Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 8 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Κορίτσια μπράβο τα καλύτερα σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 9 μέρες με δύο βλαστοκυστες 28 11 μέρες έφτασε 68 να έχουμε ελπίδες;;; Νιώθω ότι απλά το τραβάμε είναι μικρός αριθμός για 11 ημέρες με βλαστοκυστες 

      Απτήν στιγμή που διπλασιάστηκε υπάρχουν ελπίδες.  

Μανούλες Οκτωβρίου 2019!


Recommended Posts

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχ μπράβο κορίτσι μου με το πινακακι!! Ξεχάστηκα sorry!!

Πω πω ρε συ αυτά θα είναι σα να οδηγω καρότσι σούπερ μάρκετ.. αχαχα

Καλα τραπεζα ειναι δραμα... 2 φορες τολμησα να παω. Οι υπάλληλοι δε σε βλέπουν απ έξω και αναγκάζομαι να παρακαλω κάποιον που μπαίνει να ειδοποιεί και τις 2 φορές αυτός ο κάποιος με κοιτούσε σαν να του μιλάω κινέζικα.. Τράπεζα μόνο με μονό και το βρέφος σε μάρσιπο. Και παλι αμφίβολο αν θα χωράμε στα κουβούκλια.

Όμως εγώ βγαίνω και περπατάω πολύ με τα παιδιά. Πέρσι από τότε που γεννήθηκε ο μικρός μέχρι να μείνω έγκυος κάναμε κάθε μέρα 2 ώρες περιπάτους. Δεν θα αντέχω να έχω το μικρό στο μάρσιπο . Εχω mei tai που είναι σούπερ και δεν επιβαρύνει τη μέση μεν, αλλά πρακτικά πχ σε σούπερ μάρκετ, δεν θα τη παλέψω , ψώνια , μωρό σε μάρσιπο και το άλλο στο καρότσι. Καλύτερα διδύμων σκέφτομαι να έχω ελευθέρια κινήσεων.. Νομίζω δηλαδή...

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

Elpida20               πητ    30/9       κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Minxri    πητ   15/10    κοριτσάκι αγορακι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

 TravelM               πητ     22/10       αγοράκι!!

Katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Clue                   πητ      7/11      κοριτσάκι!!

sissy_geo             πητ                     αγοράκι!!

@tsilona είσαι η 1η υποτίθεται ε; για να δούμε ποια θα κάνει την αρχή... μάλλον η φαρμακοτριφτενα αχαχα

Εγώ είμαι η πρώτη ναι!πιστεύω κοντά στις 22 θα γεννήσω.αν έμπαινα επαναληπτική θα μπαινα 13 με είχε πει ο πρωην


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 15,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Penny...

    1828

  • winspert

    1791

  • Mamacita Alina

    1638

  • tsilona

    1294

Just now, Farmakotriftena είπε:

Αχ μπράβο κορίτσι μου με το πινακακι!! Ξεχάστηκα sorry!!

Πω πω ρε συ αυτά θα είναι σα να οδηγω καρότσι σούπερ μάρκετ.. αχαχα

Καλα τραπεζα ειναι δραμα... 2 φορες τολμησα να παω. Οι υπάλληλοι δε σε βλέπουν απ έξω και αναγκάζομαι να παρακαλω κάποιον που μπαίνει να ειδοποιεί και τις 2 φορές αυτός ο κάποιος με κοιτούσε σαν να του μιλάω κινέζικα.. Τράπεζα μόνο με μονό και το βρέφος σε μάρσιπο. Και παλι αμφίβολο αν θα χωράμε στα κουβούκλια.

Όμως εγώ βγαίνω και περπατάω πολύ με τα παιδιά. Πέρσι από τότε που γεννήθηκε ο μικρός μέχρι να μείνω έγκυος κάναμε κάθε μέρα 2 ώρες περιπάτους. Δεν θα αντέχω να έχω το μικρό στο μάρσιπο . Εχω mei tai που είναι σούπερ και δεν επιβαρύνει τη μέση μεν, αλλά πρακτικά πχ σε σούπερ μάρκετ, δεν θα τη παλέψω , ψώνια , μωρό σε μάρσιπο και το άλλο στο καρότσι. Καλύτερα διδύμων σκέφτομαι να έχω ελευθέρια κινήσεων.. Νομίζω δηλαδή...

Tsilona                  πητ    27/9      κοριτσάκι!!

Elpida20               πητ    30/9       κοριτσάκι!!

mamacita Alina   πητ    2/10      κοριτσάκι!!

Jennak83             πητ     3/10      αγοράκι!!

Giotitsa                 πητ    4/10      αγοράκι!!

farmakotriftena   πητ    5/10      κοριτσάκι!!

Gogouli                 πητ     8/10     κοριτσάκι!!

Winspert               πητ    8/10      αγοράκι!!

Irene82                 πητ     9/10      αγοράκι!!

Marioula1234      πητ    10/10     κοριτσάκι!!

Evangeliaa            πητ    12/10     κοριτσάκι!!

Minxri    πητ   15/10    κοριτσάκι αγορακι!!

Nikoleta ...            πητ    19/10     αγοράκι!!

Giwtouli1990        πητ    20/10     αγοράκι!!

 TravelM               πητ     22/10       αγοράκι!!

Katerinaki 86        πητ     23/10    αγοράκι!!

Clue                   πητ      7/11      κοριτσάκι!!

sissy_geo             πητ                     αγοράκι!!

@tsilona είσαι η 1η υποτίθεται ε; για να δούμε ποια θα κάνει την αρχή... μάλλον η φαρμακοτριφτενα αχαχ

Μάλλον η Αλινα. Αν μου τη πάρει περίπου στις 20 χαχαχα

Κανονίστε να σας πιάσουν νωρίτερα καλέ οι πόνοι μη νιώθω μόνη μου χαχαχα

  • Χαχα 3

0dftp2.png rVxgp2.pnghHSMp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Farmakotriftena πως εισαι; τα παιδακια σου;

Μαι ται ελληνικης εταιριας εχεις; γτ δ βλεπεις κτ πιο ενισχυμενο; θα ειναι πολυ πιο ανετο, μεχρι κ τον γιο θα μπορεις να βαλεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mamacita Alina είπε:

Κι εμένα με τα γεμιστά μπισκότα 130.... Πφφφφ δε γίνεται ρε γαμω το να αντιστεκόμαστε συνέχεια.... Έγκυος γυναίκα είμαι και είναι στη μύτη μου όλα αυτά δε θα φάω; :(

Τουλάχιστον το 130 είναι στα όρια. Στο 154 Εγώ σήμερα με το 154 τι θα πω ότι έφαγα στην ενδοκρινολόγο; Φανουρόπιτα; Θα με βρίσει. Δεν περίμενα να με ανεβάσει τόσο πολύ.

Αχ πως να αντισταθούμε;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μολις πηρα τα αποτελεσματα απο τις εξετασεις μου... Γενικα καλες ειναι, θα παρω κ το γιατρο να μου πει βέβαια... Το ζαχαρο εδειξε 91 ενω στο μηχανακι ειχε δειξει 84...Ηλπιζα να ειναι πιο κοντά αλλα δεν θεωρω οτι ειναι τεραστια η απόκλιση... Τι λετε κ εσεις; 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 27/4/2019 at 4:18 ΠΜ, gogouli_ είπε:

Αγάπη κι εμένα ο αιματοκρίτης πέφτει, παίρνω σίδηρο!!!

Κι εμείς στρουμπουλες είμαστε, 190 γραμμάρια και 12 εκατοστά! Από σποράκια εγιναν ανθρωπάκια τα μωράκια μας βρε κορίτσια!!!

Να μπαίνεις να μας λες νέα σου Ελπιδακι❤

Άσε έχω πάθει φρίκη, δεν ξέρω πότε είναι έντερο και πότε μωρό και νευριάζω!!! Χαχαχα

Koritsia grafo edo giati dn xero pou na grapso.pite mou empiries apo dipli peritilixi sas parakalo.mou pe logo peritilixis na me bali gia proklisi...apantiste m ime poli anxomeni

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

Koritsia grafo edo giati dn xero pou na grapso.pite mou empiries apo dipli peritilixi sas parakalo.mou pe logo peritilixis na me bali gia proklisi...apantiste m ime poli anxomeni

Ετσι είχε η κολλητή μου!!Γέννησε με καισαρική αν δν κάνω λάθος στις 37 με 38 βδομάδες!!Πήγανε όλα μια χαρά!!Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλό!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

Koritsia grafo edo giati dn xero pou na grapso.pite mou empiries apo dipli peritilixi sas parakalo.mou pe logo peritilixis na me bali gia proklisi...apantiste m ime poli anxomeni

Σε ποια εβδομάδα εισαι κοπελα μου; Δεν εχω προσωπικη εμπειρία μιας κ ειμαι εγκυος στο πρώτο παιδακι μου αλλα η μαια μου εχει πει οτι δεν επηρεαζει καπου η περιτυλιξη. Για να στο ειπε ο γιατρος ομως μηπως υπάρχει συγκεκριμένος λογος. Δλδ ειναι στο λαιμο, στο σωμα, δεν τρεφεται σωστα το μωρο; Δεν μπορουμε να ξέρουμε γιατι η καθε περίπτωση ειναι διαφορετικη. Εαν εκρινε ο γιατρος σου ετσι ή παιρνεις δεύτερη γνωμη ή κανεις ο, τι σου λεει... Σε καθε περίπτωση μην αγχωνεσαι. Εισαι στα χερια των γιατρων κ ολα θα πανε καλα!!! Σου στέλνω πολλες ευχες κ με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου.... 

  • Μου αρέσει 1

kF5Ep3.pngkXAzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Ετσι είχε η κολλητή μου!!Γέννησε με καισαρική αν δν κάνω λάθος στις 37 με 38 βδομάδες!!Πήγανε όλα μια χαρά!!Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλό!!!

37 +3 eimai.k.go. mou pe na pao aurio na me kani proklisi kai an dei pos peftoun oi palmoi logo tis diplis peritilixis k disfori to moro tote na pame kesariki.tremoun ta podia mou apo to proi p.mou to pe

Just now, winspert είπε:

Σε ποια εβδομάδα εισαι κοπελα μου; Δεν εχω προσωπικη εμπειρία μιας κ ειμαι εγκυος στο πρώτο παιδακι μου αλλα η μαια μου εχει πει οτι δεν επηρεαζει καπου η περιτυλιξη. Για να στο ειπε ο γιατρος ομως μηπως υπάρχει συγκεκριμένος λογος. Δλδ ειναι στο λαιμο, στο σωμα, δεν τρεφεται σωστα το μωρο; Δεν μπορουμε να ξέρουμε γιατι η καθε περίπτωση ειναι διαφορετικη. Εαν εκρινε ο γιατρος σου ετσι ή παιρνεις δεύτερη γνωμη ή κανεις ο, τι σου λεει... Σε καθε περίπτωση μην αγχωνεσαι. Εισαι στα χερια των γιατρων κ ολα θα πανε καλα!!! Σου στέλνω πολλες ευχες κ με το καλο να υποδεχτεις το μωρακι σου.... 

Se euxaristo poli g tis euces.exi peritilixi dipli sto lemo k fobate.k mou pe na mpoume me proklisi fisiologika k an.pesoun sfigmoi tote kesariki

Just now, marillia είπε:

Ετσι είχε η κολλητή μου!!Γέννησε με καισαρική αν δν κάνω λάθος στις 37 με 38 βδομάδες!!Πήγανε όλα μια χαρά!!Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια με το καλό!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

37 +3 eimai.k.go. mou pe na pao aurio na me kani proklisi kai an dei pos peftoun oi palmoi logo tis diplis peritilixis k disfori to moro tote na pame kesariki.tremoun ta podia mou apo to proi p.mou to pe

Μάλλον δν το περίμενες κ σου ήρθε ξαφνικο!!Οσο να είναι όταν ξέρεις πότε θα γεννήσεις έχεις αγωνία!!Εγω προσωπικά είμαι υπερ της καισαρικής!!Ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις!!Οπως οταν δν έχει πάρει θέση ή είναι 2 φορές δεμενο!!Είμαι κ γω έγκυος αλλά ακόμα αργώ για την γέννα!!Αλλά σκέφτομαι το μόνο που θέλω είναι να βγεί γερό το παιδάκι κ να μην ταλαιπωρηθώ πχ 12 ώρες για φυσιολογικά κα στο τέλος κάνω καισαρική ας την κάνω απ την αρχή!!Νομίζω κάτι ξέρει ο ντοκ σου κ σαν βδομάδες καλά είσαι!!Σου εύχομαι με το καλό,είμαι σίγουρη θα πάνε όλα υπέροχα κ θα αγκαλιάσετε το αγγελούδι σας!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσι μου τέτοια ώρα τέτοια λόγια,αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς για να μπεις με πρόκληση...τα περισσότερα μωρά έχουν περιτύλιξη κ γεννιούνται όταν έρθει η ώρα τους.κ μένα έχει μια κ μου πε δεν τον αγχωνει. 

Θεωρώ πως αν μπεις στην εβδομάδα σου για πρόκληση θα καταλήξεις σε κτ.οχι ότι είναι κακό αν υπάρχει  όντως θέμα,αλλά ρωτα κ αλλου μωρέ.

Φυσικά αν δεν τρέφεται καλά το παιδί θα στο πάρει απευθείας με κτ.δε θα μπει καν σε διαδικασία πρόκλησης.

Σου λέω να ρωτήσεις κ αλλου γτ για να ρωτάς σημαίνει ότι κάτι δεν σου κάτσε καλά.

Όπως κ να χει,να πάνε όλα καλά,με ένα υγιές μωρό πάνω απ ολα


UBi6p3.pngwFClp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, marillia είπε:

Μάλλον δν το περίμενες κ σου ήρθε ξαφνικο!!Οσο να είναι όταν ξέρεις πότε θα γεννήσεις έχεις αγωνία!!Εγω προσωπικά είμαι υπερ της καισαρικής!!Ειδικά σε τέτοιες περιπτώσεις!!Οπως οταν δν έχει πάρει θέση ή είναι 2 φορές δεμενο!!Είμαι κ γω έγκυος αλλά ακόμα αργώ για την γέννα!!Αλλά σκέφτομαι το μόνο που θέλω είναι να βγεί γερό το παιδάκι κ να μην ταλαιπωρηθώ πχ 12 ώρες για φυσιολογικά κα στο τέλος κάνω καισαρική ας την κάνω απ την αρχή!!Νομίζω κάτι ξέρει ο ντοκ σου κ σαν βδομάδες καλά είσαι!!Σου εύχομαι με το καλό,είμαι σίγουρη θα πάνε όλα υπέροχα κ θα αγκαλιάσετε το αγγελούδι σας!!!

Ουφ κοντευω να τρελαθω απο το ανχος.με ανχωσαι γιατι μοθ πε πως μπορει να ναι κοντος ο ομφαλιος λωρος,κ πογο υις διπλης περιτιλιξης εχουμε ακουσει τοοοοοσα πολλα που τρεμω μεχρι αυριο

Just now, tsilona είπε:

Κορίτσι μου τέτοια ώρα τέτοια λόγια,αλλά είναι πάρα πολύ νωρίς για να μπεις με πρόκληση...τα περισσότερα μωρά έχουν περιτύλιξη κ γεννιούνται όταν έρθει η ώρα τους.κ μένα έχει μια κ μου πε δεν τον αγχωνει. 

Θεωρώ πως αν μπεις στην εβδομάδα σου για πρόκληση θα καταλήξεις σε κτ.οχι ότι είναι κακό αν υπάρχει  όντως θέμα,αλλά ρωτα κ αλλου μωρέ.

Φυσικά αν δεν τρέφεται καλά το παιδί θα στο πάρει απευθείας με κτ.δε θα μπει καν σε διαδικασία πρόκλησης.

Το.μωρο ειναι 3.300 και ειμαι 37.3 κ λεει φοβαται μξπως απο την περιτξλιξη δεν τον αφηνει να κατεβει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Spirto12 είπε:

Ουφ κοντευω να τρελαθω απο το ανχος.με ανχωσαι γιατι μοθ πε πως μπορει να ναι κοντος ο ομφαλιος λωρος,κ πογο υις διπλης περιτιλιξης εχουμε ακουσει τοοοοοσα πολλα που τρεμω μεχρι αυριο

Φοβάσαι μην σύμβει κάτι μέχρι αύριο?Ξέρει ο ντοκ κ σε βάζει αύριο!!Η κολλήτη μου μου είχε πει ότι ο ντοκ της της είπε υπάρχει μια περιτύλιξη που είναι συχνή,διπλή πιο σπάνια και τριπλή μια στο τόσο!!Εξ αρχής της είπε για καισαρική για να είναι σίγουρος!!Και όντως όλα πήγανε μια χαρά!!Εχω ακούσει πόλλα δύσκολα περιστατικά σε κοντινόύς μου ανθρώπους κ όλα πήγανε μια χαρά!!Στην εποχή μας κι όλας !!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, tsilona είπε:

Εσύ αγχώθηκες μη γίνει κάτι έως αύριο ;η οι είναι νωρίς;δεν κατάλαβα

Ancothika giati den perimena na mou pi ela aurio .pisteua na ftaso 39.bdomades k mou leei na min to riskaroume k eki exasa ti gi.na kano proklisi me.fusiologiko???an ine na  me kani kesariki giati den to.leei apo.tin arxi???

Just now, marillia είπε:

Φοβάσαι μην σύμβει κάτι μέχρι αύριο?Ξέρει ο ντοκ κ σε βάζει αύριο!!Η κολλήτη μου μου είχε πει ότι ο ντοκ της της είπε υπάρχει μια περιτύλιξη που είναι συχνή,διπλή πιο σπάνια και τριπλή μια στο τόσο!!Εξ αρχής της είπε για καισαρική για να είναι σίγουρος!!Και όντως όλα πήγανε μια χαρά!!Εχω ακούσει πόλλα δύσκολα περιστατικά σε κοντινόύς μου ανθρώπους κ όλα πήγανε μια χαρά!!Στην εποχή μας κι όλας !!!

I koliti sou genise fusioligika?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...