Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 42 λεπτά , noni90 είπε:

πολυ κρίμα παιδιά αυτό που συμβαίνει.... το χειμώνα πλημμυρίζουμε το καλοκαίρι καιγόμαστε... τι να πω... καμία μέριμνα από το κράτος και χανοντΑι άνθρωποι άδικα στο βωμό του συμφέροντος και των χρημάτων.... δεν υπάρχουν λόγια! 

Τα νέα μου, εγώ από χθες είμαι σε αναρρωτική για όλη αυτή την εβδομάδα. Σήμερα κάναμε υπέρηχο κ είδαμε ξεκάθαρα προσόντα μπέμπη!!!!! Ελπίζω να είστε όλες κΑλα!

Αστα να πανε δεν υπαρχουν λογια στο ελεος....

Να ξεκουραστεις τωρα μπραβο ο μπεμπης αντε αντε παντου γαμπροι για την μπεμπα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ντρεπομαι πραγματικά για το ειδος μας....  Δεν υπάρχει κατι πιο βρωμικο και σιχαμενο απο τον ανθρωπο.. Τοσες ζωες χαμενες,  παιδια,  ζωα,  δέντρα ολα.... Να λαχταρας να μεινεις εγκυος, να λαχταρας να γεννήσεις να το σφιξεις στην αγκαλια σου και να  έρχονται αυριο καποια σιχαματα και να βαζουν για το συμφέρον τους (της τσεπης τους)  φωτια και να καινε παιδικες ψυχουλες και οχι μόνο....  Δεν ξέρω ειμαι χαλια απ το πρωι προσπαθώ να μην βλεπω τηλεόραση για να μην επηρεαζω και το μωρο με τη ψυχολογικη μου κατασταση αλλα ποσο να μεινει καποιος ανεπηρεαστος... Μιλάμε για εθνικη τραγωδια.... Πραγματικά ντρέπομαι..... 

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Katerinaki... 11 είπε:

Ντρεπομαι πραγματικά για το ειδος μας....  Δεν υπάρχει κατι πιο βρωμικο και σιχαμενο απο τον ανθρωπο.. Τοσες ζωες χαμενες,  παιδια,  ζωα,  δέντρα ολα.... Να λαχταρας να μεινεις εγκυος, να λαχταρας να γεννήσεις να το σφιξεις στην αγκαλια σου και να  έρχονται αυριο καποια σιχαματα και να βαζουν για το συμφέρον τους (της τσεπης τους)  φωτια και να καινε παιδικες ψυχουλες και οχι μόνο....  Δεν ξέρω ειμαι χαλια απ το πρωι προσπαθώ να μην βλεπω τηλεόραση για να μην επηρεαζω και το μωρο με τη ψυχολογικη μου κατασταση αλλα ποσο να μεινει καποιος ανεπηρεαστος... Μιλάμε για εθνικη τραγωδια.... Πραγματικά ντρέπομαι..... 

Και πάλι τώρα έχει μεγαλ η φωτιά.αχ Παναγία μου τι θα γίνει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Katerinaki... 11 είπε:

Ντρεπομαι πραγματικά για το ειδος μας....  Δεν υπάρχει κατι πιο βρωμικο και σιχαμενο απο τον ανθρωπο.. Τοσες ζωες χαμενες,  παιδια,  ζωα,  δέντρα ολα.... Να λαχταρας να μεινεις εγκυος, να λαχταρας να γεννήσεις να το σφιξεις στην αγκαλια σου και να  έρχονται αυριο καποια σιχαματα και να βαζουν για το συμφέρον τους (της τσεπης τους)  φωτια και να καινε παιδικες ψυχουλες και οχι μόνο....  Δεν ξέρω ειμαι χαλια απ το πρωι προσπαθώ να μην βλεπω τηλεόραση για να μην επηρεαζω και το μωρο με τη ψυχολογικη μου κατασταση αλλα ποσο να μεινει καποιος ανεπηρεαστος... Μιλάμε για εθνικη τραγωδια.... Πραγματικά ντρέπομαι..... 

Ετσι κ γω. Απο το πρωι.. πενθώ για τις ζωες που χάθηκαν. Για το κοριτσακι που πηδηξε στο γκρεμο να σωθει. Για το 6μηνο βρεφος που πεθανε απο τις αναθυμιασεις για τους 76 που βρηκαν τοσο τραγικο τελος, χωρις να φταινε σε τιποτα. Ποσο να κλεισεις τα αυτια κ τα ματια σε αυτην την οδυνη?? Ξερω οτι επηρεαζεται κ το μωρο μου.. Αλλα θρηνώ. Για ολες εκεινες τις αθωες ψυχες. Δεν υπαρχουν λογια. Πραγματικα, δεν υπαρχουν.

  • Λυπημένη/-ος 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Όσο κυβερνά το χρήμα τόσο θα εκμηδενίζονται αξίες αληθινές της ζωής μας.Καιγομαστε κυριολεκτικά και μεταφορικά κάθε μέρα όλο και πιο πολύ.Τοσα πλασματακια αθώες ψυχουλες να είναι στο έλεος τέτοιων σαπιων ανθρώπων που το μονο που βλεπουν μπροστα τους ειναι χρήμα στον κόσμο τους δεν χωράνε συναισθήματα γιατί είναι άδειοι για να δώσουν χώρο στον πλούτο να γεμίσει την σάπια ψυχή τους. Σε τι κόσμο φέρνουμε τα αγγελούδια μας ειλικρινά;Φυσικά ο ερχομός ενός παιδιού είναι ευλογία όμως ένας τέτοιος κόσμος σίγουρα δεν τους αξίζει. Εύχομαι να έρθει σύντομα η μέρα που όλοι οι άνθρωποι θα είναι πλούσιοι από αγάπη από σεβασμό όχι μόνο για τον εαυτό τους αλλά και για τον συνάνθρωπο. Καλο παράδεισο σε ολες τις αδικοχαμένες ψυχές και κουράγιο σε αυτούς που μένουν πίσω. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, έχω χαθεί καθώς είμαι διακοπές και έχω κλείσει το κινητό κ ίντερνετ. Σήμερα, μπήκα, μόνο και μόνο επειδή άκουσα για τις φωτιές. 

Τα λόγια είναι λίγα για να περιγράψουν αυτό που συμβαίνει. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να μην έχετε κπ στους πληγέντες. Τη μαμά του μωρού των 6 μηνών τη σκέφτομαι συχνά, δεν την ξέρω προσωπικά, αλλά ξέρω ότι τόσο μικρό είναι τόσο ευαίσθητο, που ό,τι και να έκανε δεν θα μπορούσε να το σώσει.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ioio είπε:

Κορίτσια, έχω χαθεί καθώς είμαι διακοπές και έχω κλείσει το κινητό κ ίντερνετ. Σήμερα, μπήκα, μόνο και μόνο επειδή άκουσα για τις φωτιές. 

Τα λόγια είναι λίγα για να περιγράψουν αυτό που συμβαίνει. Ελπίζω να είστε όλες καλά και να μην έχετε κπ στους πληγέντες. Τη μαμά του μωρού των 6 μηνών τη σκέφτομαι συχνά, δεν την ξέρω προσωπικά, αλλά ξέρω ότι τόσο μικρό είναι τόσο ευαίσθητο, που ό,τι και να έκανε δεν θα μπορούσε να το σώσει.

Ελπίζω να σαι καλά και το μπεμπέ σου!Δυστυχώς Είμαστε όλοι σοκαρισμένοι.χτες ειχ α στεναχωρηθεί και όλο το απόγευμα ειχ α έντονους πόνους.

Κορίτσια Υγεία να χουμε 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε;;; εγω μολις τελειωσα απο τις δουλειες 1πληντυριο μ εμεινε να βαλω....ενα μπανακι θα μπω να κανω τωρα να χαλαρωσω....ευχομαι να ειστε ολες καλα κ εσεις κ οι κοιλιτσες σας!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλησπερα κοριτσακια τι κανετε;;; εγω μολις τελειωσα απο τις δουλειες 1πληντυριο μ εμεινε να βαλω....ενα μπανακι θα μπω να κανω τωρα να χαλαρωσω....ευχομαι να ειστε ολες καλα κ εσεις κ οι κοιλιτσες σας!

Ά Α μια χαρά σε βρίσκω.εγω έχω το μαγείρεμα ακόμα.εκανα τις δουλειές μου και το άφησα πισω.δεν πειράζει όμως.εχω φαει πρωινό δεκατιανο αρα αντέχω.ο άντρας γυρνάει το βράδυ αρα είμαι χαλαρή.

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , loyloy είπε:

Ά Α μια χαρά σε βρίσκω.εγω έχω το μαγείρεμα ακόμα.εκανα τις δουλειές μου και το άφησα πισω.δεν πειράζει όμως.εχω φαει πρωινό δεκατιανο αρα αντέχω.ο άντρας γυρνάει το βράδυ αρα είμαι χαλαρή.

Εγω ακομα δεν εφαγα τωρα θα βαλω αλλα πλακωσα μια σακουλα 7days κρουασανακια πριν οποτε δεν πειναω κιολας!;)

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Εγω ακομα δεν εφαγα τωρα θα βαλω αλλα πλακωσα μια σακουλα 7days κρουασανακια πριν οποτε δεν πειναω κιολας!;)

Εσυ τρως 7 days κ εγώ τα χαζεύω από μακρυαααααα.... ποσό θέλω να φάω γλυκό..... όχι παγωτό όμως, καμία Σοκολατοπιτα τίποτα τέτοιο.... αλλά κρατιέμαι γιατί το σάκχαρο Είναι σάκχαρο! Μόλις γεννήσω θα αρχίσω παραγγελίες.... παστίτσιο με σπιτική μπέσαμελ, black forest...... 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , noni90 είπε:

Εσυ τρως 7 days κ εγώ τα χαζεύω από μακρυαααααα.... ποσό θέλω να φάω γλυκό..... όχι παγωτό όμως, καμία Σοκολατοπιτα τίποτα τέτοιο.... αλλά κρατιέμαι γιατί το σάκχαρο Είναι σάκχαρο! Μόλις γεννήσω θα αρχίσω παραγγελίες.... παστίτσιο με σπιτική μπέσαμελ, black forest...... 

Εμενα ηταν χαμηλος στις εξετασεις μ κ μου ειπε να τρωω π και που κατι σοκολατενιο αν κ δεν μου πολυαρεσουν αλλα τωρα τελευταια σαν να με τραβαει!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκανα τώρα καμπύλη φυσικά και έχω διαβήτη κύησης είναι εκτός Ορίων οι μετρήσεις.. αλλά στις καθημερινές μου μετρήσεις και στη γλυκοζυλιωμενη μου είμαι άψογη όποτε φαίνεται να ρυθμίζεται με τη διατροφή... από κιλά τη Παρασκευή μπαίνω στον 5 ο και είμαι ακόμα -3.5 ευτυχώς δεν έχω πάρει.... ελπίζω να πάω μέχρι τέλους με λίγα κιλά και χωρίς ινσουλίνη! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , noni90 είπε:

Εγώ έκανα τώρα καμπύλη φυσικά και έχω διαβήτη κύησης είναι εκτός Ορίων οι μετρήσεις.. αλλά στις καθημερινές μου μετρήσεις και στη γλυκοζυλιωμενη μου είμαι άψογη όποτε φαίνεται να ρυθμίζεται με τη διατροφή... από κιλά τη Παρασκευή μπαίνω στον 5 ο και είμαι ακόμα -3.5 ευτυχώς δεν έχω πάρει.... ελπίζω να πάω μέχρι τέλους με λίγα κιλά και χωρίς ινσουλίνη! 

Τα 0% παγωτά τρώγονται.επαιρνα μέχρι να κάνω τη καμπύλη.με ξεγελουσαν.αν είσαι διατεθειμένη να ακολουθήσεις συγκεκριμένη διατροφή μια χαρά θα είσαι χωρίς να χρειαστείς ινσουλίνη.παντως παστίτσιο με μαύρα μακαρόνια μπορείς να φας.ειχε η αδερφή μου ζάχαρο στην εγκυμοσύνη και παστίτσιο δόξα τον θεό το ευχαριστήθηκε.ολικης Προϊόντα και μέτρηση μετά απο κάθε φαγητό.θα δεις σιγά σιγά πια φαγητά δεν σου κάνουν πολύ.και πάντα σαλάτα πριν το φαγητό ή ακόμα καλύτερα βραστά χόρτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...