Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

Just now, Ασία είπε:

Χωρίς να θέλω να δώσω ελπίδες μιας κ δεν ξέρω ακριβώς σε τι φάση είσαι(δυσκολεύομαι να σας μάθω όλες γιατί γράφετε πολλααααα κ δεν μπορώ να παρακολουθησω) κάπου είχα διαβάσει πως όταν γίνεται η σύλληψη το ανοσοποιητικό μας πέφτει.δεν είμαι κ σιγουρη αν το κατάλαβα σωστά.αν κάποια άλλη ξέρει κάτι παραπάνω ας με διορθώσει.

Γεια σου κορίτσι μου, ήμαστε σε προσπάθειες 3 χρόνια... όπου μετά από τόσα χρόνια μόλις πριν 2 μήνες βρήκαμε το πρόβλημα και είναι ο 1ος μας μήνας καθαροί και χωρίς πρόβλημα.. Ελπίζω και εύχομαι να είναι και ο τυχερός μας ... Ναι το διάβασα και εγώ μόλις πριν λίγο αυτό για το ανοσοποιητικό!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Tina90 είπε:

Γεια σου κορίτσι μου, ήμαστε σε προσπάθειες 3 χρόνια... όπου μετά από τόσα χρόνια μόλις πριν 2 μήνες βρήκαμε το πρόβλημα και είναι ο 1ος μας μήνας καθαροί και χωρίς πρόβλημα.. Ελπίζω και εύχομαι να είναι και ο τυχερός μας ... Ναι το διάβασα και εγώ μόλις πριν λίγο αυτό για το ανοσοποιητικό!!

Μακάρι τότε να σας ερθει το μωράκι με την πρώτη σας προσπάθεια ως "καθαροί"!! Καλά θυμόμουν λοιπόν,χαίρομαι που ισχύει γιατί κι εγώ αυτό το μήνα μια μέρα μετά την ωορρηξία η λίγες ώρες μετά κρύωνα πολύ χωρίς λόγο σα να είμαι άρρωστη.λεπτομερια θα μου πεις,αλλά το παρατήρησα.μακαρι να είναι καλά σημαδια αυτά κ για τις 2 μας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, TATAKI είπε:

Κοριτσια παντως με τοση εμπειρια που εχει πλεον η καθε μια μας ενα πολυιατρειο το ανοιγουμε ολες μαζι..Ειμαστε μικροβιολογοι, γυναικολογοι, ψυχολογοι...μου ξεφευγει καμια ειδικοτητα?

Να προστεθει και η ειδικοτητα του ενδοκρινολογου παρακαλω!!!Χαχα!

Just now, Tina90 είπε:

Ααα οκ , σε ευχαριστώ πολύ!! Ναι περιμένουμε .. θέλω τοοοοσσοοοο πολύ να τα καταφέρουμε που  πολλές φορές κάνω όνειρα και χαίρομαι μόνη μου μόνο και μόνο με την ιδέα.. 

Αφήστε με και έβγαλα και έρπη Στο χείλη ( στο στόμα) . 2 φορές στη ζωή μου έχω βγάλει και αυτό όταν έδινα εξετάσεις λογο άγχους!! Τώρα με αιφνιδίασε :(

Σχετικά με την Tsh που συζητούσατε , εμένα τον Μάιο που έκανα εξετάσεις ήταν 1.14 . Καλά δεν είναι?

1.14 ειναι πολυ καλα!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Ναι ξεκίνησα σικλακουρ μου είπε ότι θα την κάνουμε γιατί όλα θα πάνε καλά 

Τι να πω

Καλησπέρα κορίτσι.Σας διαβάζω εδώ κ καιρό αλλά έχω δν έχω γράψει.Βλεπω ότι έχεις θέμα με το πάχος του ενδομητρίου κ θα ήθελα να σου πω πως κ γω έχω το ίδιο προβλημα κ μάλιστα εμένα είναι ακόμη πιο λεπτό πχ την 9η μέρα του κύκλου είναι συνήθως στο 4,5 με 5 κ έχω μείνει 2 φορές έγκυος αλλά δυστυχώς απέβαλα κ τις 2 φορές κ ίσως αυτό να οφείλεται στο λεπτό ενδομήτριο ή να ήταν κ τυχαίο γεγονός. Γτ όταν πήγα πριν ένα μήνα για υπέρηχο μετά την ωορρηξία είχα ενδομήτριο 9 αρκετά καλό για εγκυμοσυνη αλλά τελικά δν ήμουν έγκυος. Να ξέρεις ότι με ενδομήτριο πάνω από 6 συμβαίνει εγκυμοσυνη απλά οι γιατροί το θέλουν λίγο πιο παχύ για λόγους ασφαλείας. Κ να σε ρωτήσω Εσυ τώρα κανείς ενέσεις για σπερματέγχυση κ σου έδωσε κ ταυτόχρονα να πάρεις σικλακουρ; Ποιες ενέσεις πήρες; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ασία είπε:

Μακάρι τότε να σας ερθει το μωράκι με την πρώτη σας προσπάθεια ως "καθαροί"!! Καλά θυμόμουν λοιπόν,χαίρομαι που ισχύει γιατί κι εγώ αυτό το μήνα μια μέρα μετά την ωορρηξία η λίγες ώρες μετά κρύωνα πολύ χωρίς λόγο σα να είμαι άρρωστη.λεπτομερια θα μου πεις,αλλά το παρατήρησα.μακαρι να είναι καλά σημαδια αυτά κ για τις 2 μας!

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι κοπέλα μου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! Η λεπτομέριες πολλές φορές κάνουν τη διαφορά!! :x

 

Ε να σας πω και κάτι άλλο γιατί δεν έχω που αλλού να το πω και να μην γελάσουν.. αλλά εγώ το σκέφτηκα :-D Λοιπόν μου έδωσε η κολλητή μου 2 τσάντες με ρούχα που δεν ήθελε ( σήμερα) για να τα δω και να κρατήσω ότι θέλω..  Το πρώτο ρούχο που έπιασα ήταν ένα παντελόνι εγκυμοσύνης Ο_ο Λέω σημαδιακό χαχαχαχ και μετά εκεί που έβγαζα τα ρούχα είχε και ένα μπλουζάκι όλο και όλο με γράμματα( όλες οι μπλούζες ήταν σκετες χωρίς κάτι πάνω) και έγραφε BabyGirl ... λέω να τα , κάποιος μου στέλνει μηνύματα χαχαχα Αυτά!!

Just now, Queen10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.Σας διαβάζω εδώ κ καιρό αλλά έχω δν έχω γράψει.Βλεπω ότι έχεις θέμα με το πάχος του ενδομητρίου κ θα ήθελα να σου πω πως κ γω έχω το ίδιο προβλημα κ μάλιστα εμένα είναι ακόμη πιο λεπτό πχ την 9η μέρα του κύκλου είναι συνήθως στο 4,5 με 5 κ έχω μείνει 2 φορές έγκυος αλλά δυστυχώς απέβαλα κ τις 2 φορές κ ίσως αυτό να οφείλεται στο λεπτό ενδομήτριο ή να ήταν κ τυχαίο γεγονός. Γτ όταν πήγα πριν ένα μήνα για υπέρηχο μετά την ωορρηξία είχα ενδομήτριο 9 αρκετά καλό για εγκυμοσυνη αλλά τελικά δν ήμουν έγκυος. Να ξέρεις ότι με ενδομήτριο πάνω από 6 συμβαίνει εγκυμοσυνη απλά οι γιατροί το θέλουν λίγο πιο παχύ για λόγους ασφαλείας. Κ να σε ρωτήσω Εσυ τώρα κανείς ενέσεις για σπερματέγχυση κ σου έδωσε κ ταυτόχρονα να πάρεις σικλακουρ; Ποιες ενέσεις πήρες; 

Καλησπέρα κορίτσι μου,  έχετε βρει γιατί δεν παχαίνει το ενδομητριο σου ? Υστεροσκοπηση έχεις κάνει?

@Flolipop εσύ πως κατάλαβες ότι είσαι έγκυος? Είχες καθυστέρηση? Κάποια συμπτώματα διαφορετικά?

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 54 λεπτά , Flolipop είπε:

Είχα οριακα φυσιολογική τιμή tsh 4-5 Και όταν έμεινα έγκυος απορρυθμίστηκε και έφτασε στο 7. Άρχισα αγωγή με χάπι κ όλα μια χαρά. Τώρα παίρνω χάπι κ είναι στο 1,3 η τιμή  

Εγώ προχθές που τις εκανα είχα 1,44. Και Ιανουάριο 1,30.

1 hour ago, *ζουζουνα*!!! είπε:

ειχα 1 θετικο μονο την Παρασκευή στις 4 το μεσημερι...και απο τις 7,30 μετα το απογευμα αρχισε κ έπεφτε η ορμόνη. 

το χθεσινό το είδες?δεν ξερω αν σε 2πλη ωορρηξια πεφτει η ορμονη κ ανεβαίνει ή αν μενει υψηλη.παντως τωρα ειχε πέσει τελείως το Σάββατο κ εχθες ειδα αυτο το τεστ που έβαλα προφίλ και σημερα ηταν πολυ αχνο

Διπλή ωορηξια σίγουρα ζουζούνα.εννοειται συμβαίνει.το έχω πάθει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι κοπέλα μου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! Η λεπτομέριες πολλές φορές κάνουν τη διαφορά!! :x

 

Ε να σας πω και κάτι άλλο γιατί δεν έχω που αλλού να το πω και να μην γελάσουν.. αλλά εγώ το σκέφτηκα :-D Λοιπόν μου έδωσε η κολλητή μου 2 τσάντες με ρούχα που δεν ήθελε ( σήμερα) για να τα δω και να κρατήσω ότι θέλω..  Το πρώτο ρούχο που έπιασα ήταν ένα παντελόνι εγκυμοσύνης Ο_ο Λέω σημαδιακό χαχαχαχ και μετά εκεί που έβγαζα τα ρούχα είχε και ένα μπλουζάκι όλο και όλο με γράμματα( όλες οι μπλούζες ήταν σκετες χωρίς κάτι πάνω) και έγραφε BabyGirl ... λέω να τα , κάποιος μου στέλνει μηνύματα χαχαχα Αυτά!!

Καλησπέρα κορίτσι μου,  έχετε βρει γιατί δεν παχαίνει το ενδομητριο σου ? Υστεροσκοπηση έχεις κάνει?

@Flolipop εσύ πως κατάλαβες ότι είσαι έγκυος? Είχες καθυστέρηση? Κάποια συμπτώματα διαφορετικά?

Όλες τις φορές που είχα θετικό τεστ , είχα απλά ήπια συμπτώματα περιόδου , τίποτα το ιδιαιτερο. Απλά την πρώτη είχα βγάλει ερπη το θυμάμαι καλά. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.Σας διαβάζω εδώ κ καιρό αλλά έχω δν έχω γράψει.Βλεπω ότι έχεις θέμα με το πάχος του ενδομητρίου κ θα ήθελα να σου πω πως κ γω έχω το ίδιο προβλημα κ μάλιστα εμένα είναι ακόμη πιο λεπτό πχ την 9η μέρα του κύκλου είναι συνήθως στο 4,5 με 5 κ έχω μείνει 2 φορές έγκυος αλλά δυστυχώς απέβαλα κ τις 2 φορές κ ίσως αυτό να οφείλεται στο λεπτό ενδομήτριο ή να ήταν κ τυχαίο γεγονός. Γτ όταν πήγα πριν ένα μήνα για υπέρηχο μετά την ωορρηξία είχα ενδομήτριο 9 αρκετά καλό για εγκυμοσυνη αλλά τελικά δν ήμουν έγκυος. Να ξέρεις ότι με ενδομήτριο πάνω από 6 συμβαίνει εγκυμοσυνη απλά οι γιατροί το θέλουν λίγο πιο παχύ για λόγους ασφαλείας. Κ να σε ρωτήσω Εσυ τώρα κανείς ενέσεις για σπερματέγχυση κ σου έδωσε κ ταυτόχρονα να πάρεις σικλακουρ; Ποιες ενέσεις πήρες; 

κ εγω ειχα λεπτο ενδομητριο ! ακομα κ μετα την ωορηξια ηταν το πολυ μεχρι 7 -7.5περιπου ποτε παραπανω. πριν την ωορηξια το ειχα μετρησει 5.5. μου ειπαν οτι καποιες γυναικες εχουν απο φυσικου τους λεπτο ενδομητριο ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι λειτουργικο. κ ετσι κ εγινε εμεινα εγκυος . οποτε σε καποιες περιπτωσεις λειτουργει. βεβαια οταν πας για να κανεις υποβοηθουμενη προσπαθεια οι γιατροι θελουν να ειναι ολα τελεια για να αυξησουν τις πιθανοτητες. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα σας κοριτσια ειμαι σε αναμονη περιοδου(ελπιζω να μην ερθει)σε περιπου 9 μερες εχω αρκετα πρησμενο στηθος και μονο αυτο!!!Εχω ακουσει πολλες κοπελες που λενε σαν προωρο συμπτωμα εγκυμοσυνης οτι ειχαν αρκετα υγρα.Εγω νιωθω λιγη υγρασια αλλα δεν θα ελεγα οτι βγαζω υγρα και λιγο εχω απογοητευτει απο τωρα πριν φτασει η μερα της περιοδου.Τι γνωμη εχετε γι αυτο το θεμα;;Προσπαθω περιπου 1 χρονο εχουμε με το σπερμα ενα θεματακι και κοιταω και για σπερματεγχυνση..Ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Tina90 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ πολύ κορίτσι μου!! Μακάρι κοπέλα μου στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!! Η λεπτομέριες πολλές φορές κάνουν τη διαφορά!! :x

 

Ε να σας πω και κάτι άλλο γιατί δεν έχω που αλλού να το πω και να μην γελάσουν.. αλλά εγώ το σκέφτηκα :-D Λοιπόν μου έδωσε η κολλητή μου 2 τσάντες με ρούχα που δεν ήθελε ( σήμερα) για να τα δω και να κρατήσω ότι θέλω..  Το πρώτο ρούχο που έπιασα ήταν ένα παντελόνι εγκυμοσύνης Ο_ο Λέω σημαδιακό χαχαχαχ και μετά εκεί που έβγαζα τα ρούχα είχε και ένα μπλουζάκι όλο και όλο με γράμματα( όλες οι μπλούζες ήταν σκετες χωρίς κάτι πάνω) και έγραφε BabyGirl ... λέω να τα , κάποιος μου στέλνει μηνύματα χαχαχα Αυτά!!

Καλησπέρα κορίτσι μου,  έχετε βρει γιατί δεν παχαίνει το ενδομητριο σου ? Υστεροσκοπηση έχεις κάνει?

@Flolipop εσύ πως κατάλαβες ότι είσαι έγκυος? Είχες καθυστέρηση? Κάποια συμπτώματα διαφορετικά?

Καλησπέρα κορίτσι. Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις κ είναι όλα μια χαρά. Υστεροσκοπηση κ σκρατσινγκ μαζι κ όλα ήταν σούπερ. Έχω κάνει δυο εξωσωματικές μια επιτυχής κ μια ανεπιτυχής τώρα τον Ιούνιο κ αμέσως μετά την εξωσωματικη τον Ιούλιο έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Πριν κάνω εξωσωματικη δν προσπάθησα πολλούς μήνες με επαφές με τον άντρα μου γτ είχαμε κάνει αμέσως κ σπερμοδιαγραμμα  κ επειδή ήταν λίγο χαμηλή η κινητικότητα του λόγω μιας μικρού βαθμού κιρσοκήλης ο γιατρος που με παρακολουθούσε τότε μας είπε να κάνουμε μερικούς μήνες προσπάθειες δίνοντας μου κλομιφαινη(η οποία περπιμπτοντως λεπταινει το ενδομήτριο) κ αν δν έχουμε εγκυμοσυνη να πάω σε εξωσωματικη. Κ έκανα λοιπόν τις εξωσωματικές. Η Πεθερα μου εργάζοταν χρόνια  σε γυναικολόγο κ είναι κ πολύ καλοί φίλοι κ μου είπε όταν έμαθε για  τις εξωσωματικές (γτ δν γνώριζαν τπτ) να πάω σε αυτόν που δούλευε κ μας είπε πως κ το σπερμα είναι μια χαρά κ οι εξετάσεις μου. Το ενδομήτριο μου που είναι πιο λεπτό μπορεί να είναι κ ανατομικό έτσι.Απλα στον τελευταίο υπέρηχο που μου έκανε το είδε πολύ πιο παχύ από αλλες φορές. Δυστυχώς είναι σε άλλη πόλη ο γιατρος κ γι αυτό δν μπορεί να με παρακολουθεί συνέχεια αυτός. Αυτό που καταλαβα είναι πως πολλοί γιατροί μας εκμεταλλεύονται για τα χρήματα κ μόνο.Εχω αλλάξει 3 γυναικολόγους γτ λόγω κ του επαγγέλματος μου(φαρμακοποιός)  δν συμφωνώ μαζί τους επειδή ξέρω πολλά.Απλά χρειάζομαι ενίσχυση με σικλακουρ(για να συνεχιζει να παχαίνει το ενδομήτριο)κ ουτροτζεσταν αμέσως με το που μείνω έγκυος.Γι αυτό ίσως να απέβαλα τώρα τον Ιούλιο που έμεινα φυσιολογικά γτ δν πίστευα πως είμαι έγκυος κ άργησα να το μάθω κ έτσι οι ορμόνες άρχισαν να πέφτουν με αποτέλεσμα να αποβάλω.Και γενικά αυτό που καταλαβα είναι ότι μόλις σταμάτησα να το σκέφτομαι κ το άφησα το θέμα παιδιού ήρθε κ η φυσιολογική εγκυμοσυνη.Δν άντεχα άλλο ψυχολογικά να παίρνω φάρμακα που δν τα χρειαζόμουν κ να κάνω διαρκώς εξετάσεις.Όταν αφεθούμε κορίτσια μου θα έρθει κ το μωράκι ! 

Just now, linaa είπε:

κ εγω ειχα λεπτο ενδομητριο ! ακομα κ μετα την ωορηξια ηταν το πολυ μεχρι 7 -7.5περιπου ποτε παραπανω. πριν την ωορηξια το ειχα μετρησει 5.5. μου ειπαν οτι καποιες γυναικες εχουν απο φυσικου τους λεπτο ενδομητριο ομως αυτο δεν σημαινει οτι δεν ειναι λειτουργικο. κ ετσι κ εγινε εμεινα εγκυος . οποτε σε καποιες περιπτωσεις λειτουργει. βεβαια οταν πας για να κανεις υποβοηθουμενη προσπαθεια οι γιατροι θελουν να ειναι ολα τελεια για να αυξησουν τις πιθανοτητες. 

Αυτό έγραψα κ παραπάνω. Πως καποιες φορές είναι ανατομικό. Κ σημασία έχει η μορφή κ η λειτουργικότητα δλδ να είναι τριζωνικο κ όχι τόσο το πάχος. Επειδή έχω κάνει κ εξωσωματικη εκεί το θέλουν πάνω από 7 για περισσότερες πιθανότητες εγκυμοσύνης. Είχες τελειομανή εγκυμοσυνη; Έχεις παιδάκι τώρα; Γτ συνέχεια σκέφτομαι μήπως κ τις 2 φορές έφταιγε το λεπτό ενδομήτριο κ απέβαλα. Κ αυτό με κάνει να αγχώνομαι συνεχώς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Queen10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι.Σας διαβάζω εδώ κ καιρό αλλά έχω δν έχω γράψει.Βλεπω ότι έχεις θέμα με το πάχος του ενδομητρίου κ θα ήθελα να σου πω πως κ γω έχω το ίδιο προβλημα κ μάλιστα εμένα είναι ακόμη πιο λεπτό πχ την 9η μέρα του κύκλου είναι συνήθως στο 4,5 με 5 κ έχω μείνει 2 φορές έγκυος αλλά δυστυχώς απέβαλα κ τις 2 φορές κ ίσως αυτό να οφείλεται στο λεπτό ενδομήτριο ή να ήταν κ τυχαίο γεγονός. Γτ όταν πήγα πριν ένα μήνα για υπέρηχο μετά την ωορρηξία είχα ενδομήτριο 9 αρκετά καλό για εγκυμοσυνη αλλά τελικά δν ήμουν έγκυος. Να ξέρεις ότι με ενδομήτριο πάνω από 6 συμβαίνει εγκυμοσυνη απλά οι γιατροί το θέλουν λίγο πιο παχύ για λόγους ασφαλείας. Κ να σε ρωτήσω Εσυ τώρα κανείς ενέσεις για σπερματέγχυση κ σου έδωσε κ ταυτόχρονα να πάρεις σικλακουρ; Ποιες ενέσεις πήρες; 

Καλησπέρα 

Ναι κάνω τις altermon έκανα 5 ενέσεις 

Και παίρνω σικλακουρ 3 την ημέρα 

Το Σάββατο θα ξαναπάω για υπέρηχο που θα είναι 11 μέρα να δούμε αν παχύνε το ενδομήτριο αν είναι όλα καλά θα πάω για σπερματεγχυση ,θα είναι η πρώτη και η τελευταία 

Αν δε πάει καλά θα παω  για εξωσωματική 

Ενάμιση χρόνο που προσπαθουμε δεν είχα καμία σύλληψη 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Emilly είπε:

Εγώ προχθές που τις εκανα είχα 1,44. Και Ιανουάριο 1,30.

Διπλή ωορηξια σίγουρα ζουζούνα.εννοειται συμβαίνει.το έχω πάθει

οκ θα δω αύριο τωρα αν ανέβει τοτε η θερμοκρασία. υγρα ειχα ασπροδιαφανα τωρα ελαστικα.

  • Μου αρέσει 1

url%5Dz3q1p3.png 8,5 ο μεγάλος και 4,5 ο μικρός 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις κ είναι όλα μια χαρά. Υστεροσκοπηση κ σκρατσινγκ μαζι κ όλα ήταν σούπερ. Έχω κάνει δυο εξωσωματικές μια επιτυχής κ μια ανεπιτυχής τώρα τον Ιούνιο κ αμέσως μετά την εξωσωματικη τον Ιούλιο έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Πριν κάνω εξωσωματικη δν προσπάθησα πολλούς μήνες με επαφές με τον άντρα μου γτ είχαμε κάνει αμέσως κ σπερμοδιαγραμμα  κ επειδή ήταν λίγο χαμηλή η κινητικότητα του λόγω μιας μικρού βαθμού κιρσοκήλης ο γιατρος που με παρακολουθούσε τότε μας είπε να κάνουμε μερικούς μήνες προσπάθειες δίνοντας μου κλομιφαινη(η οποία περπιμπτοντως λεπταινει το ενδομήτριο) κ αν δν έχουμε εγκυμοσυνη να πάω σε εξωσωματικη. Κ έκανα λοιπόν τις εξωσωματικές. Η Πεθερα μου εργάζοταν χρόνια  σε γυναικολόγο κ είναι κ πολύ καλοί φίλοι κ μου είπε όταν έμαθε για  τις εξωσωματικές (γτ δν γνώριζαν τπτ) να πάω σε αυτόν που δούλευε κ μας είπε πως κ το σπερμα είναι μια χαρά κ οι εξετάσεις μου. Το ενδομήτριο μου που είναι πιο λεπτό μπορεί να είναι κ ανατομικό έτσι.Απλα στον τελευταίο υπέρηχο που μου έκανε το είδε πολύ πιο παχύ από αλλες φορές. Δυστυχώς είναι σε άλλη πόλη ο γιατρος κ γι αυτό δν μπορεί να με παρακολουθεί συνέχεια αυτός. Αυτό που καταλαβα είναι πως πολλοί γιατροί μας εκμεταλλεύονται για τα χρήματα κ μόνο.Εχω αλλάξει 3 γυναικολόγους γτ λόγω κ του επαγγέλματος μου(φαρμακοποιός)  δν συμφωνώ μαζί τους επειδή ξέρω πολλά.Απλά χρειάζομαι ενίσχυση με σικλακουρ(για να συνεχιζει να παχαίνει το ενδομήτριο)κ ουτροτζεσταν αμέσως με το που μείνω έγκυος.Γι αυτό ίσως να απέβαλα τώρα τον Ιούλιο που έμεινα φυσιολογικά γτ δν πίστευα πως είμαι έγκυος κ άργησα να το μάθω κ έτσι οι ορμόνες άρχισαν να πέφτουν με αποτέλεσμα να αποβάλω.Και γενικά αυτό που καταλαβα είναι ότι μόλις σταμάτησα να το σκέφτομαι κ το άφησα το θέμα παιδιού ήρθε κ η φυσιολογική εγκυμοσυνη.Δν άντεχα άλλο ψυχολογικά να παίρνω φάρμακα που δν τα χρειαζόμουν κ να κάνω διαρκώς εξετάσεις.Όταν αφεθούμε κορίτσια μου θα έρθει κ το μωράκι ! 

Αυτό έγραψα κ παραπάνω. Πως καποιες φορές είναι ανατομικό. Κ σημασία έχει η μορφή κ η λειτουργικότητα δλδ να είναι τριζωνικο κ όχι τόσο το πάχος. Επειδή έχω κάνει κ εξωσωματικη εκεί το θέλουν πάνω από 7 για περισσότερες πιθανότητες εγκυμοσύνης. Είχες τελειομανή εγκυμοσυνη; Έχεις παιδάκι τώρα; Γτ συνέχεια σκέφτομαι μήπως κ τις 2 φορές έφταιγε το λεπτό ενδομήτριο κ απέβαλα. Κ αυτό με κάνει να αγχώνομαι συνεχώς.

Και εμένα σε μορφολογία είναι μια χαρά 

Τρεις γραμμές 

Και σαλπιγγογραφια καθαρή με φυσιολογικό σχήμα μήτρας 

Και ανοιχτές σάλπιγγες 

Πιστεύετε να την κάνω την σπερματεγχυση αν πάει πάλι μέχρι 6.5 το ενδομήτριο;; 

Να μην πάνε τσάμπα οι ενέσεις και τα ωάρια μου 

Να είναι τουλάχιστον ολοκληρωμένη προσπάθεια; Η τσάμπα θα πάω με 6.5 ενδομήτριο

Βέβαια δε ξέρουμε ακόμα μπορεί να παχύνει κ κ άλλο

Την 7 μέρα ήταν 4.5 με 5

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Queen10 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι. Έχω κάνει τα πάντα από εξετάσεις κ είναι όλα μια χαρά. Υστεροσκοπηση κ σκρατσινγκ μαζι κ όλα ήταν σούπερ. Έχω κάνει δυο εξωσωματικές μια επιτυχής κ μια ανεπιτυχής τώρα τον Ιούνιο κ αμέσως μετά την εξωσωματικη τον Ιούλιο έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Πριν κάνω εξωσωματικη δν προσπάθησα πολλούς μήνες με επαφές με τον άντρα μου γτ είχαμε κάνει αμέσως κ σπερμοδιαγραμμα  κ επειδή ήταν λίγο χαμηλή η κινητικότητα του λόγω μιας μικρού βαθμού κιρσοκήλης ο γιατρος που με παρακολουθούσε τότε μας είπε να κάνουμε μερικούς μήνες προσπάθειες δίνοντας μου κλομιφαινη(η οποία περπιμπτοντως λεπταινει το ενδομήτριο) κ αν δν έχουμε εγκυμοσυνη να πάω σε εξωσωματικη. Κ έκανα λοιπόν τις εξωσωματικές. Η Πεθερα μου εργάζοταν χρόνια  σε γυναικολόγο κ είναι κ πολύ καλοί φίλοι κ μου είπε όταν έμαθε για  τις εξωσωματικές (γτ δν γνώριζαν τπτ) να πάω σε αυτόν που δούλευε κ μας είπε πως κ το σπερμα είναι μια χαρά κ οι εξετάσεις μου. Το ενδομήτριο μου που είναι πιο λεπτό μπορεί να είναι κ ανατομικό έτσι.Απλα στον τελευταίο υπέρηχο που μου έκανε το είδε πολύ πιο παχύ από αλλες φορές. Δυστυχώς είναι σε άλλη πόλη ο γιατρος κ γι αυτό δν μπορεί να με παρακολουθεί συνέχεια αυτός. Αυτό που καταλαβα είναι πως πολλοί γιατροί μας εκμεταλλεύονται για τα χρήματα κ μόνο.Εχω αλλάξει 3 γυναικολόγους γτ λόγω κ του επαγγέλματος μου(φαρμακοποιός)  δν συμφωνώ μαζί τους επειδή ξέρω πολλά.Απλά χρειάζομαι ενίσχυση με σικλακουρ(για να συνεχιζει να παχαίνει το ενδομήτριο)κ ουτροτζεσταν αμέσως με το που μείνω έγκυος.Γι αυτό ίσως να απέβαλα τώρα τον Ιούλιο που έμεινα φυσιολογικά γτ δν πίστευα πως είμαι έγκυος κ άργησα να το μάθω κ έτσι οι ορμόνες άρχισαν να πέφτουν με αποτέλεσμα να αποβάλω.Και γενικά αυτό που καταλαβα είναι ότι μόλις σταμάτησα να το σκέφτομαι κ το άφησα το θέμα παιδιού ήρθε κ η φυσιολογική εγκυμοσυνη.Δν άντεχα άλλο ψυχολογικά να παίρνω φάρμακα που δν τα χρειαζόμουν κ να κάνω διαρκώς εξετάσεις.Όταν αφεθούμε κορίτσια μου θα έρθει κ το μωράκι ! 

Αυτό έγραψα κ παραπάνω. Πως καποιες φορές είναι ανατομικό. Κ σημασία έχει η μορφή κ η λειτουργικότητα δλδ να είναι τριζωνικο κ όχι τόσο το πάχος. Επειδή έχω κάνει κ εξωσωματικη εκεί το θέλουν πάνω από 7 για περισσότερες πιθανότητες εγκυμοσύνης. Είχες τελειομανή εγκυμοσυνη; Έχεις παιδάκι τώρα; Γτ συνέχεια σκέφτομαι μήπως κ τις 2 φορές έφταιγε το λεπτό ενδομήτριο κ απέβαλα. Κ αυτό με κάνει να αγχώνομαι συνεχώς.

ναι ειχα τελειομηνη εγκυμοσυνη. να σου πω τις περισσοτερες φορες οταν η γονιμοποιηση ειναι καλη κ υγιες το εμβρυο αφου γινετε η εμφυτευση το ενδομητριο παχαινει ετσι οπως πρεπει κ δεν επιρεαζει την εγκυμοσυνη. εκτος αν παιζει θεμα αιματωσης εξετασεις θρομβοφιλιας εχεις κανει?

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jamie είπε:

Καλησπερα στην παρεα σας κοριτσια ειμαι σε αναμονη περιοδου(ελπιζω να μην ερθει)σε περιπου 9 μερες εχω αρκετα πρησμενο στηθος και μονο αυτο!!!Εχω ακουσει πολλες κοπελες που λενε σαν προωρο συμπτωμα εγκυμοσυνης οτι ειχαν αρκετα υγρα.Εγω νιωθω λιγη υγρασια αλλα δεν θα ελεγα οτι βγαζω υγρα και λιγο εχω απογοητευτει απο τωρα πριν φτασει η μερα της περιοδου.Τι γνωμη εχετε γι αυτο το θεμα;;Προσπαθω περιπου 1 χρονο εχουμε με το σπερμα ενα θεματακι και κοιταω και για σπερματεγχυνση..Ευχαριστω πολυ

Καλωσηρθες στην παρέα..έχεις ακόμη μέρες αρκετες μπροστά σου...μην ερμηνεύεις συμπτώματα από τώρα..μπορεί το κάθε σύμπτωμα να σημαίνει τα πάντα και τίποτα...αν διαβάσεις τα κατέβατα μας τόσους μήνες θα καταλάβεις...πολλές φορές μας παραπλανούσαν τυχόν συμπτώματα...όποτε με το καλό να έρθουν οι μέρες που να μην σου ρθει περίοδος.

Just now, Ellidr είπε:

Και εμένα σε μορφολογία είναι μια χαρά 

Τρεις γραμμές 

Και σαλπιγγογραφια καθαρή με φυσιολογικό σχήμα μήτρας 

Και ανοιχτές σάλπιγγες 

Πιστεύετε να την κάνω την σπερματεγχυση αν πάει πάλι μέχρι 6.5 το ενδομήτριο;; 

Να μην πάνε τσάμπα οι ενέσεις και τα ωάρια μου 

Να είναι τουλάχιστον ολοκληρωμένη προσπάθεια; Η τσάμπα θα πάω με 6.5 ενδομήτριο

Βέβαια δε ξέρουμε ακόμα μπορεί να παχύνει κ κ άλλο

Την 7 μέρα ήταν 4.5 με 5

Σάββατο θα έχει παχύνει κ θα το κάνεις.ο γιατρός σου θα σου πει...μην αγχώνεσαι ...αν χτύπα ξύλο δεν παχύνει όπως πρέπει θα ρωτήσεις τον γιατρό μήπως το κάνεις έτσι κ αλλιώς.μην σκέφτεσαι τις ενέσεις...και τον επόμενο μήνα ακόμα θα δρουν τα φάρμακα...εγώ όταν πήγα μετά από παλινδρόμη δέκα μέρες μετά την αποξεση σε γιατρό..είχα ενδομήτριο 4,5 χιλιοστά κ είχα εφτά ωοθυλάκια και μου λέει αυτός παίρνεις φάρμακα;;;;;ήταν από την κλομιφαινη που είχα πάρει πριν τρεις μήνες..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...