Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

@Beboula25 Κική μου πρίν λίγο ήρθα από τη δουλειά και μπήκα αμέσως να διαβάσω τα νέα σου, γιατί όλη μέρα σε είχα στο μυαλό μου. Λοιπόν εγώ δεν θα σού πω ούτε να μην στεναχωριέσαι, ούτε ότι πρέπει να είσαι δυνατή! Θα σού πω όμως ότι το σπορακι σου τώρα δίνει τη δική του μάχη και εσύ πρέπει να το βοηθήσεις όσο μπορείς και με ότι μπορείς . Εγώ σου εύχομαι από καρδιάς τα νέα σου τη Δευτέρα να είναι τέλεια! Φιλιά και μια τεράστια αγκαλιά,  η σκέψη μου πάντα μαζί σού! 

  • Ευχαριστώ 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

16 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου και συγνώμη αν σας έριξα ειλικρινά δεν το θέλω ούτε να σας φοβίζω.. όσα λέω εδώ δεν τα μοιράζομαι έξω δεν μιλάω για αυτό καθόλου παρα μόνο στον άντρα μου που και αυτός τώρα κάνει ότι μπορεί να με ανεβάσει.. Και εγω πιστεύω πως δεν αφήνει κανενα! 

Θα έρθει και η στιγμή που θα σας λέω τι μέρα θα γεννήσω..:wub:❤️

Σε ευχαριστώ για τα ομορφα λογια και την ευχή σου! Έχω κάνει τάμα στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλάντου και ακόμη κ αν συμβαίνει αυτό εγω πιστεύω ότι με βοήθησε σε αυτό που την παρακάλεσα.. Έχω πιστη και έχω ξανά πει εδώ πως νιώθω ευλογημένη δεν έχω παράπονο.. 

Τωρα αυτό απλά θα το δεχτώ με τον Θεό δεν τα βάζω και ας θύμωσα λιγάκι σήμερα ζητώ συγχώρεση. 

Ευχομαι να έρθει και το τρίτο παιδάκι σας και θα έρθει θέμα χρόνου είναι!

Εχθές προσκύνησα στον Ταξιάρχη. Ας έρθει οποτε ορίσει αρκεί να είναι γερό!

Να είσαι καλα! Σε ευχαριστώ μου αρκούν τα λογια από την καρδιά και οι ευχες σας!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι!

Μακάρι Κελλιτσα μου! 

Εσυ το πήρες από την αρχή λογικά για πρόληψη; Και τι είναι αυτές οι αντιστάσεις που θέλει να δει αν έχω; Δεν ξέρω αν το λέω και σωστά. Τρεις φορές μιλήσαμε και καμία δεν τον ρώτησα ήμουν τελείως αλλου.Παντως άρχισε να γουργουρίζει η κοιλιά μου και πολύ φοβάμαι πως την Δευτέρα θα έχω κόκκινα νέα 

εύχομαι να σε βοηθήσει κ η Αγία ειρήνη κ ο Ταξιάρχης!!κ σύντομα να σ φέρουν το μωράκι σας.σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχες :wub:

  • Ευχαριστώ 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου τι κανετε? Ξέρω εχω χαθει, αλλα ειχαμε φυγει λιγες μερες να ξεσκασουμε... 

Ολα καλα η μπεμπα, κλωτσαει φουλ! Τη Δευτέρα εχω και καμπυλη και εχω παρα πολυ αγχος... Εσεις πως ειστε? 

@Beboula25 μου, διαβασα τα νεα σου και χαρηκα και μετά μου κοπηκαν τα πόδια.. Λυπάμαι πολύ! Ξέρω  πως δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς, αλλα μπορώ να σου εγγυηθω πως μετα απο καιρό θα ποναει λιγότερο.. 

Οι υπόλοιπες είστε καλά? 

  • Μου αρέσει 2

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Ξέρω εχω χαθει, αλλα ειχαμε φυγει λιγες μερες να ξεσκασουμε... 

Ολα καλα η μπεμπα, κλωτσαει φουλ! Τη Δευτέρα εχω και καμπυλη και εχω παρα πολυ αγχος... Εσεις πως ειστε? 

@Beboula25 μου, διαβασα τα νεα σου και χαρηκα και μετά μου κοπηκαν τα πόδια.. Λυπάμαι πολύ! Ξέρω  πως δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς, αλλα μπορώ να σου εγγυηθω πως μετα απο καιρό θα ποναει λιγότερο.. 

Οι υπόλοιπες είστε καλά? 

Γεια σου! Καλά κάνατε και ξεφύγατε! Καλά εγώ εδώ στην αγώνα!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσια,

ειλικρινα δεν ξέρω τι μου συμβαίνει. Φοβαμαι ότι πέρασα γαστρεντερίτιδα ίωση και απλά τα απέδιδα όλα στα φάρμακα η στην εγκυμοσυνη. Διάρροια και εμετοί φουλ!Σήμερα είμαι άλλος άνθρωπος! Επιτέλους κατάφερα να φάω και λιγάκι και δεν έχω δει καθόλου καφέ σήμερα! Τι να πω? Άβυσσος...


preg.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Καλησπέρα κοριτσια,

ειλικρινα δεν ξέρω τι μου συμβαίνει. Φοβαμαι ότι πέρασα γαστρεντερίτιδα ίωση και απλά τα απέδιδα όλα στα φάρμακα η στην εγκυμοσυνη. Διάρροια και εμετοί φουλ!Σήμερα είμαι άλλος άνθρωπος! Επιτέλους κατάφερα να φάω και λιγάκι και δεν έχω δει καθόλου καφέ σήμερα! Τι να πω? Άβυσσος...

οχι βρε ειναι οι ορμονες που ανεβαινουν πια ιωση. κ η δοιαροια κ οι εμμετοι ειναι μεσα στο προγραμμα κ ερχονται κ φευγουν. σιγα σιγα το σωμα προσαρμοζετε κ μετα ερχονται νεα κυμματα ορμονων ετσι παει μην ανχωνεσε αντε συντομα να πας για τον υπερηχο σου!! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 15 λεπτά , linaa είπε:

οχι βρε ειναι οι ορμονες που ανεβαινουν πια ιωση. κ η δοιαροια κ οι εμμετοι ειναι μεσα στο προγραμμα κ ερχονται κ φευγουν. σιγα σιγα το σωμα προσαρμοζετε κ μετα ερχονται νεα κυμματα ορμονων ετσι παει μην ανχωνεσε αντε συντομα να πας για τον υπερηχο σου!! 

Μιλάμε για τρομακτική διαφορά μέσα σε ένα 24ωρο! Εχθες εάν συνέχιζε έτσι η κατάσταση θα πήγαινα νοσοκομείο. Φοβήθηκα ότι θα πάθω αφυδάτωση και δεν πήρα σχεδόν τα μισά φάρμακα γιατί δεν μπορούσα με τίποτε.


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , palmoira είπε:

Μιλάμε για τρομακτική διαφορά μέσα σε ένα 24ωρο! Εχθες εάν συνέχιζε έτσι η κατάσταση θα πήγαινα νοσοκομείο. Φοβήθηκα ότι θα πάθω αφυδάτωση και δεν πήρα σχεδόν τα μισά φάρμακα γιατί δεν μπορούσα με τίποτε.

μερικες μερες ειναι πολυ χαλια κ αλλες λες παει δεν εχω τιποτα!! εγω μπορει να ειχα κ διαλειματα για τρεις μερες κ μετα παμε απο την αρχη!!! πφφφφ

Link to comment
Share on other sites

@palmoira περαστικά! Ευχομαι αν ήσουν άρρωστη να πέρασε και να μην ξαναεχεις τέτοιες ενοχλήσεις. Αρκεί παντα το μωρό να ειναι καλα!

@anemoni1989. Που εισαι βρε. Ελπιζω να τα πέρασες καλα! Καλη τύχη για την καμπύλη τη Δευτέρα! 

@Beboula25 και @fairy-mary ελπιζω να νιώθετε καλυτερα και τον επόμενο μήνα να μείνετε παλι και αυτη τη φορα να πανε ολα τελεια. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, anemoni1989 είπε:

Κοριτσια μου τι κανετε? Ξέρω εχω χαθει, αλλα ειχαμε φυγει λιγες μερες να ξεσκασουμε... 

Ολα καλα η μπεμπα, κλωτσαει φουλ! Τη Δευτέρα εχω και καμπυλη και εχω παρα πολυ αγχος... Εσεις πως ειστε? 

@Beboula25 μου, διαβασα τα νεα σου και χαρηκα και μετά μου κοπηκαν τα πόδια.. Λυπάμαι πολύ! Ξέρω  πως δεν υπάρχουν λόγια παρηγοριάς, αλλα μπορώ να σου εγγυηθω πως μετα απο καιρό θα ποναει λιγότερο.. 

Οι υπόλοιπες είστε καλά? 

Ελα βρε Ανεμωνη μου!!! Και εγω εχω καμπυλη τη δευτερα!!! Αραγε γιατι εμενα με βαζει να την κανω τοσο νωρις??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 38 λεπτά , P.L.L. είπε:

@palmoira περαστικά! Ευχομαι αν ήσουν άρρωστη να πέρασε και να μην ξαναεχεις τέτοιες ενοχλήσεις. Αρκεί παντα το μωρό να ειναι καλα!

@anemoni1989. Που εισαι βρε. Ελπιζω να τα πέρασες καλα! Καλη τύχη για την καμπύλη τη Δευτέρα! 

@Beboula25 και @fairy-mary ελπιζω να νιώθετε καλυτερα και τον επόμενο μήνα να μείνετε παλι και αυτη τη φορα να πανε ολα τελεια. 

καλύτερα είμαι κορίτσι μου, 

προσπαθώ να το αντιμετωπίσω σαν ένα τυχαίο γεγονός αλλά η αλήθεια είναι ότι ώρες ώρες με πιάνουν τα ψυχολογικά μου και τα άγχη μου κύριως για το αν έχω κάποιο πρόβλημα, αν και όλοι προσπαθούν να με καθησυχάσουν λέγοντας μου ότι οι περισσότερες γυναίκες έχουν βιώσει κάτι αντίστοιχο.

Την τετάρτη έχω ραντεβού με τη γιατρό και θα μιλήσουμε αναλυτικά.

τι να πώ, μακάρι όλα να πάνε καλά.

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου μόλις γύρισα.. Πέρασα υπέροχα μια ολόκληρη μερα με την αδερφούλα κ την μαμα.Να μας φωτίζει όλους η Παναγία! 

@BettySt μου σε ευχαριστώ πολύ δεν έχω λογια για το κουράγιο που παιρνω..

@anemoni1989 χάρηκα που είδα νέα σου! Σε ευχαριστώ όλα τα κοριτσια σας ευχαριστώ νιώθω καλύτερα και προχωράω μπροστά ότι και αν γίνει.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fairy-mary είπε:

καλύτερα είμαι κορίτσι μου, 

προσπαθώ να το αντιμετωπίσω σαν ένα τυχαίο γεγονός αλλά η αλήθεια είναι ότι ώρες ώρες με πιάνουν τα ψυχολογικά μου και τα άγχη μου κύριως για το αν έχω κάποιο πρόβλημα, αν και όλοι προσπαθούν να με καθησυχάσουν λέγοντας μου ότι οι περισσότερες γυναίκες έχουν βιώσει κάτι αντίστοιχο.

Την τετάρτη έχω ραντεβού με τη γιατρό και θα μιλήσουμε αναλυτικά.

τι να πώ, μακάρι όλα να πάνε καλά.

 

Χαίρομαι που εισαι καλυτερα. Ειχες μια βιοχημική κύηση πράγμα πολυ στενάχωρο, αλλα σκέψου πως παλιά που δεν είχαν τα τεστ που αποκαλύπτουν μια κύηση πολυ γρήγορα ουτε που καταλαβαιναν οτι κατι δεν παει καλα. Αδιαθετουσαν καποια στιγμή και νόμιζαν οτι απλώς είχαν άστατο κύκλο. Καλώς ή κακώς τετοιου είδους αποβολές αγγίζουν το 75% οταν ειναι σε τοσο αρχικό στάδιο.. Εισαι απόλυτα φυσιολογική. Το πιθανότερο ειναι οτι εχει συμβεί σε όλες μας.. Σου εχει ερθει η περίοδος κανονικά; 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , P.L.L. είπε:

Χαίρομαι που εισαι καλυτερα. Ειχες μια βιοχημική κύηση πράγμα πολυ στενάχωρο, αλλα σκέψου πως παλιά που δεν είχαν τα τεστ που αποκαλύπτουν μια κύηση πολυ γρήγορα ουτε που καταλαβαιναν οτι κατι δεν παει καλα. Αδιαθετουσαν καποια στιγμή και νόμιζαν οτι απλώς είχαν άστατο κύκλο. Καλώς ή κακώς τετοιου είδους αποβολές αγγίζουν το 75% οταν ειναι σε τοσο αρχικό στάδιο.. Εισαι απόλυτα φυσιολογική. Το πιθανότερο ειναι οτι εχει συμβεί σε όλες μας.. Σου εχει ερθει η περίοδος κανονικά; 

Ναι ...κανονικότατα...από την επόμενη μέρα του τεστ & της πρώτης  χοριακης (13)  είχα κανονική ροή...Τώρα σχεδόν έχει τελειώσει η περίοδος μου. 

Να σημειώσω ότι η δεύτερη χοριακη 2 μέρες μετά ήταν 4, Οπότε ήταν κάτι πάρα πολύ πρώιμο και σύντομο. 

Ξέρεις ήταν τόσο έντονη η εναλλαγή συναισθημάτων από την απόλυτη χαρα στην απόλυτη λύπη...άλλα προσπαθω να ισορροπήσω και θα τα καταφέρω!

Στην τελική απέκλεισα το ενδεχόμενο ότι  δε μπορώ να συλλάβω.

 

 


aKX8p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , fairy-mary είπε:

Ναι ...κανονικότατα...από την επόμενη μέρα του τεστ & της πρώτης  χοριακης (13)  είχα κανονική ροή...Τώρα σχεδόν έχει τελειώσει η περίοδος μου. 

Να σημειώσω ότι η δεύτερη χοριακη 2 μέρες μετά ήταν 4, Οπότε ήταν κάτι πάρα πολύ πρώιμο και σύντομο. 

Ξέρεις ήταν τόσο έντονη η εναλλαγή συναισθημάτων από την απόλυτη χαρα στην απόλυτη λύπη...άλλα προσπαθω να ισορροπήσω και θα τα καταφέρω!

Στην τελική απέκλεισα το ενδεχόμενο ότι  δε μπορώ να συλλάβω.

 

 

Ναι, τουλαχιστον ξέρεις οτι εισαι καρπερή! Επισης είδες πως αν δεν ειχες κανει τεστ τώρα θα νόμιζες οτι απλώς αδιαθετησες μια μερα αργότερα και θα σκεφτόσουν ακομα οτι μπορει κατι να τρέχει με εσενα ή τον άντρα σου και δε μπορείτε να συλλάβετε. Οποτε κρατάμε τα θετικά και πορευόμαστε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...