Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, minxri είπε:

Αχ αν έβλεπες πως ήταν το σπίτι θα έκλεγες:unsure::unsure: Ευτυχώς βοηθήσανε όλοι και μαζευτήκαμε έχουν μείνει κάτι ψιλολοίδια είναι και μεγαλούτσικο το σπίτι δεν μαζεύετε με τπτ

Μπορω να πω πως σε καταλαβαίνω λιγο. Πριν απο 2 μηνες περίπου βαλαμε κλιματιστικά στο σπιτι. Τρυπησαν τους τοιχους κ η σκονη πηγε παντου... Οταν λεμε παντου, αστα... Σχεδον χωμα φαινοταν... Ευτυχως τα περισσότερα τα εκανε ο αντρουλης μου αλλα ελα που εγω εβλεπα σημεια με σκονη που εκεινος δεν τα εβλεπε... Οι γυναικες βλεπεις ξερουμε καλα το σπιτι μας... Οποτε απο πίσω κ εγω... Αντε, τωρα τελειωσε κ απο δω κ περα μονο ξεκουραση... 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Καλημέρα χοντρούλες μου!ξύπνησα απτην πείνα ρε σεις.

Σήμερα είχα 87.οταν τρώω αβγά βραστά η σουβλάκια κοτόπουλο η φουντούνια(!!!) Έχω κοντά στο 85.

Θα αρχίσω αυτό με το λεμονονερο κ γω.

Σήμερα δεν έχει θάλασσα,θα πάω ντοκτορ τ απόγευμα κ δε μπορώ όλα μαζί ,θα ψοφησω απτην κούραση.

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Mamacita Alina said:

Αααα τέλεια είμαστε ακριβώς μαζί χιχι

Παιδιά αν παίζει προφιτερόλ να γράψω κι εγώ 5-6 μαντεψιες εεεε

Μήπως να πας και αλλού; Αν κόψεις το βραδινό γεύμα θα είσαι περισσότερες ώρες νηστική άρα περισσότερη πείνα άρα περισσότερο ζάχαρο.... Τι φάση;

Εγώ ότι σαβουρα και να έχω φάει το βράδυ το νηστείας δεν φρικαρει αν όμως κοιμηθώ νηστική είναι πάντα πιο υψηλό από άλλες μέρες....

Ζαχαρενιες σας έχει πει ο γιατρός σας ότι λόγο διαβήτη θα κρατήσουν το μωρό μας ένα 24 Ώρο στη ΜΕΝΝ; Μη τυχόν και κάνει υπογλυκαιμία; Το διαβάζω αρκετά συχνα, δε μου έχει πει κάτι ο δικός μου βέβαια.... Εσάς;

Κι εμένα η ενδοκρινολόγος μου είπε πως το κρατάνε 24 ώρες. Αν παίρνεις ινσουλίνη σίγουρα. Αν όχι εξαρτάται. Ο γυναικολόγος μου είπε πως δεν το κρατάνε. Δεν ξέρω τι ισχύει σίγουρα.

  • Μπερδεμένη/-ος 1

4wnKp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Clue είπε:

Κι εμένα η ενδοκρινολόγος μου είπε πως το κρατάνε 24 ώρες. Αν παίρνεις ινσουλίνη σίγουρα. Αν όχι εξαρτάται. Ο γυναικολόγος μου είπε πως δεν το κρατάνε. Δεν ξέρω τι ισχύει σίγουρα.

Νομίζω πως έχει να κάνει με την πολιτική της εκάστοτε κλινικης


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida20 είπε:

Καλημεραααααααααα. Τόσους μήνες είχα αιματοκρίτη 30 και χθες έκανα εξετάσεις. Εκτοξεύτηκε στο 36 χιχιχι

Ααααααααα μια χαρα!!!Οποτε παει κι αυτο το αγχος...θα μπεις στο μηνα σου με super αιματοκριτη!!!


H2Vhp2.png3ieAp3.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, tsilona είπε:

Αύριο έχω ραντεβου και θα τον ρωτήσω,όμως είχα ρωτήσει τον παλιό κ με είπε.αυτο σε περίπτωση ινσουλίνης .οσο είναι ελεγχόμενος με διατροφή, θα μετρήσουν το μωρό 1+2 ώρες μετά τη γέννα να δουν ότι δεν κάνει υπογλυκαιμία.αν μπεις σε σχήμα ινσουλίνης μάλλον θα το κρατήσουν 24 ώρες για παρακολούθηση.αλλα αυτά με τα πε ο παλιός.αυριο θα ρωτήσω τον νέο.

Λοιπόν σήμερα όλη μα όλη μέρα πειναω.με λέει η φίλη μου ε ημαρτον χριστιανή μου,στον 9ο πας.τοσο καιρό εμείς σαβουριαζουμε κ συ δεν πεινάς.λογικο είναι να ανοίξει η όρεξη σου.

Πεινάει καμία υπερβολικα;;;

Με πιάνε κ πιο παλιά αλλά σήμερα νοιωθω ότι γουργουριζω όλη μέρα

Εγώ και πλεον αν πεινάω και δε φάω ζαλίζομαι πάρα πολύ :/ και αν έχω ήδη φαει; Και περιμένει μέτρηση; εκεί σε θέλω μάστορα


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ και πλεον αν πεινάω και δε φάω ζαλίζομαι πάρα πολύ :/ και αν έχω ήδη φαει; Και περιμένει μέτρηση; εκεί σε θέλω μάστορα

Αστα, οταν περιμενει μετρηση αστα βραστα... Υποφερω... 

  • Λυπημένη/-ος 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


11 ώρες πρίν, Mamacita Alina είπε:

Μήπως να πας και αλλού; Αν κόψεις το βραδινό γεύμα θα είσαι περισσότερες ώρες νηστική άρα περισσότερη πείνα άρα περισσότερο ζάχαρο.... Τι φάση;

Εγώ ότι σαβουρα και να έχω φάει το βράδυ το νηστείας δεν φρικαρει αν όμως κοιμηθώ νηστική είναι πάντα πιο υψηλό από άλλες μέρες....

Ζαχαρενιες σας έχει πει ο γιατρός σας ότι λόγο διαβήτη θα κρατήσουν το μωρό μας ένα 24 Ώρο στη ΜΕΝΝ; Μη τυχόν και κάνει υπογλυκαιμία; Το διαβάζω αρκετά συχνα, δε μου έχει πει κάτι ο δικός μου βέβαια.... Εσάς;

Καλησπέρα!

Έκλεισα ραντεβού σήμερα το πρωί με την ίδια ενδοκρινολόγο για την Δευτέρα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Να πάω αλλού; Αλλά με την διατροφή βλέπω δεν μπορώ να το ρυθμίσω. Και που δεν έφαγα χθες το γεύμα μετά το βραδινό πάλι 98 ήταν το ζάχαρο νηστείας. Μάλλον θα μου κάνουν λίγη ινσουλίνη. Δε βλέπω να ρυθμίζεται.

Δεν το ήξερα ότι λόγω διαβήτη κρατάνε το μωρό 1 μέρα. Θα ρωτήσω τον γιατρό όταν πάω.

4 ώρες πρίν, winspert είπε:

Καλημέρα Νικολέτα μου... Σημερα ειχα 81!!!!!!Δεν ξερω αν θα κρατήσει κ ποσο πρέπει να χαιρομαι αλλα προς το παρόν χαίρομαι πολύ. Εγω εκτος απο τη διατροφή που κανω, οπως ξαναεγραψα, πινω καθε βραδυ ενα ποτηρι παγωμενο νερο με το χυμο ενος λεμονιου μεσα. Ειναι λιγο ξινο αλλα αφου ξεκινησα αυτο εχω δει διαφορά. Κ φυσικα θα το συνεχισω... Το πινω κατα τις 10 με 11...Δοκιμασε το δεν εχεις να χασεις κατι. Εγω ειδα διαφορά αφου ειχα πιει δυο βραδια πρωτα...

Καλησπέρα!

Τέλεια!!!!! Μακάρι κι εγώ να είχα τόσο. Εγώ σήμερα 98 νηστείας. Μακάρι να συνεχίσεις έτσι!!!

Ωχ δεν το μπορώ το λεμόνι. Αλλά θα το δοκιμάσω μπας και γλιτώσω την ινσουλίνη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα!

Τέλεια!!!!! Μακάρι κι εγώ να είχα τόσο. Εγώ σήμερα 98 νηστείας. Μακάρι να συνεχίσεις έτσι!!!

Ωχ δεν το μπορώ το λεμόνι. Αλλά θα το δοκιμάσω μπας και γλιτώσω την ινσουλίνη.

Δοκιμασε το, δε χάνεις κατι... Κ αν οντως οφειλεται στο λεμονι, αρχισε να δρα αφου ειχα πιει δυο με τρια βραδια... Κ εμενα κολλημένο ηταν κ ξαφνικα βλεπω 81;;;Ετριβα τα ματια μου... Μακαρι παναγια μου να κρατησει... Κ γενικα σε ο, τι αγοράζω  προσεχω τους υδατάνθρακες κ φυσικα το ποσοστό σε σακχαρα... Ενα ολοκληρο λεμονι σε ενα ποτηρι παγωμενο νερο... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλησπέρα!

Έκλεισα ραντεβού σήμερα το πρωί με την ίδια ενδοκρινολόγο για την Δευτέρα. Δεν ξέρω τι να κάνω. Να πάω αλλού; Αλλά με την διατροφή βλέπω δεν μπορώ να το ρυθμίσω. Και που δεν έφαγα χθες το γεύμα μετά το βραδινό πάλι 98 ήταν το ζάχαρο νηστείας. Μάλλον θα μου κάνουν λίγη ινσουλίνη. Δε βλέπω να ρυθμίζεται.

Δεν το ήξερα ότι λόγω διαβήτη κρατάνε το μωρό 1 μέρα. Θα ρωτήσω τον γιατρό όταν πάω.

Καλησπέρα!

Τέλεια!!!!! Μακάρι κι εγώ να είχα τόσο. Εγώ σήμερα 98 νηστείας. Μακάρι να συνεχίσεις έτσι!!!

Ωχ δεν το μπορώ το λεμόνι. Αλλά θα το δοκιμάσω μπας και γλιτώσω την ινσουλίνη.

Δε το βρίσκω λογικό να στερείσαι κύριο γεύμα. Το πρωινό το μεσημεριανό και το βραδινό είναι κύρια γεύματα... Να σου έκοβε το απογευματινό οκ.... Τι τρως για βραδινό συνήθως; Μήπως σε πειράζει η ποσότητα ή το ίδιο το γεύμα...

Θα σου έλεγα να πάρεις σίγουρα και άλλη γνώμη.... Όχι γιατί η ινσουλίνη είναι κακη, ισα ισα... αλλά μπορεί να μη τη χρειάζεσαι ... Έχεις ελέγξει το μηχανάκι σου σε μικροβιολογικό;

Just now, winspert είπε:

Δοκιμασε το, δε χάνεις κατι... Κ αν οντως οφειλεται στο λεμονι, αρχισε να δρα αφου ειχα πιει δυο με τρια βραδια... Κ εμενα κολλημένο ηταν κ ξαφνικα βλεπω 81;;;Ετριβα τα ματια μου... Μακαρι παναγια μου να κρατησει... Κ γενικα σε ο, τι αγοράζω  προσεχω τους υδατάνθρακες κ φυσικα το ποσοστό σε σακχαρα... Ενα ολοκληρο λεμονι σε ενα ποτηρι παγωμενο νερο... 

Μήπως όμως το λεμόνι το κατεβάζει εικονικά; Όπως στην καμπύλη ζαχάρου σου είπαν να μη βάλεις λεμόνι που το ρίχνει διότι θα βγάλει άλλες τιμές απ' αυτές που θα έβγαζε;

Έχεις ρωτήσει το γιατρό για το λεμονονερο; Γιατί μετά τη καμπύλη μου που βγήκε τέλεια, αλλά είχα ένα ολόκληρο λεμόνι μέσα εγώ πλέον δεν το εμπιστεύομαι ...

 


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Δοκιμασε το, δε χάνεις κατι... Κ αν οντως οφειλεται στο λεμονι, αρχισε να δρα αφου ειχα πιει δυο με τρια βραδια... Κ εμενα κολλημένο ηταν κ ξαφνικα βλεπω 81;;;Ετριβα τα ματια μου... Μακαρι παναγια μου να κρατησει... Κ γενικα σε ο, τι αγοράζω  προσεχω τους υδατάνθρακες κ φυσικα το ποσοστό σε σακχαρα... Ενα ολοκληρο λεμονι σε ενα ποτηρι παγωμενο νερο... 

Θα το δοκιμάσω σήμερα. Μακάρι να πιάσει και σε μένα. Το 81 είναι τέλειο!

Just now, Mamacita Alina είπε:

Δε το βρίσκω λογικό να στερείσαι κύριο γεύμα. Το πρωινό το μεσημεριανό και το βραδινό είναι κύρια γεύματα... Να σου έκοβε το απογευματινό οκ.... Τι τρως για βραδινό συνήθως; Μήπως σε πειράζει η ποσότητα ή το ίδιο το γεύμα...

Θα σου έλεγα να πάρεις σίγουρα και άλλη γνώμη.... Όχι γιατί η ινσουλίνη είναι κακη, ισα ισα... αλλά μπορεί να μη τη χρειάζεσαι ... Έχεις ελέγξει το μηχανάκι σου σε μικροβιολογικό;

Το βραδινό γεύμα μου είπε να το φάω κανονικά. Απλά μετά το βραδινό μου έχει ένα γεύμα προ ύπνου (γιαούρτι για παράδειγμα). Αυτό είπε να μη φάω. Εδώ και 1 μήνα έχω αυξημένο νηστείας δε θα ρυθμιζόταν κάποια στιγμή;

Για βραδινό για παράδειγμα σήμερα θα φάω κοτόπουλο με λίγο ρύζι basmati και μπρόκολο. Δε με ανεβάζει αυτό το γεύμα το έχω ξαναφάει. Αλλά ελάχιστο ρύζι γιατί αλλιώς θα με ανεβάσει.

Δεν έχω ελέγξει το μηχανάκι μου. Σε 1 βδομάδα έχω να κάνω πάλι αιματολογικές εξετάσεις. Το μηχανάκι μου είναι της contour όπως αυτό που πήρες κι εσύ.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μήπως όμως το λεμόνι το κατεβάζει εικονικά; Όπως στην καμπύλη ζαχάρου σου είπαν να μη βάλεις λεμόνι που το ρίχνει διότι θα βγάλει άλλες τιμές απ' αυτές που θα έβγαζε;

Έχεις ρωτήσει το γιατρό για το λεμονονερο; Γιατί μετά τη καμπύλη μου που βγήκε τέλεια, αλλά είχα ένα ολόκληρο λεμόνι μέσα εγώ πλέον δεν το εμπιστεύομαι ...

Το σκεφτηκα κ εγω αυτο που λες αλλα κ μου ειπε ο ενδοκρινολόγος να πινω κ επισης εγω το πινω το βραδυ στις 10 για παράδειγμα κ το ζαχαρο το μετραω το πρωι στις 8 με 9...Μετα απο τοσες ωρες δε θεωρω οτι ειναι εικονικο. Το λεμονι το εχω χωνεψει κ αποβαλει κ τη δουλειά του την εχει κανει... Ειναι πολλες οι ωρες. Απο την αρχη οπως σας ειχα πει μου ειχε πει ο γιατρος μου για λεμονι κ ξυδι... Αν το επινα μετα το γευμα μπορεί  κ να ηταν παρεμβατικο-εικονικο. Αλλα μετα απο τοσες ωρες;;; Δεν ξερω... 


kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...