Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Συμπτώματα εγκυμοσύνης πριν την καθυστέρηση??? κορίτσια την βοήθεια σας παρακαλώ!!!


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Να κανεις ότι θεωρείς εσυ σωστό για σένα Ρια μου! Θα περιμένουμε νέα σου να μας πεις! Και εννοείται μην ζητάς συγγνώμη γιατί εδώ είμαστε για να στηρίζουμε και όσο μπορούμε να συμβουλεύουμε η μια την άλλην!! 

Εννοειται αυτό ευχαριστω πάντως και πάλι 

3 ώρες πρίν, Sophaki21 είπε:

Καλημέρα κορίτσιααα!!

@Ria_ μου να μην ανησυχείς και να προσπαθήσεις να μην κάνεις αρνητικές σκέψεις. Έχεις κάποια διαταραχή στον κύκλο σου όπως φαίνεται. Θα σου πρότεινα και εγώ να δεις έναν ακόμη γιατρό για 2η γνώμη και να κάνεις έναν ορμονολογικό έλεγχο για να είσαι σίγουρη πως δεν έχουν απορυθμιστεί οι ορμόνες σου.  

@Ellidr πιστεύεις ότι και εγώ πρέπει να κάνω αυτές τις εξετάσεις που αναφέρεις παραπάνω; Έμεινα σχετικά εύκολα το καλοκαίρι έγκυος, αλλά παλινδρόμησε λίγο μετά τη 10η λόγω χρωμοσωμικής. Τώρα είμαστε στον 5ο μήνα προσπαθειών... Μήπως να ρωτήσω τον γιατρό μου, ε; Το καλοκαίρι πάντως που τα είχα κοιτάξει αυτά, ήταν οκ... τώρα δε ξέρω αν και κατά πόσο μπορεί να μεταβλήθηκαν μέσα σ’ αυτό το διάστημα...

Γενικά είμαι και εγώ της άποψης πως κάποιες απλές εξετάσεις καλό είναι να γίνονται εγκαίρως, γιατί και χρόνο γλιτώνουμε και μειώνουμε τις έγνοιες μας («μήπως κάτι δε πάει καλά;!»)...

@Μάντη - 10/03

@Rafaela_123 - 14/03

@elena93 - 14/03

@eliza90 - 24/03

@Ria_ - (?)

@Ellidr - 28/03

@Κωνσταντίνα16 - 4/04

@Wish_soon - (?)

 @Sophaki21 - 19/03

Ναι ναι αυτό θα κάνω ούτος σι άλλος ήθελα να αλλάξω και γιατρό οπότε θα δω τι θα γίνει και θα κλείσω να πάω και σε κάποιον άλλον. Και εγώ είμαι αυτής της άποψης οπότε ναι θα κάνω αυτό αρχικά και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rafaela_123 είπε:

τον ξεζουμισες τον άνθρωπο χαχαχχαα 


Τώρα οι μελέτες λένε ότι το καθημερινό στις γόνιμες είναι το ιδανικό, τις υπόλοιπες ημερες μέρα παρά μέρα! Νομίζω ο λόγος που το λένε οι γιατροί μέρα παρά μέρα είναι για να μην γίνει ρουτίνα να μην βαρεθούμε να μην γίνεται για να γίνει, για αυτό νομίζω λένε μέρα παρά μέρα! Αλλα εγώ διάβαζα ότι δεν επηρεάζει 

Χαχαχα - δε πειράζει-δε πειράζει ας τους ξεζουμίσουμε τώρα και μετά θα έχουν 9 μήνες να ξεκουραστούν, χαχαχα

Και εγώ έχω διαβάσει πως το κάθε μέρα βοηθάει, ενισχύει και την κινητικότητα νομίζω. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Μάντη είπε:

Μακάρι να είναι χριστουγεννιάτικο δωράκι!!! Χρησιμοποιώ τις ταινίες one step... είμαι ευχαριστημένη!

Και εγω πηρα για πρωτη φορα τεστ ωορηξιας και πηρα τα one step και βγηκε θετικο τρεις συνεχομενες μερες...δεν εχω ξαναχρησιμοποιησει αλλα μου φανηκαν καλες!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... Επιτέλους!!!!!! Σήμερα αδιαθετησα ,ότι θα χαιρομουν τόσο που αδιαθετησα χαχαχχα αλλά ναι επιτέλους ! 

Άντε κορίτσι μου μπράβο 

Πήγαινε αύριο ή μεθαύριο να κάνεις τις εξετάσεις σου 

Να ησυχάσεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Ellidr είπε:

Άντε κορίτσι μου μπράβο 

Πήγαινε αύριο ή μεθαύριο να κάνεις τις εξετάσεις σου 

Να ησυχάσεις

Ναι επιτελους...Ναι ναι πήρα και μου έγραψαν και γενική αίματος και θυρεοειδη και θα πάω αύριο να τα κάνω ! 

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Ria_ said:

Καλημέρα κορίτσια μου.... Επιτέλους!!!!!! Σήμερα αδιαθετησα ,ότι θα χαιρομουν τόσο που αδιαθετησα χαχαχχα αλλά ναι επιτέλους ! 

Καλημέρα Ριάκι!!!αχαχχα όντως τέτοια χαρά δεν ξανάγινε!Μπράβο να ηρεμήσεις κ όλα να πάρουν τη σειρά τους τώρα !!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Ria_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.... Επιτέλους!!!!!! Σήμερα αδιαθετησα ,ότι θα χαιρομουν τόσο που αδιαθετησα χαχαχχα αλλά ναι επιτέλους ! 

Χαχαχα και λόγο ορμονών που θα ήσουν σίγουρα στα νεύρα εννοείται ότι χαίρεσαι χαχαχα!! Επιτέλους!! Άντε τώρα να κανεις και τις εξετάσεις σου και να ηρεμήσεις!!

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, eliza90 είπε:

Καλημέρα Ριάκι!!!αχαχχα όντως τέτοια χαρά δεν ξανάγινε!Μπράβο να ηρεμήσεις κ όλα να πάρουν τη σειρά τους τώρα !!

Καλημέρα , σε ευχαριστώ πάρα πολύ μακάρι! 

17 ώρες πρίν, Rafaela_123 είπε:

Χαχαχα και λόγο ορμονών που θα ήσουν σίγουρα στα νεύρα εννοείται ότι χαίρεσαι χαχαχα!! Επιτέλους!! Άντε τώρα να κανεις και τις εξετάσεις σου και να ηρεμήσεις!!

Καλημέρα χαχα άσε τα νεύρα κροσια που λένε χαχα ..ναι ναι σήμερα θα πάω. Βέβαια η αλήθεια είναι είμαι προβληματισμένη πάλι γτ μόνο περίοδο δε τ λες αυτό που έχω...με τόσες μέρες καθυστέρηση περίμενα να είναι πιο έντονη να το πω έτσι,αλλά από εχτές που ξεκίνησε έχω ροζ απαλό αίμα ποτέ κόκκινο και όχι ιδιαίτερη ποσότητα ... Να φανταστείς ξυπνήσα συγνώμη κιόλας και ήταν καθαρή η σερβιετα και είχα πάλι μόνο στο σκούπισμα λιγο ροζ δε ξερω μπορεί να είναι και φυσιολογικό μετά από τόσο καιρό δε ξέρω. .

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα , σε ευχαριστώ πάρα πολύ μακάρι! 

Καλημέρα χαχα άσε τα νεύρα κροσια που λένε χαχα ..ναι ναι σήμερα θα πάω. Βέβαια η αλήθεια είναι είμαι προβληματισμένη πάλι γτ μόνο περίοδο δε τ λες αυτό που έχω...με τόσες μέρες καθυστέρηση περίμενα να είναι πιο έντονη να το πω έτσι,αλλά από εχτές που ξεκίνησε έχω ροζ απαλό αίμα ποτέ κόκκινο και όχι ιδιαίτερη ποσότητα ... Να φανταστείς ξυπνήσα συγνώμη κιόλας και ήταν καθαρή η σερβιετα και είχα πάλι μόνο στο σκούπισμα λιγο ροζ δε ξερω μπορεί να είναι και φυσιολογικό μετά από τόσο καιρό δε ξέρω. .

Καλημέρα κορίτσι, μήπως επειδή πήρες τα χάπια; Τι να πω δεν ξέρω γιατί δεν έχω ξανά πάρει, ισως κάποια άλλη κοπέλα να σε βοηθήσει! Να το ρωτήσεις τον γιατρό όταν πας, σημασία έχει ότι ήρθε και ας είναι και λίγο, μου έτυχε και εμένα αυτό σε κανονικό κύκλο χωρίς καθυστέρηση χωρις να πάρω χάπια και μου είπε ο γιατρος ότι καποιες φορες συμβαίνει. 
 

Εμένα πάλι χθες το βράδυ με έπιασε ένας οξύς πόνος στην αριστερή μεριά αυτή την φορά και πάλι πονούσα το πόδι μου, δεν ξέρω, δεν ήθελα να το ψάξω στο Ίντερνετ πάλι, και προσπάθησα να μην το σκέφτομαι. Σήμερα είμαι καλύτερα που ξεκουράστηκα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ria_ είπε:

Καλημέρα , σε ευχαριστώ πάρα πολύ μακάρι! 

Καλημέρα χαχα άσε τα νεύρα κροσια που λένε χαχα ..ναι ναι σήμερα θα πάω. Βέβαια η αλήθεια είναι είμαι προβληματισμένη πάλι γτ μόνο περίοδο δε τ λες αυτό που έχω...με τόσες μέρες καθυστέρηση περίμενα να είναι πιο έντονη να το πω έτσι,αλλά από εχτές που ξεκίνησε έχω ροζ απαλό αίμα ποτέ κόκκινο και όχι ιδιαίτερη ποσότητα ... Να φανταστείς ξυπνήσα συγνώμη κιόλας και ήταν καθαρή η σερβιετα και είχα πάλι μόνο στο σκούπισμα λιγο ροζ δε ξερω μπορεί να είναι και φυσιολογικό μετά από τόσο καιρό δε ξέρω. .

Καλημερούδια κορίτσια μου!

@Ria_ - αρχικά είναι πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Μπράβο κορίτσι μου! Τεράστια ανακούφιση! Αναφορικά με την ροή σου, μήπως είναι τα προεόρτια και λόγω της ανωμαλίας που είχες στον κύκλο σου κατέβει ο Σικουάνας σε 2-3 μέρες; Δε ξέρω μήπως οφείλεται και στα χάπια που πήρες... καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν και πιστεύω είναι θέμα χρόνου να σου έρθει κανονική ροή..

Just now, Rafaela_123 είπε:

Καλημέρα κορίτσι, μήπως επειδή πήρες τα χάπια; Τι να πω δεν ξέρω γιατί δεν έχω ξανά πάρει, ισως κάποια άλλη κοπέλα να σε βοηθήσει! Να το ρωτήσεις τον γιατρό όταν πας, σημασία έχει ότι ήρθε και ας είναι και λίγο, μου έτυχε και εμένα αυτό σε κανονικό κύκλο χωρίς καθυστέρηση χωρις να πάρω χάπια και μου είπε ο γιατρος ότι καποιες φορες συμβαίνει. 
 

Εμένα πάλι χθες το βράδυ με έπιασε ένας οξύς πόνος στην αριστερή μεριά αυτή την φορά και πάλι πονούσα το πόδι μου, δεν ξέρω, δεν ήθελα να το ψάξω στο Ίντερνετ πάλι, και προσπάθησα να μην το σκέφτομαι. Σήμερα είμαι καλύτερα που ξεκουράστηκα. 

Χμμμ - ναι, μη γκουγκλάρεις καλύτερα γιατί το Ίντερνετ μπορεί να μας αγχώσει χωρίς λόγο!

Εγώ αυτόν το μήνα είχα τελικά πολύ καθυστερημένη ωορρηξία, οπότε πάλι καλά που έκανα τα τεστάκια γιατί δε θα το είχα πάρει χαμπάρι...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Καλημερούδια κορίτσια μου!

@Ria_ - αρχικά είναι πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Μπράβο κορίτσι μου! Τεράστια ανακούφιση! Αναφορικά με την ροή σου, μήπως είναι τα προεόρτια και λόγω της ανωμαλίας που είχες στον κύκλο σου κατέβει ο Σικουάνας σε 2-3 μέρες; Δε ξέρω μήπως οφείλεται και στα χάπια που πήρες... καλύτερα να ρωτήσεις τον γιατρό σου αν και πιστεύω είναι θέμα χρόνου να σου έρθει κανονική ροή..

Χμμμ - ναι, μη γκουγκλάρεις καλύτερα γιατί το Ίντερνετ μπορεί να μας αγχώσει χωρίς λόγο!

Εγώ αυτόν το μήνα είχα τελικά πολύ καθυστερημένη ωορρηξία, οπότε πάλι καλά που έκανα τα τεστάκια γιατί δε θα το είχα πάρει χαμπάρι...

Ναι καλά έκανες που τα είχες συνεχίσει γιατί θα αγχωνόσουν με την «καθυστέρηση»! Εγώ προσωπικά πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ και νιώθω ότι δεν με άγχωσαν ίσα ίσα θα ξέρω και ποτέ ακριβώς θα μου έρθει η περίοδος! Μετράς 14-15 ημερες από το θετικό τεστ ή από την επόμενη ημέρα του θετικού; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 said:

Ναι καλά έκανες που τα είχες συνεχίσει γιατί θα αγχωνόσουν με την «καθυστέρηση»! Εγώ προσωπικά πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ και νιώθω ότι δεν με άγχωσαν ίσα ίσα θα ξέρω και ποτέ ακριβώς θα μου έρθει η περίοδος! Μετράς 14-15 ημερες από το θετικό τεστ ή από την επόμενη ημέρα του θετικού; 

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλά έκανες και δεν το έψαξες θα αγχωθείς χωρίς λόγο..είναι πολλά αυτά τα καινούρια που μπορεί να μας συμβούν απ τη στιγμή που ξεκινάμε προσπάθειες..κ εγώ πριν 2 μηνες μ επιασε επί 3 μέρες στην αρχή του κύκλου ένας πόνος σαν ωορηξίας αλλά πολύ έντονος όλες τις μέρες κ είχα φοβηθεί πολύ. Και πήγα κ έδωσα ούρα μήπως ήταν καμιά ουρολοίμωξη γιατί ωορηξία τόσο νωρίς δύσκολο.Κ τλκ δεν είχα κάτι..μετά το έριξα στο έντερο κ σταμάτησα να το σκέφτομαι!

Σε λίγο θα με πείσεις εσύ να ξεκινήσω τα τεστ όπως το πας να ξέρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rafaela_123 είπε:

Ναι καλά έκανες που τα είχες συνεχίσει γιατί θα αγχωνόσουν με την «καθυστέρηση»! Εγώ προσωπικά πρώτη φορά τα χρησιμοποιώ και νιώθω ότι δεν με άγχωσαν ίσα ίσα θα ξέρω και ποτέ ακριβώς θα μου έρθει η περίοδος! Μετράς 14-15 ημερες από το θετικό τεστ ή από την επόμενη ημέρα του θετικού; 

Εγώ συνήθως αδιαθετώ 14-16 ημέρες μετά από το θετικό τεστ.

Άσχετο, εγώ έχω και οπίσθια μήτρα. Ξέρετε κανένα γιατροσόφι (στάσεις) για αυτό; 

Just now, eliza90 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!!

Καλά έκανες και δεν το έψαξες θα αγχωθείς χωρίς λόγο..είναι πολλά αυτά τα καινούρια που μπορεί να μας συμβούν απ τη στιγμή που ξεκινάμε προσπάθειες..κ εγώ πριν 2 μηνες μ επιασε επί 3 μέρες στην αρχή του κύκλου ένας πόνος σαν ωορηξίας αλλά πολύ έντονος όλες τις μέρες κ είχα φοβηθεί πολύ. Και πήγα κ έδωσα ούρα μήπως ήταν καμιά ουρολοίμωξη γιατί ωορηξία τόσο νωρίς δύσκολο.Κ τλκ δεν είχα κάτι..μετά το έριξα στο έντερο κ σταμάτησα να το σκέφτομαι!

Σε λίγο θα με πείσεις εσύ να ξεκινήσω τα τεστ όπως το πας να ξέρεις!!!

Χαχαχα - εμένα με βολεύουν γιατί δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο. Χωρίς βέβαια να έχω και τρομερές αποκλίσεις...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sophaki21 είπε:

Εγώ συνήθως αδιαθετώ 14-16 ημέρες μετά από το θετικό τεστ.

Άσχετο, εγώ έχω και οπίσθια μήτρα. Ξέρετε κανένα γιατροσόφι (στάσεις) για αυτό; 

Χαχαχα - εμένα με βολεύουν γιατί δεν έχω και πολύ σταθερό κύκλο. Χωρίς βέβαια να έχω και τρομερές αποκλίσεις...

Κ εγώ έχω οπίσθια μήτρα

Στα 4 

Χαχαχαχα 

Αν και οι γιατροί λένε δε παίζει ρόλο

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...