Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Natasa24 είπε:

      kalispera kopeles .. eimai ligo se apognosi .. me ton sintrofo mu prospathoume 2 xronia kai 2 mines ... olo afto to diastima piga se polous ginekologous gia na paro perisoteres gnomes gia to thema mas .. me emena einai ola kala kalo endomitrio kales othikes exo mono polikistikes p meta legomena ton giatro einai okay .. o antras m exei ena themataki me to spera .. kai prin liges meres pigame se ena giatro polli kalo kai mas ipe pos i moni mas lisi einai i eksosomatiki .. na simiothi oti prin 5 mines ixa kani mia spermatenxisi xoris apotelesma tora to thema einai na proxoriso me akoma mia spermatenxisi dipli dld na mu valoun 2 fores to sperma me diafora 2 meron i na arxiso na filao lefta kai na proxoriso me eksosomatiko .. gia spermatenxisi mu dini 20% kai gia eksosomatiki 68% me 70% gia ena thetiko test xoris na mu egκiite oti i egkimosini tha proxorisi fisika .. Den ksero re koritsia m exw kourasti polli niotho oti pote den tha apoxtiso to moraki m ... kai den ksero kiolas an thelw na proxoriso me eksosomatiki giati den einai kai fisiki methodos .. 

      κοριτσι μου καλησπερα επειδη ειχα βρεθει στην θεση σου ακριβως πριν λιγα χρονια εχοντας πολυκυστικες αλλα ελαφριας μορφης συνδρομο και ο συζυγος προβλημα με το σπερμα η γνωμη μου ειναι να προχωρησεις σε εξωσωματικη και εμενα τα ιδια ποσοστα μου εδιναν και επιασα με την πρωτη φορα(ειναι βεβαια κ θεμα τυχης)και τωρα κοιταω το γιο μου και δεν το μετανιωνω καθολου.Σιγουρα βεβαια να κανεις αυτο που νιωθεις εσυ πιο ανετα γιατι ειναι δικο σου το σωμα και μονο εσυ εχεις λογο πανω σε αυτο.Δεν ειναι και τοσο φοβερη σαν διαδικασια φαντασου θα πηγαινα παλι με χαρα αν ηθελα δευτερο!!ευχομαι να πανε ολα καλα με οτι αποφασισεις!!

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

πρίν από 26 λεπτά , loyloy είπε:

Τα 0% παγωτά τρώγονται.επαιρνα μέχρι να κάνω τη καμπύλη.με ξεγελουσαν.αν είσαι διατεθειμένη να ακολουθήσεις συγκεκριμένη διατροφή μια χαρά θα είσαι χωρίς να χρειαστείς ινσουλίνη.παντως παστίτσιο με μαύρα μακαρόνια μπορείς να φας.ειχε η αδερφή μου ζάχαρο στην εγκυμοσύνη και παστίτσιο δόξα τον θεό το ευχαριστήθηκε.ολικης Προϊόντα και μέτρηση μετά απο κάθε φαγητό.θα δεις σιγά σιγά πια φαγητά δεν σου κάνουν πολύ.και πάντα σαλάτα πριν το φαγητό ή ακόμα καλύτερα βραστά χόρτα.

Σκέφτομαι να κάνω με ολικής παστίτσιο... Έτσι κ αλλιώς ζυμαρικα παντα ολικής τρώω... Ευτυχώς είμαι διατεθειμένη να το πάω όσο πάει με διατροφή. Σκέφτομαι ότι ίσως είναι κ ευκαιρία να φτιάξω τη διατροφή μου κ να τρώω πιο υγιεινά. Σαλατουλες κ φρούτα τρώω αρκετά όπως και γιαούρτια, τυρί με χαμηλά λιπαρά, αυγά... Γενικά υπάρχει ποικιλία απλά βαριέμαι μερικές φορές. Κ όσο να πεις μια στις τόσες ένα γλυκάκι το θέλεις. Ελπιζω μέχρι τέλους να αντεξω! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 ώρα πρίν, noni90 είπε:

Σκέφτομαι να κάνω με ολικής παστίτσιο... Έτσι κ αλλιώς ζυμαρικα παντα ολικής τρώω... Ευτυχώς είμαι διατεθειμένη να το πάω όσο πάει με διατροφή. Σκέφτομαι ότι ίσως είναι κ ευκαιρία να φτιάξω τη διατροφή μου κ να τρώω πιο υγιεινά. Σαλατουλες κ φρούτα τρώω αρκετά όπως και γιαούρτια, τυρί με χαμηλά λιπαρά, αυγά... Γενικά υπάρχει ποικιλία απλά βαριέμαι μερικές φορές. Κ όσο να πεις μια στις τόσες ένα γλυκάκι το θέλεις. Ελπιζω μέχρι τέλους να αντεξω! 

Είναι γλυκιά ταλαιπωρία.μια χαρά θα αντέξεις. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πρίν, noni90 είπε:

Εγώ έκανα τώρα καμπύλη φυσικά και έχω διαβήτη κύησης είναι εκτός Ορίων οι μετρήσεις.. αλλά στις καθημερινές μου μετρήσεις και στη γλυκοζυλιωμενη μου είμαι άψογη όποτε φαίνεται να ρυθμίζεται με τη διατροφή... από κιλά τη Παρασκευή μπαίνω στον 5 ο και είμαι ακόμα -3.5 ευτυχώς δεν έχω πάρει.... ελπίζω να πάω μέχρι τέλους με λίγα κιλά και χωρίς ινσουλίνη! 

Καλημέρα... Ποσο ζάχαρο δλδ εχεις στος εξετάσεις;;; εμενα με ειπε να παω σε ενδοκρινολογο γτ λεει είναι λιγο τσιμπημενο... 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Κορίτσια καλημερα! Κανατε καμπυλη για το σάκχαρο;;;;

Καλημερα κοριτσι!! Καποια κοπελα εκανε προληπτικα.....οι υπολοιπες οχι ακομα!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 32 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα κοριτσι!! Καποια κοπελα εκανε προληπτικα.....οι υπολοιπες οχι ακομα!!

Επειδή βλεπω οτι αγχώνεστε για το σάκχαρο για αυτό! Εγω ειχα νηστείας 98 και με τρελαναν εκανα 2 φορες καμπυλη και ηταν τελεια... οποτε μην έχετε αγχος αν το νηστείας ειναι λιγο αυξημένο!

  • Μου αρέσει 1

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 1 λεπτό , Μάντη είπε:

Επειδή βλεπω οτι αγχώνεστε για το σάκχαρο για αυτό! Εγω ειχα νηστείας 98 και με τρελαναν εκανα 2 φορες καμπυλη και ηταν τελεια... οποτε μην έχετε αγχος αν το νηστείας ειναι λιγο αυξημένο!

Να δουν τα κοριτσια το μηνυμα σου να ξεαγχωθουν;) ευχαριστουμε για την απαντηση σουυ με το καλο το μπεμπακι σουυυ


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Να δουν τα κοριτσια το μηνυμα σου να ξεαγχωθουν;) ευχαριστουμε για την απαντηση σουυ με το καλο το μπεμπακι σουυυ

Γι αυτο σας το εγραψα για να μην υπαρχει αγχος προκαταβολικά!!! Με το καλο σε ολες μας!!!

  • Ευχαριστώ 2

jgJqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες! Πρόσφατα ανακάλυψα την παρέα σας και είπα να γίνω μέλος να τα λέμε! Περιμένω ένα κοριτσάκι με ΠΗΤ 30/12 αλλά θα πάμε σίγουρα δύο εβδομάδες νωρίτερα και έχω και ένα αντράκι 3 χρονών! Δυστυχώς μου έχουν τύχει διάφορες δυσκολίες και στις δυο εγκυμοσύνες (θρομβοφιλία, διαβήτη κύησης, πρόωρες συσπάσεις, στην πρώτη εγκυμοσύνη πίεση) αλλά ίσως έτσι μπορέσω να δώσω τα φώτα μου σε κάποια άλλη μανούλα. Καλώς σας βρήκα!

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , dimitra86 είπε:

Καλησπέρα μανούλες! Πρόσφατα ανακάλυψα την παρέα σας και είπα να γίνω μέλος να τα λέμε! Περιμένω ένα κοριτσάκι με ΠΗΤ 30/12 αλλά θα πάμε σίγουρα δύο εβδομάδες νωρίτερα και έχω και ένα αντράκι 3 χρονών! Δυστυχώς μου έχουν τύχει διάφορες δυσκολίες και στις δυο εγκυμοσύνες (θρομβοφιλία, διαβήτη κύησης, πρόωρες συσπάσεις, στην πρώτη εγκυμοσύνη πίεση) αλλά ίσως έτσι μπορέσω να δώσω τα φώτα μου σε κάποια άλλη μανούλα. Καλώς σας βρήκα!

Καλως ηρθες ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με το καλο η μπεμπα σου....κ εμεις μπεμπα εχουμε....εχουμε ραντεβου για β επιπεδου 9/8 σε 2εβδομαδες...εσυ εχεις κλεισει;; ευχομαι να ειναι ολα περαστικα τα προβληματακια...να σου ζησει και το αγορακι σου...γιατι θα μπεις δυο εβδομαδες νωριτερα;;

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 26 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλως ηρθες ευχομαι μια τελειομηνη εγκυμοσυνη με το καλο η μπεμπα σου....κ εμεις μπεμπα εχουμε....εχουμε ραντεβου για β επιπεδου 9/8 σε 2εβδομαδες...εσυ εχεις κλεισει;; ευχομαι να ειναι ολα περαστικα τα προβληματακια...να σου ζησει και το αγορακι σου...γιατι θα μπεις δυο εβδομαδες νωριτερα;;

Ευχαριστώ πολύ! Με το καλό να έρθουν τα κοριτσάκια μας! Έχω κλείσει για την β επιπέδου στις 20/8. Τώρα είμαι στην 18η εβδομάδα. Λόγω των προβλημάτων που προανέφερα από την πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει η γιατρός μου ότι πάμε απευθείας με καισαρική και 38η εβδομάδα, άσχετα που μπήκα εκτάκτως 37+2 λόγω του ότι ο μικρός έχανε παλμούς. Αλλά δόξα το Θεό όλα καλά! 

Εντωμεταξύ εγώ έμαθα σε τελείως άκυρη στιγμή την εγκυμοσύνη μου μιας και είχα κανονικά περίοδο για ένα μήνα και μάλιστα το αίμα κράτησε περισσότερες μέρες απ' ότι συνήθως. Απλά λόγω του ότι είχα φοβερό πόνο στο στήθος και περνούσαν οι μέρες με έπεισε ο άντρας μου να κάνω ένα τεστ, το οποίο βέβαια βγήκε θετικό απ' το πρώτο δευτερόλεπτο μιας και ήμουν ήδη στην 6η εβδομάδα! Δεν μπορούσα να το πιστέψω!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitra86 είπε:

Ευχαριστώ πολύ! Με το καλό να έρθουν τα κοριτσάκια μας! Έχω κλείσει για την β επιπέδου στις 20/8. Τώρα είμαι στην 18η εβδομάδα. Λόγω των προβλημάτων που προανέφερα από την πρώτη εγκυμοσύνη μου είχε πει η γιατρός μου ότι πάμε απευθείας με καισαρική και 38η εβδομάδα, άσχετα που μπήκα εκτάκτως 37+2 λόγω του ότι ο μικρός έχανε παλμούς. Αλλά δόξα το Θεό όλα καλά! 

Εντωμεταξύ εγώ έμαθα σε τελείως άκυρη στιγμή την εγκυμοσύνη μου μιας και είχα κανονικά περίοδο για ένα μήνα και μάλιστα το αίμα κράτησε περισσότερες μέρες απ' ότι συνήθως. Απλά λόγω του ότι είχα φοβερό πόνο στο στήθος και περνούσαν οι μέρες με έπεισε ο άντρας μου να κάνω ένα τεστ, το οποίο βέβαια βγήκε θετικό απ' το πρώτο δευτερόλεπτο μιας και ήμουν ήδη στην 6η εβδομάδα! Δεν μπορούσα να το πιστέψω!!

Αφου ολα πηγαν καλα δοξα τον Θεο....

Οντως παραξενη κ ασχετη στιγμη μπραβο στον αντρα σου....εμεις προσπαθουσαμε δυο μηνες χωρις κατι ιδιαιτερο απλα γονιμες μεσω ενος προγραμματος κ το δευτερο μηνα τσουπ ηρθε το σπορακι μας...μας ευλογησε ο Θεουλης εγω σε αντιθεση με εσενα το εμαθα πολλη νωρις 4εβδ κ 2ημ απο την τελευταια περιοδο 2μερες πριν την επομενη περιοδο κ χωρις ιδιαιτερα συπτωματα μονο αυτα τις περιοδου μετα απο ενα ονειρο του αντρα μ οτι ειχαμε νινι το εκανα το τεστ κ σε δευτερολεπτα θετικο...φαινεται αν δεις φοτο προφιλ μ ειναι εκεινης της αξεχαστης ημερας....πρωτο μας μωρο ανυπομονουμε να την παρουμε αγγαλιτσα!!!

Ας σε βαλουμε στο πινακακι μας λοιπον!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 20 λεπτά , ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Αφου ολα πηγαν καλα δοξα τον Θεο....

Οντως παραξενη κ ασχετη στιγμη μπραβο στον αντρα σου....εμεις προσπαθουσαμε δυο μηνες χωρις κατι ιδιαιτερο απλα γονιμες μεσω ενος προγραμματος κ το δευτερο μηνα τσουπ ηρθε το σπορακι μας...μας ευλογησε ο Θεουλης εγω σε αντιθεση με εσενα το εμαθα πολλη νωρις 4εβδ κ 2ημ απο την τελευταια περιοδο 2μερες πριν την επομενη περιοδο κ χωρις ιδιαιτερα συπτωματα μονο αυτα τις περιοδου μετα απο ενα ονειρο του αντρα μ οτι ειχαμε νινι το εκανα το τεστ κ σε δευτερολεπτα θετικο...φαινεται αν δεις φοτο προφιλ μ ειναι εκεινης της αξεχαστης ημερας....πρωτο μας μωρο ανυπομονουμε να την παρουμε αγγαλιτσα!!!

Ας σε βαλουμε στο πινακακι μας λοιπον!

Μια χαρά ήρθε λοιπόν η μικρούλα και το έμαθες και πολύ γρήγορα, ούτε αναμονή, ούτε αγωνία, ούτε τίποτα!! Άντε όλα καλά εύχομαι να πάνε και να πεις στον άντρα σου να δει πολλά τέτοια όμορφα όνειρα! Νομίζω ότι προς το παρόν αυτή η φώτο και οι υπέρηχοι θα είναι οι πιο όμορφες εικόνες για σας. Αργότερα να δεις που θα γεμίζετε κινητά, στικάκια, φωτογραφικές με τα καμώματα της μπουμπούς σας!!

Ποιο πινακάκι; Δεν έχω δει κάτι...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Cath3rine είπε:

Καλημέρα... Ποσο ζάχαρο δλδ εχεις στος εξετάσεις;;; εμενα με ειπε να παω σε ενδοκρινολογο γτ λεει είναι λιγο τσιμπημενο... 

Η καμπύλη μου ήταν νηστείας 95 1 ώρα μετά 200 2 ώρες μετά 166.... στο σπίτι βέβαια έχω νηστείας 80 και 1 ώρα μετά 125 μαξ! Με διατροφή.... ακόμα δεν είμαι για ινσουλίνη γιατί έχω γλυκοζυλιωμενη 4.5 όποτε βλέποντας κ κάνοντας!

7 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Επειδή βλεπω οτι αγχώνεστε για το σάκχαρο για αυτό! Εγω ειχα νηστείας 98 και με τρελαναν εκανα 2 φορες καμπυλη και ηταν τελεια... οποτε μην έχετε αγχος αν το νηστείας ειναι λιγο αυξημένο!

Ευχαριστούμε κοριτσι!! Εμένα χάλια ήταν η καμπύλη αλλά χαλάλι θα μείνω στυλΑκι :p

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΩΡΕΣΤΕ ΚΑΘΕ ΛΑΘΟΣ ΜΟΥ!

@Σεβη93                      ΠΗΤ 5/12

@Ioio                             ΠΗΤ 10/12

@EHappy;-)                   ΠΗΤ 11/12

@Έλσα1978                  ΠΗΤ 14/12

@loyloy                         ΠΗΤ 15/12

@Sweetalecia               ΠΗΤ 15/12

@Koukis                       ΠΗΤ 15/12

@Irini123                      ΠΗΤ 18-21/12?

@Katerinaki... 11          ΠΗΤ 19/12

@Eleutheria2012          ΠΗΤ 21/12

@Cath3rine                   ΠΗΤ 23/12

@ΒαλεντιναΧρηστος   ΠΗΤ 24/12

@Eleni92                      ΠΗΤ 25/12

@noni90                       ΠΗΤ 28/12

@mitsaki90                  ΠΗΤ 28/12

@nanoula90                 ΠΗΤ 30/12

@Μαρία Βαρωτσου     ΠΗΤ 31/12?

@dimitra86                  ΠΗΤ 30/12

ΜΠΗΚΑΝ ΒΑΣΕΙ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΜΗΝΑ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΥΣ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ Κ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΕΓΚΥΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!:wub:

  • Μου αρέσει 4

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...