Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσι μου θελω να σε διαβεβαιωσω οτι θα τα καταφερεις...Να ξερεις πως οτι εμποδιο περνας τωρα ειναι παροδικο και σε λιγο θα χαμογελας! Η πιστη σου θα σε βοηθησει και θα σπυ δωσει αυτο που ζητας. Να εισαι σιγουρη....

Μετα τις δυο παλινδρομες που ειχα ενιωθα οτι ειχα μπει σε λαβυρινθο και δεν μπορουσα να βγω...Δεν ηξερα το γιατι....δεν μπορουσα να καταλαβω...δεν εβρισκα μια λογικη εξηγηση...Προσευχηθηκα μεσα απο την καρδια μου στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου να μου δωσει ενα υγιες παιδακι...Ωσπου ηρθε η εγκυμοσυνη μου σχετικα γρηγορα...και τωρα περιμενω την μικρη Χρυσοβαλαντου....Τοτε ολη η οικογενεια μου ειχε αγχωθει...Μεσα μου ομως ενιωθα οτι ολα θα πανε καλα.. 

Ειμαι σιγουρη οτι γρηγορα θα χαμογελας και ολα αυτα θα ειναι παρελθον...

Πολλη συγκινηθηκα με τα λογια σου!!ετσι εγινε κ σε εμας απλα δοξα τον Θεο δεν ειχαμε αποτυχημενες προσπαθειες ο αντρας μ ειχε πολλη κοντα του τον Αγιο Παισιο προσευχηθηκαμε στον Αγιο να βαλει το χερι του να μας δωσει ενα νινι και ετσι κ εγινε στον 2ο μηνα προσπαθειας τωρα περιμενουμε πως κ πως να γεννηθει η μικρη Παισια! Και θα βαφτιστει στο χωριο μας π εχει γινει εκλησια του Αγιου Παισιου μεγαλη η χαρη του! Ευχομαι τα καλυτερα με το καλο να ρθει το νινι σου κ να ειναι γερο κ δυνατο! Δεν πρεπει να χανουμε την πιστη μας εκει πανω υπαρχει καποιος που μας προσεχει!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 4 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσι μου θελω να σε διαβεβαιωσω οτι θα τα καταφερεις...Να ξερεις πως οτι εμποδιο περνας τωρα ειναι παροδικο και σε λιγο θα χαμογελας! Η πιστη σου θα σε βοηθησει και θα σπυ δωσει αυτο που ζητας. Να εισαι σιγουρη....

Μετα τις δυο παλινδρομες που ειχα ενιωθα οτι ειχα μπει σε λαβυρινθο και δεν μπορουσα να βγω...Δεν ηξερα το γιατι....δεν μπορουσα να καταλαβω...δεν εβρισκα μια λογικη εξηγηση...Προσευχηθηκα μεσα απο την καρδια μου στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου να μου δωσει ενα υγιες παιδακι...Ωσπου ηρθε η εγκυμοσυνη μου σχετικα γρηγορα...και τωρα περιμενω την μικρη Χρυσοβαλαντου....Τοτε ολη η οικογενεια μου ειχε αγχωθει...Μεσα μου ομως ενιωθα οτι ολα θα πανε καλα.. 

Ειμαι σιγουρη οτι γρηγορα θα χαμογελας και ολα αυτα θα ειναι παρελθον...

Κελλιτσα μου εχεις περάσει δύσκολα και δεν ξερεις ποσο χαίρομαι που τα καταφερες! Πάντα έλεγες να πιστεύουμε! Φοράω από προχθές την ζώνη της Αγίας Ειρηνη Χρυσοβαλάντου και πιστεύω πως με βοήθησε να καταφέρω πολλά! Με άκουσε είμαι σίγουρη... Έτσι είναι στην αρχή χάνεσαι και το δύσκολο είναι όταν όλοι γύρω σου λένε απλώς ηρέμησε θα τα καταφερεις μην κανεις έτσι. Λες και θέλεις να είσαι έτσι. Δεν καταλαβαίνουν πως κάθε φορά νιώθεις ανάξια ισως και αναρωτιέσαι το γιατί.. Όπως λες η πιστη μας βοηθά να τα ξεπεράσουμε όλα! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Πολλη συγκινηθηκα με τα λογια σου!!ετσι εγινε κ σε εμας απλα δοξα τον Θεο δεν ειχαμε αποτυχημενες προσπαθειες ο αντρας μ ειχε πολλη κοντα του τον Αγιο Παισιο προσευχηθηκαμε στον Αγιο να βαλει το χερι του να μας δωσει ενα νινι και ετσι κ εγινε στον 2ο μηνα προσπαθειας τωρα περιμενουμε πως κ πως να γεννηθει η μικρη Παισια! Και θα βαφτιστει στο χωριο μας π εχει γινει εκλησια του Αγιου Παισιου μεγαλη η χαρη του! Ευχομαι τα καλυτερα με το καλο να ρθει το νινι σου κ να ειναι γερο κ δυνατο! Δεν πρεπει να χανουμε την πιστη μας εκει πανω υπαρχει καποιος που μας προσεχει!

Αχ κ εγω συγκινηθηκα!!! Με το καλο λοιπον τα παιδακια μας να ερθουν και να ειναι γερα!!! Και η Beboula κσι ολα τα κοριτσια που προσπαθουν να εχουβ υγιη μωρακια!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , kido είπε:

Συμφωνώ! Δεν είναι ανταλλακτική η σχέση μας με την πίστη. Είναι κάτι εντελώς προσωπικό και εσωτερικό και δε χωράνε λογικές ανταλλαγματος. Να είσαι αισιόδοξη και να ελπίζεις! Μόνο έτσι δεν χάνεις ποτε :x

Συντρόφισσα έχεις δίκιο.. Όλα θα πάνε καλα.. 

Ξεκινας και εσυ σιγά σιγά Αντε θέλω ευχάριστα για να συνέλθω :wub:

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Αχ κ εγω συγκινηθηκα!!! Με το καλο λοιπον τα παιδακια μας να ερθουν και να ειναι γερα!!! Και η Beboula κσι ολα τα κοριτσια που προσπαθουν να εχουβ υγιη μωρακια!!!

Αμην Παναγιτσα μ ολος ο κοσμος να αποκτησει αυτο το θαυμα π λεγεται παιδι!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 12 λεπτά , Nansy29 είπε:

Αχ ρε κοριτσακι μου λυπάμαι πάρα πολύ..ειναι πολύ άσχημο.πραγματικα ανατρίχιασα..

Δυστυχώς δεν είναι στο χέρι μας κάποια πράγματα.εμεις ας ελπίζουμε ότι οι δυσκολίες θα σταματήσουν εδώ.

Αυτό με την κορτιζόνη υπάρχει περίπτωση να ανατρέψει την κατάσταση;;;εύχομαι να γίνει ένα θαύμα κορίτσι μου!

 

Νανσουλα μου σε ευχαριστώ και εγω σου εύχομαι το καλύτερο! Όσο για την κορτιζόνη είναι η ύστατη προσπάθεια.Λογικα ακολουθεί κάποιο πρωτόκολλο. 

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 μου τι να πω.. Στεναχωρήθηκα και δεν το περίμενα κιόλας. Απο όσο θυμάμαι εχει συμβεί αρκετές φορές στο παρελθόν αυτο. Γιατι;;; Δε μπορει να μην υπάρχει μια αιτία. Βρες τη σε παρακαλω γιατι δεν θελω να ξαναπεράσεις τετοιο πράγμα. Θρομβοφιλία εχεις κοιτάξει ε;

Όσο για την πίστη, ο Θεος παντα ξέρει καλυτερα. Ποιος ξέρει σε ποιους δρόμους θέλει πας για να βρεις την άκρη σου. Εγω όπως θυμάσαι θεωρώ το παιδι μου ενα θαύμα του Αγίου Ραφαηλ και γι αυτο θα ειναι και το όνομα της Ραφαέλα. Αλλα δυστυχως δεν ειμαι απο αυτούς που εχουν τοσο δυνατή πίστη ώστε να μην τους φοβίζει τιποτα. Καθε μερα βάζω άσχημες σκέψεις με το μυαλό μου. Αλλα προσευχομαι. Να θυμάσαι πως ο Θεος ειναι μεσα μας και σίγουρα εχει πολυ σημαντικές δουλειες να κανει με ολα τα προβλήματα που υπάρχουν στον κοσμο (για να το πω λαϊκά) αλλα η προσευχή σου να σε εχει καλα κι ευτυχισμενη ειναι διπλής σημασίας. Απο τη μια ειναι αυτο το θέλει ο καθένας για τον εαυτό του, απο την άλλη, μονο οταν ειμαστε καλα, ευτυχισμένοι και δυνατοί μπορούμε να βοηθήσουμε και τους άλλους. Ζητάμε να ειμαστε καλα κι ανταποδίδουμε. Άρα να μην εχεις κανέναν ενδοιασμό να ζητάς απο τον Θεο την ευτυχία σου και να προσεύχεσαι γι αυτη. 

Οτι μπορούμε να κανουμε για να σε κανουμε να νιώσεις καλυτερα να ξέρεις οτι μπορείς να το ζητήσεις! Αν θες σου στέλνω και μια απο τις διάσημες σπανακοπιτες μου!!! Εχουν θεραπευτικές ιδιότητες. Τοσο νόστιμες ειναι! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 40 λεπτά , Beboula25 είπε:

Κελλιτσα μου εχεις περάσει δύσκολα και δεν ξερεις ποσο χαίρομαι που τα καταφερες! Πάντα έλεγες να πιστεύουμε! Φοράω από προχθές την ζώνη της Αγίας Ειρηνη Χρυσοβαλάντου και πιστεύω πως με βοήθησε να καταφέρω πολλά! Με άκουσε είμαι σίγουρη... Έτσι είναι στην αρχή χάνεσαι και το δύσκολο είναι όταν όλοι γύρω σου λένε απλώς ηρέμησε θα τα καταφερεις μην κανεις έτσι. Λες και θέλεις να είσαι έτσι. Δεν καταλαβαίνουν πως κάθε φορά νιώθεις ανάξια ισως και αναρωτιέσαι το γιατί.. Όπως λες η πιστη μας βοηθά να τα ξεπεράσουμε όλα! 

Εσυ θα τα καταφερεις!!! Αυτο να θυμασαι!!!

πρίν από 31 λεπτά , Beboula25 είπε:

Νανσουλα μου σε ευχαριστώ και εγω σου εύχομαι το καλύτερο! Όσο για την κορτιζόνη είναι η ύστατη προσπάθεια.Λογικα ακολουθεί κάποιο πρωτόκολλο. 

Κορτιζονη πηρα και εγω σ αυτη την εγκυμοσυνη και θεωρω οτι βοηθησε..Ουσισαστικα κανει ανοσοκαταστολη και βοηθαει με συτο τον τροπο να μην απορριφθει το εμβρυο...

Link to comment
Share on other sites

@Beboula25 στεναχωρήθηκα παρά πολυ.. δάκρυσα με αυτά που γραφεις τα  διαβάζω και δεν ξέρω τι να σου πω... κουράγιο και ότι γίνεται,γίνεται για κάποιο λόγο..  να πας και να προσευχηθείς θα νιώσεις κι εσυ καλύτερα.. ο Θεός δεν αφήνει κανέναν εγώ αυτό πιστεύω.. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται και να έρθει η στιγμή που θα μας λες εδώ ότι ήρθε ο μωρουλης σου:wub:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

@Beboula25 μου τι να πω.. Στεναχωρήθηκα και δεν το περίμενα κιόλας. Απο όσο θυμάμαι εχει συμβεί αρκετές φορές στο παρελθόν αυτο. Γιατι;;; Δε μπορει να μην υπάρχει μια αιτία. Βρες τη σε παρακαλω γιατι δεν θελω να ξαναπεράσεις τετοιο πράγμα. Θρομβοφιλία εχεις κοιτάξει ε;

Όσο για την πίστη, ο Θεος παντα ξέρει καλυτερα. Ποιος ξέρει σε ποιους δρόμους θέλει πας για να βρεις την άκρη σου. Εγω όπως θυμάσαι θεωρώ το παιδι μου ενα θαύμα του Αγίου Ραφαηλ και γι αυτο θα ειναι και το όνομα της Ραφαέλα. Αλλα δυστυχως δεν ειμαι απο αυτούς που εχουν τοσο δυνατή πίστη ώστε να μην τους φοβίζει τιποτα. Καθε μερα βάζω άσχημες σκέψεις με το μυαλό μου. Αλλα προσευχομαι. Να θυμάσαι πως ο Θεος ειναι μεσα μας και σίγουρα εχει πολυ σημαντικές δουλειες να κανει με ολα τα προβλήματα που υπάρχουν στον κοσμο (για να το πω λαϊκά) αλλα η προσευχή σου να σε εχει καλα κι ευτυχισμενη ειναι διπλής σημασίας. Απο τη μια ειναι αυτο το θέλει ο καθένας για τον εαυτό του, απο την άλλη, μονο οταν ειμαστε καλα, ευτυχισμένοι και δυνατοί μπορούμε να βοηθήσουμε και τους άλλους. Ζητάμε να ειμαστε καλα κι ανταποδίδουμε. Άρα να μην εχεις κανέναν ενδοιασμό να ζητάς απο τον Θεο την ευτυχία σου και να προσεύχεσαι γι αυτη. 

Οτι μπορούμε να κανουμε για να σε κανουμε να νιώσεις καλυτερα να ξέρεις οτι μπορείς να το ζητήσεις! Αν θες σου στέλνω και μια απο τις διάσημες σπανακοπιτες μου!!! Εχουν θεραπευτικές ιδιότητες. Τοσο νόστιμες ειναι! 

Σε ευχαριστώ για τα ζεστα σου λογια καρδιάς..  Πρώτη φορα μου συμβαίνει.Στο παρελθόν δεν έφυγαν μόνα τους..Είναι μεγάλη ιστορία δεν χωράει εδώ. Έχω κοιτάξει σχεδόν τα πάντα και τώρα ήδη καναμε προγεννητικό οι πρωτες είναι μια χαρά και περιμένω τις υπόλοιπες. Δεν θέλω και εγω να ξανά περάσω κάτι τέτοιο για αυτό και ελεγα ας έρθει οποτε θέλει αρκεί να είναι γερό!

Αχ σπανακόπιτα!! Μου έδωσε η πεθερούλα μου σήμερα ένα ταψί και προλαβα να φάω μόνο δυο κομμάτια γιατί με την κορτιζόνη μου απαγόρεψε το αλάτι.  Οποτε μπορέσεις να μου την στειλεις να την φτιάξω! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κοριτσια μου καλα ειλικρινά με βοηθάτε απεριόριστα. Λέω τώρα στον άντρα μου το ποσο καλα έκανα που μπήκα εδώ το ποσο στήριξη έχω λάβει τόσο καιρό από όλες σας μια προς μια! Σας θεωρώ δεύτερη οικογένεια χαίρομαι με την χαρά σας λυπαμαι με τον πόνο σας σαν δικοί μου άνθρωποι. Έχουμε όλες τον ίδιο σκοπό τις ιδιες ανησυχιες.Συγνωμη αν ξέφυγα λίγο παραπάνω και σας έριξα αλλα μου έπεσε βαρύ και αποτομα. Ξέρω πως με καταλαβαίνετε και με ανακουφίζει.Δυο μερες τώρα διάβαζα και σε αλλα τοπικ για εσας που προσπαθείτε και παρακαλούσα να έρθει σύντομα η χαρά και σε εσας! Και θα έρθει πιστέψτε με πέρα από αυτό που μου συνέβη η αλήθεια είναι πως μόλις ηρεμησα και μόλις κατάλαβα πως είμαι ήδη ευτυχισμένη απλώς ένα παιδάκι θα μας συμπληρώσει τότε ήρθε! Και οι εγκυουλες μας που μας δίνετε ελπίδα κάθε φορά σας ευχαριστώ.. Να σας έχει όλες ο Θεός καλα! 

Και κάτι για να “γελάσετε”. Λέω στον γιατρό θα πάω στην Τήνο κ μου είπε να του ανάψω ένα κεράκι. Στα αμεσως επόμενα λεπτά μου λέει η Παναγία δεν θα ασχοληθεί με εσένα έχει να σώσει καράβια με παιδάκια κόσμο που υποφέρει.Η Παναγία είναι μέσα σου είπε. Για την προηγούμενη κουβέντα του ντράπηκα για τον ίδιο όχι για εμενα. Κάθε βράδυ προσεύχομαι για όλο τον κόσμο και για εμενα το μόνο που ζητώ είναι να με φωτίζει να ακολουθώ τον δρόμο του. Όσο ζω θα ζητώ την ευλογία τους και να με βοηθούν να κατανοώ τι περνάω και το γιατί. Αύριο θα πάω για να ευχαριστήσω την Παναγία και να παρακαλέσω για την ευλογία της.  Το ανέφερα για να καταλήξω πως όλους μας βλέπουν από ψηλα αλλα αν όλοι μας σκεφτόμαστε πως ζητάμε χάρη και δεν μας την κάνουν τότε χάνουμε την πίστη μας. 

συμφωνώ απόλυτα ειδικά στο τελευταίο ,όσο για την χοριακη μηπως οντως μπορεί να ανεβαίνει αργά?επειδή είναι νωρίς,δεν ξέρω.μακάρι να μην γίνει τπτ κακό,αν όμως γίνει σημασία έχει ότι έμεινες έγκυος κ θα ξανά μείνεις,αν τελικά δεν προχωρήσει, που μακάρι να προχωρήσει,σε Θέλω δυνατή κ να είσαι σίγουρη ότι ο Θεός βλέπει  !!!:wub:

και μια που λέμε για πίστη,εγώ επειδή πιστεύω γενικά κ εχω προστάτη τον αγ Εφραίμ πριν μείνω έγκυος στον 2ο είχα πάει κ έβαλα ένα τάμα( μωρακι) κ στην Θεσσαλονίκη στον αγ.Δημήτριο,Για να με ευλογήσει οπότε εκείνος νόμιζε κ ήρθε τον επόμενο μήνα..φυσικά μόλις έγινε μετά πήγα κ έβαλα το τάμα που λέει ευχαριστώ κ στους 2 αγίους..μόνο λίγο άργησα στον αγ Δημήτριο,μιας που εγώ μένω Αθήνα κ ήταν μεγάλο ταξίδι ,το έκανα όμως μέσα σε 10 ώρες πήγαινε-ελα.τώρα έχω βάλει τον Απρίλιο πάλι στον αγ.Εφραίμ κ το ίδιο έκανα στον αγ Ραφαήλ που δεν είχα πάει ποτέ εκεί κ προσευχηθηκα για το ίδιο,όταν θέλει ας έρθει κ να είναι γερό.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Beboula25 είπε:

Κοριτσάκια μου η χοριακη δεν ήταν καλή μου την έστειλαν πριν μισή ώρα. 27,4 από 20,5 σε τρεις μερες τα πράγματα είναι προφανή. Πέρασα σοκ δεν ξέρω πως γράφω τώρα να είναι καλα τα κοριτσια στο άλλο θέμα που με ηρέμησαν γιατί δεν είχα ανάσα. Ξέρω πως η φύση προνοεί πως είναι για καλό αλλα όσο να’ναι μου σκοτείνιασαν όλα. Είναι που τώρα τον Ιούνιο θα γεννούσα και ήρθε το αδερφάκι σαν δώρο να μας δώσει χαρά. Και ξαφνικά πάλι πόνος. Δεν ξέρω τι να πω κ τι να κάνω. Πριν πολλες μερες είδα ασχημο ονειρο και προχθές που το έμαθα ελεγα πάλι πως φοβάμαι σαν να ήξερα  την στενοχώρια που θα έπαιρνα. 

Ο γιατρος μου είπε να παρω αμεσως κορτιζόνη. Δεν ξέρω γιατί κάτι για αντιστάσεις μου εξήγησε αλλα δεν κατάλαβα τίποτα  στην θολούρα μου. 

Κορίτσι μου... Πολύ κρίμα ξέρω είναι δύσκολο και σε ρίχνει στα πατώματα.. αλλά οοοολααααα για κάποιο λόγο γίνονται και ο θεός τις δυσκολίες τις στέλνει σε ανθρώπους που τις αντέχουν... Βέβαια τώρα ότι και να σου πούμε παρηγοριά δεν έχει.. τι να πω δεν ξέρω....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, ElenakiElena είπε:

@Beboula25 στεναχωρήθηκα παρά πολυ.. δάκρυσα με αυτά που γραφεις τα  διαβάζω και δεν ξέρω τι να σου πω... κουράγιο και ότι γίνεται,γίνεται για κάποιο λόγο..  να πας και να προσευχηθείς θα νιώσεις κι εσυ καλύτερα.. ο Θεός δεν αφήνει κανέναν εγώ αυτό πιστεύω.. Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να περάσει όσο πιο ανώδυνα γίνεται και να έρθει η στιγμή που θα μας λες εδώ ότι ήρθε ο μωρουλης σου:wub:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου και συγνώμη αν σας έριξα ειλικρινά δεν το θέλω ούτε να σας φοβίζω.. όσα λέω εδώ δεν τα μοιράζομαι έξω δεν μιλάω για αυτό καθόλου παρα μόνο στον άντρα μου που και αυτός τώρα κάνει ότι μπορεί να με ανεβάσει.. Και εγω πιστεύω πως δεν αφήνει κανενα! 

Θα έρθει και η στιγμή που θα σας λέω τι μέρα θα γεννήσω..:wub:❤️

πρίν από 28 λεπτά , *ζουζουνα*!!! είπε:

συμφωνώ απόλυτα ειδικά στο τελευταίο ,όσο για την χοριακη μηπως οντως μπορεί να ανεβαίνει αργά?επειδή είναι νωρίς,δεν ξέρω.μακάρι να μην γίνει τπτ κακό,αν όμως γίνει σημασία έχει ότι έμεινες έγκυος κ θα ξανά μείνεις,αν τελικά δεν προχωρήσει, που μακάρι να προχωρήσει,σε Θέλω δυνατή κ να είσαι σίγουρη ότι ο Θεός βλέπει  !!!:wub:

και μια που λέμε για πίστη,εγώ επειδή πιστεύω γενικά κ εχω προστάτη τον αγ Εφραίμ πριν μείνω έγκυος στον 2ο είχα πάει κ έβαλα ένα τάμα( μωρακι) κ στην Θεσσαλονίκη στον αγ.Δημήτριο,Για να με ευλογήσει οπότε εκείνος νόμιζε κ ήρθε τον επόμενο μήνα..φυσικά μόλις έγινε μετά πήγα κ έβαλα το τάμα που λέει ευχαριστώ κ στους 2 αγίους..μόνο λίγο άργησα στον αγ Δημήτριο,μιας που εγώ μένω Αθήνα κ ήταν μεγάλο ταξίδι ,το έκανα όμως μέσα σε 10 ώρες πήγαινε-ελα.τώρα έχω βάλει τον Απρίλιο πάλι στον αγ.Εφραίμ κ το ίδιο έκανα στον αγ Ραφαήλ που δεν είχα πάει ποτέ εκεί κ προσευχηθηκα για το ίδιο,όταν θέλει ας έρθει κ να είναι γερό.

Σε ευχαριστώ για τα ομορφα λογια και την ευχή σου! Έχω κάνει τάμα στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλάντου και ακόμη κ αν συμβαίνει αυτό εγω πιστεύω ότι με βοήθησε σε αυτό που την παρακάλεσα.. Έχω πιστη και έχω ξανά πει εδώ πως νιώθω ευλογημένη δεν έχω παράπονο.. 

Τωρα αυτό απλά θα το δεχτώ με τον Θεό δεν τα βάζω και ας θύμωσα λιγάκι σήμερα ζητώ συγχώρεση. 

Ευχομαι να έρθει και το τρίτο παιδάκι σας και θα έρθει θέμα χρόνου είναι!

Εχθές προσκύνησα στον Ταξιάρχη. Ας έρθει οποτε ορίσει αρκεί να είναι γερό!

πρίν από 35 λεπτά , Dggs είπε:

Κορίτσι μου... Πολύ κρίμα ξέρω είναι δύσκολο και σε ρίχνει στα πατώματα.. αλλά οοοολααααα για κάποιο λόγο γίνονται και ο θεός τις δυσκολίες τις στέλνει σε ανθρώπους που τις αντέχουν... Βέβαια τώρα ότι και να σου πούμε παρηγοριά δεν έχει.. τι να πω δεν ξέρω....

Να είσαι καλα! Σε ευχαριστώ μου αρκούν τα λογια από την καρδιά και οι ευχες σας!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι!

1 ώρα πρίν, Κελυ 32 είπε:

Εσυ θα τα καταφερεις!!! Αυτο να θυμασαι!!!

Κορτιζονη πηρα και εγω σ αυτη την εγκυμοσυνη και θεωρω οτι βοηθησε..Ουσισαστικα κανει ανοσοκαταστολη και βοηθαει με συτο τον τροπο να μην απορριφθει το εμβρυο...

Μακάρι Κελλιτσα μου! 

Εσυ το πήρες από την αρχή λογικά για πρόληψη; Και τι είναι αυτές οι αντιστάσεις που θέλει να δει αν έχω; Δεν ξέρω αν το λέω και σωστά. Τρεις φορές μιλήσαμε και καμία δεν τον ρώτησα ήμουν τελείως αλλου.Παντως άρχισε να γουργουρίζει η κοιλιά μου και πολύ φοβάμαι πως την Δευτέρα θα έχω κόκκινα νέα 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , Beboula25 είπε:

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου και συγνώμη αν σας έριξα ειλικρινά δεν το θέλω ούτε να σας φοβίζω.. όσα λέω εδώ δεν τα μοιράζομαι έξω δεν μιλάω για αυτό καθόλου παρα μόνο στον άντρα μου που και αυτός τώρα κάνει ότι μπορεί να με ανεβάσει.. Και εγω πιστεύω πως δεν αφήνει κανενα! 

Θα έρθει και η στιγμή που θα σας λέω τι μέρα θα γεννήσω..:wub:❤️

Σε ευχαριστώ για τα ομορφα λογια και την ευχή σου! Έχω κάνει τάμα στην Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλάντου και ακόμη κ αν συμβαίνει αυτό εγω πιστεύω ότι με βοήθησε σε αυτό που την παρακάλεσα.. Έχω πιστη και έχω ξανά πει εδώ πως νιώθω ευλογημένη δεν έχω παράπονο.. 

Τωρα αυτό απλά θα το δεχτώ με τον Θεό δεν τα βάζω και ας θύμωσα λιγάκι σήμερα ζητώ συγχώρεση. 

Ευχομαι να έρθει και το τρίτο παιδάκι σας και θα έρθει θέμα χρόνου είναι!

Εχθές προσκύνησα στον Ταξιάρχη. Ας έρθει οποτε ορίσει αρκεί να είναι γερό!

Να είσαι καλα! Σε ευχαριστώ μου αρκούν τα λογια από την καρδιά και οι ευχες σας!! Ότι καλύτερο σου εύχομαι!

Μακάρι Κελλιτσα μου! 

Εσυ το πήρες από την αρχή λογικά για πρόληψη; Και τι είναι αυτές οι αντιστάσεις που θέλει να δει αν έχω; Δεν ξέρω αν το λέω και σωστά. Τρεις φορές μιλήσαμε και καμία δεν τον ρώτησα ήμουν τελείως αλλου.Παντως άρχισε να γουργουρίζει η κοιλιά μου και πολύ φοβάμαι πως την Δευτέρα θα έχω κόκκινα νέα 

Εγω το πηρα μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος...Μου το εδωσε για να ριξει λιγο το ανοσοποιητικο μου..Μπορει να εκανρ οντως καλο..Προληπτικα το πηρα κ εγω.. Καλα εκανε και στο εδωσε!!!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Κελυ 32 είπε:

Εγω το πηρα μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος...Μου το εδωσε για να ριξει λιγο το ανοσοποιητικο μου..Μπορει να εκανρ οντως καλο..Προληπτικα το πηρα κ εγω.. Καλα εκανε και στο εδωσε!!!

Σίγουρα καλό κάνει μπορεί και να σώζει σε καποιες περιπτωσεις.. Η κορτιζόνη θεωρείται πανάκεια απλως σε μεγαλες και μακροχρονιες χρησεις έχει τα αρνητικά της. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...