Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 49 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Καλημέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν έχετε δοκιμάσει κάποιες πολυβιταμινες για τη βελτίωση της ποιότητας των ωαρίων.Εχει δυόμιση χρόνια που έκοψα το τσιγάρο και σκέφτομαι να πάρω και βιταμίνες μπας και βελτιωθεί η κατάσταση.Με αγχωνει το ότι είμαι και 39,έχω και χαμηλή ΑΜΗ..θα πάρει σίγουρα και ο άντρας μου βιταμίνες για το σπέρμα, αυτός έχει τρία χρόνια που έκοψε το τσιγάρο,αν και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο,γιατί έχει ολιγοσπερμια και κάνουμε μικρογονιμοποιηση 

      Έχω διαβάσει για το coq10 ότι βοηθάει πάρα πολύ. Έπαιρνα ημερησιως 200mg,  τώρα θα το αυξήσω στα 600mg  είναι ακριβό δυστυχώς όμως. Αλλά κ για ωμέγα 3 λιπαρά πως χρειάζεται.

      Εγώ παίρνω το coq10, φολικο και μια πολυβιταμινη για πριν τη συλληψη, που βοηθάει δηλαδή.

Το 2018 ας γίνουμε όλες ΜΑΝΕΣ!!!!!!!


Bela

Recommended Posts

Εγω να σου πω νομιζω πως ειμαι σχεδον 5 εβδομάδων. Γιατι όπως σας είχα πει είχα ενδείξεις ωορρηξιας την 13 μερα του κύκλου. Γι αυτο και πριν λίγες μέρες ελεγα οτι τελικα είχα κανει λάθος αφού δεν ήρθε η περίοδος 14 μέρες μετα. Αλλα μαλλον δεν εκανα! 

Κι εμενα μου αρεσει να τα υπολογίζω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • P.L.L.

    1310

  • loyloy

    1242

  • Beboula25

    1015

  • Penny...

    562

Just now, P.L.L. είπε:

Εγω να σου πω νομιζω πως ειμαι σχεδον 5 εβδομάδων. Γιατι όπως σας είχα πει είχα ενδείξεις ωορρηξιας την 13 μερα του κύκλου. Γι αυτο και πριν λίγες μέρες ελεγα οτι τελικα είχα κανει λάθος αφού δεν ήρθε η περίοδος 14 μέρες μετα. Αλλα μαλλον δεν εκανα! 

Κι εμενα μου αρεσει να τα υπολογίζω!

Ναι έτσι βγαίνει πιο σωστά και είναι και το πιο λογικό! Σημασια βέβαια έχει πως ήρθε το μωράκι που θα σας γεμίσει με ευτυχία!!!!!! Βρήκες ακτινογραφία να πας; 

Link to comment
Share on other sites

Θα στείλω την δίδυμη Αδερφη μου να βγάλει ακτινογραφία!! Χιχιχι Θα τους τη φέρω αυριο σαν δικιά μου. 

Μακαρι να πάνε ολα καλα γιατι το πρωι που ξαγρυπνουσα στο κρεβάτι θυμήθηκα οτι αυτόν τον μήνα έπαιρνα τρεις αντιβιωσεις για να καταπολεμήσω το ελικοβακτηρίδιο. Τις σταμάτησα πριν δυο εβδομάδες.. Επισης οταν ήμουν στα πατώματα ψυχολογικά πήρα δυο φορές lexotanil και τέλος πριν λίγες μέρες πήρα ελιτριπτανη που ειναι το μονο φάρμακο που με πιάνει στις ημικρανίες. Πραγματικα ομως δεν πίστευα πως ήμουν έγκυος  

Τωρα προσεύχομαι να μας λυπηθεί ο Θεος και να πάνε ολα καλα..

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 51 λεπτά , P.L.L. είπε:

Beboula που το ήξερες;;; Κοιμήθηκα ναι μεν σαν τούβλο νωρις αλλα ξυπνησα στις 5 κι έκτοτε δε μπόρεσα να κοιμηθω! 

Εκανα Χοριακη και προγεστερονη και ελπιζω πως θα ειναι καλες και οι δυο και θα εχω απαντήσεις στη 1! 

Καλημερα σε όλες!!!

Καλημέρα!! Άντε να μας έχεις καλά νέα με μια καλή χοριακη!!

πρίν από 2 λεπτά , P.L.L. είπε:

Θα στείλω την δίδυμη Αδερφη μου να βγάλει ακτινογραφία!! Χιχιχι Θα τους τη φέρω αυριο σαν δικιά μου. 

Μακαρι να πάνε ολα καλα γιατι το πρωι που ξαγρυπνουσα στο κρεβάτι θυμήθηκα οτι αυτόν τον μήνα έπαιρνα τρεις αντιβιωσεις για να καταπολεμήσω το ελικοβακτηρίδιο. Τις σταμάτησα πριν δυο εβδομάδες.. Επισης οταν ήμουν στα πατώματα ψυχολογικά πήρα δυο φορές lexotanil και τέλος πριν λίγες μέρες πήρα ελιτριπτανη που ειναι το μονο φάρμακο που με πιάνει στις ημικρανίες. Πραγματικα ομως δεν πίστευα πως ήμουν έγκυος  

Τωρα προσεύχομαι να μας λυπηθεί ο Θεος και να πάνε ολα καλα..

Αυτό με τη δίδυμη αδερφή ...ακόμη γελάω!!:-D


preg.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , P.L.L. είπε:

Θα στείλω την δίδυμη Αδερφη μου να βγάλει ακτινογραφία!! Χιχιχι Θα τους τη φέρω αυριο σαν δικιά μου. 

Μακαρι να πάνε ολα καλα γιατι το πρωι που ξαγρυπνουσα στο κρεβάτι θυμήθηκα οτι αυτόν τον μήνα έπαιρνα τρεις αντιβιωσεις για να καταπολεμήσω το ελικοβακτηρίδιο. Τις σταμάτησα πριν δυο εβδομάδες.. Επισης οταν ήμουν στα πατώματα ψυχολογικά πήρα δυο φορές lexotanil και τέλος πριν λίγες μέρες πήρα ελιτριπτανη που ειναι το μονο φάρμακο που με πιάνει στις ημικρανίες. Πραγματικα ομως δεν πίστευα πως ήμουν έγκυος  

Τωρα προσεύχομαι να μας λυπηθεί ο Θεος και να πάνε ολα καλα..

Όχι βρε μην φοβάσαι δεν έχουν επηρεάσει αυτά σε τίποτα θα δεις θα στο πει και ο γιατρος!!!Τελειο η διδυμουλα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , P.L.L. είπε:

Θα στείλω την δίδυμη Αδερφη μου να βγάλει ακτινογραφία!! Χιχιχι Θα τους τη φέρω αυριο σαν δικιά μου. 

Μακαρι να πάνε ολα καλα γιατι το πρωι που ξαγρυπνουσα στο κρεβάτι θυμήθηκα οτι αυτόν τον μήνα έπαιρνα τρεις αντιβιωσεις για να καταπολεμήσω το ελικοβακτηρίδιο. Τις σταμάτησα πριν δυο εβδομάδες.. Επισης οταν ήμουν στα πατώματα ψυχολογικά πήρα δυο φορές lexotanil και τέλος πριν λίγες μέρες πήρα ελιτριπτανη που ειναι το μονο φάρμακο που με πιάνει στις ημικρανίες. Πραγματικα ομως δεν πίστευα πως ήμουν έγκυος  

Τωρα προσεύχομαι να μας λυπηθεί ο Θεος και να πάνε ολα καλα..

Καλημερα!!! Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου!!! Ρωτα τον γιατρο σου για τα φαρμακα..αν και θεωρω οτι δεν εχουν προκαλεσει κατι...μην αγχωνεσαι και να εισαι ηρεμη!!! Και εγω αυτο προσπαθω...Ξυπνησα το βραδυ και φοβομουν.. ομως δεν θα επιτρεψω αλλο αυτο το συναισθημα να εισβαλλει στη ζωη μου.. Θελω λιγη χαρα!!! Και αυτο μονο θα νιωθω πλεον!!!! Ετσι κ εσυ.. μην φοβασαι!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, P.L.L. είπε:

Ναι κορίτσια. Όντως σε κατι τέτοιες περιπτώσεις ξελασπώνει η μια την άλλη!

Σιγουρα!!! :cool::cool: Χαχαχ

πρίν από 1 λεπτό , Κελυ 32 είπε:

Καλημερα!!! Μην αγχωνεσαι κοριτσι μου!!! Ρωτα τον γιατρο σου για τα φαρμακα..αν και θεωρω οτι δεν εχουν προκαλεσει κατι...μην αγχωνεσαι και να εισαι ηρεμη!!! Και εγω αυτο προσπαθω...Ξυπνησα το βραδυ και φοβομουν.. ομως δεν θα επιτρεψω αλλο αυτο το συναισθημα να εισβαλλει στη ζωη μου.. Θελω λιγη χαρα!!! Και αυτο μονο θα νιωθω πλεον!!!! Ετσι κ εσυ.. μην φοβασαι!

Καλημέρα Κελλιτσα μου!!!! Μπράβο κοπέλα μου έτσι μόνο χαρά από εδώ και πέρα!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Καλώς ήλθατε οι νέες κοπέλες!!! Είχα μέρες να μπω γιατί ήμουν λιιιιγο στα πατώματα αλλά σήμερα που μπήκα το μετάνοιωσα που ειχα τόσο καιρό να το κάνω γιατί μου φτιάξατε τόσο πολύ την διάθεση.τι υπέροχα νέα!!!!!!!!! Συγχαρητήρια για όλες τις εγκυουλες!!! Καλά αποτελέσματα στα κορίτσια που περιμένουν!!! Τελικά αυτή η πάρεουλα δίνει πολύ δύναμη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , P.L.L. είπε:

Θα στείλω την δίδυμη Αδερφη μου να βγάλει ακτινογραφία!! Χιχιχι Θα τους τη φέρω αυριο σαν δικιά μου. 

Μακαρι να πάνε ολα καλα γιατι το πρωι που ξαγρυπνουσα στο κρεβάτι θυμήθηκα οτι αυτόν τον μήνα έπαιρνα τρεις αντιβιωσεις για να καταπολεμήσω το ελικοβακτηρίδιο. Τις σταμάτησα πριν δυο εβδομάδες.. Επισης οταν ήμουν στα πατώματα ψυχολογικά πήρα δυο φορές lexotanil και τέλος πριν λίγες μέρες πήρα ελιτριπτανη που ειναι το μονο φάρμακο που με πιάνει στις ημικρανίες. Πραγματικα ομως δεν πίστευα πως ήμουν έγκυος  

Τωρα προσεύχομαι να μας λυπηθεί ο Θεος και να πάνε ολα καλα..

Εντάξει κλαιω με το σκηνικό με τη διδυμη αδερφη!!!  Αχχαχαχαχαχαχαχαχα

Τελικα ενας μονοζυγωτικος διδυμος παντα χρησιμευει!!!  :P

Κοριτσια πως ειστε?? Εγω πλεον καταφερνω και τρωω πρωινο χωρις εμετους και πινω και λιγο νερακι... Που και που εχω και ενοχλησουλες απο τς συνδεσμους της μητρας και το εντερακι και δηλωνω πως εχω γίνει χεζου!! Φοβαμαι τα παντα! Πφφφ πότε θα χαλαρωσω επιτέλους? 

@palmoira πότε περιμένουμε απο εσενα νεακια???  :)


cO4Yp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.τωρα από που να ξεκινήσω?

@P.L.L. εντάξει η λύση με δίδυμη τα σπάει.Καλα έκανες.Καλα για τα φαρμακα μη φοβάσαι.οταν ήμουν Επειδή δεν πέρναγε καν από το μυαλό μου εγώ εβγαινα έπινα.ηταν και Καλοκαίρι μένω και Κέρκυρα αρα φαντάζεσαι.κοσμος γνωστοί ποτα σφηνακια.λεω στο γιατρό Μήπως φταίω εγώ.και μου λέει υπάρχουν γυναίκες που σε όλη την εγκυμοσύνη κάνουν χρήση ουσιών και γεννάνε υγιεστατα μωράκια.Αρα P.L.L.χαλαρωσε.ξεχνα τις αντιβιωσεις.1μιση περιμένουμε τα αποτελέσματα.

@Κελυ 32 πως είσαι Σήμερα?κα να συμπτωματακι Έχουμε?

@anemoni1989 έφαγες πρωινο?θα πεινασε το σπορακι και λε Ει κάτσε  να αφήσω τη μαμά μου να φάει.

@Cat! πως Ει σαι?ηρεμησες καθόλου?

@Bela τώρα είναι η τυχερή σου φορά.θα Το δεις!!!!!!!

@palmoira κάνα δειγματακι Έχουμε?Πως νιώθεις?

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ειναι οτι δεν ειμαστε μονοζυγωτικά διδυμάκια αν και μοιάζουμε λιγο, αλλα, σιγα! Στην ακτινογραφία δεν θα φαίνεται! 

Fairy Anna καλώς μας ξαναηρθες! Αυτη τη φορα να μείνεις!!! Δεν βλεπεις τι γίνεται; Εχει πέσει περονοσπορος! 

Λοιπον, εχω έναν συνάδελφο που δε μου το είχε οτι θα εμενα έγκυος οταν έμεινα και πιο ικανοποιημένος φάνηκε οταν το έχασα. Εχει κανει διαφορα σχόλια για την ηλικία μου και είχε το ύφος του "στα ελεγα εγω.." Οταν απέβαλα. Σημερα ήθελα τόοοσο πολυ να του πω "ειμαι ξανά έγκυος αν θες να μάθεις!" Αλλα δεν θα αντέξω παλι αυτο το βλέμμα και το μειδίαμα αν δεν πάνε παλι καλα τα πράγματα. 

Περιμενω τις απαντήσεις τις χοριακης και μετα τηλ στον γιατρουλη στο Αλεξάνδρα . Κι αν δε μου "κανει" και σε αυτη την επίσκεψη λεω να επισκεφτώ τον γιατρο της anemoni. 

 

Ετσι θελω να σκέφτομαι μικρη Λουλού! Πως αυτη τη φορα θα ειναι το τυχερό μου οτι και να εχει γίνει ως τώρα. Εχει ερθει για να κάτσει! (Μακάρι Παναγία μου..) 

Giotaki ευχαριστώ! Περιμένω τη Χοριακη στη 1! Εσενα πόση ειναι; Εγω είχα ΤΕΜ στις 17 Φεβρουαρίου. Κέλλυ εσυ; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Εγώ αντίθετα με την @anemoni1989 τρωω συνεχεια!!! Αν δεν φαω στο δυωρο παλι με πιανει το στομαχι μ κ μολις χλαπάκιασω ηρεμώ. Μου κανει εντυπωση γιατι εγω εχω θέματα με το στομαχι μου και μια ζωη τον εμετο τον ειχα στο τσεπάκι εκει που καθόμουν. Τωρα ουτε για αστειο! Μονο τρωω... εχω ηδη παρει σε ενα μηνα 4 κιλα(βεβαια καποια ειναι και απο τα φαρμακα της εξωσωματικης). 

@P.L.L. καλ επιτυχια!!!

@Bela και εμενα η δευτερη σπερματεγχυση που ειχα κανει ηταν με ενέσεις γιατι ειχα παρει πολυ κλομιφαινη. Στην ουσια ειναι φαρμακα που χρησιμοποιούν στις εξωσωματικές αλλα καμια σχεση σε ποσοτητα και σε συχνότητα. Εγω γκρίνιαζα τοτε που παιρνω τετοια φαρμακα και πως παιρνω πολλα και τωρα με την εξωσωματικη που ειδα τι σημαινει πολλα στανιαρα!!! Και καταλαβα πως τοτε ειχε δικιο ο γιατρος. Δεν ειναι τιποτα δλδ!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα 12 Φεβρουαρίου με κύκλο 35-37. Έχει αλλάξει λίγο μετά την αποβολή που είχα. Έκανα χθες χοριακη με 478.60 μοναδες και μάλλον χθες περίμενα να αδιαθετησω. Λέω να ξανακάνω αύριο πάλι για να δω πως πάει. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...