Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 26 λεπτά , Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      • Καλή τύχη! 3
      • Ευχή 3

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, SerafinaPekala είπε:

Αχαχαχ ρε τι τραβάμε οι ερμες κ εγω που πήρα βιταμίνες τρεις κ λίγο σαν μωρό τον κυνηγάω να τις πάρει, κουράγιο δεν περνάνε οι μέρες άστα σε νιωθω

Δεν βρήκες πρωινής ανίχνευσης όχι γιατί δεν βιαζονται οι γυναίκες αλλά επειδή όλες βιαζονται τα έχουν τελειώσει όλα αχαχαχ

Το καφέ δεν λέει κάτι ακόμα, για να δούμε χμμ

Χαχαχα...μπορει και να ειναι ετσι!!επαθα πλακα παντως..σε 7 φαρμακεια πηγα το πρωι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Ασία είπε:

Καλημέρα! Δεν αποκλείεται να είσαι έγκυος δηλαδη από την επαφή στις 8 του μήνα!το εύχομαι! Εσύ πόσους θηλασμους κάνεις το 24ωρο;

Είσαι πολύ καλή σε ευχαριστώ, αλλά δε πιστεύω. Όχι από θέμα απογοήτευσης απλώς είναι αρκετές μέρες, αν ήταν έστω 2 να πω ίσως! Θηλάζουμε 2-3 φορές τη μέρα, πέσαμε με την εγκυμοσύνη, μειώθηκε η ροή, έκλεγε και το άφηνε το στηθος. Πάντως για μας που θηλάζουμε, ένα πολύ τρανταχτό σύμπτωμα είναι η ευαισθησία στο στηθος ένιωθα σα να με δάγκωνε το μικρούλι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Ποια μερα του κυκλου είσαι????πονας και απο τις δυο μεριές???

Και πολυ καλα θα κανεις! Απο την αρχη δεν μου αρεσε η ιδεα του να πας κοντρα στη φυση και να πιεσεις τον οργανισμο να κανει κατι παραπανω απο αυτο που ειναι φτιαγμενος! 

Ειμαι στημ 13η μερα, κανονικα αυριο-μεθαυριο θα εσπαγε το αυγο, αν ειχα κανει κανονικο αυγο και οχι πατατα! Ποναω και απο τις δυο μεριες, και ειναι αυτος ο κλασσικος σπαστικος πονος που δεν μπορεις να κατσεις αποτομα γιατι παιζεις πηδους! Εδω και στους υπερηχους αυτη τη φορα δεν τη παλευα πολυ απο τον πονο! Ψιλοτρομαξα μην επαθα και αυτο που λενε για το συνδρομο της υπερδιεγερσης, αλλα θελω να πιστευω οτι θα ειχα κατι πιο εντονο αν ηταν αυτο! 

Κι εγω παντως θα συνεχισω με φυσικο τροπο! Θεωρω οτι απο τη στιγμη που μια γυναικα κανει κανονικα αυγα, σπανε και οι ορμονες ειναι οκ, δεν χρειαζεται να δοκιμαζει κατι τετοιο. Για απλουστατα το προβλημα δεν θεωρω οτι ειναι εκει, καπου αλλου ειναι. Ετσι τουλαχιστον πιστευω εγω! Βεβαια που ακριβως ειναι το προβλημα, ιδεα δεν εχω, και δεν ξερω και αν θα μαθω ποτε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, depifish είπε:

Και πολυ καλα θα κανεις! Απο την αρχη δεν μου αρεσε η ιδεα του να πας κοντρα στη φυση και να πιεσεις τον οργανισμο να κανει κατι παραπανω απο αυτο που ειναι φτιαγμενος! 

Ειμαι στημ 13η μερα, κανονικα αυριο-μεθαυριο θα εσπαγε το αυγο, αν ειχα κανει κανονικο αυγο και οχι πατατα! Ποναω και απο τις δυο μεριες, και ειναι αυτος ο κλασσικος σπαστικος πονος που δεν μπορεις να κατσεις αποτομα γιατι παιζεις πηδους! Εδω και στους υπερηχους αυτη τη φορα δεν τη παλευα πολυ απο τον πονο! Ψιλοτρομαξα μην επαθα και αυτο που λενε για το συνδρομο της υπερδιεγερσης, αλλα θελω να πιστευω οτι θα ειχα κατι πιο εντονο αν ηταν αυτο! 

Κι εγω παντως θα συνεχισω με φυσικο τροπο! Θεωρω οτι απο τη στιγμη που μια γυναικα κανει κανονικα αυγα, σπανε και οι ορμονες ειναι οκ, δεν χρειαζεται να δοκιμαζει κατι τετοιο. Για απλουστατα το προβλημα δεν θεωρω οτι ειναι εκει, καπου αλλου ειναι. Ετσι τουλαχιστον πιστευω εγω! Βεβαια που ακριβως ειναι το προβλημα, ιδεα δεν εχω, και δεν ξερω και αν θα μαθω ποτε!

Εγώ πάω έτσι και αλλιώς με εξωσωματική κοριτσι μου αλλα η κλομιφαινη έχει γενικότερα κακές κρητικές πώς ναι μεν κανεις ωαρια αλλα ειναι σάπια....οπως ακριβώς το λες και εσύ!!!

Δεν αποκλείεται ομως να έπαθες υπερδιέγερση από αυτα π μου λες!!!και πολλά ωοθηλακια και πολύς πόνος αν είχες και ζαλαδες και κούραση νομίζω πιεσες πολυ τον εαυτό σου!τι να πω!!!σε ευχαριστώ ιδιαίτερα που το μοιράστηκες γιατί με βοήθησες πάρα πολύ!!!!και σου εύχομαι να περασει γρήγορα η ταλαιπωρία χωρίς να σου αφήσει καμια κύστη και τον επόμενο μηνα να πιασεις εύκολα και φυσικά!!:wub:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, *Vasoula said:

Εγώ πάω έτσι και αλλιώς με εξωσωματική κοριτσι μου αλλα η κλομιφαινη έχει γενικότερα κακές κρητικές πώς ναι μεν κανεις ωαρια αλλα ειναι σάπια....οπως ακριβώς το λες και εσύ!!!

Δεν αποκλείεται ομως να έπαθες υπερδιέγερση από αυτα π μου λες!!!και πολλά ωοθηλακια και πολύς πόνος αν είχες και ζαλαδες και κούραση νομίζω πιεσες πολυ τον εαυτό σου!τι να πω!!!σε ευχαριστώ ιδιαίτερα που το μοιράστηκες γιατί με βοήθησες πάρα πολύ!!!!και σου εύχομαι να περασει γρήγορα η ταλαιπωρία χωρίς να σου αφήσει καμια κύστη και τον επόμενο μηνα να πιασεις εύκολα και φυσικά!!:wub:

Να σαι καλα κοριτσι! Σ' ευχαριστω πολυ! Ευχομαι και σε σενα να πανε ολα καλα πολυ πολυ πολυ συντομα και με οσο λιγοτερη ταλαιπωρια γινεται! :wub::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!! Κ εγώ στο σκούπισμα είχα πάλι λίγο αίμα...να δω αν θα λερωσω εσώρουχο.. κρίμα πάντως! Κ σήμερα αν αδιεθετησω πριν 14 ημέρες που ειχα ωορρηξία ειχα επαφή ....

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 said:

Κοριτσια καλημερα!!!εκανα τεστακι...αρνητικο!!!το εχω παρει χαλαρα μεχρι να μου ερθει περιοδος... 

Καλημερα!! Καλά κάνει και το περνεις χαλαρά!! Πάμε δυναμικά την επόμενη φορά!! Αλλά χμμ κάτσε μήπως το Κάνες νωρίς? Πότε περιμένεις? 

Just now, kons27 said:

Καλημέρα!!!! Κ εγώ στο σκούπισμα είχα πάλι λίγο αίμα...να δω αν θα λερωσω εσώρουχο.. κρίμα πάντως! Κ σήμερα αν αδιεθετησω πριν 14 ημέρες που ειχα ωορρηξία ειχα επαφή ...

Καλημερα κωσταντινα!! Για να δούμε τι θα δούμε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, ότι κ να γίνει μην απογοητευτεις, έχουμε νέους γύρους παρακάτω να περάσουμε!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 said:

Καλήμερα κορίτσι μην στεναχωριέσαι θα έρθει σίγουρα το μωράκι 

Just now, kons27 said:

Καλημέρα!!!! Κ εγώ στο σκούπισμα είχα πάλι λίγο αίμα...να δω αν θα λερωσω εσώρουχο.. κρίμα πάντως! Κ σήμερα αν αδιεθετησω πριν 14 ημέρες που ειχα ωορρηξία ειχα επαφή ....

Έχε ελπίδες τπτ δεν χάθηκε ακόμα...

Καλήμερα κοριτσάρα εύχομαι να είστε όλες καλά και μέχρι τις γιορτές να έχουμε όλες σποράκια...

 

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Απλα δεν φαντάζεσαι πόσο πολυ με βοηθάς!!!!έψαχνα μια κοπέλα να μου πει με παράδειγμα τη δική της εμπειρία και σε βρήκα!!!εχω ακουσει τόσο διφορούμενες απόψεις για την κλομιφαινη και μου την πρότεινε ο γιατρος και δεν ήξερα!!!είχα μια μικρή αμφιβολία που μου τη διέλυσες!!!

Και η @Emilly θεωρεί το ίδιο...πως είναι σκάρτα τα ωάρια που δίνει....δε θα μπω καν σε αυτην τη διαδικασία...θα συνεχίσω φυσικους!!!!!!

Ποια μερα του κυκλου είσαι????πονας και απο τις δυο μεριές???

Ναι γλυκούλα άκου την παλιά....δύο εγκυμοσύνες μου έδωσαν αυτά τα χάπια κ δύο αποβολλες.κ τότε που το έψαχνα που τα έπαιρνα όλο τέτοια άκουγα.κοριτσια γυναίκες με χαμηλή αμη ,μεγάλες κλπ αυτό το φάρμακο τα κάνει λάσπη.προσοχη.

Just now, kons27 είπε:

Καλημέρα!!!! Κ εγώ στο σκούπισμα είχα πάλι λίγο αίμα...να δω αν θα λερωσω εσώρουχο.. κρίμα πάντως! Κ σήμερα αν αδιεθετησω πριν 14 ημέρες που ειχα ωορρηξία ειχα επαφή ....

Υπομονή να δεις αν θα κατέβει....εγώ που δεν κατεβαίνει η άχρηστη να ηρεμήσω....βρε να περιμένω πως κ πως να μου ρθει...δεν το περίμενα.δες πως θα πάει μέχρι το απόγευμα.αν έχεις κανονικη ροή 

Just now, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!εκανα τεστακι...αρνητικο!!!το εχω παρει χαλαρα μεχρι να μου ερθει περιοδος... 

Ποτέ περιμένεις κορίτσι;;;μήπως το κανες νωρίς;;;;εγώ ακόμα πιο βαρύ χοριακη αρνητική κ να μην έρχεται περίοδος.θα σκάσω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


6 hours ago, *Vasoula said:

Απλα δεν φαντάζεσαι πόσο πολυ με βοηθάς!!!!έψαχνα μια κοπέλα να μου πει με παράδειγμα τη δική της εμπειρία και σε βρήκα!!!εχω ακουσει τόσο διφορούμενες απόψεις για την κλομιφαινη και μου την πρότεινε ο γιατρος και δεν ήξερα!!!είχα μια μικρή αμφιβολία που μου τη διέλυσες!!!

Και η @Emilly θεωρεί το ίδιο...πως είναι σκάρτα τα ωάρια που δίνει....δε θα μπω καν σε αυτην τη διαδικασία...θα συνεχίσω φυσικους!!!!!!

Ποια μερα του κυκλου είσαι????πονας και απο τις δυο μεριές???

Καλημερα Βασουλα, Διαβασα το ποστ της κοπελας και σε σκεφτηκα! λεω αν δεν το εχει διαβασει η Βασουλα να της το στειλω!!!! Την καταλληλη στιγμη εγραψε την εμεπιρια της η depifish!!!!!!

Just now, Vasiliki33 said:

Κοριτσια καλημερα!!!εκανα τεστακι...αρνητικο!!!το εχω παρει χαλαρα μεχρι να μου ερθει περιοδος... 

say what?????? τη παρασκευη περιμενεις κανονικά αλλά κατσε να δουμε μηπως κανεις μεγαλο κυκλό και τελικα σημερα ητανω νωρις το τεστακι! βρε για 28η οκτωβριου σε παει!!!! να επαναλαβουμε την ιστορια!!!!

Just now, kons27 said:

Καλημέρα!!!! Κ εγώ στο σκούπισμα είχα πάλι λίγο αίμα...να δω αν θα λερωσω εσώρουχο.. κρίμα πάντως! Κ σήμερα αν αδιεθετησω πριν 14 ημέρες που ειχα ωορρηξία ειχα επαφή ....

Κοριτσακι μου οι επαφες σου  ηταν παρα πολυ σωστες. Αυτο που μπορουσες εσυ να κανεις το εκανες. Απο εκει κ περα ειναι κ το ωαριο να ειναι γονιμο και αυτο δυστυχως δεν το καθοριζουμε εμεις.... μη σκεφτεσαι δλδ τι λαθος εκανες! τα εκανες ολα σωστα και θα τα ξανακανεις μεχρι να σκασει το καλο το αυγουλακι!!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, *Vasoula είπε:

Απλα δεν φαντάζεσαι πόσο πολυ με βοηθάς!!!!έψαχνα μια κοπέλα να μου πει με παράδειγμα τη δική της εμπειρία και σε βρήκα!!!εχω ακουσει τόσο διφορούμενες απόψεις για την κλομιφαινη και μου την πρότεινε ο γιατρος και δεν ήξερα!!!είχα μια μικρή αμφιβολία που μου τη διέλυσες!!!

Και η @Emilly θεωρεί το ίδιο...πως είναι σκάρτα τα ωάρια που δίνει....δε θα μπω καν σε αυτην τη διαδικασία...θα συνεχίσω φυσικους!!!!!!

Ποια μερα του κυκλου είσαι????πονας και απο τις δυο μεριές???

Οι εμπειρίες γυναικών που θα σας πουν ότι είχαν θαύματα αποτελέσματα με την κλομιφαινη είναι μόνο όσες το πρόβλημα τους ήταν άστατη ωορηξια ενώ όλες οι τιμές τους ήταν σούπερ.δηλαδη ολοφρεσκα ωάρια κ μόνο θέματα πολυκτστικες κλπ.Αλλιως είναι ρωσική ρουλέτα.μια γυναίκα που η ποιότητα ωαρίων της είναι καλή θα μπορεί να αφρατεψε ας πούμε πέντε κ κάνε τον Σταύρο σου κιόλας μη αφρατεψε κ γονιμοποιηθεί κιόλας το χειρότερο ποιοτικα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Vasiliki33 είπε:

Κοριτσια καλημερα!!!εκανα τεστακι...αρνητικο!!!το εχω παρει χαλαρα μεχρι να μου ερθει περιοδος... 

Νομίζω Σάββατο περίμενες??? Μήπως είναι νωρίς???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar said:

Καλημερα κοριτσια πως ειστε; 
 

@SerafinaPekala Εγω ετρωγα 9-10 κυβακια παντζαρια στις γονιμες ημερες . Ειναι ωραια πραγματι με λιγο βαλσαμικο. Εεεε @sofiadu συμφωνεις;; :)

τι εννοεις κυβακια; βγαινουν κ σε κυβακια;;

δεν τα τρωω καθολου κ τα ξερω μονο ετσι πως τα εβαζε η μανα μου στη κατσαρολα κ τα εβραζεε..θεε μου θα ξερασω πρωινιατικο!! χαχαχαχα

πηρες τηλ τον γιατρο σου; (ασχετο)

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Νομίζω Σάββατο περίμενες??? Μήπως είναι νωρίς???

Εσυ Βαλεντινα τη Παρασκευη τελικα τεστ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...