Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Αχ κορίτσι μου το για πότε μεγάλωσαν ούτε που το καταλαβα και γω!!

      Εγώ συνελαβα φυσιολογικά μετά από 3 διεγερσεις και εξωσωματικες στις οποίες μετά βίας μου έμενε ένα έμβρυο για νσ μεταφέρω(τα καλά της επαρχίας και του δημοσίου νοσοκομείου). Στο τέλος μετά από την τρίτη τελευταία εξωσωματικη όταν έμεινα φυσιολογικά έγκυος και παλινδρομησε είπα θα κάνω μια προσπάθεια σε κέντρο της Αθήνας αλλά με πρόλαβε ο μικρός!!!!

      Οπότε δεν έχω κανένα έμβρυο και να σου πω την αλήθεια μου δε νομίζω ότι έχω τις ψυχικές αντοχές για να μπω πάλι σ'αυτη τη διαδικασία και εγώ και ο σύζυγος!!

      Όταν γεννήθηκε ο μικρός είχα πει σ'ευχαριστω Θεέ μου που μου έφερες τον μικρό, τώρα όσο περνάει ο καιρός σκέφτομαι ότι θέλω ένα αδερφάκι για τν μικρούλι για να μην είναι μόνος του μεγαλώνοντας, αλλά έχουμε πει αν  μας κάτσει φυσιολογικά, που το θεωρώ πολύ πολύ δύσκολο γιατί περνάει και ο καιρός και κοντεύω τα 40!!!

      Εν τω μεταξυ θυμάμαι ότι στην εγκυμοσυνη σου έκανες καθε μέρα εμετό και γενικά δεν πρέπει να πέρασες πολύ καλα!!Σου βγάζω τκ καπελο!!!Τι είμαστε εμείς οι μανάδες, τι περνάμε για να φέρουμε στη ζωή αυτά τα μικροσκοπικά πλασματακια σε πρώτη φάση!!Χαρά στο κουράγιο σου❤️!!

      Ναι έκανα εμετούς μέχρι την ημέρα που γέννησα,αλλά δεν πειράζει, τουλάχιστον δεν έπαθα υπερεμεση και δεν νοσηλεύτηκα🙂 Είχα πάθει και οξεία τενοντίτιδα στο ένα χέρι και ήπια στο άλλο, ήμουν με νάρθηκα τους τελευταίους 3μηνες,ήταν δύσκολο.Λογω των ορμονών και αυτό όπως μου είχε πει ο ορθοπεδικός🤷

      Αχ εχουμε και ίδια ηλικία βλέπω και εγώ 39 είμαι και είπα πως αν είναι να κανω κ άλλο μωράκι, τώρα είναι η στιγμή,γιατί με χαμηλή ΑΜΗ και γενικά με όχι καλή ανταπόκριση στα φάρμακα,δεν έχω και πολλά περιθώρια. Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια,σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να αποκτήσεις κ άλλο παιδάκι αν το θέλεις και να έχεις κάθε ευτυχία! Το αξίζεις 🥰Εφόσον έμεινες φυσιολογικά έγκυος μια φορά,γιατί όχι και μια δεύτερη?Όλα είναι πιθανά 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Τι να γίνει ,όλο το βράδυ 

Κοιλοπονουσα ,δε κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου και φυσικά πλυμμηρα 

Καλημερααα

Αχχχ κοριτσι μου... Ποσο λυπαμαι.. Πεσε σημερα.. Δικαιολογεισαι.. Κλαψε βγαλτα απο μεσα σου.. Αλλα να σκεφτεσαι θετικα. Σε λιγες μερες θα κανεις ενα βημα παρακατω.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλες!!! Εγώ κορίτσια πονάω από ότι φαίνεται δεν θα προλάβω να κάνω κανένα τεστ γιατί θα έρθει και νωρίτερα δεν πηραζει τον επόμενο να κάνω παρεούλα στις υπόλοιπες

Just now, sofiadu είπε:

τι εννοεις κυβακια; βγαινουν κ σε κυβακια;;

δεν τα τρωω καθολου κ τα ξερω μονο ετσι πως τα εβαζε η μανα μου στη κατσαρολα κ τα εβραζεε..θεε μου θα ξερασω πρωινιατικο!! χαχαχαχα

πηρες τηλ τον γιατρο σου; (ασχετο)

Εσυ Βαλεντινα τη Παρασκευη τελικα τεστ;

Τα είπα και πιο πάνω δεν με βλέπω!!! 

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Καλημέρα σε όλες!!! Εγώ κορίτσια πονάω από ότι φαίνεται δεν θα προλάβω να κάνω κανένα τεστ γιατί θα έρθει και νωρίτερα δεν πηραζει τον επόμενο να κάνω παρεούλα στις υπόλοιπες

Τα είπα και πιο πάνω δεν με βλέπω!!! 

περιμενεεεε τιποτα δεν εχει γινει ακομα. κ εγω ετσι ενιωθα κ ημουν εγκυος. μεχρι να δεις αιμα τπτ δεν εχει τελειωσει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

περιμενεεεε τιποτα δεν εχει γινει ακομα. κ εγω ετσι ενιωθα κ ημουν εγκυος. μεχρι να δεις αιμα τπτ δεν εχει τελειωσει. 

Εσείς έχετε ένα σύμπτωμα καραμπινατο που λέτε ότι θα σας έρθει περίοδος που το έχετε κάθε φορά???εμένα είναι το γουργουρησμα γουργουριζει η κοιλια μου και το ξέρω

  • Χαχα 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΒαλεντιναΧ said:

Εσείς έχετε ένα σύμπτωμα καραμπινατο που λέτε ότι θα σας έρθει περίοδος που το έχετε κάθε φορά???εμένα είναι το γουργουρησμα γουργουριζει η κοιλια μου και το ξέρω

μπαα οχι...εγω βασικα δεν εδινα ποτε ιδαιτερη σημασια σε συμπτωματα, στο αυτοματο ολα! χαχαχα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

μπαα οχι...εγω βασικα δεν εδινα ποτε ιδαιτερη σημασια σε συμπτωματα, στο αυτοματο ολα! χαχαχα

Μα δεν είναι κάτι που το περνάς ντουκου ακούγεται πολύ και σχεδόν όλη μεφαυ Πάντα πριν μου έρθει περίοδος κάποιες μέρες πριν ξεκινάει το γουργουρησμα σε σημείο που το ακούω και εγώ και οι δίπλα μου και έτσι καταλαβαίνω ότι έρχεται!!! 


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Avmar είπε:

@Emilly εγω νομιζω να ηρεμισεις γιατι μπορει να ηταν εμφυτευση και να αγχωνεσαι αδικα!

Κορίτσια ένα μπαχαλο ζω.και η αλήθεια είναι ότι με παραξένεψε το θερμοδιαγραμμα αυτή την φορά κ την επόμενη μέρα από τις 12 που υποτίθεται είχα ωορηξια είχα πονακια περιόδου...το ψάξαμε στο αρχείο.στις 13 του μηνός .πάλι καλά έχω κ αυτό χαχαχαχαχ;.

Link to comment
Share on other sites

@Emilly κοριτσι κι εγω αυτο θα ελεγα, μηπως ειναι η εμφυτευση γιατι ειναι πολυ νωρις για περιοδο! Μακαρι να ειναι αυτο! 

Το πιο σημαντικο κομματι τελικα ειναι η ψυχολογια! Εχω βαρεθει να μου λενε χαλαρωσε, και χαλαρωσε, και μη το σκεφτεσαι. Αλλα δεν βρισκω το διακοπτη βρε παιδια! :tongue:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Sofiamar93 είπε:

Κοριτσι μου μηπως ειναι εμφύτευση?? 

Εγώ θα γκαριξω αυτό τον μήνα θα δείτε.αν ήταν 12 ωορηξια όπως είπα κ χθες τσάμπα τεστ κ χοριακες κ η σκατοπεριοδος θα μου έρθει στις 38 μέρες κλάμα φίλε.

Just now, depifish είπε:

@Emilly κοριτσι κι εγω αυτο θα ελεγα, μηπως ειναι η εμφυτευση γιατι ειναι πολυ νωρις για περιοδο! Μακαρι να ειναι αυτο! 

Το πιο σημαντικο κομματι τελικα ειναι η ψυχολογια! Εχω βαρεθει να μου λενε χαλαρωσε, και χαλαρωσε, και μη το σκεφτεσαι. Αλλα δεν βρισκω το διακοπτη βρε παιδια! :tongue:

Όχι καθόλου νωρίς για περίοδο δύο μέρες καθυστέρησης έχω.απλα παίζει το ενδεχόμενο ωορηξια να έκανα 24 μέρα δηλαδή στις 12 του μηνός κ τσάμπα να έκανα χοριακη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ θα γκαριξω αυτό τον μήνα θα δείτε.αν ήταν 12 ωορηξια όπως είπα κ χθες τσάμπα τεστ κ χοριακες κ η σκατοπεριοδος θα μου έρθει στις 38 μέρες κλάμα φίλε.

Παρόλαυτα επαφές είχες μετά από εκείνη την ημέρα πού νομιζες ότι έκανες ωορρηξία???


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Παρόλαυτα επαφές είχες μετά από εκείνη την ημέρα πού νομιζες ότι έκανες ωορρηξία???

Αααχχχ αθώο μικρό μου κορίτσι...δεν έχω σταματήσει ούτε μέρα χαχαχαχαχαχαχα.αν σας βγάλω θερμοδιαγραμμα θα κλάψετε στο γέλιο .έχω ημερομηνίες κ πάνω καρδούλες ποτέ κάναμε σ,,,ξ.ειναι γεμάτο καρδούλες.γιατι υπάρχει μήνας που μας ξεφεύγει καμιά μέρα...αυτόν μόνο δύο μέρες δεν.

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Αααχχχ αθώο μικρό μου κορίτσι...δεν έχω σταματήσει ούτε μέρα χαχαχαχαχαχαχα.αν σας βγάλω θερμοδιαγραμμα θα κλάψετε στο γέλιο .έχω ημερομηνίες κ πάνω καρδούλες ποτέ κάναμε σ,,,ξ.ειναι γεμάτο καρδούλες.γιατι υπάρχει μήνας που μας ξεφεύγει καμιά μέρα...αυτόν μόνο δύο μέρες δεν.

Ε ωραία τότε οπότε και να έγινε η ωορρηξία απλά περιμένεις να δεις αφού είχες τοσες επαφές οπότε και να έγινε έχεις πιθανότητες ας πήγαν χαμένα όλα δεν πηραζει αρκεί να έγινε δουλιτσα

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Μήπως χθες ήταν η εμφητεψη γιατί έτσι λένε μετά από 6-7 μέρες γίνετε....και όντως η χοριακη δεν θα είχε προλάβει να ανεβεί...λεςςςς....

Νομίζω απλά ας συνεχίσω να παίρνω τις βιταμινες μου κ έχει ο Θεός μακάρι να μπορέσω να αδειάσω το κεφάλι μου.αν δεν έρθει σε μια βδομάδα πρέπει να το δω.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Νομίζω απλά ας συνεχίσω να παίρνω τις βιταμινες μου κ έχει ο Θεός μακάρι να μπορέσω να αδειάσω το κεφάλι μου.αν δεν έρθει σε μια βδομάδα πρέπει να το δω.

Αν περάσει ο πιο μεγάλος κύκλος που έχεις κάνει τότε να το δεις

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Επειδή θα κάνω μπαμ κ θα σκάσω.παρολο που δεν νιώθω τίποτα στην παρούσα φάση.πες τε μου λίγο....αν έκανα ωορηξια πριν εννιά μέρες που έδειξε το θερμό εύρος κ χθες ήταν οχτώ μέρες μετά την ωορηξια θα έδειχνε η χοριακη στο αίμα;;;;;;τι ζω πάλι θεέ μου.....χθες βλενα με μισή σταγόνα αίμα....αχχχχ κλιμακτηριος μου χτυπάει την πόρτα κ εγώ κάνω την παλαβή κ δεν ανοίγω.....

δεν ειμαι σιγουρη αν θα έδειχνε στο αιμα γιατι αν το αιμα που είδες τωρα ειναι η εμφυτευση πχ μετα απο αυτο ανεβαίνει. 


url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...