Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Καλησπερούδια! Εγώ μέχρι και πριν 2 βδομάδες ήμουν τέλεια, μικρή μικρή κοιλίτσα(πολύ μικρη) κοιμόμουν τέλεια και γενικά με έβλεπα στον καθρέπτη και με έπιανε θλίψη γιατί πέρα από τα θεματάκια που έχω , δε φαινομουν και για έγκυος. Η κοιλιά μου μέσα σε 2 βδομάδες μεγάλωσε 9 πόντους!!!!!!!!! (Ναι ναι την μετρούσα και 2 μήνες ήταν σταθερή ίδιους πόντους ουτε 1 ποντο δεν έπαιρνα...) πλέον τα βράδια ξυπνάω κι εγώ 100 φορές, για να κάτσω σηκωθώ, ξαπλώσω βαριαναστεναζω και εννοείται πως αν φάω έστω και λίγο το βραδυ, το πληρώνω πολύ ακριβά!!! Εχω παρει 4 με 5 κιλακια και ελπίζω να ακούσω μετά απ όλα αυτά ότι και η μπέμπα μου έχει πάρει τα πανω της.

Ένα βράδυ είπαμε να βγούμε να πάμε για πίτσα, 2 κομμάτια έφαγα , όλο το βράδυ υπεφερα συν όλη την επόμενη ημέρα και τελικά συνήλθε το στομάχι 2 ημέρες μετα. Τρατζικ;;;;;

Ευτυχώς λίγο έμεινε!!! Ο γιατρός με έχει για 21/9 αλλά θα προσπαθήσω να το τρεναρω έστω 5 ημέρες να φτάσω 39η βδομάδα περίπου.

Το πινακακι κορίτσια ξέρει καμιά σε ποια σελίδα βρισκεται; για να το διορθώσω;; να βάλω και την @travelM!!!

Καλε ναι θα τα χει παρει τα πανω της...κι εμενα ενω εβγαινε παντα στα κατωτατα ορια ξαφνικα στην προηγουμενη εξεταση πηγε 2 κιλα!!!! Τωρα φοβαμαι μην παραμεγαλωσει και δυσκολευτουμε στη γεννα...

  • Μου αρέσει 1

verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Evangeliaa είπε:

Καλε ναι θα τα χει παρει τα πανω της...κι εμενα ενω εβγαινε παντα στα κατωτατα ορια ξαφνικα στην προηγουμενη εξεταση πηγε 2 κιλα!!!! Τωρα φοβαμαι μην παραμεγαλωσει και δυσκολευτουμε στη γεννα...

Μακάρι... Εγώ περιμένω να ακούσω με το ζόρι 1800 για να μη πω ότι λέω πολλά. Αν ακούσω 2κιλα θα πετάξω βεγγαλικά απ την ταράτσα...


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Μακάρι... Εγώ περιμένω να ακούσω με το ζόρι 1800 για να μη πω ότι λέω πολλά. Αν ακούσω 2κιλα θα πετάξω βεγγαλικά απ την ταράτσα...

Πότε εχεις εξεταση? Βασικα ηταν 1877 πριν 1 εβδομαδα που πηγα.


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Πότε εχεις εξεταση? Βασικα ηταν 1877 πριν 1 εβδομαδα που πηγα.

Πέμπτη στις 9 το βράδυ έχω ραντεβού. Θα είμαι 34+5. Κανονικά θα πρέπει να είναι το λιγότερο 2200 αλλά πάντα βγαίνω κάτω από το 10% . Οποτε γι αυτο δεν ελπιζω να ακουσω ουτε 2κιλα..


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η @minxri που είναι ρε παιδια πλάκα πλάκα;

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πέμπτη στις 9 το βράδυ έχω ραντεβού. Θα είμαι 34+5. Κανονικά θα πρέπει να είναι το λιγότερο 2200 αλλά πάντα βγαίνω κάτω από το 10% . Οποτε γι αυτο δεν ελπιζω να ακουσω ουτε 2κιλα..

Να κάνω μαντεψια; 2350.αν είναι μωρη φαρμακοτριφτενα τόσο θα κάνω την καρδιά μου πέτρα να με κεράσεις προφιτερόλ

  • Χαχα 6

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

@travelM Για πες μου στοιχεία να σε προσθέσω!

Σ' ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Εγώ έχω Πητ στις 22/10 αγοράκι. Βέβαια λόγω καισαρικής μάλλον θα πάει 1- 2 βδομάδες νωρίτερα. Πάντως κορίτσια βλέπω πως σιγά σιγά θα ακούμε για γεννητουρια... Μπράβο με το καλό σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, winspert είπε:

Κορίτσια εμενα το ζαχαρο παιζει μαζι μου. Σημερα πηγα για εξετασεις κ πηρα το μηχανακι μου μαζι να δω ποση αποκλιση θα εχει απο του εργαστηρίου. Ε λοιπον σημερα έδειξε 84...πλακα μου κανει; Η διαφορά απο τις προηγούμενες μερες ειναι οτι λογω εξετασεων εφαγα τα δημητριακά μου μεχρι τις 8 κ 2 βραδια τωρα πινω παγωμενο νερο με ενα λεμονι στημένο μεσα... Για να δουμε. Τα αποτελέσματα θα βγουν την Τετάρτη... 

Εμένα πάνω που κατέβηκε στο 94 κοντά, σήμερα πάλι 105. Να σου πω ότι πήρα πάλι την ενδοκρινολόγο γιατί δε με πήρε καθόλου εκείνη... Μου είπε να δοκιμάσω να κόψω το γεύμα πριν τον ύπνο. Δηλαδή να σταματάω στο βραδινό. Βέβαια δε νομίζω να φταίει αυτό. Μου είπε αν συνεχίσω έτσι, θα κάνω λίγη ινσουλίνη. Και να μη με φοβίζει η ινσουλίνη είπε. Επίσης από το doppler που έκανα είπε ότι δε φάνηκε το ζάχαρο να έχει επηρεάσει το μωρό.

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Καλά 84 σήμερα; Τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elpida20 είπε:

Το ξέρω είμαι μια βδομάδα μπροστά έχει αλλάξει η πητ μοτ

Αααα τέλεια είμαστε ακριβώς μαζί χιχι

3 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Η @minxri που είναι ρε παιδια πλάκα πλάκα;

Να κάνω μαντεψια; 2350.αν είναι μωρη φαρμακοτριφτενα τόσο θα κάνω την καρδιά μου πέτρα να με κεράσεις προφιτερόλ

Παιδιά αν παίζει προφιτερόλ να γράψω κι εγώ 5-6 μαντεψιες εεεε

Just now, Nikoleta... είπε:

Εμένα πάνω που κατέβηκε στο 94 κοντά, σήμερα πάλι 105. Να σου πω ότι πήρα πάλι την ενδοκρινολόγο γιατί δε με πήρε καθόλου εκείνη... Μου είπε να δοκιμάσω να κόψω το γεύμα πριν τον ύπνο. Δηλαδή να σταματάω στο βραδινό. Βέβαια δε νομίζω να φταίει αυτό. Μου είπε αν συνεχίσω έτσι, θα κάνω λίγη ινσουλίνη. Και να μη με φοβίζει η ινσουλίνη είπε. Επίσης από το doppler που έκανα είπε ότι δε φάνηκε το ζάχαρο να έχει επηρεάσει το μωρό.

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Καλά 84 σήμερα; Τέλεια!

Μήπως να πας και αλλού; Αν κόψεις το βραδινό γεύμα θα είσαι περισσότερες ώρες νηστική άρα περισσότερη πείνα άρα περισσότερο ζάχαρο.... Τι φάση;

Εγώ ότι σαβουρα και να έχω φάει το βράδυ το νηστείας δεν φρικαρει αν όμως κοιμηθώ νηστική είναι πάντα πιο υψηλό από άλλες μέρες....

Ζαχαρενιες σας έχει πει ο γιατρός σας ότι λόγο διαβήτη θα κρατήσουν το μωρό μας ένα 24 Ώρο στη ΜΕΝΝ; Μη τυχόν και κάνει υπογλυκαιμία; Το διαβάζω αρκετά συχνα, δε μου έχει πει κάτι ο δικός μου βέβαια.... Εσάς;

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Αααα τέλεια είμαστε ακριβώς μαζί χιχι

Παιδιά αν παίζει προφιτερόλ να γράψω κι εγώ 5-6 μαντεψιες εεεε

Μήπως να πας και αλλού; Αν κόψεις το βραδινό γεύμα θα είσαι περισσότερες ώρες νηστική άρα περισσότερη πείνα άρα περισσότερο ζάχαρο.... Τι φάση;

Εγώ ότι σαβουρα και να έχω φάει το βράδυ το νηστείας δεν φρικαρει αν όμως κοιμηθώ νηστική είναι πάντα πιο υψηλό από άλλες μέρες....

Ζαχαρενιες σας έχει πει ο γιατρός σας ότι λόγο διαβήτη θα κρατήσουν το μωρό μας ένα 24 Ώρο στη ΜΕΝΝ; Μη τυχόν και κάνει υπογλυκαιμία; Το διαβάζω αρκετά συχνα, δε μου έχει πει κάτι ο δικός μου βέβαια.... Εσάς;

Αύριο έχω ραντεβου και θα τον ρωτήσω,όμως είχα ρωτήσει τον παλιό κ με είπε.αυτο σε περίπτωση ινσουλίνης .οσο είναι ελεγχόμενος με διατροφή, θα μετρήσουν το μωρό 1+2 ώρες μετά τη γέννα να δουν ότι δεν κάνει υπογλυκαιμία.αν μπεις σε σχήμα ινσουλίνης μάλλον θα το κρατήσουν 24 ώρες για παρακολούθηση.αλλα αυτά με τα πε ο παλιός.αυριο θα ρωτήσω τον νέο.

Λοιπόν σήμερα όλη μα όλη μέρα πειναω.με λέει η φίλη μου ε ημαρτον χριστιανή μου,στον 9ο πας.τοσο καιρό εμείς σαβουριαζουμε κ συ δεν πεινάς.λογικο είναι να ανοίξει η όρεξη σου.

Πεινάει καμία υπερβολικα;;;

Με πιάνε κ πιο παλιά αλλά σήμερα νοιωθω ότι γουργουριζω όλη μέρα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, tsilona είπε:

Αύριο έχω ραντεβου και θα τον ρωτήσω,όμως είχα ρωτήσει τον παλιό κ με είπε.αυτο σε περίπτωση ινσουλίνης .οσο είναι ελεγχόμενος με διατροφή, θα μετρήσουν το μωρό 1+2 ώρες μετά τη γέννα να δουν ότι δεν κάνει υπογλυκαιμία.αν μπεις σε σχήμα ινσουλίνης μάλλον θα το κρατήσουν 24 ώρες για παρακολούθηση.αλλα αυτά με τα πε ο παλιός.αυριο θα ρωτήσω τον νέο.

Λοιπόν σήμερα όλη μα όλη μέρα πειναω.με λέει η φίλη μου ε ημαρτον χριστιανή μου,στον 9ο πας.τοσο καιρό εμείς σαβουριαζουμε κ συ δεν πεινάς.λογικο είναι να ανοίξει η όρεξη σου.

Πεινάει καμία υπερβολικα;;;

Με πιάνε κ πιο παλιά αλλά σήμερα νοιωθω ότι γουργουριζω όλη μέρα

Εγω αυτο το χω σε ολη την εγκυμοσυνη...και σε αυτη τη δευτερη εχω περισσοτερη ταση για γλυκο. Ευτυχως που δεν ειμαι ζαχαρενια γιατι και γλυκατζου ειμαι και μακαρονου...μη με βρισετε αλλα σημερα για απογευματινο εφαγα 3 σοκοφρετες απανωτές...

Βαζω κι εγω στοιχημα για προφιτερολ...2.050


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nikoleta... είπε:

Εμένα πάνω που κατέβηκε στο 94 κοντά, σήμερα πάλι 105. Να σου πω ότι πήρα πάλι την ενδοκρινολόγο γιατί δε με πήρε καθόλου εκείνη... Μου είπε να δοκιμάσω να κόψω το γεύμα πριν τον ύπνο. Δηλαδή να σταματάω στο βραδινό. Βέβαια δε νομίζω να φταίει αυτό. Μου είπε αν συνεχίσω έτσι, θα κάνω λίγη ινσουλίνη. Και να μη με φοβίζει η ινσουλίνη είπε. Επίσης από το doppler που έκανα είπε ότι δε φάνηκε το ζάχαρο να έχει επηρεάσει το μωρό.

Καλά αποτελέσματα εύχομαι! Καλά 84 σήμερα; Τέλεια!

Καλημέρα Νικολέτα μου... Σημερα ειχα 81!!!!!!Δεν ξερω αν θα κρατήσει κ ποσο πρέπει να χαιρομαι αλλα προς το παρόν χαίρομαι πολύ. Εγω εκτος απο τη διατροφή που κανω, οπως ξαναεγραψα, πινω καθε βραδυ ενα ποτηρι παγωμενο νερο με το χυμο ενος λεμονιου μεσα. Ειναι λιγο ξινο αλλα αφου ξεκινησα αυτο εχω δει διαφορά. Κ φυσικα θα το συνεχισω... Το πινω κατα τις 10 με 11...Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις κατι. Εγω ειδα διαφορά αφου ειχα πιει δυο βραδια πρωτα... 

3 ώρες πρίν, tsilona είπε:

 

Λοιπόν σήμερα όλη μα όλη μέρα πειναω.με λέει η φίλη μου ε ημαρτον χριστιανή μου,στον 9ο πας.τοσο καιρό εμείς σαβουριαζουμε κ συ δεν πεινάς.λογικο είναι να ανοίξει η όρεξη σου.

Πεινάει καμία υπερβολικα;;;

Με πιάνε κ πιο παλιά αλλά σήμερα νοιωθω ότι γουργουριζω όλη μέρα

Καλημερα κοριτσακι μου... Εγω πειναω συνέχεια, εγω σε καταλαβαίνω, εγω σε νιωθω... Κ για να ειμαι ειλικρινής, 36 χρονων γαιδουρα, εχθες το βραδυ μου ερχοταν να κλαιω. Ημασταν παλι καλεσμενοι σε τραπεζι σε σπιτι κ δεν μπορουσα να φαω τπτ. Κ να οι μακαροναδες κ να οι μουσακαδες κ να οι σάλτσες κ να τα ντολμαδακια. Δεν ειμαι κοιλιοδουλη αλλα ζηλεψα πολυ κ πραγματικά μου ερχοταν να κλαιω σαν μωρο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Η @minxri που είναι ρε παιδια πλάκα πλάκα;

Να κάνω μαντεψια; 2350.αν είναι μωρη φαρμακοτριφτενα τόσο θα κάνω την καρδιά μου πέτρα να με κεράσεις προφιτερόλ

Καλημέρααααα!!!Εδώ είμαι σας διαβάζω απλά είχα βαψίματα στο σπίτι όπως καταλαβένετε και πολύ καθάρισμα....Έχω και εγώ θέμα με το βάρος των μωρών το ένα είναι 1650 και το άλλο 1690 στις 32+2 πάμε για επαναληπτικό ντόμπλερ στις 6/9 να δούμε πόσο έχουν πάρει είμαστε (12η και 16η εκατοστιαία θέση).Η αλήθεια είναι ότι είχα στεναχωρηθεί πολύ γιατί ο γιατρός μου μου είχε μιλήσει για πρόωρο τοκετό αλλά μίλησα με την @Farmakotriftena με π.μ και η αλήθεια είναι ότι με καθησύχασε πολύ διότι το κατέχει το άθλημα εγώ δεν είχα ιδέα πρώτη φορά μιλάγαμε για εκατοστιαίες θέσεις οπότε τώρα έχω ηρεμήσει λιγάκι


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, minxri είπε:

Καλημέρααααα!!!Εδώ είμαι σας διαβάζω απλά είχα βαψίματα στο σπίτι όπως καταλαβένετε και πολύ καθάρισμα....Έχω και εγώ θέμα με το βάρος των μωρών το ένα είναι 1650 και το άλλο 1690 στις 32+2 πάμε για επαναληπτικό ντόμπλερ στις 6/9 να δούμε πόσο έχουν πάρει είμαστε (12η και 16η εκατοστιαία θέση).Η αλήθεια είναι ότι είχα στεναχωρηθεί πολύ γιατί ο γιατρός μου μου είχε μιλήσει για πρόωρο τοκετό αλλά μίλησα με την @Farmakotriftena με π.μ και η αλήθεια είναι ότι με καθησύχασε πολύ διότι το κατέχει το άθλημα εγώ δεν είχα ιδέα πρώτη φορά μιλάγαμε για εκατοστιαίες θέσεις οπότε τώρα έχω ηρεμήσει λιγάκι

Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου... Τα μωρακια σου ειναι μια χαρα... Αλλα με το μαλακο τις δουλειές εσυ... Βασικα αν δεν μπορείς μην κανεις κ τπτ... Καλημεεεεεερααααα!!!! 

  • Ευχαριστώ 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Ολα καλα θα πανε κοριτσακι μου... Τα μωρακια σου ειναι μια χαρα... Αλλα με το μαλακο τις δουλειές εσυ... Βασικα αν δεν μπορείς μην κανεις κ τπτ... Καλημεεεεεερααααα!!!! 

Αχ αν έβλεπες πως ήταν το σπίτι θα έκλεγες:unsure::unsure: Ευτυχώς βοηθήσανε όλοι και μαζευτήκαμε έχουν μείνει κάτι ψιλολοίδια είναι και μεγαλούτσικο το σπίτι δεν μαζεύετε με τπτ


kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...