Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, sofiadu said:

 

με 3 μερες καθυστερηση ο,τι κ να κατουρησει θετικο θα βγει!!!!!

ολες πετυχατε σεξ στην ωορρηξια και σας βλεπω να με εγκαταλειπετε μερα με τη μερα....

Αλι σε μενα που εμεινα πισω κ περιμενω ποτε θα μου κατσει το αγορι!!!!!!!!!!

 

Just now, sofiadu said:

εγω μολις τελειωσα τη περιοδο και κανω τεστ ωορρηξιας να δω ποτε πεφτει το αυγο. κολπικα , ορμονικα ειμαι σουπερ αλλα με αντρα που δουλευει νυχτεςκ σχολαει το πρωι που παω εγω δουλεια, δεν μπορουμε ουτε επαφη να κανουμε! δυο θελει το ταγκο κ το σεξ κ εγω ειμαι μονη...ασε ερχονται οι μηνες φευγουν κ εγω περιμενω να μεινω εγκυος με τον κρινο!!! χαχαχαχαχαχαχα

Μα πόσο ίδιες καταστάσεις ζούμε Πωπωωω και εγώ αυτό αναφωνω όλη την ώρα με τον κρίνο θα μείνωωω? 

Just now, Ellidr said:

Ισχύει

Έτσι κορίτσια εγώ δεν φεύγω από εδώ μέσα εάν όλες μα όλες δεν κάνουμε παιδάκι!!! Πιστεύω σε όλες μας, κ όταν κάνουμε παλι θα τα λέμε χεχε

Just now, sofiadu said:

εκανα χθες τεστ ωορρηξιας κ πιο πολυ πανηγυρισε ο συζυγος που βγηκε αρνητικο. Γιατι του Ιουλιου ηταν 10 μερες σερι θετικο κ σκεφτομουνα πως αν κ τωρα βγει θετικο, να το πιστεψω ή οχι; παλι λαθος το τεστ; παλι λογω θηλασμου; παλι δεν θα ξερω ποτε κανω ωορρηξια;;;

βγηκε λοιπον αρνητικο κ καταλαβα οτι καλα παει...περιμενει το θετικο να του πω! 

"ε ναι ρε σοφια ετσι τουλαχιστον να ξερουμε που βαραμε!!" παει λοιπον τουαλετα κ βλεπει τη μια γραμμη (του αποτελεσματος). κ φωναζει: "εχει μια γραμμηηηηηηηη περιμενουμε τη δευτερη;;;;;;;;;;;;"

θεε μου λεωωω, ειναι αρνητικο του λεω ανθρωπε μου, αρα μου λεει θα κανεις κ τα αλλα; ειναι λαθος;;;

ωχου του λεωωωω μη ρωτας πολλα , οταν βγει θετικο θα σου πω κ σε θελω για 3 μερες σερι ντουρασελ. αυτο να σε νοιαζει μονο. μη ρωτας πολλα

κ η ερωτηση που σκοτωνει: αυτα τα τεστ ειναι καλα ή τα πηρες απο κανα aliexpress!!!!!????

 

 

Αχαχαχ καλά τον προηγούμενο μήνα μέχρι κ ο δικός μου ήταν βεβαίος ότι ήμουν έγκυος κ με ρωτούσε το ίδιο πράμα όταν το έκανα και έβγαινε αρνητικό. Δεν πιστεύω να πήρες τίποτα κινέζικα αχαχχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, sofiadu είπε:

αα ευχαριστω για το τιπ!

τωρα τρωω το γιαουρτακι μου γιατι λυσσαξα κ παω να κατουρησω!

εχω να πιω απο τις 11,30 , παρα μονο λιγες γουλιτσες νερο! ουτε τον καφε μου δεν ηπια!

επισης πρεπει να σου πω οτι εχω αρχισει να πιστευω στα ονειρα! οποια βλεπει εδω μεσα οτι ειναι εγκυος βγαινει θετικο!
επισης μη πολυ στηριζεσαι στη θερμοκρασια! η @Evouska μια μερα πριν το θετικο ειχε 35! 

την ιδια στιγμη να ξαναβαλεις μπορει νασ ου δειξει 37 ή 36,8 ή κατι αλλο. γενικα ειμαι δυσπιστη ως προς το θεμα θερμοκρασια λογω των θερμομετρων που εχουμε σπιτια μας. δεν ειναι για τοσο μικρες αποκλεισεις εγκυρα. 

Ισχύει εγώ με την θερμοκρασία είμαι πάντα ότι να ναι τις περισσότερες φορές έχω υποθερμια!! Κ πριν το θετικό είχα 35 αλλά και τις προηγούμενες μέρες τόσο!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala said:

 

Μα πόσο ίδιες καταστάσεις ζούμε Πωπωωω και εγώ αυτό αναφωνω όλη την ώρα με τον κρίνο θα μείνωωω? 

Έτσι κορίτσια εγώ δεν φεύγω από εδώ μέσα εάν όλες μα όλες δεν κάνουμε παιδάκι!!! Πιστεύω σε όλες μας, κ όταν κάνουμε παλι θα τα λέμε χεχε

Αχαχαχ καλά τον προηγούμενο μήνα μέχρι κ ο δικός μου ήταν βεβαίος ότι ήμουν έγκυος κ με ρωτούσε το ίδιο πράμα όταν το έκανα και έβγαινε αρνητικό. Δεν πιστεύω να πήρες τίποτα κινέζικα αχαχχα

χαχαχααχ δεν μπορω να βαλω φατσουλα!!!

Ασε ρε συ , ειναι πακετο ολο αυτο. Να θες κ να μη σου καθεται (κ η εγκυμοσυνη κ ο συζυγος). Μιλαμε ειναι εκνευριστικο να ερχονται  οι μερες κ εσυ απλα να τις παρακολουθεις να φευγουν απραγη....

εμεις θα μεινουμε εγκυες με το θαυμα, πραγματικα. θα ειναι αυτη η μια που επαφη που ετυχε πραγματικα !!!! αυτα τα συστηματικα δεν μπορουμε να τα κανουμε εμεις. περαστικα μας......

Just now, Τονιαα said:

Ναι αύριο πάλι να κάνεις 

ναι ναι θα κανω. καθε μερα ενα κ οταν το δω λιγο πιο εντονο θα κανω διπλο. 

Ειχα μια υποψια για μικρο κυκλο (γιατι συνηθως μετα απο μεγαλο κανω μικρο) αλλα βλεπω δεν ισχυει. με τοσο αχνο (σχεδον δεν φαινεται) δεν παιζει ουτε τη κορυφωση να εχω χασει. αρα παμε για 12η μερα κ βαλε! μονο τη 14η μερα του κυκλου (το σαββατο ) δεν θα μπορω επαφη κ θετικο να βγει αλλα θα προσαπθησω για παρασκευη κ κυριακη να καλυψω το κενο!!! για ενα γονιμο παρακαλαω μονο!!!!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evouska είπε:

Ισχύει εγώ με την θερμοκρασία είμαι πάντα ότι να ναι τις περισσότερες φορές έχω υποθερμια!! Κ πριν το θετικό είχα 35 αλλά και τις προηγούμενες μέρες τόσο!! 

Ευουσκα έκανες θερμοδιαγραμμα όλο τον μήνα;;;;έβλεπες πτώση ας πουμε την μέρα ωορηξιας κ μετά ανέβαινε ηηη ότι να ναι.εγω έφυγα κ Τήνο κ δεν μετρούσα κάτι μέρες 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

χαχαχααχ δεν μπορω να βαλω φατσουλα!!!

Ασε ρε συ , ειναι πακετο ολο αυτο. Να θες κ να μη σου καθεται (κ η εγκυμοσυνη κ ο συζυγος). Μιλαμε εναι εκνευριστικο να ερχονται  οι μερες κ εσυ απλα να τις παρακολουθεις να φευγουν απραγη....

εμεις θα μεινουμε εγκυες με το θαυμα, πραγματικα. θα ειναι αυτη η μια που επαφη που ετυχε πραγματικα !!!! αυτα τα συστηματικα δεν μπορουμε να τα κανουμε εμεις. περαστικα μας......

ναι ναι θα κανω. καθε μερα ενα κ οταν το δω λιγο πιο εντονο θα κανω διπλο. 

Ειχα μια υποψια για μικρο κυκλο (γιατι συνηθως μετα απο μεγαλο κανω μικρο) αλλα βλεπω δεν ισχυει. με τοσο αχνο (σχεδον δεν φαινεται) δεν παιζει ουτε τη κορυφωση να εχω χασει. αρα παμε για 12η μερα κ βαλε! μονο τη 14η μερα του κυκου (το σαββατο ) δεν θα μπορω επαφη κ θετικο να βγει αλλα θα προσαπθησω για παρασκευη κ κυριακη να καλυψω το κενο!!! για ενα γονιμο παρακαλαω μονο!!!!!!

Δεν εχω αλλες φατσουλες αλλα πολυ γελασα με τον αντρα σουυυυ.. Χαχαχχαχαχαχα.. Θεουλης.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

χαχαχααχ δεν μπορω να βαλω φατσουλα!!!

Ασε ρε συ , ειναι πακετο ολο αυτο. Να θες κ να μη σου καθεται (κ η εγκυμοσυνη κ ο συζυγος). Μιλαμε εναι εκνευριστικο να ερχονται  οι μερες κ εσυ απλα να τις παρακολουθεις να φευγουν απραγη....

εμεις θα μεινουμε εγκυες με το θαυμα, πραγματικα. θα ειναι αυτη η μια που επαφη που ετυχε πραγματικα !!!! αυτα τα συστηματικα δεν μπορουμε να τα κανουμε εμεις. περαστικα μας......

Δηλαδή πες μου λίγο τα ωράρια σας ρε κορίτσι.εσυ εφτά γυρνάς θυμάμαι;;;;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Avmar είπε:

Δεν ξερω!!! Το εκανα γιατι ακουγα κ απο αλλες 

Οκ κοριτσια θα παω να αγορασω !!!!

Κοριτσι μου εκανες? Μας εχεις αφησει στην αναμονηηηη

Just now, Avmar είπε:

Οχι δεν το εκανα ακομη . Δεν μπορω να σταματησω να πινω νερο αφυδατωνομαι 

Πηρες διπλο η μονο? Αν πηρες διπλο καψε το το ενα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια και εγω σε γονιμες και ειχα εχθες προχθες επαφες. Ευελπιστω και σημερα και αυριο αλλα αμφιβαλλω αν θα μου κατσει σερι χαχαχα..με βλεπει και στριβει χαχαχα πρεπει να σκεφτω κατι εξυπνο γιατι απο μονη μου παιδι δεν θα κανω χαχαχα

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Δηλαδή πες μου λίγο τα ωράρια σας ρε κορίτσι.

Φευγει 19:45 απο το σπιτι καθε απογευμα και μπορει να γυρισει κ 7,30 το πρωι την αλλη μερα, και 8, μπορει κ ανα εχω φυγει για τη δουλεια κ να μην εχει γυρισει ακομα. Εγω το παιδι σχολωντας θα παω να το παρω απο τη γιαγια θα φτασουμε σπιτι καλες 18:00.

ΜΟλις φτασουμε το παιδι λυσσαει να παιξουμε κ να κατσουμε παρεα γιατι 20:30 παμε δωματιο ωστε να κοιμηθει 21:00. Ο μπαμπας λογικα θα εχει ξυπνησει οταν φτασουμε σπιτι θα φαει , θα κανει μπανιο κ σιγα σιγα θα ετοιμαστει να φυγει για δουλεια. εκεινη την ωρα δεν παιζει επαφη με το παιδι στο σπιτι.

Αυτο ισχυει κ για το Σαββατο που το πρωι που ξυπναμε εμεις με ορεξη για βολτες, αυτος παει σουπερ μαρκετ το πρωι που θα σχολασει κ μετα πεφτει ξερος . οταν ξυπνησει ειμαι πτωμα εγω αλλα οταν κοιμηθει ο μικρος θα τη κανω την επαφη τσακα τσακα πριν περασει η ωρα κ λυποθημισω!!!! βρυκολακιαζει τη νυχτα αφου εχει αλλαξει το βιολογικο ρολοι και την αλλη μερα κοιμαται ορθιος! σου λεω αναποδα ωραρια τελειως!!!!

Οταν ειναι πρωινος, ξυπνα 03,30 τη νυχτα να ετοιμαστει να παει (η δουλεια ειναι στην αλλη ακρη της ΑΘηνας) . Μπορει να σχολασω κ να μην εχει γυρισει καν σπιτι ακομα το στεφανι μου! Συνηθως ομως εχει γυρισει. Θα φερω παλι το παιδι , θα παιξουμε μαζι του κ επειδη λοιπον ο συζυγος εχει ξυπνησει απο τις 03,30 κουτουλαει απο τις 18:00....στη δουλεια γενικα δεν ειναι δουλεια γραφειου, τρεχει τοσο πολυ που μου λεει ουτε κατουρημα δεν προλαβα σημερα (ετσι ειναι η φαμπρικα δυστυχως πολυ τρεξιμο). Εχει τυχει λοιπον να κοιμιζω το παιδι αρων αρων κ ο αντρας μου να ροχαλιζει ηδη. Σε αυτες τις βαρδιες μονο μπορουμε επαφη μονο κ μονο επειδη ειναι σπιτι. βεβαια ειναι σπιτι ενα ορθιο πτωμα.... τον ξυπναω ή του λεω περιμενε με οταν κοιμησω το παιδι να κανουμε επαφη. αλλα δεν γινεται παντα λογω κουρασης πραγματικα λυποθημαει!

Εχψ κανει αυτα τα ωραρια πιτσιρικα θυμαμαι κ πραγματικα δεν παλευονται . θυμαμαι ημουν δουλεια -υπνος-υπνος-δουλεια! επειδη ο οργανισμος δεν συνηθιζει σε ενα ωραριο εισαι διαρκως πτωμα. συν οτι τη μερα οσο κ να κοιμηθεις δεν αναπληρωνεις υπνο κ ξεκουραση. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI είπε:

Κοριτσια και εγω σε γονιμες και ειχα εχθες προχθες επαφες. Ευελπιστω και σημερα και αυριο αλλα αμφιβαλλω αν θα μου κατσει σερι χαχαχα..με βλεπει και στριβει χαχαχα πρεπει να σκεφτω κατι εξυπνο γιατι απο μονη μου παιδι δεν θα κανω χαχαχα

Μαζι θα περιμενουμε δηλαδη.. Και εγω εχθες προχθες ηταν οι γόνιμες μου

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Olia s. είπε:

Καλημέρα @Ασία! Εγώ κάνω από την πρώτη ωορρηξία, πριν την πρώτη περίοδο. Είχα 25/12  και αδιαθέτησα 29. Ο θηλασμός δεν αφήνει εύκολα τον οργανισμό να επανέλθει, αυτό έχει ως συνέπεια οι φάσεις της ωορρηξίας να είναι μικρότερες ή μεγαλύτερες. Σιγά σιγά στρώνει το πράγμα.. Ο γιατρός μου είχε πει αυτά που σου έγραψα, εγώ θηλάζω ακόμα. Αυτό το θέμα το αντιμετωπίζω και εγώ με τα τεστ. Τη μέρα που θα βγει η δεύτερη γραμμή σε εκείνο το 24ωρο θα γίνει η ωορρηξία.. πάντως είναι αληθή τα τεστ στη περίπτωση μου γιατί έχω πόνους όποτε επιβεβαιώνονται.Ποτε αδιαθέτησες μετά τη γέννα; Πόσους θηλασμούς κανείς; Και πόσοι από αυτούς είναι βράδυ; Επίσης μου είχε πει ότι ο κάθε οργανισμός διαφέρει, άλλες γυναίκες αδιαθετούν αμέσως παρόλο τον αποκλειστικό θηλασμό και άλλες δε κάνουν καν ωορρηξία... Τίποτε δεν είναι ανησυχητικό, όλα είναι φυσιολογικά. Σκέψου ότι εγώ με θηλασμό και τέτοιου είδους ωορρηξία που περιγράφεις έμεινα έγκυος, άσχετα με την εξέλιξη...

Καλημέρα!η πρώτη σου περίοδος μετά τη γέννα ήταν δηλαδη 29 Δεκεμβρίου 2019;να σου ζησει το παιδάκι!!! Εγώ αδιαθετησα 1 χρόνο μετά τη γέννα και από τοτε έχω περίοδο 1 χρόνο (δηλ πέρασαν 2 χρονια από τη γέννα).κάνω περίπου 5 θηλασμους μέσα στη μέρα κ μέσα στη νύχτα 1 η το πολύ 2.αυτο το μήνα ξεκινάμε τις προσπάθειες για 2ο κ γι αυτό έκανα τεστ ωορρηξίας,για να δω αν θα με βοηθήσουν κ τώρα που θηλάζω.σημερα είμαι στην 10η μέρα του κυκλου κ έκανα τεστ κ ήταν άχνη η 2η γραμμη.θα τα παρακολουθησω κ ελπίζω να μου βγαίνουν κι εμένα σωστά.εσυ προσπαθείς μήνες για 2ο παιδάκι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...