Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Nels είπε:

      Ο ενδοκρινολογος έδωσε και στον άντρα μου Q10, ίδια δόση, 400mg/μέρα, της Smile πήραμε και εμείς που είναι σχετικά οικονομικές. Επίσης στην ποιότητα των ωαρίων, σίγουρα σε περίπτωση πολυκυστικων αλλά και χωρίς όπως εγώ, βοηθάει μικρή δόση τύπου glucophage, και ο γυναικολόγος και ο ενδοκρινολογος μου τα σύστησαν, τα έκοψα όταν έμεινα έγκυος γιατί δεν είχα θέμα με το σακχαρο αλλά ο γυναικολόγος μου είχε πει ότι μπορούσα και να τα συνεχίσω.

      Από βιταμίνες μετά τις ακριβές για κάποιο διάστημα έψαξα για πιο οικονομική λύση και πήρα και εγώ τις wellwoman γιατί δεν έχουν ιώδιο που λόγω θυροειδη δεν κάνει και έχουν σχεδόν τα ίδια συστατικά με τις fertilimax κλπ

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

      Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως οι ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκυστικες,όχι για μένα δλδ,αλλα.εφοσον τις παρήγγειλα να τις πάρω,δεν κάνουν κακό,απλά δεν θα δω και κάποια βελτίωση.Καλα τα κατάφερα πάλι,μπράβο μου 🤣 Το q10 όμως είπε ότι είναι καλό. Το φιλισιν θα το σταματήσω μόλις ξεκίνησω τις ινοφερτ,ακόμα και αν έχουν λίγο φυλλικό μέσα.Γενικα δεν έκανα και πολύ  καλες επιλογές δυστυχώς...

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ellidr είπε:

Τι να γίνει ,όλο το βράδυ 

Κοιλοπονουσα ,δε κοιμήθηκα σχεδόν καθόλου και φυσικά πλυμμηρα 

Καλημερααα

Δεν πειράζει ξεκινάς από αύριο αγωγή κ θα χτυπήσεις σπερματεγχυση σε δέκα μέρουλες δεκατέσσερις;;;αυτό σκέφτεσαι τίποτα άλλο.εγω τι να πω.....ας έρθει η σάπια γαμ,,,το να τελειώνω ..

Just now, sofiadu είπε:

βρε κοριτσι να καταλαβω, εκανες χθες χοριακη κ βγηκε αρνητικη;

Ναι ρε συ....είμαι να σκάσω.ας μου ρθει να τελειώνω....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Emilly said:

Δεν πειράζει ξεκινάς από αύριο αγωγή κ θα χτυπήσεις σπερματεγχυση σε δέκα μέρουλες δεκατέσσερις;;;αυτό σκέφτεσαι τίποτα άλλο.εγω τι να πω.....ας έρθει η σάπια γαμ,,,το να τελειώνω ..

Ναι ρε συ....είμαι να σκάσω.ας μου ρθει να τελειώνω....

ετσι ημουν τον προηγουμενο μηνα που δεν ελεγε να ερθει να τελειωνω ρε παιδαικι μου! κ μαθαινεις οτι δεν εισαι εγκυος κ δεν ερχεται η περιοδος ...εκνευριστικο το ξερω...θα ερθει κ πας για εξετασεις...να σε ρωτησω τη περιπτωση σπερματεγχυσης την εχεις σκεφτει;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

ετσι ημουν τον προηγουμενο μηνα που δεν ελεγε να ερθει να τελειωνω ρε παιδαικι μου! κ μαθαινεις οτι δεν εισαι εγκυος κ δεν ερχεται η περιοδος ...εκνευριστικο το ξερω...θα ερθει κ πας για εξετασεις...να σε ρωτησω τη περιπτωση σπερματεγχυσης την εχεις σκεφτει;; 

Όχι γιατί θέλει να ψαχτεις με εξετάσεις κλπ.αν μπω σε τέτοια διαδικασία θέλω χωρίς φάρμακα να χτυπήσω εξωσωματική.μονο αυτό θα σκεφτόμουν.δηλαδη να αρχίσω επί ένα εξάμηνο να μαζεύω αβγά φυσικών κύκλων κλπ.αλλα θα δω....μέχρι Χριστούγεννα κ βλέπουμε.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι γιατί θέλει να ψαχτεις με εξετάσεις κλπ.αν μπω σε τέτοια διαδικασία θέλω χωρίς φάρμακα να χτυπήσω εξωσωματική.μονο αυτό θα σκεφτόμουν.δηλαδη να αρχίσω επί ένα εξάμηνο να μαζεύω αβγά φυσικών κύκλων κλπ.αλλα θα δω....μέχρι Χριστούγεννα κ βλέπουμε.

Emilly να πάω να κάνω μια χοριακη λες??? Ή να κάνω τ τέστ? Έχω καφέ μόνο στ σκούπισμα ακόμη

Link to comment
Share on other sites

Επειδή θα κάνω μπαμ κ θα σκάσω.παρολο που δεν νιώθω τίποτα στην παρούσα φάση.πες τε μου λίγο....αν έκανα ωορηξια πριν εννιά μέρες που έδειξε το θερμό εύρος κ χθες ήταν οχτώ μέρες μετά την ωορηξια θα έδειχνε η χοριακη στο αίμα;;;;;;τι ζω πάλι θεέ μου.....χθες βλενα με μισή σταγόνα αίμα....αχχχχ κλιμακτηριος μου χτυπάει την πόρτα κ εγώ κάνω την παλαβή κ δεν ανοίγω.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu said:

σε σακουλακι;;;; στο σουπερ μαρκετ;; στα ψυγεια ή στον μαναβη; καλε δεν το εχω δει!!!

Στο σούπερ μάρκετ που πάω τα βρίσκω πάνω απ τα καρότα αχαχαχ στη μαναβικη στο ψυγείο, αεροστεγες σακουλάκι, είναι κ μεγάλη ευκολία τσουπ τα ξεπλένεις τα κόβεις έτοιμη μια ωραία σαλατουλα, δοκίμασε το μπορεί ν αρέσουν κ στο γιόκα σου μόνο πες τον μη τρομάξει το παιδί στο κατουρημα αχαχαχ, καλά είναι τέλεια και με τριμμένο σκόρδακι κ βαλσαμικο αλλά αυτό είναι για σκληρό πυρηνικούς αχαχχα

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, kons27 είπε:

Emilly να πάω να κάνω μια χοριακη λες??? Ή να κάνω τ τέστ? Έχω καφέ μόνο στ σκούπισμα ακόμη

Κάνε ένα τεστ γλυκούλα μου να δεις.αν ξέρεις πότε έγινε η ωορηξια κ πέρασαν πάνω από 11 μέρες θα δείξει κάντο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Επειδή θα κάνω μπαμ κ θα σκάσω.παρολο που δεν νιώθω τίποτα στην παρούσα φάση.πες τε μου λίγο....αν έκανα ωορηξια πριν εννιά μέρες που έδειξε το θερμό εύρος κ χθες ήταν οχτώ μέρες μετά την ωορηξια θα έδειχνε η χοριακη στο αίμα;;;;;;τι ζω πάλι θεέ μου.....χθες βλενα με μισή σταγόνα αίμα....αχχχχ κλιμακτηριος μου χτυπάει την πόρτα κ εγώ κάνω την παλαβή κ δεν ανοίγω.....

emily Μου με τα λιγα που ξερω, οχι δεν θα εδειχνε η χοριακη. νομιζω ειναι νωρις. αν εκανες ρε συ πριν 9 μερες ωορρηξια αυτο σημαινει οτι περιοδο περιμενες απο 27/10 κ επειτα σωστα; εμιλακι το αιματακι που βλεπεις, στη παρουσα φαση δεν ειναι περιοδος. Αν οντως εκανες ωορρηξια στις 13/10 (πριν 9μερες δλδ) το αιματακι αυτο  η σταγονιτσα δλδ, δεν ειναι περιοδος..εκτος αν εκανε λαθος η θερμοκρασια σου κ εκανες λαθος διαγνωση!

Just now, kons27 said:

Emilly να πάω να κάνω μια χοριακη λες??? Ή να κάνω τ τέστ? Έχω καφέ μόνο στ σκούπισμα ακόμη

εγω στη θεση σου θα περιμενα να δω πως θα εξελιχτει κ σημερα...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Όχι γιατί θέλει να ψαχτεις με εξετάσεις κλπ.αν μπω σε τέτοια διαδικασία θέλω χωρίς φάρμακα να χτυπήσω εξωσωματική.μονο αυτό θα σκεφτόμουν.δηλαδη να αρχίσω επί ένα εξάμηνο να μαζεύω αβγά φυσικών κύκλων κλπ.αλλα θα δω....μέχρι Χριστούγεννα κ βλέπουμε.

Μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχουμε σποράκια σίγουρα....θα είναι το δώρο μας...yesss

  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

emily Μου με τα λιγα που ξερω, οχι δεν θα εδειχνε η χοριακη. νομιζω ειναι νωρις. αν εκανες ρε συ πριν 9 μερες ωορρηξια αυτο σημαινει οτι περιοδο περιμενες απο 27/10 κ επειτα σωστα; εμιλακι το αιματακι που βλεπεις, στη παρουσα φαση δεν ειναι περιοδος. Αν οντως εκανες ωορρηξια στις 13/10 (πριν 9μερες δλδ) το αιματακι αυτο  η σταγονιτσα δλδ, δεν ειναι περιοδος..εκτος αν εκανε λαθος η θερμοκρασια σου κ εκανες λαθος διαγνωση!

εγω στη θεση σου θα περιμενα να δω πως θα εξελιχτει κ σημερα...

Έχω χαζεψει.εννοειται η χαζοσταγονα δεν ήταν περίοδος.γενικα δεν την παλεύω.απλα εγώ είδα μια πτώση θερμοκρασίας καλή στις 24 και μετά άνοδος κ σταθερή τις υπόλοιπες μέρες αυτό ήταν σαν ωορηξια γαμωτο.κ πρέπει να δω γιατί έχω στο αρχείο που έλεγα ως ένα μεσημέρι ότι δεν ένιωθα τίποτα κ μετά άρχισα πονακια δύο μέρες.αρα μήπως προηγούμενη Δευτέρα κατέβασα αβγό κ τσάμπα μιλάω αυτή την στιγμής;;;;να σου πω τώρα θέλω λίγο να κλάψω.με φθείρει τώρα όλη αυτή η σκέψη θέλω μόνο να κλάψω.

Just now, Τονιαα είπε:

Μέχρι τα Χριστούγεννα θα έχουμε σποράκια σίγουρα....θα είναι το δώρο μας...yesss

Να σαι καλά γλυκούλα είμαι σε μαύρη φάση.ας ακούσω κανένα τέτοιο για τι θέλω να πάρω δρόμο να τρέξω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Emilly είπε:

Κάνε ένα τεστ γλυκούλα μου να δεις.αν ξέρεις πότε έγινε η ωορηξια κ πέρασαν πάνω από 11 μέρες θα δείξει κάντο.

Έκανα χοριακη να τελειώνουμε να ηρεμήσω να Μ φύγει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Έχω χαζεψει.εννοειται η χαζοσταγονα δεν ήταν περίοδος.γενικα δεν την παλεύω.απλα εγώ είδα μια πτώση θερμοκρασίας καλή στις 24 και μετά άνοδος κ σταθερή τις υπόλοιπες μέρες αυτό ήταν σαν ωορηξια γαμωτο.κ πρέπει να δω γιατί έχω στο αρχείο που έλεγα ως ένα μεσημέρι ότι δεν ένιωθα τίποτα κ μετά άρχισα πονακια δύο μέρες.αρα μήπως προηγούμενη Δευτέρα κατέβασα αβγό κ τσάμπα μιλάω αυτή την στιγμής;;;;να σου πω τώρα θέλω λίγο να κλάψω.με φθείρει τώρα όλη αυτή η σκέψη θέλω μόνο να κλάψω.

Δεν θα πω οτι δεν σε καταλαβαινω..... ειναι μια τρελα ολο αυτο, πονακια, υγρα, ποσες μερες πριν, ποσες μετα, τι κυκλο εκανα, τι κυκλο κανω...εχουμε λαλησει βρε ΕΜιλακι μου! ειναι ψυχοφθορο πολυ ολο αυτο.....κλαψε να ξεσπασεις να βγει απο μεσα σου ολο αυτο το βαρος και η πιεση. καλο θα σουκανει θα ανακουφιστεις, θα αδειασεις. βγες μια βολτα , παρε ενα καφε στο χερι κ περπατα εκει στη γειτονια σου, χωρις το κινητο. αστο σπιτι. κατσε σε μια πλατεια σε ενα παρκο, χαζεψε σε καμια βιτρινα κ ασε το σωμα σου να σε οδηγησει τις επομενες μερες. Ολα θα πανε καλα κοριτσι μου, μας εχει τρελανει ολες αυτη η κατασταση! παρε λιγο χρονο και δωσε λιγο χρονο στο σωμα σου κ στο μυαλο σου! ειμαστε εδω! :wub:

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly said:

Επειδή θα κάνω μπαμ κ θα σκάσω.παρολο που δεν νιώθω τίποτα στην παρούσα φάση.πες τε μου λίγο....αν έκανα ωορηξια πριν εννιά μέρες που έδειξε το θερμό εύρος κ χθες ήταν οχτώ μέρες μετά την ωορηξια θα έδειχνε η χοριακη στο αίμα;;;;;;τι ζω πάλι θεέ μου.....χθες βλενα με μισή σταγόνα αίμα....αχχχχ κλιμακτηριος μου χτυπάει την πόρτα κ εγώ κάνω την παλαβή κ δεν ανοίγω.....

Μήπως χθες ήταν η εμφητεψη γιατί έτσι λένε μετά από 6-7 μέρες γίνετε....και όντως η χοριακη δεν θα είχε προλάβει να ανεβεί...λεςςςς....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Έχω χαζεψει.εννοειται η χαζοσταγονα δεν ήταν περίοδος.γενικα δεν την παλεύω.απλα εγώ είδα μια πτώση θερμοκρασίας καλή στις 24 και μετά άνοδος κ σταθερή τις υπόλοιπες μέρες αυτό ήταν σαν ωορηξια γαμωτο.κ πρέπει να δω γιατί έχω στο αρχείο που έλεγα ως ένα μεσημέρι ότι δεν ένιωθα τίποτα κ μετά άρχισα πονακια δύο μέρες.αρα μήπως προηγούμενη Δευτέρα κατέβασα αβγό κ τσάμπα μιλάω αυτή την στιγμής;;;;να σου πω τώρα θέλω λίγο να κλάψω.με φθείρει τώρα όλη αυτή η σκέψη θέλω μόνο να κλάψω.

Να σαι καλά γλυκούλα είμαι σε μαύρη φάση.ας ακούσω κανένα τέτοιο για τι θέλω να πάρω δρόμο να τρέξω.

Κοριτσι μου μηπως ειναι εμφύτευση?? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...