Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

δεν ειμαι σιγουρη αν θα έδειχνε στο αιμα γιατι αν το αιμα που είδες τωρα ειναι η εμφυτευση πχ μετα απο αυτο ανεβαίνει. 

Ξέρω.αλλα κουράστηκα πολύ κ ψυχολογικά.ξερεις τι;;;;στο δεύτερο μου απλά έτσι είδα αιματακι εεεε μετά περίμενα δεν ερχόταν περίοδος χαμπάρι...κ πάω στην γιατρό κ αχνοφαινοτσν ότι ήταν εγκυμοσύνη κ με έστειλε για χοριακη.τοτε ήμουν πιο ανέμελη.βεβαια δεν ήμουν κ οργανωμένη βιταμίνες κλπ κ δεν πήγε κ καλά( το πρόβλημα του εμβρύου τότε ήταν από έλλειψη φολικού ) για αυτό σωστή προετοιμασία κοριτσάκια μου.με οχτώ μέρες καθυστέρηση πήγα να δω τι συμβαίνει χαλλλλαααραααα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Όχι καθόλου νωρίς για περίοδο δύο μέρες καθυστέρησης έχω.απλα παίζει το ενδεχόμενο ωορηξια να έκανα 24 μέρα δηλαδή στις 12 του μηνός κ τσάμπα να έκανα χοριακη.

Αχ μπερδευτηκα... 12 οκτωβρη εννοεις; δηλαδη πριν μια βδομαδα; ξερω οτι την περιοδο την υπολογιζουμε 14 μερες μετα την οωρηξια αλλα επειδη δεν ειναι ευκολο να υπολογισεις την ωορηξια, ειναι πιο ευκολο να υπολογιζουμε 26-28 μερες μετα την προηγουμενη περιοδο. Αρα αν εσενα εγινε τελικα η οωρηξια σου στις 12 οκτωβρη, τοτε εχει περασει μονο μια βδομαδα, ασχετως ποτε ειχες τελευταια φορα περιοδο. Την περιοδο την κανονιζει η ωορηξια, και οχι η περιοδο την ωορηξια! Τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Αχ μπερδευτηκα... 12 οκτωβρη εννοεις; δηλαδη πριν μια βδομαδα; ξερω οτι την περιοδο την υπολογιζουμε 14 μερες μετα την οωρηξια αλλα επειδη δεν ειναι ευκολο να υπολογισεις την ωορηξια, ειναι πιο ευκολο να υπολογιζουμε 26-28 μερες μετα την προηγουμενη περιοδο. Αρα αν εσενα εγινε τελικα η οωρηξια σου στις 12 οκτωβρη, τοτε εχει περασει μονο μια βδομαδα, ασχετως ποτε ειχες τελευταια φορα περιοδο. Την περιοδο την κανονιζει η ωορηξια, και οχι η περιοδο την ωορηξια! Τουλαχιστον ετσι εχω καταλαβει!

Ναι έτσι ακριβώς κ αν η ωορηξια σέρνεται κ καθυστερήσει καθυστερεί κ η περίοδος.αν μου συμβεί τέτοιο πράγμα θα είναι η μεγαλύτερη καζουρα που θα μου έχει κάνει ο υψηστου κ μετά υπόσχομαι ότι θα γίνω καλύτερο κορίτσι κ δεν θα γκρινιάζω κ απολα.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι έτσι ακριβώς κ αν η ωορηξια σέρνεται κ καθυστερήσει καθυστερεί κ η περίοδος.αν μου συμβεί τέτοιο πράγμα θα είναι η μεγαλύτερη καζουρα που θα μου έχει κάνει ο υψηστου κ μετά υπόσχομαι ότι θα γίνω καλύτερο κορίτσι κ δεν θα γκρινιάζω κ απολα.

Βγάλε μας ασπροπροσωπες 

Έμιλλυ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Βγάλε μας ασπροπροσωπες 

Έμιλλυ

Άσε σκάβω τον πάτο.η ελπίδα με πεθαίνει.τα θέλω η μαύρα η ασπρα.δεν μπορώ τα γκρι.τι συμβαίνει ellidr;;;λες αυτό το παράλληλα που είχα προχθές,,,δεν ξέρω πότε εκλασα αβγό,,κ αν τελικά ήταν 12 του μηνός τσάμπα τα τεστ κ χοριακη κ δεν θα είμαι έγκυος κ καθυστέρηση κ σκ',,τα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Άσε σκάβω τον πάτο.η ελπίδα με πεθαίνει.τα θέλω η μαύρα η ασπρα.δεν μπορώ τα γκρι.τι συμβαίνει ellidr;;;λες αυτό το παράλληλα που είχα προχθές,,,δεν ξέρω πότε εκλασα αβγό,,κ αν τελικά ήταν 12 του μηνός τσάμπα τα τεστ κ χοριακη κ δεν θα είμαι έγκυος κ καθυστέρηση κ σκ',,τα.

Χαχαχαχα

Είπαμε όσο δεν έρχεται , ελπίζουμε

Ηρέμησε .... Τώρα και περίμενε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Ναι έτσι ακριβώς κ αν η ωορηξια σέρνεται κ καθυστερήσει καθυστερεί κ η περίοδος.αν μου συμβεί τέτοιο πράγμα θα είναι η μεγαλύτερη καζουρα που θα μου έχει κάνει ο υψηστου κ μετά υπόσχομαι ότι θα γίνω καλύτερο κορίτσι κ δεν θα γκρινιάζω κ απολα.

Ρε μπορεί να ειναι απλα νωρίς!!μακάρι!!!!!και είναι και  λογικό να γκρινιάζεις!ε μη τρελαθουμε....μην αγχωθουμε μη στεναχωριομαστε μην γκρινιαζουμε...τίποτα άλλο??πατήστε το κουμπί!!!

Βρε @Ellidr στεναχωρηθηκα αλήθεια...ειχα ενα καλο προαίσθημα!!

@kons27 ποτε περίμενες κανονικά?Παρασκευή????

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Εσείς έχετε ένα σύμπτωμα καραμπινατο που λέτε ότι θα σας έρθει περίοδος που το έχετε κάθε φορά???εμένα είναι το γουργουρησμα γουργουριζει η κοιλια μου και το ξέρω

Ετσι ακριβώς...εγω εχω μια μερα πριν καπως σαν φαγούρα από κατω...μη γελάσετε...και μου έρχεται πάντα την επόμενη...ΠΆΝΤΑ!!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Ξέρω.αλλα κουράστηκα πολύ κ ψυχολογικά.ξερεις τι;;;;στο δεύτερο μου απλά έτσι είδα αιματακι εεεε μετά περίμενα δεν ερχόταν περίοδος χαμπάρι...κ πάω στην γιατρό κ αχνοφαινοτσν ότι ήταν εγκυμοσύνη κ με έστειλε για χοριακη.τοτε ήμουν πιο ανέμελη.βεβαια δεν ήμουν κ οργανωμένη βιταμίνες κλπ κ δεν πήγε κ καλά( το πρόβλημα του εμβρύου τότε ήταν από έλλειψη φολικού ) για αυτό σωστή προετοιμασία κοριτσάκια μου.με οχτώ μέρες καθυστέρηση πήγα να δω τι συμβαίνει χαλλλλαααραααα.

ελα αληθεια?απο φολικο ?ενταξει εγω παίρνω ειδη 4 μηνες οποτε ενταξει...να σε ρωτήσω μήπως κ γνωρίζεις, εχεις ελέγξει ή κάποια άλλη τον τράχηλο αναλογα με την φαση του κυκλου?τεστ θετικο δεν εχω δει ,κανω 2 την ημερα,υγρα πλεον δεν θεωρώ πως έχω,εχθες ηταν εντονο το απογευμα αλκα οχι θετικο και σημερα πολυ αχνο,τι φαση?κ ο τράχηλος νομιζω οτι ειναι ανοιχτός κ μαλλον μαλακός τωρα το πίσω μπρος αν εννοούμε το άνοιγμα ειναι προς τα μπρος ,χαμηλα δλδ οχι ψηλά.εχω πονο εντονο στο στηθος απο εχθες .θα το βάλω το χθεσινό φωτο στο προφίλ 

**την έβαλα οποια θελει ας μου πει παιζει να έγινε η κορύφωση πιο μετα βραδυ πχ κ να το έχασα?


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Ρε μπορεί να ειναι απλα νωρίς!!μακάρι!!!!!και είναι και  λογικό να γκρινιάζεις!ε μη τρελαθουμε....μην αγχωθουμε μη στεναχωριομαστε μην γκρινιαζουμε...τίποτα άλλο??πατήστε το κουμπί!!!

Βρε @Ellidr στεναχωρηθηκα αλήθεια...ειχα ενα καλο προαίσθημα!!

@kons27 ποτε περίμενες κανονικά?Παρασκευή????

Ναι Παρασκευή... αρνητική η χοριακη.. βγήκε...άλλαξε κ ο κύκλος άντε να δούμε...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Ναι Παρασκευή... αρνητική η χοριακη.. βγήκε...άλλαξε κ ο κύκλος άντε να δούμε...

Κρίμα ρε γαμωτο.....παρε τωρα το χρόνο σου και δυνάμεις για τον επόμενο μήνα!!!!!

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

ελα αληθεια?απο φολικο ?ενταξει εγω παίρνω ειδη 4 μηνες οποτε ενταξει...να σε ρωτήσω μήπως κ γνωρίζεις, εχεις ελέγξει ή κάποια άλλη τον τράχηλο αναλογα με την φαση του κυκλου?τεστ θετικο δεν εχω δει ,κανω 2 την ημερα,υγρα πλεον δεν θεωρώ πως έχω,εχθες ηταν εντονο το απογευμα αλκα οχι θετικο και σημερα πολυ αχνο,τι φαση?κ ο τράχηλος νομιζω οτι ειναι ανοιχτός κ μαλλον μαλακός τωρα το πίσω μπρος αν εννοούμε το άνοιγμα ειναι προς τα μπρος ,χαμηλα δλδ οχι ψηλά.εχω πονο εντονο στο στηθος απο εχθες .θα το βάλω το χθεσινό φωτο στο προφίλ 

Με τον τράχηλο δε ξερω καθόλου!!αλλα αν μέχρι τώρα δεν έβγαινε γραμμή και βγήκε χθες αχνη μήπως τωρα ετοιμάζεσαι για ωορηξια????περίεργο που δεν έχεις και υγρα βέβαια αλλα ξερω και εγω?κάθε σώμα είναι διαφορετικό!!!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 said:

Ναι Παρασκευή... αρνητική η χοριακη.. βγήκε...άλλαξε κ ο κύκλος άντε να δούμε...

εκανες χοριακη;;; πφφφ  κριμα ρε γαμωτο...εκανες παντως ο,τι καλυτερο μπορουσες, παρε τον χρονο σου, χρειαζεται σημερα λιγο ηρεμια.....

ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου!!! :wub:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula είπε:

Κρίμα ρε γαμωτο.....παρε τωρα το χρόνο σου και δυνάμεις για τον επόμενο μήνα!!!!!

Με τον τράχηλο δε ξερω καθόλου!!αλλα αν μέχρι τώρα δεν έβγαινε γραμμή και βγήκε χθες αχνη μήπως τωρα ετοιμάζεσαι για ωορηξια????περίεργο που δεν έχεις και υγρα βέβαια αλλα ξερω και εγω?κάθε σώμα είναι διαφορετικό!!!

απο την 8η μερα μεχρι και προχθές ειχα τα eggwhite που λένε τεστ θετικο δεν εχω δει κανονικο,η χθεσινή ειναι στην φωτο το απογευμα κσι η σημερινή ειναι πολυ πιο άχνη το πρωι απο αυτη που βλέπετε. 

αα γραμμη εβγαινε καθε μερα 2 φορες ηταν λιγο εντονη αλλα οχι θετικο όπως πχ εχθές 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...