Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Angot είπε:

      σήμερα εχω ελαφρώς πονάκια κοιλιτσα κ μέση! αλλά ισα ενόχληση! με πιάνουν 1 φορά τη βδομάδα , πίνω ένα ντεπονακι κ περνάει! το πρωί βέβαια ξύπνησα με τόση ενέργεια που ήθελα να βγω κ έξω…. 🙄 αύριο εχω το ντοπλερ και αν είναι όλα οκ και μας επιτρέψει ο γιατρός θα κάτσουμε με τον άντρα μ  1 ωριτσα  έξω για φαγητό … 

      Όλα οκ θα είναι και θα πάτε για το φαγητό σας!!!! 🥰

      πρίν από 48 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

      Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! 🥰Το ξέρεις και συ ότι περιμένω να δω χοριακη την Τετάρτη....είναι σημαντική...

      Μπράβο τον γιατρό σου που σκέφτεται το καλυτερο για σενα και μπράβο και σένα που τον εμπιστεύεσαι τόσο! Ειναι πολύ σημαντικό. Και μένα ο γιατρός μου είναι πρώτα άνθρωπος και μετά και άριστος  γιατρός και νιώθω πολλή ασφάλεια. Έχω γνωρισει στα τόσα χρόνια πολλούς γιατρούς εξωσωματικέης, 2 ξεχωρίζω μονο!! 

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Mamacita Alina είπε:

Μπισκότο μαρή τι πιπεριά; Χαχαχαχα

Αν σου πω εγώ τι λιγουρευομαι δε θα μου φτάσει η μέρα....

Κόκα κόλα πάντως πίνω... Η γκριν με στέβια ή ζιρο... Δε με ανεβάζει!!!

Αν αντί για γάλα φας γιαούρτι με κάποιο φρούτο μεσα; (Κομμένο από εσένα όχι έτοιμο γιαούρτι)...

Η αϋπνία επίσης ανεβάζει το ζάχαρο :(

Το γιαούρτι με το μέλι δε με ανεβάζει, αλλά με λίγωσε το μέλι και μετά πονούσε το στομάχι μου. Και με το φρούτο πάλι το ίδιο θα έχω. Θέλω λίγο ψωμί το πρωί και δεν μπορώ να φάω. Οπότε πίνω μόνο γάλα. Η μέτρηση μετά το πρωινό με ανεβάζει πολύ γενικά έχω παρατηρήσει. Ενώ μετά το μεσημεριανό και το βραδινό είναι πιο καλά τα πράγματα.

Άσε έχω πρόβλημα με την αϋπνία. Προσπαθώ να κοιμηθώ και μία γυρίζω από το ένα πλευρό και μία από το άλλο. Με πιάνει εκνευρισμός και πονοκέφαλος που δε με παίρνει ο ύπνος.

Επίσης τα χάπια που παίρνω για τις συσπάσεις γράφουν μέσα ότι μπορεί να ανεβάσουν το ζάχαρο αν παίρνεις αρκετή δόση τη μέρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

πρίν από 34 λεπτά , winspert είπε:

Κολασε μας.... Εγω ονειρεύομαι ενα μεγαλο κουτι καπρις με ενα λιτρο κοκα κολα.... Κ μετα μια τουρτα σοκολατινα απο συγκεκριμένο ζαχαροπλαστειο... Κ μετα μια καρμποναρα κ πιτσα κ πολλα πολλα άλλα... Ωχ παναγια μου.... Αληθεια για το λεμόνι μου το ειχε πει απο την αρχη ο ενδοκρινολόγος μου, οχι στο μικροβιολογικο... Αλλα για το λεμονονερο τωρα το προτεινε ενας φιλος κ μετα μου το προτεινε κ ο ενδοκρινολόγος μου για να αποφεύγω κ τους ετοιμους χυμους.... Απλα ευχομαι να οφείλεται σε αυτο κ να μην ετυχε... 

Υπομονη κοριτσαρες ζαχαρενιες μου! Σε λιγο καιρο θα τρωτε ο,τι θελετε! Εγω το παραχεσα σημερα, εφαγα 2 μαφινς ξεμιστα απο φουρνο που μου εφερε η κουμπαρα μου και λιγη φανουροπιτα κ νιωθω τυψεις! Δε βλεπω να πηγαινω αυριο παλι για εξετασεις, παει για Πεμπτη! Με αυτα που τρωω βλεπω να κανω ζαχαρο και εγω! Λυσσαξα πια!

  • Χαχα 2
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Jennak83 είπε:

Υπομονη κοριτσαρες ζαχαρενιες μου! Σε λιγο καιρο θα τρωτε ο,τι θελετε! Εγω το παραχεσα σημερα, εφαγα 2 μαφινς ξεμιστα απο φουρνο που μου εφερε η κουμπαρα μου και λιγη φανουροπιτα κ νιωθω τυψεις! Δε βλεπω να πηγαινω αυριο παλι για εξετασεις, παει για Πεμπτη! Με αυτα που τρωω βλεπω να κανω ζαχαρο και εγω! Λυσσαξα πια!

Μετά τη γέννα με βλέπω να βάζω κιλά, γιατί θα πλακωθώ στο φαΐ μετά από τόση στέρηση. Φανουρόπιτα έφαγα κι εγώ ένα μικρούλι κομματάκι αφού είδα ότι η μέτρηση σου μεσημεριανού ήταν καλή. Τώρα νιώθω τύψεις.

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα από γιατρό.μου είπε αυτό που σας είπα για το σάκχαρο κ αυτός.παρακολουθηση του μωρού τι πρώτες ώρες κ αν χτύπα ξύλο κάνει υπογλυκαιμία τότε το κρατάνε μενν

  • Μου αρέσει 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Όχι έχω του 2009 είναι πιο μεγάλο, τα πιο παλιά μοντέλα όντως ήταν πολύ μικρά. Αλλά και πάλι έχει μικρό χώρο πίσω...

Ξέρεις μαρκα; 

Έχεις προετοιμαστεί ψυχολογικά γι αυτά που σε περιμένουν με το καροτσι;;;; χοχοχοχχοχο

Πεζοδρόμια στενά;;; παρκαρισμένα αυτοκίνητα που δεν χωράει ούτε άνθρωπος να περασει; αμ το άλλο... κάποια καταστήματα που έχουν στενή εισοδο;; πω πω ρε συ αυτά σκέφτομαι και είμαι σε αμφιθυμία ακόμα... 

Πάντως θεωρώ πως θα είναι πολύ δύσκολα χωρίς καρότσι διδύμων...η κολλητή μου με δίδυμα αγοράκια είχε ζοριστεί πολύ στην αρχή που δεν είχε και όταν αγόρασε σχεδόν μετά τον χρόνο της λύθηκαν τα χέρια ...( μετάνιωσε πολύ που δεν είχε αγοράσει από την αρχή)

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση... υπάρχει κάποια κοπέλα με προεκλαμψία ( που να μετράει την πίεση της) ? Εγώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη έχω σοβαρό κίνδυνο προεκλαμψίας (με ένα πιεσόμετρο στο χέρι είμαι όλη μέρα...)

On 1/8/2019 at 3:41 ΜΜ, Farmakotriftena είπε:

 

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

Elpida20               πητ    30/9       κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Minxri    πητ   15/10    κοριτσάκι αγορακι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

 TravelM               πητ     22/10       αγοράκι!!

Katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Clue                   πητ      7/11      κοριτσάκι!!

sissy_geo             πητ                     αγοράκι!!

@Farmakotriftena :)ελπίζω να μην σε πειράζει που πήρα το πινακακι και το τροποποιησα. Παρεμπιπτόντως έκανες φοβερή δουλειά με τα χρώματα...δυσκολευτηκα πολύ να τα βρω!:)

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, travelM είπε:

Πάντως θεωρώ πως θα είναι πολύ δύσκολα χωρίς καρότσι διδύμων...η κολλητή μου με δίδυμα αγοράκια είχε ζοριστεί πολύ στην αρχή που δεν είχε και όταν αγόρασε σχεδόν μετά τον χρόνο της λύθηκαν τα χέρια ...( μετάνιωσε πολύ που δεν είχε αγοράσει από την αρχή)

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση... υπάρχει κάποια κοπέλα με προεκλαμψία ( που να μετράει την πίεση της) ? Εγώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη έχω σοβαρό κίνδυνο προεκλαμψίας (με ένα πιεσόμετρο στο χέρι είμαι όλη μέρα...)

@Farmakotriftena :)ελπίζω να μην σε πειράζει που πήρα το πινακακι και το τροποποιησα. Παρεμπιπτόντως έκανες φοβερή δουλειά με τα χρώματα...δυσκολευτηκα πολύ να τα βρω!:)

Εγω μετραω πιεση 2 φορες την μερα...γιατι εχω θεμα με την καρδια μου...ευτυχως εχω μαξ την μεγαλη 11 και αυτο πολυ σπανια συνηθως ειναι 9 με 10 η μεγαλη και γυρω στο 6 η μικρη....τι συμπτωματα εχεις;


fzY0p3.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Farmakotriftena είπε:

Όχι έχω του 2009 είναι πιο μεγάλο, τα πιο παλιά μοντέλα όντως ήταν πολύ μικρά. Αλλά και πάλι έχει μικρό χώρο πίσω...

Ξέρεις μαρκα; 

Έχεις προετοιμαστεί ψυχολογικά γι αυτά που σε περιμένουν με το καροτσι;;;; χοχοχοχχοχο

Πεζοδρόμια στενά;;; παρκαρισμένα αυτοκίνητα που δεν χωράει ούτε άνθρωπ ος να περασει; αμ το άλλο... κάποια καταστήματα που έχουν στενή εισοδο;; πω πω ρε συ αυτά σκέφτομαι και είμαι σε αμφιθυμία ακόμα... 

Γιατι με το απλο καροτσι δεν τα εχουμε αυτα τα προβληματα? Τραπεζες κ δημοσιες υπηρεσιες χωρις καν ραμπα...ασε και μου χτυπησες το ευαισθητο σημειο μου...εγω παντως δεν θα παρω διπλο, δε θα μπορω να κυκλοφορησω...δεν ξερω βεβαια και πως θα την παλεψω γενικα με δυο μωρα...θα το δω στην πραξη και βλεποντας και κανοντας...


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μελλουσες μανουλες!!! Για τα καροτσια διδυμων π λεγατε υπαρχουν και το ενα ακντικριστο στο αλλο ή πισω απο το αλλο οχι μονο τα πλαινα π δεν χωρανε σε πολλα μερη! Ριξτε μια ματια κ σε αυτα βεβαια ειναι λιγο τσιμπιμενη η τιμη αλλα αν καλοσκεφτειτε υπαρχουν κ καροτσια για ενα μωρο π αγγιζουν την τιμη των διπλων:lol:

  • Μου αρέσει 1

G0IYp3.png0Ivbp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Να σας ρωτήσω έχει κάνει καμία κοπέλα τώρα τελευταία καλλιέργεια κολπικού υγρού; Γιατί λέω να κάνω και φοβάμαι μήπως δεν κάνει τώρα που είμαι στον 8ο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!

Να σας ρωτήσω έχει κάνει καμία κοπέλα τώρα τελευταία καλλιέργεια κολπικού υγρού; Γιατί λέω να κάνω και φοβάμαι μήπως δεν κάνει τώρα που είμαι στον 8ο.

Για ποιο λογο θα την κάνεις? Εχεις καποια ενοχληση? Στην προτεινε γιατρος?


verzp2.pngYgrLp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα!

Να σας ρωτήσω έχει κάνει καμία κοπέλα τώρα τελευταία καλλιέργεια κολπικού υγρού; Γιατί λέω να κάνω και φοβάμαι μήπως δεν κάνει τώρα που είμαι στον 8ο.

Καλημέρα! Κι εγώ σήμερα έχω γιατρό και μάλλον θα μου γράψει, μου το είχε πει την προηγούμενη φορά.. Πως είστε κοιλουμπίτσες μου??


nZmZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evangeliaa είπε:

Για ποιο λογο θα την κάνεις? Εχεις καποια ενοχληση? Στην προτεινε γιατρος?

Καλημέρα! Σαν να έχω παρατηρήσει ότι τα κολπικά υγρά έχουν μία μυρωδιά. Και εκτός από αυτό πριν 2 μήνες είχε η αδερφή μου ουρεόπλασμα και φοβάμαι μην κόλλησα.

Just now, tsilona είπε:

Πάντα κάνουμε κ/α κολπικού στο τέλος για το στρεπτόκοκκο.οπως και στην αρχή για ουρεοπλασμα.θα την κάνω σε 10 μέρες που θα πάω στο γιατρό πάλι

Καλημέρα! Για τον στρεπτόκοκκο δε μου έγραψε. Δεν το ήξερα. Αερόβια και αναερόβια και ουρεόπλασμα μου έγραψε.

Just now, Giwtouli1990 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ σήμερα έχω γιατρό και μάλλον θα μου γράψει, μου το είχε πει την προηγούμενη φορά.. Πως είστε κοιλουμπίτσες μου??

Καλημέρα! Άρα όλες κάνουν απ' ότι βλέπω. 

Εγώ μια χαρά είμαι! Αν δεν είχα και το ζάχαρο... θα ήμουν τέλεια! Παρασύρθηκα και έφαγα 1 μικρό κομματάκι φανουρόπιτα και πήγε 154 το ζάχαρο. Τώρα νιώθω τύψεις.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Nikoleta... είπε:

Καλημέρα! Σαν να έχω παρατηρήσει ότι τα κολπικά υγρά έχουν μία μυρωδιά. Και εκτός από αυτό πριν 2 μήνες είχε η αδερφή μου ουρεόπλασμα και φοβάμαι μην κόλλησα.

Καλημέρα! Για τον στρεπτόκοκκο δε μου έγραψε. Δεν το ήξερα. Αερόβια και αναερόβια και ουρεόπλασμα μου έγραψε.

Καλημέρα! Άρα όλες κάνουν απ' ότι βλέπω. 

Εγώ μια χαρά είμαι! Αν δεν είχα και το ζάχαρο... θα ήμουν τέλεια! Παρασύρθηκα και έφαγα 1 μικρό κομματάκι φανουρόπιτα και πήγε 154 το ζάχαρο. Τώρα νιώθω τύψεις.

Κι εμένα με τα γεμιστά μπισκότα 130.... Πφφφφ δε γίνεται ρε γαμω το να αντιστεκόμαστε συνέχεια.... Έγκυος γυναίκα είμαι και είναι στη μύτη μου όλα αυτά δε θα φάω; :(


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, travelM είπε:

Πάντως θεωρώ πως θα είναι πολύ δύσκολα χωρίς καρότσι διδύμων...η κολλητή μου με δίδυμα αγοράκια είχε ζοριστεί πολύ στην αρχή που δεν είχε και όταν αγόρασε σχεδόν μετά τον χρόνο της λύθηκαν τα χέρια ...( μετάνιωσε πολύ που δεν είχε αγοράσει από την αρχή)

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση... υπάρχει κάποια κοπέλα με προεκλαμψία ( που να μετράει την πίεση της) ? Εγώ σε αυτήν την εγκυμοσύνη έχω σοβαρό κίνδυνο προεκλαμψίας (με ένα πιεσόμετρο στο χέρι είμαι όλη μέρα...)

@Farmakotriftena :)ελπίζω να μην σε πειράζει που πήρα το πινακακι και το τροποποιησα. Παρεμπιπτόντως έκανες φοβερή δουλειά με τα χρώματα...δυσκολευτηκα πολύ να τα βρω!:)

Αχ μπράβο κορίτσι μου με το πινακακι!! Ξεχάστηκα sorry!!

1 hour ago, ΒαλεντιναΧρηστος είπε:

Καλημερα μελλουσες μανουλες!!! Για τα καροτσια διδυμων π λεγατε υπαρχουν και το ενα ακντικριστο στο αλλο ή πισω απο το αλλο οχι μονο τα πλαινα π δεν χωρανε σε πολλα μερη! Ριξτε μια ματια κ σε αυτα βεβαια ειναι λιγο τσιμπιμενη η τιμη αλλα αν καλοσκεφτειτε υπαρχουν κ καροτσια για ενα μωρο π αγγιζουν την τιμη των διπλων:lol:

Πω πω ρε συ αυτά θα είναι σα να οδηγω καρότσι σούπερ μάρκετ.. αχαχα

9 ώρες πρίν, Evangeliaa είπε:

Γιατι με το απλο καροτσι δεν τα εχουμε αυτα τα προβληματα? Τραπεζες κ δημοσιες υπηρεσιες χωρις καν ραμπα...ασε και μου χτυπησες το ευαισθητο σημειο μου...εγω παντως δεν θα παρω διπλο, δε θα μπορω να κυκλοφορησω...δεν ξερω βεβαια και πως θα την παλεψω γενικα με δυο μωρα...θα το δω στην πραξη και βλεποντας και κανοντας...

Καλα τραπεζα ειναι δραμα... 2 φορες τολμησα να παω. Οι υπάλληλοι δε σε βλέπουν απ έξω και αναγκάζομαι να παρακαλω κάποιον που μπαίνει να ειδοποιεί και τις 2 φορές αυτός ο κάποιος με κοιτούσε σαν να του μιλάω κινέζικα.. Τράπεζα μόνο με μονό και το βρέφος σε μάρσιπο. Και παλι αμφίβολο αν θα χωράμε στα κουβούκλια.

Όμως εγώ βγαίνω και περπατάω πολύ με τα παιδιά. Πέρσι από τότε που γεννήθηκε ο μικρός μέχρι να μείνω έγκυος κάναμε κάθε μέρα 2 ώρες περιπάτους. Δεν θα αντέχω να έχω το μικρό στο μάρσιπο . Εχω mei tai που είναι σούπερ και δεν επιβαρύνει τη μέση μεν, αλλά πρακτικά πχ σε σούπερ μάρκετ, δεν θα τη παλέψω , ψώνια , μωρό σε μάρσιπο και το άλλο στο καρότσι. Καλύτερα διδύμων σκέφτομαι να έχω ελευθέρια κινήσεων.. Νομίζω δηλαδή...

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

Elpida20               πητ    30/9       κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Minxri    πητ   15/10    κοριτσάκι αγορακι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

 TravelM               πητ     22/10       αγοράκι!!

Katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Clue                   πητ      7/11      κοριτσάκι!!

sissy_geo             πητ                     αγοράκι!!

@tsilona είσαι η 1η υποτίθεται ε; για να δούμε ποια θα κάνει την αρχή... μάλλον η φαρμακοτριφτενα αχαχα

  • Μου αρέσει 1

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...