Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 10 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Καλημέρα! Πετάγομαι κι εγώ στη συζήτηση χωρίς να συμμετέχω ενεργά για να δώσω εμψύχωση... Κι εγώ την 9η μέρα έκανα τεστ και ήταν έτσι αχνή και τελικά έχω δίδυμα! Οπότε απόλαυσε το ότι ανιχνεύεται η χοριακή και μη σκας, όλα καλά θα πάνε! 🥰😇🥰😇

      • Μου αρέσει 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 11 λεπτά , P.L.L. είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος όντως γίνεται το κατα λάθος. Κι εγω σαν τη λουλου, μια απο τα ίδια. Αν και προτιμώ να το λεω κατα τύχη :-) 

@giotitsa δεν πειράζει και να ζηλεύεις και λιγο. Ανθρώπινο ειναι. Αρκεί να μην εύχεσαι κακό για τους άλλους ή να μην χαιρεσαι με τις δυστυχίες τους. Ε και δεν σε εχω κόψει να εισαι τέτοια. Θα δεις σε λιγο καιρό που θα εισαι με τα μωρά στην αγκαλιά πως θα τα εχεις ξεχάσει οοοολα όσα ζεις τωρα! 

Μονο ρε κορίτσια σας παρακαλω μη μιλάτε για γλωσσοφαγιες και τέτοια πράγματα. Μην τα πιστεύετε γιατι αυθυποβαλεστε. Εγω ουτε στο μάτι δεν πιστευω.ην δίνετε αξία σε άσχετους ανθρώπους να νομίζουν πως εχουν την δύναμη να σας κάνουν κακό. Οταν βλέπετε κακογλωσσους να σκέφτεστε πως ο καθένας ειναι υπεύθυνος για τις δικές του πράξεις και εσας αυτοί οι άνθρωποι ουτε σας αφορούν ουτε μπορούν να σας αγγίξουν. 

@P.L.L. ποτε μα ποτε δεν θα ευχομουν να παθει κανεις κακο και ουτε χαιρομαι με την δυστηχια κανενος δεν ειναι σε ατομο για μενα αυτα τα πραγματα εγω στεναχωριεμαι να ακουω δυσαρεστα πραγματα συγνωμη αν παρεξηγηθηκα δεν ειμαι τετοια και ουτε θελω να γινω 


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

πρίν από 50 λεπτά , giotitsa είπε:

 @P.L.L.με εχεις κανει ηδη τσιτα χαχχαχαχαα μακαρι ολα τα μωρακια του κοσμου να ειναι υγιη απλα εγω δεν μπορω αλλο γκαντεμια και στεναχωρια θελω και εγω να λεω για εμετους ποσο βγηκε το μωρο ποσο μεγαλα ειναι τα ποδια για ΠΗΤ και τετοια δεν θελω αλλο να λεω για εξετασεις και προσπαθειες μερικες φορες ζηλευω ρε κοριτσια σας ζητω συγνωμη για αυτο αλλα ειναι αδυναμια της ψυχης 

@Κελυ 32 ποσο εισαι τωρα σε εβδομαδες ;;

@nadiaki165 ολοι εχουμε κανει λαθη σε αυτην την ζωη αλλα δεν γινεται να μην αξιζουμε ενα παιδακι χωρις τοση ταλαιπωρια !!!

Ειμαι 29 και κατι μερες....

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!!!

Να εχετε ολες θετικη σκεψη, η καθεμια σας κουβαλαει τον δικο της σταυρό σιγουρα, και πολλες φορες μπορει να πιστευετε οτι ολα σας ερχονται δυσκολα, οτι ειστε απο τις ατυχες ενω αλλες τα χουν ολα και τοσο ευκολα. Βεβαια, πισω απο κλειστες πορτες ακομα κ εκεινες δεν ξερετε τι περνανε, μπορει και τιποτα μπορει και πραγματα που δεν τα φανταζεται κανεις. Δυστυχως η ζωη μας εχει διδαξει οτι ειναι αδικη, καποιοι παλευουν για να κανουν παιδια, αλλοι τα χανουν θαλασσοπνιγμενα η στην ασφαλτο, καποιοι σταθηκαν τυχεροι και εχουν μια στεγη πανω απ το κεφαλι τους, αλλοι καηκανε η στηνουν ουρα στα σισιτια για ενα κομματι ψωμι, αλλοι μας πλασαρουν τον νεοπλουτισμο τους κ την ευτυχια τους ενω αλλοι μολις εχασαν το σπιτι τους λογω χρεων. 

Το θεμα ειναι να μαστε ολοι οσο μπορουμε αισιοδοξοι κοριτσια μου, να γελαμε, να περναμε καλα με τον συντροφο μας, με τους φιλους μας με τους γονεις μας! Κανεις απο αυτους δεν ειναι δεδομενος, ουτε καν εμεις οι ιδιες. Να αγωνιζομαστε η καθε μια για τον δικο της σκοπο, και σαν ανθρωποι πανω απ ολα να δινουμε το χερι κ να σηκωνουμε τον διπλανο που παραπαταει και πεφτει. 

Θα ερθει η μερα που θα "ζηλευετε" ακομα πιο πολυ! Οταν θα ερθουν τα μωρακια σας! Γιατι σιγουρα θα ερθουν! Θα ζηλευετε τα ατελειωτα υπεροχα ρουχαλακια που θα εχουν, την ανεμελια τους, και αυτην την παιδικη αθωοτητα. Αυτη η "ζηλεια" θα ειναι και εκεινη που δεν θα χρειαζεται να απολογιστε σε κανεναν. 

  • Μου αρέσει 6

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , giotitsa είπε:

@P.L.L. ποτε μα ποτε δεν θα ευχομουν να παθει κανεις κακο και ουτε χαιρομαι με την δυστηχια κανενος δεν ειναι σε ατομο για μενα αυτα τα πραγματα εγω στεναχωριεμαι να ακουω δυσαρεστα πραγματα συγνωμη αν παρεξηγηθηκα δεν ειμαι τετοια και ουτε θελω να γινω 

Το ξερω @giotitsa μου οτι δεν εισαι τέτοια. Αν ήσουν δεν θα σου μιλούσα! Μην ανησυχείς. Σε εχω καταλάβει :-)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 57 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Κοριτσια καλημερα! Τι κανετε? Εγω πηγα στον γιατρο σημερα! Ολα καλα...απλα μου ειπε η μπεμπα ειναι λιγο μικρουλα...δεν θα ξεπερασει ειπε τα 2.800 με 3.000! Γενικε ηταν καθησυχαστικος αλλα μ ειπε να αυξησω λιγο τα γλυκα μπας και παρω λεει λιγες θερμιδες.. Επισης τελη σεπτεμβριου ξεκιναω ενεσεις κορτιζονης... Αυτα!!! 

Ποσο ηταν η μπεμπουλα γλυκια μ.;;;..εμενα η ανηψια μ γεννηθηκε 2700 τελειομηνη κ παραπανω παρακαλω 40+ και ολα μια χαρα γερα μωρα να εχουμε κ ας ειναι κ μινιατουριτσες!

 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Κελυ 32 μια Μια χαρά θα βγει η μπεμπουλα.απο τον 8ο και μετά ξεκιναμε τις ενέσεις?Δεν το χω συζητήσει καν με το γιατρό.απλα νόμιζα από Όταν μπούμε στον μήνα μας και μετά.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , P.L.L. είπε:

Το ξερω @giotitsa μου οτι δεν εισαι τέτοια. Αν ήσουν δεν θα σου μιλούσα! Μην ανησυχείς. Σε εχω καταλάβει :-)

@P.L.L. εσυ εισαι καλα επειδη τσακωθηκες με την μαμα σε ρωταω ;;

πρίν από 11 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα κοριτσια!!!

Να εχετε ολες θετικη σκεψη, η καθεμια σας κουβαλαει τον δικο της σταυρό σιγουρα, και πολλες φορες μπορει να πιστευετε οτι ολα σας ερχονται δυσκολα, οτι ειστε απο τις ατυχες ενω αλλες τα χουν ολα και τοσο ευκολα. Βεβαια, πισω απο κλειστες πορτες ακομα κ εκεινες δεν ξερετε τι περνανε, μπορει και τιποτα μπορει και πραγματα που δεν τα φανταζεται κανεις. Δυστυχως η ζωη μας εχει διδαξει οτι ειναι αδικη, καποιοι παλευουν για να κανουν παιδια, αλλοι τα χανουν θαλασσοπνιγμενα η στην ασφαλτο, καποιοι σταθηκαν τυχεροι και εχουν μια στεγη πανω απ το κεφαλι τους, αλλοι καηκανε η στηνουν ουρα στα σισιτια για ενα κομματι ψωμι, αλλοι μας πλασαρουν τον νεοπλουτισμο τους κ την ευτυχια τους ενω αλλοι μολις εχασαν το σπιτι τους λογω χρεων. 

Το θεμα ειναι να μαστε ολοι οσο μπορουμε αισιοδοξοι κοριτσια μου, να γελαμε, να περναμε καλα με τον συντροφο μας, με τους φιλους μας με τους γονεις μας! Κανεις απο αυτους δεν ειναι δεδομενος, ουτε καν εμεις οι ιδιες. Να αγωνιζομαστε η καθε μια για τον δικο της σκοπο, και σαν ανθρωποι πανω απ ολα να δινουμε το χερι κ να σηκωνουμε τον διπλανο που παραπαταει και πεφτει. 

Θα ερθει η μερα που θα "ζηλευετε" ακομα πιο πολυ! Οταν θα ερθουν τα μωρακια σας! Γιατι σιγουρα θα ερθουν! Θα ζηλευετε τα ατελειωτα υπεροχα ρουχαλακια που θα εχουν, την ανεμελια τους, και αυτην την παιδικη αθωοτητα. Αυτη η "ζηλεια" θα ειναι και εκεινη που δεν θα χρειαζεται να απολογιστε σε κανεναν. 

@nanoula90 τι ωραια τα λες κοριτσακι μου !!!!

πρίν από 5 λεπτά , loyloy είπε:

@Κελυ 32 μια Μια χαρά θα βγει η μπεμπουλα.απο τον 8ο και μετά ξεκιναμε τις ενέσεις?Δεν το χω συζητήσει καν με το γιατρό.απλα νόμιζα από Όταν μπούμε στον μήνα μας και μετά.

@loyloy ενεσεις γιατι γλυκια μου ;;


xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κοριτσια μ....καλε λιγο ελειψα το πρωι να κανω κατι χαρτια που ζητανε για την εξωσωματικη κ βλεπω απανοτα τα μνμ...σας εχασα παλι.αντε να συγκεντρωθώ τωρα.αχαχχαχα εισται κ πολλες...πως εισται σημερα αγαπες μ??? κατι εχω διαβασει ομως ...πεθερες ....εξετασεις ...κοριτσακι η @palmoira μας...να ναι γερο αγαπη μ...μπραβο στα κοτσιδια μας @giotitsa μ τι επαθες καλε σημερα??? τι σε επιασε μ λες??? ειπαμε αισιοδοξια κ κοιταμε μπροστα...εισαι δυνατη εσυ κ δεν μασας πουθενα @P.L.L. αστα κ γω τσακωνομαι με την δικια μ...χαμος σ λεω...αχαχαχα αλλα οκ θα στρωσουν που θα παει..αχαχαχχα μην σκας αγαπη μ εσυ κοιτα το σπιτακι σ κ τον αντρρουλη σ.  @nadiaki165 .πωε εισαι γλυκουλα μ??? ολα καλα??? ποια εχω ξεχασει ηθελα να ξερα ....δεν μπορω να τα θυμηθω ολα ...να μγν με παρεξηγητε παρακαλω ..δεν τα παω καλα με ονοματα σας το ξανα πα..χανω λαδια σε αυτο το κομματι...αχαχχαχαχ ..Να προσεχετε ολες δας...ΑΙΣΙΟΔΟΞΊΑ  μονο κοριτσαρες μ κ γελιο που ειναι η χαρα της ζωης...Μην πτοείσται με τιποτα κ για κανεναν ...Αξιζευε ολου τ κοσμου τα καλα.     

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , giotitsa είπε:

@P.L.L. εσυ εισαι καλα επειδη τσακωθηκες με την μαμα σε ρωταω ;;

@nanoula90 τι ωραια τα λες κοριτσακι μου !!!!

@loyloy ενεσεις γιατι γλυκια μου ;;

Είπε παραπάνω η κελυ ότι τέλος του μήνα θα ξεκινήσει ενέσεις κορτιζόνης.εχω διαβάσει ότι συνήθως κάνουν Όταν μπαίνεις στο μήνα σου για τα πνευμονακια του μωρού.γι αυτό τη ρωτάω γτ και εγώ Δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , giotitsa είπε:
πρίν από 27 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

@Κελυ 32 και ποσα κιλα ειναι η μικρη τωρα ;;

Τωρα ηταν 1.370 περιπου...

Just now, loyloy είπε:

Είπε παραπάνω η κελυ ότι τέλος του μήνα θα ξεκινήσει ενέσεις κορτιζόνης.εχω διαβάσει ότι συνήθως κάνουν Όταν μπαίνεις στο μήνα σου για τα πνευμονακια του μωρού.γι αυτό τη ρωτάω γτ και εγώ Δεν ξέρω.

Εμενα μου ειπε να τις ξεκινησω απο τον ογδοο...Δεν ξερω γιατι...τωρα που το λες μου φαινεται και εμενα παραξενο..

πρίν από 23 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Ποσο ηταν η μπεμπουλα γλυκια μ.;;;..εμενα η ανηψια μ γεννηθηκε 2700 τελειομηνη κ παραπανω παρακαλω 40+ και ολα μια χαρα γερα μωρα να εχουμε κ ας ειναι κ μινιατουριτσες!

 

Τωρα ηταν περιπου 1.370 περιπου....Μου ειπε οτι θα βγει απο 2.800 εως 3.000... Απλα συγχρονως θα αρχισω και ενεσεις κορτιζονης τελη του μηνα...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , P.L.L. είπε:

@ΒαλεντιναΧρηστος όντως γίνεται το κατα λάθος. Κι εγω σαν τη λουλου, μια απο τα ίδια. Αν και προτιμώ να το λεω κατα τύχη :-) 

@giotitsa δεν πειράζει και να ζηλεύεις και λιγο. Ανθρώπινο ειναι. Αρκεί να μην εύχεσαι κακό για τους άλλους ή να μην χαιρεσαι με τις δυστυχίες τους. Ε και δεν σε εχω κόψει να εισαι τέτοια. Θα δεις σε λιγο καιρό που θα εισαι με τα μωρά στην αγκαλιά πως θα τα εχεις ξεχάσει οοοολα όσα ζεις τωρα! 

Μονο ρε κορίτσια σας παρακαλω μη μιλάτε για γλωσσοφαγιες και τέτοια πράγματα. Μην τα πιστεύετε γιατι αυθυποβαλεστε. Εγω ουτε στο μάτι δεν πιστευω.ην δίνετε αξία σε άσχετους ανθρώπους να νομίζουν πως εχουν την δύναμη να σας κάνουν κακό. Οταν βλέπετε κακογλωσσους να σκέφτεστε πως ο καθένας ειναι υπεύθυνος για τις δικές του πράξεις και εσας αυτοί οι άνθρωποι ουτε σας αφορούν ουτε μπορούν να σας αγγίξουν. 

Συμφωνώ μαζι σου απόλυτα περι γλωσσοφαγιας!! 

  • Μου αρέσει 1

nlmNp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Τωρα ηταν 1.370 περιπου...

Εμενα μου ειπε να τις ξεκινησω απο τον ογδοο...Δεν ξερω γιατι...τωρα που το λες μου φαινεται και εμενα παραξενο..

Δεν το εχω συζητήσει καν με το γιατρό.αυτπ από ότι έχω διαβάσει που Όσο να Ναι το ίντερνετ δεν είναι και 100%αξιόπιστο.μολις μπω στον 8ο πάω Αθήνα άρα θα τα μάθω όλα τότε.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Τωρα ηταν 1.370 περιπου...

@Κελυ 32 μια χαρα ειναι αλλα μην ξεχνας οτι μερα με την μερα παιρνει πιο πολλα και εκτος αυτου μετρησεις ειναι 

@rafaelatarzan αεροστατο μου εσυ !!!! καλα ειμαι μην ανυσηχεις ετσι απλα τα ειπα και ξεθυμανα ρε κοριτσι ολα καλα αισιοδοξια μην ανυσηχεις απο γελιο αλλο τιποτα θελω να χαλασω λεφτα σε ρουχα χαχαχχχαχαχα

  • Μου αρέσει 2

xfHlp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είχα σκοπό να μη σχολιάσω, αλλά περνώντας τις σελίδες και διαβάζοντας όσα ειπώθηκαν σήμερα, στεναχωρήθηκα πάρα πολύ... Θέλω να πιστεύω πως καμια δεν εννοεί αυτά που έγραψε επί λέξη και πως ήταν απλά λάθος διατύπωση...

Αδυνατώ να πιστέψω κορίτσια μου πως γυναίκες που έχουν περάσει τόσο δύσκολα (άλλη περισσότερο και άλλη λιγότερο), μπαίνει στη διαδικασία να ζυγίσει το κατά πόσο αξίζει ή είναι άξια μία γυναίκα να γίνει μάνα... Το ότι είχαμε μία απώλεια ή περισσότερες, δε δίνει σε καμία το δικαίωμα να πει "εγώ γιατί να το χάσω και αυτή να συνεχίσει να είναι έγκυος?"... Μην μπαίνουμε στη λογική να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα... Το ζητούμενο είναι να γινόταν να μη βιώσει καμία γυναίκα και κανένας άνθρωπος καμία απώλεια! Γιατί πίσω απο την κλειστή πόρτα του καθενός δεν γνωρίζει κανείς μας τί συμβαίνει...

Μπορεί η γυναίκα που κατηγορούμε ότι έπιασε εύκολα παιδί και αρνείται να κόψει το τσιγάρο, να έχει πρόσφατα βιώσει μια τραγωδία την οποία μόνο καπνίζοντας μπορεί να διαχειριστεί... Μπορεί χίλια δυο πράγματα....

Εγώ δηλαδή που δεν πιστεύω στην ύπαρξη Θεού που ακούει και απαντάει σε προσευχές, αξίζω λιγότερο να γεννήσω ένα υγιές παιδί απο μια γυναίκα που ξημεροβραδιάζεται στα μοναστήρια?Και αν ναι, μπορείτε να μου απαντήσετε γιατί?

Και ναι, και εγω έπιασα εύκολα παιδί και τις δυο φορές, ενώ ο άντρας μου είχε στίγμα ξεκίνησα προσπάθειες για παιδί χωρίς να έχω ελεγχθεί και ναι, ενώ γνωρίζω πολλά λόγω επαγγέλματος για νοσήματα γονιδιακά κλπ αρνήθηκα να μπω σε ένα κυκεώνα εξετάσεων για να αποκλείσω τα πάντα και επέλεξα να είμαι θετική και όχι "εμμονική" στην προσπάθεια να έχω ένα όσο το δυνατόν πιο υγιές παιδί.... Τί σημαίνει αυτό? Πώς αξίζω λιγότερο απο μια γυναίκα που θα περάσει χρόνια κάνοντας εξετασεις για να αποκλείσει όσο το δυνατόν περισσότερες νόσους;

Ας μην μπούμε σε αυτή τη λογική, λοιπόν... Δυστυχώς ατυχίες έχουμε όλοι μας.... Αλλη στην προσπάθεια να κάνει παιδί, άλλη στον τομέα της υγείας, άλλη στα οικογενειακά, άλλη στα οικονομικά και πάει λέγοντας... Δε γίνεται να ζυγίσουμε τις δυστυχίες μας! Γιατί στην τελική, τί να το κάνει μια γυναίκα αν έμεινε εύκολα έγκυος και στην πορεία χάσει το παιδί της σε τροχαίο ή απο καρκίνο? Θα προτιμούσε να παιδευόταν χρόνια για να το αποκτήσει, αρκει να είχε την ευτυχία να το δει να μεγαλώνει υγιές και ευτυχισμένο, χτίζοντας τη ζωή του!

Αυτά.... με πολλή αγάπη!

  • Μου αρέσει 8

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...