Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Nikoleta... είπε:

Θα το δοκιμάσω σήμερα. Μακάρι να πιάσει και σε μένα. Το 81 είναι τέλειο!

Το βραδινό γεύμα μου είπε να το φάω κανονικά. Απλά μετά το βραδινό μου έχει ένα γεύμα προ ύπνου (γιαούρτι για παράδειγμα). Αυτό είπε να μη φάω. Εδώ και 1 μήνα έχω αυξημένο νηστείας δε θα ρυθμιζόταν κάποια στιγμή;

Για βραδινό για παράδειγμα σήμερα θα φάω κοτόπουλο με λίγο ρύζι basmati και μπρόκολο. Δε με ανεβάζει αυτό το γεύμα το έχω ξαναφάει. Αλλά ελάχιστο ρύζι γιατί αλλιώς θα με ανεβάσει.

Δεν έχω ελέγξει το μηχανάκι μου. Σε 1 βδομάδα έχω να κάνω πάλι αιματολογικές εξετάσεις. Το μηχανάκι μου είναι της contour όπως αυτό που πήρες κι εσύ.

Κανονικά 5 γεύματα θέλει η διατροφή... Γεύμα προ ύπνου πρώτη φορά ακούω εκτός αν κοιμάσαι πολύ αργά 2+ ας πούμε...

Το αν είχε ρυθμιστεί τόσο καιρό σε ξέρω... Όταν ξεκίνησα έκανε 1-1.5 μήνα να ρυθμιστεί και να πέσει απ' το 97... τσεκαρε το να δεις τι γίνεται. Εγώ θα πάω σε λίγες μέρες να δω... Που όσες έχουμε κοντουρ να δούμε τι απόκλιση μας κάνουν!!!


0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Γτ εικονικό καλέ κορίτσια;απτή στιγμή που δείχνει πως το ρίχνει θα κάνει όντως δουλειά.στη καμπύλη να το καταλάβω γτ είναι εξέταση που δεν πρέπει να την επηρεάσει κάποιος παράγοντας.

Έτσι όπως το λέτε ,κάποιος θα μπορούσε να πει να μην τρώω εγώ αβγά γ νύχτα πχ γτ με κατεβάζει.

Καταλάβατε πως το λέω;

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Το σκεφτηκα κ εγω αυτο που λες αλλα κ μου ειπε ο ενδοκρινολόγος να πινω κ επισης εγω το πινω το βραδυ στις 10 για παράδειγμα κ το ζαχαρο το μετραω το πρωι στις 8 με 9...Μετα απο τοσες ωρες δε θεωρω οτι ειναι εικονικο. Το λεμονι το εχω χωνεψει κ αποβαλει κ τη δουλειά του την εχει κανει... Ειναι πολλες οι ωρες. Απο την αρχη οπως σας ειχα πει μου ειχε πει ο γιατρος μου για λεμονι κ ξυδι... Αν το επινα μετα το γευμα μπορεί  κ να ηταν παρεμβατικο-εικονικο. Αλλα μετα απο τοσες ωρες;;; Δεν ξερω... 

Δε ξέρω τι να σου πω.... Εμένα ποτέ δε με επηρέασε γεύμα στο νηστείας εκτός και αν έτρωγα μετά τις 2 κάτι και πάλι όχι πολύ υψηλά πράγματα... Απ' την άλλη αν μείνω νηστική μέχρι το πρωί θα δω τιμαρα. Καθε οργανισμός κάνει τα δικά του.... Αφού στο είπε ο γιατρός πάντως κακό δε σου κάνει.

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, winspert είπε:

Δοκιμασε το, δε χάνεις κατι... Κ αν οντως οφειλεται στο λεμονι, αρχισε να δρα αφου ειχα πιει δυο με τρια βραδια... Κ εμενα κολλημένο ηταν κ ξαφνικα βλεπω 81;;;Ετριβα τα ματια μου... Μακαρι παναγια μου να κρατησει... Κ γενικα σε ο, τι αγοράζω  προσεχω τους υδατάνθρακες κ φυσικα το ποσοστό σε σακχαρα... Ενα ολοκληρο λεμονι σε ενα ποτηρι παγωμενο νερο... 

Εσύ αγοράζεις κ προσέχεις,εγώ τρώω τα ίδια κ τα ίδια γτ ξέρω πού με φτάνουν.πφφ

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Γτ εικονικό καλέ κορίτσια;απτή στιγμή που δείχνει πως το ρίχνει θα κάνει όντως δουλειά.στη καμπύλη να το καταλάβω γτ είναι εξέταση που δεν πρέπει να την επηρεάσει κάποιος παράγοντας.

Έτσι όπως το λέτε ,κάποιος θα μπορούσε να πει να μην τρώω εγώ αβγά γ νύχτα πχ γτ με κατεβάζει.

Καταλάβατε πως το λέω;

Εγώ το είπα όχι τα υπόλοιπα κορίτσια. 

Γιατί πολύ απλά όταν κάτι ρίχνει πολύ τα επίπεδα του ζαχάρου ή τα ανεβάζει πολύ μπορεί η τιμή που θα δεις να είναι εικονική λόγο της επιρροής του τι έφαγες. Όπως και η ψυχολογία... Δεν την τρώμε αλλά άμα μετρήσουμε με τέρμα άγχος μπορεί να δούμε το πρωί 120αρι ενώ θα είχαμε 90... Άρα εικονικό αποτέλεσμα... Στο διαβήτη πολλά επηρεάζουν την τιμή... Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, οπότε η κάθε μία πρέπει να βρει το κουμπί του δικού της διαβήτη να τον κρατάει χαμηλά....

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mamacita Alina είπε:

Εγώ το είπα όχι τα υπόλοιπα κορίτσια. 

Γιατί πολύ απλά όταν κάτι ρίχνει πολύ τα επίπεδα του ζαχάρου ή τα ανεβάζει πολύ μπορεί η τιμή που θα δεις να είναι εικονική λόγο της επιρροής του τι έφαγες. Όπως και η ψυχολογία... Δεν την τρώμε αλλά άμα μετρήσουμε με τέρμα άγχος μπορεί να δούμε το πρωί 120αρι ενώ θα είχαμε 90... Άρα εικονικό αποτέλεσμα... Στο διαβήτη πολλά επηρεάζουν την τιμή... Ο κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός, οπότε η κάθε μία πρέπει να βρει το κουμπί του δικού της διαβήτη να τον κρατάει χαμηλά....

Ο πλακούντας την κάνει τη δουλειά όλη.σ ένα μήνα το πολύ θα χούμε απαλλαγεί απ' αυτόν και τις τρέλες του.αχαχαχαχ

Ναι στον κάθε οργανισμό δουλεύει διαφορετικά η κάθε τροφή.

Αυτό με την ψυχολογία δεν το πρόσεξα για να μαι ειλικρινης.

Πάντως εγώ δεν το βρίσκω κακό να πω τη μαύρη μου αλήθεια,όπως πχ το σκόρδο λένε ρίχνει την πίεση...

  • Μου αρέσει 1

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Ο πλακούντας την κάνει τη δουλειά όλη.σ ένα μήνα το πολύ θα χούμε απαλλαγεί απ' αυτόν και τις τρέλες του.αχαχαχαχ

Ναι στον κάθε οργανισμό δουλεύει διαφορετικά η κάθε τροφή.

Αυτό με την ψυχολογία δεν το πρόσεξα για να μαι ειλικρινης.

Πάντως εγώ δεν το βρίσκω κακό να πω τη μαύρη μου αλήθεια,όπως πχ το σκόρδο λένε ρίχνει την πίεση...

Ούτε εγώ το βρίσκω κακό. Απλά επειδή στο μικροβιολογικό της είπαν ότι το λεμόνι μπορεί να δώσει εικονικό αποτελέσματα πρότεινα να ρωτήσει τον γιατρό μήπως συμβαίνει το ίδιο. Αφού ο γιατρός το σύστησε όλα καλά!!!

Γράφω και έχω ένα γεμιστό στο στόμα. Σκοτώστε με

  • Χαχα 4

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήγα και είδα καρότσι για δίδυμα σήμερα... έκλεισα ένα , αλλά έδωσα κάτι τυπικό για προκ/βολη γιατι ακόμα το σκέφτομαι. Όμως οπότε πάω σούπερ μάρκετ λέω χίλιες φορές καρότσι διδύμων γιατί ο Ταλιμπάν ο γιος μου δεν παλεύεται αλλιώς.

@minxri μιας και που είσαι διδυμομανα ποιο θα παρεις;;; έκλεισα το chipolino Passo Doble. Πάντως όλα τεράστια είναι και έχω μικρό ασανσέρ(αναγκαστικά θα το κλεινω) και στο δικό μου αμάξι στάνταρ δε χωράει κανένα έχω yaris στου άντρα μου μόνο....


yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το γιαρις είναι μια κλανιά.δε χωράει ούτε τα κουβαδάκια μας καλά καλά για τη θάλασσα. αχαχχαχα

Μωρη αλινα,μόλις έφαγα μια σαλάτα για μεσημεριανό,θα σε σκισω.αχχαχααχ

(Είτε γεμιστό μπισκότο,είτε πιπεριά τ αγαπώ κ τα 2).

  • Χαχα 3

UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Ούτε εγώ το βρίσκω κακό. Απλά επειδή στο μικροβιολογικό της είπαν ότι το λεμόνι μπορεί να δώσει εικονικό αποτελέσματα πρότεινα να ρωτήσει τον γιατρό μήπως συμβαίνει το ίδιο. Αφού ο γιατρός το σύστησε όλα καλά!!!

Γράφω και έχω ένα γεμιστό στο στόμα. Σκοτώστε με

Κολασε μας.... Εγω ονειρεύομαι ενα μεγαλο κουτι καπρις με ενα λιτρο κοκα κολα.... Κ μετα μια τουρτα σοκολατινα απο συγκεκριμένο ζαχαροπλαστειο... Κ μετα μια καρμποναρα κ πιτσα κ πολλα πολλα άλλα... Ωχ παναγια μου.... Αληθεια για το λεμόνι μου το ειχε πει απο την αρχη ο ενδοκρινολόγος μου, οχι στο μικροβιολογικο... Αλλα για το λεμονονερο τωρα το προτεινε ενας φιλος κ μετα μου το προτεινε κ ο ενδοκρινολόγος μου για να αποφεύγω κ τους ετοιμους χυμους.... Απλα ευχομαι να οφείλεται σε αυτο κ να μην ετυχε... 

  • Χαχα 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mamacita Alina είπε:

Κανονικά 5 γεύματα θέλει η διατροφή... Γεύμα προ ύπνου πρώτη φορά ακούω εκτός αν κοιμάσαι πολύ αργά 2+ ας πούμε...

Το αν είχε ρυθμιστεί τόσο καιρό σε ξέρω... Όταν ξεκίνησα έκανε 1-1.5 μήνα να ρυθμιστεί και να πέσει απ' το 97... τσεκαρε το να δεις τι γίνεται. Εγώ θα πάω σε λίγες μέρες να δω... Που όσες έχουμε κοντουρ να δούμε τι απόκλιση μας κάνουν!!!

Δυστυχώς κοιμάμαι πολύ αργά. Μπορεί να φταίει και αυτό. Γιατί έχω αϋπνίες και δε με παίρνει ο ύπνος. Μπορεί να κοιμηθώ στις 3 ή μετά τις 4. Γιατί στις 3:30 με 4:00 το πρωί παίρνω 1 χάπι για τις συσπάσεις και σηκώνομαι το πρωί στις 11. Ή μπορεί να φταίει το ότι ήμουν πάρα πολύ καιρό σε ακινησία ξαπλωμένη, λόγω συσπάσεων. Από χθες άρχισα λίγο να περπατάω που είμαι καλύτερα.

Είχε φτάσει κι εσένα 97; Και έχω πρόβλημα και με την μέτρηση 1 ώρα μετά το πρωινό. Ό,τι ψωμί στου τοστ και να έφαγα και μιλάμε για μισό τοστ όχι ολόκληρο, με ανεβάζει. Και με σκέτο γάλα δεν ανεβαίνει αλλά πεινάω πολύ.

Όταν πάω για αιματολογικές θα πάρω και το μηχανάκι να δω τι θα δείξει. Αν και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι το νηστείας πρέπει να το παίρνω με το που σηκώνομαι από το κρεβάτι, για να μην έχω κάνει καμία δραστηριότητα πιο πριν.

Just now, tsilona είπε:

Εσύ αγοράζεις κ προσέχεις,εγώ τρώω τα ίδια κ τα ίδια γτ ξέρω πού με φτάνουν.πφφ

Κι εγώ τα ίδια και τα ίδια τρώω.... Ομελέτες, κοτόπουλα, ψαρονέφρι, και μοσχαρίσιο κρέας. Και έχω σαν συνοδευτικό ρύζι basmati και σαλάτα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Το γιαρις είναι μια κλανιά.δε χωράει ούτε τα κουβαδάκια μας καλά καλά για τη θάλασσα. αχαχχαχα

Μωρη αλινα,μόλις έφαγα μια σαλάτα για μεσημεριανό,θα σε σκισω.αχχαχααχ

(Είτε γεμιστό μπισκότο,είτε πιπεριά τ αγαπώ κ τα 2).

Μπισκότο μαρή τι πιπεριά; Χαχαχαχα

Just now, winspert είπε:

Κολασε μας.... Εγω ονειρεύομαι ενα μεγαλο κουτι καπρις με ενα λιτρο κοκα κολα.... Κ μετα μια τουρτα σοκολατινα απο συγκεκριμένο ζαχαροπλαστειο... Κ μετα μια καρμποναρα κ πιτσα κ πολλα πολλα άλλα... Ωχ παναγια μου.... Αληθεια για το λεμόνι μου το ειχε πει απο την αρχη ο ενδοκρινολόγος μου, οχι στο μικροβιολογικο... Αλλα για το λεμονονερο τωρα το προτεινε ενας φιλος κ μετα μου το προτεινε κ ο ενδοκρινολόγος μου για να αποφεύγω κ τους ετοιμους χυμους.... Απλα ευχομαι να οφείλεται σε αυτο κ να μην ετυχε... 

Αν σου πω εγώ τι λιγουρευομαι δε θα μου φτάσει η μέρα....

Κόκα κόλα πάντως πίνω... Η γκριν με στέβια ή ζιρο... Δε με ανεβάζει!!!

Just now, Nikoleta... είπε:

Δυστυχώς κοιμάμαι πολύ αργά. Μπορεί να φταίει και αυτό. Γιατί έχω αϋπνίες και δε με παίρνει ο ύπνος. Μπορεί να κοιμηθώ στις 3 ή μετά τις 4. Γιατί στις 3:30 με 4:00 το πρωί παίρνω 1 χάπι για τις συσπάσεις και σηκώνομαι το πρωί στις 11. Ή μπορεί να φταίει το ότι ήμουν πάρα πολύ καιρό σε ακινησία ξαπλωμένη, λόγω συσπάσεων. Από χθες άρχισα λίγο να περπατάω που είμαι καλύτερα.

Είχε φτάσει κι εσένα 97; Και έχω πρόβλημα και με την μέτρηση 1 ώρα μετά το πρωινό. Ό,τι ψωμί στου τοστ και να έφαγα και μιλάμε για μισό τοστ όχι ολόκληρο, με ανεβάζει. Και με σκέτο γάλα δεν ανεβαίνει αλλά πεινάω πολύ.

Όταν πάω για αιματολογικές θα πάρω και το μηχανάκι να δω τι θα δείξει. Αν και η ενδοκρινολόγος μου είπε ότι το νηστείας πρέπει να το παίρνω με το που σηκώνομαι από το κρεβάτι, για να μην έχω κάνει καμία δραστηριότητα πιο πριν.

Κι εγώ τα ίδια και τα ίδια τρώω.... Ομελέτες, κοτόπουλα, ψαρονέφρι, και μοσχαρίσιο κρέας. Και έχω σαν συνοδευτικό ρύζι basmati και σαλάτα.

Αν αντί για γάλα φας γιαούρτι με κάποιο φρούτο μεσα; (Κομμένο από εσένα όχι έτοιμο γιαούρτι)...

Η αϋπνία επίσης ανεβάζει το ζάχαρο :(

  • Μου αρέσει 1

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Πήγα και είδα καρότσι για δίδυμα σήμερα... έκλεισα ένα , αλλά έδωσα κάτι τυπικό για προκ/βολη γιατι ακόμα το σκέφτομαι. Όμως οπότε πάω σούπερ μάρκετ λέω χίλιες φορές καρότσι διδύμων γιατί ο Ταλιμπάν ο γιος μου δεν παλεύεται αλλιώς.

@minxri μιας και που είσαι διδυμομανα ποιο θα παρεις;;; έκλεισα το chipolino Passo Doble. Πάντως όλα τεράστια είναι και έχω μικρό ασανσέρ(αναγκαστικά θα το κλεινω) και στο δικό μου αμάξι στάνταρ δε χωράει κανένα έχω yaris στου άντρα μου μόνο....

Εγώ αγάπη μ δεν θα αγοράσω θα μου δώσουν καρότσι δυδίμων.Ευτυχώς τα πιο πολλά πράγματα θα μου τα δώσουν προς το παρόν μια κούνια έχω αγοράσει μόνο όλα τα υπόλοιπα τα έχω και είναι όλα σχεδόν άθικτα.Άσε γιατί τα έξοδα είναι πολλά...!!!!

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Το γιαρις είναι μια κλανιά.δε χωράει ούτε τα κουβαδάκια μας καλά καλά για τη θάλασσα. αχαχχαχα

Μωρη αλινα,μόλις έφαγα μια σαλάτα για μεσημεριανό,θα σε σκισω.αχχαχααχ

(Είτε γεμιστό μπισκότο,είτε πιπεριά τ αγαπώ κ τα 2).

Όχι έχω του 2009 είναι πιο μεγάλο, τα πιο παλιά μοντέλα όντως ήταν πολύ μικρά. Αλλά και πάλι έχει μικρό χώρο πίσω...

Just now, minxri είπε:

Εγώ αγάπη μ δεν θα αγοράσω θα μου δώσουν καρότσι δυδίμων.Ευτυχώς τα πιο πολλά πράγματα θα μου τα δώσουν προς το παρόν μια κούνια έχω αγοράσει μόνο όλα τα υπόλοιπα τα έχω και είναι όλα σχεδόν άθικτα.Άσε γιατί τα έξοδα είναι πολλά...!!!!

Ξέρεις μαρκα; 

Έχεις προετοιμαστεί ψυχολογικά γι αυτά που σε περιμένουν με το καροτσι;;;; χοχοχοχχοχο

Πεζοδρόμια στενά;;; παρκαρισμένα αυτοκίνητα που δεν χωράει ούτε άνθρωπος να περασει; αμ το άλλο... κάποια καταστήματα που έχουν στενή εισοδο;; πω πω ρε συ αυτά σκέφτομαι και είμαι σε αμφιθυμία ακόμα... 

  • Χαχα 2

yplDp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Farmakotriftena είπε:

Όχι έχω του 2009 είναι πιο μεγάλο, τα πιο παλιά μοντέλα όντως ήταν πολύ μικρά. Αλλά και πάλι έχει μικρό χώρο πίσω...

Ξέρεις μαρκα; 

Έχεις προετοιμαστεί ψυχολογικά γι αυτά που σε περιμένουν με το καροτσι;;;; χοχοχοχχοχο

Πεζοδρόμια στενά;;; παρκαρισμένα αυτοκίνητα που δεν χωράει ούτε άνθρωπος να περασει; αμ το άλλο... κάποια καταστήματα που έχουν στενή εισοδο;; πω πω ρε συ αυτά σκέφτομαι και είμαι σε αμφιθυμία ακόμα... 

Αχαχαχα δεν τα έχω σκεφτεί ακόμα αυτά....Έτσι κι αλλιώς μέχρι να μπουν στο καρότσι θα είναι χειμώνας οπότε δεν θα τα βγάζω πολύ έξω άρα πάμε για άνοιξη....Η αλήθεια είναι έχω τόσο πολύ αγωνία να δω τα μωράκια μ και να τα κρατήσω αγκαλιά που δεν έχω σκεφτεί κάτι αρνητικό προς το παρόν όλα μου φαίνονται τέλεια ξέρω καταβάθος όμως ότι θα είναι πολύ δύσκολα γενικά

  • Μου αρέσει 1

kIwmp3.png TMGAp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...