Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση απο το Parents


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 40,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ungry girl

    2701

  • Nati85

    2289

  • elenakii22

    2033

  • alina80

    1980

Θα σας πω κορίτσια μου για μια κοπέλα του οικείου μου περιβάλλοντος μου!Είναι 21 χρονών.Η μαμά της της μιλάει για προφύλαξη και της έλεγε να πάει για Παπ άλλα ντρεπόταν έλεγε!Δεν άκουσε την συμβουλή της μαμά της.Προσωπικά μου είπε ότι δεν της αρέσει η επαφή με προφυλακτικό.Το αποτέλεσμα βρέθηκε με χλαμύδια.Είχε μια ενόχληση και αναγκάστηκε να πάει στο γιατρό.Οτι ενημέρωση και να υπάρξει αν δεν θέλεις δεν ακούς κανένα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ungry girl είπε:

Καθε μερα λιγο δυσκολο αλλα μερα παρα μερα στανταρ αν και τωρα σαββατοκύριακο υπαρχει περιπτωση να γινεται παντως κατι ειναι που ειδα κ εβγαλε γραμμη ισως τον προηγουμενο μηνα να μην εκανα ωορρηξία

ακου κοριτσι ..η γραμμη οταν ειναι αχνη και οχι τοσο εντονη οσο του τεστ δεν σημαινει οτι θα κανεις ωορρηξια...οι περιπτωσεις που η γραμμη ειναι αχνη και γινεται ωορρηξια ειναι σε λιγες κοπελες που δεν ανεβαινει πολυ η ορμονη τους.αυτες ειναι οι εξαιρεσεις που λεμε. ο κανονας ειναι για να γινει η ωορρηξια πρεπει να φτασει να γινει τοσο εντονη η γραμμη οσο του τεστ. το οτι βγαζει μια γραμμουλα οχι τοσο εντονη ειναι γτ η ορμονη (η lh ετσι λεγεται) που μετραει το τεστ ειναι γτ την χρησιμοποιει ο οργανισμος και για αλλες δουλιτσες.. αυτην την ορμονη την εχουν και οι αντρες γτ ειναι απαραιτητη για τον οργανισμο και για αλλα πραγματα περα απο ωορρηξια.πιθανως δεν ηρθε η ωρα σου για ωορρηξια..υπομονη και συνεχισε τα τεστ και τις επαφες οσο μπορεις. να μας ενημερωνεις για τεστ για να σου πουμε γνωμες..

  • Μου αρέσει 1

6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , Ungry girl είπε:

Θα κάνει τιποτα αμα τα παρω αυριο η να ξεκινησω απο τον αλλο μηνα?

Λενε ενα τριμηνο θελουν για να δρασουν σωστα οποτε οσο πιο νωρις. Αν μπορεσεις να χαπακωσεις κ τον αντρα σου υπαρχουν κοι αντρικες της ιδιας σειρας

Link to comment
Share on other sites

Κι αλλος γνωστος μας εκανε το δευτερο παιδακι του.και το πρωτο ειναι και πιο μικρο απο το δικο μας.τι γινεται ρε κοριτσια πως τα κανουν ετσι ευκολα τα παιδια?να ναι καλα οι ανθρωποι να κανουν πολλα γερα μωρακια γιατι τα αγαπαω τα παιδακια ολα δεν ζηλευω μονο στεναχωριεμαι.εγω ξεμεινα και προσπαθω...και μου ηρθε στο μυαλο τωρα η αλλη που μου ελεγε στο μαιευτήριο να σου πουμε εμεις το μυστικο και με πιανει στεναχωρια τωρα.

δεν λεω ειμαι πολυ ευτυχισμενη που εχω το αγορακι μου και δεν θα επρεπε να νιωθω ετσι καποιες απο εσας προσπαθείτε για το πρωτο και ειλικρινα καταλαβαινω την αγωνια σας και ειναι λαθος μου και δεν ειναι δικαιο να νιωθω ετσι αλλα μερικες ειμαι χαλια.ειλικρινα δεν πιστευα οτι στο δευτερο θα εχω τετοια στεναχωρια που δεν ερχεται γρηγορα.ελεγα θα ειμαι ανετη αλλα δεν ειναι ετσι.

Αντε μωρε παλι με επιασε η σαχλαμαρα μου!!παντως χαιρομαι που σχεδον καθε μηνα εχουμε και εγκυουλες!ειναι γουρλιδικο το τοπικ μας!


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Ungry girl είπε:

Μακαριιι καλα εχω χαρει τοσο με το θετικο ωορρηξίας δεν.ξερω τι θα κανω με τι θετικο εγκυμοσύνης χαχααψαχαχαχαα πραγμματικαα ειναι και πολλα κοριτσια εδω με θετικα αποτελέσματα που δεν κρατιεμαι αχαχαχα

δεν ειναι θετικο το τεστ που εχεις...τις οδηγιες τις διαβασες καθολου?


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , orianna είπε:

λοιπον εγω εκανα τεστ σημερα 2 μερες πριν τη περιοδο και φυσικα βγηκε αρνητικο.οποτε παμε για τον αλλο μηνα.το προβλημα που εχω ομως ειναι οτι σημερα εχω κατι εκκρισεις.λευκες μυξες κοριτσια μου...σαν τα υγρα τον γονιμων αλλα σε λευκο κολλωδες.δεν της ξαναειχα.να ειναι μυκητες που δεν εφυγαν???? δεν εχω τσουξιμο η φαγουρα και μυριζουν σαν τα υγρα μου.κκαι δεν ειναι κομματια αλλα περισσοτερο σαν το  σπερμα μοιαζει...αλλα δεν ειναι γτ δεν ειχαμε επαφη...και τα ουρα μου μου φαινονται θολα και εχουν νομιζω διαφορετικη μυρωδια...σαν λιβανι κατι...χαχαχχαχα σας τρελανα?

Τον Ιούνιο μου  ετύχε να έχω πριν τη περίοδο αυτά τα υγρά.Γενικά όμως δε τα έχω.Μακάρι να είναι από εγκυμοσύνη!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , orianna είπε:

ακου κοριτσι ..η γραμμη οταν ειναι αχνη και οχι τοσο εντονη οσο του τεστ δεν σημαινει οτι θα κανεις ωορρηξια...οι περιπτωσεις που η γραμμη ειναι αχνη και γινεται ωορρηξια ειναι σε λιγες κοπελες που δεν ανεβαινει πολυ η ορμονη τους.αυτες ειναι οι εξαιρεσεις που λεμε. ο κανονας ειναι για να γινει η ωορρηξια πρεπει να φτασει να γινει τοσο εντονη η γραμμη οσο του τεστ. το οτι βγαζει μια γραμμουλα οχι τοσο εντονη ειναι γτ η ορμονη (η lh ετσι λεγεται) που μετραει το τεστ ειναι γτ την χρησιμοποιει ο οργανισμος και για αλλες δουλιτσες.. αυτην την ορμονη την εχουν και οι αντρες γτ ειναι απαραιτητη για τον οργανισμο και για αλλα πραγματα περα απο ωορρηξια.πιθανως δεν ηρθε η ωρα σου για ωορρηξια..υπομονη και συνεχισε τα τεστ και τις επαφες οσο μπορεις. να μας ενημερωνεις για τεστ για να σου πουμε γνωμες..

ενωητε πως θα ενημερωνω γιατι δεν ξερω τιποτα δεν ηταν αχνη ηταν καθαρη απλα οχι τοσο εντονη οσο η αλλη απλα τον προηγουμενο μηνα δεν ειχα δει καθολου οποτε τωρα καταλαβενεις χαρα χαχαχχαα

πρίν από 7 λεπτά , linaa είπε:

Λενε ενα τριμηνο θελουν για να δρασουν σωστα οποτε οσο πιο νωρις. Αν μπορεσεις να χαπακωσεις κ τον αντρα σου υπαρχουν κοι αντρικες της ιδιας σειρας

αα ωραια οποτε τωρα δεν εχει νοημα αν ειναι απο τον αλλο μηνα ναι αμε ανετα τον εχω χαχχαχα

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , andrianni είπε:

Νομίζω αυτά τα υγρά είναι που έχεις λίγο πριν την περίοδο.κ εγώ δεν τα είχα παρατηρήσει αλλά το διαβασα εδω κ απο άλλες κ το εντόπισα.μην ανησυχεις κ μακάρι να μην ισχύει κ να είσαι...

τα υγρα  andrianni μου τα παρατηρώ εξονυχιστικα...χαχαχα.. πριν τη περιοδο σχεδον δεν εχω καθολου υγρα.και αυτα τα ελαχιστα που εχω ειναι διαφορετικα και ποτε τοσα πολλα...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , orianna είπε:

δεν ειναι θετικο το τεστ που εχεις...τις οδηγιες τις διαβασες καθολου?

οχι δεν τις διαβασα τς ειχα διαβασει στα αλλα αλλα οταν ειναι λιγο πιοαχρομη απο την αλλη δεν σημενει πως θα γινει ισως αυριο η μεθαυριο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 5 λεπτά , marillia είπε:

Τον Ιούνιο μου  ετύχε να έχω πριν τη περίοδο αυτά τα υγρά.Γενικά όμως δε τα έχω.Μακάρι να είναι από εγκυμοσύνη!!

ηταν μυξες?τεντωνόταν δλδ?σιγα μην ειναι απο εγκυμοσυνη...απλα  λεω μην επαθα τιποτα παλι..


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, orianna είπε:

ηταν μυξες?τεντωνόταν δλδ?σιγα μην ειναι απο εγκυμοσυνη...απλα  λεω μην επαθα τιποτα παλι..

Είχα πάει για μπάνιο και τα είδα στο μαγιό μου όταν πήγα να αλλάξω.Ναι σα της ωορρηξίας.Οπως λες σαν μύξα.Πρώτη φορά τα έβλεπα.Ηταν 3 μέρες πριν αδιαθετήσω.

Link to comment
Share on other sites

@stalitsa82 Κοριτσάκι μου συγχαρητήρια! Ήμουν σχεδόν σίγουρη. Μεγάλη χαρά μας έδωσες! Όλα.καλα.να πάνε και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου. 

Κορίτσια όχι να το παινευτώ, αλλά οσες περιμένουν μαζί μου περίοδο δεν έρχεται και είναι έγκυες. Τον προηγούμενο μήνα @Ani ani και @elenakii22, τώρα η σταλίτσα μας. 

 

@orianna μου, μην τρελενεται με κάθε λεπτομέρεια. Ο ανθρώπινος οργανισμός δεν λειτουργεί πάντα με τον ίδιο τρόπο. Τα υγρά μπορεί να είναι από τους μύκητες, από τα μπάνια, ή και από τίποτα. Η μυρωδιά στα ούρα μπορεί και από κάτι που έφαγες. Μπορεί να είσαι και έγκυος. Αλλά.σε καμία περίπτωση δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ungry girl είπε:

οχι δεν τις διαβασα τς ειχα διαβασει στα αλλα αλλα οταν ειναι λιγο πιοαχρομη απο την αλλη δεν σημενει πως θα γινει ισως αυριο η μεθαυριο?

κοριτσι πριν λιγο εκανα ενα τεστ ωορρηξιας...σε δυο μερες περιμενω περιοδο και εχει γραμμη το τεστ. αυριο μεθαυριο υπαρχει περιπτωση να κανω ωορρηξια?? προφανως οχι...αυτο σου εξηγω... το τεστ που εκανες εχει ανιχνευσει καποια ποσοτητα της ορμονης..αλλα πρεπει να ανεβει κι αλλο. το ποτε θα ανεβει δεν το ξερει κανεις. θα το μαθεις πρωτη εσυ οταν δεις ιδια γραμμη.οταν δεις ιδια γραμμη  τοτε θα περιμενεις οτι θα κανεις ωορρηξια. στα εξηγω ετσι μην μπερδευτεις και σταματησεις τις επαφες..μεχρι να γινει εντονη η γραμμη και 3 μερες μετα απο αυτο θα κανεις επαφες...οποτε ειναι αυτο..αυριο μεθαυριο σε 5 μερες...εγω λεω θα σου βγει θετικο σε 4 μερεςς...


6penp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , orianna είπε:

τα υγρα  andrianni μου τα παρατηρώ εξονυχιστικα...χαχαχα.. πριν τη περιοδο σχεδον δεν εχω καθολου υγρα.και αυτα τα ελαχιστα που εχω ειναι διαφορετικα και ποτε τοσα πολλα...

Κοιτα ειναι νωρις ακομα για τεστ εγκυμοσυνης αρα δεν ειναι σιγουρο οτι δεν εισαι και οτι δεν εχεις ξαναδει τετοια υγρα εσυ που τα παρατηρεις ειναι θετικο σημαδι.απο την αλλη παντα υπαρχει η πρωτη φορα συμβαινει να μας μπερδευουν τα συμπτωματα αυτα! 


e6OVp3.pngExilp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...