Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

      • Μου αρέσει 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Vasiliki33 είπε:

Τι να πω;;;θα δειξει...ασε που σημερα ποναει η κοιλια μου...σαν να μου ερχεται αλλα και χαμηλα ενιωσα κατι τσιμπηματα...εχω μπερδευτει

Nαι και εγω έτσι είμαι σήμερα καλά για εμένα πιστεύω θα έρθει!!!


G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, tina79 said:

Τι γινεται ρε κοριτσια?? Τι εχω χασει??? Μια συντηρηση στα νυχια πηγα να κανω κ μαλλι.. Οοοοχι αγαπη μου δεν θα καθομαι να στενοχωριεμαι εγω κ να μιζεριαζω!!! Εκανα νυχαρα υπερπαραγωγη..μπλε με στρας..Ετσι πρεπει κοριτσια..ειμαι για μπουζουκια τωρα, το ποτο θα ακουμπαει τη πιστα λεμεεεε!!!

Μπραβοοοο Τίνα έτσι σε θέλωωω δώσεεε πονοοο

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, sofiadu είπε:

καλα αποτελεσματα ευχομαι!!! :wub:

κοριτσι , πρωιμης ανιχνευσης εκανες ή κανονικο;

Πρωιμης ανιχνευσης

Just now, sofiadu είπε:

καλα αποτελεσματα ευχομαι!!! :wub:

κοριτσι , πρωιμης ανιχνευσης εκανες ή κανονικο;

Πρωιμης ανιχνευσης εκανα...αλλα σημερα πονουσε η κοιλια μου...και μολις ειδα διαφανα υγρα οποτε βλεπω νανμου ερχεται.. :(

5 ώρες πρίν, SerafinaPekala είπε:

Καλημερα!! Καλά κάνει και το περνεις χαλαρά!! Πάμε δυναμικά την επόμενη φορά!! Αλλά χμμ κάτσε μήπως το Κάνες νωρίς? Πότε περιμένεις? 

Καλημερα κωσταντινα!! Για να δούμε τι θα δούμε η ελπίδα πεθαίνει τελευταία, ότι κ να γίνει μην απογοητευτεις, έχουμε νέους γύρους παρακάτω να περάσουμε!! 

Το σαββατο περιμενω!!!αλλα σημερα νιωθω οτι μου ερχεται...παμε για τον επομενο μηνα!!

4 ώρες πρίν, Emilly είπε:

Ναι γλυκούλα άκου την παλιά....δύο εγκυμοσύνες μου έδωσαν αυτά τα χάπια κ δύο αποβολλες.κ τότε που το έψαχνα που τα έπαιρνα όλο τέτοια άκουγα.κοριτσια γυναίκες με χαμηλή αμη ,μεγάλες κλπ αυτό το φάρμακο τα κάνει λάσπη.προσοχη.

Υπομονή να δεις αν θα κατέβει....εγώ που δεν κατεβαίνει η άχρηστη να ηρεμήσω....βρε να περιμένω πως κ πως να μου ρθει...δεν το περίμενα.δες πως θα πάει μέχρι το απόγευμα.αν έχεις κανονικη ροή 

Ποτέ περιμένεις κορίτσι;;;μήπως το κανες νωρίς;;;;εγώ ακόμα πιο βαρύ χοριακη αρνητική κ να μην έρχεται περίοδος.θα σκάσω.

Αληθεια;;;συγνωμη αλλα χειροτερο το δικο σου...σαββατο περιμενω!

Just now, ΒαλεντιναΧ είπε:

Nαι και εγω έτσι είμαι σήμερα καλά για εμένα πιστεύω θα έρθει!!!

Εγω ημουν σχεδον σιγουρη πως ημουν αυτο το μηνα...αλλα τζιφος...μου ερχεται..το νιωθω!

Link to comment
Share on other sites

Just now, SerafinaPekala είπε:

Άλλο πάλι και τούτο με τον τράχηλο θα τρελαθώωω ένα σχεδιάγραμμα κάποιος κάτι να μας δείχνει με λειζαρακι όπως οι καθηγητές αχχαχαχααχ δεν μπορώω το κάνα εικόνα... 

βρήκα ένα ωραίο λινκ αλλα δεν ξερω αν μπορώ να το βάλω εδώ που έχει φωτο εσωτερικά τον κόλπο και ολες τις φάσεις των υγρών 

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, sofiadu είπε:

ρε Εμιλλυ δεν μενεις κ κοντα να ερθω να σε ταρακουνησω!!! η χοριακη ειναι αρνητικη γιατι την εκανες νωρις, ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΙΣΑΙ ΕΓΚΥΟΣ! την εκανες πολυ νωρις στην 9η μερα απο την ωορρηξια. μπαστα, περιμενε για (που θα λεγες κ εσυ Σαλονικια). η σταγονιτσα αιματακι αν ηταν περιοδος θα ειχες πλυμμηρισει ηδη!!!! Εισαι πολυ νωρις και για περιοδο και για να μαθεις αν εισαι εγκυος!!!!!!!!!!! Μη προδικαζεις ειναι πολυ νωρις σου λεω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 

επισης τα πονακια σου πολυ μου αρεσουν! ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΗ!!! Ξερω θελεις προφανως να κρατας μικρο καλαθι αλλα περιμενε κοπελα μου ειναι τοοοοσοοο νωρις για συμπερισματα!!!! ενταξει γλυκουλα;;; :wub:


 

Σοφία είμαι 33 μέρα σήμερα.χθες χοριακη 32 μέρα αρνητική.η μόνη περίπτωση που κ πάλι δεν σημαίνει εγκυμοσύνη αλλά να καθυστερήσει η περίοδος είναι που έχω την εντύπωση όπως σας είχα πει ότι 24 μέρα έκανε βουτιά το θερμόμετρο( ωορηξια) την επόμενη σταθερά μέχρι κ σήμερα ανέβηκε κ την επόμενη δηλαδή στις 13 για δύο μέρες είχα πονακια στην κοιλιά.ισως ήταν πάρα πολύ αργά ωορηξια 24 μέρα.αλλα κ πάλι όχι έγκυος απλά θα μου βγει η ψυχή μέχρι να μου ρθει.κ θα τους φάω όλους από τα νεύρα.

Just now, *ζουζουνα*!!! είπε:

χαχαχαχ  οχι καλε μόνος σου ελέγχεις τι θέση εχει ο τράχηλος ψηλαφιζοντας τον για να καταλάβεις γονιμες μερες...

χαχα ευχαριστώ εχω λιγες μερες μεχρι να τις κάνω, ισως ετσι εχω κ πιο ξεκάθαρη εικόνα στο αν εγινε ωορρηξια ή οχι.

Τιιιι;;;και τι καταλαβαίνεις;;;;;χώνεις το δάχτυλο;;;;;τιιιι;;;πως;;;;;;να πάρω να τον ανοίξω με το στανιω μπας κ μπει κάνα σπέρμα μέσα.

  • Χαχα 6
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σοφία είμαι 33 μέρα σήμερα.χθες χοριακη 32 μέρα αρνητική.η μόνη περίπτωση που κ πάλι δεν σημαίνει εγκυμοσύνη αλλά να καθυστερήσει η περίοδος είναι που έχω την εντύπωση όπως σας είχα πει ότι 24 μέρα έκανε βουτιά το θερμόμετρο( ωορηξια) την επόμενη σταθερά μέχρι κ σήμερα ανέβηκε κ την επόμενη δηλαδή στις 13 για δύο μέρες είχα πονακια στην κοιλιά.ισως ήταν πάρα πολύ αργά ωορηξια 24 μέρα.αλλα κ πάλι όχι έγκυος απλά θα μου βγει η ψυχή μέχρι να μου ρθει.κ θα τους φάω όλους από τα νεύρα.

Τιιιι;;;και τι καταλαβαίνεις;;;;;χώνεις το δάχτυλο;;;;;τιιιι;;;πως;;;;;;να πάρω να τον ανοίξω με το στανιω μπας κ μπει κάνα σπέρμα μέσα.

το εχω βαλει το λινκ περιμενω να εγκριθεί κοριτσια.

  • Μου αρέσει 2

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Σοφία είμαι 33 μέρα σήμερα.χθες χοριακη 32 μέρα αρνητική.η μόνη περίπτωση που κ πάλι δεν σημαίνει εγκυμοσύνη αλλά να καθυστερήσει η περίοδος είναι που έχω την εντύπωση όπως σας είχα πει ότι 24 μέρα έκανε βουτιά το θερμόμετρο( ωορηξια) την επόμενη σταθερά μέχρι κ σήμερα ανέβηκε κ την επόμενη δηλαδή στις 13 για δύο μέρες είχα πονακια στην κοιλιά.ισως ήταν πάρα πολύ αργά ωορηξια 24 μέρα.αλλα κ πάλι όχι έγκυος απλά θα μου βγει η ψυχή μέχρι να μου ρθει.κ θα τους φάω όλους από τα νεύρα.

Τιιιι;;;και τι καταλαβαίνεις;;;;;χώνεις το δάχτυλο;;;;;τιιιι;;;πως;;;;;;να πάρω να τον ανοίξω με το στανιω μπας κ μπει κάνα σπέρμα μέσα.

Παιδι μουυυυυυυ... ηρεμησε καταρχην!

Παμε απο την αρχη... ωορηξια ξερεις ποτε εκανες???

Ασε τα θερμομετρα..δεν ειναι αξιοπιστη μεθοδος, στο εχω ξαναπει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tina79 είπε:

Παιδι μουυυυυυυ... ηρεμησε καταρχην!

Παμε απο την αρχη... ωορηξια ξερεις ποτε εκανες???

Ασε τα θερμομετρα..δεν ειναι αξιοπιστη μεθοδος, στο εχω ξαναπει.

Όχι δεν ξέρω καθόλου.παω βάση θερμομετρηση.που λες την Δευτέρα 12 του μηνός είδα πτώση κ μετά την επομενη άνοδο σταθερά κ άρχισε δυημερος πόνος κοιλιά.κ ελεγα προπονια περιόδου.μονο σε αυτό πατάω.δεν έχω ιδέα αλλά βλέπω κ ότι δεν μου ρχεται κ δεν πέφτει κ η θερμοκρασία.κ μια τρέλα κ έχει ο Θεός.κοιτα αν μου έρθει σε τέσσερις μέρες μέσα επεσα.θα έκανα αργά ωορηξια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Όχι δεν ξέρω καθόλου.παω βάση θερμομετρηση.που λες την Δευτέρα 12 του μηνός είδα πτώση κ μετά την επομενη άνοδο σταθερά κ άρχισε δυημερος πόνος κοιλιά.κ ελεγα προπονια περιόδου.μονο σε αυτό πατάω.δεν έχω ιδέα αλλά βλέπω κ ότι δεν μου ρχεται κ δεν πέφτει κ η θερμοκρασία.κ μια τρέλα κ έχει ο Θεός.

Ασε ειπαμε τη θερμομετρησηηηη....με 36,6 μου ηρθε περιοδος μπαμ κιολας μετα απο μια ωρα..ενω για τις 3 προηγουμες μερες ειχα σερι, ακατεβατα 36,7... στον δε προηγουμενο κυκλο ειχα 3 μερες 36,7 μια μερα μετα επεσε 36,4 κ την επομενη 36,2 ηρθε περιοδος! Η εβουσκα ειχε υποθερμια συνεχεια.. ασε το θερμομετρο, δεν ειναι εγκυρη μεθοδος. Τα 1002 πραγματα μεταβαλουν τη θερνοκρασια στον οργανισμο

Αρα το παμε βαση πονων???? Κ υγρων??? Οτι το ενιωσες 2 φορες μεσα σε εναν κυκλο???

Υπαρχει περιπτωση κ εχει συμβει, δεν τα λεω απο το μυαλο μου...να εκανες ωορηξια στο δευτερο μισο του κυκλου..δλδ να εκανες 2 φορες ωορηξια.. νομιζω χωρις να ειμαι κ σογουρη οτι μπορει να συμβει σε γυναικες στις ηλικιες μας.. τωρα ποιο ηταν το καλο, αν υπηρχε ωαριο, αν εσκασε, κτλ, ειναι αλλο θεμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tina79 είπε:

Ασε ειπαμε τη θερμομετρησηηηη....με 36,6 μου ηρθε περιοδος μπαμ κιολας μετα απο μια ωρα..ενω για τις 3 προηγουμες μερες ειχα σερι, ακατεβατα 36,7... στον δε προηγουμενο κυκλο ειχα 3 μερες 36,7 μια μερα μετα επεσε 36,4 κ την επομενη 36,2 ηρθε περιοδος! Η εβουσκα ειχε υποθερμια συνεχεια.. ασε το θερμομετρο, δεν ειναι εγκυρη μεθοδος. Τα 1002 πραγματα μεταβαλουν τη θερνοκρασια στον οργανισμο

Αρα το παμε βαση πονων???? Κ υγρων??? Οτι το ενιωσες 2 φορες μεσα σε εναν κυκλο???

Μπαχαλο κορίτσι.ξερω δεν παίζει διπλή ωορηξια με διάφορα εβδομάδας.απλα μάλλον κ τα πονακια μπερδεύουν.ουτε τα υγρά ούτε τίποτα.εγω σας έλεγα ότι ήταν σαν να κατάπια τις ωοθήκες μου με τα αβγά μαζί κ το μεσημέρι της 13 άρχισαν τα πάντα.ειμσι καμένο χαρτί κ αυτό τον μήνα κ δεν ξέρω τι παίχτηκε.θα είναι πολύ κουλό να είμαι έγκυος τώρα με αρνητική χοριακη 32 μέρα.

Just now, tina79 είπε:

Ασε ειπαμε τη θερμομετρησηηηη....με 36,6 μου ηρθε περιοδος μπαμ κιολας μετα απο μια ωρα..ενω για τις 3 προηγουμες μερες ειχα σερι, ακατεβατα 36,7... στον δε προηγουμενο κυκλο ειχα 3 μερες 36,7 μια μερα μετα επεσε 36,4 κ την επομενη 36,2 ηρθε περιοδος! Η εβουσκα ειχε υποθερμια συνεχεια.. ασε το θερμομετρο, δεν ειναι εγκυρη μεθοδος. Τα 1002 πραγματα μεταβαλουν τη θερνοκρασια στον οργανισμο

Αρα το παμε βαση πονων???? Κ υγρων??? Οτι το ενιωσες 2 φορες μεσα σε εναν κυκλο???

Υπαρχει περιπτωση κ εχει συμβει, δεν τα λεω απο το μυαλο μου...να εκανες ωορηξια στο δευτερο μισο του κυκλου..δλδ να εκανες 2 φορες ωορηξια.. νομιζω χωρις να ειμαι κ σογουρη οτι μπορει να συμβει σε γυναικες στις ηλικιες μας.. τωρα ποιο ηταν το καλο, αν υπηρχε ωαριο, αν εσκασε, κτλ, ειναι αλλο θεμα..

Νομίζω ότι σίγουρα γ,,,μηθηκα να ρίχνω αβγά αυτό τον μήνα χαχαχαχαχα.λες κ με περισσεύουν κ θέλω να αραιώνουν.

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Μπαχαλο κορίτσι.ξερω δεν παίζει διπλή ωορηξια με διάφορα εβδομάδας.απλα μάλλον κ τα πονακια μπερδεύουν.ουτε τα υγρά ούτε τίποτα.εγω σας έλεγα ότι ήταν σαν να κατάπια τις ωοθήκες μου με τα αβγά μαζί κ το μεσημέρι της 13 άρχισαν τα πάντα.ειμσι καμένο χαρτί κ αυτό τον μήνα κ δεν ξέρω τι παίχτηκε.θα είναι πολύ κουλό να είμαι έγκυος τώρα με αρνητική χοριακη 32 μέρα.

Νομίζω ότι σίγουρα γ,,,μηθηκα να ρίχνω αβγά αυτό τον μήνα χαχαχαχαχα.λες κ με περισσεύουν κ θέλω να αραιώνουν.

Δεν υπάρχεις

Χαχαχαχα

Χαχαχαχα

Έχω λιώσει ,να Σάι καλά μου έφτιαξες την διάθεση 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!! Να με βοηθήσετε θέλω....χθες 10 το πρωί αδιαθετισα και σήμερα απο το μεσημέρι και μετά δεν έχω τίποτα...ξέρετε σε τι μπορεί να οφείλεται αυτο;;;  έχω πολύ σταθερό κύκλο 27 ημερών..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Τονιαα είπε:

Κορίτσια καλησπέρα!! Να με βοηθήσετε θέλω....χθες 10 το πρωί αδιαθετισα και σήμερα απο το μεσημέρι και μετά δεν έχω τίποτα...ξέρετε σε τι μπορεί να οφείλεται αυτο;;;  έχω πολύ σταθερό κύκλο 27 ημερών..

Οι ορμόνες μας έχουν τρελαθεί 

Δεν εξηγείται αλλιώς 

Δηλαδή σου κράτησε μια μέρα;;

Με αιμορραγία;;

Και τώρα τίποτα;;;

Μηδέν αίμα;;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ellidr said:

Οι ορμόνες μας έχουν τρελαθεί 

Δεν εξηγείται αλλιώς 

Δηλαδή σου κράτησε μια μέρα;;

Με αιμορραγία;;

Και τώρα τίποτα;;;

Μηδέν αίμα;;

Ναι τώρα τίποτα έφυγε...είχα κάνει πριν 3 μήνες ορμονικές εξετάσεις και ήταν όλα άψογα..3 μέρες μου κρατάει πάντα...

Just now, Τονιαα said:

Ναι τώρα τίποτα έφυγε...είχα κάνει πριν 3 μήνες ορμονικές εξετάσεις και ήταν όλα άψογα..3 μέρες μου κρατάει πάντα...

Δεν είχα και πολύ αιμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...