Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Τι σου ειπαν ομως, απο τι ειναι? Απο πιεση ή σακχαρο? Καλά είμαι, περιμένω την Τετάρτη να δω πως είναι τα πράγματα ........

      Αυτό το έχω ξανακούσει...άρα πας ταυτόχρονα σε,2 γιατρούς? Και αν αυτά που σου λένε είναι  διαφορετικά? Ποιες οδηγίες ακολουθείς?

      Να σου πω δεν έχω φτάσει μέχρι αυτό το σημείο ακόμη.....

      Κάνε ότι σε κάνει νιώθεις ασφαλής κ σου δίνει σιγουριά. Όλα θα πάνε καλά!

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, TATAKI said:

Ειπατε για φουντουκια και θυμηθηκα που ο δικος μου ετρωγε εχθες. Ευτυχως που δεν το ειπατε νωριτερα γιατι θα του εδινα με το ζορι να φαει ολο το σακουλακι.

Κοριτσια πως θα περασουν 2 εβδομαδες αναμονης;

Εγώ είπα θα μάθω πλέξιμο....να φτιάξω κανένα κασκόλ...χαχαχαχα 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χαχαχα ναι...Κινεζικο μαρτυριο ειναι η φαση....περασαν οι γονιμες που το διασκεδαζαμε και τωρα ερχονται τα δυσκολα...ασε που αναρωτιεσαι να σκυψω; να τεντωθω; να βηξω; να πιω; και αν ειμαι....θα κανω ντουλαπες σαν την Emilly να ξεχαστω μου φαινεται....

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Δίπλα μου είναι το Ασκληπιείο...η αλήθεια είναι ότι καλό γιατρό δεν έχω βρει γιατί ζούσα Αθήνα και 1.5 χρόνο ζω στο Ηράκλειο...πήγα σε 2 αλλά κανένας από τους 2 δεν με μου άρεσε...Ο πρώτος μου ρίχτηκε την 2 φορά...χαχαχαχα...την ωορρηξία την βρίσκω όλες οι εξετάσεις είναι καλές θέλει χρόνο κάτι το οποίο δεν έχω...για ταύρο σου είπα ότι μερα της γιορτές θα το ψάξω αλλιως

Στην 62 μαρτυρούν που ειναι;

Να σου πω δε θυμάμαι 

Νομίζω

Link to comment
Share on other sites

Just now, TATAKI said:

Χαχαχα ναι...Κινεζικο μαρτυριο ειναι η φαση....περασαν οι γονιμες που το διασκεδαζαμε και τωρα ερχονται τα δυσκολα...ασε που αναρωτιεσαι να σκυψω; να τεντωθω; να βηξω; να πιω; και αν ειμαι....θα κανω ντουλαπες σαν την Emilly να ξεχαστω μου φαινεται....

Καλή επιτυχία πιστεύω ότι όσο λιγότερο το σκεφτόμαστε τόσο καλύτερα θα είναι...άλλα...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 44 λεπτά , *Vasoula είπε:

Σοφακι μου για κάποιο λόγο νομίζω αυτός θα είναι ο μηνας σου....καλές οι εξετάσεις,βγαίνουν σωστά τα τέστ ωορηξιας...σε περιμένω να ξέρεις!!!!!:x

 

Σε ευχαριστώ κοριτσαρα μου....μολις μου έρθει περίοδος περίπου την 6η μερα ξεκινάω να κανω υπερηχους για να βλέπουμε το ωοθηλακιο που μεγαλώνει....μολις φτάσει ενα καλο μέγεθος κανω μια ενεση και αντί να γίνει κανονικά η ωορρηξία παω στη κλινική και το παίρνει ο γιατρος....αν πάει καλά και υπάρχει το γονιμοποιουν σε ενα ειδικό μέρος που λειτουργεί σαν τη μήτρα της γυναίκας και κάνω το σταυρό μου να παει καλα....προς το παρόν από 4 προσπάθειες εχω ενα εμβρυακι στη καταψυξη!!!αλλο ενα θέλω να πετύχουμε για να τα μεταφέρουμε σε έμενα και να κανω το σταυρο μου να τα πιάσω και να  μεονω έγκυος....μαζεμένα στα είπα ελπιζω να μη σε μπερδεψα!!!!χαχαχα

Μακάρι να είσαι να μας κάνεις μια λίστα με τα συμπτώματα σου!!!θα περιμένω αύριο τα νεα σου!!!!:wub:

Σου εύχομαι να ειναι αυτο το δώρο επετείου σας!!!

Σκατουλες.....οκ....σημερα θα στεναχωρηθουμε λιγο και αυριο σε θέλω παλι δυναμική και χαρούμενη όπως είσαι πάντα!!!!!!

Χαχαχαχαχχαχαχαχχαχα μόνο παντζάρια δεν έχω πάρει....κατά τα άλλα τρωω και ρόδι και ανανά και ασπράδια και σπόρια  και πηρα και κατι βιταμινεα βρε κορίτσια που ειναι λεει για την ενίσχυση των ωαριων...μου τις πρότεινε ο γιατρος και διαβασα τις καλύτερες κριτικές...ακριβες βέβαια αλλά χαλάλι αν κανουν δουλειά!!!!αχ παναγια μου!!θα πάω να πάρω και παντζάρια βέβαια ποτέ δε ξέρεις!!!και η θα πιάσω παιδί η θα βαρυστομαχιασω!!!χαχαχαχα 

Μακαρι..αλλα κοριτσια εχω δυσκολευτει πολυ να βρω τεστ πρωιμης ανιχνευσης...λες και κατι μου λεει να μην το κανω...τωρα σχολσα και παω να βρω φαρμακειο να παρω...ακομα και δυο φαρμακεια εδω στην περιοχη που ειναι παντα ανοιχτα μεχρι τις 11 πηγα και ηταν κλειστα...να το θεωρησω σημαδι;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Vasiliki33 said:

Μακαρι..αλλα κοριτσια εχω δυσκολευτει πολυ να βρω τεστ πρωιμης ανιχνευσης...λες και κατι μου λεει να μην το κανω...τωρα σχολσα και παω να βρω φαρμακειο να παρω...ακομα και δυο φαρμακεια εδω στην περιοχη που ειναι παντα ανοιχτα μεχρι τις 11 πηγα και ηταν κλειστα...να το θεωρησω σημαδι;;

πίστευε εσυ ότι θα είσαι και τα είσαι....κανε υπομονή και θα πάρεις αύριο..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

πίστευε εσυ ότι θα είσαι και τα είσαι....κανε υπομονή και θα πάρεις αύριο..

Βρηκα φαρμακειο και πηρα...το μονο που ειχενηταν το. Iq..σε πρωιμο τεστ..ολα τα αλλα ηταν για μετα την καθυστερηση...μαλλον πολλες γυναικες δεν βιαζονται...τι να πω;;

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, *Vasoula said:

Σοφακι μου για κάποιο λόγο νομίζω αυτός θα είναι ο μηνας σου....καλές οι εξετάσεις,βγαίνουν σωστά τα τέστ ωορηξιας...σε περιμένω να ξέρεις!!!!!:x

Αχ βρε Βασουλα κ εγώ κάθε μήνα σε απογοητεύω! Αποφάσισα να το πάω λίγο χαλαρά αυτή τη φορά κ ο, τι γίνει! Δεν ξέρω αν θα μπορώ να κάνω επαφή τη μέρα της ωορρηξιας αλλά σκέφτηκα να τη παρακολουθώ κ ο, τι γίνει. Χαλαρά! Ελπίζω, εύχομαι το καλύτερο!! :x

Just now, kons27 said:

Κορίτσια... Sos

Είδα λίγο καφέ στο εσώρουχο....

Ωχχχ.. Κάτσε να δούμε βρε κορίτσι πως θα εξελιχθεί... 

Link to comment
Share on other sites

Χαχχαχα εγω παντως και ανανα τρωω απο εχθες και ροδι. Αβοκαντο αγορασα γιατι δεν εχουμ γινει ακομη του πεθερου μου τα αβοκαντο και ηταν χαλια.. Σαπια μεσα.. Πανεμορφα απεξω και σαπια απο μεσα.. Τα πεταξα

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, kons27 είπε:

Κορίτσια... Sos

Είδα λίγο καφέ στο εσώρουχο....

Κοριτσι μου??συνεχίστηκε η ήταν πολύ λιγο??

Just now, sofiadu είπε:

Αχ βρε Βασουλα κ εγώ κάθε μήνα σε απογοητεύω! Αποφάσισα να το πάω λίγο χαλαρά αυτή τη φορά κ ο, τι γίνει! Δεν ξέρω αν θα μπορώ να κάνω επαφή τη μέρα της ωορρηξιας αλλά σκέφτηκα να τη παρακολουθώ κ ο, τι γίνει. Χαλαρά! Ελπίζω, εύχομαι το καλύτερο!! :x

Ωχχχ.. Κάτσε να δούμε βρε κορίτσι πως θα εξελιχθεί... 

Στο εύχομαι Κουκλι μου!!!!!:wub:

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κοριτσια δεν σας προλαβαινω! 3 μερες δεν μπηκα και ημουν 40 σελιδες πισω! 

@kons27 κοριτσι μην απελπιζεσαι, νωρις ειναι! Εχω φιλη που ειχε αρχη περιοδου και ηταν κανονικα εγγυος!

Εγω αυτο το μηνα πηρα τα serpafar (κλομιφαινη) για την οποια ειχα αρκετους ενδοιασμους και τελικα μια πατατα εγινε κυριολεκτικα... Το αποτελεσμα ηταν να κανω 3 αυγα απο τη μια και 2 απο την αλλη, απο τα οποια τα 4 μικρα καχεκτικα, και το 1 που φαινοταν ωραιο και μεγαλο χτες στα 20χιλ., σημερα ειχε παραζουβαλιασει, ειχε ξεχυλωσει σαν πατατα ηταν, το οποιο σημαινει οτι ειναι σκαρτο και παει αυτος ο μηνας.... Τωρα δεν ξερω αν ηταν τυχαιο ή αν ευθυνονται τα χαπια, αλλα τους 3 προηγουμενους μηνες που παρακολουθουσαμε την οωρυξια φυσικα με υοερηχους μια χαρα μεγαλα στρογγυλα αυγα ειχα και σπαγανε κανονικα. Αυτο το πατατεξ τωρα οχι μονο δεν θα σπασει, αλλα το πιο πιθανο να γινει και κυστη, οπως και τα υπολοιπα και πηγε τσαμπα ο μηνας... Για να μη πω και τους πονους που εχω και το πρηξιμο! Απαπα...

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, TATAKI said:

Ειπατε για φουντουκια και θυμηθηκα που ο δικος μου ετρωγε εχθες. Ευτυχως που δεν το ειπατε νωριτερα γιατι θα του εδινα με το ζορι να φαει ολο το σακουλακι.

Κοριτσια πως θα περασουν 2 εβδομαδες αναμονης;

Αχαχαχ ρε τι τραβάμε οι ερμες κ εγω που πήρα βιταμίνες τρεις κ λίγο σαν μωρό τον κυνηγάω να τις πάρει, κουράγιο δεν περνάνε οι μέρες άστα σε νιωθω

Just now, Vasiliki33 said:

Μακαρι..αλλα κοριτσια εχω δυσκολευτει πολυ να βρω τεστ πρωιμης ανιχνευσης...λες και κατι μου λεει να μην το κανω...τωρα σχολσα και παω να βρω φαρμακειο να παρω...ακομα και δυο φαρμακεια εδω στην περιοχη που ειναι παντα ανοιχτα μεχρι τις 11 πηγα και ηταν κλειστα...να το θεωρησω σημαδι;;

Δεν βρήκες πρωινής ανίχνευσης όχι γιατί δεν βιαζονται οι γυναίκες αλλά επειδή όλες βιαζονται τα έχουν τελειώσει όλα αχαχαχ

Just now, kons27 said:

Κορίτσια... Sos

Είδα λίγο καφέ στο εσώρουχο....

Το καφέ δεν λέει κάτι ακόμα, για να δούμε χμμ

Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Αχ βρε κοριτσια δεν σας προλαβαινω! 3 μερες δεν μπηκα και ημουν 40 σελιδες πισω! 

@kons27 κοριτσι μην απελπιζεσαι, νωρις ειναι! Εχω φιλη που ειχε αρχη περιοδου και ηταν κανονικα εγγυος!

Εγω αυτο το μηνα πηρα τα serpafar (κλομιφαινη) για την οποια ειχα αρκετους ενδοιασμους και τελικα μια πατατα εγινε κυριολεκτικα... Το αποτελεσμα ηταν να κανω 3 αυγα απο τη μια και 2 απο την αλλη, απο τα οποια τα 4 μικρα καχεκτικα, και το 1 που φαινοταν ωραιο και μεγαλο χτες στα 20χιλ., σημερα ειχε παραζουβαλιασει, ειχε ξεχυλωσει σαν πατατα ηταν, το οποιο σημαινει οτι ειναι σκαρτο και παει αυτος ο μηνας.... Τωρα δεν ξερω αν ηταν τυχαιο ή αν ευθυνονται τα χαπια, αλλα τους 3 προηγουμενους μηνες που παρακολουθουσαμε την οωρυξια φυσικα με υοερηχους μια χαρα μεγαλα στρογγυλα αυγα ειχα και σπαγανε κανονικα. Αυτο το πατατεξ τωρα οχι μονο δεν θα σπασει, αλλα το πιο πιθανο να γινει και κυστη, οπως και τα υπολοιπα και πηγε τσαμπα ο μηνας... Για να μη πω και τους πονους που εχω και το πρηξιμο! Απαπα...

Απλα δεν φαντάζεσαι πόσο πολυ με βοηθάς!!!!έψαχνα μια κοπέλα να μου πει με παράδειγμα τη δική της εμπειρία και σε βρήκα!!!εχω ακουσει τόσο διφορούμενες απόψεις για την κλομιφαινη και μου την πρότεινε ο γιατρος και δεν ήξερα!!!είχα μια μικρή αμφιβολία που μου τη διέλυσες!!!

Και η @Emilly θεωρεί το ίδιο...πως είναι σκάρτα τα ωάρια που δίνει....δε θα μπω καν σε αυτην τη διαδικασία...θα συνεχίσω φυσικους!!!!!!

Ποια μερα του κυκλου είσαι????πονας και απο τις δυο μεριές???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...