Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, Angot είπε:

      μια στο τόσο με πιάνει! δεν είναι συχνό! ήμουν ανάμεσα στην πίεση και το σάκχαρο! εσυ,;

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      1 hour ago, Alex@ είπε:

      Πολλές γυναίκες αποφασίζουν να τους παρακολουθεί κ γιατρός σε δημόσιο νοσοκομείο, ώστε να υπάρχει φάκελος τους εκεί, παράλληλα με ιδιώτη έξω.

      Ρίσκο είναι κ στο ιδιωτικό κατα την γνωμη μου παντα, όλα τα σοβαρά τα στέλνουν στο δημόσιο.

      Κλείσε ένα ραντεβού ν δεις πως θα πάει κ αν ο γιατρός σου αποπνέει εμπιστοσύνη κ καλύπτει τις ανάγκες της κατάστασης σου.

      Όλα θα σου πάνε τέλεια!!❤️

       

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

Θα γίνουμε Γονείς τον Δεκέμβριο του 2018 :-)


Recommended Posts

Τι μας έπιασε όλες με τα Χριστούγεννα σήμερα; Κι εγώ λέω να στολίσω πολύ νωρίς φέτος να το χαρώ!!! Εν τω μεταξυ τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή τρελαίνομαι με χριστουγεννιάτικες αγορές και στολισμένους δρόμους... Δεν είναι τυχαίο λοιπόν που τον άντρα μου τον λένε Χρήστο και που έχω ΠΗΤ 25/12!!!!


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 5 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Τι μας έπιασε όλες με τα Χριστούγεννα σήμερα; Κι εγώ λέω να στολίσω πολύ νωρίς φέτος να το χαρώ!!! Εν τω μεταξυ τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή τρελαίνομαι με χριστουγεννιάτικες αγορές και στολισμένους δρόμους... Δεν είναι τυχαίο λοιπόν που τον άντρα μου τον λένε Χρήστο και που έχω ΠΗΤ 25/12!!!!

Τιποτα δν είναι τυχαίο!!!!  Κι εγω μια απο τα ίδια...! Φέραμε το Christmas mood πιο νωρίς φετος!!! Εγω απο την αρχη λεω οτι θα το βαλω σαν δωράκι στο, δέντρο το μωρακι μας χαχαχα 

Αχ αγορα στολισμένη.... Δωρα για το δέντρο... Θελω να έρθουν τώρα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , Natasoula85 είπε:

Τι μας έπιασε όλες με τα Χριστούγεννα σήμερα; Κι εγώ λέω να στολίσω πολύ νωρίς φέτος να το χαρώ!!! Εν τω μεταξυ τα Χριστούγεννα είναι η αγαπημένη μου γιορτή τρελαίνομαι με χριστουγεννιάτικες αγορές και στολισμένους δρόμους... Δεν είναι τυχαίο λοιπόν που τον άντρα μου τον λένε Χρήστο και που έχω ΠΗΤ 25/12!!!!

Αχ δωρο στη γιορτή του.εσενα καλέ θα γεννηθεί μες στα Χριστούγεννα!!!!!!!!!!εμένα δεν μου αρέσουν γενικότερα τα χριστουγεννα.αλλα από φέτος τα χω λατρέψει ήδη.θα Ναι ο μπέμπης γιορτινός!!!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, loyloy είπε:

@sun38 πως είσαι Σήμερα?ηρέμησες καθόλου?

Καλημέρα σε όλες σας. Εγώ τα ίδια μια έτσι μια αλλιώς. Θυμώνω που μου συμβαίνει αυτό, στενοχωριέμαι μετά ξανάπροσπαθω παλι. Ευτυχώς που είναι κ ο μικρός κ ξεχνιέμαι. Χθες βράδυ ζήτησα από τον άντρα μου να με βγάλει μια βόλτα με το αμάξι.. δεν άντεχα άλλο!! Όλοι λένε να προσεχεις αλλά όταν πηγαίνω στο γιατρό πως περιμένω τοσες ώρες εκεί απέξω πάνω σε μια καρέκλα;;; Είναι στιγμές που βλέπω τον άντρα μου στενοχωρημενο.Πηρε τηλ το γιατρό κ τον ρώτησε Μηπως πρέπει να πάρουν το μωρό πιο νωρίς, Μηπως αυτό είναι πιο ασφαλές για εμένα; Αλλά εκείνος είπε ότι δεν αλλάζει κάτι, θα κινδυνέψει κ το μωρό μετά. Μετά σκεφτόμαστε κ λέμε γιατί δεν μου είπαν για διακοπή κύησης τότε που έκανα την αυχενική κ διαγνώσθηκα με επιπωματικο, αφού είναι τόσο επικίνδυνο;; Εντωμεταξύ δεν βρίσκω κ καμμία άλλη κοπέλα να πάρω πληροφορίες που να πέρασε ή να περνάει κάτι τέτοιο. Μάλλον είναι σπάνια επιπλοκή! Έτσι διάβασα κ στο Ίντερνετ.  

Δεν μπήκα χθες καθόλου να γράψω. Δεν θέλω να λέω τα ίδια κ τα ίδια.Αυτα από εμένα κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 35 λεπτά , sun38 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας. Εγώ τα ίδια μια έτσι μια αλλιώς. Θυμώνω που μου συμβαίνει αυτό, στενοχωριέμαι μετά ξανάπροσπαθω παλι. Ευτυχώς που είναι κ ο μικρός κ ξεχνιέμαι. Χθες βράδυ ζήτησα από τον άντρα μου να με βγάλει μια βόλτα με το αμάξι.. δεν άντεχα άλλο!! Όλοι λένε να προσεχεις αλλά όταν πηγαίνω στο γιατρό πως περιμένω τοσες ώρες εκεί απέξω πάνω σε μια καρέκλα;;; Είναι στιγμές που βλέπω τον άντρα μου στενοχωρημενο.Πηρε τηλ το γιατρό κ τον ρώτησε Μηπως πρέπει να πάρουν το μωρό πιο νωρίς, Μηπως αυτό είναι πιο ασφαλές για εμένα; Αλλά εκείνος είπε ότι δεν αλλάζει κάτι, θα κινδυνέψει κ το μωρό μετά. Μετά σκεφτόμαστε κ λέμε γιατί δεν μου είπαν για διακοπή κύησης τότε που έκανα την αυχενική κ διαγνώσθηκα με επιπωματικο, αφού είναι τόσο επικίνδυνο;; Εντωμεταξύ δεν βρίσκω κ καμμία άλλη κοπέλα να πάρω πληροφορίες που να πέρασε ή να περνάει κάτι τέτοιο. Μάλλον είναι σπάνια επιπλοκή! Έτσι διάβασα κ στο Ίντερνετ.  

Δεν μπήκα χθες καθόλου να γράψω. Δεν θέλω να λέω τα ίδια κ τα ίδια.Αυτα από εμένα κορίτσια.

Να καμαρώνεις το μικρό σου! Να βάλεις το σύζυγο να στολίσει νωρίς φέτος, να αλλάξετε διάθεση, θα χαρεί ο μικρός και θα σας παρασύρει. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, sun38 είπε:

Καλημέρα σε όλες σας. Εγώ τα ίδια μια έτσι μια αλλιώς. Θυμώνω που μου συμβαίνει αυτό, στενοχωριέμαι μετά ξανάπροσπαθω παλι. Ευτυχώς που είναι κ ο μικρός κ ξεχνιέμαι. Χθες βράδυ ζήτησα από τον άντρα μου να με βγάλει μια βόλτα με το αμάξι.. δεν άντεχα άλλο!! Όλοι λένε να προσεχεις αλλά όταν πηγαίνω στο γιατρό πως περιμένω τοσες ώρες εκεί απέξω πάνω σε μια καρέκλα;;; Είναι στιγμές που βλέπω τον άντρα μου στενοχωρημενο.Πηρε τηλ το γιατρό κ τον ρώτησε Μηπως πρέπει να πάρουν το μωρό πιο νωρίς, Μηπως αυτό είναι πιο ασφαλές για εμένα; Αλλά εκείνος είπε ότι δεν αλλάζει κάτι, θα κινδυνέψει κ το μωρό μετά. Μετά σκεφτόμαστε κ λέμε γιατί δεν μου είπαν για διακοπή κύησης τότε που έκανα την αυχενική κ διαγνώσθηκα με επιπωματικο, αφού είναι τόσο επικίνδυνο;; Εντωμεταξύ δεν βρίσκω κ καμμία άλλη κοπέλα να πάρω πληροφορίες που να πέρασε ή να περνάει κάτι τέτοιο. Μάλλον είναι σπάνια επιπλοκή! Έτσι διάβασα κ στο Ίντερνετ.  

Δεν μπήκα χθες καθόλου να γράψω. Δεν θέλω να λέω τα ίδια κ τα ίδια.Αυτα από εμένα κορίτσια.

Άσε το ίντερνετ.μην ασχολείσαι και μη ψάχνεις άλλο.εμπιστευσου το γιατρό και θα πας με τσαμπουκά να γεννήσεις θα πεις στον εαυτό σου ότι ολ α θα πάνε καλα.πρεπει να το πιστέψεις γτ έτσι είναι.

Οπότε θες μας λες εσύ.καλυτερσ έτσι.απλα σρ είχα στο μυαλό μου και ήθελα να δω αν είσαι καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, loyloy είπε:

Άσε το ίντερνετ.μην ασχολείσαι και μη ψάχνεις άλλο.εμπιστευσου το γιατρό και θα πας με τσαμπουκά να γεννήσεις θα πεις στον εαυτό σου ότι ολ α θα πάνε καλα.πρεπει να το πιστέψεις γτ έτσι είναι.

Οπότε θες μας λες εσύ.καλυτερσ έτσι.απλα σρ είχα στο μυαλό μου και ήθελα να δω αν είσαι καλύτερα.

Σε ευχαριστώ που με σκέφτεσαι.. κ εγώ συμπαράσταση βρίσκω από εσάς εδώ μόνο. 

2 ώρες πρίν, Ioio είπε:

Να καμαρώνεις το μικρό σου! Να βάλεις το σύζυγο να στολίσει νωρίς φέτος, να αλλάξετε διάθεση, θα χαρεί ο μικρός και θα σας παρασύρει. 

Ναι ίσως αγοράσουμε κάτι μικρό να στολίσουμε. Έχεις δίκιο!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 18 λεπτά , Ioio είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! Πώς θα περάσει η Κυριακή σας; Κάνει ο άντρας μου μερικά μερεμετια στο σπίτι και το απόγευμα θα πιω καφεδάκι με μια φίλη μου, χωρίς παιδιά! 

Καλημεεερα κοριτσι. Ααα τι ωραια. Καλα να περασετε!!! 

Εγω σπιτι, διαβασμα και ωτιτιδα μαζι. Υπεροχα θα περασω κ σημερα, θα το καψω χαχαχα. Ωστοσο μεσα σ ολα κατεληξα στην διακοσμηση του βρεφικου και αυριο θα παραγγειλω τις ταπετσαριες και τα υλικα για τις χειροτεχνιες μου. Να αρχισει να ανεβαινει λιγακι η διαθεση μας. 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια.εγω χτες βγήκε λίγο από το σπίτι.πηγα να δω τη κολλητή μου και μέλλουσα νονά του μπέμπη.ωρσια ήταν.χαλαρωσα λιγάκι.

@nanoula90 εχει ς βρει και κουρτίνες?γτ ψάχνω και δεν βρίσκω τπτ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , loyloy είπε:

Καλημέρα κορίτσια.εγω χτες βγήκε λίγο από το σπίτι.πηγα να δω τη κολλητή μου και μέλλουσα νονά του μπέμπη.ωρσια ήταν.χαλαρωσα λιγάκι.

@nanoula90 εχει ς βρει και κουρτίνες?γτ ψάχνω και δεν βρίσκω τπτ.

Καλημερα λουλουκα. Κουρτινες κανανε δωρο στη μανα μου, ειναι γκριζες και λευκες με τον μικυ. Αν και δεν μ αρεσει ο μικυ και γενικα δεν ηθελα να βαλω παιδικους ηρωες κ κινουμενα σχεδια καθολου, τελικα θα βαλω αυτες γιατι εφοσον τις εχω ειναι κριμα να χαλασω κ αλλα λεφτα για αλλες. 


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , nanoula90 είπε:

Καλημερα λουλουκα. Κουρτινες κανανε δωρο στη μανα μου, ειναι γκριζες και λευκες με τον μικυ. Αν και δεν μ αρεσει ο μικυ και γενικα δεν ηθελα να βαλω παιδικους ηρωες κ κινουμενα σχεδια καθολου, τελικα θα βαλω αυτες γιατι εφοσον τις εχω ειναι κριμα να χαλασω κ αλλα λεφτα για αλλες. 

Και ψάχνω κάτι σε γκρι.λεω να κάνω το δωμάτιο σε χρώμα βεραμαν.τα έπιπλα θα είναι άσπρα.η προίκα της κούνιας σε γκρι και ότι Άλλα αξεσουάρ αλλαξιερα καλαθάκι για καλλυντικά μοκέτα τα θέλω γκρι .Και συννεφάκια το κλασσικό που θέλουμε όλες.εχει και στο ικεα φωτιστικό τοίχου συννεφάκι που εννοείται θα το πάρω.δες το .7 ευρώ νομίζω κάνει.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 8 λεπτά , loyloy είπε:

Και ψάχνω κάτι σε γκρι.λεω να κάνω το δωμάτιο σε χρώμα βεραμαν.τα έπιπλα θα είναι άσπρα.η προίκα της κούνιας σε γκρι και ότι Άλλα αξεσουάρ αλλαξιερα καλαθάκι για καλλυντικά μοκέτα τα θέλω γκρι .Και συννεφάκια το κλασσικό που θέλουμε όλες.εχει και στο ικεα φωτιστικό τοίχου συννεφάκι που εννοείται θα το πάρω.δες το .7 ευρώ νομίζω κάνει.

Αχαχαχαχαχα  σ αγαπω ρεεε. Το χω ηδη δει και θα παρω δυο απ αυτα!!! Και γω σε γκρι τονους θα χω το δωματιο, μαλιστα ηθελα και γκρι ταπετσαρια με συννεφακια ασπρα αλλα δεν βρηκα πουθενα, οσο κ αν εψαξα. Εκτος απο μια που για να ντυσω τους τοιχους θα θελω 150ε και μου φαινονται πολλα. Οποτε η ταπετσαρια θα ναι γαλαζια με συννεφα, ηταν πιο οικονομικη. Εννοειται φωτιστικο σε σχημα συννεφου αυτο που ειπες κ συ και θα φτιαξω και αεροστατα σε διαφορες διαστασεις που θα κρεμονται απο το ταβανι, σε διαφορα υψη (οχι πανω απο την κουνια του εννοειται). Εχω ηδη βρει ολα τα υλικα και ειμαι πανετοιμη για δραση χαχα

πρίν από 14 λεπτά , loyloy είπε:

Και ψάχνω κάτι σε γκρι.λεω να κάνω το δωμάτιο σε χρώμα βεραμαν.τα έπιπλα θα είναι άσπρα.η προίκα της κούνιας σε γκρι και ότι Άλλα αξεσουάρ αλλαξιερα καλαθάκι για καλλυντικά μοκέτα τα θέλω γκρι .Και συννεφάκια το κλασσικό που θέλουμε όλες.εχει και στο ικεα φωτιστικό τοίχου συννεφάκι που εννοείται θα το πάρω.δες το .7 ευρώ νομίζω κάνει.

Και το βεραμαν πολυ θα μου αρεσε κ μενα οπως και το τυρκουαζ !!! 

  • Μου αρέσει 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Είδα χθες βράδυ μια ταινία και σας σκέφτηκα! Tully λέγεται και δείχνει ουσιαστικά πως είναι η ζωή μιας μητέρας με δύο παιδιά, έγκυος στο τρίτο, αφού γεννήσει και μετά! Ο άντρας μου την χαρακτήρισε "καταθλιπτική ταινία με εγκύους", οπότε οποία δεν είναι καλά ψυχολογικά να μην την δει!!! Εγώ απλά πιστεύω ότι είναι μια καλή ευκαιρία να δουνε οι άντρες μας τι μας περιμενει και να μας βοηθήσουν όταν ερθει εκείνη η ώρα! συν του ότι παίζει η Σαρλίζ θερον η οποία έχει τα μαύρα της τα χάλια (όσο είναι αυτό δυνατόν) οπότε είναι μια παρηγορια και αυτό (αν αυτή που είναι τόσο όμορφη έγινε έτσι μια χαρά είμαστε εμείς!!!)


HHwPp2.pngQ1avp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...