Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Οκτωμβρίου 2018!!


melina92

Recommended Posts

πρίν από 1 λεπτό , zina7777 είπε:

καλημερα

κανα 2 ωρο η εξεταση περπατησα κι ενα μισαωρο ενδιαμεσα εφαγα και παγωτο,εχω dvd ναι..(αλοιμονο με τοσο χρημα) αλλα δεν το εχω δει να δω τι πηρα....

Α ωραία, κράτησε πολύ!!πόσο πλήρωσες. Εμένα μου είπαν 130€ όταν πήγα για να κλείσω ραντεβού.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 11,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • anemoni1989

    1357

  • ada32

    1111

  • Marimarv

    1077

  • Μάντη

    1011

πρίν από 2 λεπτά , irinikavala είπε:

ααα τωρα που είπε για πληρωμη.. πόσο το μαλλί.. ούτε ρώτησα τον γιατρο..

120

Α και με χαρα σας ανακοινωω οτι σημερα θα φαω την πολυποθητη φακη..

Αχχχ

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

ναντια δε          24/9     αγοράκι    1o   Ιασώ-Αθήνα

41ZiliHer           3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777       4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

32irinikavala     6/10     κοριτσάκι  1ο  κλιν.Καβάλα

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             8/10      αγοράκι     1o

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10                        1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989  26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

ναντια δε          24/9     αγοράκι    1o   Ιασώ-Αθήνα

32irinikavala     2/10    κοριτσάκι  1o  κλιν.Καβάλα

41ZiliHer           3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777       4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             8/10      αγοράκι     1o

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10                        1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989  26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

Άσια μιας  κάνεις αναδιαμόρφωση βάλε με κ μένα 6/10.. μην κλέβω..χαχαχ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Ασία είπε:

ναντια δε          24/9     αγοράκι    1o   Ιασώ-Αθήνα

32irinikavala     2/10    κοριτσάκι  1o  κλιν.Καβάλα

41ZiliHer           3/10      αγοράκι    2o  Μητέρα Κρήτη

29zina7777       4/10      αγοράκι    1o    ΠΓΝΙ 

melina92           6/10      αγοράκι    1o

40Nightwish     7/10     κοριτσάκι  1o   Αρεταίειο

38eamo             8/10      αγοράκι     1o

SwimmingMom6/10                         1o

34Μαρθα Κ       10/10                        1ο  δημ.νοσ.

32ada32            12/10    αγοράκι     1o  νοσ.Θεσ/κη

Χριστίνα2119   14/10    αγοράκι     1o

36Alekk              16/10    αγοράκι     2o   Ρέα

27Μάντη            21/10   αγοράκι      1o    Ρέα 

31Βικτώρια1987 22/10κοριτσάκι  1o   Ιασώ-Αθήνα

34Μαρία1430    22/10   αγοράκι      1o   Ιασώ-Αθήνα

29anemoni1989  26/10 κοριτσάκι  1o    Αλεξάνδρας

depyfr                  26/10   αγοράκι      2o    Ρέα

28Ασία                 1/11    κοριτσάκι   1o   ΠΓΝΛ

36Maria_ath        8/11   κοριτσάκι    1o     Γαία

Αντέ και 5 Ιουνίου θα σας πω και το φύλο!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Ασία είπε:

Σίγουρα ήσουν πολλή ώρα σκυμμένη,μην το σκέφτεσαι.να σκέφτεσαι μόνο πως σήμερα θα δεις το ζουζουνι σου! λες να είναι πιο βολικά αυτά που κολλάνε στο κρεβάτι?

@Ασία λόγω καισαρικής δε με βόλεψε καθόλου η καλαθούνα. Κάθε φορά ήθελα να θηλάσω, φωναζα τον άντρα μ (πρωί-βράδυ) γιατί δεν μπορούσα να σκύψω λόγω τομής. Και ετσι όπως πάω με τον πλακούντα δε βλέπω να γλιτωνω το ψαλίδι και αυτη τη φορά... Οποτε καλύτερα αυτό που κολλάει στο κρεβάτι για τον σηκώνω πιο εύκολα. Ασε που η καλαθούνα ειναι για 2-3 μήνες το πολύ, αυτό ειναι για ένα 8μηνο στη χειρότερη.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Alekk είπε:

@Ασία λόγω καισαρικής δε με βόλεψε καθόλου η καλαθούνα. Κάθε φορά ήθελα να θηλάσω, φωναζα τον άντρα μ (πρωί-βράδυ) γιατί δεν μπορούσα να σκύψω λόγω τομής. Και ετσι όπως πάω με τον πλακούντα δε βλέπω να γλιτωνω το ψαλίδι και αυτη τη φορά... Οποτε καλύτερα αυτό που κολλάει στο κρεβάτι για τον σηκώνω πιο εύκολα. Ασε που η καλαθούνα ειναι για 2-3 μήνες το πολύ, αυτό ειναι για ένα 8μηνο στη χειρότερη.

Κατάλαβα...Σίγουρα βολεύει το λίκνο από την καλαθουνα κ μόνο που είναι για μεγαλύτερο διάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι όμορφα νέα διαβάζω!!! @zina7777 συγχαρητήρια για τον αγοραρο!!! Άντε να συνεχίσουμε έτσι!!! @ada32 μην ξεχνάς τις κρέμες σου αφού σε τραβάει το δέρμα αν δεν βάζεις κρέμες ίσως κάνεις ραγαδες... @Alekk μήπως αλλάζεις μήνα;;; Εγώ είχα δύο μέρες καφέ και ήταν από την αλλαγή του μήνα ο πλακούντας μου ακόμη χαμηλός... Ελπίζω να ανέβει! Εσύ προσέχεις γενικά;;; @Ασία ωραία τα λίκνο και εγώ αν δεν είχα καλαθουνα θα έπαιρνα λίκνο τα θεωρώ πολύ βολικά ειδικά αν έχει ροδακια πάει παντού!!!!

  • Μου αρέσει 3

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 16 λεπτά , Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι όμορφα νέα διαβάζω!!! @zina7777 συγχαρητήρια για τον αγοραρο!!! Άντε να συνεχίσουμε έτσι!!! @ada32 μην ξεχνάς τις κρέμες σου αφού σε τραβάει το δέρμα αν δεν βάζεις κρέμες ίσως κάνεις ραγαδες... @Alekk μήπως αλλάζεις μήνα;;; Εγώ είχα δύο μέρες καφέ και ήταν από την αλλαγή του μήνα ο πλακούντας μου ακόμη χαμηλός... Ελπίζω να ανέβει! Εσύ προσέχεις γενικά;;; @Ασία ωραία τα λίκνο και εγώ αν δεν είχα καλαθουνα θα έπαιρνα λίκνο τα θεωρώ πολύ βολικά ειδικά αν έχει ροδακια πάει παντού!!!!

αχ Μαντη μου καλα τα λες αλλα βαριεμαι πολυ.. ευτυχως οταν κανω μπανιο ,βαζω ενα ενυδατικο conditioner σωματος οποτε κατι κανω κ μεσοβδομαδα βαζω την κρεμα. απλα την αμελω καθε μερα..λαθος μου το ξερω..

  • Μου αρέσει 1

hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια οποιες ενδιαφερονται και ειναι απο Αθηνα , πουλαει καποια στο facebook βρεφικα φορμακια , σεντονακια κ πετσετες απο κλεισιμο καταστηματος σε πολυ καλες τιμες. εγω θα παρω τα φορμακια.(5 κοντομανικα -5 ευρω). οποια θελει αςμου να της στειλω την διευθυνση


hBuvp3.png    n8xOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Τι όμορφα νέα διαβάζω!!! @zina7777 συγχαρητήρια για τον αγοραρο!!! Άντε να συνεχίσουμε έτσι!!! @ada32 μην ξεχνάς τις κρέμες σου αφού σε τραβάει το δέρμα αν δεν βάζεις κρέμες ίσως κάνεις ραγαδες... @Alekk μήπως αλλάζεις μήνα;;; Εγώ είχα δύο μέρες καφέ και ήταν από την αλλαγή του μήνα ο πλακούντας μου ακόμη χαμηλός... Ελπίζω να ανέβει! Εσύ προσέχεις γενικά;;; @Ασία ωραία τα λίκνο και εγώ αν δεν είχα καλαθουνα θα έπαιρνα λίκνο τα θεωρώ πολύ βολικά ειδικά αν έχει ροδακια πάει παντού!!!!

@Μάντη στο εχω ξαναπει είμαστε δύο πολύ όμοιες περιπτώσεις! Χαχα! Όχι δε νομίζω να αλλάζω μήνα, ειμαι 19 και 2 ημερών. Μάλλον έκανα βλακεία με το σκύψιμο, δεν μπορώ να το εξηγήσω αλλιώς... Προσέχω αρκετά.. Μόνο δουλειά (καθιστική), τις πολύ βασικές δουλειές σπίτι και τον μικρό δεν τον σηκώνω (όταν τον σήκωσα πριν 2-3 μήνες ειδα και το κατακόκκινο αίμα). Ακομα χαμηλά και εσένα ε; Ρε γμτ μετα τα χθεσινά χάνω τις ελπίδες μου ότι θα ανεβει... Και φοβάμαι μη μου πει κρεβάτι και μόνο κρεβάτι. Πω σημερα εχω να του πω για σάκχαρο, πλακούντα... θα τον ζαλίσω το γιατρό μου... Να'ναι καλα ο μικρός μόνο και χαλάλι του όλα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, ada32 είπε:

αχ Μαντη μου καλα τα λες αλλα βαριεμαι πολυ.. ευτυχως οταν κανω μπανιο ,βαζω ενα ενυδατικο conditioner σωματος οποτε κατι κανω κ μεσοβδομαδα βαζω την κρεμα. απλα την αμελω καθε μερα..λαθος μου το ξερω..

Και εγω το ίδιο βαριέμαι αφάνταστα ενώ πρέπει να αρχίσουμε όλες να βάζουμε κάτι για τις ραγάδες κοιλιά και στήθος έτσι μου λένε οι παλιές μαμάδες.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω καθε μερα πασαλιβομαι με bioloil μεσημερι και βραδυ...

Τις ωρες που ξαπλωνω δηλαδη..αλλα δε νομιζω να γλυτωσω κοπελες..δε νιωθω αισιοδοξη.προσθετει λιπαροτητα ναι δε νομιζω ομως οταν αρχισει να μεγαλωνει η κοιλια να προλαβω την ενυδατωση της περιοχης.παντος διαβασα οτι θελει πολυ νερο να πινουμε για καλη ενυδατωση του οργανισμου και για να μη πριστουμε.οπως και περπατημα ετσι.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , zina7777 είπε:

Εγω καθε μερα πασαλιβομαι με bioloil μεσημερι και βραδυ...

Τις ωρες που ξαπλωνω δηλαδη..αλλα δε νομιζω να γλυτωσω κοπελες..δε νιωθω αισιοδοξη.προσθετει λιπαροτητα ναι δε νομιζω ομως οταν αρχισει να μεγαλωνει η κοιλια να προλαβω την ενυδατωση της περιοχης.παντος διαβασα οτι θελει πολυ νερο να πινουμε για καλη ενυδατωση του οργανισμου και για να μη πριστουμε.οπως και περπατημα ετσι.

Νερό πίνω πολύ τώρα που θα φτιάξει ο καιρός θα αρχίσω περπάτημα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Μόλις γύρισα από το γυναικολόγο!

Η ζουζούνα αναπτύσσεται μια χαρά και έφτασε τα 350 γρ. Από ύψος περίπου 20cm γιατί δεν μπορούσε να μετρήσει ακριβώς. Για β επιπέδου θα πάω μάλλον στις 10 Ιουνίου.

Για την ουρολοίμωξη μου έδωσε δυστυχώς αντιβίωση για 5 μέρες οπότε θα το κάνω κι αυτό. Επίσης μου έδωσε σίδηρο και ασβέστιο παρ' όλο που η τιμή του σιδήρου και του αιματοκρίτη ήταν καλές. Είπε πως από δω και πέρα θα πρέπει να παίρνω και εξτρά.

 

10 hours ago, zina7777 said:

Γεια σας κοπελες.

Η χαρα μου ειναι απεριοριστη,ο μπεμπης μου εδειξε να ειναι γερος με δειγμα τρισωμιας 1:20000. Μετρησε ποδαρακια,χερακια,νευρα,συκωτι κεφαλακι ειναι ολα νορμαλ..μονο το τσουτσουνι δε μετρησε και το χε παραπονο ο αντρας μου..χαχα.

ειναι οπως ειπα 365gr σε βαρος και σχετικα ψηλος(αυτο μας εκανε εντυπωση γιατι εμεις ειμαστε σκαμνακια) 28cm.

142 παλμικους χτυπους καρδιας.γερη καρδια και δυνατος χτυπος.

Ο πλακουντας μου ειναι προσθιος πραγμα πολυ καλο για φυσιολογικο τοκετο ειιπε ο γιατρος.Δε μου ειπε για σεξ που δε ρωτησα αλλα μου ειπε για τραχηλο οτι μονο κολπικα μετριεται και τωρα ειναι η καταλληλη εποχη κι οτι δεν καταλαβαινει γιατι μου δινει προγεστερονη ο γιατρος μου και να τον ρωτησω γιατι...

χμ.. μαλλακια δεν ειδα.ουτε προσωπακι γενικως ειχε το χερακι μπροστα,τον ειδα να χασμουριεται.Πηγα και μισαωρο περπατημα ν αλλαξει σταση,τρωγοντας 2 μπαλες παγωτο..γελαγε ο γιατρος γιατι στην επιστροφη μπαινοντας του λεω "2 μπαλες.....παρφε βανιλια και bueno"

"ε με δυο μπαλες δε γινεται να μη γυρισε...ξαπλωσε" ειπε χαριτολογώντας.

Το βραδυ συνεχισα στους γονεις οταν σας εγραψα με μπυρες και πιτογυρα..σημερα δε ζυγιστηκα οπως καταλαβαινετε....

Με το καλο και στα δικα σας να χαρω διπλά!!!

Μπράβο κοριτσάρα! Τέλεια τα νέα σου!

9 hours ago, zina7777 said:

21 ολοκληρες.καθε πεμπτη αλλαζω εβδομαδα.

Και γω κάθε Πέμπτη αλλάζω βδομάδα και σήμερα μπήκα στην 20η! Έχουμε ακριβώς μια βδομάδα διαφορά!

 

Αααα για την κατακράτιση που φαίνεται να κάνω στα πόδια μου είπε να τρώω 5 φορές την εβδομάδα κόκκινο κρέας και κάθε μέρα 2 ασπράδια αβγού!!! Φρίκαρα που μου είπε τόσο κόκκινο κρέας! Μπλιάχ! Πώς θα το κάνω αυτό???

  • Μου αρέσει 3

UUiMp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...