Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 27 λεπτά , linaa είπε:

ε τοτε απο τις επαφες ειναι κ το τσουξιμο σε μερικες μερες με συχνο πλυσιμο θα φυγει θα δεις. το χαμομηλακι επισης που λεει κ το αλλο το κοριτσι κανει πολυ καλη δουλεια!!! για σαπουνακι να πας σε ενα φαρμακειο να ζητησεις να σου δωσουν καποιο να χρησιμοποιεις ειναι πολυ καλητερα κ θα δεις διαφορα !!! γενικα η ευαισθητη περιοχη δεν θελει πολλα πολλα οσο χρησιμοποιεις πολλα σαπουνακια κτλ τοσο πιο ευαισθητη θα γινεσε σε μικροβια θελει μετρο με τα σαπουνακια εκει!! 

καλα ειμαι δοξα το θεο περιμενω υπομονετικα για την β επιπεδου!!!!! 

Ααα ωραία! Πότε με το καλό θα τη κάνεις; 


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

1 hour ago, linaa είπε:

ε τοτε απο τις επαφες ειναι κ το τσουξιμο σε μερικες μερες με συχνο πλυσιμο θα φυγει θα δεις. το χαμομηλακι επισης που λεει κ το αλλο το κοριτσι κανει πολυ καλη δουλεια!!! για σαπουνακι να πας σε ενα φαρμακειο να ζητησεις να σου δωσουν καποιο να χρησιμοποιεις ειναι πολυ καλητερα κ θα δεις διαφορα !!! γενικα η ευαισθητη περιοχη δεν θελει πολλα πολλα οσο χρησιμοποιεις πολλα σαπουνακια κτλ τοσο πιο ευαισθητη θα γινεσε σε μικροβια θελει μετρο με τα σαπουνακια εκει!! 

καλα ειμαι δοξα το θεο περιμενω υπομονετικα για την β επιπεδου!!!!! 

Άντε με το καλό να είναι σούπερ η εξέταση.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Άντε με το καλό να είναι σούπερ η εξέταση.

κ εσυ με το καλο μια σουπερ αυχενικη κ μια ομορφη εγκυμοσυνη!!! να περασει γρηγορα ο καιρος κ να ειναι ολα τελεια!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , linaa είπε:

κ εσυ με το καλο μια σουπερ αυχενικη κ μια ομορφη εγκυμοσυνη!!! να περασει γρηγορα ο καιρος κ να ειναι ολα τελεια!!!

Αχ σε ευχαριστώ.ασε το πρώτο υπερυχο περιμένω να κάνω τη Δευτέρα και έχει παγώσει ο χρόνος.καταλαβαινεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 7 λεπτά , loyloy είπε:

Αχ σε ευχαριστώ.ασε το πρώτο υπερυχο περιμένω να κάνω τη Δευτέρα και έχει παγώσει ο χρόνος.καταλαβαινεις.

καταλαβαινω ναι γενικα ο χρονος περναει αργα κ βασανιστικα στην εγκυμοσυνη παντα εχεις ενα ανχος κατι να περιμενεις.... υπομονη λοιπον !!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Δεν ζαλίζεις κανέναν. Τώρα για το καθαριστικό ειλικρινά δεν ξέρω.πες στο γιατρο να σου γράψει μια καλλιέργεια για σίγουρα.θα σαι κι Εσύ καλυμμένη.Τωρα αν θες να κάνεις μια πλύση με χαμομηλάκι.οτι πιο φυσικό.

@Κελυ 32 πως πάει η εγκυμοσύνη?Ελπίζω να πάνε όλα καλά και να πετάγεται η κοιλίτσα σιγά σιγα

Γεια σου!!!!! Τι κανεις??? Καλα ειμαι σχετικα..φοραω κατι βραχιολακια και μ εχουν περιοριστει οι εμετοι..αλλα ειμαι συνεχεια εξαντλημενη!! Κοιλιτσα ακομα δεν εχω..μονο πρηξιμο...Εσυ πες μου τα δικα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Γεια σου!!!!! Τι κανεις??? Καλα ειμαι σχετικα..φοραω κατι βραχιολακια και μ εχουν περιοριστει οι εμετοι..αλλα ειμαι συνεχεια εξαντλημενη!! Κοιλιτσα ακομα δεν εχω..μονο πρηξιμο...Εσυ πες μου τα δικα σου!!!!

Εγώ υπνηλία κούραση και έχουν ξεκινήσει και λίγες  αναγουλες. Τώρα τη Δευτέρα θα πάω για το πρωτο υπερυχο και έχω αρκετό άγχος να το δω να είναι καλά.αυτα.τα βραχιολακια αυτά τα παίρνεις από το φαρμακείο?να ξέρω μη τα χρειαστώ.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, BettySt είπε:

Κορίτσι μου περαστικα σού! Μην κουραζεσαι όσο μπορείς! Σού είπε ο γιατρός να ξαναπαρεις προγεστερόνη για τα καφε; Και μην αγχώνεσαι, όλα καλά θα πάνε! Πότε θα πας να σε δει ο γιατρός;

Όχι, μου ειπε να μην ξαναπάρω προγεστερονη και να ξεκουράζομαι. Η αλήθεια ειναι πως περπάτησα αρκετά εχθές στη δουλειά. Σημερα που ήμουν ολο ξάπλα δεν εχω πια αίμα. Τη Δευτέρα το βράδυ θα πάω για υπέρηχο. Ειμαι πολυ αγχωμένη αλλα ανυπομονώ να ερθει η ώρα για να μου φύγει αυτο το άγχος. Ευχομαι να πάνε ολα καλα! 

 

8 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Ξεκουράσου κοπέλα μου.ντεπον που έχει παρακεταμολη και τα παναντολ σε ώρα ανάγκης κάνει.μην αγχώνεσαι.λιγο καφέ είναι.μην ανησυχείς.απλα Στ ο κρεβάτι και νομίζω ήρθε η ώρα σιγά σιγά για αναρρωτική.

 Δυστυχως η παρακεταμόλη δεν βοηθάει στις ημικρανίες. Παίρνω ειδικά χάπια, τα relpax. Σε αμερικανικες έρευνες που εχω διαβάσει λέει πως δεν φαίνεται να προκαλούν κάποιο πρόβλημα στο παιδι και πως ειναι ασφαλή. Εκανα πολλή υπομονή μπας και τα γλιτωσω αλλα το κεφάλι έσπαγε. Πηρα ομως πολυ μικρη δόση. Τη μια μερα πήρα 1/4 του χαπιού και την παράλλη μερα το 1/5 σχεδον. Αν έπαιρνα κανονική δόση θα περναγε τελείως. Αυτο που έπαιρνα εγω ισα ισα με ανακούφιζε για να την παλεύω. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, loyloy είπε:

Εγώ υπνηλία κούραση και έχουν ξεκινήσει και λίγες  αναγουλες. Τώρα τη Δευτέρα θα πάω για το πρωτο υπερυχο και έχω αρκετό άγχος να το δω να είναι καλά.αυτα.τα βραχιολακια αυτά τα παίρνεις από το φαρμακείο?να ξέρω μη τα χρειαστώ.

Με το καλο λοιπον στον πρωτο υπερηχο!!!! Ναι ναι απο φαρμακειο τα παιρνεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Με το καλο λοιπον στον πρωτο υπερηχο!!!! Ναι ναι απο φαρμακειο τα παιρνεις!!!

Σε ευχαριστω πολύ!!!!Βραδυνός Τύπος το σκατουλι μου.απο τις 4 παλεύω να μη κάνω εμετο.

5 ώρες πρίν, P.L.L. είπε:

Όχι, μου ειπε να μην ξαναπάρω προγεστερονη και να ξεκουράζομαι. Η αλήθεια ειναι πως περπάτησα αρκετά εχθές στη δουλειά. Σημερα που ήμουν ολο ξάπλα δεν εχω πια αίμα. Τη Δευτέρα το βράδυ θα πάω για υπέρηχο. Ειμαι πολυ αγχωμένη αλλα ανυπομονώ να ερθει η ώρα για να μου φύγει αυτο το άγχος. Ευχομαι να πάνε ολα καλα! 

 

 Δυστυχως η παρακεταμόλη δεν βοηθάει στις ημικρανίες. Παίρνω ειδικά χάπια, τα relpax. Σε αμερικανικες έρευνες που εχω διαβάσει λέει πως δεν φαίνεται να προκαλούν κάποιο πρόβλημα στο παιδι και πως ειναι ασφαλή. Εκανα πολλή υπομονή μπας και τα γλιτωσω αλλα το κεφάλι έσπαγε. Πηρα ομως πολυ μικρη δόση. Τη μια μερα πήρα 1/4 του χαπιού και την παράλλη μερα το 1/5 σχεδον. Αν έπαιρνα κανονική δόση θα περναγε τελείως. Αυτο που έπαιρνα εγω ισα ισα με ανακούφιζε για να την παλεύω. 

Δύσκολος πόνος το κεφάλι. Εντάξει αφού πήρες λίγο 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, sandraki είπε:

Σ ευχαριστω για την απαντηση σου!! Οκ, εγω εκανα οτι ηταν να κανω (χιχιιχ), ας πουμε οτι εγινε το θαυμα, στις ποσες μερες καταλαβαινεις αν εισαι εγκυος? Ρωταω γτ εχω κατι πονακια, κατι κραμπουλες, κατι τραβηγματακια περιεργα... χθες οταν περπατουσα πονουσα λιγο κατω δεξια, οταν καθομουν ομως οχι... σηκωνομουν ξανα για να τσεκαρω.. να τα παλι τα πονακια... κανονικα ειναι να αδιαθετησω τη Δευτερα (αν μετρησω 30 μερες), αλλα γνκ εχω αστατο κυκλο!!

λοιπόν εγώ και στις 2 εγκυμοσύνες μου είχα αυτα τα πονακια χαμηλά στις ωοθήκες!!για μένα είναι σημάδι γιατί πριν αδιαθετησω δεν το εχω  ποτε.σε μένα κ στις 2 πάλι είχε αρχίσει είδη κ φαινόταν η μελαινα γραμμή που βγαίνει σε κάποιες στην εγκυμοσύνη κ ξεκινάει από χαμηλά κ ανεβαίνει προς τον ομφαλό κ μπορεί να το περάσει κιόλας αλλά προς το τέλος της κύησης...ειδικά στον 2ο το κατάλαβα από αυτό γιατί είδη το κατάλαβα ότι ήμουν 1 μέρα πριν την αναμενόμενη περίοδο,την είχα κ φαινόταν λίγο..

πάντως γενικά αυτά τα είχα ακριβώς!!στήθος πολύ πρησμένο (αυτό φαίνεται στην 1η εγκυμοσύνη όχι στις επόμενες)κ φυσικά οι φλέβες που φαίνονται έντονες στο στήθος.


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Katerina 88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!Τι κάνετε??Θα ήθελα να μου πείτε  αν έχετε εμπειρίες ανάμεσα στους αιματολόγους, Γεώργιος Αναγνώστου και Ελμίνα Λευκού. Αφορά κύηση υψηλού κινδύνου.

Δεν γνωρίζω κάτι.απλα εύχομαι να μην είναι κάτι σοβαρό. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...