Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Emilly said:

Αφού υπάρχει το αρχείο χαχαχα.ειχα περιγράψει την σύσταση των υγρών νομίζω στην evouska;;;;μην με κάνετε να τα ξαναπώ πρωί πρωί...άντε με πείσατε.πριν την ωορηξια ξεκινάει κολλώδης βλενα.η πιο γόνιμη είναι......όταν πας τουαλέτα κ την βλέπεις να είναι ένα εκρεμες κ να μην αποσπάται εύκολα από το σώμα της γυναίκας.10 εκατοστά ας πούμε  κ διαυγης.κσι τώρα πάω για εμετο.

αυτο το εκρεμες παιζει να το εχω δει 2 φορες μεσα στο χρονο..οχι καθε μηνα...ο,τι να ναι το σωμα μου...

Just now, *ζουζουνα*!!! said:

εγω σπιτι την εχω αφου ειμαι κ εγω ,συμφωνώ και εγώ δεν θελω να το κοψω απότομα εστω κ αυτό..απλα με αγχωσε η γυναικολογος οτι αν μείνω έγκυος θα πρέπει να κοπεί...απλα σκεφτομαι οτι αν μεινω μηπως το κρατήσω ετσι ,γιατί λενε σε εγκυμοσύνη μειώνεται η ροή οποτε μηπως ετσι το κοψει μονη της.

Εγω θα σου ελεγα να το πας οπως το παει το παιδι. δηλαδη να το ακολουθησεις. Δεν ειναι νομος να κοβεις τον θηλασμο ουσα εγκυο ,εκτος αν κινδυνευει πραγματικα το εμβρυο λογω συσπασεων. μωρε μεινε με το καλο κ το βλεπεις σιγα σιγα...

Να σε ρωτησω κατι...φυλλικο οξυ παιρνεις; το τσεκαρα στο  e lactancia Και βγαζει Low risk αλλα το σκεφτομαι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ellidr said:

Αχ αυτό το τσιγάρο 

Κάπνιζα πολύ μα πααααααρα πολύ 

Ώσπου πριν δύο χρόνια ένα πρωί  που εβηχα σαν τον νταλικερη ,λέω όπα ,κακα μαντάτα 

Άσε που στον χορό μου κοβόταν η ανάσα 

Και πάω σ ένα μαγαζί με ηλεκτρονικό τσιγάρο

Και από τότε κάνω ηλεκτρονικο 

Καμιά σχέση έχει αλλάξει η ζωή μου 

Βέβαια ζοριστηκα τις πρώτες δύο εβδομάδες ,έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου ότι κάπνιζα κάτι τσιγαρουκλες άστα να πάνε 

Αλλά τα κατάφερα

Άστα κ εμείς ξεκινήσαμε πολλές φορές το ηλεκτρονικό, έχουμε δει τρομερή διαφορά απλά κάτι γίνεται κάπως παρασυρομαστε κ το ξανά αρχίζουμε το ατιμο

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Άστα κ εμείς ξεκινήσαμε πολλές φορές το ηλεκτρονικό, έχουμε δει τρομερή διαφορά απλά κάτι γίνεται κάπως παρασυρομαστε κ το ξανά αρχίζουμε το ατιμο

Ναι μπορείς να παρασυρθείς εύκολα 

Αλλά θέλει λίγο πείσμα και προσπάθεια 

Εγώ ξέρεις πως βοήθησα τον εαυτό μου και δεν το ξανάρχισα

Λοιπόν είπα 

Κάνεις ηλεκτρονικό για δικό σου καλό αλλά 

Κανένας δε σου απαγορεύει να καπνίσεις 

Άρα οπότε θέλω μπορώ να καπνίζω κ έτσι δεν το έκανα 

Είναι το θέμα ότι δεν σου το απαγορεύει κάνεις 

Και μάλιστα στις παρέες μου τώρα που καπνίζουν τους λέω για δώσε ένα τσιγάρο 

Και κάνω μια τζούρα και το πετάω πραγματικά αυτή η πίκρα και η μυρωδιά για μένα τώρα είναι εκνευριστικη

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! Χθες αφού πήγα στον γυναικολόγο μου και μου είπε σαλπιγγογραφία....όσες την έχουν κάνει που την έκαναν? και εάν έχετε ιδέα κόστος. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χθες αφού πήγα στον γυναικολόγο μου και μου είπε σαλπιγγογραφία....όσες την έχουν κάνει που την έκαναν? και εάν έχετε ιδέα κόστος. Ευχαριστώ

 Εγώ έδωσα 130 ευρώ

Αλλά Κρήτη

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, SerafinaPekala είπε:

Αχχ μη μου τα λες αυτά κ εγώ έλπιζα λίγο, πρώτη φορά στη ζωή μου είχα συχνοουρια, τι σου είναι η ψυχολογία δηλαδή εεε πωπωω αγωνία που την έχουμε... 

Σε εμένα σε όλες τις εγκυμοσύνες μου η συχνοουρία ήταν το πρώτο σύμπτωμα. Εγώ που δεν σηκώνομαι ποτε τη νυχτα για να ουρήσω , λίγο πριν επιβεβαιώσω την κύηση με τεστ ( δηλαδή μια δυο μέρες πριν την καθυστέρηση ) με πιάνει αμέσως. Αυτό και η ευαισθησία, όχι ιδιαίτερο πρήξιμο , στο στήθος. Μετά από τόσες φορές, αυτά έχω καταλήξει ότι είναι ενδεικτικά εγκυμοσύνης στην περίπτωση μου.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Χθες αφού πήγα στον γυναικολόγο μου και μου είπε σαλπιγγογραφία....όσες την έχουν κάνει που την έκαναν? και εάν έχετε ιδέα κόστος. Ευχαριστώ

Εγω ειχα πληρωσει για 250

Link to comment
Share on other sites

Just now, evaki23 είπε:

Στο Ιασω είδα αυτό Κόστος Υστεροσαλπιγγογραφίας με 3D και Υστεροσκόπηση: 190€

Στο ιασω το ειχα κάνει και εγω.μπορει να έχουν ρίξει της τιμες

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ellidr είπε:

Αχ αυτό το τσιγάρο 

Κάπνιζα πολύ μα πααααααρα πολύ 

Ώσπου πριν δύο χρόνια ένα πρωί  που εβηχα σαν τον νταλικερη ,λέω όπα ,κακα μαντάτα 

Άσε που στον χορό μου κοβόταν η ανάσα 

Και πάω σ ένα μαγαζί με ηλεκτρονικό τσιγάρο

Και από τότε κάνω ηλεκτρονικο 

Καμιά σχέση έχει αλλάξει η ζωή μου 

Βέβαια ζοριστηκα τις πρώτες δύο εβδομάδες ,έβλεπα συνέχεια στον ύπνο μου ότι κάπνιζα κάτι τσιγαρουκλες άστα να πάνε 

Αλλά τα κατάφερα

 

Just now, SerafinaPekala είπε:

Άστα δεν θέλω να σου πω πόσα καπνίζω ντρεπομαιιιι αφού το κρατάς στα 10 καλά είναι. Φυσικά κ θα το κόψω μαχαίρι μολυς μάθω τα νέα αλλά είναι φαύλος κύκλος τώρα που ανχωνομαι χαχαχ

Μέχρι πριν δύο εβδομάδες έκανα γύρω στα 20-25 κατάλαβα ότι πήρα φόρα και από την επόμενη μέρα το έριξα στα δέκα....

Ξεκινάω από σήμερα να κοπεί σιγά σιγά να δούμε πως θα πάει θα ήθελα να είναι κάνα τρίμηνο καθαρός ο οργανισμός μου έστω να κάνω δύο τρια την ημέρα! Μέχρι τώρα έκανα δύο,θα δώσω περιθώρια άλλα δύο μέχρι το βράδυ....γενικά με βοηθάει αυτό να βάζω όρια σε εμένα! 

Δεν έχω δοκιμάσει ποτέ ηλεκτρονικο από την αρχή καπνίζω στριφτό!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου καλημερα! αργησα να γραψω γιατι με εχωσαν στη δουλεια πρωι πρωι! 

7 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Αμάν....με έφαγες στην στροφή.εε ναι ρε παιδί μου αυτό είναι γυναικείο κορμί...φτου σου κορμάρα.να σου πω πάντως στα μούτρα μοιάζετε εμένα και τον δικό μου.

χαχαχαχ Εμιλλι εισαι θεα χαχαχχα! σαν να σας μοιαζουν στις φατσες κ εμενα ετσι μου φαινεται!! @Ellidr καλε τι ωαιοι που ειστε φαινεστε πολυ ταιριαστοιιιι! 

 

2 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

Κορίτσια καλημέρα, με αυτά τα ευτράπελα που ζούμε πρέπει ταινία να γίνουμε η κάνα βιβλίο να γράψουμε, Ξαπλώνω σήμερα το βράδυ χαλαρά, κοιμαμε με την έννοια να κρατήσω τα πρωινά να κάνω τεστ. Ξυπνάω στις 2 κατουρημα ε λέω νωρίς είναι ξυπνάω στις 4 πάλι κατουρημααα μου ξανά ήρθε η συχνοουρια λέω θα το κάνω τώρα με την τσιμπλα στο μάτι παραπατώ ρίχνω μια ματια στις οδηγίες δεν είναι δα κ πυρηνική φυσική γρηγοράδα γιατί τις είχα διαβάσει χτες το κάνω βλέπω τη γραμμή να εμφανίζεται, τσακ μπαμ, παίζει να κάνα καμία 40ρια σβούρες γύρω γύρω μη ξερωντας τι κάνω τώρα που πάω ποια είμαι, ανοίγω την πόρτα λέω στον δικό μου είναι θετικό παίζει να μην κατάλαβε τπτ ευτυχώς ξαναπάω μέσα κ αφού έχω ξυπνήσει με το γεγονός κ το μάτι μου γαρίδα βλέπω ότι αυτή η σκατο γραμμή είναι η γραμμή ελέγχου. Αι στο καλο πήγα κ ήρθα χίλιες φορές.... το πρώτο που σκευτηκα πάντως είναι ωπ δεν πρέπει να καπνίσω τώρα που το χρειάζομαι πιο πολύ αχαχαχα κλαιωω απ τα γέλια. Κ φυσικά κανό τσιγαράκι στις 5 το πρωί προσπαθώντας να συνέλθω.... Η δεύτερη γραμμή δεν εμφανίστηκε ακόμα αχαχαχα, Τι στο καλό κ αυτά τα home test πολύ μικρά είναι. 

κοριτσι μου εχω λιωσει πρωι πρωι δεν υπαρχεις πραγματικα σαν να σε βλεπω να χοροπηδας χαχαχαχαχ !

Just now, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε! Παλιό μέλος εδώ 2+ χρόνια.... μπαίνω και εγώ στο παρεάκι ξεκινάμε για δεύτερο σε κάνα 2-3μηνο φτιάχνω διάθεση από τώρα εγωω χαχαχ έχουμε μια κορούλα 21+ μηνών εύχομαι να έρθει όσο γρήγορα ήρθε το πρώτο και να είναι γερο....και λέω ξεκινάμε τοτε γτ μέχρι τώρα ήταν αρνητικός ο σύζυγος για δεύτερο ελεγε ότι είναι νωρίς! Καλώς σας βρήκα!!!

Με το καλό πολλά θετικά τεστακια εύχομαι το 2021 να γίνουμε όλες μανουλες και ξανά μανουλες με γερά μωράκια!!!

Κοπελα μου σε θυμαμαι που ειχες ξαναγραψει τοτε που διαβαζα το φορουμ! Να σου ζησει η κορουλα σου και ευχομαι συντομα ξανα εγκυουλα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

κοριτσια μου καλημερα! αργησα να γραψω γιατι με εχωσαν στη δουλεια πρωι πρωι! 

χαχαχαχ Εμιλλι εισαι θεα χαχαχχα! σαν να σας μοιαζουν στις φατσες κ εμενα ετσι μου φαινεται!! @Ellidr καλε τι ωαιοι που ειστε φαινεστε πολυ ταιριαστοιιιι! 

 

κοριτσι μου εχω λιωσει πρωι πρωι δεν υπαρχεις πραγματικα σαν να σε βλεπω να χοροπηδας χαχαχαχαχ !

Κοπελα μου σε θυμαμαι που ειχες ξαναγραψει τοτε που διαβαζα το φορουμ! Να σου ζησει η κορουλα σου και ευχομαι συντομα ξανα εγκυουλα!! 

Ευχαριστώ κοπέλα μου με το καλό συντομα και σε εσένα!!!

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

κοριτσια μου καλημερα! αργησα να γραψω γιατι με εχωσαν στη δουλεια πρωι πρωι! 

χαχαχαχ Εμιλλι εισαι θεα χαχαχχα! σαν να σας μοιαζουν στις φατσες κ εμενα ετσι μου φαινεται!! @Ellidr καλε τι ωαιοι που ειστε φαινεστε πολυ ταιριαστοιιιι! 

 

κοριτσι μου εχω λιωσει πρωι πρωι δεν υπαρχεις πραγματικα σαν να σε βλεπω να χοροπηδας χαχαχαχαχ !

Κοπελα μου σε θυμαμαι που ειχες ξαναγραψει τοτε που διαβαζα το φορουμ! Να σου ζησει η κορουλα σου και ευχομαι συντομα ξανα εγκυουλα!! 

Ναι είμαστε κ οι δύο γυφτακια 

Μαύροτσουκαλα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Flolipop είπε:

Σε εμένα σε όλες τις εγκυμοσύνες μου η συχνοουρία ήταν το πρώτο σύμπτωμα. Εγώ που δεν σηκώνομαι ποτε τη νυχτα για να ουρήσω , λίγο πριν επιβεβαιώσω την κύηση με τεστ ( δηλαδή μια δυο μέρες πριν την καθυστέρηση ) με πιάνει αμέσως. Αυτό και η ευαισθησία, όχι ιδιαίτερο πρήξιμο , στο στήθος. Μετά από τόσες φορές, αυτά έχω καταλήξει ότι είναι ενδεικτικά εγκυμοσύνης στην περίπτωση μου.

κ εγω συχνοουρια ειχα αλλα μετα την καθυστερηση αν θυμαμαι καλα! το πιο εντονο μου συμπτωμα ηταν το πολυυυυ πρησμενο στηθος, δε μποσουσα ουτε να το ακουμπησω! καλα κ χωρις σουτιεν δν αντεχα γιατι με ενοχλουσε η παραμικρη του κινηση!!

Just now, Ellidr είπε:

Ναι είμαστε κ οι δύο γυφτακια 

Μαύροτσουκαλα

αχ ωραιο που ειναι το μαυρισμααα! Εγω φετος για αλλη μια χρονια, ασπρη σαν το γαλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...