Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

      • Ευχή 1

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

πρίν από 41 λεπτά , Beboula25 είπε:

Έχεις δίκιο κορίτσι μου εδώ πέφτουμε με αλλα απλά. Κάνε την προσπάθεια σου πάλεψε το και εύχομαι να ανταμειφθείτε πολύ σύντομα!!!!

Πάει καλα αυτή; Συνδεσε την με Καϊρο! 

Στο ίδιο δεν τις κανεις; 

Ποιο αν κανω στο ιδιο???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Κορίτσια το είχα σκάσει απο τη δουλειά για να πάρω τις εξετάσεις και δεν προλαβαίνω να διαβάσω ολα όσα εχουν γραφτεί. Θα το κανω οταν σχολιάσω! 

Ειμαι χαρούμενη αλλα ακομα μαζεμένη γιατι και την άλλη φορα ανέβαινε γρήγορα η Χοριακη αλλα στον τρίτο μήνα έπεσε απότομα. Προσπαθώ να χαρώ αλλα φοβάμαι. Μα τι λεω.. Ολα θα πάνε καλα! Ειμαι χαρούμενη!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 21 λεπτά , Κελυ 32 είπε:

Ποιο αν κανω στο ιδιο???

Τις χοριακες επειδή είπες στα βγάζουν αλλα ντα αλλον 

πρίν από 16 λεπτά , P.L.L. είπε:

Κορίτσια το είχα σκάσει απο τη δουλειά για να πάρω τις εξετάσεις και δεν προλαβαίνω να διαβάσω ολα όσα εχουν γραφτεί. Θα το κανω οταν σχολιάσω! 

Ειμαι χαρούμενη αλλα ακομα μαζεμένη γιατι και την άλλη φορα ανέβαινε γρήγορα η Χοριακη αλλα στον τρίτο μήνα έπεσε απότομα. Προσπαθώ να χαρώ αλλα φοβάμαι. Μα τι λεω.. Ολα θα πάνε καλα! Ειμαι χαρούμενη!!!

Μην σκέφτεσαι τι έγινε αυτά δεν τα ορίζουμε εμεις το γνωριζεις καλα.. Φυσικα να είσαι χαρουμενη!!!!!Αυτο το μωρό ήρθε για να μείνει!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Hcg: 1276!!!! 

Προγεστερονη 34,5!!

Συγχαρητήρια!! Εξαιρετική χοριακή!!

1 hour ago, fairyanna είπε:

Όντως αυτό το παρέακι βοηθάει να μην νοιώθεις μονη και επιπλέον μας εμψυχώνει μέσα από τις επιτυχίες των κοριτσιών να ελπίζουμε και εμείς. Χίλια μπράβο σου αξίζουν για όσα έχεις περασει και ακόμα αγωνίζεσαι χωρίς να τα παρατάς.  Να σε ρωτήσω κάτι ή όποια κοπέλα γνωρίζει? Έχω σταματήσει τα χάπια περίπου 10 ημέρες και ξαφνικά γέμισα σπυράκια στο πρόσωπο. Σας έχει συμβεί ποτέ? 

Τι χάπια?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Hcg: 1276!!!! 

Προγεστερονη 34,5!!

Γιουπιιιιιιι!!!! Τελεια!!!! Εσυ πας κατευθείαν γυναικολογο καλε!!!!! Υπεροχα νεα!!!! Τελεια!!!! 

Αντε με το καλο κοριτσαρα μου!!!! Καλη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη να εχεις!!!! Φανταστικα!!!!! :)

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Κελυ 32 είπε:

Καλημεραααα!!! Βασικα μονο ζαλαδες εχω και το πρωι ελαχιστη αναγουλα...Ασε αγχωνομαι για την χοριακη αυριο..!!! Γινεται να κοιμηθω και να ξυπνησω τριων μηνων????

Καλα θα ηταν.

1 hour ago, P.L.L. είπε:

Hcg: 1276!!!! 

Προγεστερονη 34,5!!

Ξεκίνησες δυναμικά.μπραβο!!!!!!!!!

2 ώρες πρίν, fairyanna είπε:

Ήταν μια δύσκολη χρονιά για εμένα.προσπαθώ να δείχνω δυνατή σε όλους και να είμαι αισιόδοξη και πρώτη φορά νοιώθω λίγο αδύναμη μπροστά σε όλο αυτό. Η αρχή έγινε πέρσι το Πάσχα όταν ανακάλυψα την υπογονιμοτητα. Ακολούθησε ένας κύκλος με serpafar με αποτέλεσμα μηδέν. Μετα μια προσπάθεια με φυσικό με αποτέλεσμα ένα κυστικο ωάριο. Μετά κανονική προσπάθεια εξωσωματικής με αποτέλεσμα να ακυρωθεί λόγο ότι οι ορμόνες μου πήραν την κάτω βόλτα. Και τώρα έκανα την τελευταία πήραμε 2 ωαριακια γονιμοποιηθηκε το ένα αλλά τελικά πάλι ένα μηδενικό. Ο γιατρός μου έχει μιλήσει για δανεικά αλλά αν και δεν είμαι αρνητική δεν νοιώθω ακόμα ετοιμη για κάτι τέτοιο. Θέλω να προσπαθήσω λίγο ακόμα μόνη μου. Συγγνώμη για το μεγάλο μήνυμα ήταν απλά για να δικαιολογήσω την κακή μου ψυχολογία 

Καλά έκανες και μας τα είπες.εχεις ταλαιπωρηθεί πολύ.Δες Για αρχή τα ωραία που έχεις στη ζωή σου.Ειναι βασικό πρώτα απ'όλα να βλέπουμε αυτά που υπάρχουν ήδη στη ζωή μας.Ολα τα άλλα σιγά σιγά θα έρθουν με τον έναν ή τον άλλο τρόπο.Υπομονη και δύναμη να έχεις 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου διαβάζω τις ιστορίες σας και σας θαυμάζω!!! Νιώθω πολύ άσχημα που μία παλίνδρομη με έριξε τόσο πολύ ψυχολογικά και ακόμα δεν το έχω ξεπεράσει!! Ίσως πρέπει να επισκεφτώ και πάλι την ψυχολόγο που είχα πάει στο παρελθόν αν συνεχίσω έτσι... Φοβάμαι μη μου το γυρίσει και σε επιλόχειο στην πορεία...

Σήμερα ήταν μια δύσκολη μέρα... Γενικά είμαι και πολύ ευσυγκίνητη τον τελευταίο καιρό... Γέννησε και μια γνωστή... Μου κόλλησε και το ότι θυμήθηκα πως αυτή τη βδομάδα θα σταματούσα από τη δουλειά αν πήγαιναν όλα καλα με την πρώτη εγκυμοσύνη... Ένα μάτσο χάλια.... Και το χειρότερο είναι ότι δε θέλω να στεναχωρώ και το σποράκι μου και νιώθω ενοχές και τύψεις!!!

Θέλω τόσο πολύ να πάνε όλα καλά αυτή τη φορά.... Δε θέλω να τύχει πάλι καμιά στραβή.... Δεν έχω κάνει και κανένα εμετό  σήμερα... Όλα χαλια...

Συγγνώμη αν σας βαραίνω...αλλά κάπου ήθελα να τα πω κι εγω.... Τόσο χάλια όσο σήμερα δεν ήμουν ποτέ... Τι κακό κι αυτό??? Ατιμες ορμόνες....


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 10 λεπτά , fairyanna είπε:

Προγεστερονη και οιστρογόνα που επαιρνα μετά την εμβρυομεταφορα 

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ. Μήπως να μιλήσεις με το γιατρό σου ή να πας σε δερματολόγο?


preg.png

Link to comment
Share on other sites

@anemoni1989 είδα τυχαία το μήνυμά σου και πεταχτηκα από το άλλο θέμα, να σου πω ότι αν νιώθεις έτσι πήγαινε σε ψυχολόγο θα σε βοηθήσει, αλλιώς διάβασε ένα βιβλίο, βάλε ανεβαστική μουσική και μίλα στο σποράκι σου με αγαπη. Πίστεψέ το, όλα θα πάνε καλά. ΟΛΑ! Καλή συνέχεια από μένα :)

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , palmoira είπε:

Προσωπικά δεν μου έχει τύχει ποτέ. Μήπως να μιλήσεις με το γιατρό σου ή να πας σε δερματολόγο?

Έχω ραντεβού μαζί του την άλλη Πέμπτη και θα του τα πω. Αν δω οτι χειροτερεύει θα πάω και σε δερματολόγο 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , kido είπε:

@anemoni1989 είδα τυχαία το μήνυμά σου και πεταχτηκα από το άλλο θέμα, να σου πω ότι αν νιώθεις έτσι πήγαινε σε ψυχολόγο θα σε βοηθήσει, αλλιώς διάβασε ένα βιβλίο, βάλε ανεβαστική μουσική και μίλα στο σποράκι σου με αγαπη. Πίστεψέ το, όλα θα πάνε καλά. ΟΛΑ! Καλή συνέχεια από μένα :)

Σε ευχαριστώ! Θα περιμένω λίγο να δω πως θα πάει... φταίει σίγουρα και το ότι δεν το έχουμε πει σε κανέναν και πιέζομαι γενικά να μην καταλάβει κανείς κάτι (μένω στο ίδιο κτίριο με τους δικούς μου), οπότε δεν μπορώ να μοιραστώ τίποτα με κάποιον εκτός του φόρουμ...

Αλλά σίγουρα άμα συνεχίσει έτσι, θα πάω!!!

  • Μου αρέσει 1

cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites

Anemoni, σε καταλαβαίνω απόλυτα.  Ετσι χάλια ήμουν κι εγω πριν τρεις εβδομάδες αν θυμάσαι. Και τελικα τοτε ειναι που εγινε το θαύμα στη ζωή μου. Ειναι οι ορμόνες καλη μου σε συνδυασμό με την ανάμνηση της κακής εμπειρίας που ειχες. Να θυμάσαι οτι αυτές τις μέρες που νιώθεις ετσι ΔΕΝ πρέπει να σκεφτεσαι!!!  Οτι και να σκεφτείς θα ειναι κακό! Και μην παει το μυαλό σου πάνω απο το σημερα και το αυριο. Να σκεφτεσαι μονο μέχρι την επόμενη ημέρα!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...