωρίς φόβο.. για τις ανοιχτές λόγω του ότι έχουν πάρει αέρα αλλοιώνεται η ουσία οπότε και μπορεί να χρησιμοποιηθεί μάξιμουμ μέχρι και ένα μήνα μετά άντε 2-3 μέρες δηλαδή παραπάνω από τις 28 που λένε στις οδηγίες αλλά ως εκεί.. μου είχε πει τουλάχιστον να μην την χρησιμοποιήσω αν είναι περισσότερο διάστημα ανοιχτή.. 

      Το ιδανικότερο είναι να ρωτήσεις το δικό σου γιατρό και ότι σου πει..!

      Με το καλό η αυχενική σας να είναι όλα καλά!!

      Να μην σε αγχωνει, τα συμπτώματα υποχωρούν μπαίνοντας στο δεύτερο τρίμηνο είναι απόλυτα φυσιολογικό! Τη προγεστερόνη σιγά σιγά θα στην σταματήσει τελείως γιατί πλέον αναλαμβάνει ο πλακούντας τα μωράκια.. μη σε φοβίζει, δεν είναι από αυτό! Τα συμπτώματα σχετίζονται με την χοριακη η οποία πλέον μειώνεται και σταθεροποιείται όπου και θα συνεχίσει στα ίδια επίπεδα στην υπόλοιπη διάρκεια της κύησης.. εξού και η υποχώρηση των έντονων συμπτωμάτων..!

      Για το οτιδήποτε όμως και αν σε ανησυχεί να μην διστάζεις να στέλνεις στον γιατρό σου, δουλειά του είναι και εσύ πρέπει να νοιώθεις ασφάλεια με ότι διαφορετικό και αν αισθάνεσαι ιδίως με διδυμακια..!

      Σε ευχαριστώ πολύ! 

      πρίν από 7 λεπτά , anast. είπε:

      Τα συμπτώματα συνήθως έρχονται και φεύγουν και κάποια στιγμή σταματούν..Εμένα για παράδειγμα από την 10η εβδομάδα είχαν σταματήσει. 

      Σ ευχαριστώ πολύ!!

      • Μου αρέσει 2

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts

πρίν από 3 λεπτά , zina7777 είπε:

(Μαλλον εδω επρεπε να δημοσιευσω κι οχι στο μανουλες του σεπτεμβρη 2018)

 

Καλησπερα κοριτσια.

Θελω τη βοήθεια σας.

Ειχα τελευταια περιοδο 28/12/17 γονιμες απο 5/1 εως 11/1 οπου υπηρξανε επαφες.

Στις 9/1 ειδα βλεννη με αιμα στο εσωρουχο και μονο τοτε οχι μετεπειτα.

Εχω λιγες μερες με πονακια και βαρος χαμηλα στην κοιλια τσιμπηματα και κραμπες.πρισμενο στηθος,μονιμα 37+ θερμοκρασια και στον κολπο 38.

Περιμενω περιοδο σε 6 μερες απο σημερα.

Πιστευετε οτι ενα τεστ εγκυμοσυνης θα εδειχνε αν ειμαι εγκυος?πιστευετε οτι ειμαι?υπαρχει καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης να κοιταξω αν το χω?

Ευχαριστω.

 

  •  

Καλησπέρα! ! Τα συμπτώματα εγκυμοσύνης  μοιάζουν πολύ με της περιόδου κι επειδή κάθε γυναίκα είναι διαφορετικη δε μπορείς να ξέρεις σίγουρα από τα συμπτώματα.  Είναι πάρα πολύ νωρίς για τεστ.  Κάνε λίγο υπομονή μερικές μέρες ακόμα 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

(Μαλλον εδω επρεπε να δημοσιευσω κι οχι στο μανουλες του σεπτεμβρη 2018)

 

Καλησπερα κοριτσια.

Θελω τη βοήθεια σας.

Ειχα τελευταια περιοδο 28/12/17 γονιμες απο 5/1 εως 11/1 οπου υπηρξανε επαφες.

Στις 9/1 ειδα βλεννη με αιμα στο εσωρουχο και μονο τοτε οχι μετεπειτα.

Εχω λιγες μερες με πονακια και βαρος χαμηλα στην κοιλια τσιμπηματα και κραμπες.πρισμενο στηθος,μονιμα 37+ θερμοκρασια και στον κολπο 38.

Περιμενω περιοδο σε 6 μερες απο σημερα.

Πιστευετε οτι ενα τεστ εγκυμοσυνης θα εδειχνε αν ειμαι εγκυος?πιστευετε οτι ειμαι?υπαρχει καποιο συμπτωμα εγκυμοσυνης να κοιταξω αν το χω?

Ευχαριστω.

 

  •  

Γειά σου Ζινάκι!!!Το πιο πιθανό είναι το  ροζ που είδες να είναι από ωορρηξία!!!Βγαίνει σαν μέρες και το παθαίνω και γω 2 φορές το χρόνο!!!Τι κύκλους έχεις συνήθως?Υπάρχουν τεστάκια που δείχνουν 6 μέρες πριν την αναμένομενή!!Εγώ εμπιστεύομαι τα self clear είναι και σε καλή τιμή!!!Θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα αλλά όπως νιώθεις εσύ!!!Τα συμπτώματα είναι μεγάλο μπέρδεμα!!!Σίγουρα μοιάζουν με τις περιόδου ή καμιά φορά αν βγεί κάτι καινούργιο που δεν ξαναείχαμε!!!Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 12 λεπτά , Ungry girl είπε:

Πωωω τελειο??? Μιαμ μιαμ οχι εκτακτος απο τη δουλεια με πειρανε να παω για δουλειά αχχαχα!! Και εχω μια πεινα αλλο πράγμα!!

Χαχαχα τωρα το διαβασα σωστα! Εγω να δεις τη πεινα εχω και ο αντρουλης μ θα ερθει κατα τις 5 σημερα...:?

πρίν από 11 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Εμενα μου ζητησε φακες για σημερα..αυριο λεω να κανω μακαρονια με κιμα

μμμ ομορφες και οι φακες! 

πρίν από 10 λεπτά , Dimitr@17 είπε:

Πωπω σουτζουκακια τελειο φαγητο...εγω τα κανω στον φουρνο

Γτ δεν φτιαχνεις αρακα?κ.μενατα κατεψυγμενα φασολακια δν μ αρεσουν,!!!

Και εγω στο φουρνο τα κανω δεν μ'αρεσουν τα τηγανητά ! 


jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Ungry girl είπε:

Κοριτσι καλος ήρθες και καλη επιτυχία στις προσπάθειες σου καλο το αιμα εκεινες τις μερες!! Αλλα τεστ απο τοσο νορις οχι δεν θα σου διξει! Καλο ειναι να.περιμένεις μεχρι τη μερα που ειναι να.αδιαθερησεις!!! Μπορει και.να.εισαι απο τη στιγμη που ειχες επαφες στις γονιμες!! Οσο για τα συμπτώματα ειναι πολυ κοινά με τις περιόδου τα συμπτώματα ειναι μπερδεμα!!

Σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντησή σου.Καλες επιτυχιες σε ολες ευχομαι.

Δεν εχω συμπτωματα περιοδου γενικα.αλλα εχω παντα σταθερο κυκλο γι αυτο και ξερω ποτε ειναι ν αδιαθετησω.ειχα μια αποβολη το νοεμβρη..μου στοιχησε ψυχολογικα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Ε πόσο αρακά πια...τα είχα και στην κατάψυξη...άσε θα τα μοιράσω. Θα πάω στη μάνα μου, στη γιαγιά μου...

χαχαχαχχα έπρεπε να βάλεις και λίγο μοσχαράκι ή αρνάκι μέσα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

χαχαχαχχα έπρεπε να βάλεις και λίγο μοσχαράκι ή αρνάκι μέσα!!

Ναι ή λίγο λουκάνικο! ! Σαν την πεθερά μου που μου έλεγε σήμερα έφτιαξα λαδερο  (ότι και καλά υγιεινό ) και έβαζε μέσα στα φασολάκια προβατίνα! !!!!! Χα χα χα! !!

  • Μου αρέσει 1

DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντησή σου.Καλες επιτυχιες σε ολες ευχομαι.

Δεν εχω συμπτωματα περιοδου γενικα.αλλα εχω παντα σταθερο κυκλο γι αυτο και ξερω ποτε ειναι ν αδιαθετησω.ειχα μια αποβολη το νοεμβρη..μου στοιχησε ψυχολογικα.

Τιποτα σοθ εύχομαι γρηγορα και τοσο γρήγορα που να.εχεις ιδη ενα σπορακι στην κοιλιτσα σου! Όντος η αποβολή ειναι ενα.απο τα χειρότερα!! Αλλα αυτο τελείωσε ξεκινησες νεες προσπαθεις και κοιταμε μπροστα!! Απλα για το τεστακι καλο ειναι να.περιμένεις λιγουλακι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονι@ είπε:

Ναι ή λίγο λουκάνικο! ! Σαν την πεθερά μου που μου έλεγε σήμερα έφτιαξα λαδερο  (ότι και καλά υγιεινό ) και έβαζε μέσα στα φασολάκια προβατίνα! !!!!! Χα χα χα! !!

χαχχαχ ναι!!!ετσι έκανε και η γιαγιά μου και το πήρα και γω!!!αμά σας πω ότι στις γίγαντες στο φούρνο βάζω χοντροκομμένο μπέικον χαχαχχαχ!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , marillia είπε:

χαχχαχ ναι!!!ετσι έκανε και η γιαγιά μου και το πήρα και γω!!!αμά σας πω ότι στις γίγαντες στο φούρνο βάζω χοντροκομμένο μπέικον χαχαχχαχ!!!

Οπωσδήποτε δηλαδή κρεατικο μέσα ε; Ούτε πατάτες δεν έβαλα εγώ. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

χαχχαχ ναι!!!ετσι έκανε και η γιαγιά μου και το πήρα και γω!!!αμά σας πω ότι στις γίγαντες στο φούρνο βάζω χοντροκομμένο μπέικον χαχαχχαχ!!!

Καλά στους γίγαντες βάζω κι εγώ λουκάνικο. Αλλά οι γίγαντες ρε παιδί μου τρώγονται και σαν μεζές με τσιπουρακι δίπλα. ... Καλά εγώ βέβαια με το θηλασμό έχω ξεχάσει και όσπρια και πικάντικα κι από όλα! ! 


DBTcp3.png7Kksp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 7 λεπτά , marillia είπε:

Γειά σου Ζινάκι!!!Το πιο πιθανό είναι το  ροζ που είδες να είναι από ωορρηξία!!!Βγαίνει σαν μέρες και το παθαίνω και γω 2 φορές το χρόνο!!!Τι κύκλους έχεις συνήθως?Υπάρχουν τεστάκια που δείχνουν 6 μέρες πριν την αναμένομενή!!Εγώ εμπιστεύομαι τα self clear είναι και σε καλή τιμή!!!Θα σου έλεγα να περιμένεις λίγο ακόμα αλλά όπως νιώθεις εσύ!!!Τα συμπτώματα είναι μεγάλο μπέρδεμα!!!Σίγουρα μοιάζουν με τις περιόδου ή καμιά φορά αν βγεί κάτι καινούργιο που δεν ξαναείχαμε!!!Σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα!!!

Θα ηγει αρνητικο το τεστ..ειτε λογω προωρου ελεγχου ειτε λογω αρνητικης απαντησης.

Καμια πολυ κοντα στη θρησκεια εχουμε εδω μεσα?με βαραινει κατι και δεν ξερω αν μπορω να βασιστω σ ενα ονειρο..

Ακουει καμιαααααα???

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , alina80 είπε:

Οπωσδήποτε δηλαδή κρεατικο μέσα ε; Ούτε πατάτες δεν έβαλα εγώ. 

εγώ βάζω πατατούλες!!Η πεθερά μου όχι!!!Εν τω μεταξύ ο άντρας μου τόσες μέρες χάλια μου λέω όταν γίνω καλά θέλω φασολάκια με χάντρες!!!Λέω γκατρωμένος είσαι χαχαχαχ!!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , zina7777 είπε:

Σ ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντησή σου.Καλες επιτυχιες σε ολες ευχομαι.

Δεν εχω συμπτωματα περιοδου γενικα.αλλα εχω παντα σταθερο κυκλο γι αυτο και ξερω ποτε ειναι ν αδιαθετησω.ειχα μια αποβολη το νοεμβρη..μου στοιχησε ψυχολογικα.

Καλως ηρθες ζηνα μου στην παρεα μας...προσπαθησε να κανεις λιγες μερες υπομονη γιατι θετικα μου ακουγονται αυτα που λες..κ εγω ειχα μια παλινδρομη τον οκτωβριο

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλά στους γίγαντες βάζω κι εγώ λουκάνικο. Αλλά οι γίγαντες ρε παιδί μου τρώγονται και σαν μεζές με τσιπουρακι δίπλα. ... Καλά εγώ βέβαια με το θηλασμό έχω ξεχάσει και όσπρια και πικάντικα κι από όλα! ! 

Ωραίο και με λουκάνικο!!!Για πες μας τι επιτρέπετε με τον θηλασμό?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Τονι@ είπε:

Καλά στους γίγαντες βάζω κι εγώ λουκάνικο. Αλλά οι γίγαντες ρε παιδί μου τρώγονται και σαν μεζές με τσιπουρακι δίπλα. ... Καλά εγώ βέβαια με το θηλασμό έχω ξεχάσει και όσπρια και πικάντικα κι από όλα! ! 

Ναι ναι με λουκανικακι μεσα μιαμ μιαμ...μου ανοιξατε την ορεξη τωρα..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...